EC Complimenten voor Bruse Boys Riverola redt Oostkapelle Vlissingen flikt kunstje opnieuw [rabbendijke tunt in beker VCK loopt uit op concurrenten •uiveland verslaat VIK'57 met 11-0 'use ploeg maakt het eersteklasser Rijsoord erg lastig .19 Noormannen sleept zege uit het vuur Vijfde plaats Rien Bolle maandag 29 november 2004 iKlaas Verspoor IINISSE - Vooraf werd er in Bruse kamp gevreesd voor monsterscore, maar het be- reffen tussen Bruse Boys en Icklasser Rijsoord was lan- jd een heuse wedstrijd. In attractief duel won Rijsoord 1-4, maar waren de loftui- tn voor de spelers uit Brui afloop klonk er zelfs een applausje voor de spelers de vierdeklasser. Een stunt er niet in, maar Bruse Boys ide zaterdagmiddag aan te zijn voor het resterende =elte van de competitie. Op van de getoonde inzet én vertoonde spel moet promo- .aar de derde klasse kunnen den afgedwongen, oord leek het bekerduel min ieer als een verplicht num- te beschouwen. De koplo- uit de eerste klasse C was n de lijnen niet scherp ge- Dat het volgende week in ompetitiekraker tegen GJS moet, was wel duidelijk, lopen hier enorm te sprak Rijsoord-trainer Timmers dan ook na af- aanvang van het duel in de ronde van de districtsbe- namen de ploegen één mi- stilte in acht vanwege het lijden van Kees Klink, die lid en vrijwilliger ver stek jk heeft gemaakt bij de uit Bruinisse. De spelers Bruse Boys droegen ook een foand. dat eerbetoon had trainer p Schoute al laten weten p geïnformeerd te zijn over (egenstander uit Ridderkerk, [contact met Dolf Roks en Kt Folmer van Kloetinge wist ioute exact wat hij kon ver- bhten van Rijsoord. Hij had ploeg lichtjes aangepast 'ft speelde wel 'gewoon' met e aanvallers. laf de eerste minuut had het Eleen hoge amusementswaar- IVoordat Rijsoord in de zes- ide minuut aan de leiding am, doelpunt Rob van der Veen op aangeven van Mariusz Smolarek, hadden er al een paar Ridderkerkse goals kunnen val len. „Als wij in het eerste kwar tier twee of drie goals maken, zijn we hier klaar. Nu laten we die jongens in hun spel komen", keek Rijsoord-trainer Ron Tim mers in de rust terug op het eer ste wedstrijddeel. Daarin was Bruse Boys na de 0-1 nauwelijks geïmponeerd door de bezoekers. Voorin sleur de de uitstekend spelende Erik Bleiji achter iedere bal aan en bezorgden Marco Ketting en Ge orge Geluk de Rijsoordse defen sie, die in negen competitiewed strijden tot nu toe slechts acht tegengoals moest incasseren, handenvol werk. De gelijkma ker van Bruse Boys was niet eens onterecht. Via Erik Bleiji en Marco Ketting kwam de bal bij Peter Willemse. De aanvoer der van Bruse Boys scoorde met een schuiver: 1-1. Willemse Voor Willemse was het de derde wedstrijd met Bruse Boys tegen Rijsoord. In de twee eerdere duels, op 19 september 1998 en op 12 december 1998, scoorde de nu 32-jarige voetballer ook al. Bruse Boys verloor destijds in Ridderkerk met 6-2 en ver speelde op eigen veld een 2-0-voorsprong om vervolgens met 2-4 te verliezen. Lang konden Willemse en Bruse Boys niet genieten van de gelij ke stand in de derde officiële wedstrijd tussen de teams, want uit de eerste de beste aanval scoorde Raymond Smit de 1-2. Doelman Mark Giljam, die voor de rest een sterke wedstrijd keepte, ging in de fout op het verrassende afstandschot van de Rijsoordse nummer negen. Ook na de 1-2 bleef Bruse Boys daar waar mogelijk de aanval zoeken. Natuurlijk was Rijsoord op tëch- nisch gebied superieur, maar Bruse Boys verweerde zich uit stekend. De ploeg claimde terecht een strafschop toen Ralph van den Ouden werd getoucheerd in het strafschopgebied. Negen minu ten voor rust rolde een inzet van Ketting, na een sublieme pass van Daan Jumelet, net langs de verkeerde kant van de paal. Tus sendoor had Mark Giljam nog een prima redding op een doel poging van Smit. Ook in de slotfase van de eerste helft kregen beide ploegen kan sen. Rijsoord-speler Johan de Rooij schoot net voorlangs en Arjan Stoutjesdijk zette met een prachtige volley Rijsoord-goalie Peter van der Heiden aan het werk. Met zijn linkervuist voor kwam de doelman een 2-2-rust- stand. Na rust kwam de marge, nadat Erik Bleiji een kans op de gelijk maker liet liggen, snel op twee goals in Rijsoords voordeel. Al in de vijfde minuut pegelde aan voerder Johan de Rooij - bijna uit stand - een bal vanaf ruim twintig meter in de kruising. Het was het ideale scenario voor de bezoekers, maar Bruse Boys bleef gevaarlijk. „Op den duur zat de 3-2 er meer in dan de 4-1", vond ook Bru-verdediger Daan Jumelet. De twintigjarige voetballer ver diende, evenals zijn ploeggeno ten, een vette voldoende. Jumelet: „Dit was een lekkere te genstander om tegen te verdedi gen. Iedereen doet een stapje meer dan tegen een ploeg uit de vierde klasse." De 2-3 had even tueel nog kunnen vallen uit een strafschop, maar scheidsrechter Lindhout zag een handsbal van Romero Neyhorst over het hoofd. Daarna ging het kaarsje langzaam maar zeker uit bij de gastheren. Zes minuten voor tijd kwam de 1-4 nog in de boe ken toen Lars van Delzen na een mooie combinatie scoorde. Trainer Nico Schoute baalde van de laatste goal, maar gaf zijn ploeg een enorm compli ment. „Natuurlijk geeft dit ver trouwen. Als je zo'n wedstrijd op de mat kan leggen, mag je als Bru zijnde in je handjes klap pen. Bruse Boys - Rijsoord 1-4 (1-2). 16. Rob van der Veen 0-1, 22. Peter Willemse 1-1, 23. Raymond Smit 1-2, 50. Johan de Rooij 1-3, 84. Lars van Delzen 1-4. Scheidsrech ter: A.M. Lindhout (Goes). Gele kaart: Rob van der Veen (Rijs oord). Aantal toeschouwers: 250. Bruse Boys: Mark Giljam, Daa?i Ju melet, Wilko Hanzen, Alex Ande- weg en Erik Giljam (66. Léon Bal); Ralph van den Ouden (58. Johan Benard), Peter Willemse en Arjan Stoutjesdijk (70. Ruben van de Berg); George Geluk, Marco Ket ting en Erik Bleiji. Aanvaller Erik Bleiji ontworstelt zich namens Bruse Boys aan een tegenstander van Rijsoord. foto Marijke Folkertsma door Rudy Boogert MIDDELBURG - Jong Ambon voelde zich gisteren onrecht aan gedaan. Terwijl doelman Wilf red Vreeke vanuit de linkerhoek een menselijk muurtje metselde, schoot Vlissingen-aanvoerder Jacques Blijlevens de vrije trap in de lege rechterhoek. Scheids rechter Quinten vond het goed en daarmee was het bekerduel beslist: 0-2. Jong Ambon wist niet wat het overkwam. „De scheidsrechter was onze muur zelf nog op af stand aan het zetten", had Vreeke gezien. Quinten: „In de reglementen staat niet dat een speler moet wachten op het fluit signaal bij het nemen van een vrije trap. Tenzij de scheidsrech ter dat aangeeft. Dat had ik nu niet gedaan." Daarom keurde Quinten in de 25e minuut het tweede doelpunt van Vlissingen goed. Voor Jong Ambon was dat moeilijk te verteren. Trainer Bert Pentury vroeg langs de zij lijn om tekst en uitleg, verschil lende spelers deden in het veld hetzelfde. Toen ook het publiek zich verbaal met de veelbespro ken goal ging bemoeien, vond Quinten het welletjes. De scheidsrechter uit Colijns- plaat, die goed floot en de kaar ten op zak hield, laste een afkoe lingsperiode in, die uiteindelijk vijf minuten zou duren. „In de tweede helft werd er weer van alles geroepen in de hoop dat ik zou staken, maar toen heb ik net gedaan of ik niets hoorde." De 'snelle' vrije trap was voor Jong Ambon een nieuwigheidje, maar voor Vlissingen wordt het inmiddels gesneden koek. Pre cies drie weken eerder flikte de derdeklasser immers hetzelfde kunstje al in de competitiewed strijd tegen Steen. De scheids rechter bij die wedstrijd was... eveneens Quinten. Toen had spits Lunven Vermeer de inge ving en gisteren kopieerde Blijle vens het idee met succes. De bekerwedstrijd was daar door direct van zijn spanning ontdaan. In de zevende minuut had Tim van der Vlies zijn lin kervoet onder een afgeslagen corner gezet, waardoor de bal rechtstreeks in de rechterboven hoek zeilde. Dat was 0-1. „Bij die stand was er niks aan de hand", vond Vreeke. „We speel den redelijk en er hoefde dan maar één bal goed te vallen." Maar na de tweede goal gooide Vlissingen de wedstrijd in het slot. Het verdedigde gegroe peerd en viel gedoseerd aan. De snelle en wendbare spelers van Jong Ambon werd weinig ruim te gegund en ze werden - onbe grijpelijk - door de lucht aange speeld. Daar was voor bijvoor beeld de kleine Levi Waisapy weinig eer te behalen tegen de twee meter van Jaimy Bloppoel. Typerend Vlak voor de rust ontketende Jong Ambon een klein offensief. Het was daarbij typerend, dat centrale verdediger Nus Tani- wel bij al die aanvallen de initia tor en de motor was. Ook toen de routinier in de tweede helft doorschoof, werd Jong Ambon dreigender maar grote doelkan sen leverde dat niet op. Vlissingen plaatste zich daar door vrij eenvoudig voor de vier de ronde van de districtsbeker. De ploeg begint zich langzamer hand te ontpoppen tot een echte cupfighter. Vorig seizoen bereik te het elftal van trainer Ruud Pennings als enige Zeeuwse club de finale. Inmiddels is Vlis singen alweer één van de zes overgebleven Zeeuwse clubs in het bekertoernooi. Jong Ambon - Vlissingen 0-2 (0-2). 7. Tim van der Vlies 0-1, 25. Jac ques Blijlevens 0-2. Scheidsrech ter: P. Quinten (Colijnsplaat). Aan tal toeschouwers: 150. Jong Ambon: Wilfred VreekeJor- dy Sinay, Dennis Felius, Nus Tani- ivel, Emiel Laisina (46. Giacomo Wattel); Raymond Gaari, Remco Felius, Alfaro Pentury; Martin Waisapy (74. Rivellinho Pentury), Levi Waisapy, Paulo da Silva Go- mes. Vlissingen: Mohammed el Bek- kaoui; Jamal Bouzambou, Jacques Blijlevens, Jaimy Bloppoel, Rodi Uranie; Tim van der Vlies, Jason Blommaert (46. Sander Goedege- buure), Giovanni Siereveld Abou- bakar Kourouman, Lunven Ver meer, Roepesh Bhagola (79. Moha- med Jalloh). Walcherse eersteklasser wint in hectische blessuretijd met 2-1 ionze sportredactie IS - Krabbendijke heeft i een stunt gezorgd in de ide ronde van de Amstel dis- isbeker. De zaterdag-vier- ilasser schakelde eersteklas- Rillandia uit: 2-3. ijnsplaatse Boys slaagde er '.in weer voor een verrassing lorgen. De formatie van Her- a Vermeulen versloeg in de ige ronde Goes, maar de eg had nu tegen de GPC st uitzicht op de zege: 0-5. landia-Krabbendijke 2-3: hm Bal was in de eerste 't de gevierde man bij Krab- idijke. Hij zorgde voor 0-1 en Na de pauze leek Rillandia Ie op zaken te stellen (Meh- IDolma zorgde in de 61e mi ll voor 1-2), maar Danny We- zorgde niet veel later al weer ïeen marge van twee doel- iten. Peter Kepers maakte in slotfase nog 2-3. ijnsplaatse Boys-GPC Vlis- ?en 0-5: Vanaf de aftrap eerde GPC een overwicht, na een halfuur via Wessel Leyer de openingstreffer ople verde. Een kwartier na rust be sliste Riaan Peene het duel. Via treffers van Björn Ronde, op nieuw Peene en Ralph Wiessner werd het 0-5. Terneuzen-Steen 4-0: Temeu- zen benutte voor rust maar één van de vele kansen (Jan Bos man) tegen de derdeklasser. Na dat Bosman de stand in de twee de helft op 2-0 had gebracht, wa ren de gasten lange tijd gevaar lijker. Maar toen invaller Jor- den Takkedine er een kwartier voor tijd 3-0 van maakte, was de wedstrijd beslist. Mamadou- ba Gueye zorgde nog voor 4-0. Cadzand-Zeelandia Middelburg 0-5: Met 5-0 verliezen en toch met een tevreden gevoel van het veld stappen. Cadzand-trainer Rudy Cornelis deed het zater dag na het bekerduel met Zee- landia Middelburg. Zijn ploeg had de gasten die in competitie verband een klasse hoger spe len, namelijk aardig partij gege ven. Door treffers van Alberto Condo de Morgado (2), Mimo To- fana en Eddy de Looff en een ei gen doelpunt werd het 0-5. if Klaas Verspoor 3UKZEE - Een aantal voet- tlubs op Schouwen-Duive- J oefende dit weekeinde. Dui- ifld was duidelijk te sterk 'WIK'57 en won in Kerkwer- net 11-0. Renesse versloeg Smet 2-1 en ZSC'62 klopte Dirkslandse DES'67 met S'57-Duiveland 0-11: Duive- i-trainer Jan Heikamp ik, vanwege de 8-0-neder- ?in Duivelands laatste com- itiewedstrijd en het 2-1-ver- van vorige week in een oe- foel met Bruse Boys, over nuttige oefenpartij. Zijn ig won weer en de doelpun- toachine draaide op volle toe- Bij de rust stond Duiveland net 0-6 voor en in de tweede 't kwamen daar nog vijf Is bij. De Duivelandse pro- tie werd verzorgd door Den- 'e Comte (4x), Barry Steen- poorte (3x), Wilmar van de San- de (2x), Ronald Zwager en Edo van Beek. Renesse-DFS 2-1: De eerste helft was zaterdag-vierdeklas ser DFS, waar trainer Edwin Kriens aan het eind van dit sei zoen vertrekt, de betere ploeg. Uit een strafschop bracht Bram Nortier DFS dan ook aan de lei ding. Na rust veranderde het wedstrijdbeeld iets, Renesse was met vlagen de bovenliggen de partij. Robert-Jan Canters zorgde in het felle duel voor de gelijkmaker. Vincent Goedege- bures treffer bracht de zon- dag-vijfdeklasser de winst. ZSC'62-DES'67 1-0: In een ge lijk opgaande wedstrijd was ZSC'62 de meest gelukkige ploeg. De zaterdag-vijfdeklas- ser uit Dirksland leek lang met een 0-0-gelijkspel weg te komen maar een kwartier voor tijd ging die hoop in rook op. Martin Kiesenberg besliste de wed strijd. door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - Jarenlang streefde hij de droom van elke voetballer na: een profbestaan. Maar nu hoeft het niet meer voor Jèróme Riverola. Hij heeft gekozen voor het amateurisme, bij Oostkapelle. Daar liet hij za terdag zien, dat hij het voetbal nog steeds in zijn benen heeft. Als invaller besliste hij het in- haalduel met Nieuw-Lekker- land (2-1). Een kwartier voor tijd wisselde bankzitter Riverola van plaats met rechtsbuiten Davy van Geersdaele. De Souburger bleek de sleutel om een tot dan toe oer saaie en barslechte wedstrijd te ontgrendelen. In bijna tachtig minuten voetbal kwam Oostka pelle niet door het defensieve be tonwerk van Nieuw-Lekker- land. Balbezit in overvloed, maar kansen konden niet wor den geturfd. Totdat Riverola zijn trainingspak uitdeed. Een minuut na zijn entree leek de andere Oostkappelse invaller - Maarten van Maldegem - de show nog te gaan stelen. Een handige solo langs vier man bracht hem oog in oog met de doelman, 'maar zijn schot ketste via de binnenkant van de paal terug het veld in. Deze eerste se rieuze aanval op het doel van Nieuw-Lekkerland bleek het startschot voor een slotoffen- sief, wat zijn eerste climax in de 84e minuut beleefde. In die minuut kwam Matthijs Lugtenburg op de rand van het strafschopgebied aan de bal. Hij opende een flipperkast-aanval: zijn eerste schot werd geblokt, zijn rebound ook; de volgende rebound was voor Jan Baaijens, ook zijn schot werd gekeerd; maar de laatste rebound was voor Riverola. Door zijn werk als lasser kan hij nauwelijks trainen, maar zijn neus voor de goal is daardoor niet aangetast: 1-0. De buit was binnen, dacht Oostkapelle. Dat was geen gek ke gedachte, want afgezien van twee dreigende momenten in de eerste helft was Nieuw-Lekker- land niet van de eigen helft af geweest. „Nieuw-Lekkerland was voor een punt gekomen. Het speelde met acht man ach ter de bal", aldus trainer Karl Vergouwen. „Het was eigenlijk de eerste keer dat we dit seizoen met dat fenomeen te maken kre gen." Het werd bijna een pijnlij ke kennismaking, want in de 93e minuut draaide invaller Ne- zirevic een briljante vrije trap in de uiterste linkerbovenhoek achter doelman Jacco Nelen: 1-1. Nieuw-Lekkerland leek na de 3-0-zege op Rillandia en het 2-2-gelijkspel tegen Kloetinge opnieuw een 'Zeeuws' punt te pakken. Oostkapelle daarente gen leek na drie zeges op rij voor de vijfde keer op 1-1 af te sluiten. Maar de twee Oostkap pelse invallers hadden nog lucht en inspiratie over. In minuut 95 pikte Riverola de bal op het middenveld op en dribbelde op snelheid het zes tienmetergebied binnen. Hij ging een één-twee aan met Van Maldegem. „Ik dacht dat ik mijn tweede goal ging maken", zei Riverola achteraf. Maar aan zijn shirt werd hij onderuit ge trokken. Strafschop, oordeelde scheidsrechter Stange terecht. En geel voor dader Gert-Jan Stout, die na afloop zelfs rood zou krijgen omdat hij bij het ver laten van het veld de hoekvlag in tweeën trapte. Micha Lekawael ontfermde zich over de strafschop. Hij scoorde deze competitie al twee keer vanaf elf meter (tegen Rillandia en WGZ), maar vier dagen eer der had hij er in het oefenduel met De Meeuwen (6-4-winst) eentje gemist. Het maakte niks uit; Lekawael schoot de door Ri verola voorbereide pingel hard in het doel: 2-1. Voor de achtste keer op rij bleef Oostkapelle on geslagen en het klom op de rang lijst naar de met GJS gedeelde tweede plaats. Oostkapelle - Nieuw-Lekkerland 2-1 (0-0). 84 Jèróme Riverola 1-0. 90+3. Sead Nezirovic 1-1, 90+5. Mi cha Lekawael 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Ze venbergen). Rode kaart: Gert-Jan Stout (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart Remon van Geersdaele (Oostkapelle), Claudio Simbula, Gert-Jan Stout (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 300. Bijzon derheden: voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen vanwege het overlij den twee toeken geleden van wed strijdsecretaris Willem Wattel. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu- heru, Rick Pattenier; Remon van Geersdaele, Matthijs Lugtenburg, Harold Vermeulen (60. Maarten van Maldegem); Davy van Geers daele (76. Jèróme Riverola), Micha Lekawael, Jan Baaijens. Oostkapelle-speler Davy van Geersdaele (links) probeert zich een weg te banen door de verdedigings muur van Nieuw-Lekkerland. foto Lex de Meester GOES - VCK beleefde een mooie dag in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De kop loper won zelf bij Hoedekensker- ke (0-4) en zag de concurrenten Heinkenszand en Kruiningen ge lijkspelen: 0-0. Hoedekenskerke-VCK 0-4: Pas halverwege de tweede helft luk te het de koploper via Erik Goudt eindelijk een opening te vinden in de verdediging van de thuisclub. Vijf minuten voor tijd werd het 0-2 door Bas de Regt. Paul Eversdijk maakte er in blessuretijd met twee treffers nog geflatteerd 0-4 van. Kruiningen-Heinkenszand 0-0: Het betere veldspel kwam gedu rende de hele wedstrijd van de WESTKAPELLE - Het inhaal- duel De Noormannen-Oostburg in de vierde klasse van het zon dagvoetbal leek bij het invallen van de duisternis in 2-1 te eindi gen. Noormannen hoefde niet meer, Oostburg leek niet te kun nen en de tijd die restte was kort nadat Jacky Minderhoud 2-1 had gescoord. Sjaak de Pag- ter (1-0) en Peter Verlinde (1-1) waren de andere doelpuntenma kers van het duel. De vlam sloeg seconden later als nog in de pan toen Dennis de Kraker rood kreeg en De Noor mannen een strafschop. Arbiter John van de Sande uit Bruinisse kende de penalty toe na een sli ding van De Kraker die in zijn ogen niet correct was. Zelf zei de aanvoerder van Oostburg dat hij alleen de bal had geraakt. De Kraker voelde zich gepakt en ging verhaal halen. Hij pakte de leidsman bij het shirt en kon dus prompt vertrekken. „Hij moet van me afblijven. Daar voor heb ik hem rood gegeven", stelde Van de Sande. „Niet voor de sliding." Dat Mark Minderhoud de penal ty niet verzilverde, omdat doel man Gert Schoors deze knap stopte, deed weinig ter zake. De tijd die Oostburg restte was te kort om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. bezoekers. Uitgespeelde kansen leverde dat echter niet op. De beste mogelijkheid was nog voor Kruiningen. De inzet van Onny Scholten belandde echter op de paal. Apollo-Bevelanders 3-0: De thuisclub speelde een uitsteken de eerste helft. Frank de Kok zorgde in de 25e minuut voor 1-0 en vijf minuten later ook voor 2-0. Via John de Jonge werd het nog voor rust 3-0. De bezoekers bleken daarna niet in staat er nog een wedstrijd van te maken. SVD-Borssele 1-3: De thuisclub kwam in de gelijkopgaande eer ste helft nog wel op voorsprong door Ewout de Graaf, maar via Danny Gilde kwam Borssele nog net voor rust op gelijke hoogte. De tweede helft was voor de bezoekers, die via doel punten van Toon van Liere (59e) en opnieuw Gilde (80e) verdiend wonnen. Nieuwland-Wolfaartsdijk 1-3: Halverwege de eerste helft was het al 0-3 door doelpunten van Stefan Westerweel (7e en 23e mi nuut) en een treffer van Harm Fluit na twintig minuten. Nog voor rust kwam Nieuwland uit een scrimmage (een strafschop van Richard Jacobs werd in eer ste instantie gekeerd) via Jozias van Belzen terug tot 1-3, maar meer zat er voor Nieuwland nooit in. HULST - Biljarter Rien Bolle van BV D'Eule is vijfde gewor den op het regionaal kampioen schap libre vierde klasse. De overwinning ging naar Henk Wordragen van 't Raadhuis uit Berkel-Enschot. Maar met het op een na hoogste algemeen gemiddelde (1.62) sprong Bolle wel degelijk in het oog en bevestigde hij zijn eerder behaalde promotie. De kruide nier uit Oosterland verloor op de eerste speeldag twee keer on danks fraaie moyennes van 1.83 en 1.86. Op de tweede speeldag behaalde Bolle zijn eerste zege, maar ook die dag gingen twee partijen verloren. Op de slotdag won Bolle allebei zijn partijen. Daardoor klom hij nog naar de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37