IC Rooseveltlaan wordt stuk veiliger tic Reisbureau gaat door na felle brand Gemeente Sluis helpt agrariër uit de brand HANEL LaBan Statenlid Kolijn onderscheiden ,11 meente Vlissingen wil bredere middenbermen en een rotonde Plan voor bouw acht huizen in Serooskerke Camper brandt uit in Goes Man verdacht van stelen brommer Veel interesse in plan Waterfront Inbraken in Vlissingen Gewonde bij botsing scooters Vechtjas beboet maandag 29 november 2004 ibvan der Sluis JNGEN - De gemeente igen wil de President feitlaan een stuk veiliger i, Eén van de maatregelen aanpakken van het sluip- Bij het kruispunt xlaan/Baskensburghplein een rotonde komen. Op de gevaarlijke kruisingen gemeente brede midden- om automobilisten te la- emmen. itste reconstructie van de lent Rooseveltlaan in 1999 met geholpen. Het aantal illen is nog steeds (te) Met name de kruising met oemenlaan staat bekend 'black spot', een plaats veel ongevallen gebeuren, ken van de verkeersonvei- j op de President Roose- an is dat er te veel auto's rijden. Het grote aantal Hinten en zijstraten werkt iet bevorderlijk. Het inge- ibureau Vam Kleef uit ndaal zette onlangs de linten op een rijtje. Het bij de Bonedijkestraat id. waardoor ongevallen m gebeuren. De Bloemen- rordt te veel gebruikt voor erkeer. Een ander pro- is dat veel automobilisten uispunt President Roose- an met de Koudekerkse- nijden in verband met de •rslichten. Zij maken ge- via de sluiproute Verleng- ledijkestraat. toekomst gaat in het ge- ussen de President Roose- in, de Sloeweg, de Bonedij- at en Baskensburg veel lieren. Medio volgende wordt de S14/S15 ge- De gemeente is bang dat n maatregelen worden ge- nog meer auto's gebruik naken van de Bossenburg- Bloemenlaan en de Presi- DOseveltlaan. idijkestraat onedijkestraat en omge- rijgt nieuwe woningen, ap- lenten en winkels. Dat le- xlra verkeer op, dat via de jenda (Advertentie) PARFUMERIE- Trefpuni dor wereldmerken MIDDELBURG torgklachten: 0-0231231 naandag t/m vrijdag lurende de openingstij- izaterdags tot 12.00 uur 'ACTIE fELAIMDEIM/THOLEN ionspark 28 Ibus31 'AA GOES ■0113-315670 10113-315669 lil: redgoes@pzc.nl ik Balkenende (chef) id Huibers te van der Jagt jkJanssen Paardekam de Vries (sport) men van der Werf utrale redactie ionspark 28 :bus 31 D AA goes (0113)315500 (0113)315669 jail: redactie@pzc.nl erimet ■pzc.nl [ail: web@pzc.nl Bonedijkestraat naar bijvoor beeld de AH wil. Ook ligt er een plannetje om het braakliggende terrein tussen de Beatrixlaan en de begraafplaats te bebouwen met tachtig woningen en appar tementen. Het oude zwembad krijgt een nieuwe invulling dat ook meer verkeer zal aantrek ken. Ingenieursbureau Van Kleef heeft een aantal oplossingen be dacht. Eén daarvan is de aanleg van een rotonde bij het oude zwembad. Het Esso-benzinesta- tion ervoor heeft nu twee uitgan gen: één voor de pomp en één voor de wasinstallatie. Van Kleef vindt dat beide uitritten gecombineerd kunnen worden tot één. De meest ingrijpende maatregel wil het gemeentebestuur nemen bij de Bloemenlaan. Op die krui sing moet een brede midden berm komen. Automobilisten worden zo gedwongen langza mer te rijden. Om sluipverkeer tegen te gaan, is het de bedoe ling om eenrichtingsverkeer in te stellen vanaf de Bloemenlaan, Hercules Segherslaan richting Bossenburghweg. Automobilis ten kunnen dan niet meer vanaf de Gamma via de Bloemenlaan naar de President Rooseveltlaan rijden. „Het bunkergebied, de VSV, de Gamma en straks het fastfood-restaurant blijven straks optimaal bereikbaar", vindt verkeersambtenaar F. Sla ger. „Mensen kunnen alleen niet meer via dezelfde route terug rij den. Zij moeten via de Sloeweg en de Nieuwe Vlissingsweg. Die zijn er ook veel beter geschikt voor." Om eenrichtingsverkeer te kun nen instellen vanaf de locatie waar nieuwe woningen ge bouwd worden is het nodig de Govert Flincklaan een stukje in noordelijke richting te verleg gen. De nieuwe weg komt dan recht tegenover de nieuwe weg van het bunkerterrein te liggen. Een ander idee om te voorko men dat veel mensen gebruik blijven maken van de Verlengde Bonedijkestraat is afsluiting van de kruising met de Koude- kerkseweg. Auto's moeten dan wel gebruik maken van de Presi dent Rooseveltlaan. Het rapport van het ingenieursbureau ligt momenteel ter inzage in het stadhuis. Slager verwacht dat als eerste de kruising met de Bloemenlaan wordt aangepakt. Hij hoopt dat de werkzaamhe den in 2005 kunnen beginnen. De gemeenteraad moet zich ove rigens nog uitspreken over de aanpak van de problematiek op de President Rooseveltlaan. 'REEKACTIVITEITEN EN OP ZOOM - Hostel Stayokay, fiveg 1, 9.00 uur: Recreatieve lie Öe Koffierijders; 0UTSDIJK - 't Kerkje van Elles- 130 uur: Concert Van Verdi tot door het koor Sonore LE - De Vroone, 15.00 uur: Zon- Idagconcert 'On Stage' door het „eorkest van Ons Genoegen; TKE - Kerk Vrije Evangelische Ge- Kaaistraat 20, 17.00 uur: Evan- edienst mmv kinderkoor uit Ka- rmeerde kerk, 18.30 uur: Zingen lag voor jong en oud. Het pand van Terra Reizen is vrijwel volledig uitgebrand. door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Niemand hoeft zich ongerust te maken, zegt Marianne de Weerd. Zij is eigenaresse van reisbu reau Terra Reizen in Oost-Souburg dat vrijdagavond in vlammen opging. Van de klantenadministratie is een back up gemaakt op de computer. Geboekte va kanties kunnen gewoon doorgaan. Van af woensdag is het reisbureau weer open in het twee panden verderop geves tigde makelaars- en assurantiekantoor Schinkel/De Weerd. Er viel niets meer te redden, vrijdaga vond laat. Machteloos moest Marianne de Weerd toezien hoe vier jaren van hard werken in een paar uur tijd werd verwoest. Het pand is vrijwel volledig uitgebrand. De houten verdiepingsvloe ren lagen op de begane grond. De brand weer moest het puin eruit halen om te kunnen nablussen. Ze was op de bewuste vrijdagavond nog tot kwart over zeven aan het werk ge weest in het reisbureau. De eigenaar van haar pand was anderhalf uur later ook nog langs gelopen. Niets wees op een beginnend brandje. Ze woont zelf boven het makelaarskantoor, een paar huizen verder. Kort voor half tien hoor de ze wat lawaai. „In de weerspiegeling van de ramen aan de overkant zag ik de vlammen al uit het pand slaan." De Weerd sloeg meteen alarm. Ze was niet de enige. Een tiental buurtbewoners en voorbijgangers hadden al eerder de brandweer gebeld. „Toen de brandweer kwam, waren de vlammen al halverwe ge de straat", zegt ze. De hele inboedel, het archief, de reisgid sen, de computers, het meubilair; alles is weg. Gelukkig, zegt De Weerd is no vember een rustige maand in de reis branche. Ze heeft enkele tientallen boe kingen lopen. Van die klanten moeten de tickets nog binnenkomen. Collega-reisbureaus sprongen zaterdag direct te hulp. Ze boden reisgidsen aan. De landelijke inkooporganisatie komt vandaag langs met een bus vol materi aal. Telefonisch is Terra Reizen onder hetzelfde nummer inmiddels ook weer bereikbaar. Het wachten is nu nog op de juiste computerprogrammatuur, die de reserve-tape kan inlezen. „We gaan door", zegt De Weerd, zonder een spoortje twijfel. „Mensen denken wel dat Terra Reizen is afgebrand, maar woensdag zijn we weer open." De cember is traditiegetrouw een drukke maand voor de reisbureaus. De eerste boekingen voor de zomer staan dan voor de deur. „Mensen die op vakantie willen, hoeven zich absoluut geen zor gen te maken." Het verwoeste pand is waarschijnlijk niet meer op te bouwen. Alleen de ste nen muren staan nog overeind. Stalen balken houden ze overeind. Lovend is ze over de medewerking van buurtbewoners, die haar een slaap plaats aanboden. Collega-ondernemers kwamen met tijdelijke ruimtes op de proppen om een noodbureau te openen. Blij was ze met de noodopvang bij res taurant Bandoeng voor buurtbewoners, met het medeleven van de mensen van Slachtofferhulp en met het bezoek van foto Lex de Meester de burgemeester van Vlissingen. „De brandweermannen verdienen helemaal een pluim. Wat die allemaal niet heb ben gedaan.Maar, tegen zoiets ben je niet opgewassen" De laatste brandweerwagen kon zater dagmiddag kort na twaalf uur inpak ken. Tot die tijd duurde het nablussen. Officier van dienst S. Vermeulen ver moedde dat een zogeheten 'flash over' een rol gespeeld heeft bij de enorme vuurzee. „Als een brand ontstaat, wordt de omgeving verhit. Er komen al lerlei dampen vrij van materiaal, zoals meubilair en papier. Als die zich ver mengen met lucht in de ruimte, kan een explosief mengel ontstaan dat kan ont branden. Dat gebeurde hier. Alle ramen vlogen eruit." De oorzaak van de brand is vermoede lijk van technische aard. „Dat varieert van een gaskachel, tot de computer en de stekkerdoos. Het is in ieder geval be gonnen bij de klantenbalie. Alles verti caal daarboven is weg." Aan brandstich ting denkt hij niet. Zaterdag aan het ein de van de middag spijkerde een bouwbe drijf de twee uitgebrande panden dicht, gadegeslagen door enige tientallen Sou burgers. door René van Stee AARDENBURG - De gemeente Sluis is bereid vrijstelling van het bestemmingsplan buitenge bied te verlenen, waardoor de bedrijfsvoering van landbouwer E. Buijsse uit Aardenburg wordt veiliggesteld. Die dreigt in de knel te komen omdat hij 1,8 hectare grasland nabij zijn boerderij aan de Maagdenweg niet mag omzetten in een groter perceel landbouw grond. Met de bestaande afme ting is het perceel uiterst moei lijk te bewerken met de huidige landbouwmachines. Het stuk grond niet mag worden omgezet in bouwland, omdat hierop een bestemming met landschappelij ke en natuurwetenschappelijke waarden rust. CDA-raadslid L. Flikweert liet tijdens de laatste raadsvergade ring weten dat het bestemmings planvoorschrift in het geval van Buijsse niet te rigide moet wor den toegepast. Wethouder J. Pro voost was het hiermee eens, te meer omdat Buijsse in 2003 de tweejaarlijkse Zeeuwsche Tro fee van Stichting Het Zeeuwse Landschap won voor zijn in spanningen op het gebied van het behoud van natuurwaarden en landschapsontwikkeling. Onder meer dankzij de aanplant van bomen, struiken, het be houd van windsingels en een boomgaard en de aanleg van een drinkput is de boerderij van Buijsse en haar directe omge ving een waar paradijs voor zeldzame diersoorten als de kamsalamander. Ook worden hierdoor regelmatig spechten, steenuilen en kerkuilen waarge nomen. Coulant Uit een advies van Bosch en Slabbers (landschapsdeskundi gen) blijkt dat het om te zetten stuk grasland geen echte natuur waarden heeft, maar in de toe komst misschien de potentie heeft om deze natuurwaarden alsnog te ontwikkelen. Wat even eens een rol speelt in de coulan te houding van de gemeente is dat Buijsse vrijwillig heeft mee gewerkt aan het afstaan van 4,6 hectare grond ten behoeve van de verbetering van de Rijksweg tussen Sluis en Oostburg. Het ging hierbij om het meest waar devolle gedeelte van zijn perceel (met drinkput), waarop even eens een bestemming met land schappelijke en natuurweten schappelijke waarden rustte. Buijsse kreeg ter compensatie een even groot perceel dat iets verder van zijn bedrijf ligt. Het college van B en W verga dert morgen over de vrijstelling van het bestemmingsplan bui tengebied. Buijsse hoopt en ver wacht dat de beslissing van het dagelijks gemeentebestuur posi tief uitpakt.. „Ik denk dat de ar gumenten hiervoor sterk genoeg zijn. Want niet alleen natuur waarden spelen een rol, maar ook bedrijfseconomische facto ren. Bij een negatief besluit ko men die danig in het nauw", al dus Buijsse. door Ab van der Sluis SEROOSKERKE (W) - De ge meente wil de voormalige be drijfslocatie Torenstraat 25-31 bebouwen met acht woningen. De plannen liggen op dit mo ment ter inzage. Om de huizen te kunnen bou wen, is het nodig dat de oude op stallen worden gesloopt. Langs de Torenstraat wil het gemeente bestuur vijf zogeheten levens- loopbestendige woning realise ren. Dat zijn huizen die het mo gelijk maken dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kun nen wonen, al dan niet met zorg in de buurt. Levensloopbestendi- ge woningen zijn onder meer rol stoeltoegankelijk. Op het achterliggende terrein is het de bedoeling een twee on- der-eenkapwoning te bouwen en een vrijstaand huis. Alle wo ningen krijgen één verdieping en een kap plus een schuurtje of een garage. Om de drie eensgezinswoningen toegang te geven op de Toren straat wordt een doodlopend straatje aangelegd. Aan het eind de daarvan komen vijf garage boxen. Tegelijkertijd met de rio leringswerkzaamheden, die no dig zijn voor de woningen, wil de gemeente het deel van de To renstraat voor de vijf levensloop- bestendige huizen herinrichten. Vorig najaar heeft de gemeente gekeken of de bodem verontrei nigd is. Dat bleek het geval. De vervuiling komt vrijwel overal voor in de historische kern van het dorp en wordt veroorzaakt door puin in de bodem. De ver ontreiniging is niet zo ernstig dat een tweede onderzoek moet plaatsvinden. Voordat de wonin gen worden gebouwd, wordt de locatie wel schoongemaakt en de grond afgevoerd. Uit een eerste archeologisch on derzoek is gebleken dat op de Torenstraat wellicht woningen hebben gestaan, die dateren van 1575-1725. Overwogen wordt om als de grondwerkzaamheden beginnen, een aantal dagen een archeoloog te laten meekijken. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan. Het Veer- se college wil het plan wijzigen. Tot en met 22 december kunnen reacties worden ingediend. GOES - Op een bedrijfsterrein in de Van Doomestraat in Goes is gisteravond een camper uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een kussen tegen een bran dend oliekacheltje is gevallen. In de camper was niemand aanwezig. De brandweer heeft de brand geblust, maar de camper is geheel uitgebrand. GOES - Een 22-jarige man uit 's-Gravenpolder is zater dagmiddag even na twaalfen in de De Graal'fstraat in Goes aangehouden op verdenking van het stelen van een brommer. De man was in een brandgang achter de De Graaffstraat bezig een brommer te demonteren. De brom mer werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen uit een tuin bij een woning aan de Vogelzangsweg. TERNEUZEN - Zo druk als het zaterdag in het Terneu- zense appartementencomplex Waterfront was, wordt het waarschijnlijk nooit meer. De open dag van het in mei vol gend jaar op te leveren flatgebouw - op de plek waar vroe ger de watertoren stond - trok een kleine 1200 bezoekers. De meeste kijklustigen bewonderden de luxe en ruimte van twee als modelwoning ingerichte appartementen of genoten van het uitzicht over de Westerschelde. De rij voor de lift, die de bezoekers naar de derde verdieping bracht, was op een gegeven moment zo'n vijftig meter lang. De woningen kosten 333.000 tot een kleine 870.000 euro. In het laatste geval gaat het om een penthouse op de 25e en 26e verdieping, op bijna tachtig meter hoogte. VLISSINGEN - Op verschillende plaatsen in Vlissingen is het afgelopen weekeinde ingebroken. Uit een bedrijfsge bouw in de Rosenburglaan werd een laptop waarde weg genomen. In dezelfde straat verdwenen uit een woning een laptop, enkele honderden euro's en een horloge wegge nomen. Een woning aan het Nollepad werd wel door in brekers doorzocht, maar zover bekend werd er niets mee genomen. Zaterdagmiddag werden uit een schuur, behorend bij een woning aan de Kaasboerweg in Meliskerke, twee rijza- dels gestolen. De zadels hebben elk een waarde van enke le honderden euro's. OOSTERLAND - Bij een frontale botsing tussen twee scooters vrijdagavond bij Oosterland zijn beide bestuur ders licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde op de paralleweg van de N59. De politie vermoedt dat één van de rijders niet goed rechts heeft gehouden en daardoor de ander raakte. Een zeventienjarig meisje kon ter plekke door een arts worden behandeld. Haar evenoude tegenligger werd met onbekend letsel voor nader onderzoek naar het zieken huis in Goes gebracht. Daar werd van de jongen een bloedtest afgenomen in verband met mogelijk gebruik van alcohol. Beide scooters raakten door de klap onher stelbaar beschadigd. SGP-Statenlid Wim Kolijn is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - SGP-Statenlid W. Kolijn (60) uit Terneuzen is zaterdag koninklijk onderschei den. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen speldde Kolijn tijdens de plechtigheid de ver sierselen op die horen bij de be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Onder de aanwezigen in de hal van de ds. Aangeenbrugschool in Terneuzen waren onder meer commissaris van de koningin, W. van Gelder, en SPG-fractie- voorzitter in de Tweede Kamer, B. van der Vlies. Kolijn kreeg de onderscheiding voor zijn jarenlange inzet voor de SGP Partijgenoot en wet houder van Terneuzen, P. Hame link, prees hem voor zijn toe wijding en inzet waarbij hij in alles de basis zoekt in de bijbel als onfeilbaar woord van God. Kolijn bekleedt tal van functies. Zo was hij zaterdag op de kop af 25 jaar lid van de plaatselijke kiesvereniging van de SGP in Terneuzen. De laatste vijf jaar als voorzitter. Namens dit or gaan is hij ook lid van de provin ciale vereniging en de staten- kring. In 1974 trad hij toe tot de ge meenteraad van Terneuzen. Die werkzaamheden zei Kolijn vaar wel nadat hij in 1986 Statenlid werd, een functie die hij nog steeds uitoefent. In 1997 werd hij landelijk bestuurslid van de SGP. Vanaf 2001 is Kolijn algemeen voorzitter en ook hoofdredac teur van het partijblad De Ba nier. Verder had Kolijn zijn ver diensten op onderwijsvlak. Van 1969 tot 1991 was hij secretaris van het bestuur van de ds. Aan geenbrugschool, een basisschool op reformatorische grondslag. Ondanks alle politieke beslom meringen ziet Kolijn ook kans regelmatig een fietspuzzeltocht uit te zetten voor de kerkelijke achterban of fungeert hij als reisleider om ouderen te laten genieten van een bustochtje door het Zeeuws-Vlaamse land schap. GOES - Een 45-jarige man uit Goes is gisterochtend rond een uur op de Grote Markt in zijn woonplaats bekeurd voor vech ten op straat en openbare dron kenschap. Hij sloeg een man en kele keren in het gezicht. Deze sloeg niet terug en liep weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27