ichaakblindheid teistert HWP EC Koole wint in modder van Nisse SAR degradeert, TT CM kampioen ockeysters Rapide lar laatste plaats r Schakers Middelburg na zege op HWP 2 op gedeelde eerste plaats iïsenaren begaan de ene na de andere blunder tegen HMC Calder 23 «kerke op ef in Hengelo Roelofs verslaat zwaargewicht De Punder wint in Neerpelt Goverse de sterkste in Den Haag Statement van voetballers na zinloos geweld tegen teamlid maandag 29 november 2004 ien de Vries 9$KIL - Als er zaterdag in iltje van De Ark in Sluis- baltrainers aanwezig wa- -eest bij het schaaktref- isen Het Witte Paard en !alder, dan had het na af- Iichés geregend. Een aan- lers van de thuisploeg uit Gent 'zat absoluut niet jedstrijd', waardoor HWP iet begin 'achter de feiten Persoonlijke fouten winde ploeg fataal: 3,5-6,5. was zaterdag bij vlagen 21 notsebegoniaschaken in |;il Het treffen op het hoog- ipetitieniveau van Neder ig ras wellicht aantrekkelijk J| e op sensatie beluste toe- i trer, maar tenenkrom- i iroor de kenner. Spreekko- even desondanks achter- M t: na de andere partij werd (jen blunder beslist en voor- thuisploeg maakte zich i nisrekeningen schuldig. punt was de blooper van r Walter Tonoli aan het i Ie bord. De Belg had zich de talentvolle Willem 1 n knap staande gehouden I in de tijdnoodfase zelfs j* i op de winst. Toen ging ,i, derlijk in de fout. iolgen 2 je het gezien bij die suf- i in een Tonoli?", vroeg een ins verbolgen HWP-gezin- schouwer na afloop van 1 irtij. „Wat een blunder! j ig een kruk als ik zelfs!" ti ijver een pion naar de vij- Sjke eindlijn te brengen, g Tonoli dat Mühren zijn in positie bracht en hem [jjeii simpele beweging mat ederlaag deed de deur 'e'roor HWP. Met de stand 2 esterende borden in ogen- 3 v, was de onverwachte 2 -achterstand onoverbrug- 'e! wedstrijd was nog zo ;y egonnen. De ploeg uit Sas le int begon met drie inval- n het treffen met het ook ^ELO - Chayenne Wisker- ^citeerde dit weekend tij- 01het internationaal con- hippique Expo on Horse ;Sigelo bij de bondscoach kkelijk naar een plaats in t ationaal ponyteam voor ropees kampioenschap. i 1 nazone uit Kruiningen e in de prestieuze compe- n de Roelofsen Raalte Tro- ilke dient als voorberei- het EK, in de lichte tour 2 iskerke's Mirror naar een 1 tweede plaats. al niet complete HMC Calder en één van hen, veteraan Bernard de Bruijcker, profiteerde van de eerste blunder van de middag. Nog voordat er tien zetten wa ren gedaan, stond zijn opponent Niels Ondersteijn verloren. De Brabander bleef nog lange tijd doorspelen (De Bruijcker: „Het enige waar hij op kon ho pen was dat ik dood achter het bord zou neervallen"), waar door Kees Nieuwelink de eer had om als eerste op te geven. Eerst hadden Eddy van Beers en de Rus Andrei Orlov na twaalf zetten het punt gedeeld, waarna HWP-speler Nieuwelink aan het zesde bord weer eens een aanval van schaakblmdheid had en zijn tegenstander kon fe liciteren omdat hij zomaar een stuk had weggeven. Wereldkampioen In een van de weinige hoogstaan de partijen van de middag had Helmut Cardon geen kans tegen de Let Janis Klovans, hoewel Cardon vlak voor het scheiden van de markt nog even dacht dat hij gewonnen stond. Klo vans had echter alles onder con trole en dat was niet verwonder lijk. De veteraan uit Letland (69) speelde ooit in een team met de legendarische Michael Tal en is drievoudig wereld kampioen bij de zestigplussers. Toen was het de beurt van Ivo Timmermans om in de fout te gaan. Door één verkeerde ma noeuvre stortte zijn stelling als een kaartenhuis in elkaar. Ver volgens werd het dieptepunt van de middag bereikt door de nederlaag van Tonoli, waarna Paul Motwani en ex-HWP'er Geert van der Stricht remise slo ten na een rustige partij. Koen Leenhouts kon het daarna niet bolwerken tegen de Let Rafael Fridman, hoewel hij met een zonnige stelling uit de ope ning was gekomen. Het afruilen van de dames werd hem fataal. Nog was het schaakleed niet ge leden. Nota bene aan het eerste bord maakte de Deen Pedersen (bijna grootmeester) er tegen HWP'er Tom Piceu een potje van. Als een volleerd acrobaat slaagde Pedersen er nog in tij dens zijn resterende vijf secon den bedenktijd de benodige vijf zetten te doen, maar hij gaf daar in wel twee pionnen weg. Dat was net iets te veel van het goe de. Piceu, de laatste maanden sterk op dreef, verzachtte de Zeeuws-Vlaamse pijn enigszins. De gelijkmatige remise van Hans Groffen tegen Paul Span bracht de eindstand van het fou- tenfstival op een tegenvallende 3,5-6,5. „Ik geloof dat er gekke dingen zijn gebeurd", wist Helmut Car don al kort nadat hij vanachter zijn eigen bord was gekropen. Er waren daarop genoeg teamge noten die hem konden vertellen wat er zoals was mis gegaan. Hel Witte Paard-HMC Calder 3,5-6,5: Tom Piceu-Nicolai Peder sen 1-0, Paul Motwani-Geert van der Stricht remise, Helmut Car- don-Janis Klovans 0-1, Eddy van Beers-Andrei Orlov remise. Koen Leenhouts-Rafael Fridman 0-1, Kees Nieuwelink-Gerard Welling 0-1, Ivo Timmermans-Michiel Ab- eln 0-1, Hans Groffen-Paul Span remise, Walter Tonoli-Willem M"uhren 0-1, Bernard de Bruijcker-Niels Ondersteijn 1-0. De kampioenen van TTCM: Wim Wegman, Jan-Henk Bomhof, Marijn Veijgen en Wesley Wegman. van onze sportredactie KLOOSTERZANDE - De tafeltennis sers van SAR hebben zich niet weten te handhaven in de tweede divisie. De ploeg uit Kloosterzande had een over winning nodig, maar ging met 7-3 on deruit tegen de directe concurrent Tana- ka. Dennis Verdunnen, Leon van Boven en Pascal Neve wonnen ieder één wed strijd. Het mannenteam van TTC Middelburg was succesvoller in de derde divisie. De Walchenaren versloegen Vice Versa uit Oudenbosch, de nummer twee, met 7-3 en werden kampioen. Zij zijn daardoor eind januari, als de nieuwe competitie be gint, de hoogstspelende mannenploeg van Zeeland. Het eerste vrouwenteam van SAR boek ten in de laatste wedstrijd een 8-2-over- winning op het Leidse Docos. Naomi Schelfhout en Simone de Klerk bleven ongeslagen. Kimberly 't Hooft had een of fday en won slechts één keer. Amemuiden won met 9-1 van het laagge klasseerde Cevelum Mark Hackenberg en Stefan de Groot wonnen ieder drie wedstrijden. Jan-Rien Meerman moest één tegenstander feliciteren. Arnemui- den is door deze zege op de tweede plaats geëindigd en blijft in de derde divisie. Het tweede vrouwenteam van SAR heeft het niet gered in de tweede divisie. Er werd met 10-0 verloren van Swift Deven ter. Hierdoor kon concurrent Victoria uit Hilversum nog net de Zeeuws-Vlaamsen passeren op de ranglijst. Ongeslagen In de hoofdklasse boekte SAR 2 een 8-2-overwinning op Amemuiden 2. Ro bert Steenbeek redde de eer met twee overwinningen. Amemuiden zal volgend seizoen een klasse lager acteren. TTCM 2 boekte een 6-4-overwinning op Red Star uit Goirle. Koen de Vries bleef ongesla gen. Ondanks de overwinning zijn de Middelburgers op de vijfde plek (een de gradatieplaats) terechtgekomen, maar ook volgend seizoen zullen ze waarschijn lijk weer in deze klasse acteren. Bij de landelijke jeugd won het meisjes foto Ruben Oreel team van SAR met 6-4 van degradant Ne ver Despair. Chantal Remorie zorgde voor drie punten in Den Bosch. Het jongensteam van TTCM boekten een goede 9-1-overwinning op Flits uit Zwol le. Alleen Emiel de Rijke verloor een pot je. Hierdoor hebben de Middelburgers weer uitzicht op het landelijk A. De wed strijd van volgende week tegen Amemui den zal daarin beslissend zijn. Amemui den boekte zelf een 6-4- winst tegen Ire ne. Arjan Korstanje won zijn drie wed strijden. De Jongens van Reynaert haalden in het landelijk C een gelijkspel tegen Taverzo. Met nog één wedstrijd te gaan, staan ze op een tweede plaats, vier punten achter de koploper HTTC. Peter Snelders •1 ..Pete IEUZEN - Het ziet er niet 5 jlit voor het vrouwenteam Jppide in de derde klasse hockeyeompetitie. Het rjverloor met 3-0 van hek- 1 liter Tempo en neemt daar- )VJe rode lantaarn over. jj,a igen-DES 3-1: Het was |s logstaand. Toch had Vlis- (derde klasse D) op enke- v te periodes na een veldo- ht. In de 23e minuut iet 1-0 uit een straf corner 1 Rachel Schoonderwoerd. |s ninuten later kwam DES 2 In de 52e minuut maakte enders de 2-1. Zes minu- arna liet Suzanne Heuff ren. -Rapide 3-0: „Het was 5 vandaag. Niemand hield >sitie of voerde zijn taak is lehoren uit. Het was een i zei Rapide-trainer Xan- t om. Speelster Karin Mar- vi as wat milder in haar be- ingen. "Het was niet goed i, maar qua veldspel wa- 6- niet minder dan de thuis- k We kregen ook wat kans- o ?1 te weinig om echt aan- r te maken op de zege." e Vlijmen 4-1: Goes (vierde e A) speelde een uitsteken- n idstrijd. Toch kreeg de r loeg na tien minuten een fi incasseren. Toen scoorde Min 0-1. Daarna scoorden nlAdrianow (2x), Noortje k in Ghislaine Waltman. nen „ipgen-Etten-Leur 3-3: Vlis- m (derde klasse A) snoepte 3'Ploper een punt af. In de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong dor Jurjen Schuurmans. Uit een straf cor ner kwam die ploeg na rust op 1-1. Niet veel later viel ook de 1-2. Vlissingen bleef strijd leve ren voor een goed resultaat en kwam op gelijke hoogte door Marius Versteeg. Toch nam Et- ten-Leur opnieuw de leiding. Michiel Stap maakte vlak voor tijd gelijk. Olympia-Made 9-3: Olympia (vierde klasse D) nam wel een voorsprong van 2-0 door doel punten van Arjen de Vries en Paul Schueler, maar uit een counter en een strafcorner op slag van rust kwam Made langs zij. Die ploeg nam zelfs kort na de hervatting de leiding. De pep talk van coach Ad de Vries kreeg daarna pas zijn uitwer king, want toen liep een goed over de vleugels spelend Olym pia uit naar 9-3. Door doelpun ten van Jan-Willem Calten (3), Paul Schueler (2) en Gijs Schue ler (2) kwam de riante zege tot stand. HOCO-Rapide 4-1: Waar HOCO wel scoorde daar verzuimde Ra pide toe te slaan. Na vijf minu ten nam HOCO ietwat gelukkig de leiding. Vier minuten na rust werd het 2-0. Rapide-keeper Koen Schouten was goed op dreef, maar kon niet voorkomen dat HOCO toch 3-0 scoorde. Het tegendoelpunt van Hans Ring- oot viel zes minuten voor het ein de. Te laat om HOCO, dat nog één keer scoorde, nog in de pro blemen te brengen. Oudenbosch-Goes 11-1: Totaan de rust (4-1) speelde Goes niet onverdienstelijk, maar daarna was het gebeurd met de ploeg. van onze sportredactie NISSE - Een door slik bevuilde Floris Jan Koole uit Middelburg moest na zijn zege in de halve marathon in Nisse lang naden ken over de vraag wanneer hij voor het laatst een wedstrijd had gewonnen. Het was kenne lijk zo lang geleden dat hij zich dat niet meer kon herinneren. Alwin Vermeulen (Kwadendam- me) was meer dan tevreden over zijn tweede plek, nadat hij bijna een jaar uit de competitie was. Al na twee kilometer lieten Ver meulen en Koole er te midden van zo'n 230 lopers geen twijfel over bestaan dat zij voor de zege gingen. In de beginfase konden Perry Vermeulen, Franky Bel- jaars, Wim van Sparrentak en een verrassend goed lopende Lous Wondergem de schade nog beperken. Op het vijf kilometer- punt wees de chronometer 17 mi nuten en 50 seconden aan voor de leiders. Op weg naar de Schaapskooi,op de slecht te belo pen dijk sloegen Koole en Ver meulen na acht kilometer wed strijd een definitief gat met de achtervolgers. In de laatste kilometer was Flo ris Jan Koole de sterkste en fi nishte onder de kerk van Nisse in een tijd van 1 uur 15 minuten en 53 seconden. Alwin Vermeu len beperkte de schade tot 12 se conden. Franky Beljaars was in Nisse derde op een minuut van winnaar Koole. Karin Bastian finishte in haar pas tweede halve marathon als eerste bij de vrouwen in een tijd van 1 uur 32 minuten en 59 se conden. Richard Reijnhoud (Goes) was de snelste op de 7.5 kilometer bij de mannen en Eve lien Schipper (Wilhelminadorp) werd eerste bij de vrouwen. ROTTERDAM - Danny Roelofs heeft ook zijn zevende wedstrijd in de junior C-klasse in winst omgezet. De bok ser uit Meliskerke versloeg in Rotterdam Yararli Talib uit Schiedam: 3-0. Wegens een gebrek aan tegenstanders was de 92kg zware Roelofs dit keer gekoppeld aan zwaarge wicht (116 kg) Talib. De Zeeuw trok in de eerste ronde fel van leer en verraste zijn tegenstander met een rechts-link- se combinatie. Talib ging neer en kreeg acht tellen. In de tweede ronde probeerde Talib door veel duw werk Roelofs uit zijn evenwicht te brengen. Dat lukte niet. Bovendien kreeg Talib een officiële waarschuwing. In de derde ron de werd het nog erger en beet Talib zelfs in de borst van Roelofs. De frustratie was groot. Roelofs bewaarde echter de rust en won met 3-0. Talib kreeg een vermaning en werd naderhand voor twee wedstrijden geschorst wegens zijn onsportieve gedrag. Roelofs kan binnenkort een uitnodiging voor de nationale selectie tegemoet zien. In februari of maart mag hij waar schijnlijk naar het buitenland om ervaring op te doen. Roelofs heeft nog één winstpartij nodig om naar de B-klasse te promoveren. NEERPELT - Boy de Punder heeft tijdens het Internatio nale toernooi in het Belgische Neerpelt uitstekend gepres teerd. In Neerpelt waren judoka's uit vijf landen present. De Punder, uitkomend bij de beloften (1989-1988) tot 60 kilogram, had al meteen in zijn eerste partij een zware te genstander in Sven van Cleemput (Zele). Na eerst met een koka voorgestaan te hebben, zag hij later Van Cleemput weer langszij komen. In de verlenging met golden score trok de Vlissinger de partij naar zich toe na een yuko ge scoord te hebben. Simon van der Doel (Roosendaal) werd verslagen met een yuko en in de halve finale werd de sterke Belg Bert Bre- bels (Bree) op zijn rug gegooid met een schitterende schou derworp. De Punder, die in Neerpelt uitkwam voor Sport school Essink (Eindhoven), moest in de finale tegen Jordi Seles alles geven. Met een binnenwaartse haak scoorde hij eerst een yuko en laten maakte hij voortijdig een einde aan de partij met een attent ingezette offerworp. Robbin van de Bor uit Middelburg won brons in de klasse tot 50 kilogram (1990-91). De judoka van Sportschool Geelhoed won de kleine finale nadat zijn Duitse tegen stander Hannes Schneider een straf had gekregen. DEN HAAG - Patrick Goverse heeft de vijfde wedstrijd van de Peter van Vliet Marathoncup gewonnen. De schaat ser uit Kapelle keerde daarmee, na een korte afwezigheid, weer terug in het marathonpeloton van de marathoncup. Stef Zwitser, de grote smaakmaker, had in den Haag het nakijken. Hij werd vierde. Goverse won dus niet alleen de vijfde wedstrijd, maar maakte het zijn concurrenten ook moeilijk. Stef Zwitser uit Katwijk was bij iedere aanval betrokken, maar Goverse wachtte geduldig het juiste mo ment af. Bij het ingaan van de laatste ronde greep Gover se zijn kans en liet de rest van de kopgroep achter zich. Martijn Storm werd tweede, Robert van Dalen derde en Stef Zwitser eindigde op de vierde plaats. Goverse staat nu op de achtste plaats in het tussenklasse- ment. De volgende wedstrijd voor de Peter van Vliet Ma rathoncup is op 3 december en de finale staat gepland voor 12 december. Zwart (tegen Hendrik-Jan Meijer), Adri den Hamer (tegen Mathijs Janssen) en Emiel Car don (tegen Arjan de Visser) won nen. Doordat de Middelburgers enkel in de persoon van Wim Stange konden profiteren, werd een terechte overwinning ge boekt door de Zeeuws-Vlamin- Floris Jan Koole (numer 133) cn Alwin Vermeulen (80) zijn al bij het begin van de halve marathon voorin te vinden, foto Dirk-Jan Gjeltema door Roeland Alders GOES - De schakers van Mid delburg hebben goede zaken ge daan in de tweede klasse van de landelijke schaakcompetitie. Met 4,5-3,5 werd het tweede team van Het Witte Paard verslagen. Door dit resultaat staat Middelburg nu gedeeld aan kop. HWP Sas van Gent 2-Middel- burg 3,5-4,5: Middelburg nam snel een kleine voorsprong door overwinningen van Ewoud van Hecke en 'Slava' Ikonnikov, maar Het Witte Paard kwam echter langszij. Bij een 2,5-2,5-tussenstand, zag het er wat minder rooskleurig uit voor de Middelburgers want René Tiggelman en Johan de Wolf stonden niet echt prettig. In de tijdnoodfase bleken ze erg koel en daardoor wist Tiggelman te winnen en kon De Wolf nog re mise houden. Invaller Paul Kos ter haalde met zijn remise de match binnen. 1. M. v/d Zalm-R. Tiggelman 0-1, 2. E. van Leeuwen-V. Ikonnikov 0-1, 3. F. Verduijn-T Burgerhoff 1-0, 4. R. v/d Wynkele-J. de Wolf re mise, 5. H. Provoost-B. Henderik- se remise, 6. G. van Rij-C. de Wolf 1-0, 7. T. Maenhnut-P. Koster remi se, 8. H. de Ridder-E. van Hecke 0-1. Stukkenjagers 2-Souburg 5-3: Het sprookje van Souburg is over. Tegen het sterke team uit Tilburg kwamen de Souburgers er niet aan te pas. Teamleider Roeland Alders was al snel klaar met een nederlaag op zak en ook Jeroen Hekhuis kon rede lijk snel zijn tegenstander felici teren. Henke Westerweele deed met een aardig stukoffer wat te rug, maar op de rest van de bor den kon geen overwinning meer gehaald worden. 1. M. Huizer-M. Boelhouiver remi se, 2. W. Cnossen-J. Hekhuis 1-0, 3. P. Huibers-C. Boelhouwer remi se, 4. G. van Otten-K. Zomer remi se, 5. S. Helsen-P. Uijtdewilligen 1-0, 6. J. Greunsven-R. Bosters re mise, 7. G.J. Thomassen-H. Wester weele 0-1, 8. G. Houterman-R. Al ders 1-0. HWP Sas van Gent 3-Middel- burg 2 5,5-2,5: Het derde team van Het Witte Paard boekte een eenvoudige overwinning op het gehavende Middelburg 2. Voor al op de laatste borden werd het verschil gemaakt. Johan de gen. 1. H v/d Wynkele-C. Jansen remi se, 2. A. Galle-W. van Wijnen remi se, 3 F Snijders-W Stange 0-1. 4. N. Dubbeldam-S. Steijn 1-0, 5. E. v/d Wynkele-M. Westerweele remi se, 6. J. de Zwart-H J. Meijer 1-0, 7. A. den Hamer-M. Janssen 1-0, 8. E. Cardon-A. de Visser 1-0. AMERSFOORT - Uit respect voor de overleden voetballer Frank Hermsen, die afgelopen week werd doodgeslagen, speelt het eerste team van Quick uit Amersfoort het komend week einde met een man minder. Aanvoerder Jacob van Goor van het eerste team van Quick heeft aangekondigd de thuiswedstrijd van komende zondag tegen het Amstelveense Sporting Marti- nus met tien man te gaan spe len. De vrijgevallen plek, die is ontstaan door het verlies van Frank Hermsen, wordt eenma lig met opgevuld. „Een sig naal." zegt Van Goor, die met zijn team uitkomt in de tweede klasse van de zondagamateurs. „Om te laten zien wat voor im pact de dood van Frank op ons heeft, en hoe diep wij zijn ge raakt." Na een ruzie bij een dis cotheek werd Hermsen in elkaar geslagen Hij overleed enkele uren later in een ziekenhuis. „Het resultaat staat even niet voorop. Zie het als een herden king aan deze topscorer." Van Goor maakt met deze beslissing ook een 'statement'. „We willen aandringen op het nemen van adequate maatregelen tegen het soort geweld waardoor Frank om het leven kwam. We hopen dat de bewustwording in dé maatschappij hierdoor toe neemt." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23