zc )ostkapelle zet opmars voort mas^r t iminer de' rekl;—eUn ,egen Krabbemme vck iooPt uit op mlandia kan met dieper meer zinken de concurrenten Van de Griek is apetrots op Krabbendijke Cadzand kan leven met 5-0-nederlaag GPC zonder moeite naar volgende ronde 19 alcherse eersteklasser wint in hectische blessuretijd met 2-1 Noormannen sleept zege uit het vuur maandag 29 november 2004 wb rRudy Boogert r STKAPELLE - Jarenlang tide hij de droom van elke [baller na: een profbestaan. ir nu hoeft het niet meer Ijèröme Riverola. Hij heeft izen voor het amateurisme, Jostkapelle. Daar liet hij za- |ag zien, dat hij het voetbal steeds in zijn benen heeft, invaller besliste hij het in- Iduel met Nieuw-Lekker- i(2-D- Ikwartier voor tijd wisselde bitter Riverola van plaats .rechtsbuiten Davy van rsdaele. De Souburger bleek leutel om een tot dan toe oer- jten barslechte wedstrijd te jrendelen. In bijna tachtig nten voetbal kwam Oostka- Irnet door het defensieve be- irerk van Nieuw-Lekker- l Balbezit in overvloed, i kansen konden niet wor- I geturfd. Totdat Riverola (trainingspak uitdeed. (minuut na zijn entree leek bdere Oostkappelse invaller barten van Maldegem - de I nog te gaan stelen. Een dige solo langs vier man dit hem oog in oog met de fenan, maar zijn schot ketste He binnenkant van de paal ghet veld in. Deze eerste se- Ee aanval op het doel van iw-Lekkerland bleek het (tschot voor een slotoffen- Iwat zijn eerste climax in de minuut beleefde. pperkast-aanval lie minuut kwam de noest lende Matthijs Lugtenburg ie rand van het straf schopge- I aan de bal. Hij opende een iierkast-aanval: zijn eerste t werd geblokt, zijn re nd ook; de volgende re nd was voor Jan Baaijens, zijn schot werd gekeerd; ir de laatste rebound was Riverola. Door zijn werk lasser kan hij nauwelijks ïen, maar zijn neus voor de is daardoor niet aangetast: uit was binnen, dacht Oost- ille Dat was geen gekke ge dachte, want afgezien van twee dreigende momenten in de eer ste helft was Nieuw-Lekkerland niet van de eigen helft af ge weest. „Nieuw-Lekkerland was echt voor een punt gekomen. Het speelde met acht man achter de bal", analyseerde trainer Karl Vergouwen. „Het was eigenlijk de eerste keer dat we dit seizoen met dat fenomeen te maken kre gen." Linkerbovenhoek Het werd bijna een pijnlijke ken nismaking, want in de 93e mi nuut draaide invaller Nezirevic een briljante vrije trap in de ui terste linkerbovenhoek achter doelman Jacco Nelen: 1-1. Nieuw-Lekkerland leek na de 3-0-zege op Rillandia en het 2-2-gelijkspel tegen Kloetinge opnieuw een 'Zeeuws' punt te pakken. Oostkapelle daarentegen leek na drie zeges op rij voor de vijf de keer op 1-1 af te sluiten. Maar de twee Oostkappelse in vallers hadden nog lucht en in spiratie over. In minuut 95 pikte Riverola de bal op het middenveld op en dribbelde op snelheid het zes tienmetergebied binnen. Hij ging een één-twee aan met Van Maldegem. „Ik dacht dat ik mijn tweede goal ging maken", zei Riverola achteraf. Maar aan zijn shirt werd hij onderuit ge trokken. Strafschop, oordeelde scheidsrechter Stange terecht. En geel voor dader Gert-Jan Stout, die na afloop zelfs rood zou krijgen omdat hij bij het ver laten van het veld de hoekvlag in tweeën trapte. Micha Lekawael ontfermde zich over de strafschop. Hij scoorde deze competitie al twee keer vanaf elf meter (tegen Rillandia en WGZ), maar vier dagen eerder had hij er in het oe fenduel met De Meeuwen (6-4-winst) eentje gemist. Het maakte niks uit; Lekawael schoot de door Riverola voorbe reide pingel hard in het doel: 2-1. Voor de achtste keer op rij bleef Oostkapelle ongeslagen en het klom op de ranglijst naar de met GJS gedeelde tweede plaats. Vergouwen was na afloop zicht baar opgelucht. „Deze wed strijd verdiende niet de schoon heidsprijs", oordeelde hij. Hij prees niettemin zijn invallers en de veelzijdigheid van Jan Baai jens. Die laatste begon als spits, maar toen Vergouwen het aan vankelijke aanvalsplan (via de backs langs de zijlijn naar vo ren) overboord zette, werd Baai jens de linksbuiten in een dries- pitsensysteem. Die omschake ling halverwege de tweede helft opgeteld bij de zilveren wissel Van Maldegem en de gouden wissel Riverola zorgden voor de doorbraak. Oostkapelle - Nieuw-Lekkerland 2-1 (0-0). 84 Jeröme Riverola 1-0. 90+3. Sead Nezirovic 1-1, 90+5 Mi cha Lekawael 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Ze venbergen). Rode kaart: Gert-Jan Stout (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Remon van Geersdaele (Oostkapelle), Claudio Simbula, Gert-Jan Stout (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 300. Bijzon derheden: voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen vanwege het overlij den twee weken geleden van wed strijdsecretaris Willem Wattel. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joel Pat- tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu- heru, Rick Pattenier; Remon van Geersdaele, Matthijs Lugtenburg, Harold Vermeulen (60. Maarten van Maldegem); Davy van Geers daele (76. Jèröme Riverola), Micha Lekawael, Jan Baaijens. Oostkapelle-speler Davy van Geersdaele (links) probeert zich een weg te banen door de verdedigingsmuur van Nieuw-Lekkerland. foto Lex de Meester door Jan Roovers CADZAND - Trainer Rudy Cor- nelis van Cadzand stapte zater dag na afloop van het met 5-0 verloren bekerduel tegen Zeelan- dia Middelburg niet ontevreden het veld af. Zijn ploeg had leuk partij kunnen geven. De neder laag tegen het één klasse hoger spelende Zeelandia Middelburg was ingecalculeerd. Daarmee eindigde het beker- avontuur van de zaterdagvier deklasser en waren de verwach tingen die de trainers van beide elftallen vooraf in een collegiaal gesprek tijdens de warming-up uitspraken ingelost. „Natuurlijk zijn we het aan onze stand ver plicht om hier te winnen. Maar bekervoetbal blijft onvoorspel baar", zei trainer Jack Schipper van Zeelandia Middelburg in zijn voorbeschouwing. „Nor maal gaan we deze pot verlie zen, maar het halen van de der de ronde was voor iedereen al leuk om mee te maken", stelde Comelis vooraf. Waar de Cadzand-trainer ver wachtte dat zijn ploeg onder druk zou komen te staan, werd hij, na de minuut stilte voor de overleden Esad Osmanovski van Breskens, vrijwel meteen in het gelijk gesteld. Schipper zag zijn manschappen het initiatief ne men, aanvoerder Geert Bos- schaart (na een langdurige bles sure weer helemaal terug) de lij nen uitzetten en de tegenstan der meteen achteruit duwen. Maar het overwicht rendeerde aanvankelijk niet, omdat de uit voering niet goed was. Via een gelukje kwamen de be zoekers op voorsprong. Een pass van Bosschaart kwam via een Cadzand-verdediger bij Alberto Condo de Morgado terecht en die kon langs de uitgekomen doelman Thijs van de Heuvel de 0-1 aantekenen. Het werd nog voor rust 0-2. Na een foute te rugspeelbal liep de razendsnelle Mimo Tofana een aantal verdedi gers van de thuisclub eruit en zijn inzet werd door Gerrie de Smidt in eigen doel gewerkt. Heel Cadzand schreeuwde kort voor het verstrijken van de eer ste helft om een strafschop na een handsbal van een Zeelan- dia-verdediger, maar arbiter Fi- lius wilde er niet aan. De start van de tweede helft maakte duidelijk dat de man schappen van trainer Cornelis zich nog allerminst hadden neer gelegd bij de situatie. Tot het laatste kwartier deed Cadzand goed mee. Maar tegen een beter voetballende tegenstander had het vele werk een aantal spelers conditioneel gesloopt. Daardoor kon Condo de Morgado uit een corner vrij inkoppen (0-3), so leerde Tofana met een fraaie sla lom naar 0-4 en werd na een vrije trap van Eddy de Looff de eindstand op 0-5 bepaald. Cadzand-Zeelandia Middelburg 0-5 (0-2). 24. Alberto Condo de Morgado 0-1, 40. Gerrie de Smidt 0-2 (eigen doelpunt). 82. Alberto Condo de Morgado 0-3, 85. Mimo Tofana 0-4, 88. Eddy de Looff 0-5. Scheidsrechter: Eric Filius. Aantal toeschouwers: 70. WESTKAPELLE - Het inhaal- duel De Noormannen-Oostburg in de vierde klasse van het zon dagvoetbal leek bij het invallen van de duisternis in 2-1 te eindi gen. Noormannen hoefde niet meer, Oostburg leek niet te kunnen en de tijd die restte was kort nadat Jacky Minderhoud 2-1 had ge scoord. Sjaak de Pagter (1-0) en Peter Verlinde (1-1) waren de andere doelpuntenmakers. De vlam sloeg seconden later als nog in de pan toen Dennis de Kraker rood kreeg en De Noor mannen een strafschop. Arbiter John van de Sande uit Bruinisse kende de penalty toe na een sli ding van De Kraker die in zijn ogen niet correct was. Zelf zei de aanvoerder van Oostburg dat hij alleen de bal had geraakt. De Kraker voelde zich gepakt en ging verhaal halen. Hij pakte de leidsman bij het shirt en kon ver trekken. Mark Minderhoud mis te vervolgens de penalty. fBauke Boersma LAND - Lichtpunt op een br gitzwarte middag: Rillan- kan ongetwijfeld niet nog er zinken dan in het beker van zaterdag tegen Krab- lijke. De eersteklasser had Ivedstrijd tegen de vierdek- trmet een klinkende zege ei- ijk een strohalm moeten vin- om uit de malaise te raken, f zakte daarentegen tot de fin van de sportieve crisis: riiezen van een vierdeklas- dieper kunnen we nu echt meer vallen, nee. We moe- e gifbeker kennelijk heie tot op de bodem leegdrin- sprak Rillandia-aanvoer- Peter Kepers na de ronduit ihamende vertoning van zijn t „De wedstrijd tegen Axel Ie vorige ronde grepen we om een goed gevoel op ïen, waarop we in de compe- enigszins konden voortbor- n. Maar zelfs dat is er nu bij." ker, de onthutsende neder- tegen Krabbendijke duwt iloeg van trainer Wim van latten vermoedelijk alleen r dieper in de problemen, india blijkt al weken een la- gezelschap voetballers, dat trekken van een zekere de- iant vertoont: zielloos, gdeloos, een schrijnend ge- aan passie en chemie tus- de diverse onderdelen (lees: m spelers onderling en tus- ie trainer en enkele selectie- n), geen creativiteit, veel en dus besluiteloosheid, B flinke dosis frustratie, tegen de vierdeklasser uit naburige Krabbendijke kwa- alle gebreken weer in volle ie bovendrijven. Al mompel- Van Nijnatten naderhand dat „alle tegengoals niet uit echte aanvallen kwa- en wij er zelf gewoon zeven hadden moeten schieten", twee deed de trainer van mdia Krabbendijke echter nt en de waarheid geweld ogballetje oelpunten van de gasten wa- inderdaad geen gevolg van lende aanvallen, maar wél beloning voor de tomeloze van Krabbendijke. Bij de fan Martin Bal na drie minu ten, een sierlijk boogballetje dat tergend langzaam in het lege doel hobbelde, stond heel Rillan dia te slapen. En na veertig minuten was doel man Kees Lozekoot zo vriende lijk de bal via Theo van Houten in de voeten van Bal te schieten (0-2). De 1-3 in de 69e minuut kwam weliswaar uit een knullig wegge ven vrije trap, maar de inzet waarmee Danny Weber de grab belende Lozekoot të kijk zette, was veel te fraai om geringschat tend over te doen. Om nog maar te zwijgen van het feit dat Rillandia in de verste verte niet in de buurt van zeven, laat staan meer, honderd-pro centkansen kwam. De verdedi ging van Krabbendijke bleef zelfs relatief eenvoudig over eind tegen het vanwege het ni veauverschil logische, maar van alle inventiviteit gespeende over wicht van de thuisclub. Rillan dia had dan ook geen enkel recht op meer dan de twee goals (Mehmet Dolma en Peter Ke pers) die het nu kreeg. Gen ramp Nu is uitschakeling voor de be ker natuurlijk geen ramp. Be langrijker is de vraag hoe Rillan dia denkt ook volgend seizoen nog eersteklasser te zijn. Het duel van zaterdag bood in elk ge val geen enkel aanknopingspunt voor een ontsnappingsroute, weet ook Peter Kepers. „We moeten gewoon keihard wer ken, hopen dat een overwinning ons binnenkort op het goede spoor zet. We moeten vooral de eenheid zien te bewaren." Die eenheid ligt echter zwaar on der vuur. Zoals bij alle slecht presterende voetbalploegen werd de afgelopen tijd ook bij Rillandia allereerst met de be schuldigende vinger naar de trai ner gewezen. Er kwam onlangs zelfs een heuse praatsessie aan te pas, met bijbehorende stem ming over het lot van Van Nijnatten. Dankzij een nipte meerderheid zit de Brabander nog op zijn post, maar elke nieu we nederlaag kan de stemmen verhouding zomaar doen kante len. Rillandia-aanvoerder Peter Kepers blijft achter trainer Van Nijnatten staan: „We moeten vooral de een heid zien te bewaren." foto Willem Mieras Niet als het aan Peter Kepers ligt overigens. „Het is volslagen onzin de Zwarte Piet bij de trai ner te leggen", zo gaf hij er za terdag blijk van in het Van Nijnatten-kamp te vertoeven. „Vooral ook omdat het in de tweede helft van vorig seizoen al behoorlijk bergafwaarts met ons ging, toen was Van Nijnat ten er nog niet eens. En ach, je weet hoe dat gaat bij zo'n stem ming; de reservespelers of dege nen die op het randje van de ba sis balanceren, willen de trainer zo snel mogelijk lozen, de ande ren niet. We moeten de hand ge woon in eigen boezem steken en zorgen dat we hier met z'n allen uitkomen." Rillandia-Krabbendijke 2-3 (0-2). 3. Martin Bal 0-1, 40. Martin Bal 0-2, 61. Mehmet Dolma 1-2, 69. Danny Weber 1-3, 89. Peter Ke pers. Scheidsrechter: M. Bruijnoo- ge (Wemeldinge) Gele kaarten: Peter Kepers (Rilliandia), Martin Bal en Marc-Jan Moerland (Krab bendijke). Aantal toeschouwers: 175. Rillandia: Kees Lozekoot; Rick He- ijmans, Jacco Baas (68. Richard van der Hoest), Giel Dubbeld, Cor- né Nuijes (78. Wesley PersijnMe hmet Dolma, Michiel van Trijen (46. Martijn van Elsakker), Peter Kepers, Ralph Kuijpers, Arjan Koopmans, Padden van de Water Krabbendijke: Robin van Koeve ringen; Rob Weststrate, Peter Pol derdijk (76. Marc-Jan Moerland), Marcel Moerland, Martijn van de Berge: Pascal van Zweden (61. Pie- ter Zandee), John Pekaar, Ruud Lagendijk: Theo van Houten (68. Ronald Zuidweg), Danny Weber, Martin Bal. door Bauke Boersma RILLAND - Tja. waarom zou je bier naar de kleedkamer halen als je ook zelf naar het schuimende gerstevocht toe kan? De voetballers van vierdeklasser Krabbendijke wensten zaterdag niet lang te wachten op hun pilsje. Ze vierden eerst, samen met de meegereisde fans, de bekerzege op Rillandia (2-3) met een enorme vreugde-explosie op het veld. Maar luttele minuten later stond de vol tallige selectie en de begeleidende staf de dorst al te lessen in de kantine van de ver slagen buurman. Ook trainer Joost van de Griek liet de in houd van een pijpje gretig achter zijn huig glijden. Met van plezier twinkelen de ogen en een tevreden glimlach om zijn mond. „Ik ben apetrots op de ploeg", sprak de oefenmeester, nadat hij zich had onttrokken aan het feestgedruis. „Rillandia en Krabbendijke, dat scheelt toch drie niveau's. Maar de jongens heb ben alles gegeven, fantastisch." Feitelijk, zo stelde Van de Griek, was er voor hem geen makkelijker duel dan de pot tegen Rillandia. Want in tegenstel ling tot de 'ver-Brabantste' thuisclub, be schouwde Krabbendijke het Bevelandse onderonsje nog wél als een echte derby. „Dit duel was bij ons al heel lang onder werp van gesprek", vertelde Van de Griek. „Logisch ook. Het is al een hele uitdaging om als vierdeklasser tegen een eersteklasser te mogen spelen. En dan is het ook nog eens tegen Rillandia, de club uit het naburige dorp." In de voorbereiding hoefde de trainer dan ook niet veel woorden vuil te maken aan het duel. „Het was een kwestie van de opstelling bekend maken, even kort uitleggen hoe we het beste konden spelen en vervolgens gewoon lekker de wei in gaan. Ik hoefde de jongens deze keer echt niet te motiveren, hoor." Hoe blij Van de Griek ook was met de ze ge, met enige persoonlijke genoegdoe ning had zijn gemoedstoestand niets van doen, zei hij. De trainer van Krabbendij ke, inwoner van Rilland, speelde jaren bij Rillandia en was er enkele seizoenen terug nog trainer. Destijds stapte hij hal verwege het seizoen op, terwijl zijn ploeg nota bene bovenaan stond. Over die op het oog merkwaardige move circuleren diverse versies, maar Van de Griek wil de zijne jaren na dato nog steeds niet we reldkundig maken. „Maar wat het ook was, ik ben hier vandaag echt niet met wraakgevoelens naartoe gekomen. Na tuurlijk ben ik nu blij, maar ik wens Ril land ook het allerbeste. Ik volg de club nog steeds en vind het sneu dat het dit seizoen zo slecht gaat met ze. Of ik nog tips voor ze heb? Nee, niet echt." Een passerend Rillandia-lid had er wel één paraat. „Wij kunnen nog heel wat le ren van Krabbendijke." En de apetrotse Joost van de Griek glom vervolgens nog harder. GOES - VCK beleefde een mooie dag in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De kop loper won zelf bij Hoedekensker- ke (0-4) en zag de concurrenten Heinkenszand en Kruiningen ge lijkspelen: 0-0. Hoedekenskerke-VCK 0-4: Pas halverwege de tweede helft luk te het de koploper via Erik Goudt een opening te vinden in de verdediging van de thuisclub. Vijf minuten voor tijd werd het 0-2 door Bas de Regt. Paul Eversdijk maakte er met twee treffers nog 0-4 van. Kruiningen-Heinkenszand 0-0: Het betere veldspel kwam gedu rende de hele wedstrijd van de bezoekers. Maar de beste moge lijkheid was voor Kruiningen. De inzet van Onny Scholten be landde echter op de paal. Apollo-Bevelanders 3-0: Frank de Kok zorgde in de 25e minuut voor 1-0 en vijf minuten later ook voor 2-0. Via John de Jonge werd het nog voor rust 3-0. De bezoekers bleken daarna niet in staat terug te komen in het duel. SVD-Borssele 1-3: De thuisclub kwam in de gelijkopgaande eer ste helft op voorsprong door Ewout de Graaf, maar via Dan ny Gilde kwam Borssele nog voor rust op gelijke hoogte. De tweede helft was voor de bezoe kers, die via doelpunten van Toon van Liere (59e) en op nieuw Gilde (80e) wonnen. Nieuwland-Wolfaartsdijk 1-3: Halverwege de eerste helft was het al 0-3 door doelpunten van Stefan Westerweel en een van Harm Fluit. Nog voor rust kwam Nieuwland uit een scrim mage (een strafschop van Ri chard Jacobs werd in eerste in stantie gekeerd) via Jozias van Belzen terug tot 1-3, maar meer zat er voor Nieuwland nooit in. GOES - Colijnsplaatse Boys is er niet in geslaagd opnieuw voor een verrassing te zorgen. De formatie van Herman Ver meulen versloeg in de vorige ron de Goes, maar de ploeg had nu tegen de GPC nooit uitzicht op een nieuwe stunt. De Vlissingers wonnen simpel met 5-0. Colijnsplaatse Boys-GPC Vlis- singen 0-5. Vanaf de aftrap creëerde GPC een overwicht, dat na een half uur via Wessel Lever de openingstreffer ople verde. Een kwartier na rust be sliste Riaan Peene het duel. Hij strafte zwak uitverdedigen na een hoekschop bekwaam af. Via treffers van Bjom Ronde (68e minuut), opnieuw Peene (75e) en Ralph Wiessner (80e) werd het nog 0-5. Bruse Boys - Rijsoord 1-4: Bru- se Boys kon lange tijd in het spoor blijven van de koploper uit de eerste klasse C. Rob van der Veen zorgde na ruim een kwartier voor de 0-1 maar Peter Willemse bracht Bruse Boys daarna op 1-1. Een minuut later zette Raymond Smit Rijsoord op nieuw aan de leiding. Vijf minu ten na rust was het Rijs- oord-aanvoerder Johan de Rooij die voor 1-3 zorgde en zes minu ten voor tijd maakte Lars van Delzen er ook nog 1-4 van. Jong Ambon-Vlissingen 0-2: Vlissingen besliste de Walcherse derby al in het eerste halfuur. Tim van der Vlies schoot in dé zevende minuut een afgeslagen corner in de kruising (0-1) en Jacques Blijlevens schoot een vrije trap binnen. De aanvoer der deed dat toen Jong Ambon nog bezig was de muur te forme ren. De goal zorgde daardoor voor veel ophef bij Jong Ambon, maar scheidsrechter Qui nten kende de goal toe. Terneuzen-Steen 4-0: Temeu- zen speelde allesbehalve gewel dig, maar won uiteindelijk nog vrij eenvoudig. De eersteklasser benutte voor rust maar één van de vele kansen (Jan Bosman) te gen de derdeklasser, die zich knap verweerde. Nadat Bosman de stand in de tweede helft op 2-0 had gebracht, waren de gas ten zelfs lange tijd gevaarlijker. Maar toen invaller Jorden Tak- kedine er een kwartier voor tijd 3-0 van maakte, was de wed strijd beslist. Mamadouba Gueye zorgde nog voor 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19