Tjoba laat overwinning glippen Fortis zit met naweeën veldseizoen PZC Volleybalsters Kwiek steviger op tweede plaats Ruud Rentmeester verwerkt tegenslag Eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen verspeelt 15-11-voorsprong Provoost naar WK dammen voor junioren Van de Ven mii indoorwedstriji Stouten ook klasse apart in M "Zo, bouwen zij ondertussei mijn carkit even in." maandag 29 november 2004 door Jan Roovers GOES - Met overwinningen voor Fortis, Swift (daardoor al leen leider in de tweede klasse G)., All Ready en TOP en gelijke spelen voor Tjoba en Ondo zorg de de Zeeuwse korfbaltop zater dag in de derde ronde van de zaalcompetitie voor een positief resultaat. Tjoba-RVVA 15-15: Vier minu ten voor tijd stond er 15-11 op het scorebord en dacht coach Ko Crucq de winst al binnen te hebben. Na het eindsignaal kwam echter 15-15 op het wed strijdformulier en wist een ba lende Tjoba-coach even niet meer hoe hij het had. „We heb ben het weggegeven. Dit voelt als een nederlaag en was totaal onnodig/' Na een gemakkelijke 3-0-voorsprong voor Tjoba kwam RWA terug tot 4-4. Bi] 10-9 gingen beide ploegen rus ten. Met spierbaLlenkorfbal (veel inzet en agressie) liep de ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren uit naar 15-11. Daarna ging het toch fout. Tjoba was in de slotfase de weg kwijt en ver loor een punt. Scores Tjoba: Robert van Schaik 5, Petra Rijn en Marcel de Dreu 3, Gerben van Boven 2, Marleen Ba tenburg en Jolanda Gelok 1 ACKC-Swift 12-19: Vanaf de eerste minuut zette een scherp Swift de toon. De gewonnen duels krikten het vertrouwen op. maar Swift kwam niet los van de tegenstander omdat één m#n van ACKC voortdurend te- gqnscoorde. Pas in de slotminu ten van de eerste helft werd een gaatje gemaakt van drie doel punten: 8-11. Na rust liep Swift in een soepele en doeltreffende stijl uit naar 8-16. Na de neder laag van VEO bij Merwede is Swift alleen leider in de tweede klasse G. Scores Fortis: Roel Klootwijk 7, Paul van de Berg 3, Richard Gel- dof. Ivo de Hond, Anita Hoekstra en Befje van de Berg 2, Angela Ver- duin 1. Derde klasse All Ready-Togo 20-11: Aanval- GOES - Dammer Bennie Pro voost neemt volgende maand aan het WK dammen voor junio ren. De dammer uit Aagtekerke pla,atste zich niet rechtstreeks vpor de titelstrijd, maar krijgt van het bedrijf Meurs uit Culem- borg - eigendom van de huidige voorzitter van de nationale dam- bond - een zogenaamde sponsor plaats aangeboden. Meurs neemt de kosten van het verblijf en deelname van Provoost op zich. Als onderdeel van de deal met Meurs speelt Bennie Provoost bekomende drie seizoenen voor de door Meurs gesponsorde dam club Denk en Zet uit Culem- borg. De club komt uit in de hoogste klasse van Nederland. Het betekent dat zijn huidige club 's-Gravenpolder zijn top scorer kwijtraakt. Het WK voor junioren wordt de tweede maand van december ge speeld in het Poolse Minsk Ma- zowiecki. lend was Togo in de eerste helft nergens. „Maar je speelt natuur lijk ook zo goed als de tegenstan der toelaat", haalde coach Wim Voorneveld een afgesleten cli ché boven. Na de 11-4-achter- stand boden de bezoekers in het tweede part wat meer tegen stand, maar de wedstrijd was toen al lang gespeeld. „Ze wa ren te goed voor ons", zei Voor neveld over All Ready, met voor malig topkorfballer Dennis Vos- hart in de gelederen. Scores All Ready: Remy Crust 5, Jan-Willem Nieuwenhuize, Anouk van Tiggelhoven en Dennis Vos- hart- 3, Henk de Graaf en Desiré Voshart 2, Manon Torenstna 1 en Esther Snoek 1. Scores Togo: Roel Schipper 4, Susatme Dronkers 3, Johan Kos ters 2, Annelies van Zon en Comé van Rooyen 1 Ondo-Olympia S 14-14: Na een hele wedstrijd het initiatief te hebben gehad en dat ook te heb ben gebruikt om aan de goede kant van de score te zitten, zak te de thuisploeg in het laatste kwart (13-9) aanvallend hele maal in. „Onbegrijpelijk", vond coach Edwin Coppoolse. Hij vond dat zijn achttal het karwei gewoon had moeten afmaken. Scores Ondo: Ixoan de Pagter 4, Marlijn Walraven 3, Annelie Wis se, Wim Allaart en Jan Allaart 2, Mirte Hoogwerf 1 TOP-DSO 11-9: Na een gelijkop- gaande start keek TOP plots te gen een 5-2-achterstand aan. „We korfbalden te gehaast en te statisch. We waren niet fel ge noeg en bovendien onrustig. Daarmee speelden we de tegen stander in de kaart", wist coach Blaas de Ridder. Na rust (4-5) kwam er een heel ander TOP de zaal in. De Amemuidse ploeg was ineens fel en agressief. Het werd 9-6 en TOP hield daarna het gaatje vast. Met twee gele kaarten voor coach De Ridder kreeg de wedstrijd een minder prettig slot. Scores TOP: Hannuel Kramer 3, Petra de Ridder, Leon Kloet en Niels Wattel 2, Janline Meulmees- ter en Ad Bezemer 1 Seolto-Korbatjo 5-17: Wat er bij Seolto aan scheelt, is al lang bekend: de ploeg mist scorend vermogen. Ook in deze wed strijd weer. Na 1-6 bij rust (één doelpunt in dertig minuten!) kon Korbatjo gemakkelijk naar een grote score toewerken. Seol to stond erbij en keek ernaar. Scores Seolto: Anja Ovaa 2, Lian- ne de Groot, Rob Harthoorn en Harry Kerkhof 1 Vierde klasse In de vierde klasse B leed KVK de derde nederlaag op rij. Thuis werd met 11-13 verloren van Luctor. Atlas leverde in Bergen op Zoom de punten in bij tegen stander Scheldevogels: 12-11. In de vierde klasse D won Blauw Wit in Hellevoetsluis van 't Cap- proen met 14-13 en verloor Stormvogels thuis van titelkan didaat Eramus uit Rotterdam: 9-13. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Gewonnen werd er wel van HKC, maar de grote vorm werd niet benaderd. Fortis kampt na drie wedstrij den in de zaalcompetitie nog al tijd met de naweeën van een zwaar veldseizoen. De Souburg- se overgangsklasser wordt ge confronteerd met allerlei pijn tjes en speelt hierdoor kramp achtig. Trainer/coach Ralph Gillissen had het zaterdag na de 18-11-ze ge op het zwakke HKC over klei ne klachten, die zijn ploeg mo menteel treffen. Naast Jouri van de Broeke (spierscheurtje) wordt nu ook Rob Sanderse ge kweld door blessurezorgen. Een talgkliertje in zijn enkelge wricht speelt op. Sanderse heeft al enkele keren een injectie ge kregen, maar dat heeft nog niet tot het gewenste resultaat ge leid. Afgelopen donderdag op de training kreeg hij er weer last van en moest hij afhaken. Toch was hij zaterdag van de partij in de wedstrijd tegen HKC, al maakte hij de zestig minuten niet vol. „Ik heb hem uit voor zorg gewisseld", legde Gillissen naderhand uit. Volgens de Middelburgse coach hebben veel van de klachten te maken met het pittige seizoen in de hoogste klasse van het veld- korfbal. Fortis deed er veel erva ring op, maar moest elke week erg diep gaan om de gerenom meerde tegenstanders te volgen. „Dat hebben we goed gedaan hoor", aldus Gillissen. „Fysiek en conditioneel waren we prima in orde, alleen hebben we in die wedstrijden wel steeds op onze tenen moeten lopen. Hoewel we daarna wel rust hebben inge bouwd, denk ik dat dit nu in de zaalcompetitie toch een rol speelt." Ambiance Daarnaast wordt Fortis volgens de trainer geconfronteerd met een andere 'ambiance' en dat is voor sommigen even wennen. „Op het veld konden wij vrijuit spelen, hadden we niks te verlie zen, waren we de underdog. In de zaal worden wij gezien als een favoriet en zit er veel meer druk op." Fortis heeft tijd nodig om de overgangsklachten achter zich te laten. „Het is zaak om in deze periode niet te veel punten te verspelen", zei Gillissen zater dag. Wat dat betreft was het een uitkomst dat Fortis in de derde zaal wedstrijd van het seizoen op HKC uit Hardinxveld-Gies- sendam stuitte. De ploeg geldt •als één van de zwakkere broe ders in de overgangsklasse. Fortis-korfbalster Elze Blankenburgh krijgt de bal onder de korf maar met moeite onder controle. HKC kon zaterdag in sporthal Baskensburg geen moment een vuist maken. Het spel was onsa menhangend en schoten misten soms elke richting. Veelbeteke nend was dat pas na dik dertien minuten de eerste treffer viel te noteren. Ook Fortis kwam moei zaam op gang. De Souburgers deden er ruim zes minuten over om de score te openen. „De af spraak was om heel scherp te be ginnen", zei Gillissen. „We wil den meteen een gat slaan, maar we speelden te gehaast en te ge forceerd." Later kwam er wat meer rust in het spel en raakten Chaïm en Wander Koole op dreef. Zij scoorden voor de pauze elk drie treffers, hetgeen tot een comfor tabele voorsprong (9-4) leidde. Klasseverschil In de tweede helft was het spel van Fortis lang niet altijd groots, maar het klasseverschil bleef groot. „Het was beter dan vorige week", vond Gillissen. Toen ging Fortis bij Excelsior onnodig onderuit: 18-16. „Toen hebben we maar twintig minu ten gekorfbald. Vandaag was dat langer het geval, al had de score nog wel uimer mogen uit vallen." Fortis wacht nu twee uitwed strijden. Volgende week staat het duel met het laaggeklasseer de IJsselvogels op het program ma, een week later gaan de Sou burgers op bezoek bij concur rent KVS. Dat duel wordt een echte graadmeter. „Vorig jaar hebben we daar een zeperd opge lopen", herinnerde Gillissen zich zaterdag meteen. „Het zit in deze poule enorm dicht bij el- Mannen- en vrouwenteam Morres/Hulst verliezen dqor Peter van Kouteren GOES - De eerste teams van Kwiek hebben in de volleybal competitie goede zaken gedaan. De vrouwen van dc Bruse forma tie nestelden zich in de derde di visie door een 3-1-zege op het sterke Odulphus steviger op de tweede plaats. De Kwiek-man- nen stuurden Sic Pugno met le ge handen naar huis (4-0) en werkten zich ten koste van deze ploeg op naar de tiende plaats iii de promotieklasse. De standaardteams van Morres/Hulst blijven in de twee de, divisie in de hoek waar de klappen vallen. De mannen ver loren met 3-1 van Interkontakt/Pegasus. De vrou wen leden een kostbare neder laag tegen concurrent Utrecht 2: 3-1. Dé Hulst-mannen nemen na ze ven wedstrijden met elf punten de voorlaatste plaats in. De vrouwenploeg van Harry van Putte staat met dertien punten uit zeven duels eveneens op de voorlaatste plaats. De reserves van Morres/Hulst doen het in de promotieklasse bij de vrouwen wel goed. Zaterdag werd met 1-3 gewonnen bij het laag ge klasseerde Dunamis. Mytilus (mannen) verloor in de derde di visie met 1-3 van VOY. WS'92 ging in de promotieklasse met 0-4 onderuit tegen Zuvo Interkontakt/Pegasus-Morres/ Hulst 3-1 (25-20 25-18 21-25 25-19): Met Edo de Looff op de middenpositie als vervanger van de afwezige Martin Ferket hadden de mannen van Morres/Hulst het tegen de num mer drie van de ranglijst vanaf het eerste fluitsignaal moeilijk. De Zeeuws-Vlamingen troffen een degelijk spelende thuis ploeg, die minder fouten maakte dan Morres/Hulst. Dat resulteer de in twee afgetekende setzeges voor Interkontakt/Pegasus. Met Marc van Egmond als spel verdeler en Maarten van Goethem in een rol als aanvaller bood Morres/Hulst in de derde set beter partij De omzettingen leidden zelfs tot succes en na winst in de derde set tot een goe de start van de vierde set. Hal verwege die set hadden de Zeeuwen echter plots geen ant woord op een sterke service- beurt van de thuisploeg. Interkontakt/Pegasus sloeg in een mum van tijd een gat en wik kelde bekwaam af naar de der de setzege. Mytilus-VOY 1-3 (22-25 25-21 20-25 23-25): Mytilus was ge waarschuwd door de opmars van VOY, maar slaagde er niet in om de runner-up een halt toe te roepen. De Goese formatie kwam met uitzondering van de derde set in de slotfase steeds iets tekort. In een duel dat het aanzien meer dan waard was, trof Mytilus vooral een degelijk spelende opponent. VOY speel de goed op de side-out. De Zeeuwen konden daar als collec tief onvoldoende tegenover stel len. Vooral in het midden draai de Mytilus minder. VVS'92-Zuvo 0-4 (19-25 25-27 20-25 19-25): Titelkandidaat Zu vo was een maatje te groot voor WS'92, dat er niet in slaagde om het initiatief te nemen. Slechts in de tweede set maak ten de Vlissingers het de ploeg met de minste verliespunten in de promotieklasse lastig. In de andere set waren de Brabanders heer en meester. Kwiek-Sic Pugno 4-0 (25-18 25-20 25-21 25-20): Kwiek trof een zwakke tegenstander en pro fiteerde daar optimaal van om het puntentotaal op te vijzelen. De thuisploeg had in spelverde ler Justin de Graaf en Milo van de Linde zijn uitblinkers en hield ook na drie setzeges op rij het hoofd koel. Dat resulteerde in vijf kostbare punten. Vrouwen Utrecht 2-Morres/Hulst 3-1 (25-22 18-25 29-27 25-20): Waar de mannen van Morres/Hulst had moeten winnen om aanslui ting met de staart van de mid denmoot te verkrijgen, leden de volleybal sters een dure neder laag. De Zeeuws-Vlamingen werden in de beginfase overdon derd (6-0), maar herstelden zich van die slechte start. Nadat de aansluiting was bewerkstelligd, nam Utrecht 2 in de slotfase als nog afstand. In de tweede set kwam Morres/Hulst na een aanvanke lijke achterstand op toeren. De formatie van Harry van Putte profiteerde van veel fouten aan Utrecht-zijde en sloot de tweede set met een ruime overwinning af. Die opsteker inspireerde de Zeeuwen, die in de derde set lang het voortouw namen. In de slotfase werd eerst een 21-23-voorsprong uit handen ge geven. Daarna waren twee set- punten niet aan Morres/Hulst besteed. Die tegenvaller kwam hard aan. De bezoekers begon nen niet sterk aan de vierde set en liepen in korte tijd een achter stand van zes punten op. Die kon niet meer worden goed ge maakt. Kwiek-Odulphus 3-1 (25-23 24-26 25-18 25-20): Een echte topper tussen twee sterke teams. Kwiek begon te gespan nen en keek binnen korte tijd te gen een 4-10-achterstand aan. Daarna gooide de thuisploeg al le schroom van zich af. Dat re sulteerde in een knappe eindsprint en een moeizame ze ge. Na een nipte nederlaag in de tweede set, nam Kwiek het ini- door Wim de Vos WESTERSCHOUWEN - Ruud Rentmeester kreeg vorige week van het management van Exact te horen dat de ploeg zal wor den opgeheven. Weg plannen voor de toekomst. Althans, zo leek het. De Goesenaar bleef er Zeeuws nuchter over, vond zelf dat het erger zou kunnen zijn en ging, om zijn gedachten wat te verplaatsen, van start in de ATB-wedstrijd van Wester- schouwen. Daarin won hij. Ruud Rentmeester is onmisken baar een talent op de mountain bike. Vooral in de nationale wed strijden heeft hij zich weten te manifesteren en vooral door deelname aan wereldbekerwed strijden heeft hij steeds meer routine gekregen. Maar het op heffen van zijn ploeg hoeft wat dat betreft geen nadeel te zijn. „Deelname aan wereldbeker wedstrijden doe je als individu. Daar moet je zelf voor inschrij ven en dat zal ik ook zeker doen. Het grote probleem is nu echter het geld. Voor de wed strijden waar ik aan deelnam, betaalde de ploeg de reis en ver blijfkosten. Die zal ik nu voor ei gen rekening moeten nemen", zei hij. Rentmeester wist wel al langer dat het niet goed zat met zijn ploeg. „Het duurde allemaal erg lang voordat er iets gezegd werd over volgend jaar. Daarom had ik mijn twijfels. Maar omdat het zo'n goede ploeg was, ben ik niet gaan uitkijken naar een an dere. Nu heb ik in Johan Bou- man ook een goede sponsor (ma teriaal en kleding) gevonden, maar ik zal toch nog een spon- sortje moeten zoeken die reis- en verblijfkosten voor zijn reke ning wil nemen." De Goesenaar wil volgend jaar voornamelijk op de Europese toer gaan. „Er zijn ook wedstrij den in Amerika, maar dat zijn er vier vlak achter elkaar. Dan moet je zeker voor een maand weg. Dat is voor mij niet op te brengen. Daarom houden we het op de Europese wedstrijden. In België is er bovendien nog één bijgekomen. Dat wordt ui teraard niet zo'n dure reis." Zaterdag, op een fraai park* in de boswachterij van Wesii schouwen, kreeg Rentmees vooral af te rekenen met chard Slabbekoorn. Jaco Wag aar probeerde in de opening se nog wel met dit duo ma gaan, maar zag al snel in d niet lukte. Rentmeester en S! bekoorn leken met zijn twe af te stevenen op de aankoa lijn en vooral Slabbek® dacht dat hij ditmaal kan had om zijn opponent te slaan. „Ik voelde me berest en dacht inderdaad dat ik ig sen had om Ruud te kun kloppen", zei de Kapellen achteraf. Een streep door de reken was dat hij last kreeg van ms riaalpech. „De ketting liepv en toen moest ik Rentmeester ten gaan, maar ik denk c hem in de spurt had kurt kloppen." Toch kwam Slat koom steviger aan de leii van het tussenklassement de Zeeuwse ATB Cup. Heti schil met de nummer tweei het klassement, Jaco Wagenj was in Westerschouwen drie plaatsen, omdat in de slot se Edzard van Ewijk en Dei Raadtgever de Yersekenaar: voorbij reden. VLISSINGEN - Motorcra Rinus van de Ven neemt i deel aan de jaarlijkse Indoorl torcross in Goes, die eind ji ri in de Zeelandhallen woi houden. De Vlissinger is dl trainingskamp in Marseille. In die winterperiode legt Vasj Ven juist de basis voor het i| tenseizoen. Momenteel ha hij zijn conditie op peil bij A-junioren van voetbalver* ging Walcheren, waar hij zal dag debuteerde. Van de Ven is net hersteld] een scheurtje in zijn spaakw opgelopen in de laatste «j strijd van het Open Nederlsl kampioenschap in Mill. Zijni derarm zat daardoor bijna i weken in het gips. HEINKENSZAND - Wilma Stouten heerste met Stouten's Katinka tijdens haar verblijf in de klasse B en L als een vorstin. In de klasse M trekt de dertienja rige amazone uit het Walcherse Serooskerke die lijn door, zo bleek zaterdag in Heinkens- zand. Ook nadat Carolein van de Pias- se een tijd van 47.29 (en fouloos) op de klok zette, volgde Wilma Stouten vanaf de zijlijn de ver richtingen van haar andere con currenten uitertst. Albert Ver- mue en Annelore Willeboer ren bijna drie tellen sneller Van de Plasse, maar haalde de haast een paal naar benei Dat het nog veel sneller kon, wees Stouten. Als een ii stuurde ze de elfjarige Kali zonder ook maar een momei de buurt van het hout te ka in 42.37 naar de finish. Annelore Willeboer kreeg] haar overwinning. In de k! Z stuurde de amazone 's-Heer Arendskerke Noord las Charmander als enige I loos rond. foto Ruben Oreel kaar. De intentie is om bij de eerste twee te komen, omdat je dan promoveert naar de hoofd klasse. De beste derde uit de overgangsklasse komt ook nog in aanmerking voor promotie, maar gezien de kleine krachts verschillen zie ik die niet uit on ze poule komen. Dat betekent dat je gewoon bij de eerste twee moet eindigen. Dat wordt onze missie." Scores Fortis: Wander Koole en Chaïm Koole 6, Rob Sanderse 3, Remi van de Broeke 2, Esther Kas- se 1. (Advertentie) tiatief. Met een prima opslag (vooral Henriëtte Swartjes was op dreef) werd de basis gelegd voor een belegering van Odulp hus. De bezoekers hadden blok kerend geen antwoord op de Bruse aanval, die erg gevarieerd was. Twee ruime setzeges vorm den voor Kwiek de bekroning van een goede wedstrijd. Dunamis-Morres/Hulst 2 1-3 (19-25 23-25 25-19 25-27): Een matige wedstrijd van de Hulster debutant in de promotieklasse bij de vrouwen. Desondanks werden vier punten aan hel to taal toegevoegd. „Het resultaat is goed, maar de wedstrijd was niet om over naar huis te schrij ven", vond trainer Ronald van Goethem. „Dat zegt iets over de kracht van onze tegenstander. Met twee setzeges op zak liet Morres/Hulst 2 in de derde set de teugels vieren. Dat leidde tot onnodig setverlies en een morele opsteker voor Dunamis, dat de bezoekers in de vierde set het vuur aan de schenen legde. In een spannende slotfase stelde Morres/Hulst 2 echter de beslis sende setzege veilig. Tijd is geld. Dus als u een mobieltje koopt en laat inbouwen, dan moet dat goed, snel en professioneel gebeuren. Wij kennen de wereld van de ondernemer. Wilt u ons leren kennen? Kom langs of bel voor een afspraak. Nokia 6230 Kant en klaar handsfreepakket (Toestel, originele Nokia carkit, professionele inbouw) met 2-jarig Business Select abonnement vanaf Nokia 6230 los met 2-jarig Business Select abonnement Vanaf Kom langs of bel voor een afspraak: Livingstoneweg 11, GOES OIO - 457 05 55 Mobile Business Center altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18