>zc nelijkspel voelt als nederlaag Groenewold is opeens een stayer APKBC35,- iVyatt wereldkampioen UITLflTENCDJ 40% ACCU'S CÜJ30% Kruys junior velt ploeg Kruys senior 1eyenoord ziet Heerenveen op valreep langszij komen: 2-2 ossen nare man Schwalbe taboe bij Heerenveen Kesler: niet betalen voor politie PSV op drempel van record Slippens en Stam winnen in Gent Krabbendijke kapittelt Rillandia Krook wil controle van ijs aandag 29 november 2004 AutoTeam altijd voordeliger! «Ij *IIJ° klanten or Hans Leber lERENVEEN - Heerenveen Feyenoord gingen met een ge- spel naar huis, de neutrale schouwer had gewonnen. zinderende slotfase, met I kansen en heen en weer vlie- id spel, maakte van Heeren- n-Feyenoord een mooie voet- foedstrijd. De Friezen voch- zich na een 2-0-achterstand ng en juichten, de Rotterdam- rs zaten beteuterd in de bus: aoraf had ik misschien gete ld voor 2-2 na wat er de laat- weken bij ons is gebeurd", zuchtte trainer Ruud Gullit. chteraf voelt dit echter aan een nederlaag. We hebben lERENVEEN - De strijd te- de kwetsende spreekkoren de voetbalstadions lijkt niet emaal kansloos. fans van Feyenoord lieten h gisteren bij SC Heerenveen 2) van hun goede en humoris- che kant zien. Na enkele twij- achtige beslissingen van de leidsrechter zongen de Rotter- mse 'lieverdjes' keurig Bos- is een nare man. rige week onderbrak deze ar- nog de wedstrijd Vitesse - (0-2) wegens kwetsende ekkoren aan zijn adres ('Bos- is de hoer van PSV'). Het ive gezang van de aanhang Feyenoord bleek geen inci- Bossen blijft een nare in, klonk het massaal in de eede helft, na opnieuw een r vreemde beslissingen. ANP BEERENVEEN - De spe lers van SC Heerenveen moeten een strafschop ver dienen en niet versieren. Voor toneel moet je in het theater zijn, was de duide lijke boodschap van coach Verbeek na de wedstrijd te gen Feyenoord (2-2). Spits Huntelaar, die giste- veel kansen miste, bleek een goed verstaan der. Ondanks het nodige duw- en trekwerk van Paauwe trachtte de topsco rer in de slotfase op de been te blijven. Geheel uit balans gebracht, produceer de hij uiteindelijk een onge vaarlijk schot. Als hij was liggen, zo luidde de al gehele conclusie in het Abe Lenstra-stadion, had arbi ter Bossen zeker naar de stip gewezen. „Ik houd niet van en ook ons pu bliek accepteert dat niet. We hebben ooit een paar Roemenen gehad. Zij gin gen al bij een zuchtje tegen wind liggen. Daar moeten wij hier in Fiïesland echter niets van hebben." ANP een goede wedstrijd gespeeld, vind ik. Door twee domme mo menten hebben we onszelf ver slagen." De Feyenoord-trainer wilde niet toegeven dat de strijd om het kampioenschap al een paar wedstrijden vóór de winterstop aan anderen moet worden gela ten. Maar tien verliespunten in de laatste vijf wedstrijden, een achterstand van elf punten op koploper PSV en de onprofessio nele manier waarop in Heeren veen een voorsprong werd weg gegeven, zullen in de Rotterdam se directiekamers tot stevige ge sprekken leiden. Daarbij is het raadzaam dat de club de ambi ties bijstelt. Achter diezelfde gesloten deu ren, waar de trainer van de club leiding zo langzaam maar zeker ook eens een paar vragen zal krijgen, zal Gullit laten weten dat zijn elftal in de verdediging en op het middenveld kwaliteit tekort komt en er spelers bij moeten komen. Zeer kwetsbaar Feyenoord zonder Shinji Ono is zeer kwetsbaar, mét Ono ge woon kwetsbaar. Minder ver huld kapittelde de trainer aan voerder Patrick Paauwe. Die maakt „het hele seizoen al" te veel overtredingen in situaties waar de tegenstander niet echt kwaad kan en op plaatsen die bijna vragen om moeilijkheden. Zeker tegen een ploeg met een man als Ugur Yildirim. „Die heeft een goede trap. Als je hem vaak de kans geeft gaat er natuurlijk vanzelf een keer een vrije schop in", zei Gullit. Gullits aankondiging een week geleden dat de thuisnederlaag (0-2) tegen FC Groningen conse quenties zou hebben, bleek al leen betrekking te hebben op doelman Gabor Babos. De Hongaar zat tegen Heeren veen op de bank, Patrick Lode- wijks speelde. Babos wordt ver weten bij hoge ballen voor on rust te zorgen. Of het geholpen heeft, is de vraag. Bij de vrije trap die de 2-2 opleverde zag de ervaren doelman Lodewijks er ook niet goed uit. Op het schot vanaf 20 meter, misschien nog lichtjes ge schampt door de muur, kon de Feyenoord-goalie niet reageren. Dat Babos dit seizoen terug zal keren onder de lat staat wel vast, hoewel Gullit daarop niet vooruit wilde lopen. Lodewijks is 37 jaar en volgend jaar wordt hij keeperstrainer. De vraag is alleen of Gullit de Hongaar, die zich wekelijks op de training on derscheidt, met onnodig onze ker heeft gemaakt. Dat soort problemen heeft Gert- jan Verbeek niet. Die heeft Yildi rim. Die besliste het heroïsche gevecht van de Friezen tegen Vfb Stuttgart afgelopen donder dag (1-0) en gisteren legde hij met zijn vrije trappen Feye noord op de pijnbank. Heerenveen speelde de eerste helft nog alsof de benen 'vol' za ten, waardoor Feyenoord een veldoverwicht kreeg. Uit een mooie combinatie tussen Dirk Kuijt, Romeo Castelen en Tho mas Buffel kon de Belg vijf mi nuten voor rust scoren. Topsco rer Kuijt miste eerder weer eens een kans voor open doel, net als Castelen, maar schoot in de 70ste minuut toch ook weer de 0-2 binnen. De vrije trap van Yil dirim in de 85ste minuut vergal den Feyenoords feestje. Eerder had Samaras gescoord uit een vrije trap. Tevreden Verbeek was wel tevreden met het spel van zijn ploeg. „Het geeft aan dat wij van iedereen kunnen winnen." Feyenoords probleem ligt andersom: de ploeg kan van iedereen verlie zen, ook al verloor het gisteren na vijf jaar eens niet in Heeren veen. Donderdag moeten de Friezen tegen Dinamo Zagreb, woens dag al wacht voor Feyenoord Schalke' 04 voor de Uefa-cup, dat andere podium waar de Rot terdammers zich dit seizoen zo veel van voorstellen. Misschien lukt het daar. GPD Feyenoorder Patrick Paauwe (rechts) beging veel te veel overtredingen naar de zin van zijn trainer Ruud Gullit. Hier gaat hij in de fout in een duel met Klaas-Jan Huntelaar. foto Robert Vos/ANP door Peter van der Hulst HEERENVEEN - De wereldti tel allround heeft van Renate Goenewold een andere mens ge maakt. Waar de twijfels in het verleden nadrukkelijk toesloe gen, maakte de titel van Groene wold een zelfbewuste vrouw. Wilskrachtig zette ze het afgelo pen weekeinde in Heerenveen de vermoeidheid van vier opeen volgende schaatsweekeinden op zij. „Ik liet mijn hoofd nog wel eens zakken als iemand op de vijf kilometer bij me vandaan reed. Nu ga ik de strijd aan." Zo achterhaalde de mondiale all roundkampioene in de laatste meters van de 5000 meter Clara Hughes en eiste daarmee haar tweede wereldbekerzege in haar loopbaan op. Groenewold ver- baasde vooral zichzelf. Ze is door het zware programma nog niet in topvorm, bovendien zijn de 1500 en 3000 meter veel meer haar domein dan de vijf kilome ter. De langste afstand is opeens een nummer waarmee ze bij de samenstelling van haar olympi sche routekaartje nadrukkelijk rekening zal houden. Groenewold gebruikte de afgelo pen wereldbekerwedstrijden om kracht op te doen voor de ko mende maanden. Naast het goud op de vijf kilometer kreeg ze met een derde plek op de 1500 meter in haar races de be vestiging dat het steeds beter gaat. „Voor mijn gevoel kan ik alleen nog maar groeien. Ik be gon niet uitgerust aan de wed strijden. Daarom ging ik op de vijf kilometer ook te voorzichtig van start. Ik was bang dat ik het anders niet tot het einde toe vol zou houden. Machtsblok Groenewold lijkt op de goede weg om haar wereldtitel all round te kunnen prolongeren. De Canadese vrouwen vormen echter een machtsblok om se rieus rekening mee te houden. Opmerkelijk genoeg geven de Duitse vrouwen terrein prijs. Twee medailles in drie world cups is wel heel karig voor de veelvraten van weleer. Anni Friesinger werd vorige week in Berlijn tweede op de 1500 meter en derde op de drie kilometer. Groenewold: „Anni reed voor haar doen hier weer een goede vijf kilometer en Claudia Pech- stein laat altijd in het tweede deel van het seizoen zien dat ze sterk is. Ze hebben er voor geko zen om deze weken vol door te trainen." GPD pagina 17 Hedrick vertrekt als winnaar naar de VS or Roeland van Vliet DES - Lindsay Wyatt (28) uit tos is gisteren in Madrid we- Idkampioene jiu-jitsu gewor- 0- „Ik kan er nog niet bij", zei ten uurtje na de gewonnen fi- "le in de klasse tot 70 kilo- „Ik zit met mijn hoofd in wolken. Ik besef nog steeds d dat ik de beste ben." fatt was naar eigen zeggen er scherp' en dat zorgde er- M dat ze raad wist met haar te tegenstandsters. Eerst trof de Franse Melanie Lavis, de mmer twee in de Europacup o afgelopen jaar en de num- ïvier van het WK van 2002. arna ontmoette ze de Spaan- Aurora Fajardo, de nummer in de Europacup in het Slo- ense Maribor. „Ik was met de Topacup nog echt niet goed. ging de mist in. Nu was ik idelijk beter." vis versloeg ze in de halve fi nale op 'full ippon' (in alledrie de onderdelen van jiu-jitsuwed- strijd scoorde ze een vol punt) en Fajardo ging er in de finale af met 9-3. Er waren maar ze ven deelneemsters in de klasse tot 70 kilogram en daarom was Wyatt na twee overwinningen 's werelds beste. Wyatt was twee jaar geleden op het WK in Uruguay al de vijfde van de wereld. In 2003 werd ze derde op het Europees kam pioenschap in Duitsland. Nu moest ze, zo zei bondscoach Bert van Haren vooraf, de laat ste stap naar de wereldtop ma ken. „Dat is gelukt", liet hij gis teren vanuit de Spaanse hoofd stad weten. „Lindsay was zó su per. Ik kan alleen maar zeggen dat ze het enorm goed heeft ge daan", zei hij, terwijl Wyatt bij de dopingcontrole zat. Ook Ton- nie Mulder, haar trainer bij Sportschool Geelhoed in Oost-Souburg, kon gisteravond zijn geluk niet op. „Dit is een hoogtepunt voor Lindsay, voor de sportschool en de Zeeuwse sport." Wyatt was overigens niet de eni ge die voor Nederland succesvol was in Madrid. In totaal behaal de de Oranje-equipe drie gou den, twee zilveren en twee bron zen medailles op het WK. Dat Nederland inderdaad mee telt. is ook bij de internationale jiu-jitsubond (JJIF) bekend. Vrijdag kreeg Rotterdam de or ganisatie van het wereldkampi oenschap van 2006 toegewezen. Lindsay Wyatt kan haar titel dus dicht bij huis verdedigen. Maar of ze dat doet, wist ze gis teravond nog niet. „Ik kijk niet zo ver vooruit", lichtte ze toe. Ze weet zelfs niet of ze aan de World Games meedoet. Die wor den in juli 2005 in Duisburg ge houden. Wyatt: „Ik heb nu in elk geval een plaats verdiend voor dat toernooi, maar dat is een plaats voor Nederland. Of ik ga, bekijken we dan wel." ENSCHEDE - De KNVB wil niet betalen voor extra poli- tie-inzet als de eredivisie extra voetbalwedstrijden gaat houden in het zogeheten play-off systeem. Betalen voor openbare veiligheid is.principieel onjuist, zo betoogde di recteur betaald voetbal, mr. Henk Kesler gistermiddag in Enschede. Kesler noemde het 'een beetje flauw' van de Raad van Hoofdcommissarissen om de nieuwe opzet van de eredivisie af te wijzen. Volgens de KNVB-directeur is het principieel onjuist om te betalen voor politie-inzet. „Openbare orde is niet te koop. Als we daaraan beginnen, kan iedereen straks agenten bestellen en voorwaarden stellen." De KNVB praat vandaag met minister Remkes over de extra politie-inzet. GPD EINDHOVEN - Hij begon weifelend maar is inmiddels een van de pijlers waar de nationale en internationale suc cessen van PSV op rusten. Mede door de aanwezigheid van Alex is PSV op weg een oud record te breken. Doel man Heinz Stuy hield namens Ajax in het voorjaar van 1971 1082 minuten zijn doel schoon. De Eindhovense de fensie is na de overwinning van zaterdag op Twente 1020 minuten zonder tegentreffer. Als PSV zaterdag tijdens de uitwedstrijd bij De Graafschap 63 minuten lang 'de nul' vasthoudt, heeft de ploeg het record in handen, pagina 16 reus Alex is de portier van PSV GENT - De baanrenners Robert Slippens en Danny Stam hebben gisteren de zesdaagse van Gent gewonnen. In de afsluitende koppelkoers moest het Nederlandse koppel nog afrekenen met het Belgisch/Duitse koppel Matthew Gilmore en Robert Bartko. Gilmore moest tijdens de wed strijd wegens acute buikloop opgeven. Het was de vierde zesdaagse-zege voor Slippens en Stam die eerder Bremen (2003) en.Amsterdam (2003, 2004) wonnen, pagina 24 Slippens en Stam stelen de Show RILLAND - De voetballers van Krabbendijke hebben in het bekertoernooi voor een daverende stunt gezorgd door het drie klassen hoger spelende Rillandia op eigen veld uit te schakelen: 2-3. De zaterdag-vierdeklasser maakte daarbij perfect gebruik van de crisis bij de thuisclub. Ril landia vertoeft in de onderste regionen van de eerste klas se en onlangs moest een praatsessie en een stemming on der de spelers zelfs beslissen over het lot van trainer Wim van Nijnatten. Die mag voorlopig nog blijven. door Alexander van Eennenaam UTRECHT - Vader en zoon Kruys hadden een vooruitzien de blik. Trainer Gert van De Graafschap zou gisteren zijn voetballende zoon Ricky tegen komen bij FC Utrecht. „Stel je voor dat Rick 'm op z'n slof neemt", had senior in huize Kruys gezegd. ..Pa, maak je borst maar nat", liet junior opte kenen. En met recht, want als in valler velde Ricky Kruys met een ziedend schot de club van zijn vader. De jonge Kruys, pas 19 jaar, is een talent dat bij Utrecht tegen de eerste zestien aanhikt. Soms zit hij bij de selectie, vaak ook niet. Gisteren nam Booy hem wel op in de groep, mede dooi de absentie van de geblesseer den Somers en Di Tomasso. Weinig boeiend FC Utrecht-De Graafschap werd een weinig boeiend schouwspel, vooral door de aan vallende onmacht van Utrecht, dat nog een Europacupwed strijd bij Club Brugge (1-0) in de benen had. De Graafschap, nummer 18 in de eredivisie, won dit seizoen nog niet en mocht tegen Utrecht geen hoop koesteren op meer dan een punt. Elf minuten voor tijd besloot Booy Kruys een kans te geven, gemotiveerd als hij was om de onderlinge familieconfrontatie te winnen. Bij de eerste de beste aanval ramde Kruys de bal zo in de kruising: 1-0. Het shirt ging uit van dolle vreugde, hetgeen hem nog de gele kaart oplever de. Vader Gert stond met de han den vertwijfeld in het haar. Als vader was hij trots, als trainer ontgoocheld. „Die snotneus komt er voorlo pig niet meer in", zei hij met ge voel voor humor na afloop. „Ik dacht al: laat 'm niet invallen, want hij was de laatste tijd op dreef. Toch kwam hij en toen deed hij dit. We hebben er voor af in de familie gekscherend over gesproken, zo van: het zal toch niet waar zijn? Dit geloof je niet." De schutter zelf had na zijn goal niet eens de tijd gehad om naar zijn vader te kijken. „Ik was even in een andere wereld. Dit is een droom." Medelijden met De Graafschap voelt Rick normaal wel, maar gisteren niet. „Ik ben veel te blij dat we hebben gewonnen. Mag ik vanavond thuis niet naar Studio Sport kijken? Nou, ik neem aan dat ik nu wel ergens anders terecht zal kunnen." Vader en zoon troffen elkaar een kwartier na afloop in de catacomben van Nieuw Galgen waard, waar ze op kleine af stand van elkaar de pers te woord stonden. Na een paar minuten was er het contact, via een handdruk. „En nog bedankt, he", zei senior. ANP manipuleerd wordt, dat bijvoor beeld de thuisrijders er voordeel van hebben. Overigens, in Thialf bleef het veelbesproken goedje dit weekeinde in de kast Ijsmeester Beert Boomsma kon er niet voor zorgen dat de om standigheden de hele dag gelijk waardig bleven en stelde daar om het experiment uit. Dit tot onvrede van Krook. Renate Groenewold werd derde op haar favoriete afstand de 1500 meter, maar won de 5000 meter. foto Vincent Jannink/ANP door Tim Senden HEERENVEEN - KNSB-top- sportcoördinator Ab Krook wil dat er tijdens internationale schaatswedstrijden gecontro leerd wordt op de ijssamenstel- ling. De Loosdrechter reageert daar mee op de experimenten van di verse ijsmeesters die een sub stantie aan het water toevoegen om de baan sneller te maken. „Er moet een commissie komen die het water controleert", sprak Krook gisteren. „Gedurende een wedstrijd kun nen er namelijk andere ijssitua- ties ontstaan." Hij wil voorkomen dat er met die 'glijmiddelen' dusdanig ge- Voldoende kennis „Dit is erg jammer", meende hij. „Ze hebben dat middel al sinds juni. Dan moet je toch voldoende kennis opdoen zodat je 't tijdens een WB-wedstrijd kan gebruiken. De afgelopen maanden waren er voldoende club wedstrijden in Thialf om dat middel te testen." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15