'ZC i^rijetijdspark ^rijgt vorm Stichtingen klagen over trage overheid bij zorgprojecten r DISNEY FILM HALVE PRIJS! Restaurant en bowling in drie filmzalen Hulst OPHEFFINGS Ooievaars gelokt met kaas 50% KORTING iploitanten positief over plan Koegors ragen over angeerterrein a loos alarm UITVERKOOP Brandweerkazerne fors duurder Medewerkster pomp mishandeld Lamswaarde kiest toekomstideeën zeeuwse almanak EHBO j 26 november 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen yHarold de Puysseleijr NEUZEN - De invulling bet plan voor een groot vrije- Kentrum in de Koegorspol- ,aan de rand van Terneuzen, ml vastere vormen aan. bleken tijdens de pre side van het plan aan de ge- cteraad. Bierbrouwerij sken is een belangrijke fi ner van het project en gaat [ontfermen over de exploita- i de discotheek, het grote sse wokrestaurant, en een ontspanningscentrum [poolbiljart, karaoke en klei- lebowlingbanen. „Het is niet bedoeling de concurrentie ie gaan met het bowlingcen- cmSas van Gent", licht pro- mtwikkelaar O. Beherman „Het gaat om zogenoemde I-bowling met kottere ba- i" Voor de exploitatie van Chinese restaurant doet de ia van voormalig eigenaar van restaurant Kota Radja lemeuzen. Chi zou belang- iiing hebben om terug te ke- naar de Scheldestad. Kleur N. Broos van het lóme in Rucphen is samen D. Rombout van Leisure ïipany uit Terneuzen bena rd voor de exploitatie van de Erdekte skibaan. Leisurecom- sy zou ook tekenen voor het Èaten van het 'health en well- scentre'. „Dat is een verzor- «scentrum met sauna's, turk- jaden en jacuzzi's", aldus Be- if Harold de Puysseleijr S VAN GENT - Gemeente- idslid R. Noët (VVD) grijpt incident gisterochtend met goederenwagon op het ran- ilerrein in Sas van Gent aan 's vragen aan burgemeester «ethouders over verplaat- evan het rangeerterrein. Wrochtend werd alarm gesla- omdat een goederenwagon ffioniak zou lekken. De wa sbleek gelukkig leeg te zijn, ar was niet goed ontgast. Itt is dus goed afgelopen", |lNoët, „maar je moet er niet J denken dat er een lek is in wagon met een volle ammo- iitank op het rangeerter- Het raadslid wijst erop dammoniak in bepaalde hoe- Iheden levensbedreigend is Kn ramp kan betekenen voor bevolking van Sas van Gent. gemeente was een hele tijd eden al in onderhandeling ff de mogelijke verplaatsing het rangeerterrein naar een die buiten het centrum van üvan Gent. In de eerstvolgen- 'ergadering van de commis- fomgeving wil Noët daarom burgemeester en wethou- 15 weten hoever het met de on- fbandelingen over de ver ding staat. Skidöme-directeur Broos noemt Terneuzen 'in potentie een toplo catie' voor een overdekt skicen trum en is 'zeer positief ge stemd'. „Met name de snelheid waarmee het project door de ge meente en de ontwikkelaar wordt opgepakt, spreekt mij aan", zegt Broos. Hij voegt er wel aan toe dat hij op dit mo ment nog niet verder is dan een intentieverklaring om te partici peren in het plan. „We zitten nu in de onderzoeksfase. Afhanke lijk van de snelheid van de pro cedures besluiten we definitief in zee te gaan met het funpark." Ook eigenaar P. Withagen van tuincentrum Intratuin in Halste ren heeft volgens Beherman in middels zijn handtekening gezet onder een intentieverklaring tot samenwerking. European Leis ure Development wil zesdui zend vierkante meter winkel ruimte beschikbaar stellen voor de vestiging van het eerste Intra- tuin-filiaal in Zeeuws-Vlaande ren. Withagen bevestigde vorige week zijn belangstelling al voor Terneuzen als vestigingsplaats. De projectontwikkelaar houdt zich momenteel op de vlakte over de realisering van een gro te bioscoop in het vrijetijdscen trum. „Verder ben ik de gemeen te tegemoet gekomen, door het plan voor een supermarkt en een gokhal in het centrum te schrappen uit het project." door Harold de Puysseleijr HULST - Eigenaar Merral Theaters heeft al plannen klaarliggen voor aanpassing van bioscoopzalencomplex De Koning van Engeland in Hulst. De aanpassing is gekop peld aan de vestiging van een bioscoop in Terneuzen. Het Hulster cinemacentrum wordt dan verkleind van ze ven naar vier zalen. Die zeven de zaal staat op dit moment al leeg. De ruimte in de drie vrij komende zalen wil Merral be nutten voor de vestiging van een barbecuerestaurant en een klein bowlingcentrum. In com binatie met het café naast de Koning van Engeland ontstaat zo een 'funpark in het klein', aldus Merraldirecteur R. van Steen. Hij zegt dat in reactie op de vraag of Merral belangstelling heeft een bioscoop onder te brengen in het vrijetijdscen trum dat moet verrijzen in de Koegorspolder, nabij rijksweg 61 in Terneuzen. Merral is met de gemeente Ter neuzen in onderhandeling over vestiging van een bio scoop in de binnenstad. Naar verluidt is de Veemarkt daar bij momenteel nadrukkelijk in beeld. Van Steen zegt desgevraagd geen plannen te hebben om de bioscoop in Hulst helemaal op te doeken. „Die variant is nog niet één seconde in mij opgeko men", vertelt Van Steen. „Er gaat nooit een bioscoop ver dwijnen uit Hulst." Maar Merral bezint zich wel op de omvang van het bio scoopzalencomplex in de bin nenstad van Hulst. „Uit onder zoek is gebleken dat vijftien tot zeventien procent van onze bezoekers direct uit Terneu zen komen. Tel daar de omlig gende plaatsen bij en dan kom je uit op zo'n twintig procent omzetverlies als er een bio scoop is in Terneuzen." Van Steen noemt de binnen stad van Terneuzen 'bepaald geen troostprijs' en zegt en thousiast mee te werken aan de realisering van dat plan. Toch vertelt hij ook 'zeer posi tief' te staan tegenover de bio scoop die op een oppervlakte van zo'n 2500 vierkante meter staat ingetekend in het vrije tijdscentrum aan de rand van de stad. „Maar de gemeente heeft ande re keuzes gemaakt en daar moet ik het mee doen", aldus de directeur van Merral. Patty (links) en Mitchella de Rijk voeren dagelijks de echte ooievaars die sinds begin oktober bij hen kind aan huis zijn. door René van Stee OOSTBURG - Patty de Rijk uit Oostburg verwelkomt al sinds begin oktober twee zeer bijzondere gasten. Bijna dagelijks strijkt een koppeltje ooievaars in de voortuin van haar huis aan de Nicuveltweg neer om te smullen van de lekkernijen die zij de reigerachtigen voorschotelt. De vogels landden voor het eerst in het weiland vlakbij de woning van de familie. „Ze zijn gek op kaas. Daar heb ik ze ook mee gelokt. Verder smullen ze van het vis afval dat ik 's woensdags bij de visboer op de markt haal. Maar ook kattenvoer en brood vinden ze niet te versmaden", vertelt Patty de Rijk. Inmiddels heeft zij waarschuwingsborden in de buurt van het huis ge plaatst om passerende automobilisten er op te attende ren dat ze rustig moeten rijden. „Dat moet ook wel, want van de week werd er bijna eentje aangereden. Dat kunnen we natuurlijk niet gebruiken." Ondertussen zijn de ooievaars zeer vertrouwd geraakt met hun wel doenster. Zodra zij met de auto komt aanrijden, spoe den de vogels zich naar haar woning. Toevalligerwijs verhuurt De Rijk ook polyester ooie vaars, beren of grote beschuiten met muisjes die bij de geboorte van een baby in de tuin worden gezet. In haar voortuin staat een nepooievaar. „Je zou dus denken dat ze erdoor worden gelokt. Heel grappig. En mooier kan Advertentie simply clever De nieuwe Skoda Octavia vanaf €17.690,- Juftn royale ge/insaulo' 01 een luse zakensedan? De nieuwe Skoda Octavia btedl u beide En dal maakt _*y«l erg makkeli|k om le kiezen Deze verrassend veelzijdige, prachtig gestroomlijnde Hatchback heeft bovendien alles wat u zich wensen, van actieve anti-whiplash hoofd-steunen tot een computer En dat voor slechts 17.690,- Een bezoek aan onze showroom is dan ook echt de moeite '11-100 km (1 op 11.0-20.00) C02-emissie 135-218 G/km Wijzigingen, ook in uitvocringsdctails, 'ui"van harte welkom bij mr f, Haarmaimeg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B .V. 4538 AR Terneuzen (0115)62 26 00 door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - De woning- bouwstichtingen in Zeeuws- Vlaanderen vinden dat de ge meenten en de provincie Zee land meer daadkracht moeten tonen bij het van de grond tillen van zorgcomplex-projecten. De corporaties zijn graag bereid om in te spelen op de toenemen de behoefte aan zorgwoningen in Zeeland, willen die ook bou wen, maar merken telkens dat projecten maanden, zoniet jaren rond blijven draaien in procedu rele molens. Volgens voorzitter W. van Leeuwen van de stands organisatie Edes van de woning bouwcorporaties wordt het hoog tijd dat bestuurders in Zee land hun verantwoordelijkheid (Advertentie) ASSURANTIËN MAKELAARDIJ Ikoda Garant occasions: 'da Fabta HB 1.4 55 kw comfort 'da Fabia Combi 1 4 55 kw comfort 'da Fabia Combi 1 4 55 kw classic 2002 45.000 km 11.950,- 2001 30.000 km 10.950,- 2002 39.000 km 11.950,- Verzekeringen onduidelijk? Vraag nu een voordelig pakket aan! www.hateka.nl Ons team gaat graag voor u aan de slag! nemen. Uit onderzoek van ge meenten en corporaties bleek de ze zomer dat in Zeeland tot 2010 behoefte bestaat aan 1900 zorgwoningen. Op de langere duur komt de vraag zelfs uit op 4600 wooneenheden. Ongeveer eenderde van dat aantal zou in Zeeuws-Vlaanderen gebouwd moeten worden. De corporaties in deze regio hebben voor diver se kemen (Zuiddorpe, Philippi ne, Terneuzen) nieuwbouwplan- nen ontwikkeld. Ook zijn voor deze projecten zorginstellingen benaderd en bereid gevonden om de bewoners van deze speci fieke ouderenwoningen zorgpak- ketten aan te bieden. De uitein delijke bouw van de complexen komt evenwel slecht of moeilijk ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN, SNIJBLOEMEN KERSTBOMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 HOEK - De bouw van een nieuwe brandweerkazerne in Hoek pakt fors duurder uit dan gedacht. De gemeente Ter neuzen had voor de nieuwe kazerne 420.200 euro gereser veerd. Daar moet nu nog eens 290.000 euro bovenop ko men, blijkt uit een voorstel van B en W. In het destijds vastgestelde krediet waren de kosten voor de aankoop van de grond, een ontsluitingsweg en een tijdelijke loods niet meegenomen. Daarnaast waren kosten geraamd voor een kleinere kazerne en gebaseerd op het prijspeil van 2000, zo verklaart het college het grote verschil. Voor de nieuwe kazerne moet 2100 vierkante meter grond worden aangekocht a 35 euro per vierkante meter. De gemeente denkt aan de verkoop van de huidige brandweerkazerne ruim 175.000 euro over te houden. Dat geld willen B en W stoppen in de exploitatie van de nieuwe kazerne. HULST - Een 36-jarige medewerkster van een benzine pomp in de gemeente Hulst is gisterochtend mishandeld door een klant. Zij sprak tussen 10.00 en 11.00 uur de man aan die in de shop stond te roken. Die was hier niet van gediend en pakte de vrouw bij de kraag en trok haar tegen de toonbank aan. Ze heeft aan het voorval een gekneusde vinger overgehouden. LAMSWAARDE - De dorpsraad van Lamswaarde houdt zaterdag 18 december een 'droommarkt'. Vier teams pre senteren dan hun visie op de toekomst van Lamswaarde. Op initiatief van de dorpsraad is eind oktober hetdroom - traject Lamswaarde 2015' begonnen, om de leefbaarheid in het dorp te vergroten. Vijftig dorpsbewoners, verdeeld over vier droomteams, hebben plannen bedacht voor de toekomst van Lamswaarde. Op de markt krijgen alle be zoekers honderd 'lamseuro's'. Deze munten kunnen ze ver delen over de ideeën die ze graag gerealiseerd zien. Zo wordt duidelijk welke plannen de voorkeur hebben. De dorpsraad verwerkt deze tot een dorps visie en zet zich in om de plannen verder uit te werken. De droommarkt in dorpscentrum de Luifel duurt van 16.00 tot 18.00 uur. (Advertentie) foto Camile Schelstraete het eigenlijk ook niet, want het is heel leuke reclame." De Rijk is van plan meer werk te maken van haar 'pro ject'. In eerste instantie wilde zij een ooievaarsnest bou wen in het weiland. De materialen, oude karrewielen en een afgeschreven lantaarnpaal van de gemeente, heeft zij al in huis. Van Het Zeeuwse Landschap, de eigenaar van de wei, kreeg zij echter geen toestemming. „Heel jammer, want ik vind dat iedereen ervan moet kunnen genieten. Maar ik geef niet op. Inmiddels is on ze tv-antenne al gesneuveld. Daarom maak ik een nest in de zijtuin van ons huis. Ik moet eerst nog het karre- wiel met takken bekleden, maar over een paar weken is het zo ver. Als de ooievaars gaan broeden, weten we meteen ook of het echt om een koppeltje gaat." van de grond. „Eigenlijk is dat onbegrijpelijk. Bestuurders on derschrijven de behoefte aan dit soort woonvoorzieningen, maar verder gaan ze niet. Het zou prettig zijn als bestuurders zor gen voor wat tempo in de plan ontwikkelingen", zegt Van Leeu wen. Volgens de zegsman van de corporaties moeten de overhe den (provincie en gemeenten) de regie voor de bouw van zorgwo ningen in handen nemen. „Zij moeten plannen initiëren, zij moeten ervoor zorgen dat de weg vrijgemaakt wordt voor de uiteindelijke bouw. Ik zeg altijd maar: zij moeten hun wettelijke taak om koffie te schenken se rieus nemen en zorgen dat par tijen aan de slag kunnen." De dagelijks bestuurders en een paar ambtenaren van de gemeente Sluis zaten er hele maal klaar voor, tijdens een informatieavond voor inwo ners van IJzendijke. Achter een tafel, op een podium, ge reed voor een vragenvuur van de aanwezigen. Na een inlei dend praatje van de burge meester was het zover. Maar wie bijt het spits af? Ongemakkelijk keken de in woners elkaar aan. Totdat één van hen het ijs brak. „Goeiendag, ik ben van de EHBO. Om ongelukken te voorkomen zou ik de meneer die aan het uiteinde van de ta fel zit willen vragen zijn stoel wat aan te schuiven. De ach terpoten staan namelijk heel gevaarlijk op het randje van het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 97