Don leëindigt oopbaan Willemse hoopt op verjaarscadeau 150,- Nog 10 dagen om het ideale sinterklaas cadeau voor het hele gezin te kopen Direct ADSL Manager hekelt uitspraken voorzitter Oostburg voordeel Troussier trainer Marseille Twee rode kaarten in vier dagen Schafer per fax ontslagen Verlies voor Kamyshleeva Assures treffen arbiter uitslagen rote Zakloop omgeving in Nisse KNWK houdt apelle op 2-2 Bobsleesters in een zetel vrijdag 26 november 2004 MARSEILLE - Philippe Troussier wordt de nieuwe trai ner van Olympique Marseille. Beide partijen bereikten gisteren een principeakkoord. Binnen twee dagen zal hij een contract ondertekenen. Troussier wordt de opvolger van de ontslagen José Anigo. Troussier (49) was vooral werkzaam in Afrika en Azië. Met Japan werd hij in 2000 Aziatisch kampioen. Op het wereldkampioenschap van 2002 loodste hij het Japanse elftal in eigen land naar de tweede ronde. Daarvoor was hij bondscoach van Ivoorkust, Nigeria, Burkina Faso en Zuid-Afrika en clubcoach bij Angoulème, Red Star Paris, Rouen en Reims. ANP MEXICO-STAD - Rood moet de lievelingskleur zijn van voetballer Hugo Sanchez. De oud-speler van Real Madrid zag al zes keer rood in de Mexicaanse competitie. Woens dagavond liep hij tegen zijn tweede rode kaart binnen vier dagen aan. Sanchez is trainer/coach van het Mexi caanse Unam, bijgenaamd de Pumas. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen Veracruz (3-0) werd hij van het veld gestuurd na een serie beledigingen aan het adres van de arbiter. Dat overkwam hem zondag ook al te gen Guadalajara. Uit walging over de arbitrale leiding trok hij toen demonstratief zijn shirt uit bij het verlaten van de bank. ANP KARLSRUHE - Winfried Schafer heeft gisteren een fax ontvangen met de mededeling dat hij is ontslagen als bondscoach van Kameroen. De fax is ondertekend door de minister van sport. Daarmee komt een einde aan het geharrewar over zijn ontslag. De voorzitter van de voetbalbond van Kameroen zei acht dagen geleden dat de 54-jarige Duitser was ont slagen. Schafer was daarvan tot donderdag niet officieel op de hoogte. Schafer had een contract tot medio 2006. Bovendien heeft hij nog zes maanden salaris tegoed. „We willen de zaak rond het ontslag met Kameroen zelf oplossen", aldus de advocaat van Schafer in Karlsruhe. „Als we er niet uitko men, schakelen we de Fifa in." De 'ontembare leeuwen' van Kameroen wonnen onder Schafer het Afrikaans kam pioenschap in 2002 en drongen in 2003 tot de finale van de Confederatie Cup door. ANP OEFA - De wereldtitel dammen staat voor Olga Kamyshleeva op de tocht. De titelverdedigster uit Heer len verloor gisteren in Oefa in de Oeral de eerste partij van de derde en laatste set. Met zwart gaf ze na 46 zetten en 3 uur en 20 minuten op tegen de Russin Tamara Tan- sykkoetsjina. Kamyshleeva heeft nog drie partijen om de achterstand ongedaan te maken. De in Wit-Rusland geboren Limburgse grootmeester won de eerste set met 5-3 en verloor de tweede met dezelfde cij fers. In december 2003 nam ze in Zoutelande de wereldti tel over van Tansykkoetsjina die daarmee automatisch het recht van uitdaging verwierf. De nederlaag was de derde van Kamyshleeva in haar loop baan tegen de Russin. Daar staan twee overwinningen te genover. ANP UKAPELLE - Alwin Don I met onmiddellijke ingang punt achter zijn carrière als idsrechter gezet. De 42-jari- kampt de lie tijd steeds vaker met «res en heeft daarom beslo- Don floot op het pte amateurniveau. ben eigenlijk nog te jong om je te stoppen", zegt Don, ar het lichaam wil niet Dan moet je verstandig roe moeilijk dat ook is. Ik me erbij neer te leggen. Op manier zo doorhobbelen iniet bij een scheidsrechter loep I," Alwin Don kampt al une tijd met tal van blessu- Anderhalf jaar geleden üeeen kuitblessure hem, de periode tobt hij met een mstring geleden ging het op- ur mis. De arbiter uit Oost- Èle kreeg in de wedstrijd sn Voorschoten en Spaken- i in de hoofdklasse B van zaterdagvoetbal zodanig last van zijn hamstring dat moest laten vervangen, van dit jaar was hem ook al overkomen bij het IHoek-Excelsior Maassluis, tis verschrikkelijk om uit te ten stappen", stelt Don. „Je 1 je ook steeds ongemakkelij- voelen. Het gaat meer en rin je hoofd zitten. Door die suregevoeligheid verlies je vertrouwen in je eigen de voorbije ja- tal van specialisten, maar er iniets gevonden. „Mijn huis- heeft gezegd dat ik blijk- door Karei Pleunis TERNEUZEN - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft de voetbalvereniging Oostburg een boete opgelegd, omdat de club nog voor speler Ruben de Rid der overleden was eigenhandig had besloten niet te spelen te gen De Noormannen. „Daar waar op zijn minst overleg met de afgevaardigde van het dis- trictsbestuur noodzakelijk was geweest", zegt Wim Jagt, dis trictsmanager van de KNVB Zuid 1. De voetbalvereniging Oostburg besloot zondag 7 november niet naar Westkapelle te gaan, nadat bekend was geworden dat spe ler Ruben de Ridder in kritieke toestand in het ziekenhuis was opgenomen. De voetballer over leed diezelfde dag nog. De KNVB stelde vervolgens een tuchtzaak in naar het niet opko men van Oostburg. De club werd door de bond uiteindelijk verantwoordelijk gesteld voor het niet doorgaan van het duel en kreeg woensdag een boete van. 56 -euro opgelegd. Niet de hoogte van het bedrag, maar het feit dat de club beboet werd, zet te in Oostburg en ook bij andere clubs in de regio kwaad bloed. Jagt zegt de emotionele reacties volledig te begrijpen, al heeft hij wel moeite met de opmer king van voorzitter Walter van Duyse die zich afvroeg of er bij de KNVB wel mensen werken. „Dat gaat me veel te ver", zegt Jagt. Triest De beslissing om Oostburg te be boeten is zuiver op formele gron den genomen. „Als Oostburg dis trictsbestuurder Wil van den Boorn op zondag gebeld had met de vraag of er te overleggen viel over de situatie, had hij wel licht het besluit genomen de duels van Oostburg uit het pro gramma te halen. Maar er viel niets te overleggen. We zijn ge confronteerd met een besluit van Oostburg. Hoe triest de si tuatie ook was, er had gehan deld moeten worden volgens de regels van de bond. Zoals we die samen hebben afgesproken. De uitkomst had hetzelfde kunnen zijn, maar het juiste pad is niet bewandeld." Jagt zegt nogmaals de emotione le gevoelens te begrijpen. „Kijk, als een erevoorzitter van 103 jaar overlijdt, worden er dat weekeinde geen wedstrijden ge speeld. Zo staat het in de regle menten. Terwijl negentig pro cent van de club die man mis schien niet eens kent. In dit ge val zeggen de regels van de bond dat er overleg dient te zijn. Dat is niet gebeurd. Vandaar de boete." „En ja, misschien moeten we de reglementen op dat gebied maar eens goed bekijken en wellicht aanpassen. Maar dat is niet aan de tuchtcommissie en ook niet aan mij", aldus Jagt. baar niet het goede lichaam voor deze sport heb. Op jonge leeftijd was het nog allemaal op te vangen, maar nu ik wat ouder ben, is dat blijkbaar niet meer mogelijk." Alwin Don was negentien jaar scheidsrechter. Hij maakte snel furore in het wereldje en was van 1995 tot en met 2001 actief in het betaalde voetbal. „Ik kijk met verschrikkelijk veel trots te rug op die periode", zegt de Oostkapellenaar. Andere hoogte punten waren twee wedstrijden om het algeheel amateurkam pioenschap in het zaterdagvoet bal. Zo was Don arbiter bij Katwijk-IJsselmeervogels en Quick Boys-Harkemase Boys. Don: „Ik heb negentien mooie ja ren gehad. Ik stop misschien niet op mijn hoogtepunt, maar nog wel op een punt dat het ac ceptabel is."Don gaat niet hele maal verloren voor de sport. Hij blijft als adviseur van het be stuur van vv Oostkapelle actief. Alwin Don, hier in actie bij een wedstrijd van Kloetinge, floot jarenlang op het hoogste niveau. foto Willem Mieras Winterberg. Wereldbeker, vrouwen, eerste wedstrijd. Eindstand: 1. Prokoff/Schneiderheinze (Dui) 1.54,97 (57,52-57,45), 2. Erdmann/Dietrich (Dui) 1.55,15 (57,56-57,59), 3. Martini/Tischer (Dui) 1.55.,35 (57,65-57,70), 4. Minichiello/Davies (GBr) 1.55,47, 5. Weissensteiner/lsacco (Ita) 1.55,54, 6. Rohbock/Fleming (VSt) 1.55,65, 7. Jurg/Rozenstruik (Ned) 1.55,76 (57,89-57,87), 9. Broeders/Pennings (Ned) 1.55,90 (57,99-57,91). Oefa (Rus). WK-tweekamp, vrou wen. Eerste partij derde set: Tansyk koetsjina (Rus) - Kamyshleeva (Ned) 2-0. Stand in sets: 1-1. Sjanghai (Chn). European Tour, 1 miljoen dollar. Stand na eerste dag: 1. Dredge (GBr), Park (Aus) 67 slagen (-5), 3. Dodd (GBr), King (GBr), Cayeux (Zim), Lane (GBr), Dawes (Aus), Johl (Ina) 68, 37. Derksen 72, 71Lafeber 74. Sydney. Australian Open. Stand na de eerste dag: 1. Barnes (Aus) 65 sla gen (-6), 2. Chalmers (Aus), Green (Aus), Pampling (Aus) 67, 5. Villegas (Col), Appleby (Aus), Baddeley (Aus), Gilligan (Aus), Rumford (Aus), Beek (Aus) 69. Kauai (VSt). Grand Slam of Golf. Eindstand: 1. Mickelson (VSt) 127 (-17), 2. Singh (Fij) 132, 3. Goosen (ZAf) 133,4. Hamilton (VSt) 145. Cluj-Napoca. Karpaten Cup, vierlan- dentoernooi vrouwen. Nederland-Duitsland 29-27 (13-16). Topscoorsters Nederland: Van de Wis sel 6, Groot 5, Van Rijn en Lamein 4. Amstelveen. Mannen, oefeninter land: Nederland - Engeland 0-1 (0-1). 25. Tindall 0-1 Moskou. Final Four Fed Cup, halve finales. Frankrijk - Spanje 5-0. De- chy - Medina Carrigues 6-3 6-1, Golovin - Marrero 6-3 6-4, Loit/Bartoli - Ruano/ Marrero 7-5 6-2. Rusland - Oostenrijk 5-0. Miskina - Meusburger 3-6 6-3 6-1, Koesnetsova - Kix 6-1 6-1, Koesnetsova/ Lichovtseva - Wartusch/ Meusburger 6-2 6-2. Groningen. Mannen, challenger. Tweede ronde: Middelkoop (Ned) - Vliegen (Bel/6) 4-6 6-3 7-6 (5). Wessels (Ned/8) - Sijsling (Ned) 7-5 7-6 (6). Rijswijk. Top Teams Cup. Mannen. Groep B: Omniworld (Ned) - Bratislava (Slw) 3-1 (25-14 23-25 25-23 25-19), Kazincbarcika (Hon) -Castelo da 8E - Atleten, trimmers en |ers hebben zondag tijdens Grote Zakloop de keuze uit lopen van een halve mara- km) of een rondje van hn in de omgeving van Nis- Beide wedstrijden starten 11.00 uur op het dorpsplein. Grote Zakloop staat dit jaar r de vijfde keer op het pro- erna van de organiserende i Zaklopers uit Nisse. Het ioers, deels verhard en deels trhard, gaat langs en door Zak van Zuid-Beveland. In- kan vanaf 13.00 uur. van de opbrengst is be voor Stichting de Zeeuw- De kudde van 6 stichting zorgt door het asbeheer voor het onderhoud met name de Bloemdijken dit deel van de Zak van d-Beveland. Alle deelnemers rangen na het voltooien van een herinnering. PELLE - De voetballers van lelie en SKNWK hielden el- i gisteravond in een oefen evenwicht: 2-2. SKNWK een 2-0-voorsprong weg. üieuwerkerkse derdeklasser tdin de tweede helft met 0-2 ma treffers van Johan Pad- en Leon de Bruine. Bij die d miste Kapelle-speler Jon 'elman een strafschop, maar aansluiting kwam uiteinde- Menno van Tilburg en brachten de balans negentig minuten weer in Maia (Por) 2-3 (25-21 19-25 19-25 25-22 9-15). Stand: 1. Omniworld 3-6 (9-1), 2. Castelo 3-4 (6-5), 3. Bratislava 3-2 (4-7), 4. Kazincbarcika 3-0 (3-9). Groep C: VK Kladno (Tsj) - Ortec.Nesse- lande (Ned) 3-0 (30-28 25-20 25-20). Dupnitza (Bul) - Ploesti (Roe) 3-0 (25-23 25-22 25-22). Stand: 1. Nesselande 3-4 (6-3), 2. Kladno 3-4 (6-3), 3. Ploesti 3-2 (3-6), 4. Dupnitza 3-2 (3-6). Vrouwen Groep B: Longa'59 (Ned) - Zeiler Koniz (Zwi) 3-1 (25-22 25-18 17-25 25-18), Ecza- cibasi Istanbul (Tur) - Madeira (Por) 3-0 (25-13 25-20 25-18). Stand: 1. Longa 3-6 (9-3), 2. Istanbul 3-4 (6-5), 3. Kóniz 3-2 (6-6), 4. Madeira 3-0 (2-9). WINTERBERG - De twee Neder landse bobsleeteams van de pilo ten Ilse Broeders en van Eline Jurg weten zich nu al zo goed als zeker van plaatsing voor de Olympische Winterspelen van Turijn 2006. Bij de eerste wereldbekerwed strijd van dit seizoen in het Duit se Winterberg sleepten zij gister avond al een halve nominatie binnen, dat wil zeggen dat ze bij de beste acht van de opgeschoon de lijst zaten. De Duitse teams bleken in Win terberg ongenaakbaar; ze wer den één, twee en drie. Maar in de norm van NOCNSF worden slechts twee teams per land (het olympische quotum per land) meegerekend. Broeders werd ne gende (en dus achtste), Jurg ze vende (en dus zesde). Volgende week vrijdag bij het EK in Alten- berg kunnen beide tweemans bobteams zich nomineren voor de Winterspelen. In het olympi sche seizoen 2005-2006 hoeven ze slechts vormbehoud te tonen door middel van een plaats bij de beste twaalf op het EK of op een World Cup GPD door Klaas Verspoor BRUINISSE - Vandaag viert Peter Willemse zijn 32e verjaar dag en met Bruse Boys speelt hij morgenmiddag in de derde ron de van de districtsbeker tegen Rijsoord. Maar of Willemse een verlaat presentje krijgt, is maar zeer de vraag. Het bekerduel is er één tussen twee koplopers, want Bruse Boys staat bovenaan in de vier de klasse B en Rijsoord leidt in de eerste klasse C. Uiteraard is 'Bru' de underdog in het bekerduel met de ploeg uit Ridderkerk die deze competi tie onder meer Kloetinge ver sloeg. Peter Willemse is de speler van Bruse Boys die in zijn voetbal loopbaan het meest uitkwam te gen Rijsoord: In het seizoen 1998-1999 met Bruse Boys en in 2001-2002 met Kapelle. Na vier seizoenen als voetballer van Ka pelle speelt Willemse nu weer in het Bruse tenue. Je bent dit seizoen teruggekeerd bij Bruse Boys. Bevalt het je tot nu toe? Peter Willemse: „Het bevalt hartstikke goed. De sfeer is goed. Dat heeft natuurlijk te ma ken met de resultaten. Ze willen heel graag en dat zie je terug in het veld." Hoe zou je precies jouw toege voegde waarde voor dit Bruse Boys willen omschrijven? „Dat is moeilijk te zeggen. Ik denk toch mijn ervaring. Ik heb toch meerdere jaren op een be paald niveau gevoetbald. Ik ben niet meer zo snel en niet meer zo vitaal als vroeger en heb natuur Boys een aantal interessante bekerduels gespeeld. Hoe kijk je terug op de wedstrijd tegen SKNWK en is het terecht dat jullie in de derde ronde staan? „Op basis van de wedstrijd vind ik het terecht. SKNWK had wel een optisch overwicht, maar wij waren gevaarlijker. We waren wat directer naar de goal toe. En op basis van inzet en strijd lust vond ik het ook terecht dat wij in de derde ronde staan." Morgen wacht Rijsoord. Je speelde met Bruse Boys en Ka pelle in het verleden al eens te gen ze. Wat weet je nog van die ploeg? „Met Kapelle heb ik in de uit wedstrijd niet meegedaan. We verloren, maar ik weet nog wel dat we gelijkwaardig waren. Volgens mij speelt er nog steeds een lange keeper en ook speelt die Smolarek er nog steeds. Een broer of broertje van Ebi, die bij Feyenoord speelt." Het zal heel erg moeilijk wor den, maar onder welke omstan digheden heeft Bruse Boys een kans tegen Rijsoord? „Als ze ons heel erg onderschat ten, hebben we een kans. Maar we moeten reëel zijn: die kans is vijf procent of minder. Het ligt er ook aan of we lang de nul kun nen houden. En misschien laten ze bij Rijsoord de reserves wel voetballen, want ik geloof toch ook dat ze alles op alles zullen zetten om kampioen te worden in de eerste klasse. Als wij een superdag hebben en zij ons on derschatten, hebben we een kansje. Maar als we het onder de vijf kunnen houden en zelf een keertje kunnen scoren ben ik al tevreden." lijk ook een enkelblessure ge had. Maar qua routine kan ik ze zeker wel sturen." Je bent begonnen bij Bruse Boys en speelde daar al vroeg in het eerste elftal. Is er veel veran derd ten opzichte van je eerste periode bij Bruse Boys? „Ik vind toch van wel. maar ik denk dat het voetbal overal is veranderd. Voor mijn gevoel was het vroeger allemaal fana tieker. Tegenwoordig zijn er een hoop andere dingen die belang rijk zijn en is voetbal niet altijd nummer één meer. In de begin periode dat ik bij het eerste van Bru kwam, was de training toch wel een stuk scherper." Tot nu toe heb je met Bruse Aanvoerder Peter Willemse komt net niet aan de bal in het bekerduel met SKNWK, dat 'zijn' Bruse Boys met 2-1 won. foto Marijke Folkertsma (advertentie) Tot en met 31 december 2004 direct toegang tot internet zonder internetprovider continu on line met ieders eigen pc via het betrouwbare netwerk van KPN met ruim eerste halfjaar Direct ADSL Go voor 16,95 t-P-V- 21,95 gratis ethernetmodem t.w.v. €69,95 geen aansluitkosten t.w.v. 74,95 altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 95