Openbaar onderwijs zelfstandig A n n PZC Ooievaars gelokt met kaas Gaat u ook iets doen voor de Zonnebloem? (0 Tuinmuur Oosterlani wordt deels herbouw Groen licht voor onderzoek Succes operatie Schoenendoos l weekenddiensten Familieberich ten ARENSMAN SAMEN VOOR DARFUR G«ro 999 Collectanten gevraagd Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. vrijdag 26 november 2004 door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeenteraad is het er unaniem over eens dat het openbaar primair onderwijs op Schouwen-Duiveland in de nabije toekomst volledig moet verzelfstandigen. Met een door de ChristenUnie (CU) ingedien de motie benadrukte de raad gis teravond steeds gekend te wil len worden in de fasen die daar toe moeten leiden. Die motie werd met twee stemmen van de PvdA tegen - fractievoorzitter B. van de Sande-Troost was niet aanwezig - aangenomen. Doel van de verzelfstandiging van openbaar primair onderwijs is elke mogelijke schijn van be langenverstrengeling te doorbre ken. In de huidige situatie is er sprake van een dubbelrol voor de gemeente. Enerzijds is de ge meente verantwoordelijk voor het lokaal onderwijsbeleid op het gebied van huisvesting, ach terstandenbeleid en leerlingen vervoer. Anderzijds is de ge meente het bevoegd gezag van het openbaar primair onder wijs. In de ogen van het bijzon der onderwijs maakt dat de ge meente vaak tot een minder ob jectieve partner. Door het open baar primair onderwijs op eigen benen te zetten, wordt die 'dub- bele-pettenproblematiek' door broken. Het college van B en W stelde de raad voor in te stemmen met een onderzoek naar die volledige verzelfstandiging in de vorm van een stichting die per 2006 een feit moet zijn. In datzelfde voorstel werd echter ook ruimte gelaten voor een tussenstation in de vorm van een bestuurscom missie, waarbij de gemeentelijk onderwijsmedewerkers nog hun ambtelijke status behouden. Bij volledige verzelfstandiging ver valt die status en zal de stich ting zelf medewerkers moeten aanstellen. Het CU gaf bij monde van M. de Pagter-de Kanter aan het onder zoek liever rechtstreeks aan te sturen op de vorming van die stichting. De CU vond het pre matuur vooruit te lopen op de uitkomsten van het onderzoek door al bij voorbaat al de moge lijkheid van een tussenvorm te creëren. „Mocht een volledige verzelfstandiging om een of an dere reden niet door kunnen gaan, dan is het ter beoordeling van de gemeenteraad of wordt overgestapt naar een tussen vorm", aldus De Pagter. Volgens wethouder W. Renden van onderwijs was die motie niet nodig, omdat het college ook de vorming van een be stuurscommissie aan de raad zal voorleggen als de behoefte aan die vorm zich voordoet. Ander zijds zei Renden ook niet echt bezwaar tegen de motie te heb ben. PvdA-woordvoerder H. Win- field vond het allemaal wat over dreven en stemde tegen, evenals als zijn fractiegenoot F. Fonteij- ne. Hij gaf echter aan, evenals de overige raadsleden, wel voor verzelfstandiging van het open baar primair onderwijs te zijn. OOSTERLAND - De Operatie Schoenendoos heeft in Ooster- land dit jaar 117 gevulde schoe nendozen opgeleverd. Hierin zit speelgoed, knuffels en school spullen voor de Derde Wereld. Ook werd er 468 euro verzameld voor de verzendkosten. Patty (links) en Mitchella de Rijk voeren dagelijks de echte ooievaars die sinds begin oktober bij hen kind aan huis zijn. foto Camile Schelstraete door René van Stee OOSTBURG - Patty de Rijk uit Oostburg verwelkomt al sinds begin oktober twee zeer bijzondere gasten. Bijna dage lijks strijkt een koppeltje ooie vaars in de voortuin van haar huis aan de Nieuveltweg neer om te smullen van de lekker nijen die zij de reigerachtigen voorschotelt. De vogels landden voor het eerst in het weiland vlakbij de woning van de familie. „Ze zijn gek op kaas. Daar heb ik ze ook mee gelokt. Verder smul len ze van het visafval dat ik 's woensdags bij de visboer op de markt haal. Maar ook katten voer en brood vinden ze niet te versmaden", vertelt Patty de Rijk. Inmiddels heeft zij waarschu wingsborden in de buurt van het huis geplaatst om passeren de automobilisten er op te at tenderen dat ze rustig moeten rijden. „Dat moet ook wel, want van de week werd er bijna eentje aangereden. Dat kunnen we natuurlijk niet ge bruiken." Polyester Ondertussen zijn de ooievaars zeer vertrouwd geraakt met hun weldoenster. Zodra zij met de auto komt aanrijden, spoeden de vogels zich naar haar woning. Toevalligerwijs verhuurt De Rijk ook polyester ooievaars, beren of grote be schuiten met muisjes die bij de geboorte van een baby in de tuin worden gezet. In haar voortuin staat een nepooie- vaar. „Je zou dus denken dat ze erdoor worden gelokt. Heel grappig. En mooier kan het ei genlijk ook niet, want het is heel leuke reclame." De Rijk is van plan meer werk te maken van haar 'project'. In eerste instantie wilde zij een ooievaarsnest bouwen in het weiland. De materialen, oude karrewie- len en een afgeschreven lan taarnpaal van de gemeente, heeft zij al in huis. Van Het Zeeuwse Landschap, de eige naar van de wei, kreeg zij ech ter geen toestemming. Karrewiel „Heel jammer, want ik vind dat iedereen ervan moet kun nen genieten. Maar ik geef niet op. Inmiddels is onze tv-anten- ne al gesneuveld. Daarom maak ik een nest in de zijtuin van ons huis. Ik moet eerst nog het karrewiel met takken be kleden, maar over een paar we ken is het zo ver. Als de ooie vaars gaan broeden, weten we meteen ook of het echt om een koppeltje gaat." door Marcel Modde OOSTERLAND - De muur rond de tuin van de hervormde kerk in Oosterland wordt gedeelte lijk gerestaureerd. Een ruime meerderheid van de gemeente raad van Schouwen-Duiveland acht het bouwwerk van voldoen de waarde om zevenduizend eu ro in het herstel te steken. Alleen de fracties van de PvdA en Lijst Raats stemden gister avond tegen de drie aangedra gen opties voor herstel van de historische tuinmuur en spra ken zich uit voor de goedkoop ste oplossing: de situatie laten zoals die nu is. Het PvdA-raads- lid F. Fonteijne vindt dat de dorpsgemeenschap van Ooster land zelf ook best een steentje kan bijdragen en dat wat al te makkelijk is aangeklopt bij de gemeente. „Waarom hebben ze geen oliebollenactie gehouden? Juist in Oosterland, met z'n vele kerkgangers en bouwbedrijven, moet het toch mogelijk zijn van uit de gemeenschap tot een ini tiatief te komen. Laat vier men sen twee weekeinden oliebollen verkopen en de muur is gered." Volgens Oosterlander en waar nemend fractievoorzitter van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) W. Stouten is het niet meer dan logisch dat de gemeen te voor deze kosten opdraait. De muur is gemeentelijk eigendom, pareerde hij. Wel moest Stouten van het hart dat naar zijn idee li met twee maten wordt geng Toen er begin vorig jaar sp-e van was dat de koningin terse genheid van de herdenking i de watersnoodramp doorO^ land zou komen, was de dracht voor herstel van den klaar. Zodra bekend werd; de route was gewijzigd, die opdracht direct iniaj ken. „Zo zie je maar hoe soms kan lopen." Met achttien stemmen drie tegen koos de raad voor herstel van het ontbreh de gedeelte voor een bedrag? zevenduizend euro. Die oallp sing zou ook de instemming ben van de kerkeraad, den raad en de heemkundige ve^ ging Stad en Lande. De tiend: zend euro duurdere optie ook het bestaande voegwerk 811 restaureren, haalde het in; '{i eerdere stemronde niet. DtJP* gelijkheid de muur voor tacfn duizend euro in z'n geheel (b: sief de fundering) te herbouw was voor geen van de raadsfn ties bespreekbaar. Burgemeester en wethoi® houden er rekening mee datl besluit andere organisaties1 gedachten brengt ook een zoek in te dienen tot herstel i een beeldbepalende CDA-fractievoorzitter B. Fis de Geus vroeg in dat verba van wethouder W. Renden delijkheid over wat de gemee mogelijk nog te wachten sta op dit vlak. Renden moest ba dat antwoord schuldig blijver zaterdag 27 en zondag 28 november 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee telefoon 0900-1585. (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel I0I1 412906, geopend za. 09.00-12.30 twi 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30uutt 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-0 land voor spoedgevallen bereikbaar» telefoon 412180. Spoedgevallen sra uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, GrevelingenstraatH Zierikzee. Met droefheid geven wij u kennis dat, na een gedul dig gedragen lijden, door de Heere uit ons midden is weggenomen onze innig geliefde vader en opa PIETER MARIJS sinds 20 juli 1995 weduwnaar van Johanna van Koeveringe in de leeftijd van 84 jaar. Heilige de Heere deze roepstem aart ons aller hart. Hoedekenskerke: J. L. Marijs 's-Gravenpolder: L. I. Marijs C. Marijs-Louws Peter, Rianne en Bram, Floor, Hans, Lidia, Arjan. Ineke, Marco Biezelinge: A. M. de Waard-Marijs D. de Waard Jorina, André, Marjolein Hoedekenskerke: M. P. Marijs E. M. Marijs-Adriaanse Annelies, Ellen, Pim, Mirjam, Jasper, Esther Hoedekenskerke: J. J. Marijs E. W. Marijs-Niemantsverdriet Johanneke en Simon, Wimco, Gerardine, Eleonora, Peter Jan Goes, 24 november 2004 Correspondentieadres: A. M. de Waard-Marijs, Nieuwe Kerkstraat 55, 4421 JZ Biezelinge. D.V. zaterdag 27 november is er van 15.30-16.00 uur gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren in Zorgcentrum "Rehoboth". Bergweg 1 te Goes. De rouwdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal D.V. maandag 29 november om 13.00 uur worden gehou den in de zaal van Zorgcentrum "Rehoboth". Aan sluitend zal omstreeks 14.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Hoe dekenskerke. Na de begrafenis is er eveneens gelegenheid tot con doleren in Verenigingsgebouw "De Griend" te Hoe dekenskerke. Geen bloemen. Onze dank gaat uit naar Thuiszorg R.S. T. en hel verzorgend personeel van Zorgcentrum "Rehoboth voor de liefdevolle verzorging. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze gelief de broer en zwager PIETER MARIJS sinds 20 juli 1995 weduwnaar van Johanna van Koeveringe 's-Heer Arendskerke: W. L. J. Harthoom Kapelle: Jac. Marijs Hoedekenskerke: A. Marijs F. Otte-Marijs Aagtekerke: J. Marijs-de Visser Goes, 24 november 2004 Op 25 november 2004 is in Soest op 87-jarige leef tijd overleden onze zus. schoonzus en tante WILHELMINA PIETERNELLA SLAGER-HENDRIKSE weduwe van Gerrit Slager eerder gehuwd geweest met Kees Steur Burgh-Haamstede: N. A. Barendse-Hendrikse A. N. Kramer-Hendrikse Krimpen a/d Lek: L. Hendrikse-v.d. Berge Renesse: J. Hendrikse Nichten en neven Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en belang stelling te hebben ontvangen na het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader HENK JOHAN VAN DEN OUDEN Uw medeleven heeft ons diep getroffen en is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze hartelijke dank betuigen. Greet van den Ouden-Zwart Hellen en Alex Johan Jan Nieuwerkerk, november 2004 Gehandicapt of chronisch ziek Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkenngen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGOI ANGO maakft) beter leven mogelijk! T" ".S'n?43 ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP UITVAARTLEIDERS L.M. VAN DER WERF A. BOSLAND K. BREEN M. G. VAN DE KREEKE uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 Voor alle warmte en hartelijkheid die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa ALBERT EELKESTINS willen wij u hartelijk bedanken. J. Stins-Bruinsma kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Burgh-Haamstede, november 2004 Geniet met de hele familie van de feestdagen in Zuiderduin Beachhotel! Reserveren via tel.nr.: 0 1 18 - 561810 Zuiderduin Beachhotel De Bucksweg 2 Wcstkapcllc vw.zuidcrduinbcachhotcl.nl info@zuidcrduinbeachhotcl.nl Help de vluchtelingen van Soedan IkMNnlM V voor de collecte van 20 t/m 26 februari 2005 kijk op www.amnesty.nl of bel 020 626 44 36 Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro Alleen samen kunnen we dit schip www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 94