Je ziet ze groeien als iets lukt uaii emer G Binnen handbereik weekenddiensten Hobbyisten tonen werk Kerstoratorium grote kerk Goes Computers uit winkel gestolen Reïntegratieproject Oosterscheldew erf draait goed NIERSTICHTING vrijdag 26 november 2004 zaterdag 27 en zondag 28 novem ber 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. T. Castelein, v. d Spiegelstraat 35, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882. Voor geheel Tholen: van zat. 08,00-zon 24.00 uur: P Vos, Kaaij 14, Tholen, tel. 0166-602699. Spreekuur zat en zon. van 17.00-17.30 uur. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113)228866. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: KLOOSTERZANDE - In zaal de Reizende Man in Kloosterzan- de houdt de bijenteeltvereni ging Hulst en omstreken zondag een hobby- en doemarkt. Er worden 34 kramen ingericht, niet alleen in de zaal maar van wege de grote drukte ook bui ten. De hobbyisten vertellen over hun werk en steken ter plaatse de handen uit de mou wen. Ze maken onder meer tiffa- ny-glaswerk, decoraties van na tuurlijk materiaal, sieraden, kleipoppen, portretten en paar- denmessen. De creatieve markt duurt van 11 tot 17 uur. H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdiere^ Huiskes-Cornelisse en M. Berrevo» Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2teP«r vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Thofe van 11.00-12.00 uur op Botermarkt! Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113) 218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: A. de Putter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale j Vlissingen, 0118 414444. GOES - Het Weihnachtsorato rium van Bach wordt morgei uitgevoerd in de Grote Kerkta Goes. De christelijke oratoriumvereni ging Te Deum Laudamus onda leiding van dirigent P. Heijboa geeft het concert met medetvs king van het profession West-Nederlands Bachorkeste beroepssolisten. Het koor li Deum Laudamus, opgericht!* gin 2002 in Kapelle, telt zo'n vijfenveertig leden uit heel Zee land en stelt zich ten doel klas sieke muziek in te studeren e ten gehore te brengen. Het co:- cert in Goes begint morgaa vond om half acht. AXEL - Inbrekers hebben int nacht van woensdag op dondrr- dag ingebroken in een winkel- pand aan het Sydlowskipleinii Axel. Personeel van de winkel misk gisterochtend computerappara tuur. Wat het totale schadebe drag is van de inbraak, is nu bekendgemaakt. De inbreka hadden de toegang tot het pan geforceerd. door Ingrid Huibers GOES - Na een moeizame start marcheert het nu goed bij het reïntegratieproject Stichting Oosterscheldewerf in Goes. Af gelopen voorjaar en zomer zijn de eerste deelnemers doorge stroomd naar banen in de hore ca, de bouw en de beveiliging. Rob (35) uit Goes, die druk be zig is een houten bankje in el kaar te zetten, heeft het 'stik' naar zijn zin op de werf. Hij werkt er 28 uur in de week. „Ik heb ooit een timmeropleiding ge daan, die heb ik helaas niet afge maakt, maar door het werk hier komt er ineens van alles terug." Rob heeft in het verleden, zo ver telt hij, vijf jaar voor een hove niersbedrijf gewerkt. Daarna zorgde hij voor zijn zieke moe der en bracht hij verschillende kranten rond. „Toen mijn moe der plotseling overleed, zat ik een beetje met mijn handen in het haar. Daarom ben ik zo blij met dit project. Ben ik toch lek ker bezig." Samen met 24 collega's restau reert Rob de Zeeuwse Schouw Betje, een schip uit 1907 dat door de Stichting Traditioneel Zeilend Zeeland van de onder gang is gered. Het schip is in slechte staat en moet bij wijze van spreken helemaal van onder af aan worden opgebouwd. 'Scheepsbouwmeester' Ton Ruig- rok leert zijn mannen de fijne kneepjes van het vak. „Met als doel om ze zelfstandiger en mon diger te maken en ze meer zelf vertrouwen te geven", zegt hij „Daarom is het ook zo belang rijk om samen met de jongens aan de slag te gaan. Dan word je echt een team." Zelf Alles wat er nodig is voor de res tauratie van het schip wordt zo veel mogelijk zelf gemaakt. Er is bijvoorbeeld een vernuftig stukje gereedschap ontworpen waarmee een vierkant latje in mum van tijd tot een ronde steel omgetoverd kan worden. Ruigrok: „Dat is de magie van het werk. Dat zoiets lukt. Daar De Zeeuwse Schouw Betje, een schip uit 1907, wordt gerestaureerd door deelnemers aan het reïntegratieproject Stichting Oosterschelde werf. foto Willem Mieras zie je de jongens van groeien." Nog een mooi voorbeeld: „Zie je die stelling daar met al dat hout erop, die is door een van de jon gens in elkaar gelast. Het staal hebben we van de sloop gehaald en ik heb hem uitgelegd hoe hij te werk moest gaan. Maar die knaap bleef twijfelen. Dat kon hij nooit, die lassen zouden niet houden enzovoort. Toen de stel ling af was hebben we het hout erin gelegd. Vervolgens zei ik te gen hem 'Kijk daar ligt nu 2,5 ton hout'. En dan zie je iets ge beuren. Dan hoef ik niet meer te zeggen 'goed gedaan'. Dat heeft zo'n jongen dan zelf wel be dacht." Meepraten „Het is leuk om een keer gedaan te hebben", zegt Bengt (23) uit Goes, die bezig is de nieuw ge maakte spanten aan de nieuwe •vloerdelen van de Betje te beves tigen. Hij is begonnen met twee dagen, maar werkt nu vier da gen per week op de werf. „Het werk is helemaal nieuw voor mij, maar ik vind het erg leuk", vertelt hij. „In het begin wist ik helemaal niets en zei ik ook niet zoveel, maar nu kan ik goed meepraten." Bengt gaat binnenkort met een cursus hef truckchauffeur beginnen, daar na is het de bedoeling dat hij een baan vindt. Dat is niet voor iedereen die op de werf werkt even vanzelfspre kend, zegt Ab van de Ven die bij Stichting Oosterscheldewerf de leiding heeft. „Er zijn mensen voor wie een betaalde baan niet haalbaar is, maar die kunnen hier toch terecht. Voor hen werkt de werf als een sociaal reactiveringsproject", zegt Van de Ven. „Mensen krijgen weer discipline, moeten ergens op tijd zijn en moeten leren om in een groep iets te doen en een beetje rekening met elkaar te houden." Een deel van de werknemers wordt aangebracht door de so ciale dienst in Goes, maar er zijn ook mensen die via justitie, het UWV of bijvoorbeeld Emer- gis binnenkomen. Met iedere deelnemer aan het project wordt een werkovereenkomst ge sloten, waarin persoonlijke doe len worden verwoord. Er wordt geen einddatum in zo'n overeenkomst opgenomen, omdat die van tevoren lastig te bepalen is. Maar het is nadruk kelijk de bedoeling dat zoveel mogelijk mensen vanuit de werf richting een passende opleiding of een betaalde baan worden ge dirigeerd. Moeizaam De werf bestaat nu ruim twee jaar Het eerste jaar verliep een beetje moeizaam, omdat het he le bedrijf nog op poten moest worden gezet. Daardoor konden er dat jaar uiteindelijk maar der tien mensen aan de slag. Door stromen naar een betaalde baan bleek voor hen bovendien niet haalbaar. Inmiddels loopt de werf goed en hebben afgelopen voorjaar de eerste mensen de werf verlaten. „In het tweede kwartaal van 2004 stroomden er zeven men sen uit: twee naar een baan en twee naar een opleiding. In het derde kwartaal vertrokken er vier mensen, van wie één naar een baan en één naar een oplei ding", zegt Van de Ven. „Voor de overige uitstromers geldt dat hun interesse niet lag bij houtbe werking of metaal, ofwel wij niet genoeg voor hen konden be tekenen. Soms hebben mensen zoveel problemen; dan ben je op een gegeven moment wel een beetje uitgepraat en dan is het goed als die mensen na een tijd je ergens anders worden opge vangen." Van de mensen die vanuit het werfproject een baan hebben ge vonden werkt er eentje in de stei gerbouw, eentje in de bediening bij een restaurant en eentje als stratenmaker. „Ook is er ie mand een eigen horecabedrijf je begonnen", vertelt Van de Ven. „Verder volgt er iemand de cur sus bewaking en beveiliging met baangarantie. En aan het RÓC worden twee van onze mensen opgeleid tot ICT'er en medewer ker procestechniek. Dat is toch een mooi resultaat." Ze kennen elkaar door en door. Waar is uw focus ais ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen hafen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doeigerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 88