lwin Don eëindigt jopbaan Kruiningen heeft nog tijd nodig Nog io dagen om het ideale sinterklaas cadeau voor het hele gezin te kopen Direct ADSL Manager hekelt uitspraken voorzitter Oostburg mures treffen arbiter ote Zakloop Mngeving iNisse NWK houdt pelle op 2-2 Troussier trainer Marseille Twee rode kaarten in vier dagen Schafer per fax ontslagen Verlies voor Kamyshleeva uitslagen Bobsleesters in een zetel vrijdag 26 november 2004 wb23 an Dagevos KAPELLE - Alwin Don niet onmiddellijke ingang |mt achter zijn carrière als ei: srcchter gezet. De 42-jari- stkapellenaar kampt de tijd steeds vaker met ts en heeft daarom beslo- stoppen. Don floot op het Ie amateurniveau. eigenlijk nog te jong om te stoppen", zegt Don, het lichaam wil niet Dan moet je verstandig oe moeilijk dat ook is. Ik e erbij neer te leggen. Op manier zo doorhobbelen net bij een scheidsrechter epl." Alwin Don kampt al ne tijd met tal van blessu- Anderhalf jaar geleden •een kuitblessure hem, de periode tobt hij met een nngkwetsuur. string ;en geleden ging het op- mis. De arbiter uit Oost- kreeg in de wedstrijd Voorschoten en Spaken- in de hoofdklasse B van iterdagvoetbal zodanig ast van zijn hamstring dat ich moest laten vervangen, lart van dit jaar was hem 10k al overkomen bij het loek-Excelsior Maassluis, verschrikkelijk om uit te stappen", stelt Don. „Je ook steeds ongemakkelij- oelen. Het gaat meer en je hoofd zitten. Door die iregevoeligheid verlies je lertrouwen in je eigen aadpleegde de voorbije ja- van specialisten, maar er niets gevonden. „Mijn huis- heeft gezegd dat ik blijk- iE - Atleten, trimmers en ts hebben zondag tijdens rote Zakloop de keuze uit apen van een halve mara- (21.1 km) of een rondje van m in de omgeving van Nis- teide wedstrijden starten 1.00 uur op het dorpsplein. rote Zakloop staat dit jaar (ie vijfde keer op het pro- na van de organiserende Zaklopers uit Nisse. Het lers, deels verhard en deels hard, gaat langs en door k van Zuid-Beveland. In- jvenkan vanaf 13.00 uur. leel van de opbrengst is be hoor Stichting de Zeeuw- laapskudde. De kudde van stichting zorgt door het beheer voor het onderhoud rnet name de Bloemdijken it deel van de Zak van Beveland. Alle deelnemers mgen na het voltooien van Stand een herinnering. ELLE - De voetballers van He en SKNWK hielden el- gisteravond in een oefen- evenwicht: 2-2. SKNWK tn2-0-voorsprong weg. ieuwerkerkse derdeklasser inde tweede helft met 0-2 na treffers van Johan Pad en Leon de Bruine. Bij die miste Kapelle-speler Jon Iman een strafschop, maar nsluiting kwam uiteinde- Menno van Tilburg en Tilroe brachten de balans egentig minuten weer in echt baar niet het goede lichaam voor deze sport heb. Op jonge leeftijd was het nog allemaal op te vangen, maar nu ik wat ouder ben, is dat blijkbaar niet meer mogelijk." Alwin Don was negentien jaar scheidsrechter. Hij maakte snel furore in het wereldje en was van 1995 tot en met 2001 actief in het betaalde voetbal. „Ik kijk met verschrikkelijk veel trots te rug op die periode", zegt de Oostkapellenaar. Andere hoogte punten waren twee wedstrijden om het algeheel amateurkam pioenschap in het zaterdagvoet bal. Zo was Don arbiter bij Katwijk-Usselmeervogels en Quick Boys-Harkemase Boys. Don: „Ik heb negentien mooie ja ren gehad. Ik stop misschien niet op mijn hoogtepunt, maar nog wel op een punt dat het ac ceptabel is."Don gaat niet hele maal verloren voor de sport. Hij blijft als adviseur van het be stuur van w Oostkapelle actief. Alwin Don, hier in actie bij een wedstrijd van Kloetinge, floot jarenlang op het hoogste niveau. foto Willem Mieras door Karei Pleunis TERNEUZEN - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft de voetbalvereniging Oostburg een boete opgelegd, omdat de club nog voor speler Ruben de Rid der overleden was eigenhandig had besloten niet te spelen te gen De Noormannen. „Daar waar op zijn minst overleg met de afgevaardigde van het dis- trictsbestuur noodzakelijk was geweest", zegt Wim Jagt, dis trictsmanager van de KNVB Zuid 1. De voetbalvereniging Oostburg besloot zondag 7 november niet naar Westkapelle te gaan, nadat bekend was geworden dat spe ler Ruben de Ridder in kritieke toestand in het ziekenhuis was opgenomen. De voetballer over leed diezelfde dag nog. De KNVB stelde vervolgens een tuchtzaak in naar het niet opko men van Oostburg. De club werd door de bond uiteindelijk verantwoordelijk gesteld voor het niet doorgaan van het duel en kreeg woensdag een boete van- 56 "euro opgelegd. Niet de hoogte van het bedrag, maar het feit dat de club beboet werd, zet te in Oostburg en ook bij andere clubs in de regio kwaad bloed. Jagt zegt de emotionele reacties volledig te begrijpen, al heeft hij wel moeite met de opmer king van voorzitter Walter van Duyse die zich afvroeg of er bij de KNVB wel mensen werken. „Dat gaat me veel te ver", zegt Jagt. Triest De beslissing om Oostburg te be boeten is zuiver op formele gron den genomen. „Als Oostburg dis trictsbestuurder Wil van den Boorn op zondag gebeld had met de vraag of er te overleggen viel over de situatie, had hij wel licht het besluit genomen de duels van Oostburg uit het pro gramma te halen.. Maar er viel niets te overleggen. We zijn ge confronteerd met een besluit van Oostburg. Hoe triest de si tuatie ook was, er had gehan deld moeten worden volgens de regels van de bond. Zoals we die samen hebben afgesproken. De uitkomst had hetzelfde kunnen zijn, maar het juiste pad is niet bewandeld." Jagt. zegt nogmaals de emotione le gevoelens te begrijpen. „Kijk, als een erevoorzitter van 103 jaar overlijdt, worden er dat weekeinde geen wedstrijden ge speeld. Zo staat het in de regle menten. Terwijl negentig pro cent van de club die man mis schien niet eens kent. In dit ge val zeggen de regels van de bond dat er overleg dient te zijn. Dat is niet gebeurd. Vandaar de boete." „En ja, misschien moeten we de reglementen op dat gebied maar eens goed bekijken en wellicht aanpassen. Maar dat is niet aan de tuchtcommissie en ook niet aan mij", aldus Jagt. Bevelandse ploeg werkt zich langzaam omhoog in de vierde klasse door Ron de Waal KRUININGEN - Als zater dag-vierdeklasser Kruiningen zich wil blijven mengen in de strijd om het kampioenschap, mag het de komende weken geen steken laten vallen. Met de dubbele ontmoeting tegen con current Heinkenszand voor de boeg, lijkt alleen de volle winst afdoende om koploper VCK in het vizier te houden. Hij wil het niet direct met zo veel woorden zeggen, maar Krui- ningen-aanvoerder Ewout Dek beseft wel degelijk dat de kan sen van zijn ploeg alleen intact blijven als Heinkenszand twee maal wordt geklopt. „Het is dui delijk dat jezelf moet winnen. Gelukkig heeft Heinkenszand kort geleden VCK de eerste ne derlaag toegebracht, maar ik zie die twee ploegen in de rest van de competitie niet zoveel punten meer verspelen", aldus de 29-ja- rige Dek. Van enige druk op zijn ploeg is volgens Dek in deze cruciale fa se nog geen sprake. „Omdat het eigenlijk boven verwachting gaat. Toch zal nu moeten blij ken waartoe we werkelijk in staat zijn", stelt de centrale mid denvelder, die dit seizoen op nieuw de aanvoerdersband bij Kruiningen draagt. Jeugdig Of Kruiningen in deze samen stelling al toe zou zijn aan een hernieuwd optreden in de derde klasse, wordt door Ewout Dek zeker nog niet volledig beaamd. „Qua kwaliteit hebben we in mijn ogen nog geen kampioens- ploeg. We beschikken over een heel smalle selectie van zo'n veertien spelers, waar heel wei nig achter zit. Behalve dat de se lectie krap is, speelt ook de jeug dige samenstelling een rol. Daar om is deze klasse voor die gas ten mooi om verder te groeien. Vergeet niet dat er van de ploeg van drie jaar geleden nog maar een paar spelers over zijn. We hebben dus ook tijd nodig." Toch lijkt Kruiningen zich, ze ker gezien de huidige derde plaats, langzaam maar zeker om hoog te werken. Dek: „Gezien de stand wel, maar we hebben in diverse wedstrijden toch al de nodige moeite gehad. Het ver schil met de onderste regionen is aanzienlijk, maar ploegen als VCK, Heinkenszand en Bevelan ders hebben toch echt wel wat in hun mars." Plezier Na de minder prettige erva ringen in de Brabantse klasse was het volgens Dek voor zijn ploeg dit jaar vooral zaak het plezier in het spelletje terug te vinden. „Inderdaad, want de lol gaat er snel vanaf als je continu onder aan bungelt. Bovendien was de belangstelling in die klasse mini maal. Gelukkig hebben we nu een leuke jonge groep waar de sfeer prima is", zegt Dek, die be seft dat er in de twee duels met Heinkenszand het nodige ge vraagd wordt van zijn ploeg. Morgenmiddag wordt op eigen veld de uit de derde periode vooruit geschoven ontmoeting gespeeld, terwijl volgende week het duel, meetellend voor de tweede periode, in Heinkens zand op de rol staat. „We moe ten keihard werken. Er zijn in deze groep geen echte uitschie ters, dus Kruiningen zal het van het collectief moeten hebben. Negentig minuten knokken is de Ewout Dek: „Qua kwaliteit hebben we in mijn ogen nog geen kam- pioensploeg." foto Ruben Oreel enige opdracht." Het zal voor de Bevelandse ploeg daarnaast een flinke klus worden het vijande lijke doel met succes te besto ken, getuige de drie tegendoel punten die Heinkenszand in tien wedstrijden nog maar incas seerde. „Wij hebben onze spits Onny Scholten dan ook al ingepeperd dat hij de wedstrijd maar eens in ons voordeel moet beslissen", lacht Dek. „Hij heeft de laatste weken al flink wat kansen laten liggen, dus die is er wel op gebrand om te scoren." Hoe Heinkenszand tegemoet moet worden getreden, lijkt voor Dek zo klaar als een klont je. „Zij hebben meer voetbal lend vermogen, dus we moeten zo min mogelijk ruimte wegge ven. Vanaf de eerste minuut zal de boel op scherp moeten staan. Als het dan achterin ook net zo goed staat als de laatste weken, heb ik vertrouwen in een goede afloop. Voor ons zou het een op steker zijn, om met deze jonge groep verder te bouwen." Open wedstrijd Toch verwacht Ewout Dek morgen zeker geen grote uitslag. „Dat niet, maar ik voorzie wel een open wedstrijd, waarin het twee kanten op kan gaan. Net als Heinkenszand leunen wij ze ker niet achterover, dus het zal best wel attractief worden", denkt de aanvoerder. Dat Kruiningen ook na de eer ste ontmoeting met Heinkens zand nog volop in de titelrace zal zijn, wordt door Ewout Dek geen moment in twijfel getrok ken. „Wij winnen morgen." MARSEILLE - Philippe Troussier wordt de nieuwe trai ner van Olympique Marseille. Beide partijen bereikten gisteren een principeakkoord. Binnen twee dagen zal hij een contract ondertekenen. Troussier wordt de opvolger van de ontslagen José Anigo. Troussier (49) was vooral werkzaam in Afrika en Azie. Met Japan werd hij in 2000 Aziatisch kampioen. Op het wereldkampioenschap van 2002 loodste hij het Japanse elftal in eigen land naar de tweede ronde. Daarvoor was hij bondscoach van Ivoorkust, Nigeria, Burkina Faso en Zuid-Afrika en clubcoach bij Angoulème, Red Star Paris, Rouen en Reims. ANP MEXICO-STAD - Rood moet de lievelingskleur zijn van voetballer Hugo Sanchez. De oud-speler van Real Madrid zag al zes keer rood in de Mexicaanse competitie. Woens dagavond liep hij tegen zijn tweede rode kaart binnen vier dagen aan. Sanchez is trainer/coach van het Mexi caanse Unam, bijgenaamd de Pumas. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen Veracruz (3-0) werd hij van het veld gestuurd na een serie beledigingen aan het adres van de arbiter. Dat overkwam hem zondag ook al te gen Guadalajara. Uit walging over de arbitrale leiding trok hij toen demonstratief zijn shirt uit bij het verlaten van de bank. ANP KARLSRUHE - Winfried Schafer heeft gisteren een fax ontvangen met de mededeling dat hij is ontslagen als bondscoach van Kameroen. De fax is ondertekend door de minister van sport. Daarmee komt een einde aan het geharrewar over zijn ontslag. De voorzitter van de voetbalbond van Kameroen zei acht dagen geleden dat de 54-jarige Duitser was ont slagen. Schafer was daarvan tot donderdag niet officieel op de hoogte. Schafer had een contract tot medio 2006. Bovendien heeft hij nog zes maanden salaris tegoed. „We willen de zaak rond het ontslag met Kameroen zelf oplossen", aldus de advocaat van Schafer in Karlsruhe. „Als we er niet uitko men, schakelen we de Fifa in." De 'ontembare leeuwen' van Kameroen wonnen onder Schafer het Afrikaans kam pioenschap in 2002 en drongen in 2003 tot de finale van de Confederatie Cup door. ANP OEFA - De wereldtitel dammen staat voor Olga Kamyshleeva op de tocht. De titelverdedigster uit Heer len verloor gisteren in Oefa in de Oeral de eerste partij van de derde en laatste set. Met zwart gaf ze na 46 zetten en 3 uur en 20 minuten op tegen de Russin Tamara Tan- sykkoetsjina. Kamyshleeva heeft nog drie partijen om de achterstand ongedaan te maken. De in Wit-Rusland geboren Limburgse grootmeester- won de eerste set met 5-3 en verloor de tweede met dezelfde cij fers. In december 2003 nam ze in Zoutelande de wereldti tel over van Tansykkoetsjina die daarmee automatisch het recht van uitdaging verwierf. De nederlaag was de derde van Kamyshleeva in haar loop baan tegen de Russin. Daar staan twee overwinningen te genover. ANP Winterberg. Wereldbeker, vrouwen, eerste wedstrijd. Eindstand: 1. Prokoff/Schneiderheinze (Dui) 1.54,97 (57,52-57,45), 2. Erdmann/Dietrich (Dui) 1.55,15 (57,56-57,59), 3. Martini/Tischer (Dui) 1.55.,35 (57,65-57,70), 4. Minichiello/Davies (GBr) 1.55,47, 5. Weissensteiner/lsacco (Ita) 1.55,54, 6. Rohbock/Fleming (VSt) 1.55,65, 7. Jurg/Rozenstruik (Ned) 1.55,76 (57,89-57,87), 9. Broeders/Pennings (Ned) 1.55,90 (57,99-57,91). Oefa (Rus). WK-tweekamp, vrou wen. Eerste partij derde set: Tansyk koetsjina (Rus) - Kamyshleeva (Ned) 2-0. Stand in sets: 1 -1 Sjanghai (Chn). European Tour, 1 miljoen dollar. Stand na eerste dag: 1. Dredge (GBr), Park (Aus) 67 slagen (-5). 3. Dodd (GBr), King (GBr), Cayeux (Zim), Lane (GBr), Dawes (Aus), Johl (Ina) 68, 37. Derksen 72, 71Lafeber 74. Sydney. Australian Open. Stand na de eerste dag: 1. Barnes (Aus) 65 sla gen (-6), 2. Chalmers (Aus), Green (Aus), Pampling (Aus) 67, 5. Villegas (Col), Appleby (Aus), Baddeley (Aus), Gilligan (Aus), Rumford (Aus), Beek (Aus) 69. Kauai (VSt). Grand Slam of Golf. Eindstand: 1. Mickelson (VSt) 127 (-17), 2. Singh (Fij) 132, 3. Goosen (ZAf) 133, 4. Hamilton (VSt) 145. Cluj-Napoca. Karpaten Cup, vierlan- dentoernooi vrouwen. Nederland-Duitsland 29-27 (13-16). Topscoorsters Nederland: Van de Wis sel 6, Groot 5, Van Rijn en Lamein 4. Amstelveen. Mannen, oefeninter land: Nederland - Engeland 0-1 (0-1). 25. Tindall 0-1. Moskou. Final Four Fed Cup, halve finales. Frankrijk - Spanje 5-0. De- chy - Medina Carrigues 6-3 6-1, Golovin - Marrero 6-3 6-4, Loit/Bartoli - Ruano/ Marrero 7-5 6-2. Rusland - Oostenrijk 5-0. Miskina - Meusburger 3-6 6-3 6-1, Koesnetsova - Kix6-1 6-1, Koesnetsova/ Lichovtseva - Wartusch/ Meusburger 6-2 6-2. Groningen. Mannen, challenger. Tweede ronde: Middelkoop (Ned) - Vliegen (Bel/6) 4-6 6-3 7-6 (5), Wessels (Ned/8) - Sijsling (Ned) 7-5 7-6 (6). Rijswijk. Top Teams Cup. Mannen. Groep B: Omniworld (Ned) - Bratislava (Slw) 3-1 (25-14 23-25 25-23 25-19), Kazincbarcika (Hon) -Castelo da Maia (Por) 2-3 (25-21 19-25 19-25 25-22 9-15). Stand: 1. Omniworld 3-6 (9-1). 2. Castelo 3-4 (6-5), 3. Bratislava 3-2 (4-7), 4. Kazincbarcika 3-0 (3-9). Groep C: VK Kladno (Tsj) - Ortec.Nesse- lande (Ned) 3-0 (30-28 25-20 25-20), Dupnitza (Bul) - Ploesti (Roe) 3-0 (25-23 25-22 25-22). Stand: 1. Nesselande 3-4 (6-3), 2. Kladno 3-4 (6-3), 3. Ploesti 3-2 (3-6), 4. Dupnitza 3-2 (3-6). Vrouwen Groep B: Longa'59 (Ned) - Zeiler Köniz (Zwi) 3-1 (25-22 25-18 17-25 25-18), Ecza- cibasi Istanbul (Tur) - Madeira (Por) 3-0 (25-13 25-20 25-18). Stand: 1. Longa 3-6 (9-3), 2. Istanbul 3-4 (6-5), 3. Kómz 3-2 (6-6), 4. Madeira 3-0 (2-9). WINTERBERG - De twee Neder landse bobsleeteams van de pilo ten Ilse Broeders en van Eline Jurg weten zich nu al zo goed als zeker van plaatsing voor de Olympische Winterspelen van Turijn 2006. Bij de eerste wereldbekerwed strijd van dit seizoen in het Duit se Winterberg sleepten zij gister avond al een halve nominatie binnen, dat wil zeggen dat ze bij de beste acht van de opgeschoon de lijst zaten. De Duitse teams bleken in Win terberg ongenaakbaar; ze wer den één, twee en drie. Maar in de norm van NOCNSF worden slechts twee teams per land (het olympische quotum per land) meegerekend. Broeders werd ne gende (en dus achtste), Jurg ze vende (en dus zesde). Volgende week vrijdag bij het EK in Alten- berg kunnen beide tweemans bobteams zich nomineren voor de Winterspelen. In het olympi sche seizoen 2005-2006 hoeven ze slechts vormbehoud te tonen door middel van een plaats bij de beste twaalf op het EK of op een World Cup GPD advertentie Tot en met 31 december 2004 iwww.kpn.com [0900-0244 0,10/min.) direct toegang tot internet zonder internetprovider continu on line met ieders eigen pc via het betrouwbare netwerk van KPN eerste halfjaar Oirect ADSL Go voor 16,95 i.p.v. 21,95 gratis ethernetmodem t.w.v. €69,95 geen aansluitkosten t.w.v. 74,95 altijd dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 75