PZC Bakker is gegroeid bij Savok Bart Veldkamp leidt een wereldleven Volleybalster bezig aan vierde seizoen bij Sasse volleybalclub agenda vrijdag 26 november 2004 door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Evelien Bak ker kon amper lopen, toen ze al met haar ouders in Vlissingen naar het volleybal ging. Ze ver huisde aan het begin van de ja ren negentig naar Terneuzen en meldde zich als achtjarige bij Scheldesport. De middenspeels ter maakte op haar vijftiende haar debuut in de hoofdmacht van de Terneuzense ploeg en koos na een jaar zonder volley bal voor voortzetting van haar carrière bij Savok. In Sas van Gent is ze met de eveneens uit Terneuzen afkom stige Marsja Moeliker aan haar vierde seizoen bezig en debu teert ze met Savok in de derde divisie. De Sasse formatie kende met twaalf punten uit de eerste drie wedstrijden een uitsteken de start, maar is inmiddels te ruggevallen naar de achtste plaats op de ranglijst. Savok doorbrak zaterdag een reeks van vier duels zonder winstpunt. In eigen huis werd weliswaar weer verloren, maar het puntje tegen Kwiek (1-3) werd als winst beschouwd. „Ik heb er niet van wakker gelegen, toen het zo slecht ging", zegt Evelien Bakker. „Maar het is las tig gemotiveerd te blijven als je vier keer achter elkaar met 4-0 verliest." De 22-jarige Terneuzense combi neert volleybal met haar stu'die diergeneeskunde in Gent en traint op vrijdagavond mee met de Sasse selectie. „We trainen twee keer per week", vertelt ze. „Maar ik kan er alleen op vrij dag zijn. Vorig jaar heb ik in Gent voor mezelf getraind, maar dit jaar is dat met mijn lesrooster niet te combineren. De club waar ik zou willen mee- trainen, traint op dinsdaga vond. Dat komt me niet goed uit, omdat ik dan tot half zes les heb." „Ik heb voor een studie in Gent gekozen, omdat het dichtbij is. De opleiding kwam tijdens een open dag goed op me over en ik had snel een kamer. Een kwart van de studenten diergeneeskun de komt uit Nederland. Gent is een prachige stad. Ik woon in een straatje dicht bij het cen trum, tegenover de Decascoop." „De opleiding duurt zes jaar. Ik heb me gespecialiseerd in kleine huisdieren en ben aan mijn vijf de jaar bezig. Honden, katten, konijnen. Daar kan ik beter mee omgaan dan met paarden en run deren. Die grotere dieren vind ik wel leuk. maar ik heb er niks mee. Ik heb zelf vroeger nooit aan paardrijden gedaan en we hebben ook nooit op een boerde rij gewoond of zo. Als dochter van twee volleybal lende ouders kreeg Evelien Bak ker de sport met de paplepel in gegoten. „Ik zat in Vlissingen als peuter al op de bank", weet ze nog. „Nadat we naar Terneu zen verhuisden, ben ik op mijn achtste lid geworden van Schel desport. Ik was vijftien toen ik voor het eerst met het eerste team mocht meedoen." Uit competitie Omdat enkele jaren later twee vaste krachten afhaakten en ze zelf aangaf dat er vanwege haar studie niet altijd op haar kon worden gerekend, werd het vrou wenteam van Scheldesport vijf jaar geleden uit de competitie te ruggetrokken. Evelien Bakker onderhield haar conditie in een team in de bedrijfscompetitie en trok de aandacht van Savok tij dens een beachvolleybaltoer- nooi in Sas van Gent. Nadat Gerard Gillesen, trainer van Savok 2, een vruchteloze po ging ondernam, koos ze uiteinde lijk toch voor de Sasse club. „Kees Kosten belde en vroeg of ik een paar keer met het eerste team wilde meetrainen", zegt ze. „Ik had natuurlijk een jaar lang alleen getraind. Dan heb je niet echt het idee dat je het er gens voor doet. Al na twee trai ningen zag ik het helemaal zit ten. Ik ben hier wel beter gewor den, heb veel geleerd. Ik kom hier bijvoorbeeld ook eens ach terom. Dat had ik bij Schelde sport nog nooit gedaan. Vooral qua zelfvertrouwen ben ik hier in die paar jaar gegroeid." Savok legde vorig seizoen be- Evelien Bakker: „Het gaat er niet altijd om datje per se moet winnen." slag op de derde plaats en mocht onverwacht aan de na- competitie meedoen, omdat het hoger geëindigde Smash'75 niet mee wilde doen aan de promotie /degradatiewedstrijden. De Sas se formatie ging frank en vrij spelend de nacompetitie in en won beide duels, waardoor pro motie naar de derde divisie werd gerealiseerd. Onder leiding van Kees Kosten en Piet Hubregsen werd gedu rende de zomermaanden de ba sis gelegd voor een goede start van de competitie. „We hebben een goede voorbereiding ge had", vindt ze. „We hebben van de zomer in Breskens op het strand getraind. Lekker beach- volleyballen. Wie zin had, kon komen. Ik ben een paar weken lang elke dag geweest. Daar naast zijn we vrij vroeg in de zaal begonnen." De competities tart was met drie zeges veelbelo vend. Bakker: „Dat had nie mand verwacht. Het is voor mij nooit een must geweest, maal ais je zo goed begint, ga je den ken dat je misschien wel eerste of tweede kunt worden." Terug op aarde Dat beeld is inmiddels door de realiteit achterhaald. Na vier ne derlagen op rij is Savok uit de zevende hemel weer helemaal te rug op aarde. „Er is nog door foto Camiie Schelstraete niemand een beschuldigende vinger uitgestoken", verzekert ze. „Er wordt niet scheef naar el kaar gekeken. Iedereen kijkt vooral naar zichzelf. Het gaat er niet altijd om dat je per se moet winnen. Je kunt ook een goed ge voel over het spel hebben. Dat had ik na de wedstrijd tegen Kwiek weer meer dan in de we ken daarvoor. We waren weer echt een team. Daar moeten wij het vooral van hebben." door Fardau Wagenaar HEERENVEEN - Na drie ellen dige jaren op het ijs won Bart Veldkamp (37) afgelopen week einde eindelijk de strijd met zijn twijfels. Zijn voortdurende reis op de schaats leert hem van al les over hemzelf. En dat ver veelt nooit. Bart Veldkamp zag op het bord dat hij nog acht ronden te gaan had. Andere keren zou de twij fel op dat moment hard zijn toe geslagen. „Oh nee, nog zo lang. Ik red het niet." En dan zou het bergafwaarts zijn gegaan met zijn rit. Maar afgelopen weekein de tijdens de wereldbekerwed strijd in Berlijn overwon de schaatser zichzelf. Na veel men tale trainingen sloeg hij zijn. twijfels knock-out. „Ik ging snel en in een fractie van een secon de zag ik dat ik nog acht rondjes moest. Ik dacht: Ha, nu pak je me niet! Ik ben je voor." Hij schaatste naar zijn beste tijd sinds jaren... Het ritje van hotel naar ijshal en van ijshal naar hotel. Voor de miljoenste keer de schaatsen aan, trainen of een wedstrijd rij den. Dezelfde gezichten om naar te kijken en dezelfde mon den om tegen te praten. Elke winterse week van het jaar. In Nagano, Berlijn, Heerenveen of Hamar. Het is zo, maar het is niet erg, vindt hij. Bart Veld kamp: schaatser, olympisch kampioen van Albertville in 1992, denker en al twintig jaar onderdeel van het nomadenvolk te schaats. „Ik blijf niet schaatsen omdat ik het wereldje zo leuk vind, maar omdat het leven als sporter me trekt. Het is relaxt en luxe: je eet, traint en rust. Ik hoef me niet te haasten om op tijd op mijn werk te zijn. Ik ben afgelo pen maandag 37 jaar geworden, ik voel me niet oud. Alleen als ik het getal zie, besef ik dat ik al 37 ben. Dan denk ik: hoe is het mogelijk? Over drie jaar ben ik veertig! Het is geen reden om te stoppen. Ik leid een wereldle ven. Een ander vindt het mis schien stompzinnig en vindt dat ik me eens nuttig moet gaan ma ken, maar ik ontwikkel mezelf op deze manier het beste als mens. Als ik dit pad bewandel, zal ik na mijn carrière in staat zijn dingen te creëren." „Dat je steeds dezelfde koppen ziet, is niet vervelend, dat heeft een normaal mens ook. Die ziet op zijn werk steeds dezelfde mensen en in het weekeinde doet hij leuke dingen met vrien den. Het is mensen eigen om ge borgenheid te zoeken en in zijn eigen wereldje rond te draaien. Er zijn vrijbuiters die een rug zak pakken en alleen de wereld overgaan, maar het zijn er niet veel. Ik dacht dat ik er een was, maar nee, ik ben geen einzelgan- ger. Dat weet ik sinds ik met TVM train, ik ben helemaal op gebloeid door met deze mensen samen te werken. Een doordeweekse dag in een ho tel in Heerenveen, vlakbij Thialf. Hier logeert het team van TVM, ter voorbereiding op de wereldbekerwedstrijd van dit weekeinde. Bart Veldkamp is sinds juni opgenomen in de groep van Carl Verheijen en Tom Prinsen. Hij betaalt alles zelf, maar maakt gebruik van de faciliteiten en traint mee. „Toen ik kwam, stelde ik als schaatser niets voor. Ze hebben me geno men om wie ik ben, niet om wat ik ben. Ik heb veel meer lol ge kregen in wat ik doe." En dat be taalt zich uit, de weg omhoog is ingezet. Stomme dingen „Ik heb vaak gezegd dat ik zou stoppen. Ik heb mezelf verbaal ook vaak belachelijk gemaakt. De Spelen in Salt Lake City wa ren een ongelooflijk dieptepunt. Daarna heb ik allemaal stomme dingen over mezelf geroepen, mezelf omlaag gehaald, want daar ben ik goed in, Ik had kun nen stoppen, maar dat was een frustrerend einde geweest. Ik vond dat het mentale deel nog niet klaar was. De buitenwereld zei dat ik er mee op moest hou den en dat heb ik me erg aange trokken. Ik vond het belangrijk wat andere mensen zeiden, maar dat wordt minder. Als ik morgen dood neerval, zijn er tien mensen echt verdrietig, na een paar jaar zijn dat er nog vijf en uiteindelijk blijven alleen je ouders over. Het klinkt triest, maar zo is het. Dus waarom zou ik me dan zo druk maken om wat anderen zeggen?" Veldkamp zoekt steeds de diep tes op van het bestaan. De één doet dat thuis, de ander in een tempel in India, hij doet het op de schaats. „Ik krijg levensvra gen beantwoord door mijn sport. Als ik zie hoe ik mezelf op de schaats emotioneel tegen ben gekomen Zijn zwarte krullen schudden heen en weer. „Te weinig zelf vertrouwen, slechte concentra- Bart Veldkamp: „Je leert niks van winnen, je leert alleen van verliezen.'' tie en te gemakzuchtig. Toen ik net een huis had gekocht, kon ik me daar vreselijk druk om ma ken. Als het slecht ging, dacht ik tijdens de rit: Oh nee, ik kan mijn huis niet meer betalen. En dan reed ik nog slechter. Dat ging maar door. Ik vecht tegen mijn eigen zwaktes. Ik lees er over, mediteer, heb met een psy choloog gesproken en een men tal coach gehad. Het belangrijk ste is dat ik mijn valkuilen her ken en erken. Zover ben ik en misschien wel verder. Er zullen mensen zijn die zich afvragen hoe het kan dat ik na al die ja ren nog twijfel aan mezelf, maar het is nu eenmaal zo." Twijfel De grootste mentale stap zette hij vorige week in Berlijn, net voor zijn 37e verjaardag „Twee weken geleden na de wereldbe kerwedstrijd in Hamar was ik geïrriteerd en down. Weer was de twijfel tijdens de rit toegesla gen en weer ging het fout. Ik zei tegen mezelf: nu moet er iets ge beuren, anders wordt het weer niks dit seizoen en moet ik wel stoppen. Om de twijfel buiten te sluiten, moest ik het voor zijn. Hoe? Door het moment van te vo ren te visualiseren en het alvast te beleven, zodat ik niet zou wor den overvallen als de twijfel zou toeslaan. En het werkte." Neerkijken Veldkamp vertelt en vertelt. Hij houdt ervan om te ontrafelen, zodat hij uiteindelijk kan begrij pen waarom dingen gaan, zoals ze gaan. „Ik heb de laatste drie jaar heel slecht gepresteerd, met vorig jaar als absolute diepte punt. Ik plaatste me op handen en voeten voor wedstrijden, vre selijk. Tóen ik om de eerste plaatsen meereed, keek ik neer op mensen die achttiende of la ger eindigden. Ik dacht: wat maak jij je druk? Ga lekker schaatsen! Een nummer twintig was een nobody. Nu weet ik dat dat onzin is." „Ik maak me misschien nog wel drukker dan toen ik won. Dit is het echte werk. Ik vecht tegen mezelf en moet afzien. Je leert niks van winnen, je leert alleen van verliezen. Als je de beste bent, krijg je schouderklopjes. Daar kun je groot mee worden, maar het is meteen ook een zwakte. Je gaat je ego verheerlij ken, je wordt materialistisch. Als ik alles had gewonnen, was ik een arrogante kwast gewor den. Zonder twijfel. Daarom ben ik blij dat het zo gegaan is, ik probeer mijn zelfvertrouwen niet te baseren op geld en presta ties, maar op mezelf. En ik ge loof erin." Hij grinnikt. „Dertigers van nu hebben het voordeel dat ze veel langer kunnen schaatsen, omdat er meer geld om gaat in het we reldje dan vroeger. Ik verdien er op dit moment niets mee, ik teer voorlopig alleen maar in. Ik doe het ook niet voor het geld, ik probeer het materialisme los te laten." Hij plukt aan zijn dure shirtje. „Maar", zo geeft hij toe „dat lukt niet altijd. Ik hou wel van foto Jan de Vries/GPD duurzame dingen. Ik wil graag zo'n grote tv, zo'n flatscreen, maar dat vind ik nu te duur. Dus koop ik hem niet. Een goed koper ding? Nee, dat is het stom me, als ik er een koop, dan wil ik toch zo'n grote. Toch wel ma terialistisch dus? Ik weet het niet." De zoektocht van Bart Veld kamp leidt naar de dieptes van het bestaan, waar aardse zaken als winnen en verliezen er niet meer toe doen. Toch? „Nee, nee dat is het niet. Ik wil winnen, ik zal er alles aan doen om mijn te genstanders de nek om te draaien. En als ik win, dan juich ik, ook op het podium. Dan ga ik er niet bij staan als een of an der verlicht persoon. Maar als ik achtste word, zonder twijfels onderweg, zal ik ook een tevre den mens zijn. Zoals ik er nu over denk, ga ik door tot de Olympische Spelen van Turijn, daarna is het af, denk ik. Vol gens mij stoppen mensen te vroeg en krijgen ze daar later spijt van." GPD vrijdag Basketbal Vrouwen. Eerste klasse: Mara- thon-Scheldesport (20.00 uur), BC Vlissin gen 2- Voorwaarts (21.30 uur) Mannen. Eerste klasse: BC Vlissingen 2-Barons 2 (20.00 uur), Volharding- Schel desport (20.30 uur), Smokkelhoek- BV Souburg (21,30 uur) Tweede klasse: Mevo'80-Volharding 2 (20.00 uur), Mara thon-Marathon 2 (21.30 uur). Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4 Party service.nl-BH Keukens. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang-19.30 uur. Regionaal kampioenschap libre vier de klasse. Organisatie- BV Reynaert. Lo catie: café De Kroon, Hulst. Aanvang: 19.00 uur. Kampioenschap derde klasse libre ZVB. Locatie: De Lovenhoek in Hoek. Aanvang: 18.00 uur. Paardensport- Dressuur LR&PC De Gouwe Reyers. 17.00 uur: pony's B. 19.30 uur: paarden L1. 20.37 uur: paarden L2. 21.00 uur: paarden M2. Locatie: manege De Gouwe Reyers Serooskerke. Voetbal Eredivisie. RKC-Vitesse. Eerste divisie. Heracles-Eindhoven, Hel mond Sport-MVV, Fortuna Sittard-VVV, Dordrecht-Haarlem, Excelsior-TOP, Em- men- Volendam, Storm vogels/ Tel- star-Veendam, AGOVV- Sparta. Vriendschappelijk. Aardenburg-Bier- vliet, RIA-Zaamslag, Hontenisse-Vogel- waarde. Aanvang: 19.30 uur zaterdag l Atletiek Ronde Kijkuit. Start en finish: sporthal 't Sportuus, Axel. 13.45 uur: jeugd (500 meter). 14.00 uur: 4, 7 en 17,5 kilometer. Inschrijven: sporthal 't Sportuus, Axel. Hobbeldebobbeiloop. Aanvang 14.00 uur voor de muziektent in de Langst raat. Afstand: ca 10 km. Inschrijven: De Babbelaer, Langstraat te Zoutelande. Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Den Dungk (20.30 uur), Almonte- EB- BC, Waldric-Yellow Sox Jongensjunioren Hoofdklasse: BC Vlissingen - Kimbria (18.45 uur) Biljarten Regionaal kampioenschap libre vier de klasse. Organisatie: BV Reynaert. Lo catie: café De Kroon, Hulst Aanvang: 12,00 uur. Kampioenschap derde klasse libre ZVB. Locatie: De Lovenhoek, Hoek. Aan vang: 11.00 uur. Finale: ong. 18.00 uur. Dammen KNDB-clubcompetitie: Hoofdklas se: Van Stigt Thans 2-PWG's-Graven- polder. Tweede klasse D: Meurs/Denk en Zet 2 - PWG 's-Gravenpolder 2. Aan vang 12.00 uur. Darts~ Westkapelle Open. Locatie: Kasteel van Batavia een Dartstoernooi. Aanvang: 14.00 uur. Judo~ Judópuntentoernooi Frans de Boe- vere. Locatie: Gymzaal Van Dalestraat, Van Dalestraat 81 te Breskens. Aanvang weging: 13.30 uur. Paardensport- Springen RV Allround. Pony's. 9.00 uur: klassiek klasse B, met aansluitend de klassen L en M 11.00 uur: tweede par cours klasse B, met aansluitend de klas sen L en M. Paarden. 14.00 uur: klasse B. 15.00 uur: klasse L. 16.00 uur: klasse M. 16.30 klasse Z. 16.45 2e parcours klasse B, L, M en Z. Locatie.' manege Stal Ver- mue Heinkenszand. Dressuur LR PC De Gouwe Reyers. 9.00 uur: paarden klasse M1. 10.45 uur: pony's klasse M1. 11.15 uur: pony's klas se M2. 11.45 uur: pony's klasse L1/L2. 12.15 uur: paarden klasse B. 15 30 uur: paarden klasse Z. 16.00 uur: pony's klas se L2. 16,45 uur: pony's klasse LI. Loca tie: manege De Gouwe Reyers Seroosker ke, Dressuur LR PC De Zwinruiters. 9.00 uur: pony's klasse B. 9.45 uur: po ny's klasse L1. 10.22 uur: paarden klasse L1. 12.07 uur: pony's klasse L2. 12.45 uur: paarden klasse B. 13,45 uur: paar den klasse L2. 14,52 uur: pony's klasse Ml. 15.00 uur: paarden klasse M1. 15.30 uur: paarden klasse M2. 16.00 uur: paar den klasse Z1. 17.00 uur: pony's klasse Z2.17.10 uur. paarden klasse Z1. Locatie: manege Hippo D'Or Nieuwvliet. Dressuur LR PC De Sasruiters. Se lectie Zeeuws kampioenschap. 9.00 uur: paarden klasse Z2. 10.15 uur: paarden klasse Z111.00 uur: pony's klasse Z1 en M2. 11.30 uur: paarden klasse M2. 12.15 uur: paarden klasse Ml. 15.45 uur: paar den klasse L1.18.15 uur: pony's klasse B. 19.00 uur: paarden klasse B. Locatie: ma nege Dirksland te Dirksland. Tafeltennis Vrouwen eerste divisie: SAR/Rabobank-Docos (Kloosterzande 17.30). Tweede divisie: Swift-SAR 2. Mannen tweede divisie: SAR/Rabobank-Tanaka (Kloosterzande 17.30). Derde divisie: Arnemuiden-Ce- velum 2 (Arnemuiden 15.00), TTC Middel- burg-Vice Versa (Middelburg 15.00). Hoofdklasse: SAR 2-Arnemuiden 2, TTCM 2-Red Star'58. Meisjes landelijk A: Never Despair-SAR/Rabobank. Jon gens landelijk B: Arnemuiden-lrene (Ar nemuiden 15.00), TTCM-Flits 2 (Middel burg 15.00). Landelijk C: Reynaert-Ta- verzo 2 (Hulst 12.00) Schaken KNSB-competitie, vierde ronde. Meesterklasse: HWP Sas van Gent- HMC/Calder. Klasse 2C: HWP Sas van Gent 2-Middelburg. Klasse 3F: HWP Sas van Gent 3-Middelburg 2, Stukkenja- gers 2-Souburg. ZSB-competitie, vier de ronde. Hoofdklasse: Vlissin gen-Middelburg 3, SVWZV-Souburg 2, Landau-De Zwarte Dame, Zierikzee-Ter- neuzen, Landau 2-Goes. Tennis- Wintercircuit De Blauwe Winkel. Or ganisatie: Matchpoint Tennisorganisatie. Locatie: tennishal TSI in Goes, Aanvang: 19.00 uur. Voetbal Eredivisie. ADO DenHaag-Willem II, PSV-FC Twente, NEC-Roda JC. Eerste klasse C: VVGZ-Oranje Wit (res tant 54 min, stand 0-0), Oostkapel- le-Nieuw Lekkerland. Derde klasse B: Tholense Boys- DVO'60. Vierde klasse A: SVD-Borsse- le, Nieuwland-Wolfaartsdijk, Apol- lo'69-Bevelanders, Hoedekensker- ke-VCK, Kruiningen-Heinkenszand. Aan vang 14.30 uur. A-junioren, derde divisie D: WSC-OJC Rosmalen (restant 84 min./stand 0-0). B-junioren, derde divisie E: RCS-HVV'24. Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse A: Rijs- oord-Ter Leede 2; Tweede klasse A. Xer- xesDZB-WIK'57 (14.30); Derde klasse: Sparta'30-GVV'63, Rijsoord 2-Tern. Boys (10.00). Districtsbeker. Rillandia-Krabbendij- ke, Cadzand- Zeelandia Middelburg, Co- lijnspl. Boys-GPC, Bruse Boys-Rijsoord, FSV-Dinteloord. Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. De Noormat (12.45), Aardenburg-De (12.30), SC Gastel-Smerdiekj Vriendschappelijk. den van Esad Osmanovsl sportpark Baersande. Aanvi uur. Terneuzense HVV24-SSV65, Arnemuiden ke. Aanvang 14.30 uur Volleybal j Vrouwen, tweede dii Volley/Meerkerk'95-Vught 2, Ready, Sarto-Capelle, 2-Morres/Hulst, VCV-VSTS. D sie: Kwiek-Odulphus (De V« uur), Fusion-VOY, Sarto 2-Afc mus, MVWC-Sic Pugno. Proji se B: DVO-Zuvo, Ibis-Sji amis-Morres/Hulst 2, De Electro/Roosendaal 3 Eerstj VVS'92-De Sterre Tweede Kwiek 2-Schovocomca. Twei E: YVC-Savok 2, Mytilus-C, Electro/Roosendaal 5-VVS YVC-BOK. Derde klasse A:Ki lido 3, Wea/Mevo'80-Vovero klasse G: YVC 3-BOK 2, My,: waarts, VVR 2-VVS'92 3, ScheU dito 2. Mannen, tweede diti I nte rko n ta kt/Peg a su s - M o rre&l-i ro Electro/Roosendaal-Visads 2, Fusion-Taurus, Woerden-Ri pen, Nesselande 2-Sovicos.O sie: Jola/Olympus-Mikro Roosendaal 2, Mytilus-VOY,: Ie, Schovocomca-Spivo, ft mond 4, Voko/Finenzo-Capelle tieklasse B: Kwiek-Sic Pugm ger, 18,30 uur), Sliedrecht Sp Voko/Finenzo 2-Groene Burgst-Phoemx. Eerste klas» Gepidae, Mytilus 2-Sffi pus'69-AVC'87, Cometo-Mom Tweede klasse A: Wea/Me 2. Tweede klasse F: Kwiek) Dynamo'70-AVC'87 2, De Sis 2, Mikro Electro/Roosendaal Derde klasse G: Ardito 2-3 tilus 3-Voorwaarts 2, Apollol Cometo 3-De Sterre 2, De Burg Waterpolo Mannen. Bond: Tweede Schelde-IJsselmuiden (19.00u; zen). Derde klasse: De Store seidon (18.30 uur VlissingerS Tweede klasse: De Stormva westhoek (19.30 uur Vlissings klasse: Nayade-Bruinvis (18/1 Ganze-Krabben (18.00 uur .Schelde 2-DBD (20.45 uur Mannenjeugd: De Sch- (18.15 uur Terneuzen). Vrouwen. District: Eerste Schelde-Argo (20.00 uur Tem; Wielrennen Zeeuwse ATB Cup. Zesde Locatie: boswachterij Westen 12.30 uur: 9 en 10 jaar (20 12.31 uur: -9 jaar (20 minuten) 11 en 12 jaar (20 minuten). 13 t/rm 16 jaar (30 minuten). 14.1S ranen en vrouwen (50 mini/ uur: senioren (60 minuten) Zaalkorfbal Overgangsklasse B: KCC-IJs Vriendenschaar H-Oranje Wip y sior, Fortis-HKC (19 40). Eerst G: Bolnes-Tweemaal Zes, kerk-Ondo G, Tjoba-RWA ODO-Maassluis. Tweede klasJjl wede-VEO, ACKC-Swift (17.Ï Luck-Fiks, ADO-Sagitta. Deri C: All Ready-Togo (15,31 tes-Oranje Nassau, NI0-DÜ M-Olympia S (17.20) Derde Vriendenschaar B-Oranje Ztn ni-Spirit, TOP-DSO (16.00), batjo (17.10). Vierde klasseB, tor (18.40), BKC-ZKV (15.50LJ fers-SKV, Scheldevogels-Allï Vierde klasse C: 't Capproeni (16.20), Stormvogels-Erasnw h Zaamslag-Thor (16.20). k Res.ov.kl.B: Tjoba 2-Excelsicr Jeugd. Ov.kl.D: Tjofe l (14.10), Fortis-ZC (15.05). Zwemmen Districtscompetitie Ie 2. Vrijburgbad Vlissingen, 13) f® zondag Atletiek Grote Zakloop. Aanvang wei het 't Dorpshuus. Afstanden) j,( 6 km. Inschrijven: Vereniging 't Dorpshuis Nisse. Basketbal Mannen Hoofdklasse: June pi - Den Dungk JRC Boxtel -S; Dunatos - Pendragon, SVH WSC-BC Vlissingen Biljarten Eredivisie driebanden. De'a burgh-BC Den Hoek. Locatie: Ockenburgh, Goes. Aanvang:!) Regionaal kampioenschap^ jy de klasse. Organisatie: BVRff catie: café De Kroon, Hulst 11.00 uur. Finale: 15.30 uur. Hockey me Mannen. Derde klasse A gen-Etten-Leur (14.30). Vienk D: HOCO-Rapide, OudenbJ p (14.30), Olympia-Made (15.C Sjij wen. Derde klasse D: Vlissin* Tempo-Rapide, Vierde tó Goes-Vlijmen. Aanvang duels') Rugby~ Tweede klasse zuid: WRC den-Tovaal; Tilburg-Oemoemel J vang: 14.30 uur.J Voetbal Eredivisie. Heerenveen-Feyr llle Ajax-RBC, Groningen-AZ Utrecht-Graafschap, NAC-Os" Eerste divisie. GA Eagles-tt- 1111 Vierde klasse A: De Noorma'' till burg. Vierde klasse B: HSC® Vijfde klasse A: GroedfrK (restant 53 min, stand 1-0),Cr W zendijke. Aanvang 14.30 uurJ Derde klasse: Dongen': (10.00), SC Gastel-Madese Bii Zand-lnternos, Schijf-Viola. Amsteldistrictsbeker: Steen, Jong Ambon-Vlissir* jU vang 14.30 uur. Vrouwen. S:s (10.30). Vriendschappelijk. Hulsterloo, Robur-Domburg("; Dot Zaalhandbal Mannen. Regioklasse 2-EMM, SOS/Kwiek Sport-WK 2-EDH, HEC-Hermes, DWS-He: ste klasse G: Gemini 2-LifeDKi Sport, Saturnus- DIOS, Sn# Voort/Quintus 3, Atomium'P HVL-Westlandia. Tweede GSC-Meeuwen (Sportpuni Goes, 12,00 uur), DES'72 2-B' HVOS-HWC 2, Vires et C-Salufj; Vrouwen. Regioklasse C:ff* Gemini-Roda'71, vdVotfj 3-HVL, Hercules-TOGB, VELCM Eerste klasse H: Ventura EHC-Saturnus'72, Snelwiel# HEC-Savosa, Atomium'61-V^ Tweede klasse: Olympus-K' (Baskensburg Vlissingen, DWS 2-MOK, Unitas'63-WIK, 2-lndus'67. Zwemmen Nationale B Competitie da burgbad Vlissingen. Aanva uur. Nationale C Compete De Driehoek Oostburg Aanvi! uur. Districtscompetitie jl klasse deel 2. De Honte W Aanvang 14.15 uur. Districts' tie 2e en 3e klasse deel 2- Zeeland Goes. Aanvang 9.30w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 74