zc Wronki is weldadig voor AZ Brugge geeft les in leepheid en vernuft Triomf van PSV komt volledig op conto van Hiddink 21 Imaarse ploeg met één been in volgende ronde Uefa Cup eerenveen unt tegen uttgart 'olitie weigert xtra duels [beveiligen Uefa Cup - Witschge mag niet naar Dovo Blessure Van Persie valt mee Annus en Fazekas gespaard Spandoek voor Van Hoogdalem vrijdag 26 november 2004 ,Theo Brinkman ONTÜ - Overwinteren in de Cup is voor AZ nabij, na probleemloze 3-1-zege op i Wronki in Polen. Met zes Ito uit twee wedstrijden heb- JeAlkmaarders een droom- Iin groep F, waarin volgen- Kek tegen Glasgow Rangers dificatie kan worden alge- gen. [8ENVEEN - Heerenveen [gisteravond in een mistig Leustra-stadion een knap pe behaald op VfB Stutt- ï-0. Yildirim maakte in de ninuut de Fries treffer. Stuttgart en Benfica (beide tinten) lijken te strijden om s een en twee in de groep, ;oet Heerenveen tegen Di- Zagreb en hekkensluiter ren (laatste groepswed- thuis) de noodzakelijke a pakken. De Belgen ma mets van. Beveren ver at nu toe met 1-5 van VfB gart en 1-6 van Dinamo Za ten in Zagreb zal voor Hee- aieen loodzware klus wor- maar het vertoonde spel te- ïffi Stuttgart biedt voldoen- buvast op een goed resul- De ploeg van trainer Ver speelde tegen de Duitse er een degelijke wedstrijd ns niet zo naïef (te aanval- Jalsuit bij Benfica (2-4). Heerenveen - VfB Stuttgart ill-0 (0-0). 65. Yildirim 1-0. Utrechter: Benes (Tsj). Gele cfbasa, Haarala (SC Heeren- Sabbel (VfB Stuttgart). Aan- uhouwers: 17.500. Ilecrenveen: Vandenbussche; rob, Hansson, Seip en Rzasa Sak kali); Hestad, Radomski hggink (17. Rose); Yildirim, eilaaren Selakovic (81. Siko- KP gionze sportredactie IN HAAG - Politiekorp- aweigeren de extra wed- pijden in de eredivisie te [xeiligen. In de nieuwe aet van de KNVB wor- svanaf volgend jaar zes- ui tot 22 extra wedstrij- sgespeeld. Voor de korp- is het onmogelijk om k duels te beveiligen, (politie moet dan 10.000 t 14.000 extra uren [een brief aan minister pres van binnenlandse ken wijst de Raad van Mdcommissarissen f) de plannen van de af. De brief is ook door het 25 burgemeesters van uitmaken. De Uta wedstrijden zijn ge- M in het eerste week- id van augustus, in de pe ilde rond kerst en oud en toen op 29 en 30 april luiden vol periode heeft de füjie andere prioritei- licht woordvoerder p den Bakker van de wd van Hoofdcommissa- pntoe. „Tijdens de jaar- i®bng hebben we onze ^en vol aan de aanpak illegaal vuurwerk, en an- ordeverstoringen. We dan wel wat beters 'doen dan naar voetbal ftelfde geldt tijdens het pe weekend van augus- r de politie heeft het dan met de beveiliging cgrote evenementen. Op toginnedag is er tradi- veel politie-inzet De politiekorpsen P geïrriteerd over de wedstrijden, omdat !,xNVB deze plannen pre- 6'tode zonder overleg sde politie. !KNVB wilde gisteren Reageren op de brief, 'gens een woordvoerder '^maandag met minister van binnenlandse een overleg tussen de burgemees- N?n de politie. GPD Vooraf was er nog enige vrees ge weest voor het duel in het wes ten van Polen. Niet zozeer van wege de tegenstander - uit ana lyses was wel gebleken dat Arni ca de slechtste ploeg in groep F is - maar meer vanwege de on voorspelbare omstandigheden. Amica Wronki, dat is toch nog een beetje Oostblok-uit en dan weet je het maar nooit, was de gedachte. De vrees bleek op alle fronten ongegrond. AZ gaf in ne gentig minuten geen krimp en waste de ploeg van witgoedfabri kant Amica simpel de oren. De thuisploeg riep het onheil over zichzelf af. Geen moment was te zien dat Amica Wronki, na twee eerdere nederlagen, gis teren voor haar allerlaatste kans in groep F streed. De speel wijze van de Polen liet zich het best kwalificeren als het 'sys- teem-Andorra': met z'n allen verdedigen en dan maar zien of de schade beperkt blijft. Daarbij hoopte de thuisploeg op een bevlieging van spits Krysza- lowicz, maar dat was tegen be ter weten in. De geroutineerde aanvoerder (33 interlands), door Adriaanse 'de klokkenluider' ge noemd vanwege zijn vooroverge bogen gestalte, was in zijn een tje kansloos tegén de verdedi ging van AZ. Het hielp Amica ook al niet dat de talentvolle middenvelder Marcin Burkhardt buiten de ba sis was gelaten. Burkhardt ver scheen pas in de tweede helft in het veld. Het bleek de aanzet tot meer offensieve daden van de thuisploeg, zeker toen ook nog zijn broertje Filip en de aanval ler Gregorek werden inge bracht. De ingrepen van coach Maciej Skorza kwamen veel te laat. Met een ruststand van 0-3 was het kwaad voor de Polen im mers al geschied. Voorsprong De openingstreffer kwam tot stand na een vrije trap. Doel man Mielcarz kreeg eerst nog wel zijn hand achter de. inzet van Kenneth Perez, maar in de rebound legde Tim de Cler de bal op het hoofd van Barry van Galen: 0-1. De Alkmaarse voorsprong veran derde niets aan het spelbeeld. AZ was en bleef superieur en het wachten was slechts op meer doelpunten. Die kwamen kort voor rust. Eerst kopte Mar- tijn Meerclink een indraaiende vrije trap van Perez binnen, en even later scoorde Stein Huyse- gems de 0-3 na een actie van Van Galen. Daarmee was - zoals op de tribune werd gegrapt - de was gedaan tegen de club van de wasmachinefabrikant. De weelde van de ruime voor sprong werkte averechts en bracht gemakzucht in de ploeg. AZ kwam nauwelijks nog in de buurt van doelman Mielcarz en liet Amica terugkomen in de wedstrijd. Via een strafschop van Dembinski (overtreding van Kromkamp tegen Grzybowski) deed de thuisploeg ook in de sco re nog iets terug. Adriaanse nam geen halve maat regelen en bracht twintig minu ten voor tijd drie wissels tege lijk binnen de lijnen. Het bracht het overwicht terug bij AZ en daarmee ook de kansen. Dat er in de score geen verandering meer kwam, deerde de Alkmaar- ders niet. Ook zonder hogere sco re maakten ze een grote sprong richting volgende ronde. Amica Wronki - AZ 1-3 (0-3). 13. Van Galen 0-1, 37. Meerdmk 0-2, 40. Huysegems 0-3, 58. Dembinski 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: Lajulcs (Let). Gele kaartBieniuk (Amica). Aantal toeschouwers: 2500. Amica Wronki: Mielcarz; Dzie- wicki, Diduk, Bieniuk en Kuchars- ki; Kikut (65. Filip Burkhardt), Bartczak, Kowalczyk (46. Marcin Burkhardt) en Grzybowski (77. Ka- rol; Dembinski en Kowalczyk. AZ: TimmerKromkamp, Mathij- sen, Opdam en De Cler; Landzaat, Van Galen (68. Elkhattabi) en Bus- kermolen (68. Lindenbergh); Meer- dinlc, Huysegems (68. Nelisse) en Perez. GPD AZ viert de 3-1-overwinning op Amica Wronki. foto Robin Utrecht/ANP door Robert Jan van der Horst BRUGGE - In opperste verwar ring heeft FC Utrecht gister avond afscheid genomen van het Europese podium. Lange tijd leek de formatie van Foeke Booy voor een verrassing te zor gen bij Club Brugge, maar de fysieke storm die de Belgische lijstaanvoerder na rust in het ei gen Jan Breydelstadion ontke tende, was de bezoekers te veel. Met 1-0 - doelpunt Rune Lange achttien minuten in de tweede helft - bezegelde Club het Euro pese lot van FC Utrecht, dat alle drie wedstrijden in poule C van de Uefa Cup verloor en kansloos is voor een plek in de derde ron de. In Galgenwaard zwaaien de fans op 16 december de ploeg te gen Austria Wien uit. In de vierde achtereenvolgende Europese campagne reikte FC Utrecht opnieuw niet verder dan de tweede ronde. FC Utrecht ging bij Club Brugge, vorig seizoen ook al te machtig voor Ajax, onderuit op ervaring en vernuft. „Desondanks was het zeer leerzaam", sprak Booy na afloop. FC Utrecht sneuvelde in een positie waarin het het meest kansrijk leek: na de onte rechte rode kaart van Ceh, mak kelijk gegeven door de zwakke scheidsrechter Knud Erik Fis- ker. Het zette de wedstrijd op z'n kop, beaamde ook Booy. „We begonnen te twijfelen." Maar er gebeurde meer dan dat. Oerwoudgeluiden Club Brugge zegde de lethargi sche speelwijze vaarwel en gooi de het over de fysieke boeg. Ge steund door het racistische pu bliek, dat bijna elke actie van Darl Douglas met oerwoudgelui den begeleidde, ging het tiental van coach Trond Sollied de rechtstreekse confrontatie aan. FC Utrecht week terug en kwam vooral in de eerste fase na rust niet meer aan het eigen spel toe. Onervarenheid zorgde ten slotte voor de dure tegentreffer. Waar rugdekking in de laatste linie meer op z'n plaats was geweest, probeerde de Utrechtse defen sie, een Brugse aanval te neutra liseren door de buitenspelval open te trekken. Lange dook ver volgens vrij op voor René Ponk: 1-0. In de slotfase incasseerde Tim Cornelisse van FC Utrecht een rode kaart wegens het neer halen van een doorgebroken aan valler. Club Brugge (Bel) - FC Utrecht (Ned) 1-0 (0-0). 63. Lange 1-0. Scheidsrechter: Fisker (Den). Rode kaart45. Ceh (Club Brugge), 90. Cornelisse (FC Utrecht). Gele kaart: Verheyen, Simons (Club Brugge), Van den Bergh, Van de Haar (FC Utrecht). Aantal toe schouwers: 21.961. Club Brugge: Butina; De Cock, Ro- zenahl, Clement en Van der Hey- den; Englebert, Simons en Ceh; Verheyen (90. Roelandts), Lange (90 Van Tomhout) en Balaban (46. Gvozdenovic) FC Utrecht: Ponk; Cornelisse, Schut, Di Tomasso (40. Keiler) en Shew-Aljon (67. Broerse); De Jong, Tanghe en Somers; Douglas, Van de Haar (65. Rajcomar) en Van den Bergh. GPD Rune Lange werd gisteravond matchwinnaar in Brugge. foto Thierry Roge Schalke 04 (Dui) - Ferencvaros (Hon) 2-0 (2-0). 15. Gyepes 1-0 (e.d.), 40. Kobiasjvili 2-0. FC Basel (Bel) - Hearts (Sch) 1-2 (0-1). 31. Wyness 0-1. 77. Carignano 1-1, 89. Neilson 1-2. Schalke 04 3 2 1 0 7 4-1 Feyenoord 2 1 1 0 4 4-1 Hearts 3 1 0 2 3 2-5 Basel 2 0 111 2-3 Ferencvar. 2 0 1 1 1 1-3 Steaua Boekarest (Roe) - Besiktas (Tur) 2-1 (2-0). 3. Neaga 1-0, 19. Cio- coiu 2-0, 87. Ibrahim Akin 2-1. Rode kaart: 79. Oprita (Steaua). Standard (Bel) - Parma (Ita) 2-1 (0-1). 43. Pisanu 0-1, 54, Geraerts 1-1, 90. Curbelo 2-1. Boekarest 3 2 0 1 6 4-2 Besiktas 2 10 13 4-3 Bilbao 2 10 13 3-3 Standard L 2 10 13 2-3 Parma 3 1 0 2 3 2-4 Onjepr Dnjepropetrovsk (Oek) - Au stria Wien (Oos) 1-0 (1-0). 20. Naza- renko 1-0. Club Brugge - FC Utrecht 1-0. DniproD. 3 3 0 0 9 6-3 Aust.Wien 2 10 13 1-1 Zaragoza 2 10 13 2-1 Brugge 2 10 13 3-3 FC Utrecht 3 0 0 3 0 1-5 Dinamo Tbilisi (Geo) - Sporting 0-4 (0-2). 7, Liedson 0-1, 31. Liedson 0-2, 59. Liedson 0-3, 90. Tsjitsjeisjvili 0-4 (e.d Sochaux (Fra) - Newcastle 0-4 (0-1). 29. Bowyer 0-1, 46. Ameobi 0-2, 75. Bellamy 0-3, 90. Robert 0-4. Bijzon derheid: 64. Mathieu (Sochaux) mist strafschop. Newcastle 3 3 0 0 9 7-0 Sporting 2 2 0 0 6 8-1 Sochaux 2 10 13 2-4 Panionïos 2 0 0 2 0 1-5 D.Tbilisi 3 0 0 3 0 0-8 Lazio (Ita) - Partizan Belgrado (SMo) 2-2 (0-2). 6. Boya 0-1, 25. Boya 0-2, 52. Di Canio 1-2, 73. Inzaghi 2-2. Bijzonder heid; 45. Inzaghi (Lazio) mist straf schop. Villarreal (Spa) - Middlesbrough (Eng) 2-0 (1-0). 37. Guayre 1-0, 75. Javi Venta 2-0. Scheidsrechter: Wegereef. Middlesb. 3 2 0 1 6 3-2 Partizan B 2 1 1 0 4 6-2 Villareal 2 1 1 0 4 3-1 Lazio 3 0 2 1 2 3-5 Aigaleo 2 0 0 2 0 0-5 Amica Wronki - AZ 1-3. Glasgow Rangers (Sch) - Grazer AK (Oos) 3-0 (O-O). 58. Novo 1-0, 86. Arve- ladze 2-0, 90. Namouchi 3-0. Rangers AZ Grazer AK Auxerre Am. Wronki 2 2 0 0 6 2 2 0 0 6 5 2 0 111 0 3 0 0 3 0 2 1 Benfica (Por) - Dinamo Zagreb (Kro) 2-0 (2-0). 12. Sokota 1-0, 28. Simao 2-0 (strafschop). Heerenveen - Stuttgart 1-0. Stuttgart 3 2 0 1 6 8-2 Benfica 3 2 0 1 6 6-5 Zagreb 2 10 13 6-3 Heerenveen 2 10 13 3-4 Beveren 2 0 0 2 0 2- 11 Zenit Sint Petersburg (Rus) - Sevilla (Spa) 1-1 (1-0). 34. Arsjavin 1-0, 72. Baptista 1-1 AEK Athene (Gri) - Lille (Fra) 1-2 (0-1). 26. Vitakic 0-1, 64. Debuchy 0-2, 72. Amponsah 1-2. Lille 3 2 0 1 6 4 Sevilla 2 110 4 3 Zenit St. 3 1114 7 Alemannia 2 10 13 1 AEK 2 0 0 2 0 2 VEENENDAAL - De KNVB weigert Richard Witschge overschrijving te verlenen naar hoofdklasser Dovo. Het bestuur van het district West 1 vindt dat de ex-internatio nal op zaterdagmiddag bij zijn huidige club ADO'20 uit Heemskerk kan voetballen. In de vijfde klasse. Witschge (35) vroeg onlangs overschrijving aan naar Dovo. De voor malige international kon vanwege promotiewerkzaamhe den voor een Nederlandse bank (bij thuiswedstrijden van Ajax) niet meer op zondag voetballen. De overgang naar Dovo was daarbij logisch én praktisch. Witschge leidt met Aron Winter een pr-bedrijf in Veenendaal. Maar vanaf het bondsbureau in Amsterdam volgde giste ren het veto voor de bliksemtransfer. De overschrijving werd 'op formele gronden' geweigerd. Witschge kan welis waar op zondag niet bij ADO voetballen, maar de club uit Heemskerk heeft ook een zaterdagafdeling. Het eerste komt uit in de vijfde klasse. Dovo vraagt nu om een her overweging van de voetbalbond. De club begrijpt de regle menten, maar stelt dat 'de vijfde klasse voor een speler van het kaliber Witschge ongepast is'. GPD LONDEN - De knieblessure van Robin van Persie valt mee. Onderzoek in een ziekenhuis heeft gisteren in Lon den uitgewezen dat het pijnlijke gewricht van de aanval- Ier van Arsenal niet ernstig is beschadigd. De oud-Feye- noorder heeft goede hoop dat hij zondag tijdens het com petitiewedstrijd tegen Liverpool alweer in actie kan ko men. Van Persie verliet woensdag tijdens het duel in de Champions League met PSV het veld per brancard. Acht tien minuten nadat hij was ingevallen kwam hij hard in aanraking met Sibon. De medische staf van Arsenal vrees- de aanvankelijk voor een ernstige blessure. ANP BOEDAPEST - De Hongaarse atletiekbond heeft de schorsing van discuswerper Robert Fazekas gisteren tot één jaar teruggebracht en Adrian Annus vrijgesproken van doping. Deze kogelslingeraar was aanvankelijk ook voor twee jaar uitgesloten omdat hij ervan werd verdacht bij de Olympische Spelen van Athene urine te hebben in geleverd die afkomstig was van twee verschillende perso nen. Annus, die voor een nieuwe controle niet kwam opda gen, veroverde in Athene goud en leverde die medaille pas na lang aandringen van het IOC in. ANP/SID GELSENKIRCHEN - Marco van Hoogdalem werd gister avond voor de wedstrijd Schalke 04 - Ferencvaros (2-0) uit onverwachte hoek een hart onder riem gestoken. In het vak van de Hongaarse supporters werd een groot span doek ontrold met de tekst: 'Marco van Hoogdalem, man soli nie aufgeben'. Marco van Hoogdalem, je moet nooit, opgeven. De 32-jarige Nederlander, die onder contract', staat bij het Duitse Schalke 04, verkeert in grote onzeker- heid over zijn voetbaltoekomst. Bij Van Hoogdalem is een leverziekte (PSC) vastgesteld. Artsen verschillen van me ning of hij zijn voetballoopbaan zonder gevaar kan voort zetten. Spoedig verwacht hij uitsluitsel. Van Hoogdalem, die voor de wedstrijd het veld opliep, was verrast door de steunbetuiging uit de hoek van de Ferencvaros-fans die in Europa een kwalijke reputatie hebben. GPD door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Guus Hiddink wil bescheiden blijven en laat het liefst zoveel mogelijk men sen meedelen in het eerste suc ces van het nieuwe PSV. De plaatsing voor de tweede ronde van de Champions League moet echter grotendeels op zijn conto worden geschreven. Hij is de man die problemen ana lyseerde, beleidsmatige verande ringen doorvoerde, de selectie saneerde, nieuwe spelers uit zocht en een team bouwde dat weer trots en zelfbewustzijn uit straalt. Succes kent meestal vele vaders, maar terughoudendheid zou menigeen met een lang PSV-verleden passen. De triomf van woensdag, hoe klein in wezen ook, kan voor Eindhoven en Nederland van grote psychologische en morele waarde zijn. Eindelijk heeft ook PSV bewezen dat 'het' dus kan; met relatief weinig financiële middelen een competitief team neerzetten. Van de zestien ploegen die na de winter gaan strijden om de be langrijkste trofee van Europa komen er slechts drie of vier uit een relatief klein voetballand. Spanje, Italië, Engeland, Duits land en Frankrijk leveren tradi tiegetrouw de meeste kansheb bers op goud. De outsiders ko men uit Griekenland (Olympia- kos), Oekraine (Dynamo Kiev), misschien Portugal (FC Porto) en Eindhoven. Bedrijfsleven De prestatie van PSV moet naar waarde worden geschat. De lo ting in september gaf al aan dat de kans op overwintering dit keer groter was dan ooit. Ander zijds slaagde PSV er als enige in om Panathinaikos thuis en Ro senborg uit te verslaan. Gezien de spelstijl van beide outsiders een uitstekende prestatie. De wedstrijden tegen Arsenal gaven minder aanleiding om te veronderstellen, dat PSV kans rijk is in het vervolg van het toernooi. Zover wil de clublei ding ook helemaal niet kijken. Technisch directeur Hiddink hoopt eerst en vooral, dat het be drijfsleven in Eindhoven en om geving weer helemaal achter de club gaat staan. Want de realiteit is dat de drie a vier miljoen euro die PSV nu ver dient niet direct voor investerin gen kan worden aangewend. PSV kampt nog altijd met een zware schuldenlast uit het verle den, toen manager Amesen en voorzitter Van Raaij te veel spe lers binnenhaalden die geen sportieve of financiële meer waarde hadden. Scouting Hiddink zal dus met een loep op zoek moeten naar nieuwe talen ten, die PSV in de toekomst wéér een stap verder kunnen brengen. Het sturen van dat pro ces - plus het herkennen en uit bouwen van menselijke en spor tieve kwaliteiten - is de grootste kracht van Hiddink. Gomes, Alex, Beasley en Farfan bewij zen het, net als eerder Park en Lee trouwens. Scouting is de kurk waar PSV op drijft. De club bezoekt per week tussen de tien en vijftien wedstrijden in Europa om te kij ken, waar de spelers van de toe komst te vinden zijn. De vele honderden rapporten die de scouts opmaken, leiden slechts een hoogst enkele keer tot de vaststelling dat Hiddink zelf maar eens moet gaan kijken naar een speler. En zelfs dan is het filter nog fijnmazig. Dat Hiddink die hoge standaard aanlegt, en zich niet zoals Ame sen laat meeslepen door spelers makelaars, is de basis onder het succes van deze week. Hij heeft nooit, ook niet na het vertrek van Kezman en Robben, naar ex cuses of alibi's gezocht of voor mogelijk matige prestaties in de huidige voetbaljaargang. Of de plaatsing voor de tweede ronde een vervolg krijgt, is niet in te schatten. Zowel in Europa als in Nederland heeft PSV nog veel te bewijzen. Het is pas november. Belangrijker is dat de clublei ding steun en sympathie ver werft voor het even moedige als risicovolle beleid van de laatste maanden. Als Hiddink en voor zitter Westerhof erin slagen hun dromen en ambities uit te dra gen bij het bedrijfsleven dan is de club stabiel en deskundig ge noeg om financiële impulsen zo verantwoord mogelijk gestalte te geven in een uitstekend be leid. Dat heeft Hiddink de laat ste jaren wel bewezen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 73