Consument is zuinig in december RDM TDS gered Kinderkleding: 1 stuk 25% 2 stuks 30% 3 stuks 40% 4 stuks of meer 50% Dames- Herenkleding 25-40% Korting Zoutelande Omzet Nederlandse horecabranche neemt licht af Benzine goedkoper, diesel duurder Koreaanse verzekeringsagenten pikken het niet langer Staaltekort hindert Nissan Winstsprong geeft Bayer hoop GM roept Cadillacs terug KLM is winstgevende partner Wedingen aan kerst- en sinterklaascadeaus dreigen in te zakken lerklozenleger luitsland groeit Langstraat 11-13 Tel. (0118) 566003 Ook Zondags open (ll-17u) o.a. Gaastra RiverWoods McGregor Timberland i (advertentie) SEOEL - Meer dan dertigduizend Zuid-Koreaanse verzekeringsagenten proteste ren tegen de uitbreiding van een het aantal verzekeringspakketten dat banken aan het loket mogen verkopen. De overheid wil vanaf 2007 banken toestaan niet alleen spaar-, levens- en pensioenverzekeringen te verkopen, maar ook zorg- en autover zekeringen. Daarmee wil ze de in het slop geraakte financiële sector een impuls ge ven. Verzekeringsmaatschappijen willen een voorbereidingsperiode van ten minste zes jaar. Ze vrezen voor de werkgelegenheid van zo'n 300.000 verzekeringsagenten. foto Joon Soo Kim/EPA vrijdag 26 november 2004 iprnen Seqenhout «BURG De omzet van de fcrlandse horeca is in het der- wartaal iets gedaald. De da- bedroeg 0,4 procent in ver ging met het derde kwar- |van 2003. blijkt uit cijfers die het Cen- Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren publiceerde. Vol gens het Bedrijfschap Horeca en Catering is de omzetdaling ver oorzaakt door ingrepen van de regering in de sociale zekerheid. Consumenten worden daardoor ontmoedigd om geld uit te ge ven. Ook is er nog geen vertrou wen in de economie. De daling is kleiner dan de 1,2 procent in het tweede kwartaal. De omzet bleef nog redelijk op peil door de prijsverhogingen van gemiddeld met 1,1 procent. Het omzetvolume zakte 1,5 pro cent. Het ergst was het gesteld met de cafés, die 3,2 procent minder wisten af te zetten. Door prijs verhogingen van gemiddeld 1,6 procent bleef de omzetdaling be perkt tot 1,7 procent. De café branche krimpt al sinds begin 2001. Cafetaria's vergaat het inmid dels wel beter. Daar groeide de omzet 1,3 procent, mede dankzij hogere prijzen. In het tweede kwartaal was er al een einde ge komen aan zes kwartalen van krimp.Het Bedrijfschap Horeca en Catering verwacht voor de ge hele horecabranche volgend jaar weer een omzettoename. Naar verwachting zullen de ho- reca-uitgaven door gezinnen en bedrijven met 1,5 procent stij gen. ANP DEN HAAG - Marktleider Shell heeft de adviesprijzen van zijn benzines met 1 eurocent verlaagd. Diesel is ech^ ter met 1,4 eurocent in prijs gestegen, zo maakte het olie concern gisteren bekend. Eerder deze week verhoogde Shell de prijzen van benzi nes en diesel met 2 cent. Een liter euro ongelood kost nu 1,249 euro, super plus 1,303 en diesel 0,979. ANP TOKIO - De Japanse automaker Nissan gaat in drie van zijn vier binnenlandse fabrieken de productie voor vijf da gen stilleggen door staalgebrek. Daardoor zullen er dit boekjaar 25.000 auto's minder van de band rollen en loopt Nissan bijna 400 miljoen euro omzet mis. Het gebrek aan staal is het gevolg van inschattingsfouten. Nissan heeft het aantal leveranciers beperkt en forse prijs kortingen afgedwongen om de kosten te drukken. Tegelij kertijd is het bedrijf bezig het grootste aantal auto's ooit te maken. „Nissan heeft verkeerd geraamd. Nu draaien de staalpro ducenten op volle capaciteit en zijn niet van plan bij te springen", citeerde financieel persbureau Bloomberg een vermogensbeheerder van een zakenbank in Tokio. ANP LEVERKUSEN - Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer heeft de omzet- en winstraming voor dit jaar ver hoogd. Bayer verwacht beter te presteren door de forse winstsprong in het derde kwartaal. In deze periode boek te Bayer een nettowinst van 34 miljoen euro tegen een ver lies van 123 miljoen in de vergelijkbare drie maanden in 2003. De omzet groeide 3 procent tot ruim 7 miljard. Het doel om dit jaar 10 procent meer operationele winst te boeken is al gehaald. Over de eerste negen maanden steeg het bedrijfsresultaat met ruim 31 procent tot 1,87 miljard euro. Bayer sloeg zichzelf gisteren bij de presentatie van de cij fers vooral op de borst omdat de goede resultaten zijn ge boekt ondanks forse prijsstijgingen voor grondstoffen en de dure euro. ANP/DPA TOKIO - General Motors (GM) heeft in Japan 8418 Ca dillacs teruggeroepen om de brandstofleiding te vervan gen. Die vertoont gebreken, aldus GM gisteren. Uit de nylon leidingen zou benzine kunnen lekken, waar door brandgevaar ontstaat. AFP/ANP AMSTELVEEN - KLM levert een forse bijdrage aan de winst van de combinatie met Air France. De Nederlan ders behaalden over de eerste helft van het gebroken boekjaar 2003/2004 een nettowinst van 131 miljoen euro, zo maakte KLM gisteren bekend. Met dat resultaat neemt KLM bijna de helft (44,2 pro cent) van de totale nettowinst van Air France-KLM voor zijn rekening. Woensdag presenteerde de Frans-Neder landse onderneming een nettowinst over de eerste zes maanden van 296 miljoen euro. Toen was niet op te ma ken voor hoeveel KLM eraan had bijgedragen. ANP door Nico de Vries ROTTERDAM - Het zieltogende RDM Technology Defence Systems in Rotterdam is gered. Met steun van de Twentse onder nemer Gerard Sanderink en een buitenlandse investeringsmaat schappij kreeg directeur J. Wie- deman groen licht om het defen siebedrijf op de Heijplaat nieuw leven in te blazen. Het is de bedoeling om op 1 de cember met circa dertig werkne mers de failliet verklaarde on derneming te heropenen. „We hebben werk op de plank, maar het is nu zaak om grotere or ders, zoals mobiel artilleriege- schut, binnen te halen", aldus Wiedeman. Met de vorige eigenaar, J. van den Nieuwenhuyzen, is de over dracht van machines en materi eel overeengekomen. Ook met het Havenbedrijf Rotterdam dat na de affaire met de bankga ranties tegen wil en dank eige naar van de RDM TDS werd. en enkele schuldeisers is een ak koord bereikt. Met de herstalt van het defensiebedrijf is een be drag van enkele miljoenen eu ro's gemoeid. Het voormalige RDM-bedriji krijgt in elk geval een andere naam. Vermoedelijk zal dat Ne- defco worden, de Netherlands Defence Company. GPD IRENBERG - Eind novem- rzal het leger werklozen in Dtsland met 60.000 zijn ge- wid tot 4.260.000, zo voorzien ikimdigen. Dat betekent een ging van 80.000 vergeleken (dezelfde maand vorig jaar. toename is grotendeels het ro!g an seizoensinvloeden, oral in de bouw en de land- iw is de komst van de winter toppeld aan een verminde- pan het aantal banen. Maar i zonder deze effecten res- tnogeen stijging van 10.000 20.000. „De economische om- odigheden zijn eenvoudig gte zwak", zegt een deskundi- dpa/anp wRobert Verkerk UTERDAM - In vergelijking li vorig jaar denkt de Neder- iderdit jaar 35 procent min- ruil te zullen geven aan sin tklaas- en kerstcadeaus. Het tast gewilde geschenk is de ca- atibon die men dan weer in ja- iritijdens de uitverkoop nut- wil besteden. t concludeert accountants adviesorganisatie Deloitte 'net jaarlijkse Europese on- joek naar kerst- en sinter- Baankopen. Het is uitge- ïd onder bijna vierduizend sen in zeven Europese lan- van wie zeshonderd in Ne- iand verwachte teruglopende uit- ïiü in de decembermaand den volgens de onderzoe- 5 door drie factoren veroor- iit Als belangrijkste reden pit de daling van het besteed- inkomen genoemd. Een »t deel van de ondervraag- d(64 procent) geeft aan min- te kunnen besteden. Andere jenen zijn de onzekerheid op arbeidsmarkt en de slechte wiomische verwachtingen. iintigers wallend noemt Deloitte dat twintigers en dertigers het este vertrouwen hebben in ODomisch herstel. De baby- diners zijn niet positief ge ïnd. Terwijl zij in de regel ier te besteden hebben, hou- nzij de hand op de knip. inegatieve berichten rondom pensioenen en de economi se situatie lijken hier debet a Men verwacht dit jaar ech- rmet alleen minder uit te ge it maar ook later. Deze trend is vorig jaar al ingezet. Met het uitstellen van de aankopen tot het laatste moment hoopt het merendeel van de Nederlanders (81 procent) op een zo hoog mo gelijke korting. Al kiezen volwassenen vooral voor de cadeaubon als ge schenk, bij kinderen staan de spelcomputers en bijbehorende games bovenaan het verlanglijst je en is het boek verdwenen. Ook Playmobil is weer populair. Stond Playmobil vorig jaar nog op plaats acht, nu is het, samen met Lego, weer terug te vinden in de topvijf. Consumenten ko pen dit jaar weer meer sinter klaas- en kerstcadeaus via het internet. Dat blijkt uit onder zoek van internetwinkel Kor tingswinkel.nl onder 1386 inter netconsumenten. Ongeveer 30 procent van de ondervraagden kocht vorig jaar al een sinter- klaas- of kerstcadeau via het in ternet. Dit jaar is ruim 60 pro cent van plan dat te doen. De onderzoekers constateren een verschuiving in het winkel gedrag. Zo bÜjkt dat slechts 30 procent van de ondervraagden waarde hecht aan de gezellig heid bij het doen van sinter klaas- en kerstaankopen. Ruim 70 procent ergert zich aan het winkelen in december. Vooral de drukte in de steden en rijen wachtenden aan de kassa's wor den als storend ervaren. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 59