zc adzand massaal tegen hoogbouw Bradley Braafhart verovert Gents toneel PZi Onvrede over woonwagen uit Zaamslag Terneuzen eens over winkeltijden 13 tmeente Sluis laat plan Bhalotra grotendeels los y jklozenopvang de winter uur geopend ezing tësen weer straat op ct oliebollen agenda College voor balie aan stadhuis Boek jubileumcadeau Raadskelder Overvaller wilde gepakt worden Verkoop donderdag 25 november 2004 Rene van Stee ZAND-BAD - In Cad- •Bad zit haast niemand te [Men op een zestig meter ho- loren op de plaats waar de [cfjplèrij aan boulevard De jngen staat. bleek gisteravond tijdens nikbezochte informatiebij- imst over de herinrichtings van de badplaats. Het aeepse bouwplan met i appartementen, winkels in parkeergarage moet het gelijk maken geld te genere- ingezet kan worden om band-Bad de gewenste kwa- tsimpuls te geven. Hierdoor de toeristisch-economische komst worden veiliggesteld, jalve nieuwe appartementen ss dan in de toren is het on- ineer ook de bedoeling nieu- urkeervoorzieningen aan te en het flaneerkarakter de boulevard te versterken, voorstellen zijn afkomstig de gemeentelijke stuur- NEUZEN - De dag- en btopvang voor dak- en thuis- a in Terneuzen blijft in de ter 24 uur per dag open. De rente heeft dat met het Le- des Heils afgesproken. lens de begrotingsbehande- nam de gemeenteraad una- aeen motie aan van raadslid rClijsen (GroenLinks) om [winterperiode de openings- a van de dag- en nachtop- ;te verruimen. Een 24-uurs ung van de dag- en nachtop- ;kost 9250 euro per maand, lens burgemeester en wet te duurt de winterperiode 20 december tot 20 april, dus neer komt op een kos- lost van 37.000 euro. Het col- stelt de raad voor dat geld Schaar te stellen uit de onvoorziene uitgaven. ezorgklachten: 800-0231231 cpmaandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; Bterdags tot 12.00 uur ÏDACTIE tteuws-vlaanderen fcmAlexanderlaan 45 «bus 145 >30 AC terneuzen 51:0115-645769 to 0115-645742 lil: redtern@pzc.nl tony van Gremberghe hef) butBareman lymond de Frel ^Hoonhorst N van Stee Ns Bakker (sport) 16 föstbus 62 jfólAB HULST F 10114)372776 fto (0114)372771 [■mail: redhulst@pzc.nl 3'eilavan Doorsselaer kntrale redactie fötionspark 28 tatbus 31 AA goes fêl' (0113)315500 (0113)315669 redactie@pzc.nl internet web@pzc.nl groep die zich bezighoudt met de herinrichtingsplannnen van Cadzand-Bad. Evenals het colle ge van B en W is die van mening dat hoogbouw nadere bestude ring verdient omdat dit een van de weinige mogelijkheden is om de gewenste ontwikkelingen op gang te krijgen. De door de toenmalige gemeen teraad van Oostburg omarmde ontwikkelingsvisie op basis van de ideeën van stedebouwkundu- ge A. Bhalotra wordt hiermee in belangrijke mate losgelaten. Op basis van die visie zou het onmo gelijk zijn economisch rendabe le projecten van de grond te krij gen. Coalitiepartner PvdA is ove rigens tegenstander van het los laten van een maximale bouw hoogte van 32 meter. Veel aanwezigen spraken de vrees uit dat het kleinschalige karakter van het dorp door de bouw van de toren ernstig wordt aangetast en wellicht een voorbode is van meer hoog bouw. Ook werd getwijfeld aan het uitgangspunt dat hierdoor gewenste ontwikkelingen moge lijk zijn. Verder is onbekend hoe veel extra geld de bouw van de toren opbrengt. Op die vraag moest burgemeester J. Sala het antwoord schuldig blijven. Behalve de bewoners zijn ook de plaatselijk ondernemers fel tegen. Voor P. Baas, winkeleige naar in de galerij, kwamen de plannen uit de lucht vallen. Hoe wel hij zich er terdege van be wust is dat er iets in Cad- zand-Bad moet gebeuren, neemt volgens hem geen enkele winke lier zijn intrek in de toren. Hij wees op alternatieven die hij sa men met zijn collega's ontwik kelde. Evenals M. Mulder, voor zitter van de ondernemersvereni ging Cadzand, verwacht Baas veel van de samenwerking met het Strandhotel dat op het punt van uitbreiding staat. De winke liers zijn bereid te investeren in een extra bouwlaag met luxe penthouses in het hotel. „Op die manier is het mogelijk dat geld vrijkomt om te investeren in de winkelgalerij. Die verbouwing of nieuwbouw - met behoud van de functie van het Duinplein - zou in fases kunnen gebeuren. Helaas hebben we hierop nooit enige respons gehad van de ge meente. Betreurenswaardig, want ondanks berichten dat wij helemaal niets zouden willen, blijkt dat juist wel zo te zijn. We kunnen zelfs een aanjaagfunctie vervullen", aldus Baas. Volgens Mulder is hoogbouw pas in beeld als hiervan de eco nomische noodzaak is aange toond. Tot dusver heeft nie mand hem hiervan kunnen over tuigen. Voor de kostbare par keergarage in het flatgebouw heeft hij een alternatief achter de hand. Mulder: „Het kan ook op maaiveldhoogte in het duin. Eventueel ga je één laag de hoog te in. Die oplossing is veel goed koper en zo staan de auto's ook uit het zicht." Hof van Vlaanderen in Hulst Richard Smallegange vanavond 20 uur een lezing getiteld Op 't «eiderijen en boerenleven in Zee- Hij zal speciaal aandacht schen- wn het boerenleven in Oost «■Vlaanderen. ST - De Hulster carnavals- ting AHC de Vossen houdt gen en zaterdag de traditio- oliebollendagen. iflishet nieuwe concept wor- norgen de middelbare scho en bedrijven benaderd. Za ag bieden de Vossen de bol- üHulst huis aan huis aan. de olieboilendagen spaart Ichting het geld bijeen voor naneiering van de festivitei- rond carnaval in Hulst. De klasgenootjes van Bradley Braafhart (met arm omhoog) zijn enthousiast over zijn rol in de musical Scrooge. door René van Stee HOEK - De première is pas op 23 de cember, maar Bradley Braafhart (9) uit Hoek is nu al dagelijks bezig met zijn rol van Tiny Tim in de musical Scrooge, een bewerking van de kerstklassieker 'A Christmas Carol' van Charles Dickens. De kerstproductie, die tot 8 januari loopt in het Gentse theater Capitole, is een echte familievoorstelling. Behalve jonge en nog onbekende talenten doen ook gevestigde namen uit de Vlaamse televisie- en toneelwereld aan het stuk mee. Zoals Mark Tijsmans, die de rol van Pasmans speelt in de politieserie 'Flikken' en Mieke Bouwe, bekend van de jeugdserie 'Spring' op Ketnet. „En die zijn allemaal heel erg aardig. Bij de repetities vragen ze altijd hoe het met je gaat. Ze stelden me de eerste keer ook meteen op mijn gemak", ver telt Bradley. Hij speelt de rol van Tiny Tim om en om met Audric Joos (9) uit Zomergem. Regeltjes van de arbeidsin spectie beletten dat hij avond aan avond op de planken staat. „En dat vin den wij prima", zegt zijn trotse moeder Dominique. „Straks treedt hij zo'n acht keer op. Voor zo'n klein ventje is dat best wel een opgave." De jeugdige Hoekenaar doet al bijna drie jaar mee aan voorstellingen van kinder- en jeugdcabaretgroep Het Ta lent in Sluiskil. Dansen en toneelspelen doet Bradley het liefst. Ook kaapt hij bij playbackshows regelmatig de eerste prijs weg. Na het bijwonen van diverse musicals trok hij mede op initiatief van zijn vader Ronald de stoute schoenen aan. Met niet al te hoge verwachtingen ging hij naar de auditie van Scrooge. Bradley werd gekozen uit meer dan veertig kandidaatjes. „Tot onze verbazing was alles eigenlijk al snel in kannen en kruiken. Wij ver wachtten dat de taalbarrière een groot struikelblok zou zijn, want hij blijft nu eenmaal een Nederlands jochie. Geluk kig bleek dat dus helemaal geen rol te spelen", aldus Dominique Braafhart. Bradley heeft niet zo maar een rolletje. In het verhaal uit 1843 speelt hij de zoon van Bob Cratchit, een werknemer van de rijke vrek Ebenezer Scrooge. Die krijgt tijdens de kerstnacht bezoek van de geest van Marley - zijn overleden vennoot - en andere spoken. Ze nemen hem mee op een reis door zijn verleden, heden en toekomst. In de hoop dat de hatelijke oude man zijn leven betert en oog krijgt voor de ellende die in het ne- gentiende-eeuwse Engeland heerst. Tiny Tim overlijdt tijdens de toekomst- reis. Vooral die gebeurtenis opent de ogen van Ebenezer Scrooge. Vol wroe ging concludeert de - tot dan toe - gieri gaard dat hij medeschuldig is aan de dood van de zieke Tim, als hij zijn leven niet betert. En dat gebeurt ook. Vader Bob krijgt salarisverhoging, hij betaalt de doktersrekening voor het zieke kind en uiteindelijk wordt Scrooge Tims tweede vader. Eind goed al goed en met een ook de boodschap van het verhaal. Toekomstreis Bradley vindt alles reuze interessant, maar ook wel heel spannend. Hoewel hij al veel podiumervaring opdeed, is het spelen in een zaal met meer dan 1500 mensen wel even iets anders. Toch denkt hij dat de zenuwen bij de premiè re niet zullen toeslaan. Dat heeft onge twijfeld te maken met de nauwgezette voorbereidingen op zijn rol. Evenals het verhaal kent hij die al helemaal uit zijn hoofd. Een ding heeft Bradley nog niet echt geoefend: de dode Tim tijdens de toekomstreis. Maar ook dat blijkt geen foto Camile Schelstraete probleem. Liggend in de-huiskamer speelt hij het perfecte lijk. Lachend: „De regisseur heeft me al gewaar schuwd dat ik niet in slaap mag val len." Bradly's familie en de klasgenootjes van Op Weg zijn zonder uitzondering enthousiast over het theateravontuur. De affiche prijkt al achter het raam van de school. Ook vragen de kinderen om een handtekening. Minstens negentien familieleden, vrienden en bekenden zul len de première bijwonen. De medewer king van school is optimaal, vindt Domi nique Braafhart. De repetities zijn al volop bezig, maar begin volgende maand is het iedere dag prijs. „Ze houden er echt rekening mee, en dat is heel fijn. Ook voor ons is het na tuurlijk een hoop geregel. Straks iedere dag op en neer naar Gent, een andere zoon die aandacht vraagt, afijn je weet het wel. Maar we hebben het er graag voor over." Bradley hoort het zwijgend en instem mend aan. De eerste grote stap in zijn artiestenloopbaan is gezet. Hij hoopt dat er meerdere volgen. Hoewel nog heel ver weg, steekt hij die ambitie niet onder stoelen of banken. Het staat nu al vast dat hij na de middelbare school naar de toneel- en dansacademie gaat. „En daarna optreden. Heel vaak optre den." door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Frans Lafertin uit Westdorpe ziet de winter met angst en beven tegemoet. Frans en zijn vader Hen drik-Willem Weiss verkeren in onmin met de gemeente over de woonwagen die ze daar hebben aangevraagd. De gemeente wees Frans vorig jaar oktober een standplaats toe op het woonwagencenti-um aan de Bemhardstraat in Westdor pe. Maar nog altijd heeft Frans geen woonwagen. Volgens zijn vader is de mede werking van de gemeente bene den alle peil. „We hebben gevraagd de plaats te vei'harden, maar dat doen ze niet. Ook krijgt hij geen water en geen stroom. We hebben in middels zelf voor vijfhonderd eu ro maar een kleine toei'cai'avan gekocht, maar die is slecht ver warmd. Mijn zoon heeft last van heel zwaar exceem. Daar heeft hij nog een week of vijf voor in het ziekenhuis gelegen en het is belangrijk dat hij een woning krijgt waar je geen last hebt van vocht, want dat is slecht voor zijn aandoening." De gemeente heeft Lafertin in middels een leegstaande woon wagen toegezegd op het woon- wagencentnim in Zaamslag. „Maar dat ding is dertig, vijfen dertig jaar oud. Als je die op moet pakken, valt ie uit elkaar. De paddestoelen groeien er bin nen en het regent er in", vertelt Weiss. „Ik wil geen nieuwe woonwagen want daar heb ik het geld niet voor", zegt Frans op zijn beurt. „Maar ik wil wel een fatsoenlij ke woonwagen en niet zo eentje als de wagen die me nu door de gemeente wordt aangeboden." Volgens gemeentewoordvoerder Dirk Timmers ondei-zoekt de ge meente momenteel de kwaliteit van de woonwagen in Zaam slag. „Is die onvoldoende, dan moet het college van burgemees ter en wethouders zich over de kwestie buigen. Want er liggen vaste afspraken dat de gemeen te geen extra huurwoonwagens meer aanschaft. Meneer Lafer- Frans Lafertin (links) en Hendrik-Willem verklaren clat de woonwa gen die de gemeente beschikbaar heeft gesteld, zware gebreken heeft. foto Camile Schelstraete STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, handvaardigheid en biljarten; De Halle, 14.00 uur Kaarten, biljarten, dansen: Trefpunt, 10.00 uur: Schilde ren; 13.00 uur; Kaarten en biljarten; 14.30 uur; Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur; Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur; SWO bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur; Soos middag; 14.00 uur: Sinterklaas bingo; HULST - Reynaertcoilege aan de Gil- denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.30 uur: Computeren, Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, TERNEUZEN - Het CWI-gebouw en de Tijman vallen als het aan burgemeester en wethoudei-s lig af als locatie voor een SUWI-bedrijfsverzamelgebouw in Terneuzen. Het college prefereert een verbouwing of nieuwbouw aan het stadhuis. Dat blijkt uit een notitie die het college heeft gemaakt. SUWI staat voor Structuur Uitvoeringsor ganisatie Werk en Inkomen. B en W willen de publieksba- lie van de gemeente, die van het Centrum voor Werk en In komen (CWI) en die van het Uitvoeringsorgaan Werkne- mersverzekeringen (UWV) onder één dak brengen. Op verzoeken vanuit de gemeenteraad is onderzocht of dit ook gerealiseerd kan worden in het CWI-gebouw en in de Tijman. Volgens het college is in beide gebouwen ruim te genoeg, maar zijn er wel ingrijpende verbouwingen no dig. Bij verbouwing of nieuwbouw aan het stadhuis kan het plan zonder extra kosten gerealiseerd worden. B en W stellen de gemeenteraad voor om het idee voor een gecombineerde publieksbalie bij huidige stadhuis verder uit te werken. Daarvoor moet de raad dan een voorberei dingskrediet van 75.000 euro op tafel leggen. De uiteinde lijke investering wordt geraamd op 2,75 miljoen euro, uit gaande van 1450 vierkante meter nieuwbouw en 1100 vierkante meter verbouw. SLUIS - De Stichting Raadskelder in Sluis vierde woens dag in de raadzaal van het Belfort zijn tienjarig jubileüm met een avond vol poëzie en muziek. Voorzitter Jaap Boekhout presenteerde ter gelegenheid van het jubileum het boekje En de kunst zal duren. Boekhout belicht daar in de geschiedenis van de stichting en mijmert over de toe komst. Op advies van Henk Scholten, directeur van het Festival van Zeeuws - Vlaanderen, werd tien jaar geleden de raad zaal in gebruik genomen voor de maandelijkse koffiecon certen. De doelstelling was om Sluis naar een hoger peil te brengen. In die tien jaar werden in de raadskelder en het voormalig stadhuisje van Sint Anna ter Muiden bijna tweehonderd tentoonstellingen gehouden en in de raad zaal van het Belfort vond een honderdtal concerten plaats. Het bestuur hoopt in de toekomst in het Belfort een cultureel centrum te kunnen opzetten. Na een dank woord aan de vrijwilligers voor hun inzet en de presenta- tie van het jubileumboekje stonden poëzie en muziek cen traal. Medewei'king werd verleend door harpiste Anna van Avalon en leden van de Literaire Kring De Terp uit Blankenberge. MIDDELBURG - Voor een mislukte ovexwal op een ta bakszaak in Middelburg is gisteren een 23-jarige man uit die stad veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waaiwan drie voox-waardelijk en 120 uur werkstraf. De man vertelde op de zitting van de Middelburgse politie rechter dat hij de overval pleegde met de bedoeling ge pakt te worden. „Waarom bent u dan gevlucht", vroeg politierechter G. van Unnik. „Dat was een paniekreactie", reageerde de verdachte. De Middelburger had op 15 september een ver koopster van de sigarenzaak bedi'eigd. „Geef het geld uit de kassa", had hij geroepen. Het bleef bij een poging. De Middelburger vertelde dat hij om aandacht wilde vragen, omdat hij kampt met een verslaving aan cocaïne en gok ken. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Na enig gegoo chel met plaatsen en tijdstippen hebben burgemeester en wethou ders van Terneuzen een nieuwe winkeltijdenverordening aan de gemeenteraad voorgelegd. Het is geen verordening gewor den die wat de zondagopening betreft de hele gemeente over één kam scheert. Het college heeft geprobeerd zoveel moge lijk aan plaatselijke wensen en omstandigheden tegemoet te ko men. Dit betekent dat de winkels op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur open mogen in de kernen Terneuzen en Axel en het laste rende grondgebied van de voor malige gemeente Axel en de voormalige gemeente Sas van Gent. Van 8.00 tot 12.00 uur mogen er eet- en drinkwaren verkocht worden in de binnenstad van Terneuzen, het grondgebied van de voormalige gemeente Axel ex clusief de kern Axel en het gehe le grondgebied van de voormali ge gemeente Sas van Gent. Aanvragen van bakkers en sla- gei's buiten het gebied, worden in overleg met de plaatselijke winkeliersvereniging beoor deeld. Als er geen zwaarwegen de argumenten tegen zijn, gaat een voorstel naar de gemeente raad. Het gaat met name om aan vragen vanuit de kern Axel en het grondgebied Terneuzen. B en W venvachten dat in de praktijk de ondernemers in de Temeuzense binnenstad alleen de laatste zondag van de maand hun winkel openen en dat ver der alleen Pot in Axel en de on dernemers in Sas van Gent van de vrijstelling gebruik maken. De nieuwe verordening wordt dinsdag besproken in de raads commissie economie en beheer. Die vergadert om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. SAS VAN GENT - De biblio theek van Sas van Gent houdt van morgen tot en met vrijdag 10 december 2004 weer een ver koop van afgeschreven boeken, cd's en cd-rom's. tin woont in bij zijn moeder op het woonwagencentrum in West dorpe en wil graag op dat cen trum op zichzelf gaan wonen. Omdat er nog ruimte is voor één extra plaats, zijn wij bereid daaraan mee te werken", legt hij uit. computeren; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; Reynaertland; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur- Biljarten; 13.30 uur: Sinterklaas middag met 'De Jeugd van Toen'; ST.JANSTEEN - De Warande. 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen soos, 15.30 uur: Kreatieve Vorming tekenen en schilderen, 19.00 uur: Engels, Sinter klaas comité; 19.30 uur: Repetitie toneel vereniging; TERNEUZEN De Veste. 10.00 uur: Morgenwijding; 13.30 uur: Handwer ken, soos, canasta en biljarten; 16-30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; t Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; Café Ons Vermaak; WESTDORPE Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermato. (Advertentie) Geopend van maandag t/n zaterdag ri Joosse Interieurs LANGyffiAAT;2-4-, ARHEMUIDES, m, 0118-601273

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47