zc jeen films meer in Scheldetheater UITVEF 'KOOP! Gimbière Project duurzame scholen afgesloten Iedereen even hard toegejuicht Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs www.ijsplezier.nl vanaf 20 december indoor ijsbaan ethouder ziet nieuwe bioscoop liever in binnenstad dan in de Koegors F wil namen ndeigenaren KERSTSHOW m Robben Onderzoek kosten marineschepen Andere tarieven Reynaertland Duo gepakt wegens brandstichting Bietenrooier in brand zeeuwse almanak Theater ^0113-315649 (Dzc.nl ^redactie pzc.nl -js 31,4460 AA Goes sftentie-exploitatie. Ij.gn Midden-Zeeland: 0113-315520; .^•Vlaanderen: 0114-372770; ooaal: 020-4562500. nderdag 25 november 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen Raymond de Frel KNEUZEN - In het Terneu- t Scheldetheater zijn geen meer te zien. Bio- ipketen Merral Theaters [t zeven weken na de eerste ncrtoning de levering van (enten aan het Scheldethea- perdirect stopgezet. ntheater werd begin okto- r het leven geroepen om de sde tot de opening van een E bioscoop in Terneuzen te ruggen. Het Scheldethea- lerkte daarom in nauw over- gemeente Terneuzen toekomstig bioscoopexploi- Herral Theaters, die tevens Huister cinema De Koning geland uitbaat. Meur F. Lievens van het tidetheater investeerde een an de 180 stoelen tellende 6-zaal om te bouwen tot een aardig filmzaal. Merral Ê'ers stapte op verzoek van pneenle Terneuzen in het sjke project, om zo het Ter- ïnse publiek met het oog sa toekomstige bioscoop al- l'ölmminded' te maken, as is voornemens om in de bast weer films te laten maar heroriënteert :op te maken keuzes. „Wij voor het aanbod van films gewezen op Merral Thea- rnaar ik ben van mening wij niet de goede titels kre- Verder wil ik er niet teveel wijt om mijn goede relatie ie gemeente niet op het spel len aentewoord'voerder D, Tim- s toonde zich gisteren ver- door het nieuws, temeer om- fee week bij alle inwoners ie gemeente Terneuzen een Advertentie mivond vanaf 17-30 uur 11 hanksgiving menu UlM0of€ 10.00 vegetarisch menu) I orveren: 0118 - 886 866 1 vanaf morgen het beste van Blof op 1 Het einde van het begin '.iterdag 27 november I >1)0-14.00 uur 'loep Schrijvers schrijver van Hoe word 1 cn rat over het •laandag- jmorgengevoel 15.00-16.30 uur Gert de Meijer snarige gitaren 1 natuurlijk is Sinterklaas I in zijn Directiekamer bekijk ook onze website informatieblad op de mat valt waarin een bezoek aan de bio scoop wordt aangeprezen. Ook de reactie van Lievens be vreemdde hem. „De gemeente is in deze helemaal geen partij, om dat de exploitanten zelf afspra ken met elkaar moeten maken. Desondanks betreuren wij dit erg", aldus Timmers. Dramatisch Directeur R. van Steen van Merral Theaters biedt meer hel derheid. „Het was de bedoeling om zo wel 'de betere film' als de 'com merciële film' in Terneuzen te vertonen. Maar Lievens wilde het per se op zijn manier doen. Tja, en slechts één voorstelling op zaterdagavond - de topdag - is gewoon niet voldoende. Hij hanteerde geen goede tijdstip pen, het geluid in de zaal liet te wensen over en bovendien was er een dramatische omzet. De eerste vertoning van de film van K3 was in Terneuzen met een omzet van driehonderd euro - omgerekend zo'n veertig bezoe kers - de slechtste van heel Ne derland. En een film huur je op basis van recettes. Daarom heb ben wij de levering van films aan het Scheldetheater stopge zet. Het ligt dus echt aan Lie vens zelf. De filmvoorstellingen waren ondergeschikt aan de theatervoorstellingen, terwijl dat twee totaal verschillende dis ciplines zijn." Lievens noemt de reactie van Van Steen gemeen, maar wil zelf niet met modder gooien. „Wij krijgen bepaalde titels steeds later dan de bioscopen in Hulst en Oostburg en kunnen zo dus geen kwaliteit leveren. Ik be strijd overigens de cijfers die Van Steen noemt. Die zijn to taal uit de lucht gegrepen. Hij ziet het Scheldetheater als een bioscoop, maar dat is het niet. Het is een theater met een film mogelijkheid." Onduidelijk Overigens is nog altijd niet dui delijk waar de gemeente Terneu zen een nieuwe bioscoop heeft voorzien. Zo leven er plannen voor een locatie in de binnen stad en een vestiging in een vrije tijdscentrum in de Koegors. Van Steen meldt dat hem een locatie dicht bij het Scheldetheater is voorgelegd. Wethouder A. van Waes wil ge luiden dat de Veemarkt in de binnenstad als beste locatie wordt gezien bevestigen noch ontkennen. „Er is een heel reële optie in de binnenstad, alleen moet Van Steen daar nog 'ja' tegen zeg gen. Doet hij dat, dan kan gelijk de procedure in gang worden ge zet. We willen voorkomen dat we met plannen naar buiten ko men. die uiteindelijk - zoals met de Kop van de Noordstraat - niet doorgaan. De Koegors zou ook een optie zijn, maar alleen als er in de binnenstad mets mo gelijk is. Dat is niet het geval, dus staan we voor tweehonderd procent achter een bioscoop in het centrum van Terneuzen", al dus Van Waes. Raadslid C. Freeke van de LFC-fractie acht het uitgesloten dat een bioscoop in de binnen stad wordt gevestigd. Dat stelt hij in schriftelijke vra gen aan burgemeester en wet houders, Volgens het raadslid moet dan ook ernstig overwogen worden om een bioscoop onder te bren gen bij het te realiseren funpark bij de Koegorspolder. Volgens Freeke is er geen bank die een bioscoopproject in de binnen stad wil financieren. Bovendien kan een binnenstede lijke bioscoop niet van een rui me gratis parkeergelegeneheid worden voorzien, denkt het raadslid. NEUZEN - Het Terneuzen- udslid C. Freeke (LCF) wil In «ie de eigenaren zijn van melen waarop de windmo- de Eendragtpolder zou- nen. ps Freeke doen verhalen dat mensen met voor- ss in de polder grond heb- angekocht omdat ze dach- 21 er windmolens zouden Vervolgens zouden ze de kunnen verkopen om de ningswijzigings winst' i te halen Freeke hoopt or het bestuderen van de isgegevens duidelijk- r te krijgen. Tijdens de schoolzwemwedstrijden in Terneuzen moedigen de leerlingen van de Prins Willem van Oranjeschool hun zwemmer Tjerk Bieze aan. foto Camile Schelstraete door Edy de Witte TERNEUZEN - Het was gisterenmiddag een heksenke tel in zwembad de Honte. Enthousiast aangemoedigd doken in totaal 250 leerlingen van 12 basisscholen uit de gemeente Terneuzen in het water voor de jaarlijkse zwemwedstrijden. Zwembad de Honte organiseerde het evenement samen met de zwem- en waterpoloclub de Schelde. „Met deze vorm van waterpret kunnen de kinderen kennis maken met het fenomeen wedstrijdzwemmen", zegt Enrico van Hecke, die de leiding over de zwemwedstrijden had. „Het zijn dan wel geen Pieter van den Hoogenbanden of Inge de Bruijns, het enthousiasme straalt er wel vanaf. De jongeren staan supergeconcentreerd op de startblok ken. Er vallen dan ook bijna geen valse starts. De strijd om de felbegeerde bokalen krijgt hier echt een Olym pisch tintje. Wie ook van de startblokken duikt, de aan- moedigingskreten schallen door het bad." Vrijwilligers klokten met de stopwatch de vaak scherpe tijden. Het eindklassement van de zwemwedstrijden werd samengesteld aan de hand van de 50 meter num mers borst - en rugcrawl en schoolslag. Ook estafet te-onderdelen telden mee. De resultaten van alle deelne mers werden bij elkaar opgeteld. Bij de leerlingen van de groepen 7 en 8 kwamen negen ploegen aan de start. Het team van basisschool de Meer paal uit Terneuzen pakte hier de overwinning. De deel nemers van de Prins Willem van Oranje school, even eens uit Terneuzen eindigden als tweede. De derde beker ging naar de groep van de Op Weg school uit Hoek. Verder streden twaalf groepen van onder - en midden bouw leerlingen om de bokaal. Ook hier kwam de Meer paal als overwinnaar uit de bus. De tweede plaats was voor de Op Weg jeugd. De zwemmertjes van de Prins Willem van Oranjeschool tikten als derde aan. door Rolf Bosboom TERNEUZEN - Op scholen be staat volop belangstelling voor duurzaamheid. In de praktijk ontbreekt het echter nog wel eens aan een structurele aan pak. Een jaar lang hebben het ROC Westerschelde en Hogeschool Zeeland samen met Vlaamse scholen in Oostende en Zotte- gem zich beziggehouden met duurzaamheid op school. Het (Advertentie) 28 november 2004 van I 1.00 t/m 17.00 uur bij bloembinderij Damplein 15 Middelburg Tel.: 01 18-640699 project is financieel gesteund door de betrokken provincies en heeft een Europese subsidie ge kregen in het kader van het zoge heten Interreg Ill-programma van de Euregio Scheldemond. Het project, dat bekend staat als Greenscool, werd gisteren af gesloten met een seminar in Ter neuzen. De directies, docenten en leerlin gen van de vier scholen waren het afgelopen jaar bij de uitvoe ring betrokken. Gezamenlijk hebben zij vragen lijsten ontwikkeld aan de hand waarvan kan worden bepaald in hoeverre een school duurzaam is. Daarbij is niet alleen van be lang dat het onderwerp ter spra ke komt in de les, maar ook wordt gekeken hoe de school be drijfsmatig opereert en hoe duurzaam het gebouw zelf is. Op pad De leerlingen zijn met de vragen lijsten op pad gegaan om de vier scholen te beoordelen. Daar naast is een groot aantal enquê tes verstuurd naar andere scho len om na te gaan in hoeverre duurzaamheid daar leeft. Een andere activiteit was het opzet ten van een website over het pro ject www.greenscool.nl De uitkomsten van de diverse onderzoeken laten onder meer zien dat duurzaamheid een on derwerp is dat leeft. Veel betrok kenen vinden dat scholen op dat gebied een voorbeeldfunctie zou den kunnen hebben. In de praktijk valt er nog veel te verbeteren. Op het ROC Wester schelde is bijvoorbeeld geen be leid op het gebied van duur zaamheid, zoals een milieuplan Zo ontbreken zaken zoals plan nen om duurzamer met energie om te gaan, het afval terug te dringen en materialen opnieuw te gebruiken. De Hogeschool Zeeland be schikt wel over een beleidsplan duurzame energie. Het onderwerp is ook een apart thema in het leerplan. Aan de hogeschool is het centrum voor duurzaamheid en water, Spring, verbonden. Dat is voortgeko men uit het lectoraat duurzaam heid. Het is de bedoeling van Green scool dat het project zich 'als een olievlek' uitbreidt over an dere scholen in Zeeland en Vlaanderen, zo werd gisteren tij dens het seminar gememoreerd. Of het ook daadwerkelijk tot een vervolg komt, moet blijken uit de evaluatie die binnenkort wordt opgesteld. Advertentie mODE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 1 6 MIDDELBURG DEN HAAG - De WD-fractie in de Tweede Kamer wil een onderzoek naar de kosten van marineschepen. Dit ver klaarde woordvoerder H. van Baaien tijdens een debat over de vervanging van twee fregatten door vier korvet ten. Een Kamermeerderheid wil de kleinere schepen aan schaffen omdat ze goedkoper zouden zijn. Minister Kamp van Defensie voelt daar, eveneens om financiële redenen, weinig voor. Een onderzoek door een onafhankelijke in stantie zou helderheid over de kosten moeten brengen, veronderstelt de WD-fractie. pagina 15 VVO wil onderzoek HULST - Vanwege 'technische redenen' wil themapark Reynaertland in Hulst de verschillende tarieven voor jeugd en volwassenen afschafffen. Dit is echter in strijd met het contract tussen de gemeente Hulst en directeur F. Lievens. Jeugd betaalt momenteel een lagere entreeprijs. Lievens wil echter bij de ingang een poort je installeren en dat maakt geen onderscheid tussen jeugd en volwassenen. Bezoekers stoppen een muntje in de apparaten, waarna het poortje open gaat. Daarom wil Lievens een uniform ta rief gaan hanteren. Het dagelijks bestuur van Hulst wijst dit verzoek van Lievens op grond van het contract echter af. Wethouder F. van Driessche praat hier binnenkort over met Lievens. „In het gesprek bekijken we of we sa men tot een oplossing kunnen komen. Het heeft vooral te maken met een stuk techniek. Wellicht zijn door techni sche aanpassingen de huidige tarieven te handhaven." KRABBENDIJKE - De politie heeft gistermiddag twee minderjarige jongens aangehouden op verdenking van brandstichting op het complex van voetbalvereniging Krabbendijke. De twee worden verdacht van het in brand steken van kunstgrasrollen die klaar lagen voor de bedek king van het trainingsveld. De politie trof de rollen na een melding brandend aan. De omvang van de schade is nog niet bekend. Volgens Krabbendijke-voorzitter H. Na- gelkerke is een deel van het ondertapijt van de grasrollen beschadigd, maar kunnen de werkzaamheden vandaag ge woon doorgaan. ZUIDZANDE - Tijdens werkzaamheden is, door onbeken de oorzaak, een bietenrooier in brand gevlogen op een landbouwterrein aan de Obijnsweg in Zuidzande. De brandweer heeft het vuur geblust. Over het schadebedrag is niets bekend. door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren twee broers vrijgesproken van een overval op een growshop in Sas van Gent, wegens onvol doende bewijs. Officier van justittie, J. Zonder van, had vorige week tegen de 26-jarige inwoner van Terneu zen en de 30-jarige man uit Zaamslag nog 2,5 jaar gevange nisstraf geëist. De overval werd op 23 decem ber gepleegd. Volgens de eige naar en een medewerker van de growshop drongen drie mannen de zaak binnen. De slachtoffers moesten onder bedreiging van een pistool op de grond gaan lig gen. Uit de kassa werd de dagop brengst van 1200 euro weggeno men. De slachtoffers konden slechts verklaren dat het om donkere overvallers ging. De officier haalde het bewijs uit de verklaringen van getuigen dat de Terneuzenaar had opge schept over de overval. De advocaten A. Sol en A. Bals bepleitten vrijspraak wegens ge brek aan bewijs. Daarnaast kraakte Sol het onderzoek. Hij verweet een rechercheur voorin genomenheid. Of de rechter die aantijging in zijn vonnis heeft meegewogen, is niet duidelijk. De Terneuzenaar kreeg nog 28 uur werkstraf opgelegd wegens bezit van vijf gram cocaïne en een nepwapen. (Advertentie) De C4 is uitgerust met de allerlaatste technologie. Waaronder een multifunctioneel stuurwiel dat rond een vaste kern draait, meedraaiende Xenon koplampen, geluiddempende ruiten, het Lane Departure Warning System en een ingebouwde parfumeur. Kom kijken en rijden met de mooiste design-auto van het jaar! ^Autobedrijf André Dees Mr. F. J. Haarmanweg 21 4538 AN Terneuzen tel: 0115 612035 Onlangs ging het in het poli tiek café te Middelburg na tuurlijk over het nieuwe A-theater. In de pauze werden aan de bar gekscherend wat nieuwe namen voor het theater geop perd. De volgende morgen vond de opruimploeg op de bar een bierviltje ivaar op ge krabbeld stond: wAter-thea- ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45