PZC PSV bevrijd van grote frustratie Bar^a-trein dendert ronde verder Michele Bartoli sluit carrière af n Booy weet dat het in Brugge kan stormen Eindhovenaren voor eerst in historie naar volgende fase Champions League Hiddink geniet van de spanning champions league Blessure voor Van Hooijdonk Panathinaikos houdt kansen Heerenveen moet Vayrynen misset George Weah wil president worde Fan krijgt vijf jaar stadionverbod Real wacht straf door spreekkorei Spelers Zagreb maken noodlandii Oud-voorzitter volleybalbond overleden donderdag 25 november 2004 door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - De frustratie is weg. Bevrijd van het juk van de onmacht knokte PSV zich giste ren voor het eerst sinds vijftien jaar weer tussen de Europese eli te, die vanaf het vroege voorjaar mag strijden om de belangrijk ste trofee voor clubteams. Ka rakter en hartstocht bezorgden PSV tegen Arsenal het benodig de gelijkspel (1-1), dat de club weer wat aanzien in de voetbal wereld verschaft. Helemaal op eigen kracht deed PSV het niet. De remise tussen Rosenborg en Panathinaikos (2-2) zorgde voor de noodzakelij ke marge met de nummer drie van groep E in de Champions League. Een jaar geleden waren tien punten nog te weinig, nu mag PSV in zijn laatste wed strijd van de voorronde, uit te gen Panathinaikos, de toerist uithangen. De rekenmeesters waren gister avond de verliezers. Gecalcu leerd werd er niet, dat was on mogelijk. Passie en emotie voer den de boventoon in het Philips Stadion, waar zich een onge kend scherp en heet gevecht ont spon. Arsenal gaf zich pas ge wonnen toen het met negen man kwam te staan. Na Lauren moest ook Vieira in de tweede helft met een rode kaart het veld verlaten. Vlijmscherp -3 0 7 6-5 5 13 16 7-7 5 0 2 3 2 5-8 5 1 PSV Arsenal Panathin. Rosenborg Groep F AC Milan (Ita) - Sjakhtar Donetsk (Oek) 4-0 (O-O). 52. Kaka 1-0, 53. Cres- po 2-0, 85. Crespo 3-0, 90. Kaka 4-0. Barcelona (Spa) - Celtic (Sch) 1-1 (1-1). 24. Eto'o 1-0, 45. Hartson 1-1. Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: Celtic - AC Milan, Sjakhtar Donetsk - Barcelona. 1 12 10- 3 1 1 10 9- AC Milan Barcelona Celtic Sh.Donetsk 5 1 0 Groep G Anderlecht (Bel) - Valencia (Spa) 1-1 (1-1). 19. Corradi 0-1, 24. Wilhelmsson 1-1,48. Di Vaio 1-2 Werder Bremen - Inter Milan (Ita) 1-1 (O-O). 49. Ismael 1-0 (strafschop), 55. Martins 1-1 Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: Inter - Anderlecht, Valencia - Wer- der Bremen. Inter Bremen Valencia Anderlecht 5 3 5 3 de fase op voorsprong kwam bij Rosenborg dreigde direct een rampscenario voor Arsenal. De ploeg die enkele maanden gele den nog werd geafficheerd als beste team ter wereld schakelde meteen een tandje bij en kreeg, na een slippertje van Bouma, een uitstekende kans via Henry. De Fransman vond oog-in-oog met doelman Gomes het zijnet. Nooit eerder dit seizoen stond PSV zo zwaar onder druk als halverwege de eerste helft. De verdediging werd in extreme om standigheden op zijn merites ge test. De weerstand brak slechts een maal: een perfecte één-twee tus sen Henry en Ljungberg was Bouma te veel en liet Gomes kansloos: 1-1. Kwetsbaar PSV gaf op het middenveld te veel ruimte weg. Vooral de jon ge spelmaker Fabregas kreeg (van Vogel) alle gelegenheid de virtuozen vóór hem in stelling te brengen. De gedachte dat Ar senal zou temporiseren leek een illusie. Het duel kreeg nog voor de rust het karakter van al- les-of-niets, van leven of dood. De vraag drong zich op wie als eerste zou bezwijken in de temposlag. PSV veroorloofde zich, door Bouma en Vogel, een paar slippertjes die zonder ge volgen bleven. In de as van het veld bleef het team van Hiddink kwetsbaar en vond Arsenal ge makkelijk de combinatie. PSV bleek niet bij machte druk te zetten op de Engelse verdedi ging. Sibon begon sterk, maar oogde na rust vermoeid en on machtig. Ook al omdat de aan sluiting vanuit het middenveld ontbrak. Eén van de weinigen die zich, zo wel fysiek als mentaal, uitste kend staande hield, was Van Bommel. De aanvoerder creëer de na een dik uur ook de beste kans van de tweede helft, maar het ontbrak hem aan macht om Lehmann te verschalken. PSV kreeg pas lucht toen Lauren met een tweede gele kaart was weg gestuurd. Het gevaar van Henry was daarmee niet ingedamd; hij counterde zowat in zijn eentje naar de 1-2. Gomes redde echter voortreffelijk. Tien minuten la ter zette Henry met een fijne stiftbal Ljungberg alleen voor de keeper, maar ook die list bleef zonder schade voor PSV. Aan de andere kant van het veld reageerde Alex net te laat op een doorkopballetje van Sibon. Een tweede rode kaart, voor Vieira na een aanslag op Park, brak uiteindelijk het verzet van Arsenal. Omdat Rosenborg op hetzelfde moment een gelijkspel afdwong tegen Panathinaikos overleefde PSV het laatste kwartier in een staat van ongekende euforie. PSV-Arsenal 1-1 (1-1). 8. Ooijer 1-0, 31. Henry 1-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Rode kaart: 65. Lau ren (Arsenal, 2x geel), 78. Vieira (Arsenal, 2x geel) Gele kaart: Ooijer (PSV), Ljungberg (Arsenal). Aantal toeschouwers35.100. PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vo gel (65. Beasley); Park, Sibon en Far fan. Arsenal: Lehmann; Lauren, Touré Campbell en ColeLjungberg, Fa bregas, Vieira en Pires (69. Hoyte); Reyes (63. Van Persie) (81. Flami- ni) en Henry. GPD PSV teerde ruim tachtig minu ten op een flitsstart, die de toch al zelfverzekerde ploeg een extra stoot adrenaline gaf. Na dat enkele speldenprikken van Arsenal zonder gevolgen waren gebleven, leidde de eerste Eind- hovense aanval het eerste doel punt in. Van Bommel lanceerde Sibon met een verre trap vanuit het middenveld, de spits kopte de bal bekwaam in de rechter voet van Farfan die met zijn doelpoging een hoekschop af dwong. Ook daar leverde Van Bommel een vlijmscherpe voor zet af, waar Ooijer bij de eerste paal het hoofd tegen zette: 1-0. Omdat Panathinaikos in dezelf- EINDHOVEN - PSV-Arsenal (1-1) was gisteravond enorm spannend, maar Guus Hiddink had ervan genoten. „Er zat een heerlijke spanning op de wedstrijd. En dan had je ook nog de wedstrijd daar in Noorwegen. Eerst een ongunsti ge stand, later gunstig, dan weer ongunstig en tenslotte de ontlading." „Iedereen wilde graag de over winning hier, maar hoe verder het kwam, des te meer hinkten we op twee gedachten", gaf de trainer toe. „Hoewel Arsenal een man minder had, waren ze nog gevaarlijk. Vooral Henry. Toen ze met twee man minder kwamen te spelen, nam het ge vaar wat af. En ik denk dat de taktische discipline heel belang rijk is geweest. GPD Groep E Rosenborg BK (Noo) - Panathinai kos (Gri) 2-2 (0-1). 16. Konstantinou 0-1, 68. Helstad 1-1, 71. Skacel 1-2, 76. Hestad 2-2. Scheidsrechter. De Santis (Ita). Laatste wedstrijden: dinsdag 7 decem ber: Panathinaikos - PSV, Arsenal - Ro senborg. 1 1 10 PSV beleefde een grootse avond, ondanks de moeizame 1-1 tegen Arsenal. De Brabanders mogen door dat resultaat overwinteren in de Champions 1 -eague. foto Robert Vos/ANP van onze sportredactie RIJSWIJK - FC Barcelona den dert, aan de hand van het Neder landse trainersduo Rijkaard en Ten Cate, maar door. De sensa tie van de Spaanse competitie bereikte gisteravond ook de vol gende ronde van de Champions League ten koste van Celtic. Dat ging minder soepel dan ge hoopt: 1-1. Frank Rijkaard had zijn team al direct na de zege op Real Ma drid voorgehouden de benen toch vooral aan de grond te hou den. „Celtic maakte in San Siro toch ook een paar minuten voor tijd gelijk tegen Milan." Zijn woorden hadden voorspel lende waarde. Barca, met Silvin- ho op de plaats van Van Bronck- horst, begon overweldigend en kwam halverwege de eerste helft op voorsprong door Eto'o. De spits uit Kameroen schoot onder doelman Hedman door raak, na een flitsende combina tie met Ronaldinho en Deco. Het was de voorbode van veel meer moois, maar niet van uit breiding van de voorsprong. In tegendeel. Celtic kwam vlak voor het rustsignaal op gelijke hoogte. Hartson werkte een splij tende voorzet van de Bulgaar Stilian Petrov binnen. Rijkaard riep voor de tweede helft Van Bronckhorst op tegen diens oude werkgever. Veel hielp het niet. Dat kwam vooral doordat de Schotten hartstochte lijke probeerden Ronaldinho het spelen onmogelijk te maken. De Braziliaan had in Nou Camp meer bewakers dan menig politi cus, maar liet af en toe nog wel wonderschone dingen zien. Het leidde alleen niet tot treffers. Celtic verdedigde zich heldhaf tig, maar schoot met het gelijk spel uiteindelijk niets op. AC Milan werd alleen groepslei der door een zege op Sjakhtar Donetsk. Ancelotti moest het ISTANBUL - Pierre van Hooij donk komt vermoedelijk voor de winterstop niet meer in actie. De 34-jarige spits van Fenerbah- ce heeft last van een achil lespeesblessure en mag twee we ken niet trainen. Van Hooijdonk liep de blessure op in de interland van Neder land tegen Andorra in Barcelo na (3-0). Daarin speelde de Bra bander de laatste twintig minu ten mee. ANP stellen zonder het gebruikelijke aanvalsduo Sjevtsjenko en To- masson (spierblessures), maar hij heeft keus genoeg. Crespo mocht het proberen als vooruit gesproken post, met steun van Kaka in de rug. Beiden scoor den, na een matige eerste helft, na de hervatting, in een tijdsbe stek van anderhalve minuut. Crespo en compaan Kaka maak ten er in de slotfase ook nog 4-0 van. Valencia In groep G heerste na 45 minu ten nog complete rust. Werder Bremen - Inter 0-0 en Ander lecht - Valencia 1-1. In die situa tie waren de eersten (de Italia nen waren al zeker) door naar de laatste zestien en Valencia veroordeeld tot de Uefa-beker. De Spanjaarden waren in Brus sel nog wel overtuigend begon nen, 0-1 door Corradi na een klassieke counter, maar lang duurde de vreugde niet. Zetter- berg permitteerde zich nog een strafschop te missen, een mi nuut later schoot Wilhelmsson wel raak. In de tweede helft raakte het evenwicht wel verstoord. Bre men bejubelde een rake straf schop van Ismaël, Inter, met zo wel Davids als Van der Meyde in de basis, reageerde via de Ni- geriaan Martins. De 1-1 kon bei de clubs bekoren. Valencia, dat' in het slotduel bezoek krijgt van Werder, wimpelde Uefa-cup- voetbal nog even af door Ander lecht eronder te krijgen. Di Vaio was de held: 1-2. Chelsea-coach Mourinho had be loofd, ook om zijn vroegere club Porto te plezieren, zijn sportieve plicht te doen tegenover de zwoegers in groep H, alle drie nog kansrijk voor de tweede CL-plek. V eel inspiratie legde zijn sterren formatie, met uiteraard Robben en ditmaal ook Kezman, tegen Paris Saint-Germain, niet aan de dag: 0-0. Robben kreeg halverwege het duel rust en werd vervangen door Duff. Later maakte Drog- ba, hersteld van een liesblessu re, nog zijn rentree. Chelsea heerste wel, maar scoorde niet. Eerder op de avond had beker houder Porto het reddingsvlot naar de volgende ronde geën terd door CSKA Moskou met 1-0 te verslaan, dankzij oud-Aja- cied Benni McCarthy. ANP 5 1 i 3 4 4- 10 3 3-9 2 0 11 11- 3 1 1 10 10- 6 5 2 1 2 7 6-8 5 0 0 5 0 4- 14 Groep H CSKA Moskou (Rus) - FC Porto (Por) 0-1 (0-1). 28. McCarthy 0-1. Bijzonder heid: Ignasjevitsj mist in 35e minuut strafschop voor CSKA Moskou. Chelsea (Eng) - Paris SG (Fra) O-O. Scheidsrechter: Temmink (Ned). Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: FC Porto - Chelsea, Paris SG - CS KA Moskou. Chelsea 5 4 1 0 13 9- 1 Paris SG 5 1 2 2 5 2-5 Porto 5 1 2 2 5 2-5 CSKAMosk. 5 1 1 3 4 2-4 van onze sportredactie TRONDHEIM - De rol van Ro senborg in de groep van PSV is uitgespeeld. De Noorse ploeg, die twee keer verloor van PSV, kwam in Trondheim niet verder dan een gelijkspel tegen Panathi naikos: 2-2. Door dit resulaat is Rosenborg (twee punten) zelfs kansloos voor plaats drie, die goed is voor de derde ronde in de Uefa-be- ker. De Grieken hebben nog alle kans om in hun laatste duel, thuis tegen PSV, door te gaan in de Champions League. Rosenborg had het vooral moei lijk op het middenveld, waar de Grieken onder aanvoering van spelmaker Gonzalez heersten. De Argentijn stond met een pri ma actie aan de basis van de 0-1 van Konstantinou in de zestien de minuut. Rosenborg kwam in de tweede helft beter in de wedstrijd. Dat resulteerde in de 68e minuut in de gelijkmaker van invaller Hel stad. De hoop op een Noorse overwinning duurde maar drie minuten. De Tsjech Skacel maakte de 1-2 voor Panathinai kos na een verdedigingsfout van Johnsen. Toch kwam Rosenborg ook die domper te boven. He- stad bracht zijn ploeg weer langszij. Doelman Chalkias red de nog fraai op het eerste schot van de invaller, maar was kans loos op de tweede poging: 2-2. Verder kwam Rosenborg echter niet meer. ANP HEERENVEEN - Heerenveen moet het vanavond mk Uefa-bekerduel tegen VfB Stuttgart doen zonder Vayrynen. De Fin heeft een lichte hamstringblessur&i kwam afgelopen weekeinde ook niet in actie tegen Hg/ Roosendaal (3-1). Zijn vervanger Daniel Berg Rest maakte in Roosendaal twee treffers. De Friezen willen nog meer versterking uit Scandia Voorzitter Riemer van der Velde meldde dat er onderfe deld wordt over de aankoop van de Zweed Lars De 22-jarige aanvaller heeft nog een eenjarig contract! zijn huidige club IF Elfsborg. ANP MONROVIA - Voormalig voetbalvedette George Wi wil zich kandidaat stellen voor het presidentschap var,? beria. De eerste vrije verkiezingen na de burgerood zijn volgend jaar. Weah: „Ik houd van mijn land Ve landgenoten hebben me gesmeekt het te doen." Weah werd in 1966 in Liberia geboren. Hij was in li. eerste Afrikaanse voetballer die werd uitgeroepen totlë te ter wereld. Hij stond toen onder contract bij AC Mil; De Liberiaan speelde verder nog bij AS Monaco, ft SG, Chelsea, Manchester City, Olvmpique Marseilles Jazira in de Verenigde Arabische Emiraten. ANP/SID BLACKBURN - Een rechter in Blackburn heeft gists in een snelrechtprocedure een voetbalsupporter Blackburn Rovers een stadionverbod opgelegd vani jaar. Bovendien moet de man een boete van 1500 euro! talen. Hij bekende schuldig te zijn Dwight Yorke (I mingham) tijdens de thuiswedstrijd van de Roversz: dag tegen Birmingham (3-3) racistisch te hebben bel digd. Een tweede supporter ontkende schuldig te zijn. Hijws op borgtocht vrijgelaten. Zijn zaak komt op 22 decent voor. De politie arresteerde de twee dinsdag. Ze hadd zich vrijwillig gemeld bij de politie nadat de televise kranten hun foto's hadden getoond. ANP MADRID - Real Madrid kan rekenen op een straf va Uefa. De-club is aangeklaagd voor racistische spree! ren tijdens de Champions League-wedstrijd van dinsi tegen Bayer Leverkusen (1-1). Roque Junior en Juani Leverkusen werden regelmatig onheus bejegend. Den de official heeft rapport opgemaakt voor de Uefa. 0$ Deense arbiter Nielsen waren de kwetsende spreekkc niet ontgaan. Real moet rekening houden met e geldboete en een thuiswedstrijd zonder publiek, k ZAGREB - Een vliegtuig met de selectie van Dinarooi greb heeft gisteren een noodlanding gemaakt. Het toe moest in het Kroatische Pula de wielen aan de grond: ten omdat de automatische piloot niet functioneerde, voetballers waren op weg naar Portugal waar ze vand een Uefa-bekerduel met Benfica afwerken. Bij het ir. dent raakte niemand gewond. De ploeg vertrokken enk uren later in een ander vliegtuig. ANP/DPA door Alexander van Eenennaam BRUGGE - Onder toeziend oog van Michel Platini moet FC Utrecht vanavond in België vechten voor de laatste kans op het bereiken van de derde ronde van de Uefa-beker. De Franse meester, tegenwoor dig lid van het uitvoerend comi té van de Fifa, huldigt voor de wedstrijd tegen Club Brugge de Belg Gert Verheyen, die tegen Utrecht zijn 80e Europese wed strijd voor Brugge speelt. Die festiviteiten zullen de Bel gische topclub echter niet aflei den van het doel: verder komen in Europa. En Brugge heeft in Oekraïne al een valse start ge had. De Belgen verloren daar hun eerste duel van Dnjepr Dnjepropetrovsk (3-2). Vanavond speelt Brugge pas de tweede wedstrijd in de tweede ronde. Utrecht kan slechts® blikken op twee nederlagen Real Zaragoza en thuis tl Dnjepr. De ploeg van trainer Fm Booy moet dus wel resultaat len in het Jan Breydel SiaS Met naar verwachting 23J toeschouwers treedt ütn waarschijnlijk aan in he" trouwde systeem met dries sen. Brugge hanteert deze! speelwijze. Van de Haar Booy weet nog steeds niet of kan beschikken over a Hans van de Haar, die nogï stelt van een ziekte. „De kaai vijftig procent dat hij kan| len", aldus Booy. De oud-speler van Club Bni; (1989-1993) weet uit ervan hoe het 'kan stormen' i „Daarom wil ik zo veel mof ervaring in mijn ploeg." AVP door Rob Kramp MILAAN - De Italiaanse wiel renner Michele Bartoli stopt met wielrennen. De 34-jarige coureur van de Deense CSC-for- matie maakte dat tijdens een persconferentie in Milaan be kend. „Ik heb te weinig motivatie om verder te gaan", verklaarde de voormalig Italiaanse kampioen, De ambitie verdween door de ve le pijntjes, vooral in schouder en rug, die de renner kwelden. „Ik ken de oorsprong niet van al die pijntjes", zei Bartoli, „Mis schien zijn ze wel veroorzaakt door al die pillen die ik tijdens mijn loopbaan heb geslikt." Erelijst Samuel Eto'o maakte zijn faam als schutter 1 tegen Celtic. vaar voor Barcelona. Hij zorgde voor de 1-0-voorsprong foto Julian Martin/Epa Bartoli won in zijn carrière ze ven klassiekers: de Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Kampioenschap van Zürich, Luik-Bastenaken-Luik (2x) en Ronde van Lombardije (2x). Daarnaast veroverde hij twee keer de wereldbeker, in 1997 en 1998 en werd twee keer derde op het WK (1996 en 1998). In to taal behaalde de wielrenner uit Pisa 55 overwinningen bij de profs. Bartoli stond te boS een specialist bij uitstek ffl eendaagse koersen. Hij wem 1992 prof bij MercatoneO Daar bleef hij drie jaar voorn hij overstapte naar MG. In 1998 reed hij een seizoen" Asics waarna Mapei hem de. In september 2001 trokB toli het shirt van FassaBtf aan. In 2004 werd CSC i Bjarne Riis zijn laatste wem ver. ANP WOERDEN - Herman van U ten, de voormalig voorzit^ de Nederlandse volleybal^ is gisteren op 63-jarige leen overleden. Van Zwieten leed aane®? sentumor. Hij was tien jas'1 (1993-2003) voorzitter vaft volleybalbond. Daarnaast de oud-burgemeester van den een belangrijke fai*® de internationale volleybals ratie. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22