Hulster campings breiden fors uit Uw bedrijf doet het goed/beter/best. i APK 38 PZC ai Ondernemers Sai bekijken animo voor koopzondag A 00* Kampeerboerderijen wachten al jaren op toestemming gemeente Kerstmarkt in Breskens Groepsleider scouting verrast met onderscheiding Hobbyisten tonen werk Eede herdenkt terugkeer Wilhemina Het is tijd voor de Rabobank. kunststof kozijnen garagedeuren zonwering, veranda's dakkapellen 4AIZ4. Teba Nationaal keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug zaterdag 27 november 2004 door Sheila van Doorsselaer HULST - Campings De Oude Haven in Hengstdijk, Perkpol- der in Walsoorden en De Zee meeuw in Ossenisse gaan fors uitbreiden. De drie boerderij campings wachten al jaren op groen licht van de gemeente. De Oude Haven telt nu vijftien standplaatsen, het maximum voor een boerderij camping, en gaat uitbreiden met twintig vas te standplaatsen. „We hebben sinds 1999 zitten wachten op toestemming, dus het wordt nu echt tijd dat we eindelijk mogen uitbreiden", zegt P. Verbrugge van De Oude Haven. De familie Verbrugge blijft haar biologische akker bouwbedrijf en paardenfokkerij runnen naast de camping. „Dat is juist onze troef. Stadsmensen laten ruiken aan het boerenle ven en ze vinden het allemaal fantastisch." De familie Heitzler van boerde rijcamping Perkpolder in Wals oorden wacht eveneens al sinds 1999 op gemeentelijke toestem ming. De camping mag nu uit breiden van vijftien naar zestig kampeereenheden. Hoewel dit een vervierdubbeling is van het huidige aantal plaatsen, blijft ook de boerderij gewoon draaien. Ook komt er een nieu we sanitaire unit, een parkeer plaats en een nieuw gebouw voor de receptie en campingwin kel. De familie wil daarnaast ook de activiteiten voor de gasten uit breiden. Nu kunnen de camping- gasten de workshop potten- BRESKENS - In zaal De Uit komst aan de Langeweg in Bres kens wordt zaterdag 11 decem ber een kerst- en hobbymarkt gehouden. Hobbyisten verkopen hun zelfgemaakte spullen en de monstreren hun kunsten. De zaal is geopend tussen 10.00 en 16.00 uur. draaien volgen. De bedoeling is dat er meerdere creatieve work shops bij komen. Camping De Zeemeeuw in Osse nisse wil naast de 140 stand plaatsen die er nu al zijn, tien grote blokhutten van ieder veer tig vierkante meter bouwen. Bij elke blokhut moet een kleine paardenstal komen. Daarnaast komt er een open rijbak en wordt de schuur uitgebreid om zo het stallen van paarden moge lijk te maken. Akkoord „Onze gasten kunnen dan hun paard meenemen op vakantie, dat is onze meerwaarde", zegt P. de Waal van De Zeemeeuw. De campinghouders werden jarenlang door de gemeente te verstaan gegeven dat ze meer geduld moesten hebben. Aan de hand van legio plannen (waaron der het Landbouw Ontwikke- lings Plan en Kloosterzan- de-aan-Zee) zou duidelijk moe ten worden hoe de uitbreiding van de campings zou passen in de toekomstige benadering van de streek. „Onzin", zegt Ver brugge. „Wij zitten hier in Hengstdijk, wij hebben toch niks te maken met Kloosterzan- de-aan-Zee?" Ook Heitzler stelt dat de uitbreiding van de cam pings en de voornemens die de gemeente heeft met de streek, el kaar niet hoeven te bijten. Voor de drie uitbreidingsplan pen geldt dat ze alle in strijd zijn met het geldende bestem mingsplan. De percelen waarop de uitbreidingen zijn gepland, hebben allemaal de bestemming landbouw, veeteelt en tuin bouw. Toch wil Hulst door mid del van een vrijstellingsprocedu re meewerken aan de recreatie- plannen. Als de gemeenteraad akkoord is, moet ook de provincie haar fiat geven. Volgens een woord voerster van de gemeente, zal dit geen problemen opleveren. De leden van de raadscommissie ruimte vergaderen dinsdaga vond 7 december in het stadhuis van Hulst over het voorstel. De vergadering begint om 19.30 Het lintje voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de scouting Westdorpe prijkt op de borst van Marty Kindt (rechts). foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke WESTDORPE - In het Hjem, het scoutinggebouw van WeWe- KaBo. aan de Westdorpse Molen straat kreeg Marty Kindt het zil veren waarderingsteken van Scouting Nederland overhan digd. Onder het mom van jaar lijkse ledenvergadering, die er aan werd gekoppeld, was hij on wetend naar het clubgebouw ge komen en werd daar verrast. Kindt (32) kreeg zijn onderschei ding voor zijn jarenlange ver dienste voor de lokale en regio nale scouting. Als 6-jarige be gon hij als welp, doorliep alle rangen en groepen en groeide la ter door tot begeleider. Sinds 1999 is het manusje-van-alles ook groepsvoorzitter. In die hoe danigheid leidt hij op gedreven wijze de vergaderingen van alle speltakken binnen de scouting op Westdorpe. Een zichtbaar trotse Kindt kreeg een speld, een lintje en een oorkonde overhandigd na mens Scouting Nederland door regiobestuurslid Cora van Ant werpen. Onder applaus van de scoutingleden van WeWeKaBo, Westdorpse Welpen en Kabou- tergroep, ouders en bestuursle den nam hij de blijk van waarde ring dankbaar in ontvangst. Fotocollage Nadat de regiobestuurster haar woordje had gesproken en de plichtplegingen waren gedaan, kreeg Kindt ook van de overige scoutingleiders nog een toepas selijk cadeau overhandigd. De leiders hadden de 25 jaar van Kindt samengevat in een kleur rijke ingelijste fotocollage. De gelegenheid werd gisterenavond tevens aangegrepen door de Stichting om hun leden een klei ne receptie aan te bieden als start van hun 25-jarig jubileum jaar. Daarnaast werden ook de plan nen met betrekking tot de bouw van een nieuw clubgebouw op de huidige lokatie uit de doeken gedaan. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het bestuur van de ondernemersvereniging Sas onderzoekt het draagvlak om de zondagopenstelling van winkels in Sas van Gent uit te breiden. Drie winkelbedrijven in de kern, (Maas Modes, Intersport Vermeersch en Berkhout Schoenmode) zijn al sinds jaar en dag op zondag geopend. On geveer een half jaar geleden heb ben zich daar supermarkten als de Cl000 en de Lidl bij aangeslo ten en trekt de grensplaats veel bezoekers op zondag, met name ook van de zuiderburen. Daar bij komt, dat de snuffelmarkten, die meestal de tweede en laatste zondag van de maand in par tycentrum De Vlaanderen plaatsvinden, eveneens extra kooplustigen naar Sas van Gent lokken. „We willen daarom gaan bekij ken of er voldoende belangstel ling is om één zondag in de maand zoveel mogelijk winkels open te stellen. Dat willen we dan natuurlijk bij voorkeur gaan doen op een zondag dat er ook een snuffelmarkt op de agenda staat", aldus M. Torbijn, voorzitter van de ondernemers vereniging Sas. „Als het doorgaat zal het van de leden afhangen of de voorkeur uitgaat naar de tweede of de laatste zondag van de maand." De winkeliersvereniging wil vol gens secretaris Jan Vinke voor zichtig starten met ruimere zon dagopenstelling, en niet meteen gaan praten met de winkeliers over een wekelijkse zondagopen- stellinng van de winkels. „Er zijn veel eenmanszaken of za ken die slechts met één perso neelslid werken. Voor velen is de zondag toch de rustdag en daarom willen we een rustige start maken." Persoonlijk gesprek De secretaris van de onderne mersvereniging schat dat er op het totaal aantal leden van 63 ongeveer twintig winkel^ zijn. Die worden de komen weken in een persoonlijk] sprek benaderd over hun beia stelling om hun zaak op zoac open te houden." De ondernemersvereniging in januari duidelijkheid oven animo, zodat in het 1 het nieuwe jaar een 1 kunnen worden gemaakt meti zondagopenstelling. KLOOSTERZANDE - In i de Reizende Man in Kloostena de houdt de bijenteeltvera ging Hulst en omstreken m gen een hobby- en doemarkl Er worden 34 kramen ingeric in de zaal en buiten, hobbyisten vertellen over fo werk en steken ter pk handen uit de mouwen. Deere tieve markt duurt van 11.00 17.00 uur. EEDE - Volgend jaar herdenk het grensdorp Eede dat op 1 maart 1945 Koningin Wilheii na weer voet op Nederland grond zette, nadat tijdens i Tweede Wereldoorlog naar Ui den was uitgeweken. Zestig jaar na dato organiste de dorpsraad samen met d woners dit feit met allerlei act viteiten van 10 tot en met 1 maart. Om de geschiedenis doen herleven is het orgc comité op zoek naar toneelsp Iers en vrijwilligers voor dit et nement. Inwoners van Eedei omstreken zijn op donderdag december in de Hof van Ea vanaf 19.30 uur welkom tijde een voorlichtingsbijeenkora Tijdens die avond worden nad re plannen bekend gemaakt. Het vervolg van de familieberichten van pagina 14 Voor uw medeleven en belangstelling na het overlijden van LOURENS JACOBUS FOPPE zeggen wij u langs deze weg onze welgemeende dank. Namens de familie: Poppe Oostkapelle, november 2004 Dankbetuiging Uw blijken van medeleven en belangstelling na het over lijden, alsmede uw aanwezigheid bij de uitvaart van mijn moeder, onze oma en overgrootmoeder ANNA MARIA ROTTIER-DE KONING hebben wij zeer gewaardeerd. Wij danken u hiervoor hartelijk. J. J. Rottier Klein- en achterkleinkinderen Kloosterzande Middelburg, november 2004 Plaats uw familie berichten in de PZC Voor uw medeleven en belangstelling na het overlijden van mijn lieve man. onze zorgzame vader en prachtige opa ADRIAAN VAN SABBEN zeggen wij u hartelijk dank. L. van Sabben-Deurloo Kinderen en kleinkinderen Goes, november 2004 We willen iedereen bedanken voor het meeleven, de be langstelling en de warme woorden, die we hebben mogen ontvangen tijdens de ziekenhuisopname en na het over lijden van onze pa, opa en overopa JAAPVERMARE Het heeft ons goed gedaan. Jannyen KoRiedijk Kinderen en kleinkind Krabbendijke, november 2004 Voor de zeer vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook ons betoond, na het geheel onverwacht overlij den van mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame va der en opa SENT WAGEMAKER betuigen wij onze hartelijke dank. J. Wagemaker-Otte Kinderen en kleinkinderen November 2004 Sint Philipsland De warme steun, het medeleven, de vele bloemen en kaarten en de grote belangstelling in de voor ons zo moei lijke dagen tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader, schoonvader en opa RINUS DE VRIEZE hebben diepe indruk op ons gemaakt en geven ons kracht om verder te gaan. Hiervoor onze oprechte dank. Ook een woord van dank aan de medewerkers van uit vaartverzorging Monuta "De Voorzorg" voor de goede begeleiding en keurige verzorging van de begrafenis. Matty de Vrieze-Koole Kinderen en kleinkinderen Oost-Souburg, november 2004 Voor al uw blijken van medeleven na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder PAULA VAN DER WEEL-WEIJERMANS willen wij u hartelijk danken. Uw medeleven heeft ons goed gedaan. C. M. van der Weel kinderen, klein en achterkleinkinderen Middelburg, november 2004 Lees de PZC, krant voor Zeeland De 28e editie van Rabobank Cijfers Trends is uit. Kijk Vergelijk uw branche op rabobank.nl/bedrijven Rabobank 27-11-2003 In liefdevolle herinnering 27-11-2004 PIET Als tranen een trap konden bouwen En herinneringen een brug Dan klommen we hoog naar de hemel En namen je gewoon mee terug Joke de Ridder Papa waarom ging je heen en liet je ons heel alleen. In ons blijft een stil verdriet, waarom jij ons zo vroeg verliet. Maar weet je mij lieve papa, vergeten zullen we je niet. Nicole Melissa WATERSPORT Wolphaartsdijk Tel 0113 - 582310 www.zuidschor.nl dobaRr^y n-oe.J. fffïïl SCHOONSCHIPMGEN: 26, 27, 28 november Grote restantenoprUimthg zeil-/vrijetijdskteding Twee stuks 50% korting! Kom ook kijken naar onze nieuwe wintercollectie! - Maten 116 tot XXL - De glühwijn staat voor u klaarl Geopend van 09.00 uur tot 17 00 uur. Volg de borden .-Havens Wdphaartsd.jkyVecrsc me AMBIANCE üvingstoneweg 8, Goes, tel(0113) 22 22 31 ZONWERING www.tebazonwering.nl systeembouw Tel 0499-395312 373932 Fax 39 Vdil DOriZGl Vlissingen: 0118-413526 Oirschotseweg 120 5684 NL Be: excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE, Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 l!ll.|.idl:|ll:tcWTT|fflff!mii'fflllfia Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 152' Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 www.boschcarservice.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 184