Gezin leeft in angst na brief IND DIT LEZEN DE MEESTE MENSEN LIEVER NIET! PZC Oplossing voor overvolle bussen is niet eenvoudig Plan voor renovatie landgoed Oosterland Lever je oude mobieltje in en geef een hersenpatiënt een betere toekomst. JONGENSDROOM? Duitse zou het land uit moeten na verkeerde aanvraag verblijfsvergunning Thoolse belandt met auto in sloot Hersenstichting Nederland Auto //nWakkerDier veranda garagedeuren dakkapellen Teba Nationaal zaterdag 27 november 2004 door Rob Paardekam GOES - Een formaliteit moest het zijn: de aanvraag voor ver lenging van haar verblijfsver gunning. Het is echter een dra ma geworden. Zo erg dat de Duitse Inge Kohier uit Goes he lemaal over haar toeren is en daardoor niet eens meer kan werken. De Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) heeft haar namelijk laten weten dat ze binnen enkele weken het land moet verlaten. Inge en haar partner Freek, met wie ze een samenlevingscon tract heeft afgesloten, wonen al negentien jaar samen, waarvan twaalf in Nederland. In principe heeft Inge geen verblijfsvergun ning nodig om in Nederland te werken en wonen, omdat ze een zogeheten EU-onderdaan is. ..Toch hebben we destijds zo'n vergunning aangevraagd, omdat Inge anders geen recht heeft op sociale voorzieningen", legt Freek uit. In het begin moest de verblijfs vergunning jaarlijks worden ver lengd, maar nu nog maar om de vijf jaar. Dit jaar was het zover en dus stuurden Inge en Freek in het voorjaar de aanvraag naar de IND. Pas op 12 novem ber kreeg Inge bericht terug: haar aanvraag is afgewezen. „Ik heb een verkeerd hokje aange kruist", zegt Inge, die volledig is ingeburgerd en een vaste baan heeft als keuringsarts bij de bloedbank. Ze heeft ingevuld dat zij en haar partner een gere gistreerd partnerschap hebben, maar in werkelijkheid hebben ze een samenlevingscontract en dat is volgens de IND met meer hetzelfde. Vreemde zin Een nieuwe, goed ingevulde, aanvraag is inmiddels de deur uit en dus zou alles goed komen komen. Ware het niet dat in de brief van de IND een wel heel vreemde zin staat: Inge moet binnen vier weken na de dagte kening van de brief Nederland verlaten. Dat is volgens Freek volstrekt absurd, omdat Inge zo als gezegd helemaal geen ver blijfsvergunning hoeft te heb ben om hier te mogen wonen en werken. „Een geldig paspoort en een ziektenkostenverzeke- ring zijn voldoende", weet hij. Het is dus onduidelijk waarom Inge dan het land moet verlaten. Volgens Freek moet het om een fout gaan. „Het woord 'uitzet ten' is kennelijk het enige dat nog in de hoofden van de ambte naren van het IND zit", zegt hij. Toch is het niet zo simpel om de zaak op te lossen. „We krijgen deze zeepbel maar niet doorge prikt", vertelt Freek. Volgens hem is het gewoon onmogelijk om bij de IND iemand over deze zaak te spreken te krijgen. „Wat dat betreft was het in de tijd dat je voor een verblijfsvergunning gewoon hier in Goes bij de vreemdelingenpolitie moest zijn, een stuk gemakkelijker." Ondertussen leven Inge, Freek en hun zoon wel in angst rich ting de 12e december; de dag waarop Inge volgens de brief van de IND ons land moet verla ten. Want hoewel ze weet dat dat eigenlijk nergens op slaat, hangt die brief als een zwaard van Damocles boven haar hoofd. Voor de PZC blijkt het al even onmogelijk om bij de IND ie mand te spreken te krijgen, die de nodige helderheid kan ver schaffen. Ook M. Bruinsma, die voorlichter is bij het ministerie van Justitie en het onderdeel IND onder zijn hoede heeft, wil geen commentaar geven. „Ik ken deze zaak niet en dus ga ik er niets over zeggen." Ook op en kele algemene vragen wenst hij geen antwoord te geven. Inge en Freek kunnen dus wei nig anders dan afwachten. „We zullen wel zien of ze hier op 12 december voor de deur staan om Inge naar Duitsland te bren gen", zegt Freek. „In dat geval rijd ik achter ze aan en neem ik haar gewoon weer mee naar huis, want dit is absurd." Inge Kohier en haar partner Freek Sikkema uit Goes leven in angst nu de IND schrijft dat zij het land moet verlaten. foto Willem Mieras door Piet Kleemans OOSTERLAND - Er zijn verge vorderde plannen voor renova tie van een woning, schuur en bakhuis op het landgoed van wijlen baron Schimmelpen- ninck van der Oije. De gemeen te Schouwen-Duiveland staat er niet onwelwillend tegenover, maar wacht eerst de inspraak reacties af alvorens er een be slissing over te nemen. De Stichting der Heerlijkheden Oosterland, Sirjansland en Oos- terstein, die het landgoed be heert. werkt al geruime tijd aan de plannen. Aanvankelijk was er ook het plan het voorma lige Heerenhof te herbouwen, maar dat idee heeft de stich ting laten varen. Op de in oktober bij de gemeen te ingediende tekeningen prij ken de plannen voor renovatie/ herbouw van woonhuis, schuur en bakhuis. De opstallen aan de Hoge Maireweg aan de rand van Oosterland vallen volgens de gemeente onder het bestem mingsplan buitengebied Ooster land. Dat houdt in dat de plannen al leen uitgevoerd kunnen wor den als de gemeente daarvoor vrijstelling van de bepalingen in het bestemmingsplan ver leend. De gemeente is daartoe bereid. Het renovatieproject wordt als 'zeer wenselijk' be schouwd. Dat neemt niet weg dat de beheerstichting nog di verse onderzoeken zal moeten (laten) verrichten. Ook moet er ontheffing aangevraagd wor den van de Natuurbescher mingswet. De gemeente ver wacht van de zijde van natuur beschermingsorganisaties reac ties op de plannen. Formeel gezien moet de stich ting in verband met mogelijke planschadeclaims ook een risi co-analyse uit laten voeren. De kans dat er planschadeclaims ingediend worden acht de ge meente overigens zeer klein. Het landgoed ligt buiten de be bouwde kom, afgeschermd van de bebouwing van Oosterland. De plannen van de beheerstich ting zijn ambitieus. In de prak tijk komt het naar alle waar schijnlijk vooral neer op sloop en nieuwbouw van het meren deel van de opstallen. Het is de bedoeling dat de schuur wordt gerenoveerd. Een deel ervan wordt afgeschei den om te kunnen worden ge bruikt als berging c.q. archief ruimte. Dat is nodig omdat de laatste ambachtsheer, de inmid dels overleden baron Schimmel- penninck van der Oije, veel stukken heeft verzameld. Deze moeten, vindt de beheerstich ting, zorgvuldig behandeld en bewaard worden. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Het is nog ondui delijk hoeveel handtekeningen de actie voor beter openbaar ver voer naar Goes heeft opgele verd, maar er wordt al gespro ken van een succes. Provincie en Connexxion hebben echter geen kant-en-klare oplossing voor de knelpunten. Stichting Scholierenvervoer heeft deze week een enquête voor Goese scholieren lopen. Vrijwel alle Goese middelbare scholen met leerlingen van bui ten deze stad hebben aan de handtekeningenactie voor beter openbaar vervoer meegewerkt; alleen het Calvijn College doet niet mee. Ook het ROC, dat net een nieuwe vestiging in Goes heeft geopend, heeft de leerlin gen de kans gegeven op de actie te reageren. Nog niet alle scho len hebben de fonnulieren gere tourneerd, het aantal reacties is daarom nog onduidelijk. Maar afgaande op de eerste reacties, spreekt E. Pols, een van de ini tiatiefneemsters, van een suc ces. Op 17 december worden de handtekeningen aangeboden aan gedeputeerde G. de Kok. Pols adviseert de mensen ook nog individueel een klacht in te dienen, met name bij de provin cie, die opdrachtgever is voor het openbaar vervoer. Daar zijn inderdaad meer klach ten binnengekomen. Provinciaal beleidsmedewerker Collectief THOLEN - Een 20-jarige auto mobiliste uit de gemeente Tho- len is donderdagavond rond elf uur met haar auto in de sloot be land. De vrouw verloor de macht over het stuur. De auto raakte in een slip en kwam in een sloot tot stilstand. Ze is met rug- en nekklachten vervoerd naar het Lievensberg zieken huis in Bergen op Zoom. vervoer H. Erkelens verzaa zoveel mogelijk informatieq de knelpunten. Om de druh de ochtendspits te onderval is al groter materieel ingezet dat blijkt wel te helpen, 's middags is het aanbod t wisselender. Daar kun je bij geen dienstregeling op i men." Een mogelijke oplosai is de spreiding van het reizi® aanbod door schooltijden te] ten wisselen. „Maar de ervaa leert dat veel leerlingen op vi den wachten en een half k bus laten rijden om saraea een volle te kunnen zitle weet Erkelens. Aansluitingen Momenteel houdt de Stiehü Scholierenvervoer via inten www.vervoersplan.nleen quête onder scholieren diem dan tien kilometer van hunGs se school wonen. Zij kunnenc der meer aangeven hoe de bi aansluitingen zijn, welke ra tijd ze nodig hebben en hoei reet hun route is. Aan de hs van deze gegevens wordt i kwaliteitsonderzoek gehoua naar de dienstregeling. De a komst wordt gebruikt om saus met Connexxion en de provac waar nodig het openbaar va voer aan te passen. Deze enqué te is een keer eerder gehoudi en moet nu jaarlijks insa gaan geven in de kwaliteit de busdiensten van en ra Goes waar veel leerlingen bruik van maken. Sommige mensen hebben oph formulier ook ervaringen gt schreven. Zo heeft een leerliq uit Tholen een (duurder) treira bonnement moeten nemen s dat zijals de school laat ri gaat, tweeënhalf uur moet wae ten op een aansluiting mets van de bussen. En leerlingen uit Ouwerkerkè naar Goes willen, kunnen in J ochtendspits de halte aanfl overkant van de N59 niet b ken. Zij moeten een bus eens naar Nieuwerkerk nemen daar over te stappen op d richting Zierikzee. Ooms Installaties Oudestraat 14 - 4311 AW Bruinisse Telefoon 0111 - 48 12 27 www.ooms.tieleman.nl systeembouw hout - beton of combinatie rcrr;r*v v0. Ateliers H/ O Garages CO f Carports l t I Aanbouwen Bergingen q -• W_ Tel.: 0499-395312 373932 Fax: 393215 Trail UOIlZcl Vlissingen: 0118-413526 Oirschotseweg 120 5684 NL Best "De Zuidschor" WATERSPORT Wolphaartsdijk IgS dabcWR.Y «laoCi mnntn* 5 TSV5 jrViTl SCHOONSCHIPDAGEN: 26, 27, 28 november 6rote restantenopruiming zeil-/vrijetijdskleding Twee stuks 50% kortingl Kom ook kijken naar onze nieuwe wintercollectie! - Maten 116 tot XXL - Dc glühwijn staat voor u klaar! 6eopend van 09.00 uur tot 17.00 uur Volg borden "Havens Wolphaartsdijk"/"Vecrse met De Hersenstichting Nederland maakt zich sterk voor 3,5 miljoen mensen met een hersenaandoening. U kunt daarbij helpen: haal bij de DA drogist een zakje en stuur uw oude mobiele telefoon op! www.hersenstichting.nl 070-360 48 16 Giro 860 DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND O AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT In de bio-industrie worden iedere dag meer dan een miljoen kuikens uitgebroed. Binnen zes weken worden ze vetgemest tot dieren van twee ki lo. Miljoenen van deze kippen zijn zo doorgefokt op snelle groei dat ze door de poten zakken of letterlijk doodgroeien. www.wakkerdier.nl Stichting KOM NAAR ONZE SHOWROOM Ruime keuze in zonwering, markiezen, rolluiken, raamdecoraties en garagedeuren Kunststof kozijnen Snelle levering, vakkundige montage Romazo garantie AMBIANCE ZONWERING Livingstoneweg 8, Goes, tel.: (0113) 22 22 31 Proef Max Havektor koffie met je ogen dicht en geniet. Open je ogen voor de wereld en je ziet een koffie die de kleine koffieboer een menswaardig bestoon biedt. Pas don kun je er maximaal van genieten. |£--~ www.maxcehieten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 176