Gimbrère EC Centralisatie sportlocaties nodig restauraties Beloning voor fraaie UITVERKOOP! A.s. zondag geopend Planologische ruimte voor bouw hospice Kinderopvang ingewikkeld? Toekomstscenario's voor eiland verder uitgewerkt Brand snel geblust Fietspad wordt verbeterd Fracties boos over dure rotonde Verdieping Yerseke uitgebrand Luidruchtige man aangehouden ethouder maakt veelheid sportaccommodaties tot onderdeel kerntakendiscussie gratis parkeren ww.winkelcentrumvlissingen.nl ALEXANDRIA |WWW.walcherenVUURWERK.NL De 'oorverkoop is gestart! Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn Binnenkort worden ook ouders met een bednjfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u met zelf te gaan zitten rekenen Op onze website kunt u het gelijk zien www. kmderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Schouwen-Duiveland door Inge Heuff ZIERIKZEE - Naar aanleiding van het eigen onderzoeksrap port uit februari van dit jaar, Schouwen-Duiveland: hom of kuit, presenteert Rabobank Schouwen-Duiveland de nadere uitwerking van de verschillende toekomstscenario's voor Schou wen-Duiveland. Vertegenwoor digers van lokale organisaties, de gemeente en inwoners heb ben hieraan meegewerkt. Het onderzoeksrapport werd in samenwerking met de Kamer van Koophandel gepresenteerd tijdens een symposium. Dat sym posium werd gehouden naar aanleiding van het honderdjarig bestaan van de bank. Tijdens het congres werden verschillen de scenario's behandeld op het gebied van wonen, werken en re creëren. Naar aanleiding van die uitkom sten heeft de bank vertegen woordigers van de verschillende lokale organisaties, de gemeente en een dwarsdoorsnede van de bevolking uitgenodigd om in werkgroepen de scenario's na der te verkennen. De bank had zelf geen zitting in deze werk groepen, wel in de stuurgroep en projectgroep. De resultaten van deze verkenningen over de sociale, economische en ruimte lijke toekomst van Schouwen- Duiveland zullen op 10 decem ber bekend gemaakt worden en aan de gemeente Schouwen-Dui veland worden overhandigd. (Advertentie) Zeeuwse Milieufederatie Meepraten over de toekomst van wonen en recreatie in Zeeland? Dinsdagavond 30 november in Goes. Meer weten? Kijk op www.zmf.nl of bel 0113-230075. (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG zeeuwse almanak le klas Opa bracht in de herfstvakan tie vanuit Middelburg zijn kleinkinderen, na een weekje logeren, terug naar Den Haag. Zij reisden per trein, le klas. Vanaf Middelburg zaten zij alleeii in die afdeling. „Straks, in Rotterdam, zullen er wel yneer mensen hier ko men zitten; dan moeten jullie een beetje stiller zijn", som- meerde opa. „Wat zijn dat dan voor men sen die le klas reizen?", vroeg Jurjen van elf. „Nou, mensen die willen stu deren, of met een laptopje gaan werken of leden van de Tweede Kamer, die stukken willen lezenantwoordde opa. „Die van de Tweede Kamer mogen er niet in, hoor", kwam Lydia van zeven pedan- terig tussenbeide, „want die moeten in de 2e klas!" GOES - De brandweer van Goes is gisteren rond het mid daguur met veel materieel uit gerukt voor een brand in de fabriek van Haringman Be- tonwaren aan de Houtkade in Goes. Hoe de brand is ont staan in de fabriek waar be tonnen vormen worden ge maakt, was gisteren nog niet duidelijk. Wel is bekend dat het vuur begon in een elektro motorruimte, waar werkzaam heden werden verricht. In de rest van de loods greep het vuur vervolgens snel om zich heen. Met drie bluswagens had de brandweer het vuur snel onder controle omdat het in de betonfabriek geïsoleerd bleef. Hoe groot de schade is moet nog blijken, maar dat die aanzienlijk is, staat vast. Het uitgebrande motorhuis bleef nog lang nasmeulen. In de hele fabriek hebben machi nes rookschade opgelopen. De technische recherche stelt een onderzoek in. foto Willem Mieras ttie: 0113-315649 iDZC.nl il:redactie@ pzc.nl «ljs31, 4460 AA Goes rtentie-exploitatie: ij.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^■Vlaanderen: 0114-372770; cnaal: 020-4562500. erdag 27 november 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 ZIERIKZEE - Het fietspad langs de Heuvelsweg bij Kerk- werve wordt verbeterd. In opdracht van de provincie wordt maandag begonnen met reparatie van slechte plek ken in het asfalt. Ook wordt de berm opgehoogd. In ver band met de werkzaamheden wordt het pad tussen het kruispunt met de Lange Blokweg en de Delingsdijk volle dig afgesloten voor (brom)fietsverkeer. Naar verwachting duurt die maatregel tot 10 december. De percelen en wo ningen achter het fietspad blijven gewoon bereikbaar. ZIERIKZEE - De fracties Alert! en Leefbaar Schou wen-Duiveland voelen zich misleid door de manier waar op burgemeester en wethouders van Schouwen-Duive land zijn omgegaan met het krediet voor een rotonde en verkeerslichtinstallatie in de Laan van Saint Hilaire. De rotonde pakte tachtigduizend euro duurder uit dan be groot. Het college heeft dat tekort gemakshalve wegge streept tegen de geringere kosten voor verbetering van het kruispunt met de Nieuwe Kooiweg. Daardoor ont staat per saldo een positief resultaat van zestienduizend euro. „Een creatieve oplossing om een aanzienlijke kre dietoverschrijding te verhullen", aldus Alert!-raadslid J. Schoneman. Evenals W. Stouten van LSD vindt hij dat de raad tussentijds had moeten worden geïnformeerd. Met de affaire Nobelgate in het achterhoofd (de hoog op lopende kosten voor archeologische opgravingen) heeft Alert! er nogmaals bij het college op aangedrongen niet te lichtzinnig met kredietoverschrijdingen om te springen. YERSEKE - Een brand op de bovenverdieping van een huis aan de Wilhelminastraat in Yerseke heeft gisteren voor naar schatting 15.000 euro aan schade aangericht. De brand ontstond bij het rookkanaal van de open haard, die de bewoner van het huis aan het stoken was. Materi aal tussen het plafond en de verdiepingsvloer moet zijn gaan smeulen. De bewoner ontdekte de brand doordat zijn rookmelders boven afgingen. Toen hij poolshoogte ging nemen, stond de boel al in lichterlaaie. Met de tank autospuiten van Kruiningen en Yerseke en een autolad der van Goes, was de brand echter tamelijk snel geblust. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend om half ze ven de bewoner van een huis aan de Schaepmanstraat in Vlissingen aangehouden. De man zorgde voor overlast door hard muziek te draaien en te schreeuwen. Bovendien had hij vernielingen aangericht in zijn woning. De man is na verhoor met een boete op zak weer vrijgelaten. (Advertentie) "00 uur van 12.00 tot 17.00 uur W oom m all Rotterda m door Ali Pankow ZIERIKZEE - Als het aan het dagelijks gemeentebestuur ligt, mag er binnen afzienbare tijd op een perceel aan de Maurits- laan in Zierikzee en hospice ver rijzen. Het gaat om een pand met twee bouwlagen en een op pervlakte van circa 430 vierkan te meter. Daarnaast is een ber ging van 17 vierkante meter in bet plan opgenomen. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor planologi sche medewerking te verlenen aan dit project. De stichting Hospice wil het ge bouw situeren in de bestaande bebouwingslijn van de reeds aanwezige woningen aan de Fre- derik Hendriklaan. Het te bouwen hospice past in het uit 1963 daterende bestem mingsplan dat voor dit gebied nog steeds geldt. Het betreffen de perceel is hierin bestemd als 'openbare of bijzondere gebou wen'. Het bouwvolume over schrijdt echter de hier geldende bouwvoorschriften van maxi maal 15 procent bebouwing van de beschikbare grond. Het be staande gebouw van het voorma lige Rodekruisziekenhuis over schrijdt dat percentage in dit ge bied eveneens. Om de situatie te legaliseren wordt de raad voor gesteld een zogeheten voorberei- dingsbesluit te nemen. Meerwaarde Volgens B en W past de bouw van een hospice in het verouder de bestemmingsplan binnen het beleid zoals verwoord in de structuurvisie Zierikzee en heeft deze voorziening duidelijk een toegevoegde waarde voor de gemeente. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraad die donder dag 16 december vanaf 19.30 uur vergadert in het Zierikzeese gemeentehuis. rMarcel Modde RIKZEK - Centralisatie van itcomplexen op Schouwen- jveland is in de nabije omst volgens wethouder joné (WD) onvermijdelijk, nil de mogelijkheden van iluele samenvoeging onder ken in het kader van de ge- atelijke kerntakendiscussie, stuurgroep kwam gisteren [bet eerst bij elkaar. ié realiseert zich dat het aaien van sportvelden uit ien naar meer centraal gele- punten gevoelig ligt. Op ba- ran eerdere ideeën in die nng uit de koker van zijn ganger G. van der Salm, is ralgens de wethouder met s de afspraak gemaakt dat p korte termijn niets veran- sr veertien voetbalvereni- en op een eiland van krap Hl inwoners, is dat niet wat PEen aantal heeft zowel fi- cieel als organisatorisch de liste moeite het hoofd boven er te houden. Daarnaast ne- ial die velden naar verhou- bovenmatig veel ruimte in lag. Dus met het oog op de itakendiscussie lijkt me het maal niet zo gek om daar |eens naar te kijken." eed sportpark wethouder stelt zich een me opzet voor met vier of centrale plekken op Schou- i-Duiveland. „Je kan name niet verwachten dat ze, bij- rbeeld, uit Bruinisse naar rikzee komen om te voetbal- Croné ziet binnen dat con- lvoor Zierikzee mogelijkhe- m de sfeer van een breed sportpark, waarin ook een nieuw zwembad en een sporthal een plek zouden kunnen krij gen. Hij benadrukt dat er nog geen concrete plannen liggen. „Maar met een jaar of tien lijkt het me toch onvermijdelijk dat er iets gebeurt op dit vlak. De bevol king groeit, de wensen, technie ken en mogelijkheden verande ren -denk aan kunstgras- en er ontstaan gewoon ook andere be hoeften. In de tussentijd kunnen we met z'n allen vast aan het idee wennen, zodat de emoties een kleinere rol gaan spelen. Bij komend voordeel is de één-ge- meentegedachte: het is niet meer ieder voor zich, maar met en voor elkaar." De gemeentelij ke stuurgroep die de kerntaken discussie vorm gaat geven, is gis teren voor het eerst bij elkaar ge weest. Vergrootglas Ze bestaat uit een vertegenwoor diging van alle raadsfracties en een ambtelijke delegatie, onder leiding van Croné. Alle huidige gemeentelijke taken worden on der een vergrootglas gelegd, waaruit moet blijken wat er an ders kan. Een aantal taken, zoals bijvoor beeld de organisatie van kermis sen en het schoonmaken van de stranden, wordt afgestoten. In de loop van 2006 moet duidelijk worden wat deze operatie in de praktijk oplevert, aldus de wet houder. Het is de bedoeling er een con tinu reorganisatieproces van te maken, zodat gaandeweg op diverse niveaus het gemeente lijk takenpakket lichter wordt door uitbesteding en concentra tie. Advertentie Golden Tulip Benieuwd hoe dit jaar onze feestzaal eruit ziet met kerst en oud nieuw, welke menu's J. Starmans heeft de voormalige pastorie aan de Ring in Dreischor zo fraai gerestaureerd dat hij daarmee volgens Stad en Lande een oorkonde verdiende. foto Marijke Folkertsma Hij zocht al enige tijd naar een fraai object om te restaureren en vervolgens zelf te betrekken, en vond dat in Zierikzee. Markant Ongeveer een jaar spendeerde hij aan de restauratie van zijn immense dubbele pand aan Ha venpark 13/15. Een prachtig pand, dat volgens jury-woord- voerster B. Blikman-Ruiter- kamp met veel zorg in oude glo rie hersteld is. Een pand met veel markante details die door Van Traa zeker werden gesteld, dan wel hersteld. Blikman: „Eén van de dingen waar op gelet is, is of het pand in originele staat is gehouden - en dat is in het geval van het pand van Van Traa absoluut het geval." Ook gemeenteambtenaar J. Star mans werd tijdens de vergade ring van Stad en Lande in het zonnetje gezet. Starmans streek neer in Dreischor waar hij de zo'n anderhalf jaar leegstaande voormalige pastorie aan de Ring 16 kocht. Starmans heeft zich - net als Van Traa - veel moeite getroost om het pand zo goed mogelijk te restaureren. Ook hier is volgens Blikman een beloning zeker op z'n plaats. „Het huis ziet er echt weer heel mooi uit. Een heel geslaagde res tauratie." Eer De toekenning van de oorkon des is inmiddels een niet meer weg te denken traditie voor Stad en Lande. Een geldprijs is er niet aan verbonden. Blikman: „Nee, alleen een oorkonde en een bos bloemen. Het gaat echt om de eer." (Advertentie) (Advertentie) (serveren en hoe de band speelt? a NU alvast voor meer informatie of om te reserveren le kerst €59 2e kerst €64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19.50 p.p. op 01-01-05 Als u uw diner boekt vóór idecember ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! Btduin 1 Koudekerke (Dishoek) 10118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin @zeelandnet.nl +door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een monument restaureren doe je met liefde en oog voor detail. Zierikzeeënaar P. van Traa en J. Starmans uit Dreischor deden het ieder zo goed dat heemkundige vereni ging Stad en Lande hen beloon de met een oorkonde. De onderscheiding werd, verge zeld van lovende woorden en een bos bloemen, gisteravond aan hen uitgereikt tijdens de na jaarsvergadering van Stad en Lande. Van Traa is het eigenlijk aan zijn stand verplicht: hij is een in restauratie van monumen ten gespecialiseerd architect. 'oor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 173