>!C tanen weg bij !rop Alliance Gemeentehuis lijkt op hofstede Gimbière UITVERKOOP! A.s. zondag geopend Capelle en Reimerswaal regelen iergunningen voortaan samen Kinderopvang ingewikkeld?! BAS maant gemeenten tot actie tegen spoorlawaai onden willen opheldering Brand in betonfabriek snel geblust WWW.walcherenVUURWERK.NL i I De voorverkoop is gestart Bovenverdieping uitgebrand Boete voor huiselijk geweld Thoolse belandt met auto in sloot gratis parkeren www.winkelcentrumvlissingen.nl zeeuwse almanak le klas ailiredactieë'pzc.nl jus 31, 4460 AA Goes ^rtentie-exploitatie: ofd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; Mnaal: 020-4562500. lerdag 27 november 2004 Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft I u met zelf te gaan zitten rekenen Op onze website kunt u het gelijk zien. www.kinderopvangzeeland.nl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Bevelanden-Tholen lorMieke van der Jagt PELLE - De Belangenvereni- Aanwonenden Spoorlijn S) heeft andermaal bij de ge- tenten Goes, Reimerswaal en pelle een verzoek ingediend lin te grijpen. JS wil dat de gemeenten be- stuursdwang toepassen om de toegenomen herrie op het spoor terug te dringen. Volgens de aanwonenden is de hoeveelheid spoorlawaai meer dan verdubbeld sinds de uitba ter van de rails: Prorail, het be drijf Cobelfret, dat auto's ver voert, een vergunning heeft gege ven om dagelijks meermalen over het spoor te rijden met vol le en lege wagons. Al eerder is een handhavingsver- zoek aan de drie gemeenten ge richt, waarop de gemeenten zo als gebruikelijk Prorail de gele genheid gaven om de gang van zaken aan te passen. Prorail heeft dat niet gedaan, terwijl ook de Raad van State duidelijk heeft uitgesproken dat de ge meenten handhavend kunnen optreden bij een dergelijke toe name van het railverkeersla- waai. BAS toont zich teleurge steld dat de gemeenten nog geen aanstalte hebben gemaakt om Prorail tot een toontje lager en Cobelfret tot een toontje minder te dwingen. Met een extra hand- havingsverzoek wil de bewoners organisatie de gang er weer in krijgen. Als de gemeenten niet binnen vier weken met een pas sende reactie komen, gaan de aanwonenden naar de Raad van State om handhaving op het hoogste niveau af te dwingen. pr Jeffrey Kutterink ARLAND - Door een reorga- alie bij Crop Alliance in Baar- jd verliezen veertien van de ertig mensen hun baan. FNV mdgenoten en de CNV Bedrij- nbond vragen de nieuwe eige- irvan het bedrijf om ophelde- ig ten einde tientallen rechts- :en te voorkomen. op Alliance teelt, verwerkt en Serveert groenten en fruit ader meer zilveruien, augur- en bloemkool). Ook fun- ert het als groothandel voor im- en export. Volgens de tbonden rommelt het bij het (drijf sinds het per 1 november is overgenomen. Voor die datum heette het SVZ International. De nieuwe eigenaar, Murre In vestments in 's Gravenpolder, heeft volgens de bonden een dag na de overname een reorganisa tie aangekondigd. Het zou gaan om vier telers en tien mensen van de technische dienst. Tij dens een mondelinge toelichting aan het personeel zou zijn mede gedeeld dat Murre verdere ont slagen niet uitsluit. De onderne mingsraad is ter plekke ontbon den, omdat die niet verplicht is bij een bedrijf met minder dan veertig werknemers. Personeels leden hebben daarna contact ge zocht met bestuurders van FNV-Bondgenoten en de CNV Advertentie Zeeuwse Milieufederatie Meepraten over de toekomst van wonen en recreatie in Zeeland? jnsdagavond 30 november in Goes. teer weten? Kijk op www.zmf.nl of bel 0113-230075. Bedrijvenbond. „Inmiddels heb ben we een flink dossier aange legd met brieven, e-mails en tele foonnotities over ontslagverha- len van leden en niet-leden", zegt CNV-bestuurder S. Dijx- hoom. „Zeker in deze tijd wor den wel meer mensen ontslagen. Maar de manier waarop is stui tend. Zo ga je niet met mensen om. Zeker niet een dag na een overname, een toch al emotione le gebeurtenis." De bonden hebben tot nu toe te vergeefs contact gezocht met de eigenaar. Daarom hebben ze gis teren een aangetekende brief aan hem gestuurd. Ze vragen vriendelijk doch dringend om mondelinge uitleg over de plan nen. Tegelijk sommeren ze de ei genaar de plannen stop te zet ten, 'ter voorkoming van tiental len gerechtelijke procedures bij de rechter vanwege onredelijk ontslag'. Ze wijzen in de brief fijntjes op een aantal artikelen van de cao's open teelten en groenten- en fruitverwerkende industrie. Eigenaar Murre was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. or Rob Paardekam HJININGEN - De gemeenten upelle en Reimerswaal richten een bureau voor het verle- ffl van vergunningen en de ndhaving daarvan. De naam dt: Shared Service Center ik. 'Rei' van Reimerswaal en van Kapelle. or de samenwerking stellen gemeenten in totaal 40.000 tro beschikbaar. Reimerswaal 'aalt ruim 26.000 euro en het here Kapelle ruim 13.000 eu- eer details willen beide ge- fenten pas bekend maken tij- ns een persconferentie, maar het verleden is al eens geop- rd om vergunningen straks in limerswaal te verstrekken en nuit Kapelle te handhaven, armee wordt voldaan aan een ivan het Rijk. Dat wil niet lan de mensen die vërgun- ngen verstrekken ze ook hand- ven, mensen die bij het Shared Service Center Reik gaan wer ken, blijven waarschijnlijk in dienst van hun gemeente en wor den bij het bureau gedeta cheerd. De twee gemeenten willen ook een gezamenlijke rekenkamer commissie instellen. In de Wet Dualisering Gemeentebestuur staat namelijk dat gemeenten ui terlijk op 1 januari 2006 over een rekenkamer dan wel een re kenkamercommissie moeten be schikken. Eén raadslid Het plan is om die commissie te laten bestaan uit vijf mensen: één raadslid uit elke gemeente en drie deskundige leden van buiten de raad.Een derde gebied waarop beide gemeenten gaan samenwerken is de brandweer. Het gaat dan om de zogeheten 'koude kant'. Daartoe behoren: preventie, pro-actie (het structu reel voorkomen van onveilig heid) en preparatie (planvor ming). Beide gemeenten behou den gewoon hun eigen korps. De drie samenwerkingsplannen worden dinsdag 7 december be sproken in een gezamenlijke ver gadering van de gemeenteraden van Kapelle en Reimerswaal. De ze wordt gehouden in Ons Dorpshuis in Kruiningen en be gint om 20.30 uur. GOES - De brandweer van Goes is gisteren rond het middaguur met veel materieel uitgerukt voor een brand in de fabriek van Haringman Betonwaren aan de Houtkade in Goes. Hoe de brand is ontstaan in de fabriek waar betonnen vormen worden gemaakt, was gisteren nog niet duidelijk. Wel is bekend dat het vuur begon in een elektromotorruimte, waar werkzaamheden werden ver richt. In de rest van de loods greep het vuur vervolgens snel om zich heen. Met drie bluswagens had de brandweer het vuur snel onder controle omdat het in de betonfabriek geïsoleerd bleef. Hoe groot de schade is moet nog blijken, maar dat die aanzienlijk is, staat vast. Het uitgebrande motor huis bleef nog lang nasmeulen. In de hele fabriek hebben machines rookschade opgelopen. De technische recherche stelt een onderzoek in. foto Willem Mieras Advertentie Golden Tulip Benieuwd hoe dit jaar onze feestzaal eruit ziet met kerst en oud nieuw, welke menu's *i| serveren en hoe de band speelt? Bel NU alvast voor meer informatie of om te reserveren te kerst 59 2e kerst 64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19,50 p.p. op 01-01-05 Als u uw diner boekt vóór '5 december ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! festduin 1 Koudekerke (Dishoek) T-0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin@zeelandnet.nl door Mieke van der Jagt THOLEN - Een uit de kluiten ge wassen Zeeuwse boerenschuur, over de nok doormidden ge zaagd en waaierend uit elkaar geschoven: zo moet grofweg het ontwerp voor een nieuw gemeen tehuis in Tholen worden gezien. Van afstand zal het gemeente huis de indruk wekken van een Zeeuwse hofstede, niet in de laatste plaats door de windsin- gels rondom de parkeerplaatsen aan weerskanten. Het college en architectenbureau Sturm pre senteerden het voorlopige ont werp gisteren. Op de helft van 2007 moet het klaar zijn. Een te krap gemeentehuis met vrijwel geen mogelijkheden tot uitbreiding: dat zal Tholen niet meer gebeuren. Al sinds het mid den van de jaren tachtig is het oude stadhuis met de hele reeks aanbouwen in Sint Martensdijk te klein voor het groeiende amb telijke apparaat. Nu keer op keer is gerekend aan de voor- en nadelen van nieuwbouw en defi nitief voor de Luchtenburgse- weg bij Tholen is gekozen, is een ontwerp gemaakt waarmee Tho len decennia lang toekan. Zelfs als het Rijk nog meer taken naai de gemeenten afstoot. Het ontwerp fieeft in principe, met een kelder meegerekend, vier lagen, maar er is een beperk te opbouw van een vijfde laag mogelijk, waardoor het gebouw als geheel niet hoger wordt. In feite komt de doorgezaagde boerenschuur rondom twee kan- toorblokken, die aan twee kan ten ramen hebben. Voor de ra men aan de buitenkant is een stuk van het dakvlak van de schuur weggelaten terwijl de spanten gehandhaafd blijven. De ruiten aan de binnenkant zien uit op een groot binnen plein van 650 vierkante meter en een hoge vide waarin rondom lichtstraten zijn gemaakt. De kromme kant van een parabool steekt aan de de zuidwestkant van het gebouw half de binne- plaats in. De parabool wordt in hout uitgevoerd en vormt de raadszaal, die ook als trouwzaal kan worden gebruikt. Het zicht waaiert uit over een grote waterpartij, die gaat zor gen voor de hemelwaterberging van de nieuwe wijk Stadszicht. Verderop wordt in een parkach tige aanleg nog meer waterber ging gemaakt in de vorm van karrevelden. Tholen wil het park met wandelpaden toegan kelijk maken. Rode pannen De architect heeft zich voor het ontwerp laten inspireren dooi de Zeeuwse boerenschuren en ook de kleurstelling daarvan (Advertentie) YERSEKE - Een brand op de bovenverdieping van een woning aan de Wilhelminastraat in Yerseke heeft giste ren voor naar schatting 15.000 euro aan schade aange richt. De brand ontstond bij het rookkanaal van de open haard, die de bewoner van het huis aan het stoken was. Materiaal tussen het plafond en de verdiepingsvloer moet zijn gaan smeulen. De bewoner ontdekte de brand doordat zijn rookmelders boven afgingen. Toen hij poolshoogte ging nemen, stond de boel al in lichterlaaie. Met de tankautospuiten van Kruiningen en Yerseke en een autoladder van Goes was de brand tamelijk snel ge blust. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Door- ewaard Boekhout heeft gisteren een 36-jarige man uit Tholen voor huiselijk geweld 400 euro boete en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De Tholenaar moest zich verantwoorden voor mishande lingen op 6 april en 4 juli. Zijn vriendin had de aangifte van de mishandeling op 6 april willen intrekken. Ze was vergevingsgezind, omdat haar vriend beterschap had be loofd. Begin juli ging het echter weer fout. Dat leidde uit eindelijk tot een definitieve breuk. De politierechter betrok het slachtoffer, dat aanwezig was, in de rechtszaak. De verklaringen van verdachte en de vrouw stonden haaks op elkaar. Zo zei ze een mes te hebben gepakt om zich te verdedigen, terwijl de Thole naar zich bedreigd had gevoeld toen ze met een mes op hem afkwam. „Ik heb uit zelfverdediging haar bij de pol sen gepakt.Bij de vrouw werden blauwe plekken gecon stateerd. Ook haar kaak was ontzet. Voor officier van justitie J. Bijvoet was het bewijs overtui gend. „Huiselijk geweld is een maatschappelijk pro bleem. Daar moet hard tegenop worden getreden." Hij eis te zestig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter concludeerde dat in echtelijke ruzies de mannen in 99 van de 100 gevallen hun vrouw mishande len. THOLEN - Een 20-jarige automobiliste uit de gemeente Tholen is donderdagavond rond elf uur met haar auto in de sloot beland. De vrouw reed over de N658 en verloor ter hoogte van de Bartelmeetweg de macht over het stuur. De auto raakte in een slip en kwam in een nabijgelegen sloot tot stil stand. Met rug- en nekklachten is de Thoolse vrouw ver voerd naar het Lievensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom. (Advertentie) (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) Een maquette van het nieuwe gemeentehuis in Tholen. aangehouden. In regelmatig te rugspringend metselwerk van zwarte stenen, wordt de potdek- seling gesuggereerd en het grote dak krijgt rode pannen. Langs beide lange kanten van de schuur komen parkeerplaat sen, waarin telkens op het snij punt van vier parkeervakken een prunus wordt geplant. Zo krijgen de parkeerplaatsen het aanzicht van een streekeigen hoogstamboomgaard, ook om dat er windsingels van elzen rond worden gezet. In het nieuwe gemeentehuis ko men op de begane grond alle pu blieksfuncties te zitten, inclu sief het Centrum voor Werk en Inkomen(CWI) met spreekka mers, balies en leeskamers. In de kelder komen de archieven en op de eerste verdieping de diensten die direct met de pu- blieksbalies te maken hebben plus het college en de brand weer. Bovenin komen de ambte naren te zitten die met het pu bliek niet of nauwelijks van doen hebben, zoals de afdeling financiën en openbare werken. In januari kan de raad waar schijnlijk het plan vaststellen, waarna de planologische proce dure en de bouwvergunnings- prodcedure tegelijk kunnen gaan draaien. De Europese aan besteding is dan ook rond, zodat in de zomer met de bouw kan worden begonnen. Voor het nieuwe gemeentehuis is een kleine 16 miljoen euro be schikbaar. "00 uur van 12.00 tot 17.00 uur A20 A20 Afslag 16 Alexander Rotterdam W o o n m a I I alexandriumdib Rotterdam Voor meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl Opa bracht in de herfstvakan tie vanuit Middelburg zijn kleinkinderen, na een weekje logerenterug naar Den Haag. Zij reisden per trein, le klas. Vanaf Middelburg zaten zij alleen in die afdeling. „Straks, in Rotterdam, zullen er wel meer mensen hier ko men zitten; dan moeten jullie een beetje stiller zijn", som meerde opa. „Wat zijn dat dan voor men sen die le klas reizen", vroeg Jurjen van elf. „Nou, mensen die willen stu deren, of met een laptopje gaan werken of leden vüji de Tweede Kamer, die stukken willen lezen", antwoordde opa. „Die van de Tweede Kamer mogen er niet in hoor", kwam Lydia van zeven pedanterig tussenbeiden, want die moe ten in de 2e klas!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 167