Gezin leeft in angst na brief IND PZC In ruil voor aansteker wordt de boete vergeten 7Mjiiiiimwnr A OP- (3 SIEMENS Duitse zou het land uit moeten na verkeerde aanvraag verblijfsvergunning lezers schrijven Bultje bij nader inzit ATAG Aan alle bewoners van Oost-Souburg en Vlissingen Reuma? En toch onbezorgd op vakantie? [Reumafonds Teba Nationaal zaterdag 27 november 2004 door Rob Paardekam GOES - Een formaliteit moest het zijn: de aanvraag voor ver lenging van haar verblijfsver gunning. Het is echter een dra ma geworden. Zo erg dat de Duitse Inge Kohier uit Goes he lemaal over haar toeren is en daardoor niet eens meer kan werken. De Immigratie- en Na turalisatiedienst (IND) heeft haar namelijk laten weten dat ze binnen enkele weken het land moet verlaten. Inge en haar partner Freek, met wie ze een samenlevingscon tract heeft afgesloten, wonen al négentien jaar samen, waarvan twaalf in Nederland. In principe heeft Inge geen verblijfsvergun ning nodig om in Nederland te werken en wonen, omdat ze een zogeheten EU-onderdaan is. „Toch hebben we destijds zo'n vergunning aangevraagd, omdat Inge anders geen recht heeft op sociale voorzieningen", legt Freek uit. In het begin moest de verblijfs vergunning jaarlijks worden ver lengd, maar nu nog maar om de vijf jaar. Dit jaar was het zover en dus stuurden Inge en Freek in het voorjaar de aanvraag naar de IND. Pas op 12 november kreeg Inge bericht terug: haar aanvraag is afgewezen. „Ik heb een verkeerd hokje aangekruist", zegt Inge, die volledig is ingeburgerd en een vaste baan heeft als keu ringsarts bij de bloedbank. Ze heeft ingevuld dat zij en haar partner een geregistreerd part nerschap hebben, maar in werke lijkheid hebben ze een samenle vingscontract en dat is volgens de IND niet meer hetzelfde. Vreemde zin Een nieuwe, goed ingevulde, aanvraag is inmiddels de deur uit en dus zou alles goed komen komen. Ware het niet dat in de brief van de IND een wel heel vreemde zin staat: Inge moet binnen vier weken na de dagte kening van de brief Nederland verlaten. Dat is volgens Freek volstrekt absurd, omdat Inge zo als gezegd helemaal geen ver blijfsvergunning hoeft te heb ben om hier te mogen wonen en werken. „Een geldig paspoort en een ziektenkostenverzeke- ring zijn voldoende", weet hij. Het is dus onduidelijk waarom Inge dan het land moet verlaten. Volgens Freek moet het om een fout gaan. „Het woord 'uitzet ten' is kennelijk het enige dat nog in de hoofden van de ambte naren van het IND zit", zegt hij. Toch is het niet zo simpel om de zaak op te lossen. „We krijgen deze zeepbel maar niet doorge prikt", vertelt Freek. Volgens hem is het gewoon onmogelijk om bij de IND iemand over deze zaak te spreken te krijgen. „Wat dat betreft was het in de tijd dat je voor een verblijfsvergunning gewoon hier in Goes bij de vreemdelingenpolitie moest zijn, een stuk gemakkelijker." Ondertussen leven Inge, Freek en hun zoon wel in angst rich ting de 12e december; de dag waarop Inge volgens de brief van de IND ons land moet verla ten. Want hoewel ze weet dat dat eigenlijk nergens op slaat, hangt die brief als een zwaard van Damocles boven haar hoofd. Voor de PZC blijkt het al even onmogelijk om bij de IND ie- Inge Kohier en haar partner Freek Sikkema uit Goes. mand te spreken te krijgen, die de nodige helderheid kan ver schaffen. Ook M. Bruinsma, die voorlichter is bij het ministerie van Justitie en het onderdeel IND onder zijn hoede heeft, wil geen commentaar geven. „Ik ken deze zaak niet en dus ga ik er niets over zeggen." Ook op en kele algemene vragen wenst hij geen antwoord te geven. Inge en Freek kunnen dus weinig an ders dan afwachten. „We zullen wel zien of ze hier op 12 decem ber voor de deur staan om Inge foto Willem Mieras naar Duitsland te brengen", zegt Freek. „In dat geval rijd ik achter ze aan en neem ik haar gewoon weer mee naar huis, want dit is absurd." Drie Zeeuwse teams nemen deel aan de Amsterdam Dakar Challen ge. Met oude auto's en een ambulance vol hulpverleningsartikelen, die in Afrika wordt achterlaten voor het goede doel, hopen ze de tocht van 6500 kilometer heelhuids te volbrengen. De PZC volgt hen op afstand. Vandaag de belevenissen van Michiel Middelhoek uit Vlissingen en Joost Rijnberg uit Middelburg. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Even babbe len en dan een aansteker geven om een bekeuring voor te hard rijden te ontlopen. De Zeeuwse pioniers maken overal een sport van. Zelfs van smeergeld. Het is mooi weer in Marrakech. Gisterochtend reed Michiel Mid delhoek nog door de meest zuide lijke Marokkaanse koningsstad. Iets te hard, vandaar die bekeu ring. Maar in Afrika lost men al les op in natura. „Zo zie je kilo meters lang alleen zand en mist banken, en ineens rijdt er een brommertje op je af. Of je pillen doosjes wil hebben, in ruil voor je shirt. Tweehonderd dirham zeggen ze dan, iets van twintig euro. Heb je het mannetje lang genoeg afgehouden, loop je uit eindelijk nog met je doosje rich ting de auto. Maar wél voor een tiende van de originele prijs! De volgende stop is Laayoune, over driehonderd kilometer. Dan is het ook tijd voor een rust dag. Maar ja, rusten? „We moe ten nog sleutelen aan onze auto, toch een Opel Kadett uit 1984. Zand kloppen uit het luchtfil- ter. En kijken of het knak worsten-blikje de uitlaat nog al tijd in het gareel houdt. Heel misschien hebben we zelfs tijd om de omgeving te verkennen." Want tot nu toe waren zij het vooral, die werden bekeken. „Overal staan mensen langs de kant te zwaaien," vertelt de Vlis- singer. Het is dan ook een be hoorlijke cultuurshock als je in eens een kolonne van vijf auto's vol Europeanen aan je dorp voorbij ziet stuiven. Fruitkramen Ze genieten van de aandacht. „En van het uitzicht. Wat is het hier werelds mooi!" Middelhoek schreeuwt het bijna uit. „Via on ze alternatieve route reden we op 2100 meter hoogte dwars door bergketens met sneeuw. En overal fruitkramen. Wil je niks kopen, doe je het tenslotte toch. Mensen hangen zowat aan je. Maar nu gaan we de woestijn in. Op weg naar de oase." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de Pi. schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. Oen tijd beloopt uiterlijk 7 dagen Plaatsing van bijdragen betekenti de redactie de meningen en stellingen van de inzenders ondersch Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woordi redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. 0v weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Inderdaad, de bewoners van de Molstraat en de Koepoortstraat in Middelburg klagen al jaren over de hoeveelheid auto's en de snelheid waarmee die door de straten razen (PZC 18-11). Maar de gemeente heeft - op advies van een extern bureau - onlangs twee kleine bultjes neergelegd. Een typisch politieke oplossing. Het geeft de indruk dat er einde lijk iets gebeurt, maar het lost totaal niets op. Nog sterker, de verkeerssituatie in de twee stra ten is er alleen maar gevaarlij ker op geworden, ondanks een mij niet bekend onderzoek waar mee vastgesteld zou zijn dat het met de verkeersoverlast wel mee valt. Er is maar één goede maat regel, namelijk regelmatige con trole en veel bekeuringen. Het zijn altijd dezelfde figuren die 's morgens tussen acht en negen uur en 's avonds tussen half vijf en zes uur als gekken door de straten scheuren. Als er gebrek is aan agenten dan kan Vlissin gen misschien bijspringen. Daar hebben ze controlerend perso neel dat de tijd heeft om een arts, die zich de hele week belan geloos inzet voor de medische begeleiding van bejaarde Engel se, Schotse en Noorse veteranen die Walcheren bevrijd hebben, een bekeuring wegens fout par keren te bezorgen. M. Sturm Molstraat 7 door een te korte plateau]) installeren. Dan te bedq dat men bij Thuiszorg Z« en zorgcentrum Scheldeh? loopafstand van het stadhi lengte van een scootmobie. kunnen navragen. Dan hadi der geval deze blunder vou men kunnen worden. Werkt nog kostenbesparend. Deze king over' komt nu waarsd lijk weer op conto van de Voorzieningen Gehandies (WVG), onder de noemer.; mene voorzieningen ten b( ve van gehandicapten, maakt dat hierdoor de indivi le voorzieningen nog meen knel komen. Middelburg aanpassing 200.000 euro,! singen euro's, ga zo maarj En dan te bedenken dat rq vooruitzien is. Een advies de 'gekozen' bestuurden maar eens een echt vak) dan leert men misschien nog nadenken. Zo lang2a hand komt bij mij de geda op dat er bestuurders zijn een mentale handicap (lee perking). Gelukkig dat er: sen met een beperking zijn komt het disfunctioneren ons bestuurlijk en ambtelijk paraat in ieder geval ondis aandacht van het publiek die kan het ook niets schelen D.M. Goefl St. Jansga Middij Beperking Het is weer zover, weer een openbare ruimte die niet vol doet aan de eisen van mensen met een beperking (gehandicap ten dus!) Eerst het splinternieu we stadskantoor van Middel burg, waar je als gehandicapte via de 'achterdeur' (afgifte goe deren) naar binnen moet vanwe ge de te lange en te steile ski-pis te, anex rollerskatebaan. Vlissin gen wil blijkbaar niet onder doen met het net verbouwde stadhuis. Daar heeft men een goedkopere oplossing gevonden Middelburg Cantatedienst VEERE - In de Kleine keii Veere wordt zondag een c: dienst gehouden. Voorgang pastor Hans Noordeman dienst begint om 16.30 uur Het Leger des Heils collecteer: week langs de deuren in Vlissinot van 29 november tot en met 3ds ber in Middelburg, Van 9 tot ene december staan de kerstpotten straten van Middelburg en Vlissi en niet tot en met 3 december PZC gisteren meldde. Profiteer nu van de actie én van CV-plus met unieke garantie van 5, 10 of 15 jaar bij uw ATAG SelectDealer. Verwarming Gelok Warmte en Loodgieterswerken Eledraweg 3A - 4338 PK Middelburg Telefoon 0118 - 31 20 93 www.qelok.nl Fa. Midavaine Domburgschuitvlot 21 - 4331 NE Middelburg Telefoon 0118 - 61 23 30 www.instomid@zeelandnet.nl systeembouw hout - beton of combinatie l|ntl Tel.: 0499-395312 373932 Fax: 393215 WOil UOlJtCI Vlissingen: 0118-413526 Oirschotseweg 120 5684 NL Best "De Zuidschor" WATERSPORT jgdcjbaRH.v nnac. SCHOONSCHIPDAGEN: 26, 27, 28 november Grote restantenopruiming zeil-/vrijetiJdsWeding Twee stuks 50% korting! Kom ook kijken naar onze nieuwe wintercolleetiei - Maten 116 tot XXL - De giühwijn staat voor u klaart Geopend van 09.00 uur tot 17.00 uur. Volg de borden "Havens WotphoartsdijkWeerse Proef Max Hovekjnr koffie met je ogen dicht en geniet. Open |o ogen voor de wereld en je ziet een koffie die de kleine koffieboer een menswaewfig bestaan biedt. Pos don kun je er maximoal van genieten. winw.makgenieten.nl Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! van vrijdag 26 november tot en met maandag 29 november 2009 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. werkzaamheden verrichten aan het waterleidingnet in Oost-Souburg en Vlissingen. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DEITA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Dat kan, want het Reumafonds organiseert al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met zorg op maat, aangepaste voor zieningen, speciaal vervoer, rolstoel toegankelijke hotels; en dus een onbezorgde vakantie. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds zijn deze aangepaste reizen beschikbaar tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Nieuwe vakantiegids van het Reumafonds Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige natuur of gaat u liever naar een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestemmingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegreizen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Met speciale voorzienin gen als rolstoelservice, verharde wandelpaden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwem bad met badrolstoelen en een hel- lingbaan. Al deze aangepaste vakantiemoge lijkheden zijn bestemd voor iedereen met reuma. Meer informatie? Belangstelling voor vakanties via het Reumafonds? Bel 020-5896464 Belangstelling voor Groot Stokkert? Bel 038-4472400 Of kijk op www.reumafonds.nl Sterk in beweging Wasautomaat - 1600 toeren - eenvoudig te bedienen - zeer geruisarm - zeer laag verbruik Condensdroger -11 elektr. programma) - eenvoudig te bedienen - zeer geruisarm KOOP BIJ DE MAN.. TECHNO JANSSEN Scheldestraat 80-82 Vlissingen, tel. 415737 DIE 'T OOK REPAREREN KM ambiance Livingstonevveg 8, Goes, tel.: (0113) 22 22 31 ZONWERING www.tebazonwering."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 126