Critiek op terugkeer De Haas Gimbrère IKIIfj Trots overheerst bij opening vernieuwd Vlissings stadhuis UITVERKOOP! A.s. zondag geopend Beeldengroep niet te begrijpen Bouw van zorgflat Ter Reede bereikt het hoogste punt Kinderopvang ingewikkeld? lissingse raad: geloofwaardigheid van politiek in het geding WWW.W4lcherenVUURWERK.NL De oorverkoop is gestartj gratis parkeren ww.winkelcentrumvlissingen.nl ALEXANDRIUM Luidruchtige man aangehouden Fietsers en bromfietsers op de bon Verdieping woning uitgebrand Westerscheldetunnel niet verkopen zeeuwse almanak le klas pe: 0113-315649 jBC.nl Vredactie pzc.nl us31,4460 AA Goes ^ntie-exploitatie: 3 en Midden-Zeeland: 0113-315520; „s-Vlaanderen: 0114-372770; «al: 020-4562500. jdag 27 november 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. wwwkinderopvangzeelandnl BERGWE6 16 GOES 0113 - 232739 editie Walcheren lEdith Ramakers SSINGEN - De Vlissingse iek levert kritiek op de be ing van ex-wethouder H. de om zitting te nemen in de ie van de PvdA Vlissingen. rjiden dat de geloofwaardig- van de politiek in het ge- is 'door dit gedraai'. „Een ie die vernieuwt, is niet ge- bij de terugkeer van een istisch denkend raadslid", [.Seijbel van het CDA. krijgt De Haas van ngemeester J. van der van Vlissingen (PvdA) én i Koppejan van de raads- jevan de RPCU. [aas kwam in beeld nadat j T. Verhage-van der iaoemd werd tot opvolger de overleden wethouder Keijzer. Verhage-van der »as PvdA-raadslid en die moet volgens de verkie- iwet worden aangeboden ie eerstvolgende op de Pv- ijst. Dat is De Haas. Hij ver- rong jaar de politiek als wet- ier omdat hij zich niet 'se- I voelde bij de omschake- het monisme naar het ieuze was aan De Haas. Hij donderdag kunnen weige- aar zei zich geroepen te om zijn partij te helpen dat de fractie gebruik kan to van zijn ervaring als be ider. eite zich is er niets mis met dit ment", zegt J. Lust van de ,Maar ik heb er moeite idathij een jaar geleden nog cok, omdat hij niet kon aar- im het duale systeem. We werken nog steeds met ditzelfde systeem."Toen was De Haas wet houder, nu wordt hij raadslid. Raadsleden hebben sinds de in voering van het duale systeem meer gelegenheid gekregen om invloed uit te oefenen op het be leid. Lust: „Je bent als raadslid en wethouder met hetzelfde werk bezig. Je wilt een bijdrage leveren aan een prettige stad en daar zijn regels voor. Als dat werk je niet bevalt, zoek je een nieuwe baan. Niemand heeft iets aan een jojo-bestuurder." Koppejan is gematigder. „On derschat de flexibiliteit van De Haas niet. Hij is immers nog nooit raadslid geweest in het duale systeem. Hij zou weieens een goede controleur kunnen zijn, aan wie we als raadslid veel kunnen hebben." Sturing Van der Doef verwacht dat De Haas sturing aan de fractie kan geven. Hij hoopt dat de ex-wet houder de fractie door een moei lijke periode heen sleept, waar in de partij niet heeft uitgeblon ken in doortastend optreden. Het CDA heeft grote problemen met De Haas' terugkeer en kwa lificeert zijn handelwijze als 'be lachelijk'. Seijbel: „Wij, de hele politiek, worden op dat gedraai aangekeken. Dit is niet te verko pen aan de Vlissingse bevol king." Seijbel haalt het begrip transparant aan. „Dat is wat de politiek wil zijn en dat betekent helder en duidelijk zijn en niet dat er misbruik van dualisme ge maakt kan worden." GroenLinks, D66, de SP, de Lo kale Partij Vlissingen (LPV) en de Partij Souburg Ritthem wa ren vol onbegrip over de beslis sing. „Het is een vernedering Advertentie Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) (Advertentie) Zeeuwse Milieufederatie eepraten over de toekomst van onen en recreatie in Zeeland? 'iagavond 30 november in Goes. eten? Kijk op www.zmf.nl of bel 0113-230075. (Advertentie) »an 12.00 tot 17.00 uur W o o n m a I I Rotterda m voor de eigen fractie. Alsof zij geen kwaliteit hebben en alsof jarenlang bestuurlijke ervaring nodig is om goed te doen voor een stad", zegt W. Hirdes van de LPV. „Dan zou de hele CDA-fractie, allemaal nieuwko mers, geen bijdrage leveren aan de stad. Zij bewijzen elke week het tegendeel." S. van Wijnen, fractievoorzit ter van de PvdA, voelt zich niet miskend. Hij was wel ver rast door de ommekeer. Van Wij nen oppert dat De Haas mis schien in zijn sabbatical year een goede cursus heeft doorlo pen. „Anders begrijp ik het niet zo goed dat hij weer terug komt." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Iedereen die het kunstwerk mooi vindt, mag een kopje koffie bij me ko men drinken. Dat zegt Helena Vader, bewoonster van zorg centrum Scheldehof in Vlissin gen. Ze is niet bang dat het storm loopt bij haar thuis. „Want ik heb nog niemand ge hoord die er ook maar iets leuks inzag", zegt ze. Een aantal bewoners van Scheldehof kijkt uit op het Stadhuisplein en de beelden groep van David Bade die vori ge week is geplaatst. Met enke le bewoners kwam ze op het idee om 'actie te gaan voeren'. Ze noemt het een actie met een knipoog. Op de ramen plakten ze de tekst: 'Het is een kunst om er naar te kijken'. Engel Elve medebewoonster kan evenmin genieten van de beelden. Over de man met de wereldbol 'de zapper', zegt ze: hij ligt op de bank, alsof hij dronken is. „En dan dat gele beeld", vindt Helena Vader, „dat ding heeft een grote gele onderbroek aan." Marie ('ik noem mijn achter naam niet, want niet heel Vlis singen hoeft te weten wat ik er van vind') is voorzichtiger. „Het ligt aan mij dat ik het niet mooi vind. Ik heb geen les in kunst gehad." Ze is 88 jaar en geboren en getogen in Vlis singen. „Deze kunst is voor mij te hoog gegrepen. Daar ben ik te ai-moedig voor. Nogmaals, ik heb er niet voor doorge leerd." Kleiende kleutertjes Engel en Helena zijn het niet eens met die redenering. „Een hoop dingen begrijp ik toch wel", zegt Helena. „Maar de beelden kunnen zo gemaakt zijn door kleiende kleutertjes." Ze houdt wel van kunst, zegt ze. „Ik kan het metalen kunst werk tegenover het Woold- huis appreciëren en ook die mooie mannetjes, de een met een sigaret en de andere met een zeemanspet op de boule vard." Workshops Deze moderne kunst is aan hen niet besteed. Kunstenaar Bade heeft zijn beeldengroep nog niet afgerond. Ook het grote ge le beeld is nog niet klaar. Hij Helena Vader (1) en Engel Elve bij de beeldengroep van David Bade. „Ik heb nog niemand gehoord die er ook maar iets leuks in zag." wil samen met Vlissingers het project afronden. In zijn werk plaats is hij bezig met vier beel den, die de groep moeten ver volmaken. Hij wil workshops houden en de Vlissingse bevol- foto Ruben Oreel king bij het proces betrekken. „Ik geloof niet dat het nog goed komt", zegt Helena. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Mensen wees trots op je stad, en dat was Kees." Hannah de Keijzer ont hulde met die woorden gisteren de glazen plaquette, die een eer betoon is aan haar echtgenoot Kees de Keijzer. De Vlissingse wethouder (van 1986 tot 2004) overleed net voor de officiële opening van het verbouwde stad huis. Hij was de drijvende kracht ach ter de geslaagde verbouwing. „Die misschien wel geleid heeft tot de opmerking dat Vlissingen het mooiste stadhuis van Zee land heeft", voegde burgemees ter A. van Dok-van Weele toe. Vlissingen vierde gisteren de of ficiële opening van het verbouw de stadhuis aan het Stadhuis plein. Vijfenveertig Vlissingers mochten de openingshandeling verrichten en waren de vip's van de dag. Zij vertegenwoordig den elk duizend inwoners. Ze knipten om beurten de linten door die in het overdekte atrium hingen. Lovende woorden werden er ge sproken over de verbouwing. „Ik heb geloof ik geen enkele ne gatieve opmerking gehoord", zei Van Dok. „Het regent com plimenten. Alleen een meisje van twee, hooguit drie jaar was niet zo tevreden. Zij vond het niet mooi, vertelde ze, omdat het zo modern was." Vandaag zijn de deuren van 10.00 tot 17.00 uur open voor pu bliek. Er worden rondleidingen gegeven door deskundigen die het bouwproces van nabij heb ben gevolgd en er worden vi deo's vertoond van de verbou wing. Ambtenaren en raadsleden zijn ter plekke om over hun ver nieuwde werkplek te vertellen en het bureau KuiperCompag- nons, dat verantwoordelijk was voor de verbouwing, geeft een presentatie. Kees de Keijzer Wethouder 1986 2004 "Mensen wees trots op ie s' VLISSINGEN - De politie heeft gistermorgen om half ze ven de bewoner van een huis aan de Schaepmanstraat in Vlissingen aangehouden. De man zorgde voor overlast door hard muziek te draaien en te schreeuwen. Bovendien had hij vernielingen aange richt in zijn woning. De man is na verhoor door de politie met een boete op zak weer vrijgelaten. MIDDELBURG - Bij een verkeerscontrole bij de Lange- vielebrug en de Zandstraat in Middelburg heeft de politie gistermorgen 25 bekeuringen uitgeschreven. Fietsers en bromfietsers werden gecontroleerd op verlichting en het rijden door rood licht. Vijftien personen kregen een bon voor het rijden door rood licht, tien voor het rijden zon der verlichting. YERSEKE - Een brand op de bovenverdieping van een huis aan de Wilhelminastraat in Yerseke heeft gisteren voor naar schatting 15.000 euro aan schade aangericht. De brand ontstond bij het rookkanaal van de open haard, die de bewoner van het huis aan het stoken was. Materi aal tussen het plafond en de verdiepingsvloer moet zijn gaan smeulen. De bewoner ontdekte de brand doordat zijn rookmelders boven afgingen. Toen hij poolshoogte ging nemen, stond de boel al in lichterlaaie. Met de tankautospuiten van Kruiningen en Yerseke en een autoladder van Goes, was de brand echter tamelijk snel geblust. SLUIS - Evenals de gemeenteraad van Terneuzen is die van Sluis tegenstander van privatisering van de Wester scheldetunnel. Alle fracties ondersteunen een PvdA-mo- tie van deze strekking. Volgens de sociaal-democraten levert het privatiseren van kerntaken van de overheid, zoals het onderhoud en beheer van wegen, geen voordelen op. Daarom moet het meerderheidsbelang van de aandelen in de tunnel in han den van het Rijk blijven. Om hun pleidooi te ondersteunen, wijst de PvdA op de gang van zaken rond het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen. Hiervan verwacht de partij weinig goeds nu exploitant BBA van plan is om met minimale bemensing te gaan varen. Hierdoor zouden onder meer de service ver slechteren en de kosten voor passagiers gelijk blijven of stijgen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het woonzorg centrum dat gebouwd wordt bij Ter Reede in Vlissingen heeft gisteren het hoogste punt be reikt. Op 28 meter hoogte werd het laatste deel beton gestort van een zorgflat met koopappar tementen. De eerste bewoners kunnen in september hun intrek nemen. De Stichting Werkt voor Oude ren, waar Ter Reede onder valt, bouwt op de hoek van de Koude- kerkseweg met de President Rooseveltlaan een centrum voor honderden ouderen. Naast de twee bestaande gebou wen met 196 woningen, komen er drie nieuwe appartementsge bouwen met daarin 124 wonin gen. In de flat komen 66 koopap partementen. Ter Reede biedt verder al onderdak aan 90 de menterenden in het verpleeg huis en 101 bewoners in het ver zorgingshuis. Het belangrijkste punt van het complex wordt het atrium. Daar in komen het restaurant en ruim ten voor activiteiten. Daar kan een feest gevierd worden of een voorstelling gegeven worden. In het centrale deel komen verder een winkel, een kapsalon met schoonheidssalon, een biblio theek met een internetcafé, een fitnessruimte en een wasserette. Creatieve bewoners kunnen zich uitleven in een aparte ate- lierruimte. De plannen voor de nieuwbouw zijn ontwikkeld in samenwer king met woningcorporatie L'Es- caut die de woningen gaat behe ren. De eerste woningen worden in september opgeleverd. Een groot deel van de bewoners van het oude gedeelte van Ter Ree de, verhuist dan naar de nieuw bouw. (Advertentie) Benieuwd hoe dit jaar onze feestzaal eruit ziet met kerst en oud nieuw, welke menu's wij serveren en hoe de band speelt? Bel NU alvast voor meer informatie of om te reserveren 1e kerst €59 2e kerst €64 Oudjaarsavond 69 NIEUW NIEUW NIEUW Nieuwjaarsbrunch 19,50 p.p. op 01-01-05 Als u uw diner boekt vóór 15 december ontvangt u 10% korting op bovenstaande prijzen! Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 www.westduin.nl westduin@zeelandnet.nl Hannah de Keijzer kijkt naar de plaquette van haar man. foto Ruben Oreel Opa bracht in de herfstvakan tie vanuit Middelburg zijn kleinkinderen, na een weekje logerenterug naar Den Haag. Zij reisden per trein, le klas. Vanaf Middelburg zaten zij alleen in die afdeling. „Straks, in Rotterdam, zullen er wel meer mensen hier ko men zitten; dan moeten jullie een beetje stiller zijn", som meerde opa. „Wat zijn dat dan voor men sen die le klas reizen", vroeg Jurjen van elf. „Nou, mensen die willen stu deren, of met een laptopje gaan werken of leden van de Tweede Kamer, die stukken willen lezen", antwoordde opa. „Die van de Tweede Kamer mogen er niet in, hoor", kwam Lydia van zeven pedan- terig tussenbeide, „want die moeten in de 2e klas!" '"or meer informatie: 0800-1598 of www.woonmall-alexandrium.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 123