zc UITVERKOOP! ^4^ Gimtxèie Gimbière Turnschool wenst nieuwe hal Nieuwe Kanaalstraat brengt dorpsgevoel terug Coalitie staat achter Verhage-van der Ent Gewonde bij brandje www.ijsplezier.nl vanaf 20 december indoor ijsbaan Onderzoek kosten marineschepen Seisweg wordt parkeerschijfgebied Overvaller wilde gepakt worden Duo verdacht van brandstichting KERSTSHOW zeeuwse almanak Theater rhuurder kan procedures Stichting wil samenwerken met Vlissingse gymnastiekverenigingen r SSkery 0113-315649 lpzc.nl jedactie® pzc.nl <31,4460 AA Goes gntie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; 5-Vlaanderen: 0114-372770; kg|: 020-4562500. derdag 25 november 2004 editie Walcheren Zeeland Kattendijksedijk, Goes (0113) 253388 info*; ijspleiier.nl DEN HAAG - De WD-fractie in de Tweede Kamer wil een onderzoek naar de kosten van marineschepen. Dit ver klaarde woordvoerder H. van Baaien tijdens een debat over de vervanging van twee fregatten door vier korvet ten. Een Kamermeerderheid wil de kleinere schepen aan schaffen omdat ze goedkoper zouden zijn. Minister Kamp van Defensie voelt daar, eveneens om financiële redenen, weinig voor. Een onderzoek door een onafhankelijke in stantie zou helderheid over de kosten moeten brengen, veronderstelt de WD-fractie. pagina 15 VVD wil onderzoek MIDDELBURG - Op een deel van de Seisweg in Middel burg wordt per 1 januari een parkeerschijfzone ingesteld. Daardoor kunnen automobilisten maximaal twee uur par keren. Het gaat om het gedeelte aan het begin van de straat, van de Seissingel tot aan het Seispad. De gemeen te stelt de zone in op verzoek van een kleine meerderheid van de bewoners. Die hadden daarom gevraagd omdat veel mensen hun auto de hele dag op de Seisweg zetten. Bewoners kunnen een ontheffing kopen, waarmee ze lan ger dan twee uur kunnen parkeren. MIDDELBURG - Voor een mislukte overval op een ta bakszaak in Middelburg is gisteren een 23-jarige man uit die stad veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk en 120 uur werkstraf. De man vertelde op de zitting van de Middelburgse politie rechter dat hij de overval pleegde met de bedoeling ge pakt te worden. „Waarom bent u dan gevlucht", vroeg de rechter. „Dat was een paniekreactie", zei hij. De Middel burger had op 15 september een verkoopster van een siga renzaak bedreigd. „Geef het geld uit de kassa", had hij ge roepen. Hij vertelde dat hij om aandacht wilde vragen, omdat hij kampt met een cocaïne- en gokverslaving. KRABBENDIJKE - De politie heeft gistermiddag twee minderjarige jongens aangehouden op verdenking van brandstichting op het complex van voetbalvereniging Krabbendijke. De twee worden verdacht van het in brand steken van kunstgrasrollen die klaar lagen voor de bedek king van het trainingsveld. De politie trof de rollen na een melding brandend aan. Volgens Krabbendijke-voor zitter H. Nagelkerke is een deel van het ondertapijt van de grasrollen beschadigd, maar kunnen de werkzaamhe den vandaag gewoon doorgaan. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De volledige Vlissingse PvdA-fractie steunt de voordracht van T. Verha ge-van der Ent als opvolger van de onlangs overleden wethouder C. de Keijzer. Vanavond vindt in de gemeenteraadsvergade ring de stemming plaats. Naast Verhage is N. Peters van D66 kandidaat-wethouder. Ook de twee coalitiepartners, CDA en WD, steunen de PvdA-kandidate. Daarmee lijkt de benoeming een gelopen race. J. Lust van de VVD en C. Seijbel van het CDA zeggen de PvdA-voordracht te ondersteu nen, omdat bij de verkiezingen van 2002 de verhouding twee Pv dA-wethouders, één CDA-wet houder en één VVD-wethouder is afgesproken. Het CDA vond wel dat de PvdA 'vierkant' achter hun kandidate moest staan. „Toen vorige maand bleek dat er toch twee van de zes, eigenlijk twee van de vijf omdat de kandidate ook op zichzelf mag stemmen, tegen stemmers uit eigen gelederen waren, wilden we toch even pas op de plaats maken", zegt Seij bel. S. van Wijnen, fractievoorzitter van de PvdA, kan nu meedelen dat iedereen weer op een lijn zit. „De laatste weken zijn er ge sprekken geweest en daaruit is naar voren gekomen dat ieder een voor Tineke zal stemmen." Hij zegt dat niemand onder druk is gezet en dat iedereen er van overtuigd is dat het 'zo moet zijn en dat deze oplossing de beste is'. De volledige steun van de coalitiefracties is noodza kelijk. Om een meerderheid te krijgen zijn 15 van de 29 stem men nodig. De PvdA heeft zes ze tels in de gemeenteraad, het CDA vijf en de WD ook vijf. Als Verhage-van der Ent van avond wordt benoemd, kan ze vrijdag direct haar baan bij het ROC Zeeland verruilen voor die van wethouder. Er komt dan in de PvdA-fractie een plaats vrij. Volgens de Ge meentewet moet aan de eerstvol gende op de verkiezingslijst van de PvdA de vacature van raads lid worden aangeboden. Dat is H. de Haas. De Haas is vorig jaar als wethouder afgetreden. De ex-wethouder wil nog niet zeggen of hij ingaat op de aan bieding. „Want ik wacht af hoe de stemming verloopt." Of hij er over nagedacht heeft?: „Je denkt er weieens over na, ja." De Haas trad vorig jaar af als wethouder omdat hij niet kon aarden in het duale systeem. E. Walrave-Troost, de toenmalige fractievoorzitter van de PvdA, volgde hem op als wethouder. „Aan mij is gevraagd of ik de plaats van Elly als raadslid wilde overnemen", zegt De Haas. De Haas ging er toen niet op in. „Ik stopte niet als wethou der om raadslid te worden. De si tuatie is nu veranderd, want ik ben er een jaar uit geweest." Vol gende op de verkiezingslijst van de PvdA zijn R. den Broeder en R. de Jonge. Advertentie 28 november 2004 van I 1.00 t/m 17.00 uur bij bloembinderij Damplein 15 Middelburg Tel.: 01 18-640699 Onlangs ging het in het poli tiek café te Middelburg na tuurlijk over het nieuwe A-theater. In de pauze werden er aan de bar gekscherend wat nieuwe namen voor het theater geop perd. De volgende morgen vond de opruimploeg op de bar een bierviltje waar op ge krabbeld stond: wAter-thea- ter. Thanksgiving menu snarige gitaren 1 natuurlijk is Sinterklaas in zijn Directiekamer WALSTRAAT 199 VLISSINGEN 1 mnnciDi IK LANGE DELFT 1 6 MIDDELBURG avond vanaf 17.30 uur €12.50 of 10,00 jctarisch menu) crveren: 0118 - 886 866 vanaf morgen wachten [.SOUBURG - Bij Soubur- jj,van Buren, die een proce- voert tegen vastgoedmaat- ppij Grouwels-Daelmans, ra zich al 63 gedupeerde genoten aangesloten. Ook netten zich voor de huur- ussie in Den Haag tegen Servicekosten, die hen in re- gzijn gebracht. lagen na publicatie in deze over de onterechte afreke- ontvingen de huurders, amelijk afkomstig uit Souburg, een brief van ver ier Grouwels-Daelmans. i legt de vastgoedmaat- pij uit hoe ze aan het to- drag van 88 euro komt. rende de voorgaande ja- ebben ij ervoor gekozen met de werkelijke kosten ening te brengen ondanks jt dat de betaalde voor- len met toereikend waren. Herhebben wij ervoor ge- dit wel te doen aangezien schil tussen de door u be- voorsehotten en de werke- kosten te groot wordt.' dien valt een aanbeveling kü om de servicekosten in rm van maandelijkse voor- en te betalen. erd na de maaltijd' noemt luren de brief, waarop hij ran plan is te reageren. „Ik wei een betere plek om klacht te deponeren: de ommissie in Den Haag." spant Van Buren een pro- eaan tegen een nieuwe af- jng, die hij weigert te beta- iuurtgenoten die zich bij hebben aangesloten, raadt elzelfde aan. Ook garan- hijhen dat ze reeds betaal- mcekosten terug kunnen g. In die eis stelde de huur- issieVan Buren op 14 sep- r al in het gelijk. Grou- laelmans kondigde vervol lij Van Buren aan tegen de aak in hoger beroep te Dat is nog niet gebeurd, ijdlust in Oost-Souburg is volgens Van Buren. „De ts enorm verbroederd. Ie- iwil zijn geld terug." (Advertentie) door Jan Dagevos VLISSINGEN - De stichting Turnschool Zeeland wil in sa menwerking met een aantal Vlis singse gymverenigingen een turnhal laten bouwen. De ac commodatie zou naast de huidi ge sportzaal Vrijenhoven, bij het Baskensburgplein, moeten verrijzen. De kosten van de hal, waar alle Vlissingse gymclubs te rechtkunnen, bedragen volgens de initiatiefnemers zo'n 200.000 euro. Het plan tot de bouw van een nieuwe accommodatie komt op een moment dat de Turnschool Zeeland met de huisvesting wor stelt. De stichting had ruim an derhalf jaar de beschikking over het Scheldekwartier op het voor malige terrein van de Koninklij ke Schelde Groep, maar moest daar 1 november uit, omdat de gemeente dat gebied gaat herin- richten. De Turnschool traint nu in een van de complexen van het ROC-Zeeland in Paauwenburg, maar ook die locatie krijgt een andere invulling. Vanaf 1 januari moet de Turn school daarom zijn heil zoeken in de voormalige wasserij Edel- weis aan de Paul Krugerstraat. Die accommodatie voldoet ech ter niet aan de normen voor het bedrijven van wedstrijdsport, meent voorzitter R. Huijbregts van de stichting Turnschool Zee land. „Als het aan ons ligt is dat dus van zeer tijdelijke aard", zegt hij. „We kunnen daar niet echt uit de voeten. De ruimte is beperkt. Daarom hebben we bij de gemeente voor nieuwbouw ge pleit." Tekeningen De Turnschool Zeeland wil hier bij optrekken met een aantal gymverenigingen uit de gemeen te Vlissingen, zoals VTV, Dios en Astrow en Oranje Nassau. De laatste vereniging heeft inmid dels te kennen gegeven niet zo veel belang bij een nieuwe hal te hebben en wil dus niet participe ren. De overige clubs zitten 6 de cember rond de tafel en als het aan Huijbregts ligt, worden er dan spijkers met koppen gesla gen. „De tekeningen zijn al klaar." De voorzitter wil de betrokken clubs in een stichting onderbren gen, die de hal gaat exploiteren. Huijbregts: „De grond rond de sportzaal Vrijenhoven is in ei gendom van de gemeente Vlissin gen en die zouden we in erf pacht kunnen krijgen. Verder zou de gemeente zich garant moeten stellen voor de hypo theekstelling. Nee, de kosten mo gen geen struikelblok zijn. In Den Bosch wordt een hal van 4,6 miljoen euro neergezet, nou dan zijn wij dus heel voordelig uit. Het mooie is dat wij al over de toestellen beschikken. Die hoeven niet meer aangeschaft te worden. Als het aan ons ligt, staat die hal er komende zomer al." Volgens A. van den Beid van de Vlissingse Sportraad is dat een wat al te voortvarende gedach te. „Er zit aan zoiets een heel poli tiek traject vast. We hebben een meerjarenplanning tot 2009 en daar staat de turnhal niet bij. Dat de turnverenigingen gaan samenwerken en dat ze pleiten voor een nieuwe hal is een goede zaak, maar er zijn nog wel de no dige hobbels te nemen. Ik neem aan dat er toch ook gemeentelij ke financiën voor gereserveerd moeten worden. Hoe eerder hoe beter, maar het moet wel uit voerbaar zijn." De winkelstraat van Oost-Souburg oogt sinds de opknapbeurt ruimer en moderner. foto Ruben Oreel het beste van Blof op Het einde van het begin -iicndag 27 november 13.00-14.00 uur Joep Schrijvers schrijver van Hoe word jjii'en rat over het 'Maandag- morgengevoel 15.Q0-16.30 uur [Gert de Meijer hekijk ook onze website —ojrukkerii middelburg, nl diepe goten langs de kant van de weg, zijn wel gevaarlijk voor met name fietsende kinderen." De Middelburgse M. Geernaert doet regelmatig haar boodschap pen in Oost-Souburg. „Ik kan voor de deur parkeren en er zijn veel kleine winkeltjes bij elkaar en als je hier vaker komt, dan word je herkend door de winke liers. Ik vind het hier leuker dan in Middelburg." Ondernemer P. Scheltus vindt eveneens dat de herinrichting ge slaagd is. „Maar we mochten ook weieens aan de beurt ko men. De straat was voor de oor log voor de laatste keer opge knapt." De winkelstraat is knusser ge worden. Scheltus zegt dat die nieuwe inrichting helaas ten kos te gegaan is van het aantal par keerplaatsen. „Ik heb wel een idee om dat pro bleem te verhelpen: Als Omroep Zeeland, die hier schuin tegen over zit, nu een beetje parkeer ruimte af zou staan, dan zouden we wat ruimer in het jasje zit ten." En waar moeten de medewer kers van Omroep Zeeland dan parkeren? „Op het parkeerter rein bij de RCS-velden bijvoor beeld", zegt hij. MIDDELBURG - Een bewoner van een woning aan het Molenwater in Middelburg is gistermorgen rond elf uur gewond geraakt bij een brandje. De brand ontstond toen de parketwas, die de bewoners aan het opwarmen waren, vlam vatte. De brandende was is door hen buiten gezet, zodat de schade bin nen meeviel. De bewoner is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - De Kanaal straat in Oost-Souburg is hele maal geweldig geworden. Dat vindt Nicole Wolff, volgens ei gen zeggen een echte Oost-Sou- burgse. Ze kan geen enkel nega tief punt bedenken voor de her inrichting van 'haar' winkel straat. Het winkelend publiek laat zich deze woensdagochtend in het al gemeen lovend uit over het nieu we beeld van Souburg. „Maar toch", zegt Linda de Voogd, „waarom moest er zo'n diepe goot langs de weg gelegd wor den? Die is gevaarlijk en je wordt naar de zijkant gedrukt, omdat de automobilisten bru taal zijn", zegt ze. Eind februari gaf wethouder P. van der Maden het startsein voor de herinrichting van de Ka naalstraat. Vorige week waren de werkzaamheden afgerond. De stoepen zijn breder gewor den en de rijbaan is versmald. De Kanaalstraat is eenrichtings verkeer geworden. Vanaf het plein bij het NS-station - dat ook een moderne uitstraling heeft gekregen - mag de winkel straat alleen maar worden inge reden. De Voogd komt het liefst te voet naar het dorp. „Daarom ben ik wel blij met de brede stoep. Dat is een grote vooruitgang, maar ik blijf over die auto's klagen." De Wolff is laaiend enthousiast. „Je moet maar eens op donder dagavond naar Oost-Souburg komen. Dan is het druk. Vroe ger was het uitgestorven." Ze vindt dat het oude dorpsge voel door de herinrichting is te ruggekomen. „Het is vriendelijk en ik hoef helemaal niet meer naar Middelburg of Vlissingen. Hier heb ik alles." Tevreden B. Broeders is ook tevreden. „Maar", zegt ze, „gelukkig zijn er bomen teruggezet." Er ston den voor de opknapbeurt grote bomen. „Zonder nieuwe boom pjes zou de straat nooit intiem zijn geworden. Deze fietssteu- nen zijn mooi van vorm, maar niet praktisch, want voor de kraampjes van de Karolingen- markt is nu onvoldoende plaats." Maar dat zijn details, vindt Broeders. „Voor schoonheid, mag wel iets wijken. Maar die HBeeld Geluid (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11