t'bft§ions PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT testuur schap wil meer salaris PZC Partijen Oekraïne zoeken naar geweldloze oplossing PZC erneuzenaar lekent moord a Antwerpen Vuurzee in Oost-Souburg Istanbul specials tl oorstel loon gezworenen Zeeuwse Eilanden met honderden euro's te verhogen nalist voorspelt voor lgend jaar beurskrach JAGUAR Reizen l Daar moet je naar toe. Acties op komst in bouwsector Babos raakt zijn basisplaats kwijt PARTNERS Terpstra opent ROC in Goes noog bewolking en meest droog, pcjmumtemperaturen rond 8 a 9 gra- je jaargang no. 281 erdag 27 november 2004 nummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovermeulen.nl of kom langs Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113 56 18 12 internet: www.pzc.nl rWendy van den Hurk DDELBURG - Het dage- bestuur van Water- Zeeuwse Eilanden zichzelf een forse salaris- hoging geven. Het loon ide dijkgraaf gaat niet jioog. Als de Algemene «adering volgende uid akkoord gaat, krij- de vier gezworenen en latsvervangend dijk- de loonsverhoging met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2003. Dit zou het waterschap vele tienduizenden euro's gaan kosten. In een voorstel kondigt het dage lijks bestuur de loonsverhoging aan. Dat gebeurt naar aanleiding van een onderzoek door het mi nisterie van Verkeer en Water staat en de Unie van Water schappen. Dat concludeerde een 'te lage tijdsbestedingsnorm' voor de bestuursleden. STERDAM - Staan we aan iooravond van een nieuwe skrach? Technisch analist Tostrams houdt nog de lige slagen om de arm, maar houdt er ernstig rekening idat de effectenbeurzen over lol acht maanden wel eens iflink kunnen kelderen. is momenteel een grote ana- met de aanloop naar Black in 1987," constateert Irams. Hij legt dat vandaag i de Dag van het Aandeel Amsterdam. aandelen, obligaties, goud, euro allemaal stijgen, is gezonde zaak, meent strams. „Het vervelende is lexact hetzelfde gebeurde in Manden voorafgaand aan 19 !0oktober 1987." De koersen BfWout Bareman ÏÏWERPEN - Een 41-jarige loner van Terneuzen heeft sderdag de moord bekend op 35-jarige Maurits 'Maurice' se uit Merksem bij Antwer- i. Dat maakte justitie in Ant- fpen gisteren bekend. De ver- the is woensdag uitgeleverd 'gië. Over het motief van moord deed justitie tot gister- wd nog geen mededelingen. over de toedracht wilde ïordvoerder J. Poels van het töet in Antwerpen gisteren fezeggen. De man uit Merk- n werd al sinds eind oktober t, nadat hij 's avonds ging i»n bij de Noordkasteelbrug liet Antwerpse havengebied, deed hij wel vaker. Om- tëks kwart voor één 's nachts dhij via zijn gsm nog contact I zijn verloofde. Hij vertelde hij 'over een halfuurtje' üs zou zijn. Toen hij om- ïeeks kwart voor twee nog 3 was verschenen, kreeg de öw alleen nog z'n voice mail Ze sloeg direct alarm haar familie en de politie, Advertentie yjy-Miiaa! Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 3e katern pagina 26 Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogJers-jaguar.nl Advertentie vanaf 9 y kijk op www.cnntours.nl Elke week in de zaterdagkrant Of, zoals dijkgraaf W. A. Gosse- kenen. Nu moeten ze vaker ver- den per week 16 tot 24 uur kwijt laar zegt: „In 1950 gingen ge- gaderen." aan het waterschapswerk. Het zworenen eens per week naar Gemiddeld is een gezworene dagelijks bestuur wil dat de kantoor om een brief te onderte- van Waterschap Zeeuwse Eilan- gezworenen een salarisverho- gierden die dagen met veertig procent naar beneden en er heer ste grote paniek op alle finan ciële markten. De olieprijs is in 2003 en 2004 meer dan verdubbeld, zoals dat ook in 1986-1987 gebeurde. Eind jaren tachtig vertoonde de obligatiemarkt in de Verenigde Staten als eerste tekenen van verval en frappant genoeg is dat nu ook het geval. Zodra de obli- gatiemarkten echt de neerwaart se beweging hebben ingezet, zul len de aandelenkoersen volgen, stelt de analist. „Als de analogie klopt, zullen de aandelen nog een opleving meemaken. Een AEX van boven de 400 punten is zeer goed haal baar. Maar daarna komt de klap, over een maand of zes tot acht." GPD die een opsporingsbericht ver spreidde. In de weken daarna bleef het akelig stil rond Impe. Hij bleef onvindbaar en ook zijn auto, een Citroën BX met een Nederlands kenteken, was spoorloos. Tot twee weken gele den, op zondag 14 november, ka jakkers in De Leie bij Kortrijk een onderarm vonden. De woens dag daarna werd ook de andere onderarm daar gevonden. Aan de hand van een verlovingsring - het slachtoffer zou in mei vol gend jaar trouwen met Petra - dna-stalen en vingerafdrukken werd duidelijk dat het om li chaamsdelen van de man uit Merksem ging. Duikers zochten sindsdien tevergeefs naar ande re lichaamsdelen. De 41-jarige verdachte werd zondag door de Zeeuwse politie gearresteerd. Hoe de politie de man, die volgens getuigen werd opgepakt in de Vredestraat in Sas van Gent, ex- schipper was en de Belgische nationaliteit heeft, op het spoor is gekomen, is vooralsnog onduidelijk. Over het slachtoffer is bekend dat hij, na herstel van een trombose, weer van plan was zijn werk in de binnenvaart voort te zetten. Advertentie De brand is ontstaan in het reisbureau op begane grond. door Ab van der Sluis OOST-SOUBURG - Een zeer grote brand heeft gisteravond in de Kanaalstraat in Oost-Sou burg twee woon-winkelpanden volledig verwoest. Niemand raakte voorzover bekend ge wond. De oorzaak van de brand en de omvang van de schade zijn onbekend. Het vuur ontstond rond half tien in een reisbureau op de be gane grond. Toen de stadsgewes telijke brandweer arriveerde sloegen de vlammen al uit het dak van de woning. Meteen werd groot alarm gegeven. De vlammen sloegen vrij snel door naar een aangrenzend stoffen- huis en de woning erboven. Het winkelpand van Zeeman bleef gespaard, dankzij een stenen muur. De brandweer zette uiteindelijk vier blusvoertuigen uit Vlissin- gen, Oost-Souburg en Arnemui- den, een hoogwerker en een lad derwagen in. Het vuur zelf werd bestreden door zestig brand weerlieden. De regionale brand weer Zeeland verleende assisten tie met twee verbindingscom- mandowagens en een unit om de perslucht te vervangen. Om tien voor twaalf kon het sein brand meester worden gege ven. De brand was volgens offi cier van dienst S. Vermeulen hardnekkig te bestrijden. Ver meulen: „Het gaat hier om twee, foto Roland de Jong misschien wel honderd jaar oude, panden. De vloeren en de kapconstructie zijn van hout. We kunnen alleen nog maar van buitenaf blussen, omdat het ge woon te gevaarlijk is om naar binnen te gaan." Ook was het niet uitgesloten dat de uitgebrande woon-winkel panden zouden instorten. De po litie zette de omgeving af voor het publiek, dat in grote aantal len op de brand afkwam. In het dorp zelf hing een penetrante lucht. De dikke rook was tot in de verre omtrek te zien. Bewo ners van de Kanaalstraat die niet hun huis in mochten, wer den opgevangen in restaurant Bandoeng. Slachtofferhulp was ter plekke om hulp te verlenen. ging krijgen van 25 naar 35 pro cent van het maximum van het salaris van de dijkgraaf. De plaatsvervangend dijkgraaf kan voortaan rekenen op 40 in plaats van 30 procent van dat sa laris. De dijkgraaf is ingedeeld in sala risschaal 18. Volgens de CAO van 1 juli 2003 bedraagt zijn maximale maandloon bruto 8055 euro. Gosselaar kan zich de verwach te kritiek op de salarisverhoging voorstellen. „Het gaat om een si tuatie uit het verleden, die we veel eerder hadden moeten rechttrekken. Hoe lang moet je dan nog wachten? Het gaat hier om een eerlijke zaak. Laat de Al gemene Vergadering maar be slissen. Het goede moment komt nooit." Tarieven Het waterschap ligt de laatste weken al onder vuur vanwege de verhoging van de tarieven. Het reageerde onlangs woedend op een vraag van de gemeente raad van Middelburg om de ta- rievenstijging te beperken. De raad schaadt het imago van Wa terschap Zeeuwse Eilanden als kostenbewust overheidsorgaan, werd de gemeenteraad per brief te verstaan gegeven. Een gemiddeld gezin in Mid den- en Noord-Zeeland ziet vol gend jaar de waterschapslasten soms met 20 tot 30 procent stij gen, afhankelijk van de verho ging van de ozb-waarde van de woningen. De waardeschapsla- sten zijn gekoppeld aan die ozb-waarde. WOERDEN - De v akbonden be reiden acties voor in de bouw. Stakingen sluiten zij niet uit. De werknemers zijn boos over verslechteringen in de CAO- voorstellen van de werkgevers. Dat deelden FNV Bouw, Hout en Bouwbond CNV en Het Zwar te Corps gisteren mee. Volgens FNV Bouw weigeren de werkgevers in te gaan op een uit nodiging om de gesprekken over een nieuwe CAO te hervatten Een zegsman van de koepel van bouwwerkgevers AVBB geeft een andere lezing. „Wij willen onderhandelen mits de bonden niet halsstarrig vasthouden aan verworven rechten." De bonden zijn boos over de in zet van de werkgevers over het vroegpensioen. Naast een loons verhoging van 1,25 procent eist FNV Bouw dat werknemers ook in de toekomst met 60 jaar kun nen stoppen met werken. Vol gens het AVBB trekken de bon den te snel conclusies over het vroegpensioen. In het sociaal ak koord hebben kabinet en sociale partners op landelijk niveau hierover afspraken gemaakt. De koepel rekent nu door welke ge volgen het akkoord heeft voor de huidige regeling. ANP pagina 3 CIMV'ers schoorvoetend achter sociaal akkoord door Remco Reidinq KIEV - De twee strijdende kam pen in Oekraïne zullen samen naar een geweldloze oplossing zoeken voor de crisis in het land. Daarbij stuurt oppositielei der Joesjtsjenko aan op nieuwe verkiezingen. De kemphanen Joesjtsjenko en Janoekovitsj ontmoetten elkaar gisteravond. Ook vertrekkend president Koetsjma was aanwe zig. Joesjtsjenko zegde toe dat de oppositie de blokkade van overheidsgebouwen beëindigt zodat de regering zijn werk kan doen. Dat zijn de belangrijkste resulta ten van een bemiddelingspoging die gisteravond plaats vond. Als bemiddelaar trad de Poolse pre sident Kwasniewski op. Hij werd bijgestaan door de presi dent van Litouwen Adamkus, EU-buitenlandcoördinator Sola- na en Jan Kubisch, secretaris-ge neraal van de OVSE, de organi satie voor veiligheid en samen werking in Europa. De voorzit ter van het Russische parle ment, Boris Gryzlov, nam deel als afgezant van Moskou. Volgens Solana was na de geza menlijke bijeenkomst 'de kou uit de lucht' en zijn beide par tijen 'van goede wil'. Werkgroe pen met leden van beide kam pen zoeken naar een oplossing. Beide partijen gaven volgens So lana aan geen geweld te willen gebruiken. Solana sprak eerst afzonderlijk met Joesjtsjenko en Janoeko vitsj. „Tot aan het eind van de dag was onzeker of ze elkaar zouden ontmoeten, dat was de eerste winst van vandaag," Ontstemd Premier Janoekovitsj oogde ont stemd toen hij het paleis verliet. Oppositieleider Joesjtsjenko daarentegen straalde toen hij tienduizenden aanhangers toe sprak op het Onafhankelijk heidsplein. We zullen alleen besprekingen voeren over het houden van een nieuwe verkie- Jongeren beginnen steeds vroeger met seks Hofstede Mon Plaisir in oude glorie hersteld Feyenoord-doelman Gabor Babos moet zo goed als zeker, in ieder geval voorlopig, plaatsmaken voor Patrick Lode- wijks. Trainer Ruud Gullit kondigde dat gisteren in de Kuip in bedekte termen aan. Ook de training van de suk kelende Rotterdamse eredivisionist (vier pun ten uit vier wedstrijden) wees in de richting van een verbanning van Babos naar de bank. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Wetenschap: 10; Zee land: 13,15, 17, 18 en 19; Sport: 20 en 21; Reportage: 23, 24, 25, 27, 29 en 31; Wonen: W1, W2, W4 en W5; Reizen: W7, W9 em Wil;Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17. (Advertentie) ECHTE MAKELAAR 0118 - 616617 (Advertentie) zing", zei hij. Janoekovitsj riep eerder op de dag zijn aanhang op hem te helpen een 'ongrond wettelijke staatsgreep' te voor komen. „Ik geloof in onze kracht, onze wetten en onze grondwet", zei hij tegen enkele duizenden aanhangers in Kiev De massa was afkomstig uit de Donetsk-regio, de machtsbasis van de premier. Het regionaal bestuur van dit oostelijk deel van Oekraïne heeft inmiddels gedreigd met af scheiding. Het bestuur nam een motie aan waarin wordt gesteld dat er een referendum over de toekomstige status zal worden gehouden als het tot een nationa le staking komt. GPD Iposilbankreteningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig roestemming root automatische incasso van dit bedrag van onderstaand m v tekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen prcelabonnement w Noteert u mij voor een abonnement. 0e eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen: UI per maand met automatische incasso l€ 19.951 O per kwartaal met automatische incasso 58.001 O per jaar met automatische incasso 222.50) Kijk op wvm.prc. nl/abonneren, hel gratis 0800 - OU:V 731 o! sim de/e bon naar PZC, afdeling te/etsseivice Antwoordnummer 713.1460 WB Goes 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland Museum voor elektronica uit de oude draaidoos Big band muziekschool swingend op weg naar jazzconcours Het nieuwe onderkomen van het Regionale Opleidin gen Centrum Zeeland in Goes is gisteren officieel ge opend door Erica Terpstra. Het nieuwe complex van het ROC biedt onderdak aan 3200 leerlingen en me dewerkers. De verschillende oplei dingen zaten voorheen verspreid over meerdere loca- «4j ties in Goes. I M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 111