dppositie praat met Koetsjma 1 mam sterft liever dan vrouw e hand te moeten schudden ©ndernemer Veilig vinden Milieudefensie in actie tegen nieuwe snelweg Zwakke lasnaden maken 21 kilometer gasleiding waardeloos esjtsjenko roept zichzelf uit tot president Oekraïne amer wil meer d aanpak files 1 nd» >i i'£j| «Utlï&V, I IA Imam wil dat Geert Wilders spoedig sterft 19 Motie over godslastering sneuvelt Jakarta vraagt hulp in zaak Munir Kamer voor verzilting randmeren Juve klopt Ajax weer met 1-0 druindi.kennisnet.nl 7° 4-2° ZO 3 Korfbal moet sexier t.Svandaag veel zon en het blijft droog, matige zuidoostenwind wordt het nnzeredactie buitenland -De Oekraiense oppo- is van plan vandaag vertrekkend president sjraa over de omstre- presidentsverkiezingen derhandelen. De oppo- wil met het overleg de ende politieke crisis be ren, verklaarde opposi- dster Timosjenko te- bet Russische persbu- Interfax. panning in Oekraïne over ^streden presidentsverkie- is gisteravond verder op- aBij het presidentiële pa dehoofdstad Kiev profes sen tienduizenden mensen de verkiezing van de Sussische regeringskandi- Janoeko\dtsjZij werden te- gehouden door honderden srbewapende ordetroepen, lïriiezer van de Oekraiense iöentsverkiezingen, de her- angsgezinde en pro-Wester- sesjtsjenko, had zichzelf eer- op de dag tot president uitge- [0i. De oppositieleider be- izich niet neer te leggen bij door hem, maar ook interna- ial betwiste uitslag van de bezingen afgelopen zondag. Idigheid ijtsjenko greep gisteren naar nacht, nadat het Oekraiense iement, in een buitengewone iog bijeen was gekomen om «luiten over de geldigheid de officiële verkiezingsuit- Omdat slechts 191 van de i HAAG - De Tweede Ka- wil dat er meer geld gaat de aanleg van wegen om fileleed te verhelpen. meerderheid van CDA, LPF ïïD pleitte gisteren daar in het debat over begroting ivanminister Peijs van Ver- De grootste oppositiepar- sPvdA, wil juist geld voor wegenbouw overhevelen het openbaar vervoer. 'eigen CDA-partij wil af de voorgestelde korting van miljoen euro op de aanleg jpitsstroken. ANP 450 afgevaardigden waren ko men opdagen, konden er geen geldige besluiten worden geno men. De meerderheid boycotte de spoedzitting. Het ging daar bij om aanhangers van presi dent Koetsjma en van diens ge wenste opvolger, premier Janoe- kovitsj. Oppositieleider Joesjtsjenko waarschuwde dat het land in een burgeroorlog kan afglijden, mocht de 'schandalige' uitslag niet worden verworpen. Uitein delijk riepen zijn aanhangers in het parlement hem uit tot win naar. Joesjtsjenko las de presidentiële eed voor, met de hand op de bij bel. Daarna sprak hij vanuit een raam de tienduizenden aanhan gers toe, die zich al enkele da gen op het plein voor het parle mentsgebouw ophouden. „Onze gezamenlijke actie zal leiden tot politiek succes", beloofde Joes jtsjenko de betogers, die een her telling van de stemming eisen. In Lviv en andere steden in het westen gingen eveneens tiendui zenden mensen de straat op om hun steun aan Joesjtsjenko te be tuigen. Ook in de oostelijke stad Charkov waren duizenden men sen de straat opgegaan om hun steun aan de oppositie te betui gen. In Donetsk is juist voor premier Janoekovitsj gedemonstreerd. Ook het regionale parlement van de Krim schaarde zich ach ter Janoekovitsj. De afgevaar digden lieten weten de winst van de regeringskandidaat voor het presidentsschap te erken nen. Tegelijkertijd uitten ze fel le kritiek op de oppositie die door de integriteit van het land in gevaar zou brengen. ANP/AFP/RTR/DPA VLAARDINGEN - Milieudefensie heeft gisteren een spandoek opgehangen naast de A20 bij Vlaardingen, met recente satel- lietbeelden van de luchtvervuiling in Eu ropa. Het doek van tien bij tien meter is een protest tegen de extra luchtvervui ling die optreedt na de aanleg van een nieuw stuk van de snelweg A4. foto Robin Utrecht/ANP pagina 3 Nederland een van meest vervuilde plekken [onze redactie binnenland BURG - De 49 imams die af- Kttweekeinde minister Ver- 4 «él de hand schudden, fcn het mis, zo betoogde de "rgse imam Ahmad Salam tan. to Ahmad Salam was afgelo- weekeinde juist naar Soes- ïrü getogen omdat hij met ster Verdonk over integra le praten. „Toen zij haar ik, heb ik geprobeerd n te doen: mijn gods- respecteren, maar ook de l' Syrische imam vertelde het tan tijdens een persconfe- e b zijn eigen moskee in srg-Noord. In het Arabisch, door zijn zoon. Want zijn Nederlands met vooruit is gegaan, acht- 7! iet onvoldoende om zich noodzakelijke nuances te an uitdrukken. geantwoorde, uitgestoken 'Overschaduwde de bijeen- van de minister met een imams. „Ik wil nog Is graag in debat met haar Megratie. Ik ben bang dat Nu is dat mensen buiten ;:3ni °ns opleggen hoe wij s godsdienst moeten prakti- De Tilburgse imam Ahmad Salam (r) en zoon tijdens de persconferentie. foto John Schouten/GPD f een tussenpersoon opdracht gegeven de minis poren ifi te lichten, zei hij, ^rdie was dat vergeten'. De "U citeerde een handvol ko ranteksten om te 'bewijzen' dat mannen vrouwen niet de hand mogen schudden, uitgezonderd echtgenoten, broers en ooms. De profeet heeft het verbod inge steld om 'het contact tussen man en vrouw te stabiliseren en verdergaand lichamelijk con tact en ontucht te vermijden'. Al leen als iemand ernstig ziek is en er slechts een dokter van het andere geslacht is, mag de regel worden overtreden. De andere 49 imams hadden het bij het verkeerde eind, stelde Sa lam. „Er zijn er die goed weten hoe de wetten zijn, maar er geen ruchtbaarheid aan geven. Zij houden zichzelf en anderen voor de gek en bevorderen niet de in tegratie. Als andere geleerden zeggen dat het beter is dat mos lims afstand nemen van bepaal de wetten, is dat hun zaak, maar het is wel een verandering en aantasting van de godsdienst." Salam piekert er in ieder geval niet over met hen mee te gaan. „Ik wens eerder de dood", zo vertaalde zijn zoon. Compromis sen zijn voor hem alleen moge lijk op terreinen waar de koran het bij aanbevelingen houdt: het gewaad en de muts die hij bij voorbeeld draagt, zijn niet ver plicht, evenmin als gezicht be dekkende sluiers voor vrouwen. De hoofddoek? Brede glimlach. „Die wel." GPD door Wout Bareman ZELZATE - De Belgische gascx- ploitant Fluxys moet een gloed nieuwe 21 km lange gasleiding vervangen. Bij een laatste test, maandag, bleek dat de lasnaden tussen enkele duizenden buizen op het traject Zomergem-Zelza- te niet drukbestendig zijn. Met de ramp bij het Waalse Gel- DEN HAAG - 'Internet-imam' Abdul-Jabbar van de Ven zou het niet erg vinden als Kamerlid Geert Wilders binnenkort dood In het E O-programma 'Het Elf de Uur' antwoordde hij gister avond bevestigend op cle vraag van Andries Knevel of hij Wil ders binnen nu en twee jaar dood wenst. Van de Ven (25), die zichzelf eigenlijk niet als imam wil omschrijven ('Ik ben een stu dent van de islam en een predi kant'), maakte wel duidelijk niet te hopen dat Wilders wordt vermoord door een moslim. Van de Ven zei 'iets van blijdschap' te hebben gevoeld toen hij hoor de dat Van Gogh dood was. Op de website van de EO werd gis teravond meteen met ongeloof en woede gereageerd op de uit spraken van de imam. GPD De koning van de zon in een stad met sneeuw D66 heeft gisteren geen Ka mermeerderheid achter haar motie over godslaste ring gekregen. De motie was bedoeld om 'smalende godslastering' in het Wet boek van Strafrecht (arti kel 147) te schrappen. D66-Kamerlid Van der Laan (foto) verklaarde na afloop 'niet te leurgesteld' te zijn. O Het Indonesische Openbaar Ministerie heeft Nederland om rechtsbijstand gevraagd in de zaak van mensenrech tenactivist Munir. De 38-jarige Indonesiër overleed door vergiftiging op 7 september in het vliegtuig van Jakarta naar Amsterdam. Zijn overlijden zorg de voor een schok in Indonesië. CDA en PvdA in de Tweede Kamer zijn voor verzilting van het Volkerak en het Zoommeer. Dit maakt de kans groter dat hier eb en vloed terugkeren. De partijen vragen de minister van Verkeer en Waterstaat om de maatschappelijke en financiële gevolgen van *5 verzilting van de randmeren op een rij te zetten. Ajax heeft gisteren de vijf de wedstrijd in groep C van de Champions League met 1-0 verloren bij Juventus. Zalayeta scoorde na een kwartier. Door de neder laag en de zege van groeps genoot Bayern München op Maccabi Tel Aviv kunnen de Ajacieden een vervolg in de Champions League verge- 4 ten. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16 en 17; Kunst: 19, 20, 21 en 23; Uit: 25, 26 en 27. Advertentie Woensdag 3 november a.s. verschijnt INFORMATIEBLAD VOOR ONDERNEMERS If; Z met onder meer de volgende onderwerpen: - KmÉsrt«i©n/ IHtams Wiegel.. - GeM: - ILitiwns G®es. Advertentie lingen in het achterhoofd (bij een zware ontploffing kwamen twintig mensen om het leven) neemt Fluxys geen enkel risico. De nieuwe leiding tussen Zomer- gem en Zelzate vormt een onder deel van het distributienetwerk dat via Zeebrugge en Zeeuws- Vlaanderen naar Antwerpen en Noord-Brabant voert. De lei ding richting Nederland is een aftakking die al eerder werd «KHHl De druktesten met water wezen uit dat meer dan tien procent van de buizen van de nieuwe lei ding naar Zelzate 1,4 maal de be- drijfsdruk niet aan kon. Woord voerder Griet Heyvaert van Fluxys: „De lasnaden in de leng terichting zijn gesprongen. We moeten opnieuw beginnen." De aanleg heeft negen miljoen euro gekost, maar de vervan ging zal minstens zoveel kosten, ook al omdat eerst de ondeugde lijke leiding moet worden ver wijderd. De gasbuizen werden geleverd door een Grieks bedrijf. „Op pa pier voldeden ze aan alle voor schriften." Volgens Heyvaert wordt de slechte gasleiding op z'n vroegst in maart volgend jaar uit de grond gehaald. In to taal gaat het om een paar dui zend buizen van 12 meter lengte en met een diameter van 60 cen timeter. De gasdistributie wordt niet getroffen door deze tegen slag. De extra leiding moest met name het industriegebied van Zelzate bevoorraden, maar dat kan via andere wegen gebeuren. ELAND Weet wat de Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,95 ïasii Vow automatische incasso slem ik loe in afschrijving van mijn (posi)bankrekeningnummet PZC bv gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens Ir 1Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geef daarbij eenmalig toestem- ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer Iproef geldt eenmalig binnen zes maandenl Noteert u mij vooreen abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95) O per kwartaal met automa tische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso 222,50). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis- S 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1