>zc iteun voor fusie ziekenhuizen Razende Rollers vinden nieuw stadhuis Vlissingen 'knudde' Middelburg verder met sportboulevard 50% KORTING OPHEFFINGS UITVERKOOP miws- Vlaanderen maakt enig voorbehoud bij plan Vierhout rkvoorziening akt voor owe CAO Besluit over verbouwen ama-school volgt later Middelburg sintvriendelijk Officier leest drankrijder de les Klusser veroorzaakt gaslek in Goes Geen detailhandel in Zeelandhallen Directeur vertrekt bij SSW zeeuwse almanak Vietnamees sdag 23 november 2004 editie Walcheren iClaudiaSonden^n IDELBURG - Het plan voor fcuwse ziekenhuiszorg met topklinisch ziekenhuis als illendste element, heeft de de artsen, de zieken de Provinciale Staten. jleek gisteren in de Staten- jissie voor de zorg en tij een debat in de Scoopera Üdelburg. snit het plan van commis- «ritter P. Vierhout op iZeeuws-Vlaamse voorbe en emotioneel geladen aten van patiënten en Het topklinisch een- met een eigen traumacen- a topkünische behande- e, trekt te veel de aan- iHet raakt te politiek gela- jaf Vierhout gisteravond erkstraffen ëist voor nneptelers IDELBURG - Officier van ticJ. Zondervan heeft giste- b Middelburg tegen een rige Vlissinger, een 38-jari- n uit Dirksland en een ge man uit Stellendam hennepteelt maximale straffen van 240 uur geëist, etaan de officier ligt, beta- idrie elk circa 28.000 euro aan de Nederlandse Staat, flissinger gebruikte in Zie- de bovenverdieping van rakeitje voor de hennep- rij,Bij een inval op 16 werden er 1315 hennep en aangetroffen, praak over twee weken. rsoneel ■effrey Kutterink Honderden werkne- iian de vijf Zeeuwse socia- skplaatsen leggen vandaag wk neer. Ze staken om de foor een nieuwe CAO hbij te zetten. vertrekken mede- van Dethon (Terneu- tóé (Middelburg), ADZ Kigen), De Betho (Goes) en Lidhoek (Zierikzee) naar adelijke protestdemonstra- - de Brabanthallen in Den t Ze protesteren er onder jotto: 'Wij zijn niet gek. tos verdienen een goede '•'Vanuit ruim zestig van de iser honderd sociale werk en komen werknemers dtBrabanthallen. Het on- ®ait om het afsluiten van Wüwe collectieve arbeids- Sokomst, Dat sleept al en; de huidige CAO is of- ^°P 30 juni afgelopen. In ®her zijn op verschillende iffl regionale acties ge ïnde nieuwe CAO, die 1 *d moeten ingaan, wil de ^ng Nederlandse Ge- tot (VNG) onder eer de «regeling versoberen en idrage in het woon-werk- fr afschaffen. kboFNV en CNV Publie- zeggen in te zetten op «ere CAO zonder salaris ei- ..Dat betekent in elk £en lastenverhoging en inkomensachteruitgang", gander Maden (Abvaka- pakket zoals de werk- P tafel hebben gelegd, itdat de mensen er in in volgend jaar zo'n drie CoP achteruit gaan. Dan •det vergeten dat de men- örover we het hebben minimuminkomen 'fa of een salaris dat er l2fn l'gt."Samen met CNV j~ ^aak. eist Abvakabo ^werkers in de sociale lining er niet op ach- gaan, Tegenover hogere (bijvoorbeeld voor het Mas) moeten volgens de Wen verbeteringen staan JJeld afschaffing van de jjrage voor woon-werk- °P de sociale werk- werken ongeveer tijdens het debat toe. Niettemin benadrukte hij dat zonder dat centrum de motivatie voor me disch onderwijs en het aantrek ken van specialisten voor de Zeeuwse ziekenhuizen ont- breekt.Dat topklinisch centrum wordt geen academisch zieken huis, maar kan voorkomen dat Zeeuwse patiënten kostbare tijd verliezen met vervoer naar Gent en Rotterdam en kan geavan ceerde specialisten aantrekken, pleitte hij. Vierhout presenteerde gisteren het rapport van de Commissie van Wijzen voor de Curatieve zorg in Zeeland aan de Staten commissie voor de zorg en tij dens een debat in de Scoopera in Middelburg. Het plan heeft de zegen van de Statenleden, zo bleek, en ook van gedeputeerde G. de Kok (ziekenhuizorg). De Een te kleine lift zorgt voor gevaarlijke situaties in het Vlissingse stadhuis. foto Lex de Meester door Jelmer Oskam VLISSINGEN - Een onhandige lift, lastige deuren en een slecht toegankelijke raadszaal. De stichting De Razende Rollers is niet te spreken over de rolstoel toegankelijkheid van het nieu we stadhuis in Vlissingen. Giste ren maakte de groep een rondje in en rond het gebouw. De Razende Rollers beoordelen de toegankelijkheid van openba re gebouwen voor minder valide mensen. De verzamelde klach ten spelen zij door naar de ver antwoordelijke instantie. R. van der Ploeg, voorzitter van de Razende Rollers, is niet te spreken over de toegankelijk heid van het Vlissingse stad huis. „Op dit moment is het gewoon knudde", zegt hij. „De rolstoel- lift functioneert niet goed. Hij is erg klein en er zit een rottige drukknop op. De lift is niet te bedienen voor mensen met een beperkte handfunctie. Je moet de knop namelijk de hele tijd in gedrukt houden." Ook is Van der Ploeg niet gelukkig met de niet-automatische deuren in het gebouw. „Sommige deuren ope nen veel te zwaar. Als je die van uit je rolstoel wil open duwen, rij je haast zelf achteruit." Daar naast vindt hij dat de raadszaal niet goed toegankelijk is voor rolstoelgebruikers. De Vlissingse wethouder L. Pop- pe-de Looff erkent dat het stad huis nog met wat mankementen te kampen heeft, maar bena drukt dat het om een nieuw ge bouw gaat. „Een nieuw gebouw heeft nu eenmaal met kinder ziekten te kampen. Daar hebben we ook op andere gebieden mee te maken, zoals de automatise ring. Het heeft even de tijd no dig om die zaken te verbeteren", aldus de wethouder. Poppe-De Looff zegt het op een aantal punten eens te zijn met de stichting. „Wij zijn zelf ook niet te spreken over de bouw van de lift. Daar moeten inder daad een paar dingen aan verbe terd worden. Daar waren we al enige tijd over bezig. Het klopt ook dat enkele deuren moei zaam open gaan. Daar heeft de stichting gelijk in. Dat de raads zaal niet goed toegankelijk is, dat bestrijd ik." De Razende Rollers zullen op de open dag van het stadhuis, 27 november, wederom een bezoek je komen brengen. Van der Ploeg hoopt dat de toegankelijk heid dan in orde is. Poppe-De Looff hoopt met hem mee. „Maar garanderen kan ik het niet." MIDDELBURG - Pas als het nieuwe theater aan de Zuidsingel klaar is, beslist de Middelburgse gemeente raad over het verbouwen van de ama-school aan het Molenwater tot studenten kamers. Dat heeft de raad gisteren beslist. De PvdA had een voorstel met die strekking inge diend. Omwonenden had den bezwaar tegen de plan nen omdat ze nu al overlast ondervinden van de studen ten die aan het Bagijnhof wonen. D66 en de Lijst Damman stelden voor om een onderzoek te doen naar een andere bestemming voor het pand. Dat voorstel kreeg geen meerderheid. Het CDA trok een voorstel in om het oude pand van de gemeente aan de Vlissingse- straat niet om te bouwen tot studentenkamers. Wet houder A. de Vries zegde namelijk al toe dat dit pand uiteindelijk bestemd wordt voor ouderenhuisves ting. De raad ging akkoord met het plan om ruim zes honderd Academy-studen- ten in de binnenstad te huisvesten. Ook stemde de raad in met de bouw van zorgwoningen in De Griffi oen en Klarenbeek. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De ontwikke ling van de sportboulevard kan doorgaan. De gemeenteraad van Middelburg heeft gisteravond in gestemd met het in procedure brengen van het bestemmings plan. Als de raad van Vlissingen dat donderdag ook doet, is het sportpark tussen de twee steden een stapje dichterbij gekomen. Even leek het erop dat de raad niet akkoord zou gaan met het plan. Het CDA had samen met Groen- Links voorgesteld om een ander plan te maken dat beter in de omgeving zou passen. De par tijen vonden bovendien dat pas over het plan beslist kan wor den als duidelijk is of het ook fi nancieel haalbaar is. Op dit moment wordt nog onder handeld met commerciële par tijen. Commerciële activiteiten zijn nodig om het plan te kun nen betalen. Wethouder A. de Vries wees de raadsleden erop dat hij de raad dit voorjaar al heeft geïnfor meerd over de plannen. „Ik heb toen niemand horen zeggen, 'ho wethouder'. En nu doet u dat wel. Dat vind ik moeilijk." Hij benadrukte dat er al geld uit gegeven is en dat er afspraken gemaakt zijn met de sportclubs. De hockeyclubs uit beide steden willen graag als één club verder op de sportboulevard. De atle tiekvereniging zit te springen om een nieuwe accommodatie omdat de huidig baan is afge keurd. Bovendien is het plan een uit werking van een nota uit mid den jaren negentig, zei De Vries. Hij wees erop dat de sportboule vard zonder commercie drie mil joen euro duurder wordt. „Als u het groener wilt, betekent dat minder ruimte voor commer ciële ontwikkelingen. Dan kun nen we een groene boulevard maken en dan zal het ongetwij feld mooier worden. De commer ciële activiteiten zijn juist be doeld om financiële risico's te beperken." De Vries vroeg de raad om een keuze te maken. „Nu doorgaan zoals wij voorstel len, of nu kiezen voor een groe ne boulevard." Nieuw plan C. Dekker (SGP) was niet tevre den met het pleidooi van De Vries, die aangaf dat het nu ei genlijk te laat is om een heel nieuw plan te maken. Dekker vond dat de raad nooit de kans heeft gekregen om een princi pieel besluit te nemen over het gebied. „Wanneer nemen we dat eigenlijk?" Volgens E. de Visser (VVD) is dat besluit al jaren geleden geno men. „Wij hebben met elkaar af- ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 nieuwe praktijk moet het beste van de drie Zeeuwse ziekenhui zen in zich verenigen, bepleitte Vierhout. Hij noemde als voor beeld de geconcentreerde borst- kankerzorg in Vlissingen. Ook de meerwaarde die Ziekenhui zen Zeeuws-Vlaanderen hebben van de samenwerking met het Universiteitsziekenhuis Gent, hoort daarbij. Directeur J. van der Heide van de Zeeuws-Vlaamse Ziekenhui zen uitte reserves, maar weiger de de zwartepiet toegeschoven te krijgen als zouden de Zeeuws-Vlamingen de samen werking frustreren. De verwor venheden van de samenwerking met Gent willen de Zeeuws-Vla mingen niet opgeven voor extra voorzieningen als een topkli nisch centrum aan de overkant, benadrukte ook de cliëntenraad van Zorgsaam Zeeuws-Vlaande- ren. Zeeuws-Vlaanderen ziet meer in een evenwicht tussen de drie ziekenhuisorganisaties en verde ling van accentfuncties, zei de directeur. En dan is de toewijzing van on cologie aan Vlissingen logisch gezien de vestigingsplaats van het Zeeuws Radio Therapeuti sch Centrum, gaf Van der Heide als voorbeeld. Grootste vrees bij patiëntenplat form Het Klaverblad is dat de spoedeisende eerste hulp bij de ziekenhuizen verdwijnt, stelde directeur H. Notenboom. Hij wil de garantie dat elke zie kenhuislocatie de spoedeisende hulp behoudt. Volgens het plan kan dit door samenwerkende huisartsenpost en spoedeisende hulpafdeling op de drie zieken huislocaties en een centrale loca tie voor de ernstigste gevallen. MIDDELBURG - Middelburg behoort tot de vijf meest sinterklaasvriendelijke steden van Nederland. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van de Vereni ging tot Behoud van Sinterklaas (VBS). Dertig Nederland se gemeenten, aangevuld met alle provinciehoofdsteden en enkele middelgrote steden zijn onderzocht op hun 'sint sfeer'. Zo is er onder meer gekeken naar de opkomst bij en de grootte van de intocht, de aankleding van de stad en het bestede budget. De goedheiligman is het meest wel kom in Amersfoort, maar komt behalve Middelburg ook graag in Hengelo, Dordrecht en Assen. Rotterdam daaren tegen slaat hij het liefst over, gevolgd door Deventer, Zaanstad, Maastricht en Almere. ANP MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan gaf gisteren in Middelburg zijn eigen kwalificatie aan de mis stap van een dertigjarige drankrijder uit Goes. „De Bob was volgens hem een watje. Hij vond dat hij zelf beter kon rijden. Dat heeft hij aan den lijve ondervonden. Ik noem hem Bert: Bezopen En Rijdt Toch." De Goesenaar werd voor een forse overschrijding van de alcohollimiet veroordeeld tot tien maanden rijontzegging en duizend eu ro boete. De verdachte was 28 augustus na een avondje stappen met zijn vrienden in Renesse met zijn auto uit de bocht van de Stormvloedkering bij Westenschouwen ge vlogen en tegen een paal gebotst. Hij had bijna vier keer zo veel gedronken als is toegestaan. GOES - In een woning aan het Oranjepad in Goes is giste ren kort na het middaguur een gaslek ontstaan. Een man die in het huis aan het klussen was, raakte bij het boren in de vloer de gasleiding. Het lek ontstond nog voor de gasmeter. Het gas verspreidde zich onder de kruipruimtes van aanliggende woningen. Op last van de brandweer moesten de bewoners hun huis uit. Het dichten van het lek en het ventileren van de woningen duurde een uur. GOES - In de vernieuwde en uitgebreide Zeelandhallen bij Goes moet detailhandel uit den boze blijven. Een verte genwoordiger van de Goese middenstandsorganisatie OOG drukte dit gisteravond de raadscommissie grondge bied op het hart. Voor alle zekerheid deed hij dat. Hij kreeg zijn zin. De raadscommissie grondgebied en ook wethouder S. van 't Westeinde (WD) gaven aan vast te houden aan het aloude uitgangspunt: geen winkelfunctie voor de Zeelandhallen, want dat kan ten koste gaan van de binnenstad waarin juist de laatste tijd zoveel wordt geïnvesteerd. MIDDELBURG - Nita Kramer vertrekt als directrice van Stichting Strandexploitatie Walcheren. Zij gaat met haar gezin 'een nieuwe uitdaging' aan in Spanje. Die heeft vol gens eigen zeggen niets te maken met exploitatie van de Spaanse Costa. (Advertentie) Kom daarom snel langs bij de Rabobank voor Vrdaq naar de «tievoorwaarden.Toetsing en registratie bij BKR te'Hel. gesproken dat we een sportbou levard zouden realiseren. Dat hebben we niet alleen gedaan, dat hebben we samen gedaan met de gemeente Vlissingen." Het CDA en GroenLinks beslo ten na overleg achter gesloten deuren het voorstel van tafel te halen. Omdat De Vries niet wilde toe zeggen dat hij een aantal nieu we varianten zou uitwerken, stemden twee van de zes CDA' ers tegen het plan. Ook de frac tie van GroenLinks en de SGP stemden tegen het plan. De Vries zegde wel toe dat hij sa men met de stedebouwkundige wilde proberen om het plan be ter in te passen in het groen. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Dialoog in Amemuiden: „Man", zegt Van Belzen te gen buurman De Nooijer, „we hebben zo lekker gewokt bij de Vietnamees". Antwoord van De Nooijer; „wokokè!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9