Rotterdam mengt scholen Woonsdag! Topprioriteit aan terreurbestrijding rt~ Bedrijf werkt aan netwerk dierendetectives Dode bij botsing auto en lijnbus bü berco Staatssecretaris wil jeugd van nul tot 23 jaar laten volgen 0 louw kiest oor rappe wikkeling raf NMa Stad wil afspiegeling buurt in basisonderwijs Stroomstoring stremt treinen De juiste balans tussen werk en privé OM vervolgt verdachten terreur vierdaagse niet Extra geld Slachtofferhulp Jongen bekent bedreigen conciërge Virus treft bezoekers sites Ilse Tokkies welkom in Zeewolde Nieuw woordenboek Indonesisch morgen is het de héle dag 69^" JTJ 9.95 55.- <3^tb IKEA dinsdag 23 november 2004 flnwfiredactie binnenland (STERDAM - Hond kwijt, J verdwenen. Zelfs na een L,roepen en schudden met een pibrokjes, is het beest er nog «dsniet. gil bedrijf The Tracking Com- BV nil daar wat aan doen en door hel hele land dierende- tectives aan het werven om de vermisten snel op te sporen. Het bedrijf heeft al 150 aanmeldin gen gehad, van met name werk lozen. Zes zijn er inmiddels al met een cursus om de baan te krijgen. „Het werk is voltijd, de mede werkers hebben helemaal hun ei gen winkeltje voor hun regio of belink gisteren. De dierendetec tives zijn momenteel actief in on der meer Het Gooi, Limburg, Zuid-Holland en Texel. In Nederland worden ongeveer als huisdier gehouden. The Tracking Company, opgericht in 1996, heeft de afgelopen ja ren proefgedraaid in de omge ving Almere. Daarbij zijn twee- aan het werk, acht zijn bezig stad", aldus directeur Marco Sie- 2 miljoen honden en katten duizend dieren 'lid' geworden. De huisdieren krijgen een zen dertje in de halsband waardoor ze traceerbaar zijn. Voor 5 euro per maand kunnen de baasjes lid worden en dan wordt het dier opgespoord als het zoek is. Siebelink is erg ambitieus: „Over vijf jaar hopen we op 200.000 huisdieren in ons be stand te hebben." ANP b HAAG - Bouwbedrijven zich schuldig hebben ge- jüktaan vooroverleg en prijs- ipraken kiezen massaal voor i versnelde afhandeling door Nederlandse Mededingings- loriteit (NMa). aiddels hebben 350 van de beschuldigde bedrijven uit 1-, weg- en waterbouw ^werkgeversvoorzitter Blan- ïachtigd tot een af- task te komen met de NMa trdestrafoplegging. bedrijven is een korting van avijftien procent in het voor zicht gesteld op de boetes die fes gevraagd zouden zijn. In i! daarvoor zien ze af van hun ividuele recht bezwaarproce- ks tegen de NMa-sancties te aen. besprekingen tussen Blan- t en de NMa over de exacte rjtoemeting beginnen binnen st. Doel is om begin volgend arde zaak af te ronden. Zowel bouwers als de NMa zeggen ei een streep onder de affaire Rillen zetten. Beide partijen ében eerder aangegeven niet jarenlang voortslepende pro cures te willen verzanden, been brief aan minister Brink- Et van Economische Zaken Blijft NMa-t.opman Kalb- hsch dat het de taak is van D organisatie 'markten te la twerken'. „Het vooruitzicht ja jarenlang slepende procedu- s met alle grote ondernemin- nuit een prominente sector in Nederlandse economie ver- hagtzich daarmee slecht", al- Kalbfleisch. Het verbond bouwwerkgevers AVBB geen inzicht te hebben in overwegingen van de bouwbe- ijven die niet meedoen aan de zamenlijke afhandeling. GPD svchiater mocht chrijven over testestoestand an der Graaf 10NINGEN - Psychiaters i hun visies en meningen èliekelijk kunnen ventileren, mneer dat niet kan is de vrij- "1 van meningsuiting in het fog. .Alleen als het gaat om ei- i patiënten is terughoudend- üopz'n plaats. 'stelt het Regionaal Tuchtcol- e Groningen in de zaak die uert van der Graaf, de moor saar van Pim Fortuyn, had gespannen tegen de Gronin- r psychiater Menno Ooster if- De psychiater publiceerde ng jaar een artikel in het vak- Psy waarin hij schreef dat lader Graaf mogelijk zou lij- Haan het Syndroom van As- $r, een vorm van autisme, tcollege gaf gisteren geen in fill oordeel over de bewe en van Oosterhoff. Van der 'af werd niet ontvankelijk u'"'"1 in zijn klacht omdat i hem en Oosterhoff 81 arts-patiënt-relatie be at. GPD door Marijke Nijboer ROTTERDAM - Rotterdamse ba sisscholen moeten zoveel moge lijk gemengd worden tot een af spiegeling van hun buurt. De dubbele wachtlijst, een voor al lochtone en een voor autochtone kinderen, wordt daarvoor een van de instrumenten. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Door apar te wachtlijsten te gebruiken, kan een school zelf bepalen hoe 'zwart' of 'wit' zij wordt. De gemeente en de Rotterdamse schoolbesturen vragen de Onder wijsraad, het belangrijkste ad viesorgaan van de minister, om de zegen voor dit middel, dat ba sisschool De Pijler op de Kop van Zuid al een paar jaar han teert. Rotterdam gaat bij het Rijk aandringen op ruimte om meer van dit soort selectiemidde len toe te passen. Het collegeplan bevat geen har de maatregelen: B en W kiezen ervoor om artikel 23 van de Grondwet, dat de vrijheid van onderwijs garandeert, te respec teren. Ouders behouden zodoen de het recht om zelf een school te kiezen. Het college wil ouders 'verleiden' om voor bepaalde scholen te kiezen. Dat kan wan neer scholen een duidelijk onder wijskundig profiel neerzetten, naschoolse opvang bieden, of een echte kunst- en cultuur school worden. Zwarte of witte scholen, ook in buurten van de zelfde kleur, worden gestimu leerd om vriendschapsbanden aan te gaan met scholen van een andere kleur. Zij kunnen bij voorbeeld samen sportdagen houden of culturele activiteiten organiseren. Kinderen gedijen volgens het Rotterdamse college beter op scholen die gemengd zijn qua milieu en etniciteit. De etnische samenstelling van een klas zou geen direct effect hebben op schoolprestaties, maar de taal ontwikkeling verloopt beter en gemengd onderwijs is goed voor de integratie. Gemengde buur ten zijn de beste basis voor ge mengde scholen. Rotterdam is al bezig om in zwarte wijken duur dere huizen te bouwen. Het col lege wil samen met woningcor poraties scholen en andere part ners, de ontwikkeling van een prettige woonsfeer in deze wij ken bevorderen. De gemeente wil de 'verkleuring' van wijken en scholen jaarlijks volgen. Gaat de kleur van een school af wijken van die van de wijk, dan wordt besproken met het school bestuur hoe dit gestopt kan wor den. Rotterdam legt bij het keren van de segregatie de prioriteit bij het basisonderwijs. Het voortgezet onderwijs komt later aan bod, maar verwacht wordt dat evenwichtiger samengestel de basisscholen een positief ef fect hebben op het middelbaar onderwijs. GPD MONNICKENDAM - Door een aanrijding tussen een personenauto en een lijnbus van Connexxion, op de N247 tussen Broek in Waterland en Monnickendam, is gisteren de bestuurder van de auto om het leven gekomen. De bus kwam in het naastgelegen water terecht. Er zaten geen passagiers in de bus. foto Evert Elzinga/ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Terrorisme is de gevaarlijkste vorm van georgani seerde misdaad, vindt het kabi net. Politie en justitie gaan zich daarom de komende vijf jaar vooral bezighouden met de strijd tegen terrorisme. Ook de bestrijding van de han del en productie in harddrugs is een topprioriteit, zo schrijven minister Donner (Justitie) en Remkes (Binnenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Ka mer. Andere vormen van georgani seerde misdaad die de komende jaren extra aangepakt worden zijn mensenhandel en -smokkel, de handel in en gebruik van vuurwapens en explosieven en het witwassen van crimineel geld. De speerpunten in de be strijding zijn opgesteld naar aan leiding van adviezen door het DEN HAAG - Door een stroom storing hebben gisteren vanaf 8.00 uur geen treinen van en naar Den Haag gereden. Als ge volg van de stroomstoring kon den er op de treindienstleiding- post van Den Haag geen seinen en wissels worden bediend, al dus ProRail verkeersinformatie. De problemen ontstonden door overspanning op het energienel, meldde ProRail. Hierdoor viel het systeem uit. ANP Korps Landelijke Politiedien sten, het Openbaar Ministerie en een rapport van de Raad van Hoofdcommissarissen. De bestrijding van het terroris me heeft de hoogste prioriteit ge kregen vanwege het acute ge vaar voor de samenleving, schrij ven de ministers. De kans is bo vendien aanwezig dat er verban den zijn tussen terrorisme en de handel in en gebruik van vuur wapens en explosieven. Van daar dat de bestrijding daarvan ook extra aandacht krijgt. Slecht imago De productie en handel in hard drugs en synthetische drugs als xtc heeft ernstige nationale en (Advertentie) Calamiteitenverlof? Minder werken? Kortdurend zorgverlof? www.verlofwijzer.SZNW.nl Dan weet u het snel internationale gevolgen, aldus de bewindslieden. Het is slecht voor de volksgezondheid, het leidt tot corruptie en bij de pro ductie en handel gaat het soms zeer gewelddadig toe. Boven dien heeft Nederland internatio naal een slecht imago, omdat ons land wordt gezien als grote producent van xtc-pillen. De bestrijding van de zware en georganiseerde misdaad ver loopt steeds beter, vinden de be windslieden. Dat is te danken aan de oprichting begin dit jaar van speciale diensten, de Natio nale Recherche en de zes boven regionale rechercheteams. GPD Advertentie aantrekkelijk: *hLS W(= EEAJ Ö£LU/< HESBEM Z-<EAJ WE. MlTrcH/EAJ EEA/ EEkHooRWTJE van onze redactie binnenland ARNHEM - Het Openbaar Mi nisterie stelt geen verdere ver volging in tegen een 37-jarige Syriër uit Beek-Ubbergen, die werd verdacht van het bera men van een gewelddadige ac tie tegen militaire deelnemers aan de Vierdaagse van Nijme gen in juli. Ook een 33-jarige Libanees die werd verdacht van bedreiging wordt niet vervolgd. Het OM heeft onvoldoende belastend bewijs tegen de twee kunnen verzamelen, liet een woordvoer ster gisteren weten. De politie begon 15 juli een on derzoek, nadat ze informatie over een ophanden zijnde actie had binnengekregen. De Liba nees zou zijn benaderd met de vraag een handgranaat te gooien tussen Amerikaanse mi litairen die deelnamen aan de Vierdaagse. Na onderzoek, waaraan 270 rechercheurs mee werkten, werden hij en de Sy riër aangehouden. De Libanees, die illegaal in Ne derland verbleef, is inmiddels uitgezet. De rechter-commissa- ris stelde de man 23 juli op vrije voeten. Het onderzoek van het OM hield daar echter niet mee op. Politie en justitie hebben getuigen gehoord en te lefoons afgeluisterd. Daarbij hadden zij nauw contact met de Nationale Recherche en het landelijk parket. Dat heeft ech ter niet geleid tot voldoende be lastend materiaal om de man voor de rechter te kunnen bren gen. Advocaat G.J. Gerrits is verheugd dat met de beslis sing van het OM definitief een punt achter de zaak is gezet. ANP KAATSHEUVEL - Slachtofferhulp Nederland krijgt 2 miljoen euro extra, onder meer om slachtoffers bij te staan die gebruik willen maken van het nieuwe spreek recht. Minister Donner (Justitie) heeft dat gisteren toege zegd tijdens de gezamenlijke jubileumviering van Slacht offerhulp Nederland en het Fonds Slachtofferhulp. Slachtoffers van een ernstig misdrijf hebben sinds mei van dit jaar het recht om een schriftelijke verklaring te la ten voorlezen tijdens het proces. Vanaf 1 januari krijgen zij ook spreekrecht. ANP BERGEN OP ZOOM - De politie heeft zondag een 15-jari- ge jongen uit Bergen op Zoom aangehouden die per inter net een conciërge van zijn school met de dood had be dreigd. De jongen heeft bekend. Afgelopen week verscheen op enkele internetsites de be dreiging aan het adres van een conciërge van locatie De Zuidwesthoek van het Mollercollege in Ossendrecht. Eerder was de conciërge thuis lastiggevallen door acht jongeren van de school. De directie van de Vmbo-school had daarop vier van hen voor enkele dagen geschorst. Vol gens de politie is de aangehouden jongen een van de ge schorsten en handelde hij uit boosheid hierover. ANP EINDHOVEN - Duizenden computers van bezoekers aan de populaire internetsites startpagina.nl, nu.nl en ilse.nl zijn besmet geraakt met een virus. Van afgelopen vrijdag 22.00 uur tot zaterdag 13.00 uur waren genoemde sites 'ge- hacked'. Dat heeft Ilse Media, het bedrijf achter de popu laire zoeksites, gisteren bekendgemaakt. Volgens Ilse hebben hackers kans gezien een code te ver spreiden via advertenties op de zoeksites. Vanuit die code wordt het zogeheten 'trojan horse'-virus verspreid. Dat kan de beveiliging van computers ernstig aantasten. GPD ZEEWOLDE - De Tokkies trekken volgende week maan dag in hun nieuwe huis op het industrieterrein in Zeewol de. Volgens hun manager Dirk Jan Vis zijn de verhuizing en de afspraak met de gemeente 'zo goed als rond'. Gerrie 'vader Tokkie' Ruimgaart verhuist met zijn twee kinderen naar het industrieterrein. Moeder Hanna blijft achter in Amsterdam, wegens gezondheidsproblemen. Het is de bedoeling dat de Tokkies ook een bedrijf gaan runnen. GPD LEIDEN - Het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde (KITLV) presenteert 3 december in de Indo nesische ambassade in Den Haag een uniek woordenboek Nederlands-Indonesisch. Het is volgens KITLV de eerste uitgebreide versie die op modern Nederlands is gebaseerd. De doeltaal van het woordenboek, dat circa 1200 bladzijden telt, is Bahasa In donesia, de officiële Indonesische taal. Volgens een woord voerder van KITLV bestaan er wel meer Nederlands-Indo nesische woordenboeken. „Maar die zijn een stuk kleiner en lang niet zo uitgebreid." ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Consultatiebu reaus, scholen en regionale meld- en coördinatiecentra voor schooluitvallers moeten de jeugd van nul tot 23 jaar in de gaten houden. Zij krijgen het voortouw in de samenwerking tussen instanties als politie, justitie, jeugdzorg en andere hulpverleners. Gemeen ten worden eindverantwoorde lijk voor die samenwerking. Dat staat in het door het kabi net overgenomen plan van aan pak dat commissaris jeugd- en jongerenbeleid S. van Eijck gis teren heeft gepresenteerd. In het plan staat verder dat de instan ties meer gegevens moeten uit wisselen. Zo kan bovendien wor den voorkomen dat jongeren en ouders niet bij verschillende in stanties hetzelfde verhaal moe ten vertellen, voordat ze hulp krijgen. Ook moeten hulpverle ners dezelfde definities hante ren, bijvoorbeeld voor 'pro bleemjongere'. Bedoeling is dat een docent die merkt dat een leerling veel spij belt, dit kan aankaarten bij het zorgadviesteam van de school, legde Van Eijck uit. Op dit mo ment heeft 89 procent van de scholen al een dergelijk team. Dat team moet in een computer kunnen zien of de leerling ook andere problemen heeft, bijvoor beeld met zijn of haar gezond heid, ruzie tussen de ouders, of met de politie. Op die manier kan beter bekeken worden wel ke instantie de jongere het beste kan helpen. Overigens is het niet zo dat een team van de school zo maar het medisch dossier of het politie dossier van een kind kan lezen. Er staat in de computer alleen dat er een dossier is, vervolgens moeten partijen eerst samen overleggen. Om de verantwoordelijkheden vast te leggen, wil staatssecreta ris Ross-van Dorp (Volksgezond heid) de komende drie maanden een proef beginnen in tien tot vijftien gemeenten en provin cies. ANP Advertentie WANDKAST ALLEBY, Berkenpalroon 210*48 hoog. KINDERACTIVITEIT MALA tekenbord jjnd 12w* IKEAPSFARBAR -r-T-v /T-, De hele /tn f opberg-/glijbaan. r 4 LN j Woonsdag I j ~~"C«g vonaf ï7uur ,es!aur'on! aanbiedingen Vooi alle aanbiedingen geldt: alleen geldig op 24 nov.'04 OP OP en max. 3 p.p. 0900-235 45 32 (0,10/min) woonsdag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 3