Hulst blijft gul voor minima Voorrondes Vlaams dictee in Belfort Sluis Asbest vrij bij brand in schuur Emmadorp Ouderen en chronisch zieken krijgen extraatje Bijeenkomst vrijwilligers Sint op bezoek in oosten regio Rommelmarkt Amnesty Hulst Vogelexpositie Winterfair in Zaamslag Veldtoertocht vanuit Hulst Terneuzense Glashandel BOUWEN MET HOUT JAN VAN CADSAND SS DE JONG GARAGEDEUREN novoferm sektionaal ISO 20 Handmatig ISO 20 Elektrisch www.everse.n I Gehandicapt of chronisch ziek? 1 Glucon Combi®: Het meest verkochte glucosamine-product in Nederland! Blijf net als Liesbeth List soepel en veerkrachtig in beweging! dinsdag 23 november 2004 door Sheila van Doorsselaer HULST - De penibele financiële situatie van de gemeente Hulst en het gewijzigde Rijksbeleid mogen niet ten koste gaan van de minima en ouderen. Hulst heeft daarom, als enige in Zeeuws-Vlaanderen, de bijdra ge chronisch zieken, ouderen en gehandicapten ingesteld. Bij' veel inwoners met een bij standsuitkering en ouderen is volgens wethouder F. van Dries- sche en P. Saeij (hoofd afdeling sociale zaken) de angst ontstaan dat zij erg hard getroffen zullen worden in het nieuwe jaar. „Dat is niet terecht, Hulst heeft er juist veel aan gedaan hen zoveel mogelijk te ontzien. We willen ons sociale gezicht blijven to nen", zegt Van Driessche. Gebleken is dat een grote groep van de ongeveer 280 bijstandsge rechtigden en ouderen in Hulst niet op de hoogte is van de moge lijkheden die de gemeente hen biedt. „Het is erg jammer dat mensen die het niet zo breed hebben, ge meentelijke bijdragen laten lig gen, simpelweg omdat ze er niet van op de hoogte zijn", zegt Saeij. „Ook ervaren ze mis schien een drempel om bij ons aan te kloppen. Alle formulie ren kunnen nu ook telefonisch worden aangevraagd. Hopelijk helpt dat ze over de drempel." Hulst biedt bijstandsgerechtig door Ronald Verstraten SLUIS - De gemeente Sluis is begin volgend jaar gastvrouw van de voorrondes voor het Groot Nederlands Dictee. In het Belfort in Sluis werd gisteren be kendgemaakt dat de voorrondes daar op 19 februari plaatsvin den. Het gaat overigens niet om de bekende Nederlandse dictee wedstrijd, het Groot Dictee der Nederlandse taal, maar om de Vlaamse tegenhanger. Het Groot Nederlandse Dictee wordt in België voor de elfde keer nationaal gehouden. Het wordt georganiseerd door het Davidsfonds, een Vlaamse cultu rele instelling. In België zelf worden de voorrondes in meer dan zeventig plaatsen gehou den. Bovendien zijn er enkele voorrondes in Frankrijk (Parijs, Bailleul) en Luxemburg. In Sluis wordt de voorronde ver deeld over twee sessies, waar aan per sessie zo'n tachtig men sen kunnen deelnemen. Ze wor den verdeeld in vier categorieën van scholieren en twee van vol wassenen. De gemeente stelt de selectieronden open voor glo- baól zeventig procent eigen in woners en dertig procent van el ders. De deelname bedraagt drie euro per persoon, al heeft de ge meente toegezegd dat ze de bij drage van eigen scholieren voor haar rekening neemt. De finale is op 12 maart in Brussel. HULST - De Stichting Welzijn Ouderen (SWO) Hulst zoekt nieuwe vrijwilligers. Door middel van een bijeen komst, zaterdag van 14 tot 16 uur in dienstencentrum De Lie ve, probeert de SWO mensen warm te maken voor het vrijwil ligerswerk. Vice-voorzitter R. van den Kieboom houdt een inleiding en P. de Jong van wel- zijnsinstelling Scoop verzorgt een presentatie. HULST - Bij zijn rondrit door Nederland brengt Sinterklaas komende weekend weer een be zoek aan Oost-Zeeuws-Vlaande- Zaterdag staat de intocht in Sint-Jansteen en Vogelwaarde op het programma. Na een rond rit door de kernen vieren de kin deren een feestje in de plaatselij- ké dorpshuizen. Een dag later doet de goedheiligman Ossenis- se en Clinge aan. In Clinge is eerst een rondgang, gevolgd door een sinterklaas feest in Malpertuus (rond half drie). In Ossenisse verzamelen de kinderen in herberg de Snis. Een week later, op zaterdag 4 de cember, meert de pakjesboot rond het middaguur aan in de haven van Walsoorden. Vooraf gegaan door harmonie St.Ceci- lia trekt het gezelschap verder naar Kloosterzande. Jonge kin deren kunnen terecht in 't Ro zenhof, de wat oudere jeugd wordt door Sint bezocht in Dis co Love. Diezelfde middag wordt nog doorgereisd naar Lamswaarde, Terhole, Nieuw-Namen en Hei kant. De rondgang door de dor pen wordt gevolgd door een ont vangst in de gemeenschapscen tra. Op vijf december laat Sinter klaas zich in het zonnetje zetten in Graauw. De ontvangst is om 14.00 uur aan de Oude Kaai, waarna een slotakkoord volgt in het gemeenschapshuis. den een collectieve ziektenkos- tenverzekering aan waarbij ook brillen en gehoortoestellen worden vergoed: Saeij: „Velen weten helaas niet dat Ook AOW 'ers en WAO'ers met een minimuminkomen hiervoor in aanmerking komen." Chronisch zieken, gehandicap ten en ouderen van 65 jaar en ouder komen nu in aanmerking voor een eenmalige bijdrage van 150 euro per persoon. Hulst is de enige Zeeuws-Vlaamse ge meente die deze doelgroep dit extraatje toeschuift. Ook blijft de gemeente de mini ma ondersteunen. Het gemeente lijk sociaal fonds bestaat welis waar niet meer, maar daarvoor in de plaats is de bijdrage Sport en Cultuur gekomen. Minima kunnen per persoon per jaar honderd euro krijgen. Dit kan worden besteed aan onder andere contributies voor sport vereniging, een abonnement voor een krant, de aansluiting op internet, of een schoolreisje voor de kinderen. Nieuw is wel dat de uitgaven verantwoord moeten worden met rekeningen. Van Driessche: TERNEUZEN - Buurtwerk Scas houdt zaterdag 27 novem ber vanaf 10.00 uur een rommel markt in buurthuis 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Ter- neuzen. Meer inlichtingen via 0115-615183 (tussen 15.00 en 18.00 uur). „De aanvraagformulieren lig gen klaar. Voor wie de gemeentelijke belas tingen niet kan opbrengen, han teert de gemeente het kwijtschel- dingsbeleid. Hulst werkt in dit geval ook samen met water schap Zeeuws-Vlaanderen. De gemeente steunt nu ook die genen bij wie de financiële pro blemen volledig boven het hoofd groeien en kampen met schulden. Hulst heeft aanslui ting gezocht met het inmiddels opgerichte Bureau Schuldhulp verlening Zeeuws-Vlaanderen. S.chuldenai-en die bij de gemeen te aankloppen, krijgen nu de mo gelijkheid geholpen te worden met het vereffenen van hun schuld. Saeij: „Deze mogelijk heid bieden we iedereen. Ook jongeren die het niet meer kun nen bolwerken, kunnen hier voor bij ons terecht." Hulst heeft meegedaan aan een landelijk tevredenheidsonder- zoek onder cliënten van Sociale Zaken. Van Driessche heeft goe de hoop dat Hulst een goede sco re zal behalen. „Eventuele minpunten zullen we dan ook aanpassen." HULST - De Hulster werkgroep van Amnesty International pre senteert zich traditioneel tij dens het eerste weekeinde van de advent. De werkgroep geeft komend weekeinde na de vierin gen in de basiliek op zaterdaga vond en zondagmorgen informa tie en verkoopt kaarsen. door Sheila van Doorsselaer EMMADORP - Bij een uitslaan de brand in een schuur aan de Koninginnestraat bij Emma dorp is gisterochtend asbest vrij gekomen. De brandweer zette groot materieel in en droeg om wonenden op ramen en deuren gesloten te houden. Niemand raakte gewond. De brandweer ontving de brand melding rond 6.30 uur. De brand woedde in het achterste gedeelte van een grote houten boerenschuur. Daar lag onder andere stro opgeslagen. Ook wa ren er kippen en enkele geiten ondergebracht. De dieren kon den eenvoudig worden gered door een paar deuren van de schuur te openen. De dakplaten van de schuur ble ken asbest te bevatten. Omdat de wind de rook en a ting Emmadorp blies, heeft] brandweer even r omwonenden te evacueren. J bleek niet nodig", Hulster brandweercomm^ J. Rijk. „We zijn bij Kfej langs geweest en hebben a aangedrongen dat ramen®® ren dicht moesten blijven." i Omdat het regende, is de J spreiding van asbest binnend perken gebleven. AsbestM zijn volgens Rijk terecht men in een straal van ongeJ zestig meter rondom de sdd Het betreft enkel particulier* rein. Deze week worden den landen asbestvrij gemaakt. I De straten rondom de scm werden afgesloten voor het va keer, tot rond acht uur he brand meester werd gegeven1 De oorzaak van de brandisa niet bekend. Dat de voorselectie in Sluis plaatsvindt, is het gevolg van een toenemende, grensover schrijdende samenwerking met het Davidsfonds, dat culturele evenementen organiseert. „Het is voor ons de meest na tuurlijke partner", stelde Leen Wille, wethouder van onder an dere cultuur. Hij hechtte eraan om de wedstrijd niet als een op zichzelf staand evenement te zien, maar een dat samen met andere initiatieven past binnen het cultureel, economisch en toe ristisch streven van de gemeen te. Daar kon Hans Enkelaar van het Binnenstadsmanagement Sluis zich uitstekend in vinden. Hij wees erop dat een aantal ja ren geleden al een aanzet is gege ven (onder andere door de stich ting Raadskelder) om meer te doen met cultuur in Sluis. Na mens zijn organisatie stelde hij voor de winnaar van de Sluise voorronde een bronzen beeld in het vooruitzicht. Taalwetenschapper en schrijver Lo van Driel, die onder andere een biografie over de uit Sluis af komstige Van Dale heeft ge schreven, vond dat Sluis 'met zo'n merknaam in huis', abso luut iets moest doen. De stich ting rondom Van Dale heeft nog geen concrete plannen, maar ge dacht wordt aan het houden van taalcongressen en het instellen van een literaire of culturele prijs. Het idee om in de toe komst een woordenboekenmu seum in te richten in het Belfort, vond weerklank bij Wille. „Als hier later meer ruimte komt, wanneer de ambtenaren verhuizen, is er misschien een mogelijkheid om dat te realise ren", aldus de wethouder. CLINGE - Vogelvereniging de Vlaamse Gaai uit Clinge houdt komend weekend een tentoon stelling. In zaal de Troubadour zijn 550 vogels van veertig inzenders te bezichtigen. De vogels worden donderdag door keurmeesters bekeken. Het publiek kan de die ren vrijdag vanaf 19.30 uur be zichtigen, zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur en zondag vanaf 10 uur. In de namiddag worden dan de prijzen uitgereikt. ZAAMSLAG - In boerderij Eben Haëzer aan de Koning Wil lem Ill-weg in Zaamslag vindt zondag een winterfair plaats. Er zijn ongeveer achttien stand houders. De oude koeienstal is ingericht met bijzondere pane len en schilderwerk. Er is een de monstratie met klankschalen en een verhalenvertelster vertelt. De winterfair is te bezoeken van 11.00 uur tot 19.00 uur. HULST - Toerclub Hulst houdt zondag de jaarlijkse veldtoer tocht. Deze tocht is onderdeel van de Ronde van het Waasland. Dat zijn 22 veldtoertochten die in de periode van 22 oktober tot 16 ja nuari in deze streek worden ge houden. Het parcours gaat over de Hulsterse wallen, via de Bui tenvest naar de Clingse en Steen- se bossen. Er zijn twee routes: een van 25 kilometer en een van 49 kilometer. Deelnemers kun nen inschrijven van 8.30 tot 10.30 uur. Start en finish zijn bij de kantine van RKHAV in Hulst. Meer dan glas alleen. Ook het adres voor uw interieur: - Spiegels op maat. - Keuken achterwanden in glas. - Glazen meubels op maat. - Hardglazen deuren. - DSH en Garobe schuifwanden. Showroom: Haarmanweg 34 4538 AS TERNEUZEN 0115-618772 Fax 0115-613619 ternglas@hotmail.com VOORDELIG EN COMFORTABEL Huizen, Tuinhuizen, Garages, Schuren, Stables en Vakantiehuizen. telefoon 0114 - 361533 www.euroruswood.com mÊB REINIGING RIOOLTECHNIEK kiwa kiwa De Jong heeft een elftal aan pluspunten Ontstoppen leidingen Wortels wegfrezen Opsporen leidingen via detectie Camera-inspectie in leidingen van 50 mm tot 900 mm. Stankproblemen verhelpen Reinigen kolken-persputten-vetputten 7 dagen 24 uur-service Gedegen vakmensen Supersnelle service Reparatie en aanleg Reparatie van riolering van binnenuit of moeilijk bereikbare plaatsen Tel. 0900-Riolering of 0111-413495 E-mail: info@dejongriooltechniek. nl www. dejongriooltechniek. nl Info tijdens kantooruren (237,5 x 212,5 cm.) van C4£55r voor 1135,- (237,5 x 212,5 cm.) van voor 1525,- Inclusief montage/BTW meer dan alleen zonwering Noordstraat 62 - Axel Telefoon 0031(0)115 563565 Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! ANGO maak(t) beter ^"awaSoo, leven mogelijk! Tel SJ5Ï43 MAX HAVELAAR BANANEN. BETEN VAN SMAAK. BETER V00H BE BOER. BETER VOOR HET MIUEU. DAT IS DOS MAXIMAAL GENIETEN! Voor veerkrachtige en soepel Functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroïtine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeencellen ondersteunen. Glucon Combi* bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veranderen. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de gewrichten Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroïtine (500 mg.) Met toegevoegde vitaminen en mineralen SPECIALE AANBIEDING! Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 301 UW VOORDEEL 17,95 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Cezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38