Actie tegen diefstal in winkels www.pzc.nl/abonneren Binnen handbereik Oorlogsslachtoffer loopt pensioen mis De antieke atlas mag in de uitzending de badmeesters •KM 113II13 Lees de PZC, krant voor Zeeland Goes pakt probleem aan Nieuwe afdeling voor werkervaring Zuidhoek wie een zwembad wii moet in maar met wie? Glucon Combi®: Het meest verkochte glucosamine-product in Nederland en veerkrachtig in beweging! BOUWEN MET HOUT JAN VAN CADSAND Blijf net als Liesbeth List soepel dinsdag 23 november 2004 door Harmen van der Werf GOES - Veel winkeliers in Goes doen geen aangifte van winkel diefstallen. De gemeente Goes, de politie en ondernemersorgani satie OOG willen daar samen iets aan doen om de winkelcrimi- naliteit beter aan te kunnen pak ken. In twee jaar tijd, van 1 januari 2002 tot 1 januari 2004, hebben Goese middenstanders 127 keer winkeldiefstallen gemeld en 113 winkeliers deden daadwerkelijk aangifte. Bij zowel de gemeente, de politie als ondernemers be staat de indruk dat vaker uit winkels wordt gestolen. Voorzit ter R. Berks van Ondernemers Organisatie Goes (OOG) ver moedt dat het om 'een veelvoud' van het aantal officiële aangiftes gaat. „Alle rompslomp rondom het doen van aangifte vergt veel tijd", verklaart Berks de beperk te bereidheid om naar de politie te stappen, „en voordat alle for mulieren zijn ingevuld, loopt de winkeldief alweer vrij op straat rond." A. Fierloos, eigenaar van boek handel Paard van Troje, heeft die ervaring niet, omdat hij de laatste vier, vijf jaar geen aangif te meer heeft gedaan. In die tijd heeft hij wel met diefstal te ma ken gehad. „Maar", zegt Fier loos, „als ik iemand in de winkel betrap, handel ik het zelf af. Het gestolen boek of tijdschrift wordt betaald, of ik neem het te rug." Jaarlijks is hij één procent van zijn omzet kwijt door winkeldief stallen, schat Fierloos. „Gemid deld één of twee keer per week is er wel iemand die iets pro beert te stelen, dat het alarm af gaat bij het passeren van de uit gang. Nogal eens zijn het men sen van wie je het niet verwacht. Een vrouw van in de zeventig die Privé en Weekend heeft ge kocht en ook Story in de tas heeft. Grijze diefstallen zijn dat." OOG-secretaris S. Witkam, eige naar van lingeriezaak Livera, heeft geen idee hoeveel schade hij jaarlijks lijdt door diefstal len. „Soms kom je er ook pas achter, als je de boeken opmaakt en ontdekt dat er het één en an der weg is. Dat hoeft dan niet al tijd gestolen te zijn. Administra tieve fouten zijn ook mogelijk." Veel last van winkeldieven zegt Witkam niet te hebben. Ze ko men met periodes, als er bijvoor beeld een nieuwe collectie uit is en op bestelling lijkt te worden gestolen. „Vaak opereren die mensen volgens Witkam in ben des. „Zijn er opeens dertig, veer tig stuks van hetzelfde artikel weg, ondanks beveiliging met ca mera's en labels. Die bendes zijn doortrapt. Met de politie heb ik ooit camera-opnames be keken. Pas de derde of vierde keer kon je zien hoe ze te werk gingen." Het zou handig zijn, vindt Wit kam, als door de politie zou wor den gewaarschuwd voor bendes, als die bijvoorbeeld in Roosen daal of Bergen op Zoom zijn ge signaleerd. „Maar wij willen voorkomen dat wij in iedere klant een potentiële winkeldief zien. Zo ga je niet met elkaar om." De bijeenkomst van gemeente, politie en OOG over winkelcrimi- naliteit, begin volgend jaar, is be doeld om informatie uit te wisse len en een manier te zoeken om de drempel voor het doen van aangiftes te verlagen. „Want", stelt Witkam, „anders verdwijnt het probleem onder tafel." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er komt - mits het bestuur van het schap er zijn fiat aan geeft - een nieuwe afdeling bij werkvoorzienings schap De Zuidhoek in Zierik- zee. In een speciaal daarvoor in te richten ruimte kunnen men sen werkervaring opdoen. Het opzetten van de nieuwe af deling heeft alles te maken met de reïntegratieprojecten 2004 - 2006 van De Zuidhoek. In het kader daarvan moet een aantal acties ondernomen worden en de eerste stap in deze is de in richting van een ruimte voor wat de 'work-first'-afdeling ge doopt is. Het gaat om een afzon derlijke afdeling met een eigen ingang. Het is de bedoeling dat mensen die niet direct via De Zuidhoek aan werk geholpen kunnen worden of elders prak tijkstage op kunnen doen. op j nieuwe afdeling te werkwotf gesteld. De mensen die op( nieuwe afdeling komen te'm ken, worden begeleid door k werkleider en een voorman de werknemer met raad eny bijstaat. Wat het werk bete wordt gezocht naar eentó repeterend werk. De nieuwea deling wordt gevestigd in i voormalige in- en ompa'kafds ling van De Zuidhoek, die voo! dat doel aangepast moet w® den. Alles bij elkaar is me;^ op poten zetten van de m afdeling een bedrag van né 52.000 euro gemoeid. He! m stel dat bedrag beschikbaar i stellen, komt maandag 29 s vember aan de orde tijdens 4 vergadering van de beslui® commissie van De ZuidhoekD vergadering wordt gehoudeni de bestuurskamer van hetscb en begint om 16.00 uur. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Had ik maar een scherf van een granaat in mijn been gehad, verzucht Piet Veen (69) uit Nieuw-Namen wel eens. Dan had niemand van de Pensioen- en Uitkeringsraad van de Wet Uitkering Burger Oorlogsslachtoffers getwijfeld aan zijn verhaal. Nu kan hij flui ten naar een klein oorlogspen sioentje. Veen was als kind met zijn ouders van Vlissingen naar Nieuwdorp geëvacueerd. Zijn ouders waren op de dag van het ongeval in Vlissingen om te kij ken hoe het met de achtergela ten inboedel was gesteld. Piet was met een aantal vriendjes aan het 'helpen' bij het klaver- maaien. De machine stond stil om de takken tussen de messen weg te halen. Op dat moment ontstond boven het weiland een luchtgevecht tussen een gealli eerde en een Duitse jager. De paarden schrokken. Veens voet kwam tussen de messen terecht; die scheurden zijn linkervoe tot aan de achillespeeshechte Via de broederschap van ooi padvinders hoorde hij dat hd mogelijk is om een oorli ring aan te vragen. Vijf jaargdé den kreeg hij nul op het rekes „Men vond dat het ongevali: met de oorlog te maken h Men zei ook dat er geen aatks ding was om te vluchten uitU singen." Veen wordt niet dagelijks hens nerd aan het ongeval. Hij i zijn verhaal kwijt nu de PZCk langs berichtte dat een as vraag tot een oorlogsuitka! meestal leidt tot een a' Slachtoffers kunnen vaak a bewijzen dat hun psychische medische klachten onlosmai lijk verbonden zijn methunw logservaringen. Wegens geldg brek heeft Veen besloten geent viele procedure aan te spannt) Hij laat de kwestie rusten. J ben er voor honderd prooi van overtuigd dat ik in aaiunj king had moeten komen. Als i oorlog er niet was geweest,s ik ook niets opgelopen." door Lucas Boot BERGEN OP ZOOM - „Sorry mevrouw, maar dat is misschien een paar euro's waard. U dacht zelf toch ook niet dat het een echte Rembrandt was?" Veel be zoekers bij de opnames van het Avro-programma Tussen Kunst en Kitsch in het Markiezenhof in Bergen op Zoom krijgen dit teleurstellende antwoord van de kunstexperts te horen. Er is veel kitsch, maar de 1200 nieuwsgie rigen brengen wel degelijk kunst mee. Als de deuren van het oude mar- kiezenpaleis opengaan, stroomt de grote hofzaal vol met men sen die nu wel eens willen we ten of zij een echt antiek kunst werk op de schoorsteenmantel hebben staan, of dat het beter bij het grof vuil kan worden ge zet. Alles is tamelijk provisorisch verpakt. Een dichtgeplakte schoenendoos vol kostbare arm banden, plastic tassen vol oude prenten, zelfs een boodschap- pentrolley dient als verpakking voor de 'kostbaarheden'. Aan de tafel van expert J. Beek huizen is het meteen raak. Een vader en zoon halen uit een tas een houtsnijwerk dat, zo blijkt bij nadere inspectie, in de negen tiende eeuw gemaakt is. Het snij werk laat een bijbels tafereel zien en wordt door de deskundi ge getaxeerd op een bedrag tus sen de vijf- en achtduizend eu ro. „Ik heb het voor 850 euro ge kocht en het staat nu bij ons op de schoorsteen", vertelt de ge schrokken vader. Even verderop in een gang van de hofzaal staat een Zeeuws-Vlaamse aan de tafel van deskundige B. Hesselink. Zij duwt hem een antieke at las van Zeeland uit 1760 onder de neus. De zeer geïnteresseer de Hesselink bladert door hét oude boek. Er staan prenten in van alle Zeeuwse dorpen en steden en de belangrijke Zeeuwen uit de achttiende eeuw. De expert schat de waar de van de atlas op drie- a vier duizend euro. Hij vindt het boek interessant genoeg voor een op name van het bekende kunstpro gramma. De hele situatie wordt zo voor de camera geënsceneerd dat het lijkt alsof de Zeeuws-Vlaamse net bij de expert aan de tafel staat. Bij kunstexpert J. Hoogesteder staat een bezoeker met een klein Oost-Duits schilderij in de hand. Het blijkt om een achttien- de-eeuwse schilder te gaan die in de stijl van Rembrandt schil derde. Het kunstwerkje zou nu tussen de acht- en twaalfhon derd euro kosten. „Wat heeft u hier voor betaald meneer?," vraagt Hoogeste der. „Twee regenjassen", grijnst de eigenaar van het schil derwerk. „Ik was een jaar of der tig geleden voor zaken in Oost-Duitsland. De twee doch ters van een zakenpartner wa ren helemaal gek van de twee re genjassen die ik bij me had. In ruil daarvoor kreeg ik het schil derij." Wie het verdere verloop van de opnames wil zien, moet wach ten tot volgend jaar. De voorlo pige uitzenddatum is 3 maart 2005. Een expert wordt omringd door kunstliefhebbers tijdens het Avro-programma Tussen Kunst en Kitsch. foto Willem Mieras zwembaden whirlpools sauna's st burgh-haamstede telefoon 0111 651056 www.debadmeesters.com Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale busmess-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Voor veerkrachtige en soepel functionerende gewrichten is het belangrijk dat uw lichaam kraakbeen aanmaakt tussen de gewrichten. Glucosamine en chondroitine zijn hiervoor belangrijke bouwstoffen, die de aanmaak van de kraakbeencellen ondersteunen. Glucon Combi' bevat deze stoffen en vormt daarmee een aanvulling op uw lichaamseigen productie, die vooral tijdens het ouder worden kan veranderen. De vitaliteit van gewrichten en spieren wordt hierdoor behouden! Voor het behoud van soepele gewrichten en spieren Voor de opbouw van kraakbeen Voor smering van de gewrichten Bevat een hoge dagdosering glucosamine (1500 mg.) en chondroïtine (500 mg.) Met toegevoegde vitaminen en mineralen SPECIALE AANBIEDING! Bij aankoop van 1 verpakking Glucon Combi 60 tabletten 31,50) ontvangt u 1 verpakking Glucon Combi 30 tabletten chondroitine.' UW VOORDEEL 17,95 Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 SS 00 of www.deondernemer.com VOORDELIG EN COMFORTABEL Huizen, Tuinhuizen, Garages, Schuren, Stables en Vakantiehuizen. telefoon 0114 - 361533 www.euroruswood.com Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraatf Zierikzee: DA Beauté Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring '5 PZC SCHOUW"» 0 v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32