IC Iteun voor fusie ziekenhuizen Woontoren als beeldmerk Goes OPHEFFINGS 50% KORTING Personeel sociale werkplaatsen staakt voor nieuwe CAO Goese bewoners huis uit wegens gaslek UITVERKOOP Middelburg sintvriendelijk Werk in tunnel eerder aanduiden Officier leest drankrijder de les Nu extra lage rente bij de grootste hypotheekbank. Bereikbaarheid stadhuis slecht Detailhandel uit den boze in Zeelandhallen Vietnamees i (uws-Vlaanderen maakt enig voorbehoud bij plan Vierhout ^0113-315649 MC.nl hedaclie@pzc.nl ^31,4460 AA Goes rentié-exploitatie: 6nMidden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; naai' 020-4562500. jjag 23 november 2004 editie Bevelanden-Tholen ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN SNIJBLOEMEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 MIDDELBURG - Middelburg behoort tot de vijf meest sinterklaas vriendelijke steden van Nederland. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van de Vereni ging tot Behoud van Sinterklaas (VBS). Dertig Nederland se gemeenten, aangevuld met alle provinciehoofdsteden en enkele middelgrote steden zijn onderzocht op hun 'sint sfeer'. Zo is er onder meer gekeken naar de opkomst bij en de grootte van de intocht, aankleding van de stad en het bestede budget. De goedheiligman is het meest wel kom in Amersfoort, maar komt behalve in Middelburg ook graag in Hengelo, Dordrecht en Assen. Rotterdam daarentegen slaat hij het liefst over, gevolgd door Deven ter, Zaanstad, Maastricht en Almere. ANP MIDDELBURG - Afsluitingen van de Westerscheldetun- nel moeten op tijd worden aangegeven, zodat automobilis ten die van ver komen nog een alternatieve route kunnen kiezen. De CD A-fractie in Provinciale Staten pleit daar voor in schriftelijke vragen aan het dagelijks provinciebe stuur. Het CDA vindt het vervelend dat mensen die bij voorbeeld elders uit Nederland komen pas bij de tunnel ontdekken dat ze er niet door kunnen. Zij moeten dan te rug om via de Liefkenshoektunnel bij Antwerpen alsnog in Zeeuws-Vlaanderen te komen. Het zou beter zijn om mobiele signaleringsborden te plaatsen op punten waar automobilisten nog voor een andere weg kunnen kiezen. Volgens gedeputeerde T. Poppelaars (CDA, verkeer) heeft de NV Westerscheldetunnel daar ook al plannen voor. Ook aan een ander verzoek van de CDA-fractie wordt reeds voldaan. Het is al mogelijk, zegt Poppelaars, om bij onderhoud of bij een ongeluk in de ene tunnelbuis, al het verkeer in beide richtingen door de andere tunnelbuis te leiden. MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan gaf gisteren in Middelburg zijn eigen kwalificatie aan de for se misstap van een dertigjarige drankrijder uit Goes. „De Bob was volgens hem een watje. Hij vond dat hij zelf be ter kon rijden. Dat heeft hij aan den lijve ondervonden. Ik noem hem Bert: Bezopen En Rijdt Toch." De Goesenaar werd voor een forse overschrijding van de alcohollimiet veroordeeld tot tien maanden rijontzegging en duizend eu ro boete. De verdachte was 28 augustus na een avondje stappen met zijn vrienden in Renesse met zijn auto uit de bocht van de Stormvloedkering bij Westenschouwen ge vlogen en tegen een paal gebotst. Uit de score van 855 mi crogram bleek dat de automobilist bijna vier keer zo veel had gedronken als is toegestaan. In de strafmaat werd meegenomen dat de Goesenaar eerder was veroordeeld voor dronken rijden. (Advertentie) Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank door Harmen van der Werf GOES - Bij het station krijgt Goes niet één woontoren, maar twee, aan elkaar geschakelde woongebouwen in één rank en slank complex van exact 69,78 meter hoogte. Het grote moment was daar, gis teravond in de raadscommissie grondgebied. De Rotterdamse architect C. Zwiers presenteer de zijn ontwerp van wat hij noemde 'één van de toekomstige beeldmerken van Goes'. Veel te kenwerk heeft hij verricht en hij is nog niet helemaal klaar, maar de contouren van de woontoren zijn duidelijk. De opdracht luidde een rank en slank gebouw te maken. Zwiers heeft dat gedaan door twee woontorens in één te maken, die met elkaar verbonden zijn door een open glazen trappenhuis en een glazen lift. Het complex wordt groot, maar krijgt door de doorzichtigheid van het lift- en trappenhuis tege lijkertijd iets 'ijls'. Aan het nieuwe stationsplein ko men commerciële ruimtes. Het VLISSINGEN - Een onhandige lift, lastige deuren en een slecht toegankelijke raadszaal. De stichting De Razende Rollers is niet te spreken over de rolstoel toegankelijkheid van het nieu we stadhuis in Vlissingen. De Razende Rollers beoordelen de toegankelijkheid van openbare gebouwen voor minder valide mensen. parkeren wordt bovengronds in twee lagen. Dat is een bewuste keuze. „Wie in een toren woont, wil uitzicht", merkte Zwiers op. „Dankzij de twee parkeerdek ken krijgt elke bewoner dat, ook de mensen op de allereerste woonetage." De woontoren mocht hooguit 79 meter worden en/of maximaal 22 lagen krijgen. Door per woon laag drie meter hoogte te reke nen, is het ontwerp uiteindelijk op bijna zeventig meter uitgeko men. Twintig woonlagen zijn in totaal voorzien met samen zes tig appartementen, twintig in het éne smalle gedeelte van het complex en veertig in het brede re gedeelte. Monument Waarom Goes zoiets wil, hoog bouw bij het station? „Omdat Goes een stad is en dat mag uit stralen", reageerde wethouder S. van 't Westeinde (VVD). Zij is ervan overtuigd dat Goesenaren het ontwerp mooi zullen vinden. „Over honderd jaar is dit een monument." G. van Kralingen, directeur van de Walcherse Bouw Unie, keek al uit naar de start van de bouw werkzaamheden, over een jaar schatte hij. De WBU bouwde in Vlissingen al de Sardijntoren aan de Boulevard Bankert. „De woontoren in Goes krijgt meer uitstraling", durfde Van Kralin gen te stellen, „omdat die alleen komt te staan, midden op de Be- velanden." Of de Goese bevolking zijn me ning deelt, zal volgende week dinsdagavond blijken, als pro jectontwikkelaar Proverko en de gemeente het plan in theater De Mythe presenteren met archi tect Zwiers. De bijeenkomst be gint om half acht. door Jeffrey Kutterink GOES - Honderden werkne mers van de vijf Zeeuwse socia le werkplaatsen leggen vandaag het werk neer. Ze staken om de eisen voor een nieuwe CAO kracht bij te zetten. Met bussen vertrekken mede werkers van Dethon (Terneu- zen), Lété (Middelburg), ADZ (Vlissingen), De Betho (Goes) en de Zuidhoek (Zierikzee) naar een landelijke protestdemonstra tie in de Brabanthallen in Den Bosch. Ze protesteren er onder het mot to: 'Wij zijn niet gek. WSW'ers verdienen een goede CAO.' Van uit ruim zestig van de ongeveer honderd sociale werkplaatsen komen werknemers naar de Bra banthallen. Het conflict draait om het af sluiten van een nieuwe collectie ve arbeidsovereenkomst. Dat sleept al maanden; de huidige CAO is officieel op 30 juni afge lopen. In september zijn op ver schillende plekken regionale ac ties gevoerd. In de nieuwe CAO, die 1 juli had moeten ingaan, wil de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) onder meer de ouderenregeling versoberen en de bijdrage in het woon-werkverkeer afschaffen. Sober Abvakabo FNV en CNV Publie ke Zaak zeggen in te zetten op een sobere CAO zonder salaris verhoging. „Dat betekent in elk geval geen lastenverhoging en geen inkomensachteruitgang", zegt A. van der Maden (Abvaka bo FNV). „Met het pakket zoals de werk gevers op tafel hebben gelegd, betekent het dat de mensen er in inkomen volgend jaar zo'n drie procent op achteruit gaan. Dan moet je niet vergeten dat de men sen waarover we het hebben vaak al een minimuminkomen verdienen of een salaris dat er net boven ligt." Samen met CNV Publieke Zaak, eist Abvakabo dat medewerkers in de sociale werkvoorziening er niet op achteruit gaan. Tegenover hogere kosten (bij voorbeeld de premieverhoging voor het ziekenfonds) moeten volgens de vakbonden verbete ringen staan (bijvoorbeeld de af schaffing van de eigen bijdrage voor woon-werkverkeer). Van der Maden: „Met de plan nen van de VNG zullen werkne mers in de sociale werkvoorzie ning er fors op achteruit gaan. Dit is voor de bonden absoluut onacceptabel." Op de sociale werkplaatsen wer ken ongeveer 85.000 mensen met een arbeidshandicap. GOES - In de vernieuwde en uit gebreide Zeelandhallen bij Goes moet detailhandel uit den boze blijven. Een vertegenwoordiger van de Goese middenstandsorganisatie OOG drukte dit gisteravond de raadscommissie grondgebied op het hart. Voor alle zekerheid deed hij dat. Hij kreeg zijn zin. De raadscommissie grondgebied en ook wethouder S. van 't West einde (WD) gaven aan vast te houden aan het aloude uitgangs punt: geen winkelfunctie voor de Zeelandhallen, want dat kan ten koste gaan van de binnen stad waarin juist de laatste tijd zoveel wordt geïnvesteerd. zeeuwse almanak Zicht op de woontoren vanaf het nieuwe stationsplein van Goes. De toren is een ontwerp van de Rotter damse architect C. Zwiers. Dialoog in Arnemuiden 'Man', zegt Van Belzen tegen buurman De Nooijer, 'we heb ben gisteren zo lekker gewokt bij de Vietnamees'. Antwoord van De Nooijer: 'wokokè!' ■landia Sondervan GOES - In een woning aan het Oranjepad in Goes is gisteren kort na het middag uur een gaslek ontstaan. Een man die in het huis aan het klussen was, raakte bij het boren in de vloer de gasleiding. Het lek ontstond nog voor de gasmeter. Het gas verspreidde zich onder de kruipruimtes van aanliggende woningen. Op last van de brandweer moesten bewoners hun huis uit. Opvang was geregeld in zorgcentrum Randhof, maar ze konden bij buren terecht. Het dichten van het lek en het ventile ren van de woningen duurde ruim een uur, waarna iedereen terug naar huis kon. foto Willem Woznitza nu al gemaakt worden met het aanpakken van Zeeuwse wacht lijsten door verdeling van eik aars patiënten, stelde Vierhout voor. De nieuwe praktijk moet het beste van de drie Zeeuwse zie kenhuizen in zich verenigen, be pleitte Vierhout. Hij noemde als voorbeelden de geconcentreerde borstkankerzorg in Vlissingen en de samenwerking tussen zie kenhuis- en verpleeghuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen. Ook de meerwaarde die Ziekenhuizen Zeeuws-Vlaanderen hebben van de samenwerking met het Uni versiteitsziekenhuis Gent, hoort daarbij. Directeur J. van der Heide van de Zeeuws-Vlaamse Ziekenhui zen uitte reserves, maar weiger de de zwartepiet toegeschoven te krijgen als zouden de Zeeuws-Vlamingen de samen werking frustreren. Hij wil al heel lang samenwerken met de ziekenhuizen boven de Wester- schelde, maar niet in fusievorm, herinnerde Van der Heide. Door de samenwerking met Gent is wel een derde van de weggetrok ken patiënten teruggewonnen en verkreeg ziekenhuis De Hon- te neurochirugie en bijzondere tandheelkunde, somde Van der Heide op. De verworvenheden van de sa menwerking met Gent willen de Zeeuws-Vlamingen niet opge ven voor extra voorzieningen als een topklinisch centrum aan de overkant, benadrukte ook de cliëntenraad van Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen. Zeeuws-Vlaanderen ziet meer in een evenwicht tussen de drie ziekenhuisorganisaties en verde ling van accentfuncties, zei de directeur. En dan is de toewij zing van oncologie aan Vlissin gen logisch gezien de vestigings plaats van het Zeeuws Radio Therapeutisch Centrum, gaf Van der Heide als voorbeeld. Grootste vrees bij patiëntenplat form Het Klaverblad is dat de spoedeisende eerste hulp bij de ziekenhuizen verdwijnt, stelde directeur H. Notenboom. Hij wil de garantie dat elke ziekenhuis locatie een spoedeisende hulpaf deling behoudt. Dat kan hielden Vierhout en de Oost-Souburgse huisarts en Statenlid Jan Ber gen het hem voor: met een sa menwerkende huisartsenpost en spoedeisende hulpafdeling op de drie ziekenhuislocaties en een centrale locatie voor de ern stigste gevallen. Als dat gevoel van veiligheid de Zeeuwse bur ger goed kan worden uitgelegd, is het Klaverblad daarmee ak koord, liet Notenboom blijken. DELBURG - Officier van tri Zondervan heeft giste- 2 Middelburg tegen een pgeVlissinger, een 38-jari- Ean uit Dirksland en een pge man uit Stellendam I hennepteelt maximale btraffen van 240 uur geëist, kaan de officier ligt beta- iedne elk circa 28.000 euro E«an de Nederlandse Staat, kkagen zouden ze over heb- ifdiouden aan vijftien oog- 12 een tijdsbestek van ruim k «aak over twee weken. taffen voor mneptelers IELBURG - Het plan voor jwse ziekenhuiszorg met topklinisch ziekenhuis als idste element, heeft de de artsen, de zieken- _en de Provinciale Staten, hjeek gisteren in de Staten- ssie voor de zorg en later een debat in de Scoopera lelburg. Suit het plan van com- tvoorzitter P. Vierhout top Zeeuws-Vlaamse voor- kdep. en emotioneel gela- bumenten van patiënten ben. Het topklinisch cen- t met een eigen traumacen ten topklinische behande- k trekt te veel de aan tikt raakt te politiek gela- Uf Vierhout gisteravond bhet debat toe. Niettemin knikte hij dat zonder dat hm de motivatie voor me lt onderwijs en het aantrek- [ran specialisten voor de pse ziekenhuizen ont- fc. Dat topklinisch centrum ktgeen academisch zieken- k maar kan voorkomen dat inrsepatiënten kostbare tijd fezen met vervoer naar Gent Botterdam en kan geavan- lie specialisten aantrekken, fee hij. r.out presenteerde gisteren irapport van de Commissie lijzen voor de Curatieve |in Zeeland aan de Staten- enissie voor de zorg en tij- seen debat in de Scoopera iddelburg. iplan heeft de zegen van de eden, zo bleek, en ook eputeerde G. de Kok (zie- iaizorg), Een begin van nieu- fouwse ziekenhuiszorg kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25