Lachles voor de serveerster Geïnspireerd door Cobra, Japan, glas en edelstenen PZC Zeeuws Orkest toont ich van twee kanten Denys gouverneur van Oost-Vlaanderen [eeuws plan oor tunnel indhoven lunst Gastvrijheid Rijkeluisschool Roemenië II Voetbal 'speldienst Veel schilderijen op veiling van Verhage Zeeuws Museum leent verrekijker uit voor expositie Naaktzwemmen in Vlissingen flfWnut Bareman UffiUZEN - De NV Wester- jeldetunnel heeft een plan ge dateerd voor een acht kilo- flange toltunnel rond Eind en. Die moet een einde ma- s aan de verkeersproblemen in om de stad. Het gaat om i geboorde tunnel. Kosten: aeen miljard euro. tunnelexploitant ontpopt Steeds meer als projectont- ^eiaar. De NV is niet alleen Kkken bij de uitwerking van ^en vGor de aanleg van een cel onder het Kanaal jj-Terneuzen bij Sluiskil ('ka- Ükruising'). maar heeft ook sssen op de tekentafel liggen Ir projecten elders in het i Naast het tunnelplan voor jjboven gaat het om een pro- tddersin Brabant. {plan voor een ondergrondse eiveg die de ruit rond Eindho- r moet sluiten, is inmiddels tresenteerd aan de bestuur- sin de regio en wordt de ko pie weken ook voorgelegd t belangstellende bedrijven fcsPhilips en DAF. Verkeers- (douder M. Schreurs van tioven is optimistisch over [kansen van het project. „Met plunnel kunnen we de bereik- tóieil en leefbaarheid van Uoven en Helmond verbete- zonder dat we de natuur tus- jü de steden schaden." Gelukki- I bijkomstigheid is volgens [ardatminister Peijs van Ver te en Waterstaat op zoek is te een locatie voor de invoe- b van rekeningrijden. „Dit beet biedt een hele mooie Eerder wilde het Rijk knieuwe snelweg bij Eindho- komdat het om een regionaal keersprobleem' zou gaan. fWesterscheldetunnel wil ten ken van Eindhoven een tun- S boren tot twintig meter jf. De nieuwe snelweg gaat A50 de grond in, komt bij omhoog voor een aan- liiting op de Helmondweg en lat weer de grond in tot de Een variant gaat uit van p verlenging van de tunnel lar de A2. De tunnel (net als Westerscheldetunnel met zou in 2011 in ge- worden genomen. door Wout Bareman Ooit bediend door een chagrijnige ober of serveerster? Vast wel. Je maakt het mee op overvolle terrassen, in drukke restaurants, maar ook in pan nenkoekenhuizen en in ijssalons. Ge strest horecapersoneel, vaak heel jong, net niet kauwgom kauwend. Een ser veerster, die ongeïnteresseerd de andere kant op kijkt als een klant wuivend haar aandacht zoekt. Een jonge ober, die alleen tijd heeft voor het vrouwelij ke barpersoneel en verveeld reageert op een bestelling. Simon Carmiggelt beschreef het decen nia geleden veelvuldig in zijn Kronkels, met een zwak voor die opbloeiende kal verliefdes rond de bar en een nog veel groter medeleven met de norse, oude kelner, die alles in zijn lange carrière al meemaakte en zich met gekweekte plat voeten een weg baande tussen toog en tafeltje. Maar de klant is vandaag de dag lang zo meelevend en begripvol niet meer. Hij wenst op zijn wenken te worden be diend, duldt geen fouten en heeft in doorsnee weinig tijd. En gelijk heeft hij, oordeelt directeur Jeu Claes van de brancheorganisatie Ko ninklijke Horeca Nederland (KHN). Hij voelt niets voor speciale cursussen, maar vindt wel dat de bestaande hore- ca-opleidingen meer aandacht dienen te besteden aan de uitstraling en het ge drag van het bedienend personeel, net jes gezegd: 'de zwarte brigade'. Claes is hard in zijn oordeel: heb je moeite met glimlachen? Dan ben je niet geschikt voor de horeca. Zo simpel is het. En met een lachje suggereert hij dat het horecapersoneel misschien maar eens op 'lachles' moet. Claes kwam op het idee na een aanzwel lende stroom klachten over chagrijnig personeel, dat soms ook ronduit bot rea- Gastvrij personeel is goud waard in de horeca. geert op de wensen van de klant. Het vakblad Horeca Misset wijdde er on langs liefst acht pagina's aan. De bood schap: een oprechte glimlach doet zelfs de grootste hork smelten. De glimlach is een universeel teken van welkom en gastvrijheid. Sfeer Een enquête van het bureau Foodstep uit Wageningen wijst uit dat gasten een horecabedrijf in de meeste gevallen kie zen vanwege sfeer en gezelligheid. Dat geldt voor 30 procent van de restaurant bezoekers en ruim de helft van de café bezoekers. Volgens de onderzoekers ligt het voor de hand dat de glimlach in die bedrijven standaard is. Gastvrij perso neel is goud waard. Deskundigheid is voor de gast veel minder doorslagge vend dan vriendelijkheid. „Gastgericht denken is de basis van het vak'-',-oordeelt een deskundige van de Stichting Vakonderwijs Horecabedrij ven. „Het personeel moet beseffen dat er zonder gasten geen werk is. Daarom moet personeel in ieder willekeurig res taurant het onaantastbare gevoel uit stralen dat de klant welkom is. Graag iets voor een gast willen doen, zonder het gevoel dat je ondergeschikt bent." „Juist", zegt docent/coördinator Jan Casteleijn van de horecaopleiding op het ROC Westerschelde in Terneuzen. „Daar ben ik het 125 procent mee eens. Wij besteden hier ontzettend veel aan dacht aan die gastvrijheid. Dat vind ik bijna belangrijker dan of je dat kopje koffie nu links of rechts serveert. Je moet tonen dat je plezier in je vak hebt; niet dat gemaakte, dat gekunstelde. We zitten hier tenslotte niet in Amerika, waar het allemaal wel erg plastic is." Respect Hij kan er bij zijn leerlingen niet ge noeg op hameren: je bent dienstbaar en dient de gast met respect te behandelen. En dat geldt voor alle personeelsran- gen, van assistent tot manager. En ook al lijkt het allemaal zo logisch, toch gaat er geen dag voorbij of Jan Castele- foto Wim Kooyman ijn wijst op die dienstverlenende rol. Hij stelt vast dat het niveau van het per soneel in de horeca de laatste jaren af glijdt. Maar dat ligt, meent hij, niet al leen aan de obers en serveersters. „De ondernemers mogen zichzelf ook best eens een spiegel voor houden. Door de economische druk wordt het personeel gedwongen soms veertien tot zestien uur te werken. Nou, probeer je chagrijn dan maar eens te verbergen. De rand voorwaarden moeten natuurlijk wel in orde zijn." De Zeeuwse horecavoorman Siete Rof fel, zelf hotel- en restauranteigenaar, last regelmatig een klein 'opfrismo- ment' voor zijn personeel in. „Want au tomatisch verslapt na een tijdje die goe de houding weer en sluipt er routine en nonchalance in. Voor nieuwkomers heb ben we de gedragscode op een A-viertje gezet." Bij sollicitaties let hij nadrukke lijk op 'de goede uitstraling'. Roffel: „Ontbreekt die, dan ben je niet geschikt voor de horeca." Zijn reactie op onbe schofte klanten? „Een big smile!" zaterdag 20 november 2004 lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Dit heb ik zien aankomen. Het kabinet streeft naar de kloof arm-rijk. Het geld kan toch niet op? Eigen zakken vullen is toch bekend? Een rijkeluisschool (PZC 17-11). Een kleinere groep kun je meer aandacht geven. Maar waar ze op die eliteschool beslist verkeerd mee bezig zijn is kinderen een verkeerde visie aan te leren op de maatschappij. Ze leren kinderen neer te kijken op mensen met minder inko men. En ontwikkelen bij hen de liefde voor geld en een titel. Rijk worden en je aanzien/titel zijn toch het belangrijkste in het le ven? Je gaat toch niet om met een vriendje van een timmer man? Dat is toch beneden jouw soort? Of is het een directeur van een timmerfabriek? Ja, dan is het goed. Zo is men dus duide lijk verkeerd bezig, er wordt als het ware hoogmoed onderwe zen. School en ouders zijn ver keerd bezig. Bakkers, slager, loodgieters, schilders, verpleeg kundigen zullen ze toch altijd nodig hebben. Een kind heeft een gezonde opvoedkundige vi sie nodig. Met waardering van zijn capaciteiten en kwaliteiten en met de acceptatie daarvan door zijn ouders. Ieder kind is uniek. Een goed fundament is belangrijk. Dat doen rijkeluis- ouders duidelijk niet, waardoor het kind zich ook nooit geaccep teerd zal voelen. Ze schamen zich voor hun kind. De spreek woorden 'Hoogmoed komt voor de val' en 'Wie hoog klimt kan diep vallen' zijn waarheden. Ik heb mijn kind en pleegkinderen een gezonde visie meegegeven. Het gaat er niet om wat je bent maar wie je bent. Een gezond fundament voor een gelukkig le ven. mevr. Provoost-Michielsen Beethovenhof 110 Terneuzen Ik heb het verhaal gelezen in de PZC van 13 november over die loods van Zeeland helpt Roeme nië in Veere, en de reactie van Tineke Duits (Lezers Schrijven. PZC 18-11). Ik besef hoe hard dat aankomt. De reden is: ik doe dit werk al tien jaar. Alles al leen, ontvangen, uitzoeken en in pakken. Ook betaal ik alles uit eigen zak: vervoer en alles wat er bij komt. Ik woon in een be jaardenwoning, klein dus, van Poelwijck. Daar staat een schuurtje van Poelwijck (vijf me ter van mijn deur. Ik heb ge vraagd dat te mogen gebruiken. Maar nee, ik kreeg van directri ce Dales een lelijke brief: zoek maar naar wat anders. Alles staat bij mij propvol, net nog een padje om bij m' n bed te ko men. Ik word vaak genoeg gek verklaard, maar ik heb er een heel goed gevoel over. Ik ben drie keer in Roemenië geweest. Laat die ambtenaren van de ge meente Veere ook eens gaan kij ken. Mijn leeftijd is 83 jaar. En het is ook mijn levenswerk. Maatje Dodmend Borszeestraat 24 Borssele We winnen met 3-0 van Andor ra (PZC 18-11), had nog nog makkelijk 5-0 kunnen zijn, schot op de paal, niet gegeven penalty. Dan zie je de bonds coach alsof zijn moeder overle den is, we staan notabene boven aan. Goed, er kon beter gevoet bald, maar tegen zo'n duffe ploeg die met het minste gering ste op de grond gaat ligggen en wat dies meer zij, is het gewoon moeilijk gemotiveerd te voetbal len. Adriaanse zat er ook bij als of hij ieder moment begraven werd, niets was er goed. Tjonge tjonge, welk een gemotiveerde coaches zeg, daar zakt toch mijn broek vanaf, mijn voetbalbroek! Positief zijn, positief coachen, positief zijn bij een overwining, al had het natuurlijk gewoon 3-1 moeten zijn, maar dan nog hoor hebben we gewonnen. Cruijff was in ieder geval wel po sitief. Harry Mz Boer Westerzicht 445 Vlissingen ncertzaal (Zeeuws Orkest o.l.v. Joan wemer, m.m.v. Pieter Hun- t'ftoora). Werken van Cheru- Strauss, Mozart en Van woven. t'ErnstJan Rozendaal teVerpoorten Jet Zeeuws Orkest Iaat zich Ih zijn najaarsconcert van «totaal verschillende kan- trien. Enerzijds is daar een et dat, althans voor een ge- dtelijk amateurensemble, Gene, gedisciplineerd en «n juiste dosis raffinement •werkelijk verbluffende uit- fing van Beethovens Vijfde net. Voor de pauze lijkt wel Under orkest aan het werk, p>f en weinig subtiel wordt Rmusiceerd. Vijfde. In zijn interpre ts van dit overbekende werk mdde dirigent Joan Berkhe- f gisteravond in de uitver- toe Concertzaal in Middel- leen onvermoede subtiliteit ton. Zo waren de tutti ner- B te luid, maar ontspannen Bnoor. Ue details waren verzorgd ka afgewerkt. Of het nu bescheiden blazers- Wjf of ondergeschikte bege- ®gsfiguren bij de strijkers, swas even fraai en passend, 'vakmanschap van de diri- jt Week niet alleen uit het 'kttoj zijn orkest tot dit ni- musiceren heeft weten maar ook uit de ma- spanningsboog die hij e eerste tot en met de laat- tot had getrokken. Kort- viel op zijn plaats en f^jk iedere rust of pauze vanzelfsprekend. De sfeer «k deel werd raak getrof- 1 raai was de geheimzinni- JNEUZEN - Het Leger des *»»dt zondag 28 novem- vanaf 10.00 uur een gospel- ln centrum De Triangel '"neuzen. ïft0686 gospelkoor Confiden ts! voor de begeleiding. Serdes Heils hoopt in ja- net nieuwe gebouw in ge- e nemen in de Dijkstraat. ge sfeer in de overgang naar het laatste deel. Het is duidelijk dat het orkest aan deze Beethovensymfonie het meeste werk heeft verricht. Het is prettig en zelfs verbluf fend te horen wat Het Zeeuws Orkest met de juiste inzet en tijdsinvestering vermag. Dat aan de werken voor de pauze aanzienlijk minder tijd is be steed, was overduidelijk. De ou verture 'Anacréon' van Luigi Cherubini was grof en tamelijk slordig. De intonatie liet, vooral bij de strijkers, te wensen over. Het was wellicht verstandiger geweest dit stuk in een kleinere bezetting uit te voeren dan het vrijwel volledige symfonie-or kest dat zich nu op het podium had geïnstalleerd. Het raffine ment, later op de avond bij Beet hoven zo duidelijk aanwezig, was hier ver te zoeken. De blazers, die ook bij Beetho ven hoge ogen gooiden, vielen in het begin van de 'Serenade voor blazers opus 7' van Strauss, toch een kolfje naar de hand van deze vaklui, een beet je tegen. Ook hier waren de tut ti tamelijk grof en onzuiver. Naarmate dit jeugdwerk van Strauss vorderde, trok een en ander gelukkig bij. Vooral de meer solistische gedeelten wer den fraai vertolkt. Bij het derde werk van de avond, het hoornconcert van Mozart, had Het Zeeuws Orkest duidelijk de stijgende lijn te pakken. In het laatste deel, het rondo, was het samenspel zelfs zeer verzorgd. De kwaliteit van de uitvoering was mede op het conto te schrijven van solist Pie ter Hunfeld. Deze hoornist liet horen over een fraaie dynamiek en een soepele, ronde toon te be schikken. Zijn frasering was be heerst en ontspannen. Het tem po van voornoemd rondo nam hij ongehaast maar pittig. Hun feld bleek alles in huis te heb ben wat een goede solist nodig heeft, uitstraling, zelfverzekerd heid en muzikaliteit. Zo bleek dit concerto van Mo zart een voorbode van wat het publiek na de pauze te wachten stond, een alleszins memorabe le vijfde symfonie van Beetho ven. Hetzelfde concert is nog te be luisteren, vanavond in de Grote Kerk van Goes (20 uur) en zon dagmiddag in het Scheldethea- ter in Terneuzen (15 uur). door Anita Tournois WESTDORPE - De schilderijen van Gerda Muizebelt refereren aan Cobra. Lei Hannen wordt momenteel vooral gevoed door Japan voor zijn keramiek. Glas zelf vormt de belangrijkste inspi ratiebron voor de glas-in-loodra- men van Jeanne Lammens ter wijl Anneke Pool vooral in de ban is van edelsteen als materi aal voor haar colliers. Vier kunstenaars met verschil lende disciplines die gezamen lijk hun werk presenteren tij dens een herfstexpositie in Gale rie 45 in Westdorpe. Opgemerkt kan worden dat het eenieder van hen gelukt is een eigen stijl te ontwikkelen en Muizebelt de enige is die nog nooit in Zeeuws-Vlaanderen exposeer- MIDDELBURG - De veiling die A. Verhage volgende week zater dag in Middelburg houdt, bevat veel schilderijen. Topstukken zijn het doek 'Bloemenmeisje' van M. ten Kate, waarvoor een richtprijs is vastgesteld van 30.000 tot 35.000 euro, en het pa neel 'Zeilschepen in woelig wa ter voor de kust' van P. Dom- mershuyzen (geschatte op brengst: 17.000 tot 20.000 euro). Als altijd bevat de collectie die onder dë hamer komt ook Zeeuwse taferelen, bijvoorbeeld een landschap van Johnny Bee- rens, een gezicht op Domburg van G. Altmann, een aquarel van het Veerse Meer in de win ter door W. Vaarzon Morel, twee gezichten op Veere van P. Stefani en twee schilderijen van Reimond Kimpe. Behalve schilderijen worden ook Delfts blauw aardewerk, (streek)sieraden en meubels ge veild. De veiling in de Concertzaal in Middelburg begint om 14 uur. De kijkdagen zijn vrijdag van 15 tot 20 uur en volgende week zaterdag voorafgaand aan de veiling van 10-11.30 uur. de. Zij is afkomstig uit Den Hel der, volgde de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg en woont sinds vijf jaar in Num mer Een, een gehucht tussen Breskens en Hoofdplaat. Haar stijl is verwant met cobra. Muizebelt: „Cobra is een stijl die staat voor vrijheid en dat sprak me op de academie al enorm aan." Met olieverf op papier wordt de verf dik op en naast elkaar ver werkt in vele lagen en tinten, waardoor structuur en bewe ging ontstaat. Ironie, angsten en mystiek vormen de belangrijk ste thema's die tijdens het schil deren naar boven komen. Maar wel steeds met een knipoog, een vrolijke toets, die de thematiek relativeert. Humoristische titels als Kip in het nauw, Varken in de war, Hond met ballen en Hond zon der ballen spreken voor zich. Dieren vormen de boventoon als onderwerp. „Ik ben gek op die ren. Vooral vissen waren een tijdlang favoriet, maar deze pe riode is voorbij. Op het moment ben ik vooral gefascineerd door mixen van mens en dier", ver telt de kunstenares. Een kleurrijk geëxposeerd werk dat refereert aan de vissenperio- de is Embryovis in oranje. Stran ge person verbeeldt de recent in geslagen weg en toont een men selijke figuur waar iets duivel achtigs van uitgaat door dierlij ke trekjes als grote oren. De keramische objecten van Hannen uit Limburg staan voor sereniteit, kenmerk van en geïn spireerd door de Japanse cul tuur. Het land waar hij in juli en augustus naar toe ging op stu diereis en met 15 deelnemers uit evenzoveel landen ideeën uitwis selde over hedendaagse kera miek. Dekseltjes Zijn sierlijke objecten zijn bijna allemaal voorzien van kleine dekseltjes, waarin aan de bin nenkant gedichtjes kunnen wor den gehangen - een typisch Ja pans gebruik - die op hun beurt weer afgesloten worden door ij- zerdraad met gedraaide kegel Strange person, schilderij van Gerda Muizebelt. foto Wim Kooyman tjes aan de uiteinden. Glas zelf vormt voor de glas-in-loodra- men van Lammens, geboren in IJzendijke maar woonachtig in Oostburg, een belangrijke inspi ratiebron. Vrije vormen zijn be palend voor haar non-figuratie ve werken, die zowel vloeiend als geometrisch kunnen zijn. De combinatie van golfbewegin gen, vierkanten en rechthoeken vormen steeds een fraaie ba lans. Een van haar recente wer ken is een cirkel met een kleur rijke uitstraling, getiteld Bol. Edelsteen is het favoriete mate riaal van Pool, verwerkt met zil ver, zijde of rubber. Zij maakt zowel hele lichte sieraden te zien in een collier met zoetwater parels in organische vormen maar ook tamelijk zware als het collier met gefacetteerde labra doriet en zilver slot. Bijzonder is de zilveren ketting die de cy clus laat zien van eitje, rups, pop tot vlinder. De pop is een echte zijdecocon, de andere de len zijn van carneool. Tentoonstelling t/m 12 december in Galerie 45, Singel 45 in Westdor pe. Openingstijden: do. t/m zo. van 13.00- 17.00 uur. MIDDELBURG - De verrekij ker van Zacharias Jansen, een bijzonder stuk uit de collectie van het Zeeuws Museum, is in de laatste week van november te zien bij Focus Optiek in Mid delburg. Daar vindt in die perio de de tentoonstelling '400 jaar verrekijkers, van Zacharias Jan sen tot stabilisatiekijker' plaats. Het Zeeuws Museum, dat geslo ten is, leent de verrekijker uit, omdat Focus Optiek enkele maanden geleden telescopen be schikbaar stelde voor de ten toonstelling over de Zeeuwse wandtapijten. De Middelburgse brillenmaker Zacharias Jansen wordt beschouwd als de uitvin der van de Hollandse verrekij ker. Hij presenteerde zijn eerste exemplaar in 1608. De tentoonstelling duurt van 23 tot en met 30 november. door Kris Naudts GENT - André Denys wordt de nieuwe gouverneur van Oost- Vlaanderen. De Vlaamse rege ring heeft het 56-jarige Vlaamse liberale parlementslid uit Zulte voorgedragen als opvolger van de socialist H. Balthazar, die op 1 december met pensioen gaat. Denys legt volgende week de eed af bij de Vlaamse minis ter-president Y. Leterme. Denys werd geboren in het West-Vlaamse Gistel. Hij stamt uit een handelaarsfamilie van huiden- en wolbewerkers. De nieuwe gouverneur is een pure selfmade man die zich op jonge leeftijd in Engeland ging bekwa men in het vak van leerlooier. Hij was 21 toen hij in het Oost-Vlaamse Zulte een leer looierij overnam die hij uitbouw de tot een succesvolle onderne ming. In zijn nieuwe woon plaats kwam hij snel in de loka le politiek. Hij is in Zulte 27 jaar raadslid, maar een sche pen- of burgemeesterambt zat er niet in. Denys sloot zich begin jaren 80 aan bij de vernieuwingsbewe ging van G. Verhofstadt en kwam in 1981 voor het eerst in de Kamer van Volksvertegen woordigers. In het Vlaams parle ment was hij bijna vijftien jaar fractieleider voor de Vlaamse Li beralen en Democraten (VLD), waar hij zich ontpopte tot een hardwerkend politicus met gro te dossierkennis en met bijzon dere aandacht voor lokale en Vlaamse problemen. Onlangs pleitte hij in Brussel nogmaals nadrukkelijk voor een grotere (Advertentie) zaterdag 20 november 14.30 uurl £pOT€ KÉRK V€€R€ VREUGDE, ONTROERING en SCHOONHEID in het GLORIA van VIVALDI REQUIEM van MOZART Holland Boys Choir, Bach Collegium. Margareth Roest sopr, Sytse Buwalda countertenor, Martinus Leusink tenor, Henk van Heinsbergen bas, o.l.v. Pieter Jan Leusink dirigent Toegang 6 35 p.p.; 4 kaarten 6 120 Info: 0118 623650 sluis in Terneuzen zodat de toe komst van de haven van Gent wordt verzekerd. Gerespecteerd door vriend en vijand kreeg hij de bijnaam van 'Flandriën' vanwege zijn hard nekkigheid en doorzettingsver mogen en vanwege zijn liefde voor de racefiets. Van Denys wordt gezegd dat hij harder fietst dan fietsfreak premier Ver hofstadt, maar dat hij er niet mee te koop loopt. De minzame André Denys staat bekend als een sociaal voelend politicus die dicht bij het volk staat. Net niet Tot zijn grote ontgoocheling greep hij enkele keren naast een ministerspost, onder meer om dat Oost- Vlaanderen al goed was bedeeld met portefeuilles voor Verhofstadt en Verwilg- hen. Zijn jarenlange vriend schap met premier Verhofstadt raakte er danig door verzuurd. Ook voor de post van gouver neur dreigde opnieuw een 'net niet'. Binnen de eigen VLD meldden zich niet minder dan drie tegenkandidaten, maar Ver hofstadt mengde zich hoogstper soonlijk in het debat en stond er op dat voor Denys zou worden gekozen. In Gent reageert een van de kandidaat-gouverneurs, met name schepen van cultuur S. van Rouveroij zuur. Van Rou- veroij vindt dat Oost-Vlaande- ren een Gentenaar als gouver neur had moeten krijgen. VLISSINGEN - De naturis- tische zwemvereniging Delta Natuur uit Vlissingen mag mor gen voor het eerst gebruik ma ken van het recreatiebad in het Vrijburgbad tussen Vlissingen en Middelburg. Tussen 18.00 en 19.00 uur kan naakt gezwom men worden. Delta Natuur organiseert sinds jaar en dag een naaktzwemuur. Dit vindt plaats iedere zondag van 18.00 tot 19.00 uur in het Vrijburgbad. Er wordt gezwom men in het wedstrijd-, vereni- gings- en instructiebad. Van no vember tot en met april komt hier eenmaal per maand het re creatiebad met glijbaan, bubbel bad, jetstream en peuterbad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 73