'rotest tegen bedrijven Oude weg zc We mogen de techneut altijd bellen fZC Agressief trio jaagt politie schrik aan Visserij vergeten in plannen voor het Veerse Meer 1 3 Eerste bedrijfsverzamelgebouw Schouwen-Duiveland ichting bundelt krachten bewoners Zierikzeese straat 1DACTIE biOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE ^"ALE redactie Vreugdevuur van kerstbomen in Renesse Beun sportvrijwilliger Middelburg Drankrijder krijgt taakstraf Hoogaarsstraat wordt heringericht Rijgedrag verraadt drankrijder Terneuzen wil breder drankverbod zaterdag 20 november 2004 jERKZEE - De laatste paal het eerste bedrijfsverza- gfcebouw van Schouwen-Dui- j-jjud is aan de Industrieweg au industrieterrein De Zuid- fck geslagen. ^«bedrijf Boogert uit Oos- ^;2nd is initiatiefnemer van dit gebouw van ruim 3000 m2 dat in juni 2005 opgeleverd wordt. Dertien van de twintig units zijn inmiddels verkocht of ver huurd, met name aan lokale on dernemers en twee beleggers. Zo trekt Taxi Lemsom uit Kerk- werve in dit gebouw, evenals Anton Mol Kraanverhuur uit Zierikzee. Detailhandel of vesti ging door kantoren is er niet toegestaan. Elk deel heeft een vloeropper vlakte van 150 m2 en een werk- hoogte van 5,5 meter. Het is mo gelijk een verdieping aan te brengen en om delen samen te voegen tot een groter geheel. Al le units worden voorzien van kantoorruimte, keukenblokje en toiletruimte. De vloeren worden vloeistof dicht gemaakt en het platte dak zal deels licht door laten. Wethouder R. van der Wekken mocht de laatste heipaal slaan. In zijn toespraakje refereerde de wethouder aan de pogingen destijds van de gemeente Zie rikzee om een eigen bedrijfsver zamelgebouw aan de andere kant van de stad te bouwen. „Dat is toen mislukt. Waar schijnlijk was er onvoldoende voeling met de markt en kennis van de eisen en wensen van de ondernemers." Van der Wek ken waardeerde het dat star ters en doorstarters dankzij dit initiatief nu op een redelijk makkelijk manier aan bedrijfs ruimte kunnen komen. parcel Modde jfcZEE - Het landelijke ka- Hvan de Oudeweg in Zie- rwordt stukje bij beetje ge- aangedaan. Het slappe lavingsbeleid van de ge ste Schouwen-Duiveland it die situatie in de hand, een bewonersgroep die beeft verenigd in de Stich- [Oudeweg Zierikzee stichting heeft met name se met de groei van de be- dgheid langs de Oudeweg. gas de bewoners heeft het weggetje inmiddels meer van een industrieterrein van een rustig alternatief de parallel lopende Lange Die ontwikkeling .„.gens J. Padmos, A. ien C. Sprengelmeijer van stichting een sterk toegeno- sverkeersdruk met zich mee. roemen in dat verband een bouwbedrijf en aardbeiente- iaan regelmatig vrachtwa- ivoor heen en weer rijden, garagebedrijven die hun op de Oudeweg laten een glasreparatiebe- f,een intensieve veehouderij 1st volkstuinencomplex. om in het oog name het reparatiebedrijf is is de stichting een ra in het oog. De onderne- heeft een glasrobot in be- genomen, terwijl dat vol- het bestemmingsplan niet fgestaan, bracht een delega an de stichting donderdaga- P naar voren tijdens het pledenspreekuur. (rkoopmiddag 'rvormde imeente IGH-HAAMSTEDE - De menvereniging van de her- gemeente Haamstede en bes van het zogeheten inte- Èds houden dinsdagmid- aovember in de winter- i de Ring in Haamstede iwkoopmiddag. tóen handwerken en diver- bchenkartikelen te koop tabrengst is bestemd voor kerkinteri- vrouwengroepen wis- al een fors bedrag bij- vergaren voor het finan- p van de kroonluchters in teerkerk. De verkoopmid- M van 13.30 tot 17.00 machten: ÏM231231 t'aandag t/m vrijdag ge- tóöe de openingstijden; 12.00 uur *tóweg 23a tebus80 *0111-454657 "-i'l: redzzee@pzc.nl ^cel Modde (chef) peemans Ifankow Planting ®|onspark28 N>US31 ft:(0ll3)3l5669 redactie@pzc.nl Urnet '"ft web@pZc.ni De machine polijst autoruiten en dat veroorzaakt volgens de bewoners van de Oudeweg over last voor de omgeving. „De ge meente heeft tot dusver ver zuimd op te treden tegen deze il legale praktijk, ondanks een ge richt verzoek tot handhaving", aldus de vertegenwoordigers van de stichting. Ze wijzen in dat verband op een besluit van het college van bur gemeester en wethouders van 23 maart dit jaar, om geen mede werking te verlenen aan uitbrei ding van de bedrijfsactiviteiten op die locatie. Uit een inspectie van de milieu-ambtenaar zou zijn gebleken dat er alleen spra ke is van opslag en stalling van spullen. De praktijk is anders, concludeert het drietal uit eigen ervaring en mede op basis van een advertentie in de krant waarin de diensten van de po- lijstmachine worden aangepre zen. De stichting vraagt de raad nog eens nadrukkelijk naar de situa tie op de Oudeweg te kijken. Deelnemer Richard Kappetijn bij zijn auto met kookgelegenheid en slaapplek achterin. van onze verslaggevers VLISSINGEN - Drie Zeeuwse teams ne men vanaf vandaag deel aan de Amster dam Dakar Challenge. Met oude auto's en een ambulance vol hulpverleningsar tikelen, die zij in Afrika achterlaten voor het goede doel, hopen ze de tocht van 6500 kilometer heelhuids te vol brengen. De PZC zal hen volgen. Michiel Middelhoek (43) uit Vlissingen en Joost Rijnberg (29) uit Middelburg leggen de laatste hand aan hun oude Opel Kadett. Op het dak is een stalen imperiaal gelast met daarop jerrycans voor de extra benzine. Extra verlich ting moet het duo door de donkere woes tijn helpen. Een nieuwe stoel op de chauffeursposi tie was deze week de laatste verbete ring. De auto is verder volgepakt met reser ve-onderdelen, zoals filters, slangen en klemmetjes. Een stalen plaat voor de ra diator moet stenen tegenhouden. „Da's mijn grootste angst", zegt Middelhoek, „dat we door een onbenullig dingetje, zoals een kapotte zekering, niet verder kunnen." Middelhoek en Rijnberg hebben ook een kleine veertig kopieën van hun per sonalia uitgeprint, compleet met pasfo to. „Je kunt continu aangehouden wor den om je gegevens in te vullen. Dat kost alleen maar tijd. Met zo'n papier ben je er snel vanaf." Iedere deelnemer aan de zogeheten bar relrace heeft zo z'n eigen handigheidjes bedacht. De vierwiel-aangedreven Toyo ta Landcruiser (team 1308) van Zierik- zeeënaar Richard Kappetijn (42) en zijn maat Jos van Dam uit Vleuten is volle dig gebouwd op zelfvoorziening. Ook voor de nachtrust, als die ze al is ge gund, hoeven ze hun wagen niet uit. Achterin zijn opbergboxen ingebouwd, waarin ook de kookgelegenheid is ver zonken. Bovenop die houten kisten is net voldoende ruimte voor een lucht bed. „We hebben een nachtje getest, al leen kwam ik wel in de problemen met m'n buik", wrijft Kappetijn op zijn vleesgeworden welvaren. „Maar geluk kig zit er een uitsparing in het dak, dus dat komt best goed! De uit 1987 stammende terreinwagen van team 1308 moest met behulp van flink wat gesponsored materiaal wor den opgeknapt om de woestijnrace te kunnen doorstaan. Gaten in het koets werk zijn opgevuld, gare schokbrekers vervangen en ieder onderdeel dat nu nog onderweg kapot zou kunnen gaan, wordt in reserve meegesjouwd. Kappetijn gaat er vanuit dat hij drie da gen na de start aan de Spaanse zuid kust staat en met de boot over kan naar Marokko, waar het Afrikaanse avon tuur pas écht begint. Twee andere ploe gen zijn reeds onderweg, de Zeeuwen starten in de derde en laatste groep uit het veld van in totaal 85 deelnemers. Op de internetssite www.amsterdam dakar. nl zijn de verrichtingen van de teams te volgen. Kappetijn: „Eén van die gasten schrijft dat ze pas een hele dag hebben staan ploeteren om 35 kilo meter verder te komen. Er staat ons nog wat te wachten dan!" Ad Weststrate en Eric Duhamel rijden met een Ford Transit ambulance uit 1980 naar Dakar. De bus heeft foto Marijke Folkertsma 12.500 kilometer op de teller staan. Weststrate, directeur van Cinecity Vlis singen, en Duhamel oud-commandant van de Belgische marine, laten de bus vol met medicamenten en medische ap paratuur in Senegal achter in een wees huis voor kinderen die lepra hebben. „Een boer in Noord-Frankrijk is voor zitter van de vereniging die het wees huis steunt. Hij liet me foto's zien. waar de triestheid van afdroop. De straatkin deren leven in omstandigheden waar we hier nog geen beesten willen opvan gen", zegt Duhamel. Het duo is aan elkaar gewaagd. „We kennen elkaar al heel lang", zegt West strate. „Eric spreekt goed Frans, dat komt van pas. Hij heeft de route hele maal voorbereid en de moeilijke spots al aangegeven", zegt Weststrate. „En ik? Ik hou van sturen, dat is mijn belangrijkste taak." Weststrate heeft deze week nog een klei ne frituur aangeschaft. „Het lijkt me heel bijzonder om in de woestijn frites te bakken." En als ze panne krijgen? „Tsja, daaraan wil ik liever niet denken, want we zijn absoluut niet technisch. We hebben een 06 nummer van een techneut, die mo gen we dag en nacht bellen." RENESSE - De jaarlijkse kerst boomverbranding in Renesse vindt plaats op 5 januari. Tus sen 16.00 en 17.00 uur kunnen de oude bomen ingeleverd wor den op het transferium. Iedereen die een boom brengt krijgt een lotje en maakt kans op een cadeaubon. Om 18.30 uur is het verzamelen bij het dorpshuis om daarna ge- zamelijk (met muziek van Luc- tor en Emergo) naar het transfe rium te lopen. De brandweer zal de kerstbo men in brand steken. door Aector Dooms MIDDELBURG - Twee mannen en een vrouw hebben zich 2 april in Middelburg recalcitrant gedragen tegenover de politie. Bij het agressieve trio speelde die avond het drankmisbruik een rol. Gisteren moesten de ver dachten uit Vlissingen, Zierik zee en Middelburg zich verant woorden voor dronken rijden op een scooter, het plegen van ver zet en het uiten van dreigemen ten tegen de politie. De 23-jarige Zierikzeeënaar kreeg 240 uur werkstraf opge legd. In de strafmaat werd ook het bezit van tien gram hennep en vier xtc-pillen meegenomen. Daarnaast zat hij nog in zijn proeftijd van een eerder vonnis. De 25-jarige Middelburger werd veroordeeld tot zestig uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Verder moet hij 350 euro voor schade aan een au to betalen. Ook kreeg hij nog 50 euro boete voor de onverzekerde brommer. De 22-jarige vrouw uit Vlissin gen werd bestraft met een boete van 360 euro. Zij was eveneens dronken toen ze de agenten be dreigde met „ik pak mijn auto en rijd jullie hartstikke dood." Agenten surveilleren na klach ten van bewoners regelmatig in Nieuw-Middelburg. Zo reden die avond politiemannen op hun mountainbikes door de woon wijk. Dat leidde tot de aanhou ding van de mannen, die dron ken op de scooter zaten en luid ruchtig waren. Terwijl de be stuurder werd ingerekend, nam de ander de scooter weg om er mee vandoor te gaan. Hij kon kort daarop worden aangehou den. Bedreigingen De verdachten gedroegen zich vervolgens agressief tegenover de politie. Ook bemoeide de vrouw zich ermee. De agenten waren toch wel geschrokken van haar bedreigingen. De man nen werden aan een alcoholtest onderworpen. Daaruit kwamen percentages van 485 en 365 mi crogram. Ze snapten er niets van: ze zeiden evenveel te heb ben gedronken. De politierechter meende dat het drietal zich verschrikkelijk moest schamen. Van enig excuus aan het adres van de politie was niet veel terecht gekomen. „Jullie zijn als een furie tekeer gegaan. Agenten zijn ook men sen. Jullie hadden met een bloe metje spijt kunnen betuigen", merkte Hopmans op. MIDDELBURG - De Middelburger Leo Beun van korfbal vereniging Swift is gisteren gekozen tot sportvrijwilliger van het jaar. De 80-jarige Beun is een voorbeeld voor andere sport clubs. Hij is dagelijks in de weer voor Swift. Hij draagt een steentje bij aan de nieuwsbrief en brengt die ook zelf rond. Elke maandagochtend maakt hij het clubhuis schoon. Hij was gisteravond niet de enige die in de prij zen viel. Ook de American Football Vereniging Middel burg Mustangs, zwemvereniging Luctor et Emergo en ste delijke scholengemeenschap Nehalennia werden onder scheiden. Nehalennia verdiende de eerste prijs van 2.500 euro voor de uitwerking van de module aangepast spor ten voor vierde jaars vmbo'ers. De Mustangs ontvingen 1.500 euro, omdat de club veel activiteiten organiseert in samenwerking met onder andere het CIOS. De zwemvere niging kreeg de derde prijs, goed voor 1000 euro, omdat de club volwassenen stimuleert aan wedstrijdzwemmen te doen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans veroordeelde gisteren een 31-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke voor dronken rijden tot tien maan den rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk, en negentig uur werkstraf. De man was twee keer gepakt voor rijden onder invloed. De verdachte reed 23 augustus in 's-Heer Hendrikskinderen op een scooter met teveel drank op. Zijn rijgedrag bleef niet onopgemerkt, want hij viel van de scooter. In het ziekenhuis wees de bloedproef 1,86 milligram uit: bijna vier keer zoveel alcohol als is toe gestaan. Ook had hij wiet op zak. Twee maanden eerder werd hij dronken achter het stuur van een bedrijfsauto aangetroffen met een alcoholpercen tage van 530 microgram. De man verloor daardoor zijn baan. Gisteren vertelde hij sinds het laatste voorval geen druppel alcohol meer te hebben gedronken. „Het is een klassiek drankprobleem, waar men alles kwijt raakt. Maar u klimt weer uit het dal", geloofde de politierechter in een ommezwaai in het leven van de Bevelander. In de uitspraak werd ook rekening gehouden met het feit dat de man een nieuwe baan heeft gevonden. THOLEN - De gemeente Tholen begint eind volgende week met het inrichten van het pleintje aan de Hoogaars straat in Tholen-stad. Er wordt een drainageriool aange legd en bestrating wordt vernieuwd. De werkzaamheden duren maximaal drie weken. Tijdens het aansluiten van het nieuwe riool wordt het verkeer enkele uren omgeleid. Het trottoir blijft in gebruik. HULST - In de Zandstraat, in Hulst, betrapten agenten rond het middernachtelijk uur van donderdag op vrijdag een automobilist die onder invloed was van alcohol. De man viel op door zijn rijgedrag. Hij sloeg eerst af en gaf daarna pas richting aan. Dit was voor de agenten re den de man te controleren. Hij moest een blaastest onder gaan en hieruit bleek dat hij bijna twee maal zoveel had gedronken als is toegestaan. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van vier uur. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - In het toe komstplan voor opknappen van het gebied rond het Veerse Meer krijgt de visserij geen aandacht. En dat terwijl de mogelijkheden voor beroeps- en sportvissers steeds kleiner worden. Voorzitter J. Geleijnse van de Visbeheerscommissie Veerse Meer hield dat gisteren de Sta tenleden van de commissie Ruimte voor. Zij oordeelden over een herziening van het Streekplan Zeeland, ten behoe ve van de gebiedsvisie Veerse Meer. Geleijnse wees erop dat in het toekomstplan allerlei activitei ten zijn voorzien, die nadelig uit pakken voor de vismogelijkhe- den. Met name noemde hij het gebied rond de Veerse Gatdam, waar onder meer door aanleg van een botel en steigers een groot stuk visgelegenheid ver dwijnt. Ook had Geleijnse kritiek op het ontbreken van een fatsoenlij ke inbreng van de vissers in het overleg over de gebiedsvisie en de plannen die door een speciale toetsingscommissie beoordeeld worden. Hij merkte op dat land bouw en recreatie daar wel vol op bij betrokken worden. „Wij zitten in de hoek waar de klap pen vallen." Geleijnse stipte aan dat het meer voor veel sportvis sers erg belangrijk is, terwijl er twee beroepsvissers hun brood verdienen. Zijn pleidooi vond weerklank bij J. Verdurmen (Partij voor Zeeland), G. van den Ouden-Zwart (VVD) en M. Min- naert (GroenLinks). Gedeputeer de G. de Kok (PvdA, economie) wilde er echter niks van weten. Hij vond dat de vissersbelangen afdoende gewaarborgd zijn. J. Adriaanse (SGP) drong erop aan zorgvuldig om te gaan met aanplant van nieuwe bossen. „Het landschap is meer dan bos en bomen, en er zijn al teveel on natuurlijke bossen in Zeeland." Hij achtte toestaan van verblijfs- recreatie op de eilanden in het meer ongewenst en kreeg daarin bijval van H. Smits (Zeeuws Be lang). Adriaanse vond dat er in het landbouwgebied de Wilhel- minapolder geen woon- en re creatievoorzieningen moeten worden toegestaan. Bos Algemeen was er kritiek op de regeling 'groen voor rood': bij bouw van huizen en andere voor zieningen ook verplicht zorgen voor aanleg van nieuwe natuur en landschap. Die is, zeker in vergelijking met de regeling die voor West-Zeeuws-Vlaanderen geldt, veel te vrijblijvend. Gede puteerde De Kok was het daar wel mee eens, maar zei dat voor een strengere regeling geen draagvlak is in de regio. Hij liet weten dat nieuw bos zoveel mo gelijk bij de bestaande bosscha ges komt. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) stel de dat verblijfsrecreatie op de ei landen kleinschalig en inpas baar moet zijn. Hij meende dat in de Wilhelminapolder best mo gelijkheden kunnen komen voor 'rode activiteiten', zoals huizen, zij het op gepaste schaal. „Het is niet zo dat het hele gebied dan meteen te grabbel wordt ge gooid." TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen overweegt het ge bruik van alcohol op straat, en het gebruik van glas of plastic bekers op straat in de hele ge meente te gaan verbieden. Ambtenaren van de gemeente werken momenteel aan een her ziening van de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) waar bovengenoemde zaken in zijn ge regeld. Op grond van de huidige verordening is het gebruik van alcohol op straat en het gebruik van glaswerk of plastic bekers nog beperkt tot de uitgaansge bieden in de gemeente. De bepa ling die voorschrijft dat alleen nog herbruikbare plastic glazen gebruikt mogen worden op straat of bij evenementen komt mogelijk eveneens in de nieuwe verordening te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 63