tc !loop Bonedijkebuurt uitgesteld inagers en vreemde vogels zien in De Kruitmolen Kwakje Huurders krijgen niet automatisch servicekosten terug Ongelukken op A58 zijn niet te wijten aan staat van wegdek Vlissingers mogen eigen stadhuis openen zeeuwse almanak Kinderopvang ingewikkeld? Celstraf poging inbraak Dow Beun sportvrijwilliger Middelburg Drankrijder krijgt taakstraf Parkeerautomaten vernield gningen worden niet afgebroken door tekort aan goedkope huurhuizen editie Walcheren ,jrt h Ramakers gpsGEN - De sloop in de ijkebuurt in Vlissingen t voorlopig uitgesteld. Dat fredeur B. Baert van de woningcorporatie autgisteren tijdens een bij- ;a«t van GroenLinks over huisvesting. „Er zijn nu «oningen gesloopt in de idijkebuurt, daar houden dzeker de komende twee, jurbij." Langen zouden tot 2010 ,1500 woningen worden af- aen. „Maar we moeten het tprogramma tegen het licht h Er ligt een grote druk betaalbare en goedkope eigen. Op een woning ko- (Advertentie) GROTE SNOWBOARDBEURS ijwtpunt Zeeland, Goes Zwembadweg 3 120/11 10.00-17 00 uur 3 21/11 11.00-17.00 uur llM Ming op skikledingI I® Ung op ski's/snowpoirds I te Ijltas de benrsdegen -vVINTER5PORT en The Tube Goes - Middelburg - Vlissingen - Zierikzee mJIS PARKEREN (Advertentie) Thuis in Breskens stoomde de hutspot, maar de fotograaf van deze krant mocht voor zijn werk eens lekker dineren in het beste restaurant van Ne derland. Wereldklus natuur lijk, eten in een tweesterren restaurant. Had ie nog nooit gedaan. Dus ging enigszins ongemakkelijk de stropdas om, het nette jasje aan en streek zijn vrouw nog eens door zijn haar. Daar zat ie dan, sjiek te zijn. Het ene na het andere culinaire hoog standje liet hij door zijn keel glijden, maar om nu te zeggen dat zijn honger snel was ge stild: nee. Dat zorgde ervoor dat hij even uit zijn rol viel, even hunkerde naar de hutspot. Terwijl het vierde meester werkje nog een weg richting zijn maag zocht, mompelde hij zacht: „Zo, laat nu het vol gende 'kwakje' maar snel ko men." Welnee, niet bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn. Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u niet zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien. wwwkinderopvangzeelandnl ,e: 0113-315649 izc.nl —redactie® pzc-nl „31,4460 AA Goes ^JSÏÏm'.Zelland: 0113-315520; .^Vlaanderen; 0114-372770; naai 020-4562500. door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - Huurders van woningen van vastgoed maatschappij Grouwels-Dael- mans krijgen niet automatisch de betaalde servicekosten terug. Dat zegt directeur M. Lemmens van Grouwels-Daelmans. De Oost-Souburgse huurder H. van Buren vocht onlangs met succes een afrekening voor servicekos ten aan bij de huurcommissie in Den Haag. Hij krijgt zijn geld te rug. Dat geldt echter niet voor andere huurders. „We hechten aan een individuele behande ling". aldus Lemmens. „We handhaven onze afrekening." De huurcommissie oordeelde dat Grouwels-Daelmans de ser vicekosten voor de centrale ver warming over de jaren 2002 en 2004 niet in rekening had mo gen brengen. Over het jaar 2003 deed de commissie nog geen uit spraak. „Daar gaan we nog te gen protesteren", zegt Van Bu ren. Hij roept iedereen op om met hem mee te doen. „Huur ders hebben tot twee jaar na de eerste rekening de tijd om het bij de huurcommissie aan te kaarten." Grouwels-Daelmans is voorlo pig niet van plan om de rekenin gen permanent aan te passen. „Het voorbereidend onderzoek voor de huurcommissie lag in de lijn van ons beleid", zegt Lem mens. „Daarom zijn we niet op de zitting geweest. Volgend jaar willen we toch weer op dezelfde manier afrekenen. Als de zaak weer voor de huurcommissie komt, zullen we wel aanwezig zijn. Als volgend jaar blijkt dat de commissie Van Buren weer in het gelijk stelt, volgen wij de uitspraak wel." De verhuurder heeft rond de veertig woningen in Oost-Sou burg. Van Buren is bereid om ie dereen te helpen bij een verzoek aan de huurcommissie. „Des noods doe ik het elk jaar", zegt Van Buren strijdlustig. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. Hop mans heeft gisteren een 29-jari- ge inwoner van Breda voor po ging tot inbraak vijf weken cel opgelegd. De man had 24 april dit jaar sa men met een 28-jarige Amster dammer geprobeerd in te bre ken in het communicatiecen trum van Dow Benelux in Ter- neuzen. Het duo was eerst over een hek geklommen. Daarna hadden ze aan ramen en deuren gevoeld. Ook waren ze op het dak van het communicatiecen trum geklommen. Ze werden be trapt door bewakers van het che misch bedrijf. •idag 20 november 2004 jïdia Berkelder DELBURG - Het vegdek van de Üj Arnemuiden voldoet aan de nor- fit Rijkswaterstaat stelt. Volgens waterstaat hebben de ongelukken tor de laatste tijd gebeuren niets fen met het feit dat het wegdek jtbnukers van de weg klagen over "ihltlaag. Vooral de rechter *isop een deel van de weg uit- Bij regen is de snelweg, op -iwaar nog geen zeer open asfalt 'z°ab) ligt, moeilijk begaanbaar, s woordvoerder E. de Feijter -.^waterstaat moeten automobi- listen zich bij slechte weersomstandig heden aanpassen. Donderdagavond raakte een 34-jarige automobilist uit Den Haag op de A58 bij Amemuiden tijdens regenbuien in een slip. De auto raakte van de weg en reed tegen een verkeersbord. Volgens de politie bleef de man ongedeerd. Op 11 september overleed een automobi list na een eenzijdig ongeval op de A58 bij Amemuiden, op 22 augustus raakte een passagier gewond toen een auto, bij nat wegdek, over de kop sloeg. Dat was ook het geval op 16 augustus. Overi gens reed de bestuurder in het laatste geval te hard. Op 2 juni verloor een vrouw bij zware regen de macht over het stuur. Zij be landde met haar auto in de sloot. Op 19 maart raakten twee inzittenden ge wond toen hun auto bij Amemuiden van de weg reed. Op 17 februari viel een gewonde toen een auto over de kop sloeg. De politie meldt verder eenzijdi ge ongevallen bij Amemuiden op 8 juli, 23 mei en 28 februari. Op het traject tussen Goes en het par keerterrein bij Amemuiden gebeuren wel meer ongelukken dan op andere stukken snelweg, geeft De Feijter toe. „Maar dat mensen juist bij Amemui den van de weg afrijden, heeft denk ik met toeval te maken. Het heeft niet aan toonbaar met het wegdek te maken." In de jaren 2000 tot en met 2003 gebeur den tussen het parkeerterrein en Goes 123 ongelukken, waarbij in 96 gevallen alleen blikschade was. Dertig procent van de ongevallen vond plaats op een moment dat het wegdek nat was. Ook autoberger M. Kuzee heeft niet de indruk dat er juist bij Amemuiden meer ongelukken gebeuren dan elders op de A58. „Ongevallen gebeuren langs het hele traject, van Vlissingen tot Ril land. Als er iets gebeurt op de A58, is het ook gelijk raak, omdat iedereen 120 rijdt." Het is de bedoeling dat de hele A58 op termijn wordt bedekt met zoab. Dat gebeurt pas als de weg aan de beurt is voor regulier onderhoud. MIDDELBURG - De Middelburger Leo Beun van korfbal vereniging Swift is gisteren gekozen tot sportvrijwilliger van het jaar. De 80-jarige Beun is een voorbeeld voor an dere sportclubs. Hij is dagelijks in de weer voor Swift. Hij draagt een steentje bij aan de nieuwsbrief en brengt die ook zelf rond. Elke maandagochtend maakt hij het club huis schoon. Hij was gisteravond niet de enige die in de prijzen viel. Ook de American Football Vereniging Middelburg Mus tangs, zwemvereniging Luctor et Emergo en stedelijke scholengemeenschap Nehalennia werden onderscheiden. Nehalennia verdiende de eerste prijs van 2500 euro voor de uitwerking van de module aangepast sporten voor vier de jaars vmbo'ers. De Mustangs ontvingen 1.500 euro, omdat de club veel ac tiviteiten organiseert in samenwerking met onder andere het CIOS. De zwemvereniging kreeg de derde prijs, goed voor 1000 euro, omdat de club volwassenen stimuleert aan wedstrijdzwemmen te doen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter J. Hop mans veroordeelde gisteren een 31-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke voor dronken rijden tot tien maan den rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk, en negentig uur werkstraf. De man was twee keer gepakt voor rijden onder invloed. De verdachte reed 23 augustus in 's-Heer Hendrikskinderen op een scooter met te veel drank op. Zijn rijgedrag bleef niet onopgemerkt, want hij viel van de scooter. In het ziekenhuis wees de bloedproef uit dat de man bijna vier keer zoveel alcohol had gedron ken als is toegestaan. Twee maanden eerder werd hij dronken achter het stuur van een bedrijfsauto aangetroffen met ruim twee keer zo veel alcohol achter de kiezen als toegestaan. De man ver loor daardoor zijn baan. Gisteren vertelde hij sinds het laatste voorval geen drup pel alcohol meer te hebben gedronken. „Het is een klas siek drankprobleem, waar men alles kwijt raakt. Maar u klimt weer uit het dal", geloofde de politierechter in een ommezwaai in het leven van de Bevelander. In de uit spraak werd ook rekening gehouden met het feit dat de man een nieuwe baan heeft gevonden. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Vlissingen vier parkeerautomaten opengebroken. Het gaat om automaten op de Spuikomweg, de Stenen Beer en het Zeemanserve. Uit één van de automaten werden enkele honderden eu ro's meegenomen. De inbrekers kregen andere automaten niet open. ser weten? op www.avans.nl bus VLISSINGEN - Vijfenveertig Vlissingers openen volgende week het stadhuis van Vlissingen. Elke Vlissinger staat voor duizend inwoners. Er is een selectie ge maakt, naar willekeur. Alle jongeren en ouderen, tussen de tien en tachtig uit Vlis singen, Ritthem of Oost-Souburg konden in aanmerking komen. De PZC komt van daag met een extra bijlage over de renovatie van het stadhuis van Vlissingen aan het Stadhuisplein. Het oude gebouw heeft een gedaantewisseling ondergaan. foto Ruben Oreel zie ook bijlage Stadhuis ®*RG - De jaarlijkse ^"tentoonstelling van Delta-Show wordt "mil voor de vijfender- ^gehouden. Een kleine bijzondere rasdieren de sporthal aan de ®olenlaan in Middelburg ^'an vreemde vogels Magers. werd de tentoon- TOeieel geopend. De pa ganzen, eenden, hoen- jpUiven, konijnen en ca- Jf vandaag en morgen «bezichtigen in de sport- zwarte dwerghoender «witte grote kuif op z'n [J®pluizige kip, die ook 0r een poedel zou kun- gaan. De meest bijzon- Wschijningen geven de elling een komisch en interessant karakter tegelijk. Wim Wattel, voorzitter van de Stichting Delta-Show, is er van af de eerste tentoonstelling bij geweest. „Er is eigenlijk weinig veranderd in die vijfendertig jaar", zegt hij. „Je ziet wel dat mensen steeds meer aange spoord moeten worden om hier naartoe te komen. Vroeger kwam men uit zichzelf. Maar als de mensen eenmaal komen kijken, dan staan ze versteld van het aantal mooie en bijzon dere dieren. Veel soorten zijn bij de bezoekers totaal onbekend. Het is ook moeilijk om van het bestaan van dergelijke soorten af te weten. In het dagelijks le ven kom je ze niet tegen." Konijnen Hoe mooi het aanwezige gevogel te ook is, de konijnen vormen elk jaar toch weer de trekpleis ter van de tentoonstelling. „Vooral kinderen vinden dat fantastisch", zegt Wattel. „Ko nijnen zijn toch iets zachter en meer aaibaar dan bijvoorbeeld een duif of een kip. Ze zien er ook liever uit." Vooral de dwergkonijntjes doen het erg goed bij het jeugdige pu bliek, volgens Wattel. „Dat vin den de kinderen leuker dan die grote logge Vlaamse reuzen. Ter wijl die beesten eigenlijk een stuk makkelijker zijn, dan die kleine dwergen." Aan de kinderen is dan ook goed gedacht bij de tentoonstel ling. „We hebben een speciale knuffelhoek met wat konijnen van de kinderboederij", zegt Wattel. „En de kinderen kunnen daar ook een kleurplaat maken. Dan hebben de ouders even de tijd om hun ogen goed de kost te geven." De tentoonstelling is vandaag te bezichtigen van 10.00 tot 21.00 uur en morgen van 10.00 tot 17.00 uur. Deze baardkuifhoen is een van de opvallende dieren tijdens de kleindierententoonstelling in Middel burg. foto Lex de Meester men zeker vijftig reacties bin nen", merkt Baert op. GroenLinks juicht de bezinning toe. De partij vindt dat er min der dan de voorgenomen 1500 woningen gesloopt moeten wor den. „Maar we hopen niet dat de huizen die nu van de sloop- lijst gehaald worden, slecht on derhouden worden, zoals elders in het land vaak gebeurt", zei I. van Gent, Tweede Kamerlid van GroenLinks, die op werkbezoek was in Vlissingen. Baert reageerde dat de wonin gen wel het predikaat nulwo ning krijgen, „maar daar hoort zeker regelmatig onderhoud bij." De gemeente onderhandelt mo menteel nog met een aantal pro jectontwikkelaars voor de bouw van woningen en voorzieningen op het braakliggende terrein in de Bonedijkebuurt. De keuze is nog niet bepaald. Met uitzonde ring van Marsaki, de ontwikke lingsmaatschappij van l'Escaut, die circa 110 woningen mag bou wen. Zestig daarvan zijn be stemd voor de goedkope markt, waarvoor ouderen in aanmer king komen die gebruik kunnen maken van verzorging. T. Cal- jouw van GL Vlissingen: „We willen voorstellen om alle duur dere en dure koopwoningen in Vlissingen te laten bouwen door Marsaki. Geef andere project ontwikkelaars hier geen kans." Marsaki, stelt GroenLinks, stopt de winst in projecten die minder geld opleveren. „Met de winst van de koophuizen kan de woningcorporatie huurhuizen bouwen. En nu blijkt dat Vlissin gen goedkope woningen nodig heeft. Voor deze sociale handel wijze mag iets tegenover staan." Onderzoek De fractie van GL heeft bere kend dat er in Vlissingen zeshon derd betaalbare huurwoningen gerealiseerd moeten worden. En dan moet er ook gestopt worden met de sloop totdat de huurwo ningmarkt weer in evenwicht is. Dat aantal haalt de partij uit het woningbehoefte onderzoek, waarin over 4300 woningen wordt gesproken. Baert was het daar niet mee eens. Hij baseerde zijn mening op de Woonvisie van de gemeen te Vlissingen waarin over een af wijkend aantal, nameüjk 3500 woningen wordt gesproken. „We hebben voldoende huurwo ningen voor 317 euro per maand en een stapje hoger tussen de 317 en 443 euro per maand." De jongste Woonvisie van de ge meente ligt momenteel ter inza ge. jWS'Hertogenboich/Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11