SM luurders financieel in de knel Fitfood mmr food fZÏ I Eerste paal bunkerterrein volgende week geslagen Stadhuisplein tussen eb en vloed Vlissingse rederij wil voetgangers en fietsers overzetten nurdersvereniging in actie tegen bezuinigingen offieshop in iddelburg vervallen met jes en pistool Scooter weg in Souburg Duo vast voor belagen jongen Inbraak in Serooskerke F ndag 19 november 2004 Café - j> Week menu 22,50 Maand menu 25,°° i Surprise menu 30,00 Kom en ontde k Kijk en genie tl Boulevard Bankert 282 4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900 M: 0620 4332 15 editie Walcheren [NadiaBerkelder IDELBURG - De verlaging huursubsidiegrens heeft «reuze gevolgen voor huur- Su al heeft dertig tot veer- procent van de mensen die ironing huren moeite om de Ipaan elkaar te knopen. blijkt uit een onderzoek dat gaunlersvereniging Middel- heeft uitgevoerd onder jn met een huurwoning, cjfers tonen aan dat een aantal huurders meer dan jffde van het inkomen aan betaalt. Sommigen zijn Weederde van hun inko- ikwijt aan de huur. Met de ©rekening en lokale lasten I opgeteld, kan het bedrag Rn tot 75 procent van het inkomen. «lasten re] mensen met een inkomen de duizend euro besteden bef veel geld aan woonlas- Van de mensen met een in- van minder dan 850 euro aaand, is tweederde tussen Isrtig en veertig procent van inkomen kwijt aan de huur. cr het algemeen wordt er- tan dat een percenta- nn zeventien procent rede- ;t A. de Vries van de niersvereniging. „Er is ireen één groep die een heel beetje in de buurt van die (Advertentie) IE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft D118-635676 Middelburg ifRonMagnée IDDELBURG - Koffie- Sixty-Two aan de Janstraat in Mid- flburg is woensdagavond doelwit geweest van gewelddadige overval, f onbekende daders togen een medewerker in de zaak met een Hooi en staken hem met b mes. Een woord- irier van de koffieshop woedend over de over- en het excessieve ge- tien over half elf sn drie mannen de lburgse koffieshop i Ze droegen alle ibivakmutsen en donke n-lange parka's met bontkraag. Het ging twee iets kleinere man- een man met een ger postuur, aldus ttdvoerder van de -nop. daders deelden klappen •met de achterkant van I pistool en de medewer- van Sixty-Two werd een mes in zijn oksel doken, De drie overval len ervandoor met duizenden euro's. lucht daders vluchtten over Nieuwe Haven in de N van de °°gstraat/Stadsschuur. Woordvoerder van de öieshop is woedend over overval en het 'excessie- geweldDe bediende II Sixty-Two was al halfjaar werkzaam voor •'Offieshop. Hij zit sinds «overval ziek thuis, yaar van de koffie- Jbeeft inmiddels maat- JJ« genomen. De win- wft voortaan geen gro- boeveelheden geld meer handen, aldus de eige- ^politie is 0p zoek naar !j,Pn van de overval. Kunnen zich melden bij 'Politiebureau Achter «houttuinen of bellen op norm komt, dat zijn de mensen met een netto-inkomen van 1700 euro of meer. En die groep bestaat vaak uit meerpersoons- huishoudens." De vereniging protesteert tegen de verdere bezuinigingen die mi nister S. Dekker van Vrom wil doorvoeren op de huursubsidie. Huurders krijgen dit jaar al mi nimaal twaalf euro per maand minder. De minister wil nu de huursubsidiegrens naar bene den bijstellen en de huren jaar lijks extra verhogen. „Een huur verhoging wordt nooit gecom penseerd door de huursubsi die", aldus De Vries. Bovendien kunnen mensen die na de bezui nigingsronde net boven de huur subsidiegrens uitkomen, in de problemen raken. Ze krijgen vier jaar de tijd om een andere, betaalbare woning te zoeken. „Maar die zijn er gewoon niet. En na die vier jaar moeten men sen gewoon het volle bedrag gaan betalen." Uit de enquête, die door 360 Middelburgse huurders is inge vuld, blijkt dat veel mensen moe ten schrapen om rond te komen. „Je leest dan dat mensen in de maand maar vijftig euro kwijt zijn aan gas, water en licht. Eerst denk je dat het weinig is. Maar eigenlijk is het gewoon schrijnend. Als mensen zo wei nig betalen, betekent dat ge woon dat de verwarming uit staat en dat ze nauwelijks warm water gebruiken." Een vergelijk baar onderzoek in Vlissingen le verde een paar maanden gele den grofweg hetzelfde beeld op. En ook nu blijkt weer dat er een grote groep huurders is die geen huursubsidie krijgt, terwijl ze daar wel recht op hebben. „Dat zijn mensen die het gewoon niet weten, of mensen die te trots zijn om het aan te vragen." De huurdersvereniging Middel burg doet volgende week zater dag mee aan de landelijke actie voor betaalbare huren in Utrecht. De resultaten van het onderzoek worden aangeboden aan de minister, lokale overhe den en de woningcorporaties. OOST-SOUBURG - In de Gouwenstraat in Oost-Souburg is gisteravond een scooter weggenomen. Het gaat om een groene Puch met het verzekeringsplaatje BDN943 en een waarde van ongeveer 500 euro. KAPELLE - De politie heeft gisteren in hun woning in Kapelle twee jongens van zestien en negentien jaar aange houden. De beide jongens hadden vorige week donderdag een twaalfjarige jongen uit de gemeente Reimerswaal las tiggevallen. De twaalfjarige fietste met een aantal andere scholieren over de Kapelseweg in Kloetinge toen hij achterop gere den werd door een auto. De bestuurder hiervan reed de jongen klem waardoor hij met zijn fiets in de berm te rechtkwam. Ook werd hij door de inzittenden van de auto uitgescholden en uitten ze racistische taal. De twee Kapel - lenaars zijn aangehouden en verhoord. Ze hebben de zaak bekend. SEROOSKERKE (S) - In een woning aan de Dorpsweg in Serooskerke is woensdag ingebroken. Daarbij is een paar honderd euro gestolen. De bewoners ontdekten de in braak woensdagavond. De daders zijn de woning binnen gekomen door de deur open te breken. (Advertentie) Koninklijk nieuws wan Êalvê! V«9f een V8F§f@liilt §@V8@I infredueesrt eafoè tijdelijk twee nieuwe sauiSB in een feestelijke verpakking; Be Party King en 9e Party Queen-. 0e Party King is een pittige rede saus met sambal, de Party Queen is een remige saus met een vleugje ehampagne Heerlijk bij fondue, gourmet nf een stukje vlees §0Rsumenten=adviesprijsi VLISSINGEN - Het is een misverstand dat het Stad huisplein in Vlissingen een donkerblauwe gloed zou krijgen. Dat zegt J. Risseeuw van de gemeente Vlissin- gen. „Enkele banen die over het plein lopen, zullen over een tijdje een blauwachtige tint krijgen. Die verandering van kleur gebeurt onder invloed van het weer. Maar de banen worden nooit donkerblauw." De ambtenaar heeft de laatste twee weken al vaker van 'betrokken Vlissingers gehoord dat het plein maar niet blauw wil worden'. „Ik weet ook niet waar dat idee van donkerblauwe banen vandaan komt", zegt hij. „Ik hou me er pas de laatste twee weken intensief mee bezig. We hebben vorige week stevig gestraald om de blauwach tige uitstraling een handje te helpen. Een bitumenfilm- pje hebben we verwijderd. Nu is het woord aan het weer voor de blauwachtige gloed." Risseeuw vult aan dat hij in het algemeen tevreden reac ties heeft gekregen over de lichtgele en donkergele kleur. Bij de presentatie van het plan in februari van dit jaar werd aan buurtbewoners uitgelegd dat het Stad huisplein een golfmotief zou krijgen van donkerblauwe en zandkleurige banen. Daarmee werd een relatie ge legd met de zee. „Ach", zei een buurtbewoner. „Met een beetje goede wil zie ik er nu het strand in. Dan weer eb, dan weer vloed." luchtfoto Peter Buteijn door Frank van Cooten VLISSINGEN - Rederij Dijkhui zen in Vlissingen is zeer geïnte resseerd in de exploitatie van een fiets-voetveer van Perkpol- der naar Kruiningen of Hans- weert. Er is zelfs al een schip be schikbaar: de Stad Veere. „Dat kan bij wijze van spreken al over een uur worden inge zet". zegt H. Dijkhuizen van de gelijknamige rederij. Als het aan Dijkhuizen ligt, kan de Stad Veere het hele jaar door varen. „In de wintermaanden kunnen we teren op de zomer- piek." Dijkhuizen doet het ook voor de werkgelegenheid van oud-personeel van de PSD. „Bij ons werken momenteel in de zo mermaanden nogal wat oud-PSD-medewerkers. Als we de Stad Veere het hele jaar kun nen laten varen tussen Perkpol- der en Kruiningen, kunnen we deze mensen een fulltime baan aanbieden." Rederij Dijkhuizen heeft mo menteel twee schepen. Het groot ste schip is het luxe dagpassa giersschip Lady Madeleine met een capaciteit voor maximaal vierhonderd personen. Het klei nere schip is de Stad Veere. Dit schip kan honderdvijftig perso nen vervoeren. Dijkhuizen laat momenteel een nieuw schip bouwen. „Als dit schip klaar is, kan de Stad Veere worden ingezet op het tra ject vanaf Perkpolder." Dijkhuizen zegt ervaring te heb ben op dit traject. „Wij hebben in het verleden werkzaamheden verricht voor de PSD. Als de PSD-boten voor reparatie aan de kant lagen, werden wij ge vraagd voor de PSD te varen. Dat hebben we een paar keer ge daan." Dijkhuizen heeft al een fietsvoetveer van Veere naar Kamperland. Het tarief be draagt 2,20 euro en de fiets mag gratis mee Dijkhuizen kan nog niets vertel len over de tarieven op het fiets voetveer vanaf Perkpolder. „Eerst moeten we weten of deze verbinding door ons te exploite ren is. Op deze vraag moeten we nog antwoord krijgen." Rederij Dijkhuizen stuurde de Hulster wethouder E. de Deckere een paar maanden geleden al een brief waarin de gemeente op de hoogte werd gebracht van de in teresse voor exploitatie van een fietsvoetveer. De Deckere verwees Dijkhuizen naar de provincie. Die onder zoekt de haalbaarheid van een fietsvoetveer, maar dan als toe ristische voorziening in de zo mermaanden. De veerverbin- ding is dan onderdeel van het Zeeuwse toeristische netwerk 'Fiets een rondje met een pon tje'. Als onderzoek uitwijst dat de toeristische veerdienst haal baar is, wordt de veerboot voor fietsers en voetgangers in de zo mer van 2005 ingezet. Rederij Dijkhuizen sluit echter niet uit dat het hele jaar door wordt ge varen. Dijkhuizen wacht eerst de cij fers van de provincie af. Een jachthaven in de voormalige veerhaven van Perkpolder hoeft volgens Hennie Dijkhuizen in ie der geval geen sta-in-de-weg te zijn voor het fietsvoetveer. „Bei den zijn zeer goed te combine ren." l> fc C ROI K i (,RQ( t> ONt ixtkKt i t 8000 in- PDV Winket ruimte www.degroenegioep.nl In Vlissingen komen op en rondom wat in de volksmond bekend staat als het bunkerterrein woningen en detailhandel. foto Lex de Meester Nieuw en uniek: Davitamon Calcium Glucosamine Soepel (blijven) bewegen is naast het behoud van sterke botten voor veel mensen belangrijk. Immers, bij elke handeling die je als mens doet, is er sprake van beweging. Davitamon introduceert een nieuw en uniek product: Davitamon Calcium Glucosamine. Het product heeft een bijzondere samenstelling van calcium, gluco samine en vitamine D. Het helpt hierdoor bij de opbouw van bind weefsel en kraakbeen en draagt tegelijkertijd bij aan soepele spieren en gewrichten en sterke botten. Dit unieke product is daardoor speciaal geschikt voor ouderen, mensen die spieren en gewrichten zwaar belasten (bijv. sporters) en in fasen wanneer het lichaam snel groeit (bijv. pubertijd). lekker bewegen gewicht! TJ Lekker eten een gezond gewicht! Afvallen en toch lekker eten? Fitfood geeft praktische tips voor een gezond en actief leefpatroon. Je raakt niet alleen kilo's kwijt, maar wordt ook een stuk fitter. Hoofdschotel vormen de meer dan 8o recepten voor slanke en gezonde gerechten, van ontbijt tot avondmaaltijd, van tussendoortjes tot en met toetjes. En dan zijn er natuurlijk nog de fietsroutes. Lekker eten lekker bewegen een gezond gewicht! Fitfood (ISBN 90 6611 259 X) is voor C 8,95 verkrijgbaar in boekhandel en warenhuizen. door Jelmer Oskam VLISSINGEN - De bouw van 21 luxe koopwoningen aan de Meindert Hobbeinalaan in Vlis singen staat op het punt te be ginnen. Volgende week donder dag wordt de eerste paal gesla gen. De woningen zijn een on derdeel van het project Malder- gem. Op en rondom het zogenoemde bunkerterrein wordt een mix van woningen en detailhandel gerealiseerd. De bouw van de 21 eengezinswoningen zal naar ver wachting ongeveer een jaar gaan innemen. Het bouwplan van het nieuwbouwproject om vat naast deze woningen ook nog 36 appartementen, 33 terras appartementen en ruimte voor grootschalige detailhandel. Wan neer er wordt begonnen met de bouw van de appartementen, is nog niet bekend. Naar alle waarschijnlijkheid zal de detailhandel in het eerste kwartaal van 2005 aan de beurt komen. Aan beide kanten van de Bossenburghweg is ruimte ge maakt voor het bedrijvenge bied. Volgens projectontwikke laar M. van Lotringen van De Groene Groep hebben bedrijven al veel belangstelling getoond. „Er wordt nu nog onderhandeld met bedrijven. Binnen twee a drie maanden denken we duide lijkheid te hebben over wie er in de panden komt. We zijn in ie der geval op zoek naar een goe de balans. Aan drie beddenza ken op één locatie heb je ook niets." Fastfood Op de hoek van de Bossenburgh weg en het fietspad langs de Sloeweg komt een fastfoodres- taurant te zitten. „De twee be kendste namen uit de fastfood- wereld hebben belangstelling voor het pand", aldus de project ontwikkelaar. „McDonald's en Burger King." zeeuwse almanak Kinderverdriet Tupperware-party's zijn een bekend fenomeen. Bij water- pokkenparty's ligt dat an ders; die worden - onder het motto 'Dan hebben ze het maar gehad' - georganiseerd om kinderen die bekropen zijn door de besmettelijke ziekte in contact te brengen met leeftijdgenootjes die nog niet in de prijzen zijn geval len. Nadia (5) zit al een dag of wat onder de rode vlekjes. Aldus ongewild geschminkt trok zij zaterdag met haar oma naar de Middelburgse Markt om naar Sinterklaas te zwaaien, die vanaf het stadhuisbordes minzaam terugzwaaide. Plotseling begon Nadia erbar melijk te huilen. Verbaasd vroeg haar oma naar de oor zaak van het verdriet. Snikkend gaf Nadia aan wat haar dwars zat„Ik ben zo batig dat Sinterklaas óók wa terpokken krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9