Duitsland is nieuwe weg ingeslagen HVV'24 is favoriet tegen RIA W. uitslagen Hingis gaat het toch weer voorzichtig proberen Davis Cupteam speelt in Fribourg Doll blijft trainer van HSV Yao Jie bereikt laatste acht Goede start golfers in wereldbeker Australische wielrenner geschorst jerneuzen moet koste wat kost punten pakken tegen Nuenen vrijdag 19 november 2004 New York. NBA: Indiana Pacers - At lanta Hawks 93-86, Orlando Magic - Utah Jazz 107-92, Washinton Wizards - Boston Celtics 110-105 (n.v.), Detroit Pis tons - Minnesota Timberwolves 93-85, New Jersey Nets - Seattle SuperSonics 68-79, New Orleans Hornets - Phoenix Suns 84-95, Denver Nuggets - Toronto Raptors 112-106, Milwaukee Bucks - Miami Heat 106-113, Portland TrailBla- zers - Memphis Grizzlies 82-101, Golden State Warriors - Chicago Bulls 98-85, LA Lakers - LA Clippers 103-89. Singapore. Singapore Open. Vrou wen, eerste ronde: Yao Jie (Ned/5) - Sörensen (Den) 11-0 11-2 Tweede ron de: Yao Jie - Chen Lanting (Chn) 11-0 11-0. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned/6) - Fu (Sin) 15-5 15-5. Tweede ronde: Palyama - Lu Yi (Chn) 15-7 15-9. Derde ronde: Lee (Mal/10) - Palyama 15-515-8. Oefa (Rus). WK-tweekampen. Vrou wen, vierde partij eerste set: Kamyshleeva (Ned) - Tanssykoetsjina (Rus) 1-1. Eindstand eerste set: 5-3. Mannen, vierde partij: Tsjizjov (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1. Stand na vier van de vijftien partijen: 4-4. Wintercompetitie ZDF. Eredivisie: Desperados-Arrows 2-8, Red Lions 1-Yïp Plaza 4 6-4, Red Lions 2-DTP Road- house 4-6, Bouncers-De Belt 6-4, De Mops-Phantoms 5-5, Yip Plaza 1-Hart van Middelburg 1 1-9. Stand aan kop: 1-Hart van Middelburg 49-112. Yip Pla za 4 41-19; 3. De Mops 38-22. Eerste di visie: PC De Zwaan-De Kroon 7-6, Scumbags-Game one 4-9, Jerommeke 1-Yip Plaza 3 5-8, Hart van Middelburg 2-Walk Inn 8-5, Veerhuis-Basken 3-10. Stand aan kop: 1. Jerommeke 1 50-28; 2. Yip Plaza 3 46-19; 3 Mid City 43-22. Tweede divisie: Once Again-The Wicked 6-7, Gompy 2-DC Zierikzee 9-4, Aloha's-Bravour 5-8, Grazzy Devils-DT Les Amies 3-10. Stand aan kop: 1. DT Les Amies 49-29; 2. Wicked 46-19; 3. On ce Again 39-39. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Kroes Montage H.-Atoom Boys/Kraaghof 4-2, Bakkerland Terneu- zen-Café De Pieper 1-7, Sportkantine 't Zwaantje-HKC 6-4, D.I.T. Techniek-Mari ne Service 3-9, Sportcafé Axel-Benny Sport 6-1, Dow-ScheldeGrens BV 6-5. Stand: 1. Kroes Montage 8-24; 2. Café de Pieper 8-24; 3 Marine Service 8-18; 4. Smit Sportprijzen 8-14; 5. Schelde- Grens BV 8-13; 6. D.I.T. Techniek 9-13; 7. Bakkerland Terneuzen 8-12; 8. Dow 1 9-10; 9. Sportcafé Axel 8-9; 10. Atoom Boys/Kraaghof 9-9; 11 Sportkantine 't Zwaantje 8-7; 12. HKC 9-6; 13. Benny Sport 8-0. Derde klasse: Amstelhoekje Vdeco-Café De Griete 9-8, FC Vatitec-Cu- ramus 4-2, Deurwaarder M&T-FC Ilex 3-3, Cerestar-Flux Electro 8-3, Flux Elec- tro-Unitron 5-0, Schipper/Adhanco-Re- ham Vastgoed bv 4-12 Stand: 1. Re- ham Vastgoed 11-33; 2. Cerestar 10-21; 3. FC Vatitec 10-21, 4. FC Ilex 11-17; 5. Amstelhoekje-Vdeco 11-17; 6. Curamus 10-16; 7. Schipper/Adhanco 10-13; 8 Flux Electro 11-12; 9. Unitron 11-12; 10. Café De Griete 11-12; 11. Dow 2 8-7; 12. Deurwaarder M&T 10-0. (£□■■■■■1 v mm Sevilla. Wereldbeker landenteams, 3,25 miljoen euro. Stand na eerste ronde (fourball): 1 Ierland (Harring- ton/McGinley) en Oostenrijk (Brier/Wie- gele) 60 slagen (-12), 3. Engeland (Do- nald/Casey) 61, 4. Japan 62, 5. Spanje 63. 12. Nederland (Lafeber/Derksen), Zuid-Korea. Wales 65 (-7). Lucky Day 3558: 1-6-11-14-20-26-28- 30-31 -32-39-41-43-44-47-54-57-64-75-77 (onder voorbehoud). Houston. Masters Cup. Rode groep: Moya (Spa/5)-Gaudio (Arg/8) 6-3 6-4, Fe- derer (Zwi/1 )-Hewitt (Aus/3) 6-3 6-4, Henman (GBr)-Coria (Arg) 6-2 6-2. van onze sportredactie ANTWERPEN - Martina Hin gis, voormalig nummer een in het vrouwentennis, keert na een afwezigheid van ruim twee jaar terug op de tennisbaan. De 24-jarige Zwitserse speelt in fe bruari in het sportpaleis van Antwerpen een exhibiliepartij tegen Gabriela Sabatini en over weegt een terugkeer op het hoog ste niveau. Dat Hingis op korte termijn weer de degens kruist met oude rivalen als Venus en Serena Wil liams, Lindsay Davenport en Jennifer Capriati lijkt onwezen lijk maar het bloed kruipt blijk baar waar het niet gaan kan. „Een terugkeer aan de top is voorbarig, maar ze wil het wel een kans geven", zegt Bob Ver- beeck, de toernooidirecteur van de Diamond Games, het sterk bezette tennistoernooi in Ant werpen. Hij wist de Zwitserse te anime ren voor een terugkeer op de ten nisbaan, nadat ze in 2002 met een slepende enkelblessure vroegtijdig een punt zette ach ter een tot dan glansrijke car rière. Hingis had, ondanks haar jonge leeftijd - ze was pas 22 toen ze haar afscheid bekend maakte -, meer dan veertig ti tels in het enkelspel op haar naam staan, waarvan vijf Grand Slams. In het dubbelspel was ze al even succesvol. Dat Hingis in Antwerpen toch weer haar kunsten vertoont voor een groot publiek is opmer kelijk, maar ook weer niet zo bij zonder. De Zwitserse liet tijdens haar actieve loopbaan haar zake lijke belangen behartigen door het marketingbureau Octagon, niet toevallig ook de organisator van de Diamond Games. De fir ma is onder meer ook verant woordelijk voor het grastoer- nooi. in Rosmalen en het vrou wentoernooi in Hasselt. GPD Mannschaft onder Klinsmann weer geduchte tegenstander door Wierd Puk BERLIJN - De trainer wil do minant, agressief en aanval lend voetbal zien, het liefst op de helft van de tegenstander, en als het kan ook nog mooi. En de spelers moeten weer ple zier in het spel uitstralen. Mar co van Basten, de Nederlandse bondscoach, aan het woord? Nee, Jürgen Klinsmann, de Duitse Teamchef. Het lijkt wel of de twee genera tiegenoten, beide nieuwkomers in het internationale trainers milieu, elkaar regelmatig spre ken. Wie naar Van Basten luis tert, hoort Klinsmann. En bei den hebben tot nu toe het ge luk en het gelijk aan hun zijde. Onder Klinsmann, de voormali ge topspits die na het EK in Portugal Rudi Voller afloste, is het Duitse nationale elftal onte genzeglijk een nieuwe weg inge slagen. Na eerdere zeges op Oostenrijk en Iran en een gelijk spel tegen Brazilië versloeg Duitsland woensdag de natio nale ploeg van Kameroen over tuigend met 3-0 in een vriend schappelijk duel in Leipzig. De spitsen, Kevin Kuranyi en Mi- roslav Klose, scoorden, spelver deler Michael Ballack domi neerde en jonge debutanten ac teerden opmerkelijk zelfbe wust. 'Klinsi' kondigde bij zijn aan treden aan in 2006 in eigen land wereldkampioen te willen worden. Hij werd weggehoond. Wat gezien de desastreuze pres taties van de 'Mannschaft' in de afgelopen jaren ook niet ver wonderlijk was. Maar de nieuwe coach liet zich niet van de wijs brengen. Net als Van Basten, die onbekende namen laat debuteren en vol hardt in een gekozen spelsys teem, is Klinsmann duidelijk in zijn keuzes. De spelers, die sinds de verloren WK-finale in 2002 collectief faalden en tril lend van de zenuwen over het veld doolden, lopen ineens weer met de borst naar voren. Systeem 'Plezier', is één van Klins- manns kernbegrippen. Ook Van Basten wil dat zijn spelers lol beleven aan hun werk. En waar hun voorgangers Dick Ad vocaat en Rudi Voller de angst AMERSFOORT - Het Nederlandse Daviscupteam zal in maart in Fribourg aantreden tegen Zwitserland. Dat heeft de Zwitserse tennisbond gisteren aan de KNLTB la ten weten. Het duel uit de eerste ronde wordt van 4 tot en met 6 maart gespeeld in het Forum, een expositie- en con grescentrum dat plaats biedt aan 4000 toeschouwers. Over de ondergrond zal Zwitserland later een beslissing nemen. De Zwitserse ploeg zal aantreden zonder kopman Roger Federer. De nummer één van de wereld concen treert zich volgend jaar op handhaving van zijn positie. ANP HAMBURG - Thomas Doll heeft gisteren een tweejarig contract als trainer van Hamburger SV ondertekend. De verbintenis loopt tot juni 2006. Doll (38) was sinds half ok tober interim-trainer van HSV na het ontslag van Klaus Topmöller. Daarvoor was hij trainer van de amateurs van HSV. Met de profs haalde hij tien punten in vijf wedstrij den. De oud-international van de DDR gaat 800.000 euro per jaar verdienen in Hamburg. ANP SINGAPORE - Yao Jie heeft de kwartfinales bereikt in de Singapore Open. De als vijfde geplaatste badminton- speelster was gisteren 26 minuten in de weer om twee overwinningen te behalen. Ze stond in zeventien minuten twee punten af aan de Deense qualifier Sörensen (11-0 11-2) en sloeg daarna de Chinese Chen Lanting in negen minuten van de baan: 11-0 11-0. Dicky Palyama drong door tot de laatste zestien. De als zesde geplaatste Nederlander opende het toernooi met een overwinning op thuisspeler Fu (15-5 15-5). Daarna was hij te sterk voor de Chinees Lu Yi (15-7 15-9). In de achtste finales verloor hij in de avonduren van de als tien de geplaatste Maleisiër Lee: 5-15 8-15. ANP SEVILLA - Maarten Lafeber en Robert-Jan Derksen zijn gisteren in Sevilla goed van start gegaan in de wereldbe ker golf voor landenteams. De twee rondden de achttien holes fourball af in 65 slagen, zeven onder par. Met die score staat Oranje op de met Zuid-Korea en Wales gedeel de twaalfde plaats. Aan de leiding gaan Ierland en Oosten rijk met 60 slagen |-12). De twee worden gevolgd door En geland (61), Japan (62) en Spanje (63). ANP SYDNEY - De Australische baanwielrenner Shane Perk ins is door zijn wielerbond voor een half jaar geschorst wegens doping. De tweevoudig wereldkampioen bij de ju nioren werd in Los Angeles na het veroveren van goud op het onderdeel keirin betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Australische bond verklaarde dat Perkins in de Veren- gide Staten een inhaler heeft gekocht van hetzelfde merk dat hij gewend was te gebruiken in Australië. De renner had zich niet gerealiseerd dat de Amerikaanse versie het verboden middel methamphetamine bevatte. Twee dagen later werd hij overigens weer negatief getest. ANP/RTR Kevin Kuranyi (rechts), hier in duel met Geremi van Kameroen, is onder de nieuwe bondscoach Jürgen Klinsmann heel doeltreffend. foto Michael Hanschke/EPA heten regeren door hun tactiek af te stemmen op de tegenstan ders en lang te wachten met het inbrengen van jonge debu tanten, daar experimenteren Van Basten en Klinsmann er lustig op los met nieuwe spe lers. Vanuit de gedachte: als het systeem vast staat, kunnen verschillende spelers het invul len. Niet alleen hét talent van Bayern München, Sebastian Schweinsteiger, krijgt van Klinsmann een kans. Van de ploeg die Kameroen van het veld speelde waren zes spelers jonger dan 22 jaar. Conservatief Duitse fans, gewend aan het conservatieve beleid van Voller, wreven zich de ogen uit, mede wegens de felle, nieuwe rode shirts, die de Duitse ploeg een agressiever en vrolijker aanzien geven. Keven Kuranyi, de spits die zo vaak faalde, scoorde zijn vijfde goal in drie wedstrijden onder de nieuwe Teamchef. Wellicht dat hier de Amerikaanse men tal coach een rol speelt. Onder hilariteit van zijn critici haalde Klinsmann, net als Van Basten, een psychologisch begeleider bij zijn team. Een Amerikaan want Klinsmann leeft sinds ja ren in de Verenigde Staten en is een uitgesproken bewonde raar van de professionele trai nings- en begeleidingsmetho des in de Amerikaanse top sport. Het Team Klinsmann lijkt nu al een succes. Een hechte ploeg wil de oud-prof smeden, een ploeg waarin iedereen zich goed én uitgedaagd voelt. Nog maar zo kort onderweg naar het WK 2006 erkent Klins mann verder te zijn dan hij had verwacht. „Deze ploeg is rijper dan ik vermoedde", stelde hij tevreden vast. „Er groeit een grote saamhorigheid en zelfbe wustzijn. Wij werken dan ook aan de sterke kanten van de spelers. Over de zwakke kan ten praten we niet eens." GPD :elname aan onzeker voor illeboordse RS- Het is nog twijfelachtig pdoka Elisabeth Wille kke volgende week zater- khar Nederlandse titel in de lot 63 kilogram kan ver ba. Ze kampt al weken iwischouderblessure en die imaar niet over. boordse (26) heeft gister- 'ihaar linkerschouder la- verzoeken in een zieken- sNieuwegein. Al sinds sep- 5 heeft ze er last van. Er sedacht aan een ontste- ^ar twee kuren van ont- asremmers hebben geen Kring opgeleverd. „Ik sidus dat er wel iets meer hand is", zei de judoka Nederlands kampien- au moet laten schieten, Knog niet. De pupil van hHooy wil graag haar titel &S®, maar weet dat het fvorm niet gaat. Pas in de volgende week hakt tordse de knoop door, na met bondscoach Mar- 'mi Unen en de bonds- Iter geven de topjudo- ~jzo om het NK, maar dit fa in de klasse tot 63 ki jker anders. Zowel Eli- Meboordse als Daniël- ®ma wil laten zien wie 'fis Nog nooit kwamen 'de mat tegen elkaar uit. °P A-toer- ■be reden: blessures, bles- fesures. Ujrce wil haar titel ook om te kunnen laten de bond het in mei bij eind had om haar Europees kampioen- 31 te vaardigen. Na lang bondscoach Marjo- "Lnen destijds de voor- Willeboordse, die r- Er-r «jiue werd in Boe- nezema probeerde ech- ff dagen voor het EK burgerrechter deelna- "w toernooi af te dwin- ■ar de rechter wees haar advocaat van de stelde ter zitting !:1 sag dat hun zaak om een soort ju- 'taden. „We schuiven °Psij, laten ze tegen »J«n en wie wint, gaat 'F .zeihij. 'Wo-ofl kwam het toen |»ide atletes willen ™s duidelijkheid over fcse ne8nmhunge" j^Eddy van der Hooft ■^pyrvan Kouteren mNEl'ZEN - De voetbalcom- rtilie is dit weekeinde alweer £aan de laatste speeldag van tonronde. Op het program- g voor de komende dagen {ja onder meer Terneuzen- \wien, Terneuzense Boys-De jitrver. AZW-'s-Gravendeel, jjianuiden-Zaamslag en flV'l-RlA W. De algemene te- flr,„ÏÏe moeten winnen." fee Terneuzen zijn bijna hal sde het seizoen moeilijke aangebroken. Na de /-nederlaag in de uitwed- tegen WSC en de punten- sk naar aanleiding van het •spoorde duel met SV Tri- (A vindt de zondag-eerste ler zich op de ranglijst te- Iop de met Best Vooruit ge- üde voorlaatste plaats. Toch, fssrt Jorden Takiddine, is EDaniek nog geen sprake, jfcóluul niet", zegt de aanval- ie vorige week nog in con- Skwam met d<? leiding maai en verhelderend gesprek te- iWSCin de basis mocht star- iolang de oorzaak bij ons ligt kunnen we er nog wat edoen. Het zou anders zijn we elke week weggespeeld dn worden." itlaatste was ook vorige week ibet geval. „We hebben te- WSC negentig procent van tijdbalbezit gehad. Maar als ikansen niet benut houdt al- iop.WSC kwam er één keer jen scoorde meteen." huidige klassering verplicht neuzen zondag in de thuis- felrijd tegen middenmoter iaën hoe dan ook tot punten- t „Ik ken Nuenen niet", (Takiddine toe. „Maar dat moeten winnen is duidelijk, rzullen we ook voor gaan." fv lóen maakte vorige week indruk door in eigen huis (loper 0JC Rosmalen met 3-1 laslaan en het totale aantal Hen in de laatste drie wed den op zeven te brengen, te voorspoed die AZVV in de maand oktober kende, is de laatste weken nog weinig over. Tweemaal kwam de Axelse ploeg deze maand in actie en tweemaal ook leverde dat een nederlaag op, eerst tegen De Zwerver (0-2) en daarna tegen Dinteloord (0-1). De nederlaag tegen De Zwerver kon nog inge calculeerd worden, die tegen Dinteloord kwam onverwacht, zegt Jelmer de Pooter. „Het ging de laatste tijd zo lekker. Tegen Dinteloord waren we ook beter, maar verloren we door een onge lukkige tegengoal." De terugval op de ranglijst van de tweede naar de zesde plaats hoeft volgens de middenvelder echter niet structureel te zijn. „Als groep zijn we dit seizoen behoorlijk hecht. Ik ben er van overtuigd dat we ons de komen de weken kunnen herpakken." Morgen speelt AZW op eigen veld tegen 's-Gravendeel, dat het seizoen sterk begon maar daarna ook kwetsbaar bleek. „Ik heb begrepen dat 's-Graven- deel een goed voetballende ploeg is", aldus De Pooter. „Maar we spelen thuis en dat is in ons voordeel. De meeste pun ten hebben we dit seizoen ten slotte op eigen veld gepakt." Zaamslag Na een uiterst moeizaam begin van de competitie heeft het er in middels veel van weg dat Zaam slag het juiste spoor weer te pak ken heeft. Na de overwinningen op Nieuwdorp en Zwaluwe maakte de ploeg van Mare de Kunder vorige week pas echt in druk door op eigen veld koplo per Kapelle met 5-1 terug te wij zen. Waren de zeges op Nieuw dorp en Zwaluwe niet meer dan normaal, tegen Kapelle speelde Zaamslag heel sterk, aldus aan valler Jacco den Hamer. „Nieuw dorp en Zwaluwe vond ik wel heel matig", zegt hij. „Maar Ka pelle was toch de koploper. Hun verdedigende zwakte hebben we heel goed uitgebuit." De puntenwinst van de laatste weken heeft Zaamslag in elk ge sterkt in het vertrouwen voor de wedstrijd van morgen, uit tegen Arnemuiden. Den Hamer hoopt Jacco den Hamer speelt morgen met Zaamslag de uitwedstrijd tegen Arnemuiden. foto Wim Kooyman via een nieuwe overwinning morgen de achterstand op de huidige nummer twee van zes punten terug te brengen tot drie, maar realiseert zich maar al te goed dat Arnemuiden aan een goede reeks bezig is en al viermaal op rij won. „Arnemui den is altijd een goed voetballen de ploeg. Over het algemeen sco ren ze vrij moeilijk, hoewel je dat de laatste weken toch niet zou zeggen. Zouden ze een nieu we spits hebben, soms?" Terneuzense Boys, dat de laat ste weken de ene ruime overwin ning aan de andere rijgt, komt morgen op eigen-veld in actie te gen koploper De Zwerver. Een nieuwe zege zou de ploeg van trainer Henk Ottens wel eens mede aan de leiding kunnen brengen. Eén klasse lager brengt Spui morgen een bezoek aan Veere, dat één punt meer telt dan de Zeeuws-Vlaamse nummer negen van de ranglijst. RIA W. In de derde klasse van het zon dagvoetbal lijkt RIA Westdorpe halverwege het seizoen defini tief tot een strijd om lijfsbehoud veroordeeld. De debutant reist zondag af naar Hulst, waar HW'24 gastheer is. Vincent Bendijk zegt op voor hand tevreden te zijn met elk punt dat zijn ploeg pakt. „HW'24 is toch een elftal dat bovenin behoort mee te draaien. Het belangrijkste voor ons is dat we lekker voetballen. Dat is ook al veel waard." Kwalitatief is RIA niks minder dan vorig seizoen, vindt hij. „We zijn in de breedte zelfs ster ker gewdrden. Dat was nodig ook, want we hebben toch al te maken gehad met blessures en geschorste spelers." De verdedi ger heeft in de eerste tien wed strijden wel ervaren dat elk fout je door de meeste tegenstanders meedogenloos wordt afgestraft. HW'24 Waar HVV'24 door Bendijk een rol in het linkerrijtje wordt toe gedicht, leert de realiteit dat de ploeg uit Hulst in de midden moot vertoeft. Met twee punten uit de laatste vier duels is HW'24 de aansluiting met de top voorlopig kwijt. Jordy Bakker vindt dat het veldspel redelijk is, maar gaat op voorhand niet van winst op RIA W. uit. „We moeten natuur lijk winnen, maar ik heb het idee dat wij het niet zo makke lijk hebben tegen ploegen die la ger staan", zegt hij. „We voetbal den tegen Patrijzen bijvoor beeld een stuk minder goed dan tegen RCS, Breskens en Vlissin- gen. Nee, dat heeft niks met on derschatting te maken. We moe ten blijven voetballen. Mis schien dat RIA ons laat komen. Dan moeten we de bal rond blij ven spelen en niet te veel de lan ge bal hanteren." Steen speelt uit tegen Zeelandia Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 51