rac Roep om studie kosten gemeente Rechtsom of linksom? I— College voorstander van trouwen op boot Tweeduizend Zeeuwen doen mee aan dansmarathon Duo vast voor belagen jongen Dronkelap zorgt voor overlast Ingebroken in auto zeeuwse almanak Kinderverdriet lonnemairtnaar Hoeijmakers spoort burgers en organisaties aan tot actie twoners praten ter plantsoen nl •*31,4460 AA Goes j^entie-exploitatie: Lj.en Midden-Zeeland: 0113315520; ^s-Vlaanderen: 0114-37277C penaal: 020-4562500. 19 november .004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland KAPELLE - De politie heeft gisteren in hun woning in Kapelle twee jongens van zestien en negentien jaar aange houden. De beide jongens hadden op vorige week donder dag een twaalfjarige jongen uit de gemeente Reimerswaal lastiggevallen. De twaalfjarige fietste met een aantal an dere scholieren over de Kapelseweg in Kloetinge toen hij achterop gereden werd door een auto. De bestuurder hier van reed de jongen klem waardoor hij met zijn fiets in de berm terechtkwam. Ook werd hij door de inzittenden van de auto uitgescholden en uitten ze racistische taal. De twee Kapellenaars zijn aangehouden en verhoord. Ze heb ben de zaak bekend. VLISSINGEN - Een 39-jarige Vlissinger is gistex-en mee genomen naar het politiebureau om te ontnuchteren, na dat hij bij een winkel voor overlast zorgde. De man lag in kennelijke staat in een portiek van een winkel op de Pot tenbakkerssingel. Hij werd agressief toen de bedrijfslei der van deze winkel hem vroeg weg te gaan. De winkelier heeft de man ovei'gedragen aan de politie. VLISSINGEN- In een auto die geparkeerd stond in de A. Coortelaan in Vlissingen is gisteravond ingebroken. De ge luidsapparatuur ontvi'eemd. Tupperware-party's zijn een ongewild geschminkt trok zij bekend fenomeen. Bij water- zaterdag met haar oma naar pokkenparty's ligt dat an- de Middelburgse Markt om ders; die worden - onder het naar Sinterklaas te zwaaien, motto 'Dan hebben ze het die vanaf het stadhuisbordes maar gehad' - georganiseerd minzaam terugzwaaide. om kinderen die bekropen Plotseling begon Nadia erbar- zijn door de besmettelijke melijk te huilen. Verbaasd ziekte in contact te brengen vroeg haar oma naar de oor met leeftijdgenootjes die nog zaak van het verdriet, niet in de prijzen zijn geval- Snikkend gaf Nadia aan wat len. haar dwars zat: „Ik ben zo Nadia (5) zit al een dag of wat bang dat Sinterklaas óók wa- onder de rode vlekjes. Aldus terpokken krijgt." jvFsme Soesman gjIKZEE - Er moet eenonaf- slelijk vergelijkend mder- pk (benchmark) komer naar (ambtenarenapparaat /an de Kente SchouwenOuive- I, vindt J. Hoeijmalcrs uit esemaire. Hij roep heel ixiuen-Duiveland op de ge blete bestoken met let ver- i lot een dergelijke studie. È^ens wethouder G. Hmteka- (i i> dat proces van cborlich- volop gaande. Hj waar- tovde vorige week tjdens de frotingsraad voor mverant- wd beleid. {I-MAARTENSDIJK - Bewo- 5van de Zwanelaan, de Mee- ïlaan en de Schofeksterlaan Sint-Maartensdijc kunnen dag 22 novemb<r hun nie- g geven over de herinrich- jran het plantsom dat voor ■woning ligt. Lhouder F. Goossen is aanwe- om lien aan te haren en toe- king op de planr.en te geven, •aanwezige bewoners kunnen iiook plannen ir.dienen. Aan land van de avond wordt het •e idee, mits haalbaar, door anwezigen gekozen. (Advertentie) IE EETKAMER IVaar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg taler harddrugs lort twee jaar Istraf eisen Hoeijmakers heeft becijferd dat de gemeente Schouwen-Duive land 94 tot 100 arbeidsplaatsen (ongeveer eenderde van het per soneelsbestand) kan schrappen. Hij baseert zich daax-bij onder meer op een recent rapport van bureau Berenschot met daaiin een analyse van bezuinigingsop- drachten van gemeenten. Met de ze arbeidsplaatsen is een enor me besparing op personeelskos ten (4 tot 4,6 miljoen euro per jaar) gemoeid, stelt de kritische burger vast. „Met zo'n bedrag kun je lucht aan de leefbaax-heid geven", aldus Hoeijmakers. Hij vindt dat de gemeente, als mono polist, de verplichting heeft het 'beste jongetje van de klas' te zijn. „Misschien blijkt uit dat benchmarkondexrzoek dat ze het goed doen. Daar heb ik dan vre de mee. Maar nu denk ik: ge meente. toon dat dan eerst aan." Hoeijmakers zag een dergelijk onafhankelijk onderzoek vorige week. tijdens de behandeling van de begroting, op het nipper tje aan zijn neus voorbij gaan. Moties van het CDA en Alert! op dit onderwerp werden naar de prullenbak verwezen. Het verzoek van Alert! om een na der onderzoek naar de gemeente lijke organisatie en een bezuini ging - per 1 januari 2006 - op personeelslasten van een mil joen euro werd met elf tegen tien stemmen verworpen. Jam mer, stelt Hoeij maker-s vast. Het is een dappere motie, typeert hij. waarin jammer genoeg de taakstelling van de besparing van een miljoen euro is opgeno men. Ingrepen Je vastpinnen op een vast be drag is niet handig, vindt ook wethouder Houtekamer. Hij gaf vorige week al aan dat nog meer ingrepen bovenop het nu al gaande zijnde gemeentelijk be- zuingingsprogramma Kiezen of Delen en de kerntakendiscussie verstrekkend zullen zijn en ook zaken als brandweer en onder wijs zullen raken. Een door alle raadsfracties bemande werk groep heeft zich nu vastgebeten in de kemtakendiscussie; het on derzoek naar het mogelijk afsto ten of uitbesteden van zaken die nu nog door de gemeente wor den gedaan. Daarbij komen de verschillende afdelingen aan bod. Is het nodig dan zal, als de raad dat wil, ook nader onder zoek (met eventuele consequen ties) volgen - aldus Houteka mer. „En daar zit uiteraard ook personele reductie bij." Hoeijmakers zag die redenering graag omgedraaid. Met de kern takendiscussie is een lange tijd gemoeid. Een benchmark daar entegen moet relatief snel afge rond kunnen worden. „Ik denk dan ook dat zo'n onderzoek de kemtakendiscussie zal inhalen of misschien zelfs zal gaan lei den." Hij vindt dat de gemeente het aan haar burgers verplicht is px-ecies aan te geven waarom er hoeveel mensen op welke plek zitten. Van het ambtenaren apparaat kun je niet vexwach- ten dat ze objectief over zichzelf ooi-delen, aldus Hoeijmakers. Hij roept burgers en ox-ganisa- ties (van dorpsraden tot vereni gingen) op een mailtje naar alle x-aadsleden te sturen met het ver zoek om een bènehmarkonder- zoek uit te voeren. Door mensen te vragen zijn mailtje steeds door te stux-en naar vijf andere inwoners hoopt hij op een groot vervolg. ÜjlNlSSERechtsom of linksom? De vraag dringt zich op of Rijkswaterstaat een nieuw type ro- 'n jj®bruik heeft genomen bij Bruinisse. Eentje waarbij rekening is gehouden met de Engelse ie'n u klopt gewoon niet", meldt woordvoerder E. de Feijter. „Een foutje van de aanne- L Poet kantoor van aannemer BAM kunnen ze er niet om lachen. „Hoe het kon gebeuren, d! 1lcl-We hebben die strepen 's nachts aangebracht. En de ene pijl moet naar rechts." Van- 11 1sBAM begonnen met het herstel. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Als het aan het college van burgemeester en wet houders ligt, mag er straks op Schouwen-Duiveland letterlijk aan boord van een huwelijks boot getrouwd worden. Voor waarde is wel dat het schip op het moment van de huwelijksvol trekking vastligt aan de wal. De wet schrijft immers openbaar heid van deze plechtigheid voor. B W stellen de raad voor de lo caties om te trouwen of het regis treren van een partnerschap tot schepen uit te breiden. Tot nu toe telt deze gemeente vier vaste locaties voor deze ceremonies. Dat zijn het gemeentehuis en het monumentale stadhuis in Zierikzee, Slot Moermond in Re- nesse en 't Durps'Uus in Bi-uinis- se. Daarnaast hebben bruidspa ren en partners de mogelijkheid te trouwen of te registreren op een locatie naar keuze. Die rege- ling geldt echter alleen voor ge bouwen. Inmiddels liggen er drie verzoeken om ook schepen in die regeling te betrekken. De aanvragen daax-toe komen van P. Groen, namens de Belangen Organisatie Beroeps Zeilschi- pers Ziex-ikzee en directie Mari tiem Facilitair Bedrijf 'Scaldis Marina' en verder van M. Hui- zer van Rederij De Veerman en van E. Mesman van Zeilvloot Zierikzee. Zes aanvragen Op jaai-basis worden er gemid deld 200 huwelijken en partner schappen voltrokken c.q. gere- gistreerd. De gemeente ontving tot dusver zes aanvragen de plechtigheid op een bijzondere locatie te mogen houden. Ten behoeve van deze vex-zoeken heeft het dagelijks gemeentebe stuur de mogelijkheid van trou wen en i-egistrerèn op een schip laten nagaan. Een vaste regelge ving is daar nog niet voor be schikbaar. Uit jurisprudentie valt op te maken dat een schip aan een vaste aanlegplaats als onroerende zaak wordt aange- merkt. In gemeenten als Rotter dam, Enkhuizen en Gorinchem geldt de eis dat het schip een vaste aanlegplaats heeft en voor de wal blijft liggen tot het ja woord is gegeven. „Ook binnen de Zeeuwse gemeenten, onder meer in Reimei-swaal, is daartoe de mogelijkheid aanwezig", stel len B W van Schouwen-Duive land vast. Zij willen de voor waarden van de vaste ligplaats volgen. Verder geldt de bepaling dat het trouwen of de registratie aan boord van het vaartuig niet direct in de open lucht mag ge beuren. Die voorwaarde geldt nu ook al bij trouwen in een sti'andtent. Verder stelt het college als eis dat criteria als openbare orde, goede smaak en -zeden in acht worden genomen. Dat geldt ook voor de eisen die bij gebouwen gelden, zoals de beschikbaar heid van een kleedruimte voor de ambtenaar van de burgerlij ke stand. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade- ring op donderdag 16 december in het Zierikzeese gemeente huis. DDELBURG - Tegen een jirige Vlissinger is gisteren ie rechtbank in Middelburg dealen in harddrugs twee nel geëist. as officia- van justitie G. Éerveld heeft de man in 2003 lorig jaar mim acht maan- gehandeld in verdovende -den. De \erdachte ontken- muit zijr. woning cocaïne aoïne aan klanten uit de iflgse scexe te hebben ver- Ook werd hem verweten tdon te hebben doorver- „Ik heb twee keer 'iets' wit. Ze komen bij mij om tiiet spd op te roken"ver- De man is zelf al heel Bdaafl. De officier haal- rbéwfis uit vex-klaringen feuten. Ook de omwonen- fedden geklaagd over over- De Vlissinger is al eex-der I opiundelicten veroor- Baadsman E. Smit ver- :dere:htbank om gigan- y te wijken van de eis. 'chêntis desperaat." fraakl december. De actie 'Heel Nederland danst' bracht ondanks de regen op het schoolplein van de Willibrordusschool in Zierikzee een vrolijke boel teweeg. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ze stonden gister ochtend om 11.14 uur allemaal op scherp, die 280 leerlingen van de katholieke basisschool Willibrordus in Zierikzee. „Zijn we er allemaal klaar voor? Nu moet het gebeuren, we moeten dat record halen", pept dansle- raar Onno Kramer de groep nog even op. Dan wordt het wel erg spannend voor een kleuter uit groep twee. Hij moet ineens zo nodig plassen en roetst naar bin nen. Hij is binnen no-time terug op het schoolplein en telt dus mee als een van de ruim tweedui zend Zeeuwen die meededen met de landelijke dansmara thon. Onder het motto 'Heel Neder land danst' zette het Nederlands Instituut voor Sport en Bewe gen (NISB) deze ludieke actie op touw. Dat gebeurde ter vie ring van het eerste lustx-um van dit instituut en met als doel heel veel mensen aan het bewegen te krijgen. Dat gebeurde gisteroch tend. Precies vanaf kwart over elf werd voor vijf minuten op tal loze plaatsen in het land de Flash Move gedanst op het num mer 'Reset your brain' van Soul- vation.Met dat 'omzetten van de knop in het hoofd' probeert het NISB ook in het Guinness Book of Records te komen onder de ti tel 'de meeste mensen die gelijk tijdig aan het dansen zijn'. Daar zijn meer dan 200.000 deelne mers voor nodig. Het duurt een week voordat officieel bekend is of de poging is geslaagd. Voor el ke aangemelde locatie in het land moeten twee getuigenver klaringen worden afgegeven dat er gisterochtend echt is gedanst. Het te verbreken record werd op 9 april 2002 gevestigd door 681 scholen in Canada die 196.569 mensen gelijktijdig aan het dansen kregen. Volgens danslex-aar Onno Kramer is het nog zeer de vraag of deze Neder landse recordpoging zal slagen. „Volgens het NISB waren er twee dagen geleden nog maar 131.000 deelnemers aangemeld. Dat zou dus veel te weinig zijn." Kramer maalt daar niet echt om. Hi] heeft de afgelopen twee weken met veel plezier de leer- lingen van de basisscholen De Schoener in Brouwershaven, de Kirreweie in Bui'gh-Haamstede en de Theo Thijssenschool en de Willibrordusscïiool in Zierikzee de Flash Move geleerd. De grootscheepse dansmanifes- tatie op het druilerige school plein van de katholieke basis school bracht in elk geval een vrolijke uitspatting tijdens de grauwe novemberochtend. Dat was op vijftien andere locaties in de provincie ook het geval. In Goes waren belastingambtena ren in touw met het 'resetten van hun brain' en dat gebeurde verder onder meer bij scholieren in Wemeldinge, Tholen, Sas van Gent en Oost-Souburg. Dc::c rubriek verschijnt in olie titels v.xn NRp Dagbladen (oplage ruim 2 min. ex.) Voor informatie ovei adveileren in deze rubriek, o-mail naar lnfoViirp.nl o.v.v. NGVIJ! Advertentie Koninklijk nieuws van Calvé! Voor een vorstelijk gevoel introduceert Calvé tijdelijk twee nieuwe sauzen in een I feestelijke verpakking: j f De Party King en De Party Queen. De Party King is een pittige rode saus met sambal, de Party Queen is een romige saus met een vleugje champagne. Heerlijk bij fondue, I gourmet of een stukje vlees. Consumenten-adviesprijs: €0,99 Nieuw en uniek: Davitamon Calcium Glucosamine Soepel (blijven) bewegen is naast het behoud van sterke botten voor veel mensen belangrijk. Immers, bij elke handeling die je als mens doet, is er sprake van beweging. Davitamon introduceert een nieuw en uniek product: Davitamon Calcium Glucosamine. Het product heeft een bijzondere samenstelling van calcium, gluco samine en vitamine D. Het helpt hierdoor bij de opbouw van bind weefsel en kraakbeen en draagt tegelijkertijd bij aan soepele spieren en gewrichten en sterke botten. Lekker eten lekker bewegen een gezond gewicht! Afvallen en toch lekker Fitfood geeft praktische tips voor IjT een gezond en actief leefpatroon. Je raakt niet alleen kilo's kwijt, maar wordt ook een stuk fitter. Hoofdschotel vormen de meer dan 8o recepten voor slanke en gezonde gerechten, van ontbijt tot avondmaaltijd, van tussendoortjes tot en met toetjes. En dan zijn er natuurlijk nog de fietsroutes. Lekker eten lekker bewegen een gezond gewicht! Fitfood (ISBN 90 6611 259 X) is voor 8,95 verkrijgbaar in boekhandel en warenhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41