Voetbalvelden blijven behouden 0PHEFFINGS KORTING PZC PZC Meteoroloog: hagelkanon werkt niet Sint en zijn pieten duiken overal op Conciërge met dood bedreigd bil Hotelkamers boven cafés Markt Goes Commissiemeerderheid voor sportcomplexen Kamperland en Colijnsplaat luziekavond )en repetitie Hernet Man herinnert zich brand niet Bewoners praten over plantsoen Scooter weg in Souburg Eis twee jaar cel tegen dealer agenda Schouws cabaret kerkje Ellesdiek Dorpsraad deV ,a<3er ALLES 50% KORTING M.U.V. KAMERPLANTEN TUINCENTRUM MARITIMA BERLAGESTRAAT 1 VLISSINGEN 0118-470400 vrijdag 19 november 2004 qq£S In de Goese binnen bad bestaat een tekort aan ho mmers en daar gaan exploi tanten van Gaudi's Tapas Bar «Heartbreak Café aan de Gro- teMarkt iets aan doen. H. Moison van Gaudi's Tapas gar is ervan overtuigd dat er naag is naar meer hotelruimte in het centrum van Goes. „Voor de gezelligheid overnacht je toch niet in motel Goes", zegt zij. ..Dat ligt handig voor auto mobilisten, maar te ver weg van de binnenstad." Hoeveel kamers er boven haar bedrijf aan de Grote Markt ko men, weet Moison nog niet. Het Goese college van B en W heeft net deze week groen licht gege ven. Moison wil eerst met on der meer de brandweer praten over de mogelijkheden." Of het luxe kamers worden of kamers voor bijvoorbeeld rugzaktoeris ten is nog niet duidelijk. J. Stokx. mede-eigenaar van Heartbreak Café, is verder. Tien tot elf kamers wil hij in richten, met name voor mensen die tijdelijk in Goes of omge ving aan het werk zijn. Puur een hotel ziet hij niet zitten. „Je moet dan ook een receptie hebben en dat is mij te duur." Moison en Stokx zijn blij dat B en W van Goes toestemming hebben gegeven. Al is Stokx tot nu toe niet zo te spreken over de medewerking van Goes. Vol gens hem worden er steeds aan vullende eisen gesteld. Hij zit er zelf ook niet zo achteraan, bekent Stokx. „Het heeft bij mij geen prioriteit", zegt de me de-eigenaar van Heartbreak Ca fé. vlnqrid Huibers IBSENKERKE - Noord-Beve- jsd*voetballers zijn in de toe- bn>t aangewezen op de velden jKamperland of Colijnsplaat. kwel de raad er donderdag 25 gember pas een definitieve be i-ving over neemt, tekende jigisteravond tijdens de com- èsievergadering een forse eerderheid af voor het open den van twee sportcom- jkxen op het eiland. fe :ot groot genoegen van de Mailers van de clubs uit Eperland en Colijnsplaat die igróte getale naar Wissenker- i waren gekomen om voor het boud van hun accommodaties pleiten. Behalve vertegen- oordigers van voetbalvereni- sgColijnsplaatse Boys en voet- firereniging De Bevelanders, b er ook een inspreker die het ltd voerde namens sportver- iging Wissenkerke. Hij hield tpleidooi voor de aanleg van n groot sportcomplex ergens ihet eiland. aimee kreeg de man uit Wis- rkerke eigenlijk niemand aan jo zijde, Zowel J. Poppe iGP), als J, Kouwer (CDA), J. Looff (PvdA) en P. de Putter ÏD) voelen veel voor de con- sitratie van de voetbalvereni- op de twee bestaande ortparken in Kamperland en tóijnsplaat. Daar zitten de notste clubs met vooral ook de Kte jeugdleden. oor A. Oudshoorn was het niet vanzelfsprekend om dan ook sar daar te gaan voetballen, fe zitten hier toch voor heel cord-Beveland?", wierp hij DNSPLAAT - Brassband Pmina uit Colijnsplaat vrijdag 26 november vanaf ir een concert met de toon- evcnde Britse kopersolist in Mead. evenement begint om acht in dorpshuis De Brug aan Havelaarstraat in Colijns- Na de pauze brengt Delta Zeeland het nummer Am- nlam ten gehore, dat de band speelt op de Nederlandse iband Kampioenschappen. OETINGE - Brassband Ex- Kloetinge nodigt ieder- ait om zondag langs te ko- 1 op de openbare repetitie de band. Belangstellenden &nom 11.45 uur terecht in itiain Kloetinge. ^orgklachten: «104)231231 maandag t/m vrijdag purende de openingstij- feoaaterdags tot 12.00 uur ÏDACTIE tö/ELANDEN/THOLEN Stationspark 28 ?ostbus31 AA GOES Tsl 0113-315670 '«0113-315669 '•mail: redgoes@pzc.nl Balkenende (chef) tyid Huibers M«ke van derJagt '"^Janssen de Vries (sport! tomen van der Werf önirale redactie ■onspark 28 ■vslbus 31 {#0 aa goes |l: 10113)315500 gijl 13)315669 ts.nl ""«.pzc.nl '*t WBb®n7r..n| op. Oudshoom zat, net als de rest van de commissie overi gens, erg in zijn maag met de re cent in Kort gene gevestigde Voetbalschool van de gebroe ders De Nooijer. En met name de door wethouder C. Schippers geplaatste lichtmasten langs een veld in Kortgene hingen als een zwaard van Damocles bo ven de vergadering. Hoewel de discussie over die lichtmasten niet opnieuw werd opgerakeld, werd wel van alle kanten - op subtiele of minder subtiele ma nier - duidelijk gemaakt dat aan lichtmasten geen rechten ont leend kunnen worden. Als de velden in Kortgene verdwijnen, dan verhuist de Voetbalschool gewoon mee naar Colijnsplaat of Kamperland, vond een meer derheid van de commissie. Wil de Voetbalschool toch graag in Kortgene blijven, dan moet de organisatie dat helemaal uit ei gen zak financieren. Het college van burgemeester en wethou ders, waaronder Schippers, wil overigens graag een groot nieuw sportcomplex aanleggen, bij voorkeur in Kortgene. De be stuurders willen de komende vijf jaar benutten om te becijfe ren of de bouw van zo'n com plex te financieren valt. De wet houder meldde gisteravond en passant dat Noord-Beveland vol gens KNVB-normen met drie hoofdvelden toe zou moeten kun nen. De clubs in Colijnsplaat en Kamperland hebben er gezamen lijk vier. „Waar moeten die ko men?", vroeg Schippers zich hardop af. Een niet zo relevante vraag, vond de meerderheid van de commissie, die allang beslo ten had dat er aan de velden in Kamperland en Colijnsplaat niet valt te tornen. Het ionenkanon in de boomgaard van de familie Vogelaar. door Freek Janssen KRABBENDIJKE - Het kanon dat fruit telers uit Krabbendijke en omgeving hebben gekocht om hagelbuien te beper ken, werkt niet. Dat zegt Jon Wieringa, oud-hoogleraar landbouwmeteorologie van Wageningen Universiteit. Volgens fruitteler Theo Vogelaar echter heeft het ionenkanon zijn eerste succesje al geboekt. Dit voorjaar kocht Vogelaar Fruitcultu- res uit Krabbendijke, teler van met na me peren, met zes andere fruittelers een ionenkanon uit Spanje. Het apparaat schiet om de zeven secon den samengeperste lucht af naar de wol ken. Het kanon zou zo hagelstenen ver pulveren. Anderen beweren dat door de luchtgol- ven hagelbuien kunnen worden verdre ven. Volgens Wieringa zijn beide wer kingen onwaarschijnlijk. „Hagelstenen bestaan uit ijs. Als ze eenmaal zijn ge maakt, dan zijn ze niet meer te mollen, dus dat effect is hopeloos onwaarschijn lijk. De vorming van kleinere hagelste nen kan onder gunstige omstandighe den worden bevorderd met raketten. In Rusland is dat geprobeerd en toen is het soms gelukt. Maar dan heb je wel een radar nodig om precies te zien wanneer en hoe hoog die hagelvorming plaats vindt. Dat is meestal in een klein gebied van ongeveer een halve kubieke kilome ter." Wolken Het verplaatsen van wolken is volgens de oud-hoogleraar een onmogelijke op gave. „Een grote bui heeft de energie van een atoombom, die verschuif je niet." Fruitteler Vogelaar geeft toe dat niet bewezen is dat het kanon werkt. „Op 16 juli hebben we hem gebruikt. Het zag er toen behoorlijk slecht uit, er kwam een onweersbui vanuit het zuid westen. We hebben het kanon aangezet en het heeft bij ons niet gehageld, ter wijl het dat in Kruiningen en Yerseke wel deed. Maar ja, dat bewijst natuur lijk niks. Misschien had die bui ons toch niet bereikt", zegt de fruitteler. Wieringa is in augustus nog in Krabben dijke geweest. „Ik heb het kanon beke ken, maar ik zie er de fysica niet van in. Het zou op vijf kilometer hoogte moe ten werken, dat is heel ver weg. Maar begrijp me goed, ik heb er veel respect voor dat de fruittelers het kanon uitpro beren. Een boer doet natuurlijk vrese- foto Willem Mieras" lijk zijn best om zijn oogst te bescher men. Maar toen ik het verhaal las over de aanschaf van het kanon, dacht ik: dit hebben de telers niet helemaal goed be keken. Het systeem is al heel oud, het is ontwikkeld door een Oostenrijker in 1896. Die probeerde het uit in zijn val lei en toen viel er op zijn perceel inder daad geen hagel. Het werd daarna een hele hype, maar onderzoek kon niet aan tonen dat het kanon werkt." Metingen Wieringa wil nu uitzoeken of er na de tijd van het Oostenrijkse luchtkanon nog serieus onderzoek is gedaan naar de werking ervan. Hij wil in de praktijk metingen verrichten naar eventuele ef fecten, maar daarvoor moeten er wel geldschieters zijn. Wieringa: „Voordat je ergens geld los krijgt, moet er toch enige aanwijzing zijn dat het geen onzin is. En die aanwij zing is er nu nog niet." door Lucas Boot GOES - De schappen in de su permarkten puilen uit van het strooigoed en de chocoladelet ters. Maar waar blijft Sinter klaas? De goedheiligman en zijn Zwarte Pieten meren de stoom boot morgen om ongeveer kwart over één af aan de Turfkade in Goes. Maar ook andere gemeen ten op de Bevelanden en Tholen worden vereerd met een bezoek. Kinderburgemeester Andrea Geuze heet de sint als eerste wel kom. Vervolgens rijdt hij in een open auto, voorafgegaan door zijn eigen Pietenorkest, via de Koningsstraat en Opril naar het stadhuis. Hier ontvangt burgemeester D. van der Zaag Sint Nicolaas rond twee uur op het bordes. De sint kijkt naar een uitvoering van Forza Gymnastiek op het podium voor het stadhuis. Tus sen kwart voor drie en kwart over vier maakt Sinterklaas een rondrit door Goes. Heinkenszand De Spaanse bisschop en zijn ge volg arriveren om twee uur op het gemeentehuis, waar zij door het Borselse gemeentebestuur worden onthaald. De sint komt om drie uur na een rondje door het dorp aan bij De Stenge in Heinkenszand voor een kinder middag. Kamperland Sint Nicolaas en zijn Pieten leg gen de stoomboot om twee uur aan in de Kamperlandse land- bouwhaven. Na de aankomst be geven zij zich, onder begelei ding van brassband Ons Genoe gen, naar het Casembroothuis voor een middag met de aller kleinsten. Hansweert De sint arriveert om twee uur op Kaai 85. Samen met zijn pie ten gaan ze onder begeleiding van Muziekvereniging Schelde- galm naar Zeelandia, waar ze vanaf drie uur een voorstelling geven. Kruiningen De goedheiligman en zijn Zwar te Pieten worden 's morgens om elf uur bij Ons Dorpshuis ont vangen. Rilland Sint Nicolaas bezoekt alle kinde ren tot en met groep acht in dorpshuis Luctor et Emergo. Het feest in het dorpshuis be gint om één uur. door Ad Goddrie OSSENDRECHT - Een conciër ge van het Mollercollege Zuid westhoek in Ossendrecht is op een internetsite met de dood be dreigd. De politie onderzoekt de zaak. Op de site, waarop wordt gesug gereerd dat die is gemaakt door een groep leerlingen, staat dat de man zijn leven niet meer ze ker is. Het gaat om teksten als 'dood onomkeerbaar', 'wie hem elimineert, wordt beloond door God' en 'hij kan niet meer veilig over straat'. Ook staat er dat er nog een 'datum wordt geprikt' voor 'de grote dag' en er is een afbeelding te zien van iemand in kledij van de Ku Klux Klan. Aanleiding voor de bedreiging zou zijn dat de conciërge vol gens de makers vaak leerlingen probeert te schorsen of te verwij deren. De teksten zijn geschre ven in slecht Nederlands, met woorden als 'hij wordt beloont' en 'megool'. De site staat niet meer op internet. De politie zegt dat de afdeling die internetcri minaliteit opspoort de bedrei ging onderzoekt. MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld wil dat een 57-jarige Middelburger voor maximaal een jaar in een psychiatrisch ziekenhuis wordt opgenomen. De man zou op 27 augustus zijn flatwoning in brand hebben gestoken, maar gisteren zei hij tijdens de behandeling van de zaak door de rechtbank in Middelburg zich niets van de brand te herinneren. Volgens de psychiater en de psycholoog was de verdachte volledig ontoerekeningsvatbaar toen hij de brand sticht te. Zij concludeerden dat de man van Irakese afkomst ge baat zou zijn met een behandeling in de kliniek voor ge traumatiseerde vluchtelingen in Wolfheze. In het verleden heeft de man geleden onder het regime van Sadam Hoessein. Nadat zijn vader in Irak werd ge dood, zat hij van zijn zestiende tot zijn vierenveertigste jaar onder traumatische omstandigheden in Irakese ge vangenissen. Als vluchteling werd hij opgenomen in Nederland. „Ik heb last van angstige dromen. Alle herinneringen van vroeger komen naar boven", zei hij. De officier vond dat het schadebedrag van 1600 euro aan Woonstichting Mid delburg kon worden toegewezen. Strafpleiter E Smit vroeg de schadeclaim niet ontvankelijk te verklaren. De rechtbank willigde het verzoek van de raadsman in om een week eerder uitspraak te doen. Uitspraak op 24 no vember. SINT-MAARTENSDIJK - Bewoners van de Zwanelaan, de Meeuwelaan en de Scholeksterlaan in Sint-Maartens dijk kunnen maandag 22 november hun mening geven over de herinrichting van het plantsoen dat voor hun wo ning ligt. Wethouder F. Goossen is aanwezig om hen aan te horen en toelichting op de plannen te geven. De aanwe zige bewoners kunnen zelf ook plannen indienen. Aan het eind van de avond wordt het beste idee, mits haalbaar, door de aanwezigen gekozen. De inspraakbijeenkomst be gint om 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk. OOST-SOUBURG - In de Gouwenstraat in Oost-Souburg is gisteravond een scooter weggenomen. Het gaat om een groene Puch met het verzekeringsplaatje BDN943 en een waarde van ongeveer 500 euro. MIDDELBURG - Tegen een 53-jarige Vlissinger is giste ren bij de rechtbank in Middelburg voor dealen in hard drugs twee jaar cel geëist. Volgens officier van justitie G. Oosterveld heeft de man in 2003 en vorig jaar ruim acht maanden gehandeld in verdovende middelen. De verdach te ontkende vanuit zijn woning cocaïne en heroïne aan klanten uit de Vlissingse scene te hebben verkocht. Ook werd hem verweten methadon, dat hij had opgespaard, te hebben doorverkocht. „Ik heb twee keer iets verkocht. Ze komen bij mij om samen het spul op te roken", vertelde hij. De man is zelf al heel lang verslaafd. De officier haal de het bewijs uit verklaringen van klanten. Ook de omwo nenden hadden geklaagd over overlast. De Vlissinger is al eerder voor opiumdelicten veroordeeld. Uitspraak 1 de cember. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-cafe De Soos, 20.00-22.00 uur: Duvelke, praatca fé voor 45-plussers; 22.00 uur:Vrijdaga- vondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9 00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur; Semorensoos; 's-HEER ABTSKERKE - Dorpshuis Ver vliet, 19.30 uur: Workshop Encaustic (schildertechniek met gepigmenteerde warme was); KAMPERLAND Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So ciëteit; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; OVEZANDE Soos De Klomp, 20.00-23.00 uur: Tweede voorronde van 2nd influenz; RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Jaar lijkse algemene dorpsvergadering; SINT-ANNALAND - Haven, 14.30 uur: Intocht Sinterklaas. WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 upr: Sociëteit; WILHELMINADORP t Loze Vissertje. 21.00 uur: Optreden rockband Big Chief Sugar; YERSEKE Dreef en Kerkplein, 8.00-13.00 uur. Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. ELLEWOUTSDIJK - De caba retgroep Kantooi uit Schou- wen-Duiveland treedt morgena vond op in het Kerkje van Elles diek in Ellewoutsdijk. Het pro gramma 't Ei gin nóód bestaat uit liedjes, schetsen en verhalen in Schouws dialect. De voorstel ling begint om 20.00 uur. RILLAND - De dorpsraad van Rilland houdt vanavond zijn jaarlijkse algemene dorpsraads vergadering. Alle Rillanders zijn vanaf 20.00 uur welkom in dorpshuis Luctor et Emergo. (Advertentie) (Advertentie) Yerseke De sint en zijn gevolg komen aan in de haven bij oliehandel Steijn. Rond half twee arriveert de Spanjaard in het mosseldorp. Tholen Sinterklaas vaart met zijn boot om twee uur de haven van Tho len binnen. Hij wordt door bur gemeester W. Nuis ontvangen. 's-Heer Arendskerke Een week later, op zaterdag 27 november, worden Sint Nico laas en zijn Pieten om twee uur bij zorgcentrum Poelwijck ver wacht. De kindervriend rijdt daarna op zijn schimmel door het dorp en eindigt tegen drieën in dorpshu"is Arendhuis, waar hij ongeveer een uur blijft. Kapelle De Sint en zijn Pieten worden zaterdag 27 november 's mor gens om tien door burgemeester S. Kramer onthaalt op het ge meentehuis. Na een rondrit door het dorp komen zij tegen half elf aan in De Vroone.Daar geven de sint en zijn knechten een show tot ongeveer één uur. 50%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39