>ZC }lan reder voor veer Perkpolder Fitfood Seafarm mag weer op messchelpen vissen Ideeën leerlingen voor veilig verkeer lissings bedrijf Dijkhuizen wil voetgangers en fietsers overzetten Geen lichtmast op tennispark Duo vast voor belagen jongen Dronkelap zorgt voor overlast Ingebroken in auto Ook in een rolstoel kun je voor het record dansen SBËSüsi 0Lj'vu-t. "ëfêz Kinderverdriet 0113-315649 «^•nl Ljus31,4460 AA Goes Kffiotie-exploitatie: 5sn Midden-Zeeland: 0113-315520; ^.Vlaanderen: 0114-372770; ^31:0204562500 a 19 november 2004 Week menu 22," Maand menu 25,°° Surprise menu 30,00 Kom en ontde k. Kijk en geniet Boulevard Bankert 282/4382 AC Vlissingen T: 0118 41? 900/ M: 0620 4332 15 editie Bevelanden-Tholen TwLucas Boot (DES - Leerlingen van groep van drie basisscholen in ,-^-Zuid presenteerden giste- w in buurtcentrum De Pit ;3plannen voor een verkeers- vfiligere wijk. Met maquettes een heuse videopresentatie jrobeerden zij het panel te ««tuigen. fchet panel zaten vertegen- Honfigers van de politie, ge- gjate, buurtbelangen Goes-Zuid en het meldpunt ver keersonveiligheid Zeeland. Zij luisterden aandachtig naar de leerlingen van de De Prinses Beatrixschool, De Zuidwest hoek en Montesson de Basis, over de onveilige verkeerssitua ties in Goes-Zuid. Veel scholieren klaagden over te drukke oversteekpunten, smalle fietspaden en het ontbre ken van verkeerslichten. De ver tegenwoordigers beaamden de ze gevaarlijke punten, maar we zen de leerlingen erop dat er te weinig geld is om de verkeers problemen op te lossen. Verkeersbrigade G. Walraad van de Goese poli tie opperde het idee om vanuit de scholen zelf iets te onderne men. „Misschien kan de school een soort verkeersbrigade op zetten. Veiligheid begint bij je zelf." Veel scholieren gaven te kennen ook het drukke winkel centrum De Bussel een gevaar lijke plek te vinden. Met name de drukte op de parkeerplaats bij supermarkt Dirk van der Broek speelt hen parten. Een leerlinge van de Prinses Bea trixschool omschreef haar angst in een gedicht. Daarin gaf ze aan haar leven niet te willen wagen om een een paar eieren te kopen. Walraad vertel de dat ze op de parkeerhaven niets kunnen doen, omdat het terrein eigendom is van de su permarkt. Een suggestie die misschien op korte termijn al een staart krijgt, kwam van groep leerlin gen van de Zuidwesthoek. Zij hadden het idee het fietspad aan de Buys Ballotstraat een opvallende kleur te geven. Nu is het pad volgens hen niet goed te onderscheiden van de normale weg. Wethouder D. van Ewijk: „Het is een goed idee om met een op vallende kleur het fietspad er uit te laten knallen. Ik zal dit plan zeker bij de gemeente neer leggen." De presentatie valt binnen het project Jeugd Vei ligheid dat eind september door vrijwilligers van De Pit en SMWO-welzijn werd geïntrodu ceerd. yFrankvanCooten ISSINGEN - Rederij Dijkhui- iin Vlissingcn is zeer geïnte- trd in de exploitatie van ifiets-voetveer van Perkpol- naar Kruiningen of Hans- «ti. Er is zelfs al een schip be- lilbaar: de Stad Veere. kan bij wijze van spreken ever een uur worden inge- zegt H. Dijkhuizen van de ihet aan Dijkhuizen ligt, kan Stad Veere het hele jaar door a „In de wintermaanden we teren op de zomer- L" Dijkhuizen doet het ook de werkgelegenheid van ■personeel van de PSD. „Bij werken momenteel nogal (Advertentie) eEETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg wat oud-PSD-medewerkers in de zomermaanden. Als we de Stad Veere het hele jaar kunnen laten varen tussen Perkpolder en Kruiningen, kunnen we deze mensen een fulltime baan aan bieden." Rederij Dijkhuizen heeft mo menteel twee schepen. Het groot ste schip is het luxe dagpassa- gierschip Lady Madeleine met een capaciteit voor maximaal vierhonderd personen. Het klei nere schip is de Stad Veere. Dit schip kan 150 personen vervoe ren. Het vaargebied van Dijkhui zen reikt onder meer over het Veerse Meer, de Oosterschelde en de Westerschelde. Dijkhuizen laat momenteel een nieuw schip bouwen. „Als dit schip klaar is, kan de Stad Veere worden ingezet op het tra ject vanaf Perkpolder." H. Dijkhuizen zegt ervaring te hebben op dit traject. „Wij heb ben in het verleden werkzaamhe den verricht voor de PSD. Als de PSD-boten voor reparatie aan de kant lagen, werden wij gevraagd voor de PSD te varen. Dat hebben we een paar keer ge daan." Dijkhuizen heeft al een fietsvoetveer van Veere naar Kamperland. Het tarief be draagt 2,20 euro en de fiets mag gratis mee. Hij kan nog niets ver tellen over de tarieven op het fietsvoetveer vanaf Perkpolder. „Eerst moeten we weten of deze verbinding door ons te exploite ren is. Op deze vraag moeten we nog antwoord krijgen." Rederij Dijkhuizen stuurde de Hulster wethouder E. de Deck- ere een paar maanden geleden al een brief waarin de gemeente op de hoogte werd gebracht van de interesse voor exploitatie van een fietsvoetveer. De Deckere verwees Dijkhuizen naar de provincie. Die onder zoekt de haalbaarheid van een fietsvoetveer, maar dan als toe ristische voorziening in de zo mermaanden. De veerverbin- ding is dan onderdeel van het Zeeuwse toeristische netwerk 'Fiets een rondje met een pon tje'. Als onderzoek uitwijst dat de toeristische veerdienst haal baar is, wordt de veerboot voor fietsers en voetgangers in de zo mer van 2005 ingezet. Rederij Dijkhuizen sluit echter niet uit dat het hele jaar door wordt ge varen. Dijkhuizen wacht eerst de cijfers van de provincie af. Een jachthaven in de voormali ge veerhaven van Perkpolder hoeft volgens Henme Dijkhui zen in elk geval geen sta-in-de-weg te zijn voor het fietsvoetveer. „Beiden zijn zeer goed te combineren." ertig hectare oor centrum iluidsporten if Rob Paardekam Het centrum voor ge- bporten aan de Grensweg Bath wordt bijna dertig hec- fgroot. Er komt geen centra- Kommodatie. De motorcros- s barters en schutters krij- iillemaal een eigen onderko- jemeente Reimerswaal wil s» 'lawaaisportverenigin- Qienu nog verspreid in het ïngebied zitten, concentre- de Grensweg. Pal tegen met Belgie, en ten zui- vaa de golfbaan, komen to twee motorcrossvereni- t®. de kleiduifschietvereni- jffleenkartbaan. -euwe centrum voor geluid- fin wordt straks onderver- in drie aparte terreinen, voor de motorcrossers ',6 hectare groot. Voor :-ttmerskwartier is nog eens -«tare uitgetrokken en ver tornt er nog een clubhuis, lossers kunnen straks racen kleine en een grote cross- 4 Die mogen van de gemeen- ^vunaal een regionale func- t^bben. De crossbaan komt toe oostkant van het terrein #n. Dat heeft te maken opstuivende zand. Als orossterrein aan de west- tou liggen, zouden de ande- öorters daar bij de veel voor de westenwind last van ton. krtbaan wordt 6,2 hectare Ook voor de gebruikers f'5D wordt een rennerskwar- j.fd parkeerplaats aange- 5en een clubhuis gebouwd, ileiduifschieters krijgen de «iköng over 7,1 hectare. J"P komen een aantal klei manen, drie skeettrapbanen o-geweren en een •«oefenbanen. De baan zal gebruikt wor- J%heidszone Ja« mogen maximaal tien Pe we<lstrijden gehouden ea en niet meer dan één wedstrijd.; Rond de hele somt een tweehonderd me- veiligheidszone te lig- in het gebied een wwaarRijkswaterstaat bag- *«>>'thetSchdde-Rijn- fa 4 storten' Er wordt p a" 1 om ook de veilig- Ijiri ldngs het schietter- arvoor te gebruiken. door Ingrid Huibers GOES - Dat je ook in een rol stoel flink kan swingen, bewees gisterochtend de jeugd van kin derrevalidatiecentrum Reigers bos in Goes. De kinderen deden mee met de landelijke actie Flash!-move, waarmee het Ne derlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) in het Guin ness Book of Records probeerde te komen. WOLPHAARTSDUK - Op het tennispark aan de Muidenweg bij YVolphaartsdijk mogen geen lichtmasten komen. Het Goese college van B en W heeft dat besloten. De aanvraag voor de plaatsing van lichtmas ten door de tennisvereniging Wolphaartsdijk is om twee rede nen afgewezen. Ze worden vol gens B en W te hoog, vijftien me ter. Het belangrijkste motief voor de afwijzing is echter dat het tennispark vlakbij het bui tengebied ligt, bij bungalow park Schelphoek. Veel verlich ting past niet op die plek, vindt het college. M Hoogesteger, voorzitter van de technische commissie en bestuurslid van tennisvereniging Wolphaarts dijk, kijkt ervan op dat het ver zoek is afgewezen. Welke stap pen de vereniging gaat onderne men, weet hij nog niet. Ze klapten in hun handen, draai den een rondje met hun stoel of bewogen met hun hoofd op de maat van de muziek. Dansstu dente Janine de Wilde die de kin deren van de Reigersbos bege leidde was na afloop laaiend en thousiast. „Ik was best zenuw achtig van tevoren, want ik heb nog nooit met mensen met een li chamelijke beperking gewerkt, maar het ging hartstikke goed. De kinderen waren geweldig." Precies om kwart over elf dans ten kinderen en volwassenen in het hele land de Flash!-move, een speciaal voor het evenement bedacht dansje op de klanken van Reset your brain van de Ne derlandse band Soulvation. Twijfelachtig Op de Bevelanden werd er on der meer gedanst door scholie ren in Wemeldinge en scholie ren en ambtenaren in Heinkens- zand. Het dansrecord is op dit moment in het bezit van Cana da. Daar dansten op 9 april 2002 196.569 scholieren en leer krachten de Hokey-cokey. Of dat record gaat sneuvelen is zeer twijfelachtig. Voorafgaand aan de actie hadden zich 144.214 deelnemers gemeld bij de NISB. „We hebben woensdag nog veel reclame gemaakt, dus ik hoop dat er uiteindelijk meer mensen gedanst hebben dan door Ingrid Huibers KAMPERLAND - De KG 8 van Seafarm uit Kamperland vist sinds gisteren weer in de Voor delta op messchelpen (ensis). Het bedrijf heeft natuurorgani satie De Faunabescherming zo ver gekregen dat deze haar be zwaar tegen de visvergunning van Seafarm laat vallen. Op verzoek van De Faunabe scherming besloot de rechtbank van Amsterdam afgelopen okto ber de visvergunning van Seafarm te schorsen. De Fauna bescherming had een kort ge ding aangespannen, omdat vol gens de organisatie onvoldoen de was aangetoond dat het vis sen op messchelpen in de be schermde Voordelta (kust strook) niet strijdig is met de Vo gel- en Habitatrichtlijn. Sinds de uitspraak op 19 okto ber, kon er door Seafarm alleen nog gevist worden buiten de Voordelta. Dat betekent een veel langere en dus duurdere reis. „Dan kun je twee dingen doen", zegt eigenaar A. Bout van Seafarm. „Of je blijft proce deren, maar dan heb je al die tijd hier wel vijftien man rondlo pen die niet aan het werk kun nen, of je gaat kijken of je er zelf uit kunt komen met De Fau nabescherming." Adviesbureau Bout besloot daarvoor de hulp in te roepen van ecologisch ad viesbureau Henk Baptist uit Kruisland. Die stelt na onder zoek vast dat wat Seafarm en zijn concurrent Blok Poley Sche pen BV uit Bruinisse aan mes schelpen uit de Voordelta vissen te verwaarlozen is. Er ligt ruw geschat 131 miljoen kilo ensis in het gebied. Seafarm, waarvoor Baptist de studie heeft uitge voerd, vist jaarlijks ongeveer twee miljoen kilo messchelpen op. De zwarte Zee-eenden consu meren ongeveer vier miljoen ki lo van die schelpen. Er wordt wel bodemslib omgewoeld door het schip van Seafarm, maar de snelheid waarmee dat gebeurt is dusdanig laag dat het slib gro tendeels weer op zijn oorspron kelijke plek wordt afgezet. Baptist waarschuwt er wel voor dat op basis van zijn rapport niet zonder meer kan worden aangenomen dat de schade voor de natuur eveneens beperkt blijft wanneer er veel meer vis sers op ensis gaan vissen. De Faunabescherming deelt mi nister Veerman van LNV per KAPELLE - De politie heeft gisteren in hun woning in Kapelle twee jongens van zestien en negentien jaar aange houden. De beide jongens hadden vorige week donderdag een twaalfjarige jongen uit de gemeente Reimerswaal las tiggevallen. De twaalfjarige fietste met andere scholieren over de Ka- pelseweg in Kloetinge toen hij achterop gereden werd door een auto. De bestuurder hiervan reed de jongen klem; het slachtoffer werd door de inzittenden van de au to uitgescholden, onder meer met racistische taal. De twee Kapellenaren hebben bekend. VLISSINGEN - Een 39-jarige Vlissinger is gisteren mee genomen naar het politiebureau om te ontnuchteren, na dat hij bij een winkel voor overlast zorgde. De man lag in kennelijke staat in een portiek van een winkel op de Pot tenbakkerssingel Hij werd agressief toen de bedrijfsleider van deze winkel hem vroeg weg te gaan. De winkelier heeft de man overge dragen aan de politie. VLISSINGEN- In een auto die geparkeerd stond in de A. Coortelaan in Vlissingen is gisteravond ingebroken. De ge luidsapparatuur ontvreemd. Advertentie Kinderen van revalidatiecentrum Reigersbos in Goes waren gisteren onder de duizenden Nederlandse kinderen die een poging deden met de dansactie Flash-move in het Guinness Book of Records te komen. foto Willem Mieras Koninklijk nieuws van Calvé! Voor een vorstelijk gevoel introduceert Calvé tijdelijk twee nieuwe sauzen in een feestelijke verpakking: De Party King en De Pnrty Queen. De Party King is een pittige rode saus met sambal, de Party Queen is een romige saus met een vleugje champagne. Heerlijk bij fondue, gourmet of een stukje vlees. Consumenten-adviesprijs: €0,99 Nieuw en uniek: Davitamon Calcium Glucosamine Soepel (blijven) bewegen is naast het behoud van sterke botten voor veel mensen belangrijk. Immers, bij elke handeling die je als mens doet, is er sprake van beweging. Davitamon introduceert een nieuw en uniek product: Davitamon Calcium Glucosamine. Het product heeft een bijzondere samenstelling van calcium, gluco samine en vitamine D. Het helpt hierdoor bij de opbouw van bind weefsel en kraakbeen en draagt tegelijkertijd bij aan soepele spieren en gewrichten en sterke botten. Dit unieke product is daardoor speciaal geschikt voor ouderen, mensen die spieren en gewrichten zwaar belasten (bijv. sporters) en in fasen wanneer het lichaam snel groeit (bijv. pubertijd). zich van tevoren hadden opgege ven". zei NISB-medewerkster Nanette Hagedoom gistermid dag. Ze hoopt de definitieve uit slag binnen een paar dagen be kend te kunnen maken. Met de recordpoging vierde het NSIB haar vijfjarig bestaan. De aftrap voor de actie werd gister ochtend gegeven in de oude zaal van de Tweede Kamer in Den Haag waar politici en fractieme dewerkers samen dansten. brief mee dat het bezwaar tegen de visvergunningen van Sea farm en Blok Poley Schepen per direct wordt ingetrokken. In dat schrijven maakt de organisatie meteen van de gelegenheid ge bruik om nogmaals te hameren op het feit dat de verleende vis vergunning door het ministerie van LNV in de toekomst beter moeten worden onderbouwd. „Die vergunning is gebaseerd op EVA II evaluatie schelpdier- visserijbeleid). Dat is een heel uitgebreide en heel recente stu die", zegt een woordvoerder van het ministerie. „Kijk, het Euro pese Hof heeft op een gegeven moment van de kokkelvisserij gezegd 'die tak ontwikkelt zich zo snel, die moet als een nieuwe activiteit worden beschouwd'. Dan is een uitgebreide toetsing nodig. De natuurbeschermings organisaties verwijzen steeds maar weer naar die uitspraak, ook als het om andere schelp diervisserij gaat, maar dat is niet terecht." Lekker eten lekker bewegen een gezond gewicht! Afvallen en toch lekker eten? Fitfood geeft praktische tips voor een gezond en actief leefpatroon. Je raakt niet alleen kilo's kwijt, maar wordt ook een stuk fitter. Hoofdschotel vormen de meer dan 8o recepten voor slanke en gezonde gerechten, van ontbijt tot avondmaaltijd, van tussendoortjes tot en met toetjes. En dan zijn er natuurlijk nog de fietsroutes. Lekker eten lekker bewegen een gezond gewicht! Fitfood (ISBN 90 6611 259 X) is •r 8,95 verkrijgbaar in boekhandel en warenhui* Deze rubriek verschiet in aüe ;iieis -/an NRp Dagbladen (oplage rui Voor riomatie over adverteren in deze ruufek e-mail naar irtoönrp.i zeeuwse almanak Tupperware-party's zijn een bekend fenomeen. Bij water- pokkenparty's ligt dat an ders; die worden - onder het motto 'Dan hebben ze het maar gehad' - georganiseerd om kinderen die bekropen zijn door de besmettelijke ziekte in contact te brengen met leeftijdgenootjes die nog niet in de prijzen zijn geval len. Nadia (5) zit al een dag of wat onder de rode vlekjes. Aldus ongewild geschminkt trok zij zaterdag met haar oma naar de Middelburgse Markt om naar Sinterklaas te zwaaien, die vanaf het stadhuisbordes minzaam terugzwaaide. Plotseling begon Nadia erbar melijk te huilen. Verbaasd vroeg haar oma naar de oor zaak van het verdriet. Snikkend gaf Nadia aan wat haar dwars zal: ,,Ik ben zo bang dat Sinterklaas óók wa terpokken krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37