W Zondagopening terug in de raad Raadslid wil onderzoek naar Tragel Karperproject in Otheense Kreek verrekijkers cijkershow Sim we kans voor bakkers en andere voedselverstrekkers in Terneuzen J*2 Ongewoon design past in een gewone keuken. SieMatic 23 t/m 30 novembe lovember MéL OPTIEK b.v. Windmolen niet gewenst in Hoek Voorzitter SWO Hulst vertrekt Graffiti op bibliotheek Inbraak in horecabedrijf Ambtenaar waterschap verdacht van verduistering Nooit ziek londerdag 18 november 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen wRsné Hoonhorst JJJEUZEN - Bakkers en an- •roedselverkopende midden- gdeis in de hele gemeente neuzen mogen vanaf januari |#pzondagmorgen open zijn. K voorstel van burgemeester wethouders zal de winkeliers Bikker Bart voorop - en de ijsleden bekend voorkomen, al het is precies hetzelfde instel als het college de ge- sieraad in april voorlegde. i dagelijks bestuur van Ter- Een wil de winkel tijden veror- angnog in december regelen, U in 2005 (twee jaar na de nndeling) alle gemeentelijke ^geharmoniseerd dienen te fHet moet niet meer kunnen bakkers in Koewacht, Philip- Sas open zijn op zondag en, terwijl Terneuzense iikers hun zaak gedwongen ichtmoeten houden. ■harmonisatie van de winkel- Eningstijden was in april al pa door de gemeenteraad aan tonen. Op het allerlaatste mo il herinnerden de kleine iisielijke partijen SGP en ristenUnie de coalitiegenoten DA en PvdA er echter aan dat iliet raadsprogramma is afge- iken dat de verordening iotiieel pas in 2005 zou wor- ipast na 'een evaluatie liet voeren van een inhoudelij- Écussie'. tpresentatief je hield een half jaar «eneen hoorzitting over zon- jopenstelling en gaf mensen gelegenheid te reageren op aenquête. De hoorzitting le lde de bekende standpunten voor- en tegenstanders (Advertentie) ..in,ivond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu salade, spaghetti of vegetarische lasagne cn sorbetijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 20.00 uur Friese Dichters rond de bloemlezing Droom in blauwe regenjas uierdag 20 november 12.00-13.00 uur Meuren en ziekzijn Margaretha Gieles over haar boek Wat vertellen Ucuren over ziekzijn 15.00-16.30 uur Jan Willem Roy blues f" natuurlijk is interklaas 'w onze gast bekijk ook onze website (vooral vertegenwoordigers van gereformeerde kerken)op; het enquêteresultaat is door het col lege niet in de beoordeling mee genomen, omdat de uitslag niet representatief wordt geacht. „Vertegenwoordigers van ker ken hebben formulieren onder gemeenteleden verspreid, waar door veel respondenten zondag openstelling om religieuze rede nen afwijzen. Aan de andere kant heeft het college een lijst met meer dan duizend handteke ningen gekregen, die één bakker in een paar dagen verzamelde. Die twee zaken kunnen tegen el kaar worden weggestreept", leg de een gemeentewoordvoerster gisteren uit. Het college stelt daarom voor om winkeliers die eten en drinken verkopen de mo gelijkheid te geven zondagmor gen vanaf 8.00 uur open te gaan. Alle andere ondernemers in de gemeente Terneuzen mogen hun zaak op zondagen vanaf 12.00 uur openen. Om 18.00 uur dient eenieder zijn zaak weer te slui ten op de dag des Heren. De ge meenteraad beslist in de verga dering van 16 december over het voorstel. Bakker Bart en twee nieuwe collega's (de Steen- se bakker Smalheer begint een tweede zaak in de voormalige winkel van bakkerij Tellier en Bakker Jan begint in de Noord straat binnenkort een tweede le ven) kunnen als zij dat willen volgend jaar ook zondagmorgen vers brood en gebak verkopen. Als de PvdA tenminste geen nieuwe argumenten tegen zon- Van de Duitse karpers die gisteren werden uitgezet in de Otheense Kreek, zijn gegevens als lengte, gewicht en schubbenpatroon vastgelegd. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Gisteren is in de Otheense Kreek in Terneuzen een project begonnen dat infor matie moet opleveren over hoe spiegelkarpers zich ontwikke len. Het project is een samenwer king tussen hengelaarsvereni ging ONI (Ontspanning Na In spanning) en de gemeente Ter neuzen. Wethouder Sien de Mol-Marcus- se zette gisteren de eerste kar per uit in de Otheense Kreek, ter hoogte van de Kraag. In to taal kregen zeventig karpers van gemiddeld anderhalve kilo de vrijheid. Volgend jaar wordt nog zo'n lading uitgezet. Het uitzetten van de vissen, die afkomstig zijn uit Duitsland, was een nauwkeurig karwei. De karpers werden voordat ze te water werden gelaten stuk voor stuk gemeten, gewogen en gefo tografeerd. Er wordt van die ge gevens een database aangelegd door de karpercommissie, die be staat uit Sjaak de Braai en Jo de Potter. Héngelaars die straks zo'n vis aan de haak slaan, moe ten dat melden bij de commis sie, zodat de verdere ontwikke ling van de karpers kan worden bijgehouden. Een kenmerk van spiegelkar pers is dat ze heel snel groeien. De vissen van nu gemiddeld an derhalve kilo kunnen zich bin nen drie jaar ontpoppen tot exemplaren van wel vijftien ki lo, weer Van den Bos. „Dat is ge bleken tijdens een project dat in de provincie Utrecht is uitge voerd." Verboden Omdat de hengelclub de ontwik keling van de vissen nauwkeu rig in kaart wil krijgen, is het niet de bedoeling dat aan de haak geslagen karpers in de pan belanden om opgepeuzeld te worden. „Het wordt verboden om de vissen mee naar huis te nemen. Anders is het project na tuurlijk voor niets", zegt Van den Bos. De hengelaars moeten niet alleen de gegevens van hun vangst vastleggen, maar als het even kan ook een foto maken van de vis. „Het bijzondere van spiegelkarpers is dat ze alle maal een eigen willekeurig schubbenpatroon hebben", zegt voorzitter Ben van den Bos van ONI. „Door van iedere vis een fo to te maken is die gemakkelijk te herkennen als die gevangen wordt. Daardoor is het mogelijk de ontwikkeling van zo'n karper bij te houden." Na een aantal ja ren hoopt de karpercommissie genoeg gegevens te hebben om door Frank van Cooten CLINGE - De Inspectie voor de Gezondheidszorg, de Arbo- dienst en het Zorgkantoor moe ten een uitgebreid onafhanke lijk feitenonderzoek doen naar de handel en wandel van Stich ting Tragel, de zorginstelling voor mensen met een verstande lijke beperking. Dat vindt C. Freeke van de fractie LCF in de Terneuzense gemeenteraad. Onderzoek is volgens hem hard nodig, gezien de monopolieposi tie van Tragel in Zeeuws-Vlaan deren. Freeke stelt wagen aan het dage lijks gemeentebestuur van Ter neuzen over de financiële proble men van Tragel. De stichting kampt volgend jaar met een te kort van 1,7 miljoen euro. Ge dwongen ontslagen en het afsto ten van gebouwen zijn niet uit- (Advertentie) Voor een echte SieMatic hoeft u geen grote keukenruimte te hebben. En u hoeft ook niet rijk te zijn. conceptlO van SieMatic bewijst dal design, kwaliteit en functio naliteit ook perfect gerealiseerd kunnen worden op circa 10 m:. Al vooreen prijs van rond 10.000 euro inclusief Atag kwalïteitsapparatuur. Verrassend? Kom dan eens in onze showroom kijken naar de andere mogelijkheden van conceptlO. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaanlö 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter. Arnestein Grenadierweg 17a 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedytaan32 0115-680612 gesloten. Freeke weet dat het al jarenlang slecht gaat binnen Tragel. „Maar dit lijkt helemaal nergens naar. De resultaten zijn belabberd. De directeur werpt een rookgordijn op. Ik vraag me af wat zo'n Raad van Toezicht ei genlijk zit te doen. Gezien het re sultaat lijkt er geen enkel toe zicht te zijn. En stichtingen zijn al zo moeilijk te controleren. Daarom vraag ik om een uitge breid feitenonderzoek. De coör dinatie van dit onderzoek moet gebeuren door het college van Terneuzen." Freeke vraagt ook hoe het colle ge denkt over het uitgeoefende toezicht van de Raad van Toe zicht, die volgens hem al jaren lang bekend is of moet zijn met (Advertentie) Hebt u prijs??? De uitslag van de Zonnebloem loterij is bekend. Weten of u prijs hebt? Bel 0900 - 0633 of kijk op www.zonnebloem.nl de Zonnebloem de slechte financiële positie, de verkeerde afrekeningen, het ex treem hoge ziekteverzuim en de overmatige overhead. Met over head doelt hij op de directie en de diensthoofden. Freeke wil ook weten of het klopt dat Stichting Tragel al ja renlang te veel betaald heeft ge kregen omdat er meer gehandi capten op papier stonden dan er in werkelijkheid waren. Freeke vergelijkt deze situatie met de hbo-fraude. Scholen kregen on eigenlijk geld voor 'spook-stu- denten'. „Daar lijkt bij Tragel ook sprake van te zijn", zegt Freeke. Onder de maat Freeke wil ook de mening weten van het college over het stopzet ten van de samenwerking tussen Tragel en de Thuiszorg vorig jaar. Thuiszorg vond dat de kwa liteit van de zorg binnen Tragel onder de maat was. Freeke stelt ook veel vragen over de interne bedrijfsvoering van Tragel. „De fractie heeft ho ren verluiden dat het restau rant, eigenlijk bedoeld voor de cliënten, alleen onder kantoortij den is geopend opdat 'de over head' hier tussen de middag heerlijke snacks kan nuttigen. met de originele kijker van ZACHARIAS JANSEN uit de collectie Zeeuws Museum FOCUS NIEUWE BURG 9 Museum MIDDELBURG TEL. 01 18-625310 dagsopenstelling heeft gevon den. Fractievoorzitter R. de Meyer be vestigde in april dat de PvdA niets tegen zondagopenstelling heeft. De sociaal-democraten wilden op dat tijdstip echter geen - al bijna vergeten - afspra ken schenden, omdat die de een heid in de coalitie konden ver storen. HOEK - Ook Dorpsbelangen Hoek maakt bezwaar tegen de bouw van een kleine windmolen aan de Koudepolder- straat in Hoek. Eerder al protesteerden zeven inwoners van het Dr. Raamshof tegen de plannen. Het stuk grond waar de windturbine moet komen, grenst namelijk aan hun achtertuin. De omwonenden vrezen voor een aantas ting van de leefbaarheid door geluidsoverlast en slagscha duwen. Ook volgens Dorpsbelangen staat de te plaatsen windmolen te dicht bij bestaande woningen en valt 24 uur per dag geluidsoverlast te verwachten en een aantal uren per dag slagschaduw. Dorpsbelangen vreest dat wan neer de gemeente een vergunning geeft, 'ook andere be drijven, verenigingen, particulieren een vergunning kun nen aanvragen voor een windmolen in woongebieden van Hoek', een ontwikkeling die niet strookt met de beleidsvi sie van Dorpsbelangen Hoek. Dorpsbelangen is niet tegen een windmolen op een plaats waar die geen overlast geeft voor omwonenden. HULST - Stichting Welzijn voor Ouderen Hulst (SWO), moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Piet Everaert (72) legt zijn functie neer. Vandaag wordt afscheid van hem genomen in dienstencentrum De Lieve in Hulst. Ever aert werd in juli vorig jaar de nieuwe voorzitter van SWO Hulst, ontstaan uit een fusie met SWO Hontenisse. „In ie der geval tot de kar op de rails stond, wilde ik voorzitter zijn, en alles loopt nu zo goed dat ik de hamer wil doorge ven." De Walsoordenaar zat van 1970 tot 1995 in Provin ciale Staten, eerst namens de KVP, daarna namens het CDA. Hij was twintig jaar wethouder van de gemeente Hontenisse en daarvoor nog een periode raadslid. Everae rt, loodgieter en gasfitter van beroep, was 33 jaar voorzit ter van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwver eniging (RZVW) en veertig jaar voorzitter van de FNV, commissaris bij de PZEM, later Delta. In 1995 kreeg hij een lintje van de koningin. Everaert is nog voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen in Kloosterzande en as sistent kringvoorzitter van de Kring Hontenisse. BRESKENS - Gistermorgen is ontdekt dat onbekenden de bibliotheek in de Ghistelkerk in Breskens hebben be spoten met graffiti. Dat moet tussen vrijdag en woensdag 10.00 uur zijn gebeurd. Ook is een van de ramen bekrast. TERNEUZEN - Bij een horecabedrijf in de Nieuwstraat in Terneuzen is tussen zondag 13.00 en gisteren 8.45 uur ingebroken. Er is voor honderden euro's geld gestolen. foto Wim Kooyman conclusies te kunnen trekken. Het water van de Otheense Kreek is een gezond viswater. Volgens onderzoeken is de bo dem van de kreek wel verontrei nigd. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen denkt dat er zo'n 150.000 kubieke meter slib moet worden verwijderd. Er is nog geen zicht op wanneer dat gaat gebeuren, maar het kar wei zal volgens voorzitter Van den Bos weinig negatieve gevol gen hebben voor de karpers. „Op het moment dat die werk zaamheden worden uitgevoerd, bieden sloten en watergangen genoeg mogelijkheden voor de vissen om uit te wijken." door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen is een on derzoek begonnen naar mogelij ke financiële malversaties door een medewerker van de afdeling middelen. De medewerker is zo lang het het onderzoek duurt tij delijk op non-actief gesteld. Het Zeeuws-Vlaamse water schap zit behoorlijk omhoog met de kwestie, omdat die het imago van de overheidsinstel ling behoorlijk kan schaden. Ze ker in deze tijd, nu er weer een discussie opgelaaid is over het bestaansrecht van het schap. Het was gisteren niet erg scheu tig met mededelingen over de zaak. Voorlichter M. van de Pas: „Het klopt dat een medewerker van de afdeling middelen tijde lijk is geschorst in verband met een onderzoek. De betrokken medewerker zou - zoals dat heet - handelingen hebben verricht die niet stroken met goed ambte naarschap. Wat er precies is ge beurd, wordt nader onderzocht en zo lang dat onderzoek loopt, doen wij in het belang van de or ganisatie en de medewerker in kwestie geen verdere mededelin gen." Het schap heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en zal dat pas doen als het intern onderzoek uitwijst dat er zich zaken hebben voltrokken die strafbaar zijn. Ook over de om vang van de zaak wilde Van de Pas niets kwijt, alleen de dui ding dat 'de bedrijfsvoering van het waterschap niet in het ge ding is.' (Advertentie) simply clever In de weekenden en na vijven kunnen cliënten en bezoekers slechts een kop koffie, thee en een reepje uit de automaat trek ken. Een regentenregeling, dus." Werkdruk Volgens Freeke is ook sprake van een extreem hoge werk druk. En juist daarom is volgens hem het ziekteverzuim zo hoog. „Bij Tragel wordt gefluisterd dat de cliënten niet de zorg en aandacht krijgen waar ze recht op hebben en het personeel op de woongroepen niet de bezet ting krijgt die hoort bij de zorg zwaarte van de cliënten. Het per soneel loopt derhalve continu op zijn tenen. Het personeel kan zich alleen maar opstellen als een bewaker van de veiligheid. Op de bank zitten en je mond houden of anders naar je kamer. Ziekmakend voor personeel en cliënt." Volgens Freeke is er binnen Tra gel dus veel meer aan de hand dan de directie doet geloven. Daarom hamert hij op het onaf hankelijk feitenonderzoek. De politieke partijen in Hulst hebben zich nog niet uitgespro ken over de problemen bij Tra- De nieuwe Skoda Octavia vanaf €17.690,- Zoekl u een royale gezinsauto' Of een luxe zakensedan' De nieuwe Skoda Octavia biedt u beide En dat maakt 't wel heel erg makkelijk om te kiezen Deze verrassend veelzijdige, prachtig gestroomlijnde Hatchback heelt standaard bovendien alles wat u zich wensen van actieve anti-wtuplash hoold-steunen tot een boordcomputer En dal voor slechts 17 690,- Een bezoek aan onze showroom is dan ook echt de moeite waard! u BENT VAN harte welkom Bii Mr pj Haarmanweg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen (0115)62 26 00 I Skoda Garant occasions: Skoda Fabia HB 1 4 55 kw comfort Skoda Fabia Combi 1.4 55 kw comfort Skoda Fabia Combi 1.4 55 kw classic 2002 45.000 km 11.950,- 2001 30.000 km 10.950.- 2002 39.000 km 11950,- zeeuwse almanak De jeugd spreekt geen dialect meer. Dat blijkt wel als de driejarige Jesse op z'n drie wieler met zijwieltjes trots over het schoolplein fietst. Ei genlijk net iets te dicht langs John, die zijn kinderen naar school komt brengen. „Pas op hoor, hier fiets ik", roept Jes se naar John. Ja dat ziek, kiekt een beetje uut zeg", roept John terug. Jesse stopt en zegt verbaasd: „Ziek Ik ben nooit, ziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43