»ZC Bekostiging N62 één geheel Protestanten hebben streepje voor [I MR Egpa Uienbedrijven treffen elkaar voor rechtbank Ongewoon design past in een gewone keuken. Verkoop tunnel onder voorwaarde verrekijkers OW Provincie verbindt lot tunnel Sluiskil aan aanpak Sloeweg Milde straf bejaarde spookrijder Celstraf voor rondlopen met wapen Bedreigd om verkeersgedrag Bromfietser breekt been zeeuwse almanak Nooit ziek jaciie. 0113-315649 rtv.pzc.nl ^il redactie® pzc.nl Jus 31.4460 AA Goes ^en M^ddèn'-Zeelland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. 0nderdag 18 november 2004 23 t/m 30 novembe met de originele kijker van ZACHARIAS JANSEN uit de collectie Zeeuws Museum FOCUS NIEUWE BURG 9 OPT MIDDELBURG E K b.v. TEL. 0118-625310 editie Bevelanden-Tholen echter bestraft lortvissers die egels negeren IDDELBURG - Sportvissen is iialvan regels en voorschrif- «ebonden. Het is zaak om goed op te letten alvorens ringel uit te werpen. Dat on- „ooden twee visfanaten giste lbij de Middelburgse kanton- liter. 61-jange man uit Bergen Zoom viste op 25 juli vorig rmdespuikolk bij de Kreek- sluizen toen hij op de bon sd geslingerd. „Ik wist niet ietdaar niet mocht", liet de lanaat kantonrechter B. Ver- Ben weten. i langdurige bestudering van documenten bleef het ondui- jjkof er echt niet mocht wor- t gevist in het bewuste ge- d Officier van justitie J. Zon- iran stelde voor de vermeen- misstap van de man als een schoonbare dwaling' te kwa leren, Jet licht van de eeuwigheid dit natuurlijk honderd keer is",liet rechter B. Verhoeven [en en hij besloot tot een ldigverklaring zonder op ging van straf'. lie hengels Ier makkelijk kwam een jange visser uit Wemeldinge nnaf. Op 17 juli van het vo lar werd hij in de buurt van ind met drie hengels aange- ffen. Het is echter toegestaan met maximaal twee hengels vissen, „Kinderachtig", oor- IdedeWemeldinger, te meer slechts twee hengels gebruik- techter Verhoeven benadruk- dat het gebruik van de hen- niet noodzakelijk is om ver deeld te worden. rel spreekt van het 'voorhan- hebben' van meer dan twee gels. En dus veroordeelde hij man tot een boete van 28 eu- Advertentie) l aiuvond vanaf 17.30 uur |Brasseriemenu| salade, spaghetti of I' vegetarische lasagne cn sorbetijs 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) I reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 20.00 uur rond de bloemlezing Droom in blauwe regenjas utcrdag 20 november 12.00-13.00 uur Kleuren en ziekzijn Margaretha Gielcs over br boek Wat vertellen •-leuren over ziekzijn 15.00-16.30 uur [>n Willem Roy blues en natuurlijk is Sinterklaas •uk <»nze gast IBffi KERY Beeld Geluid HUIS door Freek Janssen HEINKENSZAND - De verbre ding van de Sloeweg kan niet los worden gezien van de tunnel onder het kanaal bij Sluiskil. Dat vindt de provincie, die voor taan bij de aanvraag van rijks- steun de N62 (de weg tussen de A58 in Midden-Zeeland en Zei- zate, inclusief de weg door de Westerscheldetunnel) be schouwt als één project. Dat zei gedeputeerde A. Poppel- aars gisteravond tijdens een in formatiebijeenkomst in Hein- kenszand over de verbreding van de Sloeweg. Door de finan ciering van de N62 als één ge heel te bespreken, wil de provin cie voorkomen dat het Rijk voor rang geeft aan het oplossen van de verkeersopstopping bij het kanaal in Sluiskil. Volgens Pop- pelaars krijgt het probleem nu 'extreem veel aandacht' van Den Haag. Op de informatieavond, waar de verschillende alternatieven voor verbreding van de Sloeweg wer den toegelicht, kwamen veel mensen af. Er liggen nu nog ze ven alternatieven op tafel. Naast het verdubbelen van het huidige aantal rijbanen (met on gelijkvloerse kruisingen bij de afslag 's-Heerenhoek of bij de af slag Sloeweg-Tunnelweg), is dat het doortrekken van de Tunnel weg tot aan de A58 vlak ten oos ten van Lewedorp, een nieuwe verbindingsweg door de Quarles- polder en een weg tussen Hein- kenszand en De Stelleplas door. Afsluiten Ook heeft de provincie een sug gestie uitgewerkt van de Zeeuw se Milieu Federatie, die uitgaat van het afsluiten van de rijks weg A58 tussen Heinkenszand en Nieuw- en Sint Joosland. Projectleider J. Bakx legde uit dat eigenlijk alleen het verdub belen van het aantal rijbanen van de Sloeweg en de verbin dingsweg langs Lewedorp vol doen aan de doelstellingen van de provincie. Daarbij is gelet op bereikbaarheid, veiligheid, kos ten, effecten op het milieu en op de leefomgeving. Het idee van de ZMF hoeft niet eens de meest milieuvriendelij ke oplossing te zijn, aldus Bakx. De verbindingsweg tussen Goes en Middelburg zou dan boven Nieuwdorp moeten komen te lig gen, aan de zuidkant van het dorp zou de weg naar de tunnel gaan lopen. Nieuwdorp wordt dan helemaal ingepakt door snelweg. Boven dien moet de wegenstructuur rond de A58 dan helemaal moe ten worden aangepast aan de nieuwe situatie zonder snelweg. Opties Burgers kunnen tot 1 december reageren op de alternatieven. Pas als die reacties behandeld zijn, kiest de provincie defini tief voor drie of vier opties, die worden uitgewerkt in een mi lieueffectrapportage. De uiteindelijke keuze kan over ongeveer een jaar worden ge maakt. Aanvoer van uien door uienhandel H.B. Jansen voor Rijnhout Onion Products in Kruiningen. door Harmen van der Werf KRUININGEN - Ze zijn buren, uienhandel H.B. Jansen en Rijn hout Onion Products in Kruinin gen. Ze werken ook nog nauw sa men, maar de leiding van beide bedrijven kan niet meer met el kaar door één deur. Rijnhout stapte deze week zelfs naar de rechter om het conflict te be slechten. „Praten doen we niet meer als directies", vertelt directeur H. Jansen van de gelijknamige uien handel, „maar op de werkvloer gaat alles gewoon door. Wij leve ren Rijnhout Onion Products de uien die dat bedrijf verwerkt tot gefrituurde uitjes en uienrin gen." En daar draait alles om: dat Rijnhout Onion Products niet alleen uien via de naastgele gen uienhandel van Jansen wil betrekken. „Terwijl dat wel con tractueel is vastgelegd", stelt Jansen. In juli 2003 is dat over eengekomen, volgens de uien- handelaar, toen Rijnhout Hol ding uit Barendrecht het faillie te uien verwerkend bedrijf Deliz- za overnam en omdoopte tot Rijnhout Onion Products. Vorig jaar liep alles nog op rolle tjes. Uien waren duur, twintig eurocent per kilo. Nu de kilo prijs door overproductie is ge daald tot twee eurocent, wil Rijnhout echter uien van andere handelaren dan Jansen betrek ken. Jansen: „Maar contract is contract." Rijnhout bestrijdt evenwel dat in het contract is ge regeld dat hij exclusief uien van Jansen moet betrekken. De rechtbank in Middelburg mag daar een oordeel over vel len, waarbij de hamvraag is: mag Rijnhout de stortbunker bij zijn van Jansen gehuurde be drijf gebruiken voor de uienaan- voer van andere handelaren dan Jansen? Tot nu toe staat Jansen dit niet toe, met het contract in de hand. „Die stortbunker is van ons en staat op ons terrein. Die kan Rijnhout niet zomaar annexeren. In de Tweede We reldoorlog hebben we in Neder land de laatste annexatie ge had." Rijnhout eist het gebruik van de stortbunker op, op straf fe van een dwangsom van 25.000 euro per overtreding. Jansen is daar niet zo van onder indruk. Hij vindt dat hij in zijn recht staat. Hij ergert zich wel aan een argument dat Rijn- hout's advocaat gebruikte, dat de stortbunker zou zijn gebarri cadeerd. „Je mag alles zeggen, Reimerswaal krijgt een nieuwe burgemeester. Een meerderheid van de ge meenteraad ziet bij voor keur een protestants-chris telijke man of vrouw ko men. Zo is het ook om schreven in de profiel schets. Toch stellen de be treffende partijen dat de beste kandidaat de baan moet krijgen, daarmee sug gererend dat ook mensen met een andere geloofs- of levensovertuiging een kans maken. Maar was het dan wel zo verstandig om de voorkeur voor een protestantse burgemeester uit te spreken? (Advertentie) Voot een echte SieMatic hoeft u geen grote keukenruimte te hebben. En u hoeft ook niet rijk te zijn. conceptK) van SieMatic bewijst dat design, kwaliteit en functio naliteit ook perfect gerealiseerd kunnen worden op circa 10 m:. Al voor een prijs van rond 10.000 euro inclusief Atag kwallteitsapparatuur. Verrassend? Kom dan eens in onze showroom kijken naar de andere mogelijkheden van conceptie. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter.Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 door Rob Paardekam KRUININGEN - Het is de wens van SGP, CDA, ChristenUnie en zelfs PvdA om in de profiel schets de voorkeur voor een bur gemeester van protestants-chris telijke huize te verwoorden. De andere drie partijen, met de WD voorop, vinden dat een on begrijpelijke keuze. De liberalen en de twee lokale partijen (BBR en LR) vrezen dat analyse niet-protestanten het nu wel uit hun hoofd laten om te sollicite ren. Daar zijn de voorstanders het niet mee eens. Zij kunnen zich niet voorstellen dat niet-protestantse geïnteres seerden zich door de uitgespro ken voorkeur laten afschrikken en benadrukken dat het slechts om een 'voorkeur' gaat en niet om een vaststaande 'eis'. Elke kandidaat maakt een kans. De partijen vinden het uitspre ken van hun voorkeur niet meer dan logisch, omdat een meerder heid van de Reimerswalers staat ingeschreven bij één van de pro testantse kerken. Ze denken dat een protestantse burgemeester zich het best kan inleven in de si tuatie van deze mensen. In die trant verder redenerend zou een stad als Amsterdam bij voorkeur een islamiet als burge meester hebben en kan Neder land maar beter een niet gelovi ge minister-president hebben. Die groep is in ons land tenslot te in de meerderheid. Interes sant om te weten of de partijen die nu zo graag een protestantse burgemeester willen, daar dan ook zo over denken. De andere fracties in de raad vinden dat het uitspreken van een voorkeur voor een protes tants-christelijke burgemeester geen enkele meerwaarde biedt. Wat moeten belangstellenden met zo'n boodschap? Potentiële burgemeesters van protestantse huize kunnen er niets mee en kandidaten met een andere overtuiging al niet veel meer. Ze kunnen hooguit afzien van MIDDELBURG - Een 81-jarige spookrijder die in de zo mer voor chaos op de A58 zorgde, kreeg gisteren van de kantonrechter een milde straf. De hoogbejaarde automobilist uit Yerseke reed zaterdag middag 31 juli op de A58 bij Kapelle toen hij merkte dat hij verkeerd zat. Hij keerde zijn wagen, om tegen het ver keer in terug te rijden. De meeste tegenliggers konden hem ontwijken, maar een paar auto's knalden op de wa gen van de man of raakten de vangrail. Wonder boven wonder vielen er geen gewonden. De rechter veroordeelde de man tot honderd euro boete en een rijontzegging van twee jaar. De automobilist besefte dat autorijden niet langer verant woord is. „Maar mag ik ook geen brommer rijden?" He laas moest de rechter de man op dit punt teleurstellen. Ontzegging van de rijbevoegheid heeft ook betrekking op de brommer. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Vlissin- gen voor wapenbezit veroordeeld tot een half jaar gevan genisstraf. De rechter hield er rekening mee dat de Vlis- singer nog in zijn proeftijd zat voor een soortgelijk delict. Ook is hij eerder voor het bezit van wapens veroordeeld. De Vlissinger vindt het nodig om met een geladen revol ver over straat te lopen, omdat hij meent zijn gezin te moe ten beschermen. Zodoende werd de man op 10 oktober in Vlissingen met het vuurwapen en zes kogels op straat aangehouden. Uit onderzoek bleek dat er geprobeerd was om met het wa pen te schieten. Officier van Justitie G. van der Burg eiste acht maanden cel. GOES - Een 29-jarige automobilist uit de gemeente Rei merswaal is gistermiddag rond kwart over drie op het Damplein in Goes door een onbekend gebleven man be dreigd met een stok. De man ergerde zich aan het ver keersgedrag van de 29-jarige en bedreigde hem met een stok en schold hem uit. De 29-jarige deed aangifte van be dreiging. VLISSINGEN - Op de Koudekerkseweg in Vlissingen is gistermiddag een 51-jarige bromfietser ten val gekomen. Een 47-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal verleende bij het afslaan geen voorrang aan de bromfiet ser. De bromfietser liep een gebroken been op en is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. foto Willem Mieras maar geen leugens", oordeelt Jansen. „Niemand heeft ooit die stortbunker gebarricadeerd, dan zouden we zelf niet meer kunnen aanvoeren." Waar dit al les op uit moet draaien? Rijn hout meldt dat volgende week een gesprek op de rol staat. Jan sen weet daar echter niets van. Gezien al deze toestanden, had hij dan niet zelf beter Delizza over kunnen nemen? Jansen was zelf één van de vier aandeelhou ders. „Ik vond dat moreel niet juist. Het failliete bedrijf voor verhoudingsgewijs weinig geld overnemen en de leveranciers met de schulden laten zitten." sollicitatie, omdat ze denken toch geen kans te maken. Op die manier kunnen goede kandidaten verloren gaan en loopt Reimerswaal misschien wel haar ideale burgemeester mis. De voorstanders van een protes tantse kandidaat kunnen wel be weren dat ook andere belangstel lenden een kans maken, maar als ze dat werkelijk menen, had den ze hun voorkeur beter niet kunnen uitspreken. Nu wordt volgens de andere par tijen wel degelijk de indruk ge wekt dat protestantse kandida ten een streepje voor hebben. (Advertentie) Hebt u prijs??? De uitslag van de Zonnebloem loterij is bekend. Weten of u prijs hebt? Bel 0900 - 0633 of kijk op www.zonnebloem.nl van onze regioredactie TERNEUZEN - Gemeentebe stuurders in Zeeuws-Vlaande ren hebben geen eensluidende mening over de voorgenomen verkoop van de aandelen Wester scheldetunnel door het Rijk. Wethouder Co van Schaik (Ver keer en Vervoer) van de gemeen te Temeuzen vreest dat de finan ciering van de tunnel onder het kanaal van Gent naar Temeu zen in het gedrang komt als de aandelen van het Rijk overgaan in andere handen. „Óp zich vind ik het goed dat het Rijk de aan delen van de hand doet", zegt hij. „Maar het gaat om de voor waarden. Als ze er een commer ciële prijs voor gaan vragen, heb ben we denk ik een probleem. Dan komt de afspraak dat het extra rendement van de Wester scheldetunnel mag worden ge bruikt voor de aanleg van de tunnel bij Sluiskil onder druk te staan. Die afspraak moet over gaan naar de particulier die de tunnelaandelen overneemt. Dat lijkt me niet gemakkelijk." Afspraken over de hoogte van toltarieven moeten volgens Van Schaik eveneens contractueel vast te komen te liggen. Voor zover verkeerswethouder Leen Wille van Sluis kan over zien is hij geen voorstander van de verkoop van de tunnel. Hij vindt dat een dergelijk groot in frastructureel bouwwerk in han den van het Rijk moet blijven. Het verbaast hem bovendien dat de provincie interesse toont. „Dan vraag ik mij af waarom zij dan niet zelf de tunnel heeft gefi nancierd. Ook ben ik benieuwd bij wie de winst terechtkomt: bij aandeelhouders of elders." Wille verwacht dat de tarieven jaarlijks maximaal zullen stij gen als de tunnel in handen van een particulier komt. Het Rijk gaat daar volgens hem iets ge nuanceerder mee om. Ook wijst hij op de particuliere exploitatie van het fietsvoetveer tussen Breskens en Vlissingen. „Dat voldoet blijkbaar aan minimale eisen, maar vrolijk word ik er niet van." Burgemeester Jaap Gelok van Borsele is verrast over het feit dat het Rijk met de gedachte speelt zijn belang in de Wester scheldetunnel van de hand te doen. „Begin dit jaar hebben col lega Lonink van Terneuzen, commissaris van de koningin Van Gelder en ik nog uitgebreid overlegd met de ministers Peijs en Remkes over de hulpverle ning in de tunnel. Ons is toen niets gebleken van plannen om de aandelen te verkopen." Gelok vraagt zich af of een Wes terscheldetunnel in particuliere handen nog wel als openbare weg kan worden aangemerkt. „Er is steeds gezegd dat de ge meenten Borsele en Terneuzen verantwoordelijk zijn voor de veiligheid en de rampenbestrij ding in de tunnel omdat het om een openbare weg op hun grond gebied gaat. Daar hebben we flink voor geïnvesteerd in brand- weermaterieel en in opleiding van van brandweerlieden. Mis schien kan dat materieel in de toekomst worden overgenomen of kunnen onze diensten worden ingehuurd." Wies Saman, secretaris van de Kring van Werkgevers in de ka naalzone, vindt privatisering van de tunnel een slecht idee. „Infrastructuur is primair een verantwoordelijkheid van de overheid. Haal je daar iets uit, zoals de Westerscheldetunnel, dan zal dat altijd knelpunten blijven geven." de Zonnebloem De jeugd spreekt geen dialect meer. Dat blijkt wel als de driejarige Jesse op z'n drie wieler met zijwieltjes trots over het schoolplein fietst. Ei genlijk net iets te dicht langs John, die zijn kinderen naar school komt brengen. „Pas op hoor hier fiets ik", roept Jesse naar John. Ja dat ziek, kiekt een beetje uut zeg", roept John terug. Jesse stopt en zegt verbaasd: „Ziek Ik ben nooit ziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27