bedreigde aanklagers in de kou PZC nu Vakbonden zijn woest over extra banenverlies bij KPN Politie vindt drugs in bibliotheek Vlissingen ledewerkers OM krijgen weinig steun ieke prins Bernhard ordt niet geopereerd 22 Europa werkt chemie tegen Studiefonds stroomt nog niet vol Nieuw team impuls Zeeuws darten Arjen Robben gidst Oranje China moderniseert privaat voor Wereld Toilet Top 11° Veel regen Kolkt met (veel) regen. Veelal vrij thtige westenwind en maxima rond 11 ejaargang no. 273 „.derdag 18 november 2004 snummer 1,25 Steun voor zout in de pap op het platteland ^Bernhard foto Phil Nijhuis/GPD Üjrcsredactie binnenland Haag - Bij prins Bern- I") zijn cellen gevonden nen ^izen op uitzaaiin gen tumor. Dat heeft de «joorlichtingsdienst gister- bekendgemaakt. De RVD w de prins niet wordt geo- Volgens zijn artsen is ^'mogelijk. valt op te ma rketer slecht uitziet voor bDe aan zekerheid gren- J waarschijnlijkheid van betekent zeker niet dat °P Hit moment sterven- ^bij met 'vermindering fv' 611 kampt', is de prins Jtelefoneert hij en fins is afgelopen weken in het UMC Utrecht poliklinisch behandeld voor kortademig heid. Twee weken geleden maak te de RVD bekend dat de korta demigheid van Bernhard was verminderd na de tweede in greep om vocht uit zijn borsthol te te verwijderen. De prins kampte al sinds september met kortademigheid, veroorzaakt door het vocht. Artsen hebben poliklinisch een drain aange bracht om het vocht te verwijde ren. De drain is later verwij derd. Bij onderzoek van het vocht zijn cellen verkregen die kunnen wij zen op uitzaaiingen. Het is niet de eerste keer dat de prins te kampen heeft met kwaadaardige cellen. In 1994 werd hij geopereerd aan een tu mor van de darm en in 2000 aan een borsttumor. ANP Vorige maand werd al bekend dat bij het KPN-onderdeel En- tercom, dat zich vooral bezig houdt met het plaatsen van tele fooncentrales bij bedrijven, 750 banen verdwijnen. Samen met de achthonderd arbeidsplaatsen bij vaste telefonie die in januari als overbodig werden bestem peld, staat de teller nu op 2250 banen. Begin dit jaar had dit KPN-onderdeel nog dertiendui zend arbeidsplaatsen. Door technologische ontwikke lingen staat de sector vaste tele fonie onder druk. Bedrijven kie zen steeds meer voor goedkope re toepassingen als internettele- fonie of laten hun medewerkers mobiel bellen. KPN lijdt ook onder de groeien de concurrentie van goedkopere aanbieders als Tele2 en Scarlet. De verwachting is dan ook dat het schrappen van banen zal aanhouden. „Er moet zeker rekening wor den gehouden met een volgende reorganisatie bij de divisie", al dus een woordvoerder. Bij de gisteren aangekondigde plannen gaat het om het centre ren van de it-activiteiten. Daar- door Ron Maqnée VLISSINGEN - De politie heeft een 49-jarige medewer ker van de bibliotheek Vlissin gen opgepakt op verdenking van de handel in harddrugs. De man verborg het grootste deel van zijn waar en een zeer grote hoeveelheid geld in de bi bliotheek aan de Spuistraat. De man is inmiddels door zijn werkgever geschorst. De bibli otheekmedewerker werd op 5 november in zijn woning in Vlissingen opgepakt op verden king van handel en bezit van harddrugs. De politie Zeeland bevestigde gisteren zijn arres tatie. In de Vlissingse woning trof de politie 25 gram heroïne en 400 gram wiet aan en een 'aan zienlijk geldbedrag'. Uit onderzoek bleek dat de man op zijn werk nog veel meer harddrugs en geld had verstopt. In de bibliotheek aan de Spuistraat trof de politie 800 gram heroïne en 'een zeer grote hoeveelheid geld' aan. Hoe de man exact de hard drugs en het geld in de biblio theek verborg, wil politie woordvoerder J. van Mourick niet vertellen. Het ging in ie der geval om een 'afsluitbare plek om persoonlijke spullen in op te bergen'. De man is hangende het onder zoek door de bibliotheek ge schorst. Directeur C. Hamann van de Vlissingse bibliotheek wil niet veel over de kwestie kwijt. „Ik vind het niet gepast om over individuele mensen mededelingen te doen", aldus directeur Hamann. Schorsing Wethouder E. Walrave die over het personeelsbeleid van de gemeente Vlissingen gaat, spreekt van een ernstige gang van zaken. „We kregen de mel ding dat het om dergelijke hoe veelheden ging, dat de mede werkers geschorst diende te worden." Voorlopig wacht de wethou der het justitieel onderzoek af. Wordt de man door de rechter veroordeeld, dan wacht de bi bliotheekmedewerker ontslag. „Natuurlijk. Een ambtenaar moet van onbesproken gedrag zijn. Wat dat betreft zijn we weinig coulant." Morgen in de PZC de bijlage Proef het groen, voel de vogels, ervaar de luchten boven de wateren en de schorren Arme mensen hebben ook ambitie Europa legt de chemische industrie te veel aan banden. Komt daar geen verandering in, dan zakt de welvaart fors in. ,,We moeten meer risico durven nemen, anders zullen we ons welvaartspeil niet handhaven." Dat doemscenario schetste topman J. Dejaeger van BASF Ant werpen gisteren op een bijeenkomst in Zand- *f vliet. éSL i Het studiefonds voor studenten aan de Roosevelt Aca demy komt nog niet echt van de grond. Vooral bedrijven doen er lang over om te beslissen of ze geld willen storten in het fonds, waarmee studenten die de opleiding in Mid delburg niet volledig zelf kunnen bekostigen, worden ge holpen. Het fonds is een initiatief van de drie Rotary Clubs op Walcheren, die er 200.000 euro voor bijeen willen brengen. De Zeeuwse dartfederatie (ZDF) wil het Zeeuwse darten een impuls geven door het oprichten van een goed gespon sord team. In die ploeg zou in elk geval Karin Krappen moeten zitten. De Vlissingse is in januari één van de twee Nederlandse deelnemers aan de La- keside World Championship in Engeland. De opmerkelijke opmars van Ai-jen Robben bij Chel sea heeft gisteravond bij het Nederlands elftal een passend vervolg gekregen. De 20-jarige linkerspits leidde Oranje op vaak onna volgbare wijze naar een 3-0-zege op Andorra. Door de winst op het dwergstaat je leidt Nederland in groep 1 van de WK-kwalifica- Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Economie: 21, 22, 23 en 25 Advertentie MtwwnnuMHK K RA NT V OOR ZEELAND Weet wwat de Zeeuwen beweegt Vijl weken «oor 14,95 voorletters M/V straat w. postcode. plaats telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn |post)bankrekeningnummer 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Handtekening. PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Ir treft u nadere informatie aan. Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer Iproef geldt eenmalig binnen zes maanden) O Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95). per kwartaal met automa tische incasso 58,00) O per jaar met automatische incasso 222,50). Stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231 OBHHi PEKING - China pakt haar openbare toiletten in de hoofdstad Peking aan. Waar eerst poelen van stank en vliegen waren, prijken nu na een miljoenen euro kostende campagne juweeltjes van toiletten - met stromend water. Om dit succes te bekronen mocht Peking dit jaar de gastheer zijn voor de vierde Wereld Toilet Top, die gisteren is begonnen. De driedaagse conferentie eindigt morgen op Wereldtoiletdag. foto Claro Cortes/RTR minaliteit bezig houden. Deze moeten soms halsoverkop met hun gezin hun huis verlaten en onderduiken. Voor het onderzoek heeft Nooy ook anonieme gesprekken ge voerd met twaalf bedreigde offi cieren van justitie en drie part ners. Daaruit blijkt dat er wei nig was geregeld om bedreigde officieren en hun gezin op te vangen en tijdelijk te huisves ten. De aanklagers moesten in som mige gevallen zelf snel hun huis vestiging regelen. Lang niet al tijd waren de voorzieningen in orde. Het college van procu reurs-generaal, de top van het OM, zal nu samen met de Ar beidsinspectie een protocol op stellen waarin de opvang moet worden geregeld. De aanleiding voor het onder zoek is het toenemende aantal ernstige bedreigingen en inci denten waarmee OM-medewer- kers zich geconfronteerd zien. Een bekende affaire is die rond om officier van justitie Koos Plooy, destijds werkzaam in Am sterdam. Na bedreigingen eind vorig jaar vanuit het criminele milieu moest hij tijdelijk onder duiken en zich laten beveiligen. Begin dit jaar vroeg hij over plaatsing aan, omdat hij de doodsbedreigingen aan zijn adres na een halfjaar niet meer aankon. GPD door Eric de Bie DEN HAAG - De vakbonden zijn boos over de plannen van KPN om opnieuw banen te schrappen bij de divisie vaste te lefonie. Het telecomconcern maakte gisteren bekend dat door een nieuwe reorganisatie ongeveer zevenhonderd arbeids plaatsen verdwijnen. door verdwijnen circa vijfhon derd taken. Het invoeren van een nieuw computersysteem kost nog eens 180 banen. D. Wiek van AbvaKabo FNV reageerde gisteravond furieus op de plannen. „Wij wisten van niets. Dit is niet de manier waar op we met elkaar om moeten gaan. Maandag hebben we een gesprek met de directie van de betreffende afdeling en dan zul len we KPN zeker op deze gang van zaken aanspreken." Wiek zal er dan nogmaals op hameren dat KPN met een plan voor de komende jaren komt. „Daar vra gen we al drie jaar om, maar op de een of andere manier lukt ze dat niet te presenteren. Ik heb het gevoel dat ze zelf ook niet weten waar ze naar toe willen met het bedrijf. Ik heb de in druk dat het elke week anders is. Op deze manier kweek je al leen maar onrust op de werk vloer. Mijn mailbox zal wel weer vol zitten met berichten van bezorgde KPN-medewer- kers." GPD piRudi Buis faine Neefjes IN HAAG - Medewerkers 0 het Openbaar Ministe- die worden bedreigd en jDtimideerd, krijgen on- Idoende steun van hun lei- ggevenden. Bij het OM irst een cultuur dat be dingen 'bij het werk ho- t blijkt uit een onderzoek van Kcrkgroep in opdracht van college van procureurs-gene- I. Het college wil zo snel mo- jkmaatregelen nemen om de ang en begeleiding van geïn- Lideerde en bedreigde mede- tors te verbeteren, totaal hebben bijna dertien- tord medewerkers van justi- aeegewerkt aan de enquête r bedreigingen en intimida- t Eén van de belangrijkste pes is dat leidinggeven- op alle niveaus niet altijd juiste hebben gedaan om 1 mensen op te vangen en te Siiden, Ruim de helft van bedreigden geeft aan dat er kt voorval geen begeleiding I het onderzoek, opgesteld irdeHaagse officier van jus- C.Nooy, blijkt dat jaarlijks tveer één procent van het s:r.eel heeft te maken met be engen en intimidaties. De regingen liepen uiteen van baal geweld tot fysieke drei- lenten en zelfs geweld. De itige bedreigingen treffen of- ren die zich met zware cri- usland maakt euwe kernraket ISKOU - Rusland ontwikkelt use kemraketten waarover b enkel ander land nog be kt. Dat zei de Russische pre- mt Poetin gisteren. nieuwe wapens zouden met getest. Het nucleaire kan volgens Poe- enkele jaren opera- Rusland besteedt extra aan het nucleaire arse- VSin 2001 bekend- zij een raketschild GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1