Gratis parkeren in winterperiode r. PZC PZC Bouw verkeer hindert leerlingen Big brother kijkt mee op de Zeelandbrug Bakkerij gaat vrijuit bij kantongerecht College komt ondernemers en verhuurder tegemoet 13 agenda Vissers kennen de regels niet Bedreiging om verkeersgedrag Met auto in de sloot Graffiti op bibliotheek Oplichtingstruc met bankpas Derde cd voor Second Chance Hoop op Zegen houdt verkoop Snuffelmarkt in Vlissingen Celstraffen voor mensenhandel en drugssmokkel donderdag 18 november 2004 .^rihvan der Sluis JOMBURG - B en W van Veere jen het betaald parkeren in gember en januari in Dom- ri afschaffen. Het college put daarmee tegemoet aan de van ondernemers en ver ders van kamers en recrea- j-appartementen. In de overi- maanden moet wel betaald lorden. van de belangrijkste uit munten van het nieuwe s&erbeleidsplan in Domburg invoering van vergunning- i-seren. In de huidige situatie sft met iedereen een gereser- parkeerplaats. De men- 5 die wel in het bezit zijn van trveerde parkeer- uats. gaan er door de invoe- rj van het vergunningparke- achteruit. Deze mensen neten nu gaan betalen voor iparkeerplek in de straat, die iet pér definitie voor de deur rL Ook verhuurders van ka as zijn, bleek tijdens een be- a deze maand gehouden in- opavónd, niet echt blij met het «we systeem. Hun gasten ainennu gratis hun auto kwijt »de openbare weg. De kamer shuurders vrezen voor minder iomsten. Mies fit de reacties van de inloop- ivond concludeert het college hl een aantal mensen voorde- i venvacht van het vergun- ikeren, en een andere juist nadelen. De mensen jrdelen zien, zijn de men- die nu geen gereserveerde leerplaats hebben. B en W len het uit een oogpunt van dijkheid correcter om voor de de kern vergunningparkeren btevoeren. Dat er geen draag- is voor vergunningparke- is evident en altijd moeilijk, kr spelen meerdere belangen prol. Deze zijn over het alge- reen zo uiteenlopend dat niet por iedereen de perfecte oplos- pgkan worden bedacht." M college stelt de gemeente- pd voor om in Domburg per toning maximaal drie vergun- \Sm£KACTIVITEITEN BUPSKERKE - Vereniginsgebouw pnde Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- bn voor 55+; - De Drukkery, 20.00 Literaire avond, Droom in blauwe [iSSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: (Advertentie) korgklachten: (600-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie walcheren Boitenruststraat 18 Postbus 8070 ^EB MIDDELBURG I Tek 0118-493000 5 0118-493009 I rrnail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) ^=dia Berkelder ^ith Ramakers Miriamvan den Broek ^nMagnée 1(060 de Vries (sport) JEn1RALE redactie iHationspark 28 postbus 31 ^0 AA goes (0113)315500 N0113)315669 redactie@pzc.nl WTERIMET ^•pzc.nl Nl: web@pzc.nl ningen af te geven. Dit kunnen er twee op kenteken zijn een een tje vrij van kenteken of één op kenteken en twee vrij van kente ken. De eerste twee vergunnin gen gelden om de auto te kun nen parkeren in de straat. Met de derde vergunning kan gepar keerd worden op de terreinen Ir ma I en Irma II. Als uit de eva luatie blijkt dat er in de straten voldoende parkeerplaatsen zijn, dan kan de derde vergunning ook worden gebruikt in de woonstraten. De eerste vergun ning op kenteken gaat, als de ge meenteraad akkoord gaat, 44 eu ro kosten. Voor de tweede en derde vergunning op kenteken vraagt de gemeente 55 euro en voor een kentekenvrije vergun ning moet 75 betaald worden. Het college is niet van plan om de tijden van betaald parkeren te wijzigen. In Domburg moet nu zeven dagen in de week van 9.00 tot 20.00 uur betaald wor den. Ondernemers hadden ge vraagd de tijden te veranderen in van 9.00 tot 18.00 uur. B en W zien daar niets in. Op mooie zo merdagen komen mensen later dan zes uur 's avonds van het strand. Tijdens de inloopavond klaagden veel Domburgers over het parkeerterrein aan de Tra verse. Veel ambtenaren zetten daar hun auto neer, waardoor er weinig plaatsen overblijven. Om het tekort op te vangen, is beslo ten het overloopparkeerterrein aan de Traverse te voorzien van grasbetontegels. Het parkeerbeleidsplan van Domburg komt maandag 22 no vember aan de orde in een verga dering van de commissie Ruimte lijke Ontwikkeling. De vergade ring begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. "i0T6 K€RK V€€R€ 10HA ANTONIO VIVALDI fóJUIEM W.A. MOZART Holland Boys Choir, Bach •oilegium, solisten o.l.v. 'ieter jan Leusink dirigent 3£9an9 35 p.p.; 4 kaarten 120 Info: 0118 623650 Enorme graafmachines als deze blijven schoolgaande jeugd voor de voeten rijden, door Jelmer Oskam MIDDELBURG - De verkeerssituatie rond de Brede School in Middel burg-Zuid laat nog altijd veel te wen sen over. Directie en oudei's maken zich zorgen om de veiligheid van leerlingen. Rond het complex aan de Rentmeester laan wordt momenteel druk gebouwd. Dit brengt zwaar verkeer met zich mee. De Brede School biedt onderdak aan ba sisscholen de Leeuwenburch en het Cy- pressenhof. Naast het complex is men bezig met de bouw van woningen en een winkelcentrum. Dat levert veel aan voer op van onder meer tractoren en vrachtwagens. Geen enkel probleem, vindt G. Dedel als voorzitter van de medezeggenschapsraad van de Leeu wenburch. Maar over de omstandighe den is hij minder te spreken. „Je kunt een bepaalde chaos en drukte niet voor komen wanneer er gebouwd wordt. Maar het gaat ons er om dat gemaakte afspraken moeten worden nagekomen." Dedel doelt onder meer op de afspraak dat er geen zwaar vervoer mag zijn als de scholieren naar school komen en naar huis gaan. „Het bouwbedrijf houdt zich daar niet altijd aan. Wan neer we daar op wijzen gaat het een tijd je goed, maar daarna zakt het langzaam weer in." Gevaarlijk Ook de directeur van de Leeuwen burch, Rinus Sinke, vindt de huidige si tuatie te gevaarlijk. „Het is heus niet el ke dag raak, maar we hebben toch al een heleboel benauwde situaties meege maakt. Die hadden tot nu toe allemaal een goede afloop." Afgelopen maandag ging een medewer ker van de Leeuwenburch de straat op om foto's te maken van de verkeerssitua tie van twaalf uur 's middags. Een tijd stip waarop kinderen huiswaarts keren en er dus geen bouwverkeer mag plaats vinden. „Bouwverkeer reed af en aan," beweert Sinke. „Dat is dus tegen de af spraak in. Het leverde wederom een boel gestuntel op, met al die drukte. Kinderen moeten tussen de bulldozers heen fietsen, wat levensgevaarlijk is. Zo lang men zich aan afspraken houdt, heb ben we nergens pi'oblemen mee. Dat de mannen hun werk fatsoenlijk moeten kunnen uitvoeren, begrijpen we best." Bordje Speciaal voor de bouwperiode was eer der dit jaar besloten om in de Marcus de la Palmastraat tijdelijk éénrichtings verkeer in te stellen. Verkeer rond de foto Ruben Oreel school wordt zo enigszins omgeleid. Maar lang niet iedereen houdt zich daar aan. „Zowel de gewone automobilist, als het bouwverkeer wil het bordje nog wel eens negeren," zegt Sinke. Volgens G. Dedel is de onveilige situa tie ook voor een deel te wijten aan de ouders van de kinderen. „We zijn er ook van doordrongen dat er ook voor hen een taak is weggelegd. Als meer ouders hun kroost met de fiets haalt en brengt, scheelt dat enorm. De straat puilt soms uit van de auto's. Zeker in combinatie met de bouw is dat erg vervelend." Ook de ouders op het schoolplein van het Cypressenhof vinden dat de situatie veiliger moet worden. Maar er is ook be grip voor de bouwvakkers. „Als sommi gen zich niet aan de afspraak houden, is dat verkeerd, maai' verder moeten ze ge woon hun werk kunnen uitvoeren," vindt E. Flipse. „Het is de taak van de ouders om goed op hun kinderen te passen. Bouwgebied is nu eenmaal nooit helemaal veilig." door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Ik krijg een beet je een big brother-gevoel als ik over de brug ga", zegt een Zie- rikzeese. Sinds een week regis treren camera's boven de weg al le automobilisten op de Zeeland- brug. De trajectcontrole is be gonnen, oftewel de jacht op de snelheidsduivel is geopend. Niet iedereen is overtuigd van de nut en noodzaak van dit con trolesysteem. „Ik vraag me af of het wel zoveel zin heeft", zegt P. van den Hoek. Een aantal dagen per week pendelt ze heen en weer tussen de woonplaats Elle- meet en de werkplek in Goes. „Vaak zit je toch al achter een treuzelaar of vrachtwagen en dat is hetzelfde gebleven. Wel licht dat het 's avonds en 's nachts wat uitmaakt, als de weg leeg is, maar ik heb mijn vraag tekens." R. Hillebrand consta teert ook dat veel weggebrui kers de maximale snelheid niet eens halen. „Mensen rijden maar zeventig. Vooral in de zo mer, dan gaan ze de brug over met hun caravannetje en durven niet harder dan zestig of zeven tig. Dat is diep triest. Je kan ze niet inhalen want dat mag niet." Bij trajectcontrole wordt de gemiddelde snelheid gemeten van een automobilist. Aan het begin van het traject en aan het einde staan camera's. De tijd die de automobilist doet over het traject wordt gemeten en een simpel rekensommetje wijst vervolgens uit of de auto mobilist er te hard heeft gere den. Het gemeten traject is 8950 meter lang. In tijd gemeten duurt het een kleine zeven minu ten om die afstand af te leggen. MIDDELBURG - Sportvissen is aan tal van regels en voorschriften gebonden. Het is zaak om hier goed op te letten alvorens de hengel uit te wei-pen. Dat ondervonden twee visfanaten gisteren bij de Middelburgse kantonrech ter. Een 61-jarige visser uit Bergen op Zoom viste op 25 juli vorig jaar in de spuikolk bij de Kreekraksluizen toen hij op de bon werd geslingerd. ,,Ik wist niet dat het daar niet mocht", liet hij kantonrechter B. Verhoeven weten. Na langdurige bestudering van de documenten bleef het onduidelijk of er echt niet mocht worden gevist. Officier van jusititie J. Zondervan stelde voor om de vermeende misstap van de man als een 'verschoonbare dwaling' te kwalificeren. ,,In het licht van de eeuwigheid is dit na tuurlijk honderd keer niks", liet de rechter weten en hij besloot tot een 'schuldigverklaring zonder oplegging van straf'. Minder makkelijk kwam een 39-jarige visser uit Wemeldinge er vanaf. Op 17 juli van het vorig jaar werd hij in de buurt van Rilland met drie hengels aangetroffen. Het is echter toegestaan om met maximaal twee hengels te vissen. „Kinderachtig", oordeelde de Wemeldinger, te meer hij slechts twee hengels daadwerkelijk gebruikte. Rechter Verhoeven benadrukte dat het gebruik van de hengels niet noodzakelijk is om veroordeeld te worden. En dus veroordeelde hij de man tot een boete van 28 euro. GOES - Een 29-jarige automobilist uit de gemeente Rei- merswaal is gistermiddag rond 15.15 uur op het Dam plein in Goes door een onbekend gebleven man bedreigd met een stok. De man was geïrriteerd over het verkeersge drag van de 29-jarige en bedreigde hem met een stok en schold hem uit. De 29-jarige deed aangifte bij de politie. BURGH-HAAMSTEDE - Op de N57 te Burgh-Haamste- de vond gistermorgen rond half zeven een ongeval plaats. Een 22-jarige automobilist uit die plaats raakte in de slip, begon te schuiven en belandde in de sloot. Hij raakte niet gewond. Zijn auto is weggetakeld. BRESKENS - Gistermorgen is ontdekt dat onbekenden de bibliotheek in de Ghistelkerk in Breskens hebben be spoten met graffiti. Dat moet tussen vrijdag en woensdag 10.00 uur zijn gebeurd. Ook is een van de ramen bekrast. MIDDELHARNIS - Een 63-jarige vrouw uit Middelhar- nis is dinsdag het slachtoffer geworden van een oplich tingstruc. Zij werd bij haar woning aangesproken door een man van naar schatting 30 jaar die zich bekendmaak te als vertegenwoordiger van een bank. De man hield de vrouw voor dat haar bankrekening moest worden aange past en dat zij ook een andere pincode kreeg. De oude pin code behouden kon ook, maar dan had de man even het pinpasje en de pincode nodig. De vrouw gaf haar bankpas- je met pincode af. De man liep vervolgens naar een bestel auto en reed weg. Omdat de vrouw de zaak toch niet hele maal vertrouwde alarmeerde zij de politie. Een onder zoek heeft nog niets opgeleverd. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Bakkerij Kop- pejan uit Meliskerke is gisteren vrijuitgegaan bij de kantonrech ter in Middelburg. De rechter verklaarde de zaak niet ontvan kelijk, omdat de kwestie al te lang geleden plaatsvond. Op 24 december 2001 reed de rij dende winkel van Koppejan met zuivelproducten en brood door Westkapelle. Bij een controle kon de middenstander niet de vereiste vergunning tonen. De rijdende winkel werd op de bon geslingerd; volgens Koppejan zelf ten onrechte. Voordat de zaak gisteren bij de kantonrechter diende, moest de rechter eerst over de zogeheten ontvankelijkheid beslissen - of een zaak sowieso in behande ling wordt genomen. De raadsman van de bakkerij be toogde dat de kwestie - die al eerder door het kantongerecht, en het hof in Den Haag was be handeld - veel te lang had ge duurd. Officier van justitie J. Zonder van benadrukte dat de kwestie in de daarvoor gestelde termij nen was behandeld. Hij stelde voor dat de rechter in zijn oor deel met de lange duur rekening kon houden. Rechter B. Verhoeven ging ech ter mee met het betoog van de raadsman van Koppejan. Ook hij vond dat de behandeling van de overtreding 'onredelijk lang' had geduurd. ,,En dat is een ver wijt aan het justitiële systeem." De kantonrechter besloot de zaak dan ook niet ontvankelijk te verklaren. Officier van justitie J. Zonder van liet doorschemeren na te denken over een eventueel ho ger beroep. MIDDELBURG - Het com- bo Second Chance presen teert zaterdag zijn derde cd tijdens een muzikale avond in de Petruskerk aan de ds. Van Wouwestraat in Serooskerke (W). Rode draad door de muzikale avond is het werk van Els van Teijlingen. Zij biedt kinderen met aids een thuis aan in Afrika. De mu zikale avond begint om 19.30 uur. Verplicht met 80 kilometer per uur over de Zeelandbrug: veel automobilisten vinden het een slakken gang. foto Marijke Folkertsma MIDDELBURG - De vrouwen vereniging Hoop op Zegen uit Westkapelle houdt haar jaarlijk se verkoping zaterdag op de markt in Middelburg. Van 14.00 tot 16.30 uur worden er onder meer zelfgemaakte kaarten, boe ken, bloemen, gebak, kaas en creatieve spullen verkocht. VLISSINGEN - In sporthal Bas- kensburg in Vlissingen wordt za terdag voor de laatste keer dit jaar een snuffelmarkt gehou den. De snuffelmarkt duurt van 9.00 tot 16.00 uur. Op de meer dan honderd kramen bieden par ticulieren goederen aan. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 48-jarige inwoner van Katwijk en een 39-jarige Frans man voor mensenhandel en drugssmokkel veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Een 44-jarige man uit Moes- kroen (B) kreeg voor zijn aan deel een half jaar cel. Een 45-ja- rige Vlissinger werd veroor deeld tot vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf en 240 uur werkstraf. Verder moet de Vlissinger 3403 euro (drugswinst) aan de Staat terugbetalen. Want bij de Vlis singer werd ook een wietplanta- ge aangetroffen. Hij leverde soft drugs aan een 38-jarige stadsge noot, die bootreisjes naar Enge land organiseerde. De 38-jarige Vlissinger, die vo rig jaar tot drie jaar cel is ver oordeeld, regelde schippers en huurde zeiljachten, waarmee in 2001 en 2002 twintig illegalen uit India, Birma en Bengalen sa men met de wiet naar Engeland werden gesmokkeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13