In geluk zit geen humor The Strikes openen de Bluesroute Arnhems gezelschap danst klassiek en modern woensdag 17 november 2004 n Ik strikes The Strikes waren dit jaar met alleen de sensatie van ibluesfestival in Kwadendam- 6- maar ook van BRBF Peer, ïulin Blues in Ospel en het raatfestival in Vlissingen. jjaarom mochten deze jonge Wen (gemiddelde leeftijd 21 jr) niet ontbreken tijdens de «route, die vrijdagavond in fcsingen wordt gehouden. Ze pa het openingsconcert in De fes De band speelt van 20.45 5122,15 uur. inde andere optredens begint Zeeuwse formatie Champag- leCharlie het vroegst, namelijk i21.30 uur in Park Centraal, Ear na de eerste set volgen er gtwee. Bit geldt overigens voor alle t jnds, zoals The Dockers, vijf f ifcerehavenwerkers uit Vlissin- I p, die om 22.00 uur spelen in ([Concurrent. Bi Belgische groep Fried Bour- ai brengt blues in de Chica- wti]l met een flinke portie flnng in Belle-Amie (22.00 uur). I Set bluestrio Bob Christopher i bmt uit de USA en speelt in Siil fe Texaanse gitarist en zanger l io Christopher en band bren- neigen nummers en klassie- ssvanaf 22.15 uur. 1 Ifowlin Bill Ik Belgische rasentertainer, Mger en mondharmonicaspe- i r'Howlin Bill stoomt met zijn Suescircus door een hoop be- Eodebluesklassiekers in Speyk jt maf 22.00 uur. Bemannen van Bluesbunch put- fen hun inspiratie voor het me- ladeel uit eigen nummers in de van Walter Trout en Popa i#y, vanaf 22.00 uur te ho- ömPopeye. legendarische Brainbox-zan- Kaz Lux zal met Eist/zanger Kees Schipper m veel volk trekken in Michieltje, vanaf 22.30 uur. Van- li 22,00 speelt de Neder- Ms-Belgische formatie Ia-Blue met de Amerikaan Z M Small, die al jaren aan de rcg timmert met zijn eigen %d Small Band en voor vette te zorgt in Wicked. y Dicky Greenwood is vanaf 22.00 Mr te beluisteren in 2x Bellen a de Belgische band Nightlife 2! veel humor vanaf 22.15 uur afleHopplt. !§>-0rlemans toerde jarenlang rondmet Curtus Knight, de ont- 'dekker van Jimi Hendrix- Nu ,s W* de powerbluesrocker met aIn band Half Past Midnight Snaf 22.30 uur in Groen Licht. k' slot is de Walcherse blues- ^kband Bluesbox vanaf 22.30 Mirte horen in Scandalous. fcsroitie; vrijdag in Vlissingen op wien locaties, vanaf 20.45 uur. e zit nog in de fase van de trv-outs van haar zesde program ma Los, maar voor de premiè re van 17 december heeft de cabaretière Mylène d'Anjou (1966) al de indruk dat de voorstelling zo goed als af is. Ze komt er rond voor uit: „Ik geloof dat cabaret heel erg bij mij hoort.Ooit begonnen als zangeres en actrice, heeft zij sinds 1995 haar plek ge vonden. Het frustreerde Mylène een beetje dat het moeilijk was om werk te krijgen en vast te houden. „Als je een rolletje had gespeeld, was het geen vanzelf sprekendheid dat je weer bij de zelfde club aan de slag kon. Een beetje uit nood ben ik mijn ei gen dingen gaan maken. In het begin vrij schoorvoetend, maar gaandeweg werd mij duidelijk: dit is erg leuk om te doen. En ik ben de hele avond aan de beurt. Wat ik niet goed vind, gooi ik er uit en vervang ik. Dat is een he le prettige vrijheid." „Het is ontzettend leuk om men sen aan het lachen te krijgen en het liefst ook een beetje aan het huilen, want met liedjes kan je heel goed ontroeren." Het is een vaststaand feit dat Mylène d'An jou één van de beste zangeres sen uit het cabaretcircuit is. „Ja, ik kan goed zingen en dat is altijd een mooie binnenkomer. Met die stem blaas je de mensen al gauw uit hun stoel. Maar ei genlijk zing ik op een avond maar zes of zeven liedjes. Ik ben voornamelijk aan het woord." Mylène wordt begeleid door de pianist Erik de Reus, die ook een beetje gitaar speelt en af en toe meezingt. „Grofweg gaat de voorstelling Los over dat je los bent van het bekende, los van oud gedrag. Dat is allemaal leuk en aardig, maar ook doodeng. Het gaat over gelukkig zijn en dat we daar, volgens mij, niet op zijn gebouwd. Het is meer de bedoe ling dat je altijd op zoek bent naar geluk, maar het niet echt vindt. Want zodra je het gevon den hebt, slaat er een soort pa niek toe. We zijn veel meer inge steld op problemen, bergen be klimmen, dingen veroveren." „Pessimistisch? Helemaal niet, want binnen die paniek en dat gedoe zit natuurlijk de humor. Dat is ook het probleem van de avond: in geluk zit geen humor, geluk is saai. Zelfs over gelukki ge liefde kan je niet te veel zin gen, met twee nummers heb je het wel gehad. Het wordt pas leuk wanneer je een blues inzet. Mylène d'Anjou koketteert een beetje met haar voorkomen. Er zit een hoop lol en humor in om te proberen er achter te ko men hoe dat moet met z'n allen, hoe dat werkt. Dat kan je terug koppelen naar de mensen in de zaal. Misschien zijn er die geluk kig zijn en daar iets over kun nen vertellen. Wellicht ook men sen die zich ongelukkig voelen en daar blij mee zijn." „Ik vind het erg leuk om met mensen gesprekken aan te gaan. Ik probeer er achter te komen of ze iets herkennen. Ad rem zijn betekent niet dat je zo leuk mo gelijk uit de hoek komt, je moet luisteren naar je eigen gedachte gang. En zo fiets je al improvise rend door de avond heen. Maai er is altijd een rode draad. Het komt een beetje door mijn roots bij het toneel, dat ik theatraler werk dan de meeste cabaretvoor stellingen. De mensen willen we ten hoe het afloopt. De rode draad is dat we ingesteld zijn op ellende en het moeizaam wordt wanneer het goed gaat." Mylène koketteert een beetje met haar 'voorkomen'. „Maar dat 'voorkomen' is nogal behoor lijk. Kijk, als ik flaporen had ge had, zou ik die heel prominent in beeld brengen. Wanneer je op foto Serge-Henri Valcke het toneel staat, heb je een hoge dosis zelfspot, zelfrelativering, anders kan je geen grappen ma ken. Dus zoek je dingen die heel duidelijk aanwezig zijn. Het zou heel raar zijn als ik er niks mee deed, want dan zit de zaal de he le avond te denken, nou zeg, wat een bos hout voor de deur. Je moet ze vóór zijn. Nou jongens, we zijn er en dit is het." Frans Doeleman Mylène d'Anjou speelt Los: vrijdag, Arsenaaltheater Vlissingen, 20.15 Dans kan modern zijn en klassiek, zwaar en ook licht en grappig. Maar dans kan je ook doen verzuchten: waar gaat dit over? Al die varianten komen voor het voetlicht in het Introdans Gala, vanavond in de Stadsschouwburg in Middel- burg. Het nieuwe programma van het Arnhemse dansgezelschap be staat uit meer dan tien onderde len. Korte werken en om prakti sche redenen merendeels wer ken voor een of enkele dansers. Een van de werken is het gloed nieuwe 'Gala', dat Adriaan Lu- teijn speciaal voor deze gelegen heid schreef. Met 'Gala' geeft Luteijn een impressie van de voorbereidingen op een gala. Artistiek directeur Ton Wiggers van Introdans: „In zijn stuk worden de galagangers voorge steld als wilde dieren in een kooi die getemd worden. Een mooie vergelijking, die écht werkt." Op het programma verder on der meer werken van Robert Battle, Adam Hougland, Hans van Manen en Ton Wiggers zelf. De artistiek directeur waagt zich niet aan het uitspreken van zijn voorkeur. Want: „Ik wil nie mand te kort doen." Wel vestigt Wiggers de aan dacht op de twee gastdansers die meedoen in het Introdans Gala: de Cubaanse Andrea Cam- marano en de Italiaan Vittorio Galloro. Het duo danst de klas sieke werken die op het pro gramma staan: de duetten uit 'Le Corsaire' en 'Don Quichot- te' van choreograaf Marius Peti- pa. Wiggers: „We hebben die twee buitenlandse dansers inge huurd omdat we zelf niet in klassieke dans zijn gespeciali seerd. Maar we wilden wel graag ook dat puur klassieke in het gala opnemen, dat blijft aan trekkelijk. Het is kwetsbaar, ij zingwekkend moeilijk vaak en daardoor spannend. Met het kleinste foutje valt een klassie ke danser al door de mand. Bij moderne dans ligt dat anders. Daarbij worden fouten vaak niet eens opgemerkt." Henk Aalbers Introdans Gala: vanavond, Stads- schouioburg Middelburg, 20.00 uur. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is tot en met 5 december een ex positie te zien van olieverfschilde rijen van Inge Caljouw uit Vlissingen. De tentoonstelling is getiteld Visions of Nature: Universe. De schilderijen hebben een mystiek karakter. Te zien tijdens de openingsuren van de biblio theek. Tot en met zondag 12 december is in Galerie 45 in Westdorpe een exposi tie ingericht van vier kunstenaars. Het betreft olieverfschilderijen van Gerda Muizebelt, keramiek van Lei Hannen, glas in lood van Jeanne Lam mens en sieraden van Anneke Pool. Galerie 45 is geopend van donderdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Een bescheiden tentoonstelling over Sluimerend in slik is tot en met 17 de cember te zien bij de SCEZ (Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland) in het ge bouw De Burg in Middelburg. Zee land kent meer dan honderd dorpen die verdwenen zijn in de loop der tijd door de vele stormvloeden. De ten toonstelling omvat naast foto's en krantenartikelen ook vitrines met vondsten. Geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Sust en beweging heet de expositie die tot en met 27 december wordt ge houden in galerie Depot in Middel burg. De tentoonstelling omvat schil derijen (aciyl op doek) van Paul Knof- lach en sieraden en objecten van Wil lem Pastoor. Knoflach tracht in zijn werk de ogenschijnlijke tegenstelling tussen rust en beweging te verenigen. Pastoor: is permanent vertegenwoor digd met sieraden in zilver en edel- staal. Nu exposeert hij tevens ruimte lijk werk, objecten voor zowel binnen als buiten. Geopend op zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling Gezond de Kerst rond, met de Wyberttrein is tot en met 5 januari te zien in Blikmuseum de Blikvanger in Renesse. In 1935 heeft Markhn een trein ontworpen voor Wybertjes. De trein was be stemd voor apothekers om hun etala ge een feestelijke uitstraling te geven tijdens de kerstdagen. Dit is de eerste en de laatste keer geweest dat Marklin iets ontworpen heeft voor een bepaalde beroepsgroep en is slechts één jaar in omloop geweest. Er zijn in Europa slechts één comple te en tien incomplete kisten met deze trein teruggevonden. De Blikvanger is geopend op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en er zijn extra openingen op de zondagen 28 november en 19 de cember en tweede kerstdag van 13.00 tot 17.00 uur. Ru van Rossem exposeert grafiek en beeldhouwwerken van 21 november tot en met 19 december in Galerie Es prit in Clinge. De 80-jarige Van Ros sem getuigt van een artistieke gedre venheid, die respect en bewondering afdwingt. Geopend van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en op donderdag bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 20 november om 17.00 uur wordt in Galerie Van den Berge in Goes een expositie geopend van de Belg Peter Morrens en Marie-José Hoeboer uit Nederland. Van Morrens 'is onder de titel Uwen hof een installa tie, mixed media, te zien en van Hoe- boer zijn er onder de titel A ladies' compound sieraden. De expositie loopt tot en met 24 december en is ge opend van donderdag tot en met za terdag van 12.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM Wereldmuseum Rotterdam, t/m 9 ja nuari - Ego documenta; t/m 9 janua ri. De Weg van Schoonheid en Geluk; t/m 2 oktober 2005 - Japanse indigo, kimono's en textielkunst, 1825-2004. Museum Boijmans Van Beuningen: t/m 9 januari - Tin, van tin gegoten, uit tin genoten; t/m 9 januari - Zin nen en minnen: Schilders van het da gelijks leven in de zeventiende eeuw. Museum Het Schielandshuis: t/m 19 december - Meesters van Middelland; t/m 31 mei - Schoppen tegen het Ge zag; t/m 20 februari - U bevindt zich hier! Hoe zag Rotterdam er uit voor dat de bommen van mei 1940 de hele stadsdriehoek platlegden? Kunsthal Rotterdam: t/m 9 januari - Schilders van Parijs; t/m 9 januari - Leven onder de wassende maan. Nederlands Fotomuseum: t/m 5 de cember - Fotonotities 1992-2004. Chabot Museum: t/m 23 januari - Emil Nolde: Ungemalte Bilder. Maritiem Museum Rotterdam: t/m 20 februari - Zeeschilders. ANTWERPEN KMSK: tot 28 november - Antwerpen onder de V-Bommen 1944-'45. Prov. Diamantmuseum: tot 31 decem ber - De man versier(d)(t). MOMU: tot 12 december - Mariage 2 van Peter Decupere en Stijn Meuris: tot 30 januari - Malign Muses - When Fashion Turns Back. Museum Plantin Moretus: tot 16 ja nuari - Antwerpen Wereldboeken stad 2004 - ABC 2004. Museum Mayer Van den Bergh: tot 17 januari - Vorstelijke luxe. GENT MIAT: tot 31 december - Satellietten toonstelling; tot 20 februari - Lucht schepen en de Zeppelin van Sint-Amandsberg en Katoenkabaai. SMAK: tot 9 januari - John McCrac- ken; tot 16 januari - Rendez-Vous van Pascale-Marthine Tayou. Caermersklooster: tot 9 januari - Imi- gongo uit Rwanda. Museum voor Schone Kunsten: tot 6 februari -Variétés: Spiegel van de dol le jaren. Museum Dr. Guislain: tot 13 maart - Het Hart. BRUGGE Stadshallen: tot eind november - Ro din, Modigliani, Degas e.a. Magdalenazaal: tot 19 december - Beeld Balg, fototentoonstelling. 17 t/m 23 november WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt wekelijks Feestboom. Het betreft een vrije bewerking van enkele verhalen van Toon Tellegen. Middenin de nacht wordt tovenaar Hakketak wakker van alweer een knalfeest van Eekhoorn, die het le ven viert in een grote boom. Volgens Hakketak is dit Zijn boom en dus neemt hij een kloek besluit: Eekhoorn moet er uit. Een vrolijke en spannende voorstelling over jaloezie voor iedereen vanaf 5 jaar. •Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Introdans Introdans presenteerd het programma Introdans Gala. Het programma omvat drie Introdanspremières en een we reldpremière. De jonge choreograaf Adriaan Luteijn levert een nieuw werk, getiteld Gala, met zijn impressie van de voorbereidingen op een gala. De drie Introdanspremières zijn van Robert Battle, Adam Hougland en Hans van Manen. Verder zijn er dansen van artistiek directeur Ton Wiggers. Nacho Duato, Niels Christe en David Parsons. Er zijn delen te zien uit Het Zwanenmeer, Le Corsaire en Don Quichotte en tot slot het opzwepende Boléro van Bernd Bienert. •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Romeo Kwartet Het Romeo Kwartet geeft een concert. Dit is het tweede optreden in de serie die de Stichting Strijk kwartetten Nederland dit seizoen met de Stichting Kamer muziek Zeeland houdt. Het kwartet bestaat uit Cindy Al- brecht en Jurjen Soeting (viool), Constantijn van de Wete- i-ing (altviool) en Teije Hylkema (cello). Op het programma staan werken van Antonin Dvorak, Felix Mendelssohn, Edwin Schulhoff en Johannes Brahms. •Burgerzaal Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Cd-presentatie Peter Wildeman en Martin Weststrate presenteren hun nieu we cd. Wildeman uit Tholen op vleugel en Weststrate uit Krabben- dijke op orgel hebben een cd gemaakt met klassieke werken, geestelijke liederen en (bewerkingen van) psalmen. Aan de presentatie-avond zullen ook het jongerenkoor Matthanja uit Goes en het Eilandenkoor uit Zierikzee meewerken. De opbrengst van de cd is bestemd voor Albanië. •Maria Magdalenakerk, Goes, 20.00 uur NUHR NUHR brengt het cabaretprogramma Over de Top. Deze voorstelling werd onderscheiden met de VSCD-caba- retprijs Poelifinario. NUHR gaat op zoek naar de grenzen van de beschaving. Ze hebben zich voorgenomen om als be wakers van normen en waarden de lange jassen aan te trek ken. Is de beschaving werkelijk over de top? •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Wederzijds en Lieber Gorilla Wederzijds en Lieber Gorilla treden op. Wederzijds speelt Wild Kind en Lieber Gorilla danst De Tan- gomorfose. Memmi is een wild kind, dat gevangen is toen zij door honger en dorst gedwongen was haar schuilplaats in het bos te verlaten. De regie is van Ad de Bont. De Tango- morfose gaat over een sjieke man, een sjieke vrouw en een tango en vijftien minuten later een vulgaire kerel, een ver- schiikkelijk ordinair wijf en een tango. •Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Searing Quartet Het Searing Quartet geeft een jazzconcert. Het kwartet wérd in 1995 opgericht op het Conservatorium Maastricht door pianist Egbert Derix en saxofonist Peter Hermesdorf. Doel was om eigen composities te spelen. Het kwartet bestaat verder uit Norbert Leurs op contrabas en Sjoerd Rutten op drums. •Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest maakt de najaarstoumee. Er worden werken gespeeld van Cherubini, R. Strauss. Mo zart en Beethoven. Joan Berkhemer dirgeert en Pieter Hun- feld treedt op als solist op hoorn. •Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur NUHR NUHR brengt het cabaretprogramma Over de Top. Zie woensdag. •Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Van Dingstee Kwartet Het Van Dingstee Kwartet geeft een concert. Het strijkkwartet speelt werken van Mozart, Van Delden en Beethoven. •Het Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.00 uur Life is a cabaret Life is a cabaret wordt gespeeld door Heddy Lester en Frédérique Sluyternan-van Loo. Zij vertellen het levensverhaal van moeder Judy Garland en dochter Liza Minnelli. Liza ziet haar beroemde moeder na lange tijd terug. Gezamenlijke herinneringen aan beleefde successen komen boven. Maar ook oud zeer en onuitgespro ken vragen. Een verrassende ontmoeting vol muziek met ko mische en dramatische momenten. •Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Mortuarium De toneelgroep Kalasnikov speelt het stuk Mortuarium. Het is een beeldende horrorcomedy. Een spel van macht, maar ook van liefde. •Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG Paul Haenen Paul Haenen brengt zijn voorstelling Zichtbaar zonnig. De voorstelling is persoonlijk, literair en zeer humoristisch. Paul Haenen geeft zijn geheel eigen kijk op de actualiteit, het leven, de toekomst en het gedrag van mens en dier. Pie ter Bouwman deed de regie. •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest maakt de najaarstoumee. Zie donderdag. •Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Sonore Het Zeeuwse ensemble Sonore geeft een concert. Het ensemble bestaat uit negen zangeressen en zeven zan gers en wordt geleid door Teuny Begthel uit Goes. Ze zingen a capella een opera- en operetteprogramma, dat als titel heeft Van Verdi tot Strauss. •Doopgezinde Gemeente Walcheren, Middelburg, 20.00 uur Alfredo Marcucci Alfredo Marcucci en Sexteto Veritango geven een concert. Marcucci is één van de laatste bandoneonspelers die de gou den eeuw van de tango meemaakte. Hij brengt nummers van zowel oude meesters als van hedendaagse componisten, van Julio de Caro, Osvaldo Pugliese tot Astor Piazolla. •Dorpshuis, Dreischor, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47