Rabobank niet naar Maldegem KORTE ARMEN? HC Grote teleur stelling? Clingkertjes vieren koperen jubileum Elisabethparochie wil saamhorigheid en vitaliteit bevorderen GRATIS CO VisionCare LEESGLAZEN €2,- KORTING Biervliet steunt alternatief plan voor N61 Hoofdkantoor steekt stokje voor plannen filiaal over grens te openen Maak er een Kleintje van. .2 rul £s 3 t/ï: CU Levertraan weer terug, maar als pilletje! I HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT... Omega Combi: alle belangrijke vetzuren in capsule woensdag 17 november 2004 z|^ door René Hoonhorst PHILIPPINE - Het bestuur van de Elisabethparochie wil de 17.000 katholieken in Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen meer bij de kerk betrekken. Feestelij ke bijeenkomsten tijdens specia le 'Elisabethdagen' moeten het gevoel van saamhorigheid ver groten en de parochie vitaler ma ken. De kennismakings- en verbroe den ngsdagen gaan vooraf aan KerkKanAnders, dat begin vol gend jaar van start gaat. Dat nieuwe project wil parochianen en parochiebestuur laten bezin nen op de toekomst. De vragen wat de Elisabethparochie in de toekomst moet doen, waar de pa rochie naar toe moet en wat pa rochianen verwachten en wil len, staan daarbij centraal. De Elisabethparochie bestaat pas sinds 1 januari 2003, toen alle parochies uit de nieuwe gemeen te Terneuzen - op die van Koe wacht en Biervliet na - onder één paraplu werden gevangen. Tijdens de Elisabethdagen 2004 op zaterdag 20 en zondag 21 no vember, die overigens ook open staan voor 'andersdenkenden', staan Philippine en Axel cen traal. Het parochiebestuur biedt elk wat wils. De jeugd vanaf twaalf jaar is het eerst aan de beurt. Die kan zaterdagavond te recht op een party in een feest tent aan de Axelse Boslaan. De jeugd van twaalf tot vijftien jaar kan van 19.00 tot 22.00 uur 'losgaan', voor jongeren vanaf vijftien jaar is het van 22.00 tot 1.00 uur 'partytime'. Alle vijf pastores uit de Elisa bethparochie gaan zondag van af 10.30 uur voor tijdens een feestelijke eucharistieviering in Philippine. Ruim dertig misdie naars en acolieten assisteren de pastores en het Terneuzense kin derkoor Emmauskids en het Sluiskilse koor De Voorstad zor gen voor vocale begeleiding. De kerkgangers krijgen allen een bloemetje opgespeld en na de dienst is iedereen welkom voor koffie met een broodje. Tien vrijwilligers die zich heel lang belangeloos inzettec voor de parochie krijgen de ere penning van de Elisabethparr> chie opgespeld. In het Philippiense godshuis ver zorgen basisschoolleerling® 'Theater in de kerk'. De kinds ren kunnen vanaf 13.00 uur ce der professionele leiding toneel stukjes, cabaret, liedjes en dans jes instuderen. Familieledene andere belangstellenden kuj. nen de prestaties vanaf 16J uur in de kerk bekijken. Daanu worden de Elisabethdagen offi. cieel afgesloten. BIERVLIET - Inwoners m Biervliet kunnen zich wel va» den in de alternatieve planus van de werkgroep NN61 (Nieu we N61) voor de Rijksweg 61. Dat bleek gisteravond uit het ap plaus dat werkgroepvoorzife F. Ongenae ten deel viel, nadat hij de plannen gepresenteerd had tijdens de ja ai-vergadering van de dorpsraad. De werkgroep NN61 wilhetbe- staande plan voor de N61 op twee plekken gewijzigd zien. Ze stelt een enkelzij dige afrit voer ter hoogte van de Koedijk, tus sen Biervliet en de Braakma En de rotonde die nu gepland is op de Driesprong, zou ten zl- den van Biervliet moeten ko men. „Als het ontwerp-tracébe- sluit medio december in de in spraak komt, zullen die alterna tieven onderdeel vormen vac ons bezwaar", zei Ongenae,te vens vice-voorzitter van de dorpsraad, ten overstaan vac een volle zaal in het dorpshuis. Verschuiven van de rotonde maakt het voor dorpelingen makkelijker de N61 op te ko men en bovendien kan dan busverbinding aan het begm van het dorp in stand blijven. 1 door René van Stee SLUIS - De Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen opent geen filiaal vlak over de grens in Mal degem. De nieuwe vestiging was het geesteskindje van de on langs teruggetreden directeur C. Nootenboom. geving om de grens over te gaan. Ter Avest: „Door die onduide lijkheid willen wij niet te ver op de zaken vooruitlopen. Mede hierom is de vestiging in Malde gem afgeblazen. Verder moeten we onze ogen niet sluiten voor de economische realiteit. Het bankwezen staat onder druk. Ook dit gegeven speelt een rol in ons besluit." De Rabobank West-Zeeuws- Vlaanderen heeft bijna drie jaar gewerkt aan de voorbereiding van de vestiging in Maldegem. Het zou ook het eerste grens overschrijdende initiatief zon der bemoeienis van de interna tionale bankdivisie van de Rabo bank zijn geweest. Ter Avest wilde niets zeggen over een verband tussen het te rugtreden van Nootenboom en het schrappen van de plannen voor het bankfiliaal in Malde gem. Officieel heet het dat Noo tenboom terugtrad om persoon lijke redenen. Ingewijden bewe ren echter dat zijn geringe be trokkenheid bij de streek en zijn geringe kennis van het gebied hem parten hebben gespeeld. Nootenboom wordt opgevolgd door H. Haarlemmer. Hij is nu nog directeur van de Rabobank Rijndorpen, met onder meer ves tigingen in Rijnsburg en Valken burg. Haarlemmer treedt per 1 december aan als interim-direc teur. Vooral vanwege het teruglopen de banktoerisme was het met de ze stap de bedoeling de Bel gische klant binnenboord te hou den. Daardoor zou ook de werk gelegenheid in het bankwezen in de grensstreek worden veilig gesteld. Op termijn staan naar verwachting tachtig banen in West-Zeeuws-Vlaanderen op de tocht. De directie is teruggefloten door het hoofdkantoor in Utrecht. De redenen voor dit besluit zijn vol gens woordvoerder J. ter Avest van Rabobank Nederland de hui dige marktontwikkelingen en de onduidelijkheid in wet- en re gelgeving. Ter Avest verklaart dat een ver nieuwde formule voor alle grens- banken van Rabo is ontwikkeld, die ervoor moet zorgen dat grensstreekklanten ook in de na bije toekomst goed worden be diend in Nederland. Landelijk is er inmiddels een schaalvergro tingsoperatie gaande, waardoor de slagvaardigheid van de aan gesloten Rabobanken moet ver beteren en zij betere service kun nen verlenen. „Gezien de sterke positie die on ze grensbanken van oudsher in nemen, is de verwachting ge rechtvaardigd dat zij op termijn de Belgische klanten kunnen vasthouden en hen vanuit hun eigen situatie kunnen bedienen. Een sterke troef hierin is het in- ternetbankieren. Op dit vlak ne men wij in België een uitermate stevige positie in", aldus Ter Avest. Belastingregels Verder zitten volgens Ter Avest nog te veel haken en ogen aan de aangekondigde gelijkschake ling van de Nederlandse en Bel gische belastingregels en de stroomlijning van Europese wet door Jeanette Vergouwen CLINGE - Jeugdkoor de Cling kertjes bestaat twaalfenhalf jaar. Kinderkoren houden het niet vaak zo lang vol en daarom vieren dirigente Bernadette Luycks-Hemelsoet en het koor zaterdag feest. Bernadette Luycks kan goed overweg met gitaar en zingt graag. Zij schrijft ook zelf lied jes en die scoren altijd goed. Na dat ze in 1991 in de parochie kerk in Clinge had opgetreden tijdens een communieviering, werd haar meteen gevraagd om ook de kerstviering op te luiste ren. „Daarna wilde ik samen met een paar kinderen de vol gende communieviering opluis teren. Tot mijn verbazing waren er flink wat kinderen die mee wilden doen." Die communiemis in 1992 zong er een koortje van vijftien kinde ren, dat één keer per week oefen de in de gymzaal van de school. Het koor groeide snel: het jaar erna voerden de dertig leden met kerst een musical op die Ber nadette zelf had geschreven. Het koor verhuisde van de gym zaal naar Malpertuus, kreeg mu zikale begeleiding van gitaar en dwarsfluit en veranderde de naam van Sint Bernarduskoor in De Clingkertjes. Vanaf 1999 zongen de leden niet alleen in de kerk van Clinge, maar ook in Graauw en Nieuw-Namen. De instrumentale begeleiding werd uitgebreid met een organiste en een aantal gitaristen. „Al die mensen doen dat pro deo. De kinderen betalen ook geen contributie. Dat is niet no- Veel liedjes die de Clingkertjes brengen, zijn door dirigente Bernadette Luycks zelf geschreven. dig want alles wordt gedaan door vrijwilligers en de ouders. Het koor zingt gewoon graag en worden overal gevraagd voor vieringen en optredens. Niet al leen in kerken, maar ook in de markten en vorige week nog voor een speciale viering in Hengstdijk", vertelt Bernadette de sfeer is meer dan goed. We Sterre, de Blaauwe Hoeve, kerst- Luycks, die bij veel themas zelf Hulst. foto Wim Kooyman de muziek schrijft. Voor haar werk kreeg ze dit voorjaar de pelgrimstas van de gemeente Markt 1 9, 4531 EP Terneuzen Fax 01 1 5 - 648391 info@cysouwoptiek.nl H E N N O CYSOUW UJHICI Uw miskoop op internet én in de krant Omega Combi bevat deze omega- 3 vetzuren, alsmede ook de omega- 6 en -9 vetzuren. Alle belangrijke vitale vetzuren van plantaardige olieën en vette vissoorten zijn erin verwerkt. Met 1 tot 3 capsules Omega Combi per dag behoudt u een prima gezondheid en tevens een jeugdig uiterlijk. Bevat alle belangrijke vetzuren (3-6-9) Met o.a. visolie, lijnzaadolie en vitamine E Beschermt de huid tegen veroudering Goed voor hart en bloedvaten Verhoogt vitaliteit van spieren en gewrichten vvww.omegacombi.nl Qoe<j Voor geheugen en concentratie Tegen inlevering van deze bon ontvangt u Omega Combi® Met GRATIS informatieboekje over vetzuren! van &-4-G;9lf voor 14,95 DM£< Menig persoon zal het zich nog herinneren: Als klein jongetje of meisje kregen zij van hun moe der een grote lepel levertraan na het avondeten. Als beloning volgde dan vaak een snoepje of koekje. Bijna elk kind gruwde van dit gelige vocht. Echter: levertraan is nog steeds heel goed voor een mens! Levertraan is rijk aan poly-onverzadigde vetzuren, deze verbindingen zijn heel belangrijk voor de gezondheid. Zo zijn deze goed voor onder andere uw huid, hart, bloedvaten en gewrichten. Deze vetzuren worden ook wel Omega-3-vetzuren genoemd, die met name te vinden zijn in vette vissoorten zoals makreel, paling, haring en zalm. Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl aMref flying doctors T Selfsupporting Africa Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42