PZC Hulst stapt uit leerlingenvervoer Actiecomité tegen uitbreiding Sagro PZC We hebben alles van de grond af moeten opbouwen 13 (jemeente is fouten collectief vervoer beu agenda QROT€ K€RK V€€R€ LPF wordt Lijst Cees Freeke Gewapende overval in Vlissingen Tevreden over tienerspeelplaats LANCÖME LaBan HULDE woensdag 17 november 2004 jwFrank van Cooten gllST - De gemeente Hulst jpiperl augustus 2006 uit de Actieve regeling voor het leer- taovervoer in Zeeuws- Vlaan- Jn. Hulst gaat het zelf rege- ij leerlingenvervoer is onder- si van de gemeenschappelijke jgjmg collectief vervoer BwJB&anderen. Dit con- loopt in 2006 af. gemeenschappelijke regeling igt Hulst akkoord te gaan het opstarten van de Euro- r aanbestedingsprocedure reen nieuw contract, st heeft echter laten weten mee te doen. „We stappen „uit de gemeenschappelijke ding. maar willen vrij zijn •wat betreft het leerlingen- ivoer", zegt wethouder P. anaes. „Er zijn zo veel fou- semaakt met het leerlingen- fm. Dat is maatschappelijk si meer te verkopen. Daarom tóen we gezegd het een jaar- jjte willen aanzien." Sturen 1st kan het leerlingenvervoer 1 augustus 2006 volgens aes best zelf aanbesteden, lan kun je als gemeente zelf palen welke taxibedrijven edoen en is de zaak ook veel Advertentie iVEN IN DE WAR... Terwijl twee agenten zwaai gewond in hel ziekenhuis lig gen ten gevolge van een veri jde ling van funda mentalistisch terrorisme in Den Haag heeft onze koningin bezoekjes aan Lkkaansc wijken, viert Balkenende [zondag uitgebreid een suikerfeest in poven, stamelt Remkes in dyslec- EclNederlands dat hij heeft geluisterd Itoepi Donner met opgeheven vinger R Nederland uit dal smalende plastering vaker vervolgd zal wor- Wertusscn treuren de vrienden van ko van Gogh in Amsterdam ruimen K chnstelijke Nederlanders de puin- ri op van de aangestoken brand in kerk. rennen Sinterklazen onher- nhaar uit hun auto naar autochtone cordeuren en raakt Nederland steeds (trinde war. i documentaires horen we jonge tolims verkondigen dat van Gogh tc ïk gegaan en voelen zij zich gesteund Ik de uitspraak van onze wereld einde minister van Justitie h vnjc woord lijkt zijn langste tijd tW tc hebben, ook in Zeeland rijzen amen op dat het allemaal dan maar pttigdcr moet en vragen de echte itolcn zich vertwijfeld af waar deze ®mng in onze democratie zal eindi- P feu minister Verdonk die ons land tij- iaeen zondagnnddaglunch ontnuch- Kiki slechts enkele woorden en haar •tbekende strenge blik: "Vrijheid van «agsuiting staat voorop". Ja. dan »c het weer. dank u wel minister tink. want ik was even in de war... «*ig Smits. tol id Zeeuws Belang! fczeeuwsbelang nl Bworgklachten: *80-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; «sterdags tot 12.00 uur Redactie zeeuws-vlaanderen 'WemAlexanderlaan 45 postbus 145 *530 AC terneuzen i [el: 0115-645769 I 'y. 0115-645742 c-niail: redtern@pzc.nj j ^"ny van Gremberghe i ''OutBareman fymond de Frel i "en® Hoonhorst l ^nevan Stee E'its Bakker (sport) Saudeloo 16 <560 AB hulst Tel (0114)372776 K 10114)372771 1«Mil: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer JENTRALE redactie j ^lionspark 28 Postbus 31 4<eoaagoes j|el (0113)315500 J ax (0113)315669 j E-|Mil: redact (NTERNET ^pzc.nl Iwnafcwi gemakkelijker te sturen. We heb ben de afgelopen jaren zoveel discussies moeten voeren over het leerlingenvervoer. Daarom hebben we besloten ons niet meer te binden." De kosten van het leerlingenver voer voor de gemeente Hulst zijn de laatste vier jaar gestegen van 93.000 naar 411.000 euro. Dat komt onder meer door geste gen kilometerprijzen en vanwe ge het feit dat veel kinderen uit de gemeente Hulst naar het spe ciaal onderwijs gaan. Ze gaan bijvoorbeeld naar scholen in Ter- neuzen. Goes. Brugge en Grave. Daarnaast had de gemeente Hulst in veel kosten geen in zicht. Wethouder Weemaes schreef talloze brieven, de verte genwoordigers van Hulst in de gemeenschappelijke regeling stelden vragen, maar kregen nooit fatsoenlijk antwoord. Weemaes zei in juli nog in een commissievergadering al die fou ten beu te zijn. „Laatst kregen we een berekening over vier maanden en daar zat voor de ge meente Hulst een fout in van 80.000 euro." Stijgende kosten Als klap op de vuurpijl zou Hulst via een begrotingswijzi ging van het samenwerkingsver band nog eens 80.000 euro meer kwijt zijn. Weemaes en J. van Eek, vertegenwoordiger van Hulst in het samenwerkingsver band, staken daar een stokje voor. Weemaes nam contact op met het ministerie van Binnen landse Zaken. Het ministerie zegde Weemaes toe in te grijpen als het samenwerkingsverband de alsmaar stijgende kosten niet inzichtelijk maakt. Volgens Wee maes klopten de berekeningen niet. Er zou in strijd met ge maakte afspraken zijn gehan deld. Zo zou volgens declaraties veertig weken naar Belgische scholen zijn gereden, terwijl in België maar 38 weken les wordt gegeven. Volgens Weemaes zijn deze fou ten inmiddels hersteld. De ver hoging van 81.000 euro is ge schrapt. De begroting wordt met als zodanig aangepast. „We betalen nu 418.000 euro in plaats van de vijf ton die ons is voorgespiegeld." Aan de Verrekijker in Sint Jansteen ontplofte de vierde brievenbus nadat er een strijker ingegooid was. door Gino van den Broecke HULST - Vandalisme viert hoogtij in Hulst en Sint Jansteen. Vernielingen zijn haast aan de orde van de dag. In de ze tijd van het jaar hebben de rad draaiers er een geliefkoosd wapen bij: vuurwerk. Bij de politie zijn al meerde re aangiftes binnengekomen. TPG Post deed afgelopen week aangifte van de vernieling van vier brievenbus sen in Hulst en Sint Jansteen. De rode postbussen waren niet zomaar gesloopt, maar bleken tot ontploffing gebracht. De eerste melding kwam uit Sint Jan steen. Daar was aan La Traviata een brievenbus compleet opgeblazen, alleen de zijkant bleef enigszins heel. Een paar dagen later ontploften twee bus sen aan de Hulster Poorterslaan en de Churchillweg, met hetzelfde resultaat. Aan de Verrekijker in Sint Jansteen werd kort daarop een vierde bus opge blazen. „We hebben al vaker meegemaakt dat er vuurwerk in een brievenbus werd ge gooid. Er was dan wel schade, maar dat ze compleet uit elkaar springen is nieuw voor ons", zegt een medewerker van TPG Post in Hulst. „Het schijnt te gaan om Belgische strijkers, maar dat onderzoekt de politie nog." Over de grens wordt nu al volop gehan deld in illegaal vuurwerk. Meest ver kocht worden de knallers; hoe harder ze knallen, hoe beter, lijkt het. Door de ontploffingen belandden post stukken her en der op straat. Van een gedeelte van de post bleef maar weinig over. Sommige enveloppen waren bijna helemaal verbrand. „Wat nog gered kon worden, is aan de eigenaren terugbe zorgd", zegt een postbode. „Het is echt van de gekke wat er allemaal aan de hand is." In de Hulster binnenstad ergeren bewo ners en winkeliers zich groen en geel aan de recente vernielingen. Winkelrui ten zouden zijn ingegooid, de bouwkeet aan de Dubbele Poort moest eraan gelo ven en ook bloembakken en de bijbeho rende plantjes waren niet veilig voor vandalen. Bezoekersmanager M. de Bruijn wil in de eerstkomende vergade ring met de politie praten over de on rust die is ontstaan onder winkeliers in de binnenstad. De politie zegt graag meer te surveilleren, maar het ont breekt aan manschappen. Onlangs hebben de winkeliers een tele fooncirkel terug in het leven geroepen om verdachte zaken aan elkaar door te spelen. Zo hopen ze criminaliteit en an dere verdachte zaken tegen te gaan. Ruim zestig ondernemers hebben zich al bij de telefooncirkel aangesloten. In woners van de Steensedijk in Hulst zijn zelfs een burgerwacht begonnen. De ver nielingen aan hun auto's (vaak buiten spiegels die kapot worden geschopt) zit hen hoog. Ook het clubhuis van hockeyclub Rapi- de in Hulst heeft tegenwoordig regelma- foto Camile Schelstraete tig last van ongenode bezoekers. Zij richten behoorlijk wat schade aan: re genpijpen met gaten erin, kapotte licht koepels en glasscherven op het speel veld. De schade bedraagt inmiddels al rond de 1500 euro. „Het is gewoon erg triest, deze vanda len weten niet wat ze aanrichten. Wij hebben een prachtig complex, alleen is het in ons nadeel dat we vrij afgelegen liggen. Dat geeft dat soort mensen een kans bij ons langs te komen", zegt oud-voorzitter K. van Ommen. Rapide heeft de vernielingen herhaalde keren gemeld bij de politie. De club vroeg zelfs extra controles. Van Ommen: „Ze patrouilleren ook wel vaker, maar het is erg moeilijk helder te krijgen wie die vernielingen aanrich ten." De club overweegt nu betongaas onder de lichtkoepels te plaatsen. „Dan zitten we wel met ingeslagen koepels, maar kunnen ze in elk geval ons clubhuis niet meer in. Dat is al iets. Ik vraag me steeds af: waarom maken ze de boel steeds stuk. Is het uit verveling, balda digheid of stoerdoenerij?" STREEKACTIVITEITEN AXEL Café t Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur: Bazaar; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: Anbo koersbal, GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames- gym; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur- Bridge; 19.30 uur: Rookvrij biljarten; Advertentie GLORIA - ANTONIO VIVALDI REQUIEM - W.A. MOZART Holland Boys Choir, Bach Collegium, solisten o.l.v. Pieter Jan Leusink dirigent Toegang 35 p.p.; 4 kaarten 120 Info: 0118-623650 HULST De Lieve, 9.00 uur: Compute ren; 10.00 uur: Dagelijks bestuur KBO, biljartles heren; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Zangkoor; 19.00 uur: ZKV bridge; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO linedance; 20.00 uur: Openbare vergadering dorpsraad; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaar ten OOSTBURG - De Stelle 10.00 - 12.00 uur: Koffieochtend over de ambtelijke molen bij aanvraag subsidies; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - Sint Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, haken, breien, fri- volité voor dames, spelmiddag en vrij biljarten; De Regenboog, 14.00 uur: Anbo kaar ten; De Roselaer, 13.30 uur: Hutselfrutselbij- eenkomst; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 13.30 uur: Koersbal, prijs kaarten; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming Kinderatelier; TERNEUZEN De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar. door Eugène Verstraeten SPUI - De Stichting Houdt Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar maakt bezwaar tegen uitbreiding van het recyclingbe drijf Sagro in de Koegorspolder. De gemeente Temeuzen wil de uitbreiding via een versnelde planologische procedure moge lijk maken. De stichting vindt dat echter niet terecht. Alle ontwikkelin gen in de Koegorspolder mogen volgens de stichting slecht moge lijk worden gemaakt via één be stemmingsplan. Dat heeft de ge meenteraad ook duidelijk aange geven, vindt de stichting. Twee jaar geleden is besloten dat er een milieu-effectrappor tage (MER) moet komen voor het gebied. De MER moet in zicht te geven in de milieugevol gen van de ontwikkelingen in de Koegorspolder en in de mate waarin de effecten van de activi teiten elkaar versterken. Dit al lemaal om te komen tot een opti male inrichting van de Koegors polder. „Door nu de recyclingactivitei len uit de totale planvorming te lichten, worden geen van deze drie doelstellingen gehaald", stelt het bezwaarschrift. De stichting wijst er op dat de bestaande activiteiten van Sag ro planologisch en wettelijk in strijd zijn met wat is toege staan. „Het verbaast ons dat de aanwe zige bebouwing nog steeds in strijd is met de voorschriften van het vigerende bestemmings plan", schrijft de stichting aan Ben W. Het verbaast de stichting nog meer dat B en W van plan zijn medewerking te verlenen aan het verzoek van Sagro om een onwettige situatie, die steeds oogluikend is toegestaan, te for maliseren. „Wij betreuren het, dat opnieuw blijkt, dat planoio- TERNEUZEN - De LPF (Lijst Pim Fortuyn) in Terneuzen verandert de naam in Lijst Cees Freeke (LCF). Volgens het Terneuzense raadslid Freeke is de LPF politiek fail liet. Na de herhaalde ruzies en recent de kwestie rond een valse dreigbrief hebben de kiezers de partij massaal de rug toegekeerd. „Velen in Terneuzen willen echter wel het actieve raadslid Cees Freeke bij de volgende verkiezin gen een kans gunnen", stelt Paula Stoker, partijvoorzitter LPF Temeuzen. „Maar ze willen vanwege de recente ge beurtenissen beslist niet meer op de LPF stemmen." Daar om de geboorte van Lijst Cees Freeke. De uitgangspunten blijven volgens Freeke dezelfde. Bij het politiek handelen blijft het 'Fortuynisme' de leidraad. Na de gemeenteraads verkiezingen telde de LPF in Temeuzen 15 leden. „Hoe wel de partij landelijk steeds weer negatief in de publici teit kwam, is dat aantal inmiddels tot 23 leden gestegen. Een teken dat ik het als raadslid toch niet zo slecht heb gedaan", zegt Freeke. Hij is er van overtuigd dat hij niet een eigen lijst zeker nog wat kan toevoegen aan het huidi ge politieke klimaat in Terneuzen. Freeke verwacht dat de meeste LPF-leden in Terneuzen overstappen naar de LCF. „We hebben nu mensen in bijna alle kernen van de gemeente. Ik denk wat we straks een lijst met minimaal vijftien kandidaten kunnen presenteren." VLISSINGEN - Een onbekende man heeft maandagmid dag een gewapende overval gepleegd in een winkelpand op de Boulevard Bankert in Vlissingen. Hij kwam om streeks 17.40 uur de winkel binnen, waarin op dat mo ment de 31-jarige Vlissingse eigenares en een klant aan wezig waren. Onder bedreiging van een wapen dwong hij de eigenares geld af te geven. De dader ging er met enkele tientallen euro's vandoor. Waarschijnlijk heeft dezelfde man voorafgaand aan de overval op de Spuikomweg in Vlissingen een 27-jarige Vlissinger bedreigd. Dit slachtof fer liep met een kennis over straat toen een man die tegen hem aanliep hem met een wapen bedreigde. De 27-jarige slaagde er samen met zijn metgezel in de man te kalme ren. De dader verdween in de richting van de bioscoop. KLOOSTERZANDE - Het werk van de dorpsraad Kloos- terzande begint zijn vruchten af te werpen. Tijdens de le denvergadering, gisterenavond in zaal de Reizende Man, waren positieve geluiden te horen. De jongerenontmoe tingsplaats bij basisschool Ter Duinen heeft zijn beslag gekregen, mede dankzij de inbreng van de jongerentak van de dorpsraad. De jeugd kan zich er vermaken met ta feltennis, basketbal en voetbal. „De opzet stuitte eerst op flink wat verzet. Maar nu alles ordentelijk verloopt zijn omwonenden zonder meer tevreden. We streven nu nog naar een verbod voor brommerverkeer bij de tienerspeel plaats", meldt Tjarda Schakelaar van de dorpsraad. De dorpsraad is bezorgd over het vele zware landbouw- en vrachtverkeer dat over de doorgaande Hulsterweg raast. Er is kritiek op het conceptplan voor de reconstructie van deze weg: de geplande bestrating met klinkers is met deze zware verkeersstroom volgens de dorpsraad zinloos. De klinkers zouden mensen rond de oren kunnen vliegen. Een oplossing wordt gezien in het omleiden van zwaar verkeer over de provinciale weg richting Perkpolder. Maar deze weg is nog steeds een autobaan en dus wel ver boden voor landbouwverkeer. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Die breng ik straks naar huis", zei Theo En gels stoer tegen de jongen naast hem, wijzend op het meisje met het zwarte haar dat voor hem zat. Dat was ergens in 1942, tij dens een filmvoorstelling in Axel. Gisteren waren Theo En gels en Rachel Pollet zestig jaar getrouwd. Dat eerste contact liep niet zo als de amoureuze Theo in ge dachten had, weet hij nog. „Ik bracht haar helemaal naar Zuid- dorpe, maar er kon geen kusje af." Pas een maand of vier later kwamen ze elkaar weer tegen. Om elkaar nooit meer los te la ten. Voor Theo was het gisteren dub bel feest, want hij werd ook nog eens 83 jaar. Rachel bereikte die leeftijd al afgelopen juli. Het echtpaar heeft zeven kinderen, vijftien kleinkinderen en één achterkleinkind. Toen ze elkaar pas leerden ken nen, werkte Theo als plaatwer ker in de vliegtuigbouw in Vlis singen. Later werkte hij bij gara gebedrijven in Axel en Terneu zen als schadehersteller. Het echtpaar trouwde op 16 no vember 1944. Zeeuws-Vlaande- ren was toen al bevrijd. „Maar potten en pannen waren hele maal niet te krijgen", weten ze nog. „We hebben alles vanaf de grond moeten opbouwen." Het prille paar trok in bij de va der van Rachel in Zuiddorpe. Opa Pollet zou tot zijn dood, 23 jaar later, bij het gezin blijven inwonen. „Een fantastisch man was het", benadrukt Theo. Theo is een van de trouwste le den van de kaartclub van de Blide. Al 49 jaar is hij iedere donderdagavond present om een kaartje te leggen. Het echtpaar woont sinds ander half jaar in een zorgwoning in complex de Zoutvliet bij de Blide. Ze proberen zoveel moge lijk alles zelf te doen. Rachel kookt nog iedere dag met ple zier hun eigen potje en de bood schappen halen ze ook zelf. Gistermiddag kwam burgemees ter J. Lonink het paar felicite ren. Zaterdag is het echt feest met een kerkdienst, een receptie en feest voor de familie. gisch op een geheel onjuiste en slordige wijze met de Koegors polder wordt omgegaan", be toogt de stichting. „Wij vragen u zich in te zetten voor een integrale en evenwichti ge ontwikkeling van de Koegors polder, die rekening houdt met de leefbaarheid van de omliggen de woonkernen Temeuzen Zuid, Sluiskil, Axel West. Spui, Ma- grette, Schapenbout en de Axel- se Sassing. Een van de stappen hierbij is het opstellen van een ontwerpbestemmingsplan waar in alle actuele ontwikkelingen worden meegenomen." (Advertentie) PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Het diamanten bruidspaar Rachel Pollet en Theo Engels. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41