Geld voor betere duikvoorziening PZC PZC Eindelijk volop ruimte voor activiteiten Nieuwbouw Kamperduin voorzien in najaar 2005 Kraaij enstein weg bij Burgh-Haamstede wordt aangepast 13 Subsidie van 40.000 euro voor uitvoering plan Nederlandse Onderwatersport Bond agenda LANCÖME LaBan SR0T6 K€RK V€€R€ Woonwinkel naar handelseiland Straf voor geweld bij azc Burgh Tijdelijke parkeerplaats station Zelf werken aan veiligheid woensdag 17 november 2004 BglKZEE - De gemeente Womven-Duiveland stelt - als jiraad akkoord gaat - een een eiige subsidie van 40.000 euro Vshikbaar aan de Nederland- t Onderwatersport Bond flOB). Het geld is bedoeld voor tfrbetering van de duikvoorzie- jujgen op Schouwen-Duive- illHl Of kwaliteit van de voorzienin- javoor de steeds groter word- groep sportduikers laat te wensen over volgens de Het ontbreekt op verschil de duikstekken aan veilige rspieunmgen en op de parkeer- ge'êgenheid is ook wel een en an- fcaan te merken. De onderwa- pportbond heeft haar wensen wrwat betreft de duikstekken p Schouwen-Duiveland op een j;~e gezet en komt met aanbe- ri'ngen voor tien duiklocaties: ïjf aan de Grevelingen iraschor, Den Osse - 2 keer -, Scharendijke en 't Koepeltje) en r.ji aan de Oosterschelde: Le- tasstrijd, Borrendamme, s^elphoek, Plompe Toren en hrghsluis. gewenste verbeteringen zijn, n NOB-voorlichter R. Aar- STREEKACTIVITEITEN ÜENESSE-Jacobuskerk, 20.00 uur: Ge- peksavond mei mensen die het afge- r een geliefde hebben verlo- (Advertentie) iterdag 20 november 14.30 uur (Advertentie) PARFUMERIE- Trtlpum .lei wereldmerken - I D D t l MIG Bezorgklachten: J 0800-0231231 "pmaandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 *300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 c5 Om-454657 E-mail: redzzee pzc. n I Marcel Modde (chef) RetKleemans M Pankow Esme Soesman Hfioogert (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES I !el: (0113)315500 ax: (0113)315669 I Ernail: redactie@pzc.nl INTERNET I "ww-pzc.nl E'mail:web@pzc.nl sen, per locatie verschillend. „Bij Scharendijke en 't Koepel tje willen we vooral meer par keergelegenheid. En het zou bij voorbeeld ook fijn zijn als het parkeerterreintje bij de duik- stek in Dreischor verhard zou worden. Op de duikstekken bij Den Os- se, Dreischor, Scharendijke en 't Koepeltje wil de NOB graag een veilig pad vanaf het dijktalud naar het water. Liefst een trap met leuning die doorloopt tot in het water. Aarsen: „Op het ta lud is het nu vaak glibberen en glijden door het gras. Vooral als het nat is. En dat is gewoon ge vaarlijk." Alles bij elkaar vergen de dooi de NOB voorgestelde verbeterin gen aan de Schouwen-Duive- landse duikplekken een investe ring van anderhalve ton. De pro vincie Zeeland heeft eerder la ten weten dat als de NOB voor het einde van het jaar met con crete plannen komt zij aan uit voering van de plannen 60.000 euro bij wil dragen. De NOB is bereid zelf 20.000 euro te inves teren Met de 40.000 euro van de ge meente Schouwen-Duiveland komt de teller op 120.000 euro te staan Hartstikke mooi, vindt Aarsen. „Hier zijn we erg blij mee." Het college hecht, stelt wethou der A Croné, eveneens veel waarde aan kwalitatief goede - veilige - duikplekken. In het ac tieprogramma 'Schouwen-Dui veland kiest voor toerisme' wordt de duiksport een belang rijke watersportactiviteit ge noemd. En het college is met de NOB van mening dat het voor zieningenniveau nu niet voldoet aan de wensen van de duikers. Croné vindt dan ook dat niet lan ger gedraald mag worden. „Ik denk dat dit een gouden kans is om Schouwen-Duiveland voor deze rustige vorm van water sport nog aantrekkelijker te ma ken. De gemeenteraad van Schou wen-Duiveland moet zich zoals reeds aangestipt nog buigen over het collegevoorstel. Behandeling van het voorstel staat gepland voor de gemeente raadsvergadering van donder dag 16 december GLORIA ANTONIO VIVALDI REQUIEM - W.A. MOZART Holland Boys Choir, Bach Collegium, solisten o.l.v. Pieter Jan Leusink dirigent foegang 6 35 p.p.; 4 kaarten 120 Info: 0118-623650 Kringgesprek nabestaanden SEXESSE - Het interkerkelijk menwerkingsverband Wind- iracht 8 houdt vanavond in de icobuskerk in Renesse een ge- preksavond voor mensen die ft afgelopen jaar een geliefde ebben verloren. Hei is de bedoeling een ant- oord te vinden op de vragen aedit verlies te verwerken, irekskring begint 20.00 Na een moeizaam proces is het nieuwe kerkcentrum, aan de voet van de Johanneskerk aan de ring, bijna een feit. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De jeugd van de Samen op Weggemeente (SOW) in Nieuwer- kerk krijgt voor het eerst een eigen plek. Ook voor nieuwe initiatieven en versterking van al bestaande banden is er voortaan meer dan genoeg ruimte. Na een moeizaam proces is het nieuwe kerkcentrum, aan de voet van de Johan neskerk aan de ring, bijna een feit. Za terdag 11 december wordt het gebouw Punt-3 geopend. Die naam heeft het door Zierikzeëenaar P. Boot ontworpen gebouw niet voor mets gekregen. Drie piramidevormen sieren het gat dat tussen kerk en toren gaapt. Tweederde van het gebouw zal als - ook nog in tweëen te delen - kerk- zaal dienst gaan doen. In de rest van de ruimtelijk en licht ogende nieuwbouw, die door middel van een glazen gang aan de kerk gekoppeld is, zijn onder meer sanitair en keuken ondergebracht. Op de eerste verdieping van deze pira mide krijgen jongeren (tussen de 12 en 18 jaar) bovendien hun eigen stek. Er zijn een stuk of vijf jeugdgroepen die zich door de week onder meer op knut- selactiviteiten storten, schetsen kerken raadvoorzitter J. van Dijke en voorzit ter F. Roodenburg van het college van kerkrentmeesters van de Nieuwerkerk- se kerkgemeente. In de grote zaal is plaats voor tal van activiteiten als crèche, kindernevendienst, vergaderin gen en repetities van het gospelkoor To gether, Al die activiteiten van de Nieu- werkerkse SOW-kerk, die ruim zeven honderd actieve leden telt, zaten de af gelopen jaren verspreid over het dorp. Die versnippering komt voort uit de sa mensmelting jaren geleden van de gere formeerde en hervormde gemeenten tot de SOW-gemeente. Dat maakte dat er opeens sprake was van twee gebouwen op drie locaties. De Jacobuskerk met het daaraan vastzittende verenigingsge bouw De Schakel enerzijds en de Johan neskerk met het - elders geplaatste - verenigingsgebouw Rehoboth. Aanvan kelijk werden de diensten beurtelings in beide kerken gehouden, tot een voor bereidingscommissie zich - in 1996 - boog over de vraag welk gebouw er afge stoten moest worden. In 1998 werd de knoop doorgehakt en ingezet op behoud en uitbreiding van de centraal gelegen Johanneskerk. Daarmee bleek de moei lijkste hobbel echter nog geenszins ge nomen. Het duurde tot vorig jaar najaar voor er met de bouw kon worden begon nen. Zo was er aanvankelijk gedoe over het ontwerp. En maakten omwonenden be zwaar tegen het verdwijnen van de open ruimte bij hun voordeur. Toen de bouwvergunning eenmaal was ver strekt speelde de - voor de financiering van het nieuwe kerkcentrum broodnodi ge - verkoop van de Jacobuskerk de voortgang parten. Er was een koper die in het kerkgebouw wilde gaan wonen, maar de gemeente Schouwen-Duive land kwam niet met de benodigde be stemmingsplanwijziging over de brug. Net toen de bouwvergunning dreigde te verlopen diende bouwbedrijf Boogert - dat ook het casco heeft neergezet - zich als koper aan. Nog net die bouwvergun ning, eindelijk centjes. Maar dan weer geen kapvergunning. Bovendien moest een conflict met de gemeente over de buiteninrichting nog voor de rechter worden gebracht. Van Dijke en Rooden- foto Marijke Folkertsma burg zuchten eens diep als ze op de voor geschiedenis terugkijken. Nee, het is niet alleen maar ellende geweest. Maar er is wel op zo'n beetje alle fronten strijd gevoerd. Jammer, vindt het twee tal. Tenslotte zorgt de kerkelijke ge meente - zonder een euro subsidie - er wel voor dat zo'n beeldbepalend ge bouw behouden blijft. Dankzij tiental len vrijwilligers, benadrukt het tweetal. De afbouw bijvoorbeeld - die nog volop gaande is - wordt grotendeels door ei gen mensen verricht. Aan creativiteit binnen de eigen gelederen lijkt het de SOW-gemeente, die per 1 januari PKN-kerk gaat heten, niet te ontbre ken. Zij verzorgen de eigen inrichting, voeren zelf een door kunstenares Hedi Bogaers ontworpen werk uit en hebben de feestelijke opening op een fraai pira midevormig kaartje gedrukt. De offi ciële opening op zaterdag 11 december vindt plaats om half drie 's middags. Daaraan voorafgaand is er een dank dienst. Na het formele deel houdt de SOW-ge meente open huis met medewerking van de jeugdgroepen. Mededorpelingen en andere belangstellenden zijn vanaf 16.00 uur welkom. Vanaf 18.00 uur is er een avondprogramma voor alle gemeen teleden en vrijwilligers opgezet door Inqrid Huibers KAMPERLAND - Opnieuw ligt er een ontwerp-bestemmings- plan op tafel voor nieuwbouw van hotel-restaurant Kamper duin in Kamperland. „Ik hoop dat we nu de laatste hobbel ge nomen hebben en snel kunnen gaan bouwen", verzucht eige naar J. van der Voort. „Het hui dige gebouw begint dusdanige gebreken te vertonen dat het niet veel langer mee kan." De plannen voor de sloop van het in de jaren zestig gebouwde hotel Kamperduin en de bouw van een nieuw hotelcomplex zijn al een jaar of zeven oud. Lang werd er gesteggeld over de benodigde aanpassing van het bestemmingsplan en vervolgens over de aankoop van de benodig de grond. Eind 2002 leek alles in kannen en kruiken, maar kon de bouwvergunning uiteindelijk niet worden afgegeven, omdat de plannenmakers hadden ver zuimd een zogenoemde quick- scan uit te voeren, Een dergelijk onderzoek is nodig om vast te stellen in hoeverre een bouw plan strijdig is met de Vogel- en Habitatrichtlijn, de Flora- en Faunawet en de Natuurbescher- Opnieuw ligt er een ontwerp-bestemmingsplan op tafel voor nieuwbouw van hotel-restaurant Kamper duin in Kamperland. foto Dirk-Jan Gjeltema mingswet. Dat onderzoek is in middels uitgevoerd en het aange paste ontwerp-bestemmings plan ligt nog ter inzage tot maandag 13 december. Het plan voorziet in de bouw van een complex met 55 hotelapparte menten en 24 hotelkamers, een halfverdiepte parkeerkelder, een binnenzwembad en een res taurant. Alle kamers en apparte menten zullen aan particulieren worden verkocht. Deze hebben vervolgens de verplichting om het beheer en de verhuur van hun accommodatie uit te beste den aan het hotelmanagment. „Op die manier wordt de hotel functie van het complex gewaar borgd", zegt Van der Voort. De nieuwe eigenaars van de kamers en appartementen mogen zelf maximaal negentig dagen van de ruimte gebruik maken. Het nieuwe complex wordt fors groter dan het huidige hotel en zal bestaan uit twee vleugels pa rallel aan de Patrijzenlaan en een wat lager middenstuk, even wijdig aan de Oost-Westweg. De vleugels krijgen elk vier ver diepingen en steken daarmee vijftien meter boven het maai veld uit. De verdiepingen wor den trapsgewijs aangebracht. De bovenste verdieping neemt daardoor minder dan de helft van de opppervlakte van de be gane grond in. „Dat zorgt er voor dat het hotelcomplex straks relatief weinig zon weg neemt", zegt Van der Voort. „Terwijl alle hotelkamers en ap partementen zon op het balkon hebben." Belangstellenden zijn maandag 22 november welkom tijdens een inspraakavond in ho tel-restaurant Kamperduin. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. Van der Voort hoopt na vol gend seizoen, dus in het najaar van 2005, met de sloop van het huidige Kamperduin te kunnen beginnen. ZIERIKZEE - Het handelseiland aan de Grevelingen- straat in Zierikzee wordt verder ontwikkeld. De winkelke ten Leen Bakker heeft bij de gemeente een bouwvergun ning aangevraagd voor een vestiging op het handelspark. De gemeente ziet geen bezwaren tegen de vestiging van het woonwarenhuis. Het bedrijf is volgens de gemeente geen bedreiging voor de detailhandel in de binnenstad om dat het bedrijf zich richt op een doelbewust winkelend pu bliek en niet op het recreatieve winkelen. Voor de bouw vergunning is wel een vrijstelling nodig en daartegen kun nen bezwaren worden ingediend Als alles procedures voorspoedig verlopen kan het bedrijf vroeg in het voor jaar beginnen met bouwen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een 23-jarige man uit Zierikzee wegens openlijke geweldpleging tot 120 uur werkstraf. Zijn twee kompanen, een negentienja rige inwoner van Zoutelande en een achttienjarige man uit Burgh-Haamstede, kregen dezelfde straf: 80 uur werk straf. Het trio had op 7 september bij de fiets-reparatie- plaats van het asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede de confrontatie gezocht met een man, die zou zich provo cerend zou hebben gedragen. Er ontstond een vechtpartij. Een getuige had gezien hoe twee mannen het slachtoffer beethielden, terwijl de derde hem in het gezicht sloeg. Daarna was er nog over en weer met stenen gegooid. Bij het slachtoffer bleek zijn tandprothese stuk te zijn gesla gen. Ook had hij zwellingen in zijn gezicht. Volgens offi cier van justitie R. Rammeloo hadden de verdachten, ge zien het letsel bij het slachtoffer, er op los gebeukt. Hij eis te hogere werkstraffen van 150 uur en tweemaal 120 uur. De Zierikzeeënaar had een strafblad. Tegen hem loopt nog een uitzettingsprocedure. De politierechter compli menteerde de asielzoekers voor hun kennis van de Neder landse taal, maar daarmee konden ze hun straf niet ontlo pen. MIDDELBURG - Naast het station in Middelburg komt een tijdelijke parkeerplaats voor het halen en brengen van treinreizigers, een zogenaamde 'Kiss and Ride' plaats. In het voorjaar wordt begonnen met de aanleg van een definitieve parkeerplaats, op de plek waar nu de an tiekhal staat. Op het moment is er geen goede afzetmoge lijkheid voor treinreizigers. Automobilisten gebruiken vaak het busstation, maar dat is verboden. De verkeers lichten raken ontregeld als auto's over het busstation rij den. De doorstroming van het verkeer rond de Stations- brug moet binnenkort worden verbeterd door het aanpas sen van het detectiesysteem voor de verkeerslichten. Bo vendien wordt nog steeds gewerkt aan de software van de verkeerslichten. WEMELDINGE - Zelf werken aan veiligheid is het the ma volgende week donderdag van een gezamenlijk door de gemeente Kapelle en de politie opgezette bijeenkomst in Wemeldinge, in dorpshuis De Wemel. De avond is met name bedoeld voor vrouwen en senioren. De the ma-avond begint om half acht. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Rijks waterstaat gaat de Kraaijen- steinweg bij Burgh-Haamstede aanpakken. De weg moet veil- ger worden en daarvoor worden vooral optische maatregelen ge- De Kraaijensteinweg is de weg tussen de stoplichten bij Haam stede en de stormvloedkering. „Deze weg is druk en staat op de lijst met black spots, zoals wij dat noemen. Dat betekent dat de weg gevaarlijk is", legt P. Gabriëlse van Rijkswaterstaat uit. De weg wordt vooral visueel aangepast. De rijbanen worden smaller door de strepen te ver leggen en het verkeer wordt be ter gescheiden door in het mid den een dubbele - onderbroken - streep te trekken. „Er komt geen totaal inhaalverbod, om dat op deze weg ook veel land- bouwverkeer zit." Alleen ter hoogte van de kruisingen komt wel een inhaalverbod, bijvoor beeld bij de Zandweg en de Leli- ëndalenweg. Op plekken waar sprake is van een T-splitsing geldt geen inhaalverbod. „We gaan ook het zicht op de kruisingen verbeteren. Soms door een bord weg te halen, soms door wat struiken te ver plaatsen. Daarnaast maken we het fietspad beter zichtbaar door ter hoogte van de kruisin gen het fietspad rood te ma ken." De aanpassingen die Rijkwater staat nu gaat aanbrengen zijn volgens Gabriëlse de hoogst haalbare. „Meer zit er de eerste vijftien jaren niet in." De Kraaijensteinweg is eigen lijk niet berekend op zoveel ver keer. De weg is ooit aangelegd als simpele provinciale weg voor Burgh-Haamstede. Sinds de komst van de stormvloedke ring is de weg veel drukker ge worden. In het verleden waren er plannen om de weg vanaf de kering door te trekken richting N57, het zogenoemde poldertra cé. Het schrikhek wat daar staat getuigt daar nog steeds van. „Maar dat plan is jaren geleden al door een deel van de bevol king tegengehouden." Rijkswaterstaat hoopt nog voor het seizoen begint de weg aan te passen. Wanneer dat gaat gebeu ren is nog niet bekend. Ook is nog met bekend hoeveel over last de automobilisten krijgen. De weg zal, hoe dan ook, afgeslo ten moeten worden maar of dit overdag of 's nachts gebeurt, valt nog niet te zeggen. Daar over gaat de aannemer die de klus gaat klaren. „Maar voor ons staat wel voorop dat we de overlast zoveel mogelijk willen beperken." (Advertentie) EVEN IN DE WAR... Terwijl twee agenten zwaai gewond in hel ziekenhuis lig gen ten gevolge van een verijde ling van funda mentalistisch terrorisme in Den Haag heefl onze koningin bezoekjes aan Marokkaanse wijken, viert Balkenende op zondag uitgebreid een suikerfeest- in Kindhovcn. stamelt Remkes in dyslec tisch Nederlands dal hij heefl geluisterd en roept Donner inel opgeheven vinger over Nederland uit dat smalende Godslastering vaker vervolgd zal wor den. Ondertussen treuren de vrienden van Theo van Gogh in Amsterdam ruimen ook christelijke Nederlanders dc puin hopen op van dc aangestoken brand in hun kerk, rennen Sinterklazen onher kenbaar uit hun auto naar autochtone voordeuren en raakt Nederland sleqds meer in de war. In documentaires horen we jonge Moslims verkondigen dat van Gogh te ver is gegaan en voelen zij zich gesteund door de uitspraak van onze wereld vreemde minister van Justitie Hel vrije woord lijkt zijn langste tijd gehad te hebben, ook in Zeeland rijzen stemmen op dat het allemaal dan niaat gematigder moet en vragen de echte liberalen zich vertwijfeld af waar deze kentering in onze democratie zal eindi gen. Het is minister Verdonk die ons land tij dens een zondagmiddaglunch ontnuch tert met slechts enkele woorden en haar welbekende strenge blik: "Vrijheid van meningsuiting staat voorop". Ja, c(an weten wc het weer, dank u wel ministei Verdonk, want ik was even in de war, Hedwig Smits. Statenlid Zeeuws Belang! www.zeeuwsbelang.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37