Waterschapslasten fors omhoog Grote teleur stelling? PZC Ruzie waterschap en Middelburg nog niet bijgelegd I C Werk aan bouwput theater bijna klaar €2,- KORTING Waarde onroerend goed meer gestegen dan was berekend bl4 Nieuwbouw Kamperduin voorzien in najaar 2005 Levertraan weer terug, maar als pilletje! Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Maak er een Kleintje van. JU J jt v Omega Combi: alle belangrijke vetzuren in 1 capsule (HOE GROOT IS JOUW WERELD n(o)Vlb) Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl woensdag 17 november 2004 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Woningeigena ren zijn komend jaar meer kwijt aan waterschapsbelastingen dan eerst was berekend. De waarde van het onroerend goed is met meer dan de gemiddelde 38 procent gestegen, waarvan het Waterschap Zeeuwse Eilan den (W7ZE) eerst was uitgegaan. Een motie gisteravond van hoofdingeland P. van den Dor pel om de woningeigenaren te ontzien, sneuvelde ternauwer nood. Een inwoner van de gemeente Kapelle is volgend jaar 29 pro cent meer kwijt aan water schapslasten. Het dagelijks bestuur taxeerde de gemiddelde waardestijging van het onroerend goed in het werkgebied op gemiddeld 38,5 procent. Besloten werd om de ta rieven met twintig procent te verlagen om de stijging van de lasten enigszins te beperken. Recent werd duidelijk dat de waarde van het onroerend meer is gestegen. Hoofdingeland Van den Dorpel had voor de Algeme ne Vergadering de lastenverzwa ring voor de categorie gebouwd (woningeigenaren en bedrijfson- roerend goed) op een rijtje ge zet. Een woningbezitter in de ge meente Schouwen-Duiveland moet volgend jaar rekenen op 25 procent meer waterschapsbe lasting, een huiseigenaar in Rei- merswaal op 25 procent en een koper in Vlissingen op 24 pro cent. „Onacceptabel", oordeelde Van den Dorpel. Hij riep zijn col lega-bestuursleden op zijn mo tie te ondersteunen. Daarin eis te de hoofdingeland helder in zicht in de lastenontwikkeling per gemeente en aanpassing van de begroting voor 2005 met als gevolg een mindere lastenstij ging. Hij vroeg het dagelijks be stuur in de begroting te kijken naar mogelijke bezuinigingen. Zijn motie kreeg onvoldoende steun. Achttien bestuursleden, waaronder het voltallige dage lijks bestuur, schaarden zich achter gezworene J. Hoekman. Die had op zijn beurt betoogd door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Volgende week wordt de vloer in de bouw put van het nieuwe theater in Middelburg gestort. Daarmee moet een einde komen aan de vertraagde bouw van de put. De afgelopen dagen is tot tien uur 's avonds doorgewerkt. Vol gens een woordvoerder van de gemeente is dat nodig om de planning te halen. Omwonen den zijn boos. Ze waren niet op de hoogte van het feit dat de aannemer op zaterdag en 's avonds door zou werken. De aannemer had een briefje moe ten sturen, aldus de woordvoer der. Dat is gisteren alsnog ge beurd. De afgelopen weken is het wa ter uit de bouwput afgevoerd via een pijpleiding. Dat was no dig omdat het met machines niet mogelijk was slibdeeltjes uit het water te filteren. Voor het storten van onderwaterbe- ton moet het water schoon zijn. Het onderwaterbeton moet ach ter elkaar worden gestort. Het is de verwachting dat het werk veertig uur duurt. Op dinsdag ochtend om zes uur wordt er be gonnen, woensdagavond rond middernacht moet het storten klaar zijn. Als het beton is gestort en uitge hard, kan het water uit de put worden gepompt. Het theater moet vervolgens twee jaar later klaar zijn. Dat is anderhalf jaar later dan de bedoeling was. dat lastenverlichting voor de wo ningeigenaren automatisch een lastenverlichting inhoudt voor de eigenaren van het bedrijfson- roerend goed. Het waterschap hanteert voor beide categorieën één tarief. De lastenstijging vol ledig ongedaan maken, zou het waterschap naar schatting vier miljoen euro kosten. Dat was volgens Hoekman niet op te brengen. Hij beloofde wel om in het voorjaar van 2005 te zullen bekijken of de tarieven voor 2006 nog verder naar beneden kunnen. Hoekman dacht in dat verband aan vijf procent. Eurocenten Een wijzigingsvoorstel van J. Roodenburg om de tarieven voor komend jaar met enkele eu rocenten meer te verlagen dan het dagelijks bestuur, kreeg ook onvoldoende steun. „De burger heeft helemaal geen boodschap aan de financieringssystematiek van het waterschap", aldus Roodenburg. „Die is alleen be nieuwd naar de nettobedragen, die hij moet betalen." Vier hoofdingelanden stemden uiteindelijk tegen de begroting voor komend jaar. Behalve Roodenburg en Van den Dorpel waren dat L. Waterman en S. Verhei j, mede-ondertekenaars van de motie. Zij konden geen verantwoordelijkheid dragen voor een begroting, waarin de in woners van het werkgebied op forse kosten worden gejaagd. „Ik kan en wil dat niet verdedi gen", aldus Roodenburg. door Inqrid Huibers KAMPERLAND - Opnieuw ligt er een ontwerp-bestemmings- plan op tafel voor nieuwbouw van hotel-restaurant Kamper duin in Kamperland. „Ik hoop dat we nu de laatste hobbel ge nomen hebben en snel kunnen gaan bouwen", verzucht eige naar J. van der Voort. „Het hui dige gebouw begint dusdanige gebreken te vertonen dat het niet veel langer mee kan." De plannen voor de sloop van het in de jaren zestig gebouwde hotel Kamperduin en de bouw van een nieuw hotelcomplex zijn al een jaar of zeven oud, Lang werd er gesteggeld over de benodigde aanpassing van het bestemmingsplan en vervolgens over de aankoop van de benodig de grond. Eind 2002 leek alles in kannen en kruiken, maar kon de bouw vergunning uiteindelijk niet worden afgegeven, omdat de plannenmakers hadden ver zuimd een zogenoemde quick scan uit te voeren. Een dergelijk onderzoek is nodig om vast te stellen in hoeverre een bouw plan strijdig is met de Vogel- en Habitatrichtlijn, de Flora- en Faunawet en de Natuurbescher mingswet. Dat onderzoek is inmiddels uit gevoerd en het aangepaste ont- werp-bestemmingsplan ligt nog ter inzage tot maandag 13 de cember. Het plan voorziet in de bouw van een complex met 55 hotelappartementen en 24 hotel kamers, een halfverdiepte par- Opnieuw ligt er een ontwerp-bestemmingsplan op tafel voor nieuwbouw van hotel-restaurant Kamper duin in Kamperland. foto Dirk-Jan Gjeltema keerkelder, een binnenzwembad en een restaurant. Alle kamers en appartementen worden aan particulieren verkocht. Deze hebben vervolgens de verplich ting om het beheer en de ver huur van hun accommodatie uit te besteden aan het hotelmanag- ment. „Op die manier wordt de hotelfunctie van het complex ge waarborgd", zegt Van der Voort. De nieuwe eigenaars van de kamers en appartementen mogen zelf maximaal negentig dagen van de ruimte gebruik ma ken. Het nieuwe complëx wordt fors groter dan het huidige hotel en zal bestaan uit twee vleugels parallel aan de Patrijzenlaan en een wat lager middenstuk, even wijdig aan de Oost-Westweg. De vleugels krijgen elk vier ver diepingen en steken daarmee vijftien meter boven het maai veld uit. De verdiepingen wor den trapsgewijs aangebracht. De bovenste verdieping neemt daardoor minder dan de helft van de opppervlakte van de be gane grond in. „Dat zorgt er voor dat het hotelcomplex straks relatief weinig zon weg neemt", zegt Van der Voort. „Terwijl alle hotelkamers en ap partementen zon op het balkon hebben." Belangstellenden zijn maandag 22 november welkom tijdens een inspraakavond in hotel-res taurant Kamperduin. Die bijeen komst begint om 19.30 uur. Van der Voort hoopt na volgend sei zoen, dus in het najaar van 2005, met de sloop van het huidi ge pand te kunnen beginnen. door Nadia Berkelder en Ab van der Sluis MIDDELBURG - De burenru zie tussen de gemeente Middel burg en het waterschap Zeeuw se eilanden is nog niet bijgelegd. Gisteravond reageerden gemeen teraadsleden tijdens de commis sie algemeen bestuur gepikeerd op de constatering van het schap dat ze niet kunnen reke nen. Bestuursleden van het wa terschap op hun beurt verweten de gemeente gisteren een enorm berg boter op het hoofd te heb ben. Aanleiding voor de ruzie tussen de twee organisaties, die sinds kort naast elkaar zijn gevestigd, is een motie die de gemeente raad vorige week aannam. Daar in riep de raad het waterschap op om de tariefstij ging voor vol gend jaar te beperken. De Mid delburgse politici drongen er bij het schap op aan om de tarieven met eenzelfde percentage te ver lagen als de waardestijging van het onroerend goed. De waarde van een huis in Middelburg is ge middeld 45 procent gestegen. Het schap reageerde met de con statering dat de raadsleden niet kunnen rekenen. Om de waar destijging te compenseren, zou het schap de tarieven met 28 pro cent moeten verlagen. Er is ech ter voor een daling van twintig procent gekozen. Volgens het waterschap is een tariefsverho ging van acht procent nodig om de tegenvallende taxatiekosten van onroerend goed te dekken. De gemeente berekent die kos ten echter niet door in de belas tingen. „Ik vind het beschamend dat het waterschap zulke denigre rende uitspraken doet over de raad", aldus H. Akdag van de Politieke Partij Middelburg. „We willen goede buren zijn, maar dat vraagt ook om res pect." Volgens S. Szarafinski, die na mens de PvdA het voorstel in diende, hebben de buren lange tenen. „Dat kan goed uitkomen bij hoog water. Laten ze daar maar voor gebruiken" ft van Klinken (SGP) noemde de motie een schot voor de bo« „Maar dat schot bleek wel rail te zijn, gezien de reactie." Hn vroeg zich af welke instantie hei waterschap eigenlijk contro leert. Het CDA. de ChristenUnie ei de WD pleitten ervoor omder^ zie niet via de krant uit te vech ten. „Als we zo doorgaan wordt het alleen maar erger", zei J, van Dijk-Sturm (VVD). „Ik wd er niet op reageren", reaget J. Kodde (CDA). „En ik h dat de krant dat ook niet di Volgens wethouder ft Kool-Blokland is er met de com municatie bij het waterschap iets misgegaan. „Ze hebben niet goed uit kunnen leggen hoe de tarieven in elkaar steken.Datis een ingewikkelde systematiek." Hoofdingeland L. van der Kal len noemde de gemeente Middel burg gisteren tijdens de Algeme ne Vergadering een organisatie met een 'enorme berg boter op het hoofd'. Hij toonde zich ver baasd over de ontstane commo tie, omdat volgens hem d meente Middelburg mede debet is aan de lastenverzwaring di het waterschap de burgers toere kent. De gemeenten, Van der Kallen, hebben de kos ten die zij moeten maken om het onroerend goed te hertaxeren voor dertig procent doorbere kend aan het Waterschap Zeeuwse Eilanden. „De gemeen ten hebben ons met een pro bleem opgezadeld. Enig schuld besef zou op zijn plaats zijn." Gezworene J. Hoekman (Finan ciën) wilde zover niet g zijn kritiek op de buurman. Hij was op de koffie geweest om de belastingsystematiek van het waterschap uit te leggen, Hoek man legde uit dat het schap slechts één tarief mag hanteren bij de belasting. Gemeenten ken nen een apart tarief voor huur ders, woningeigenaren en be- drijfsonroerend goed. „We heb ben dat kennelijk onvoldoende duidelijk kunnen maken." - BH Uw miskoop op internet én in de krant 7 Tegen inlevering van deze bon ontvangt u Omega Combi® Met GRATIS informatieboekje over vetzuren! van voor 14,95 OXFAM NETHERLANDS Menig persoon zal het zich nog herinneren: Als klein jongetje of meisje kregen zij van hun moe der een grote lepel levertraan na het avondeten. Als beloning volgde dan vaak een snoepje of koekje. Bijna elk kind gruwde van dit gelige vocht. Echter: levertraan is nog steeds heel goed voor een mens! Levertraan is rijk aan poly-onverzadigde vetzuren, deze verbindingen zijn heel belangrijk voor de gezondheid Zo zijn deze goed voor onder andere uw huid, hart, bloedvaten en gewrichten. Deze vetzuren worden ook wel Omega-3-vetzuren genoemd, die met name te vinden zijn in vette vissoorten zoals makreel, paling, haring en zalm. Marceline komt uit Burkina Faso. Een land waar vrouwen niet ouder worden dan 45 jaar. Gezondheidszorg. Een recht voor iedereen. Omega Combi bevat deze omega- 3 vetzuren, alsmede ook de omega- 6 en -9 vetzuren. Alle belangrijke vitale vetzuren van plantaardige olieen en vette vissoorten zijn erin verwerkt. Met 1 tot 3 capsules Omega Combi per dag behoudt u een prima gezondheid en tevens een jeugdig uiterlijk. Bevat alle belangrijke vetzuren (3-6-9) Met o.a. visolie, lijnzaadolie en vitamine E Beschermt de huid tegen veroudering Goed voor hart en bloedvaten Verhoogt vitaliteit van spieren en gewrichten Goed voor geheugen en concentratie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34