Goes wil daling aantal gewonden WIIA PZC auping VVD Goes pleit voor heffing milieustraat IflEdhnDDEÈélaifema wnnzTCfiiC CBcgB Nieuw hart Lewedorp nog groot vraagteken Kinderopvang ingewikkeld? Gemeente noteerde afgelopen jaar wel minder ongevallen Extra controle politie Thools kerkgebouw Jongens leggen stenen op de rails Vrouw bestolen bij pinautomaat Goede relaties mogen wat kosten Hennepkwekerij in woning Ambtenaar moet uitgifte vergunningen coördineren Goudeerlijk Redactie: 0113-315649 .«wpzc.nl Stredactie® pzc.nl ^31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie. ZZ.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ïflL-Vlaanderen: 0114-372770; jftonaa!: 020-4562500. woensdag 17 november 2004 Welnee, met bij Kinderdagverblijf Sneeuwwitje, De helft van onze klanten regelt al jaren zelf z'n opvang. Met één telefoontje weten ze waar ze aan toen zijn Binnenkort worden ook ouders met een bedrijfsplaats eigen baas. De meesten zijn dan nog goedkoper uit ook. Om te weten wat onze opvang u volgend jaar kost hoeft u met zelf te gaan zitten rekenen. Op onze website kunt u het gelijk zien wwwkinderopvangzeelandnl BERGWEG 16 GOES 0113 - 232739 editie Bevelanden-Tholen frnrlnqrid Huibers GOES - Het aantal gewonden tij verkeersongevallen schom- «lt in de gemeente Goes al ja- «i rond de dertig per jaar. In 2110 zou dat cijfer met een kwart moeten zijn gedaald naar caximaal 22. Da:laatste getal past in het pro- lisciale streven om het aantal ttkenhuisopnamen als gevolg an een ongeval over dik vijf jiar met een kwart te verminde- ja ten opzichte van het gemid deld aantal opnamen in de perio de 1997-1999. Toen schommelde iet aantal gewonden in de ge nerate Goes ook al rond de der tigper jaar. Teel van die gewonden vallen op de twee grote doorgaande mutes voor autoverkeer door Goes. Zowel op de route West- ial-ïïet Heinstraat - Wulfaert- straat - Van de Spiegelstraat - Patijnweg als op de route Fok- kerstraat- Fruitlaan - Kloeting- seweg gebeuren met enige regel- raat ongelukken waarbij ge vonden vallen. Op de Ringba- Kn(Oost en West) en de Oranje- (Advertentie) weg raakte afgelopen jaar overi gens vrijwel niemand gewond. In totaal overleden er in 2003 drie mensen als gevolg van een ongeval in de gemeente Goes. In 2002 waren er dat er twee; in 2001 één en in 2000 ook twee. Er raakten afgelopen jaar 31 mensen gewond tegen 33 in 2002 en 33 in 2000. In 2001 bleef de teller steken op 19. Opvallend genoeg daalt het to taal aantal ongelukken (562 in 2002; 447 in 2003) en het aantal ongelukken waarbij alleen blik schade valt te betreuren (471 in 2002; 370 in 2003) het afgelopen jaar wel. Rotonde De nieuwe rotonde in de Ring baan West ter hoogte van indus trieterrein Klein Frankrijk werpt nog steeds zijn vruchten af. Het afgelopen jaar raakte er opnieuw niemand gewond op het punt dat vroeger bekend stond als een van de grootste blackspots in Zeeland. Het inrichten van dertig-kilome terzones blijkt te werken. Ook in dergelijke gebieden raakten het afgelopen jaar nauwelijks mensen gewond bij een ongeluk. Burgemeester en wethouders lie ten de cijfers op verzoek van de raad op een rijtje zetten. Jam mer genoeg is uit het overzicht niet af te lezen of de gewonden en dodelijke verkeersslachtof fers overwegend automobilis ten, fietsers of voetgangers wa ren. Knelpunten waaraan in de toe komst aandacht moet worden besteed zijn volgens B W de twee kruispunten in de Bea- trixlaan, de Wulfaertstraat, het kruispunt van de Kloetingseweg met de Fruitlaan en de Linden- straat, het kruispunt van de Van de Spiegelstraat met de Kloe tingseweg, de aansluiting van de Zusterstraat op de Westwal, de drukke fietsroute Zonne bloemstraat-Voorstad en het kruispunt van de Fruitlaan met de Appelstraat. De commissie grondgebied buigt zich tijdens de vergade ring van maandag 22 november over de cijfers. Die bijeenkomst vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. IHOLEN - De politie houdt het brkgebouw van de Gerefor- Becrde Gemeente aan de Ds. G, H. Kerstenstraat in Tholen de bende tijd extra in de gaten. 'onge week troffen leden van kerk drie verdachte mannen ja in de buurt van het kerkge- ww. Zij waren foto's aan het p«en van de gereformeerde kt Volgens politiewoordvoer der A. Don spraken de kerkle de de fotografen aan en gaven «bet voorval door aan de poli- &Don: „We hebben die perso- b nagetrokken en er blijkt -Kaan de hand te zijn." Toch Kidt de politie de kerk extra in gaten. „We zijn de laatste toe weken, na de moord op knGogh, toch al meer alert op en moskeeën. Het be- br van de gereformeerde ge prate heeft ons om extra sur seance verzocht. Dat blijven k komende weken weken «n. Vooral 's nachts rijden ^politieauto's vaker langs, tógeweek liet de politie al we- k verscherpt toezicht te hou- 21 op moskeeën in Vlissingen Middelburg. Volgens de Woordvoerder worden er verder -Zeeland geen gebedshuizen jbaal in de gaten gehouden, kerkenraad van de gerefor- gemeente wil niet reage- Een man stort puin in de milieustraat in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf GOES - In milieustraten komt te veel bedrijfsafval terecht, met name puin. Om daar een rem op te zetten, heeft de WD in de Goese gemeenteraad gepleit voor de invoering van een hef fing voor milieustraten. Milieustraten zijn bedoeld voor afval van particulieren en niet van bedrijven, verklaart WD- (Adverteiitie) DE EETKAMER Waar culinair genieten onvergetelijk blijft 0118-635676 Middelburg fractievoorzitter S. Heijning uit Goes. Vooral in de aannemerij wordt daar echter de hand mee gelicht, weet hij. „In offertes voor verbouwingen wordt het vaak al aangegeven, dat mensen zelf het puin kunnen afvoeren. Aannemers lenen hun aanhang wagen even uit en koppelen die vast aan de auto van degene bij wie ze aan het werk zijn. Want dat valt niet op." Heijning maakt zich hier druk over, omdat milieustraten be hoorlijk dure voorzieningen zijn. Het is naar zijn idee niet eerlijk dat inwoners die daar nauwelijks of geen gebruik van maken, toch voor moeten beta len via de algemene afvalstoffen heffing. In Goes gaat de heffing bovendien in 2005 met vijftien procent omhoog, omdat die niet kostendekkend is. In de gemeen teraad kreeg Heijning enige steun. H. Hoogerland (PvdA) en R. de Koster (D66) hadden er wel oren naar, al waarschuwden zij voor een mogelijk nevenef fect, een toename van illegale stortingen in het buitengebied. Precies om die reden is water schap Zeeuwse Eilanden er te gen. Invoering Milieustraten zijn in beheer bij de Zeeuwse reinigingsdienst, be horend tot nutsbedrijf Delta. Of er een heffing wordt ingevoerd, is aan gemeentebestuurders ver enigd in het Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland, de Olaz. Voor Goes zit WD-wet- houder S. van 't Westeinde in de Olaz. De invoering van een puin- heffing voor milieustraten is ter sprake geweest, laat zij weten, omdat die al wel in Zeeuws- Vlaanderen bestaat. Voorlopig heeft het Olaz-bestuur besloten zo'n heffing ten noorden van de Westerschelde niet in te voeren. In 2005 komt het onderwerp te rug na een evaluatie. Voor de discussie is belangrijk wat er met de algemene afval stoffenheffing gebeurt. Dat is nu een vast bedrag. De gemeen te Goes heeft onderzocht welke voor- en nadelen vastzitten aan een heffing die afhankelijk is van de aangeboden hoeveelheid afval. Wie veel op straat zet, moet dan meer betalen. Het col lege van B en W moet daarover nog beslissen. Bij de milieu straat in Goes zijn de reacties van bezoekers afwijzend op het idee een heffing in te voeren. „Niet geslaagd", reageert een oudere man. „Betalen we al niet genoeg?" Vaak komt hij niet bij de milieustraat. „Twee keer per jaar." L. Vink uit Baarland is er vaker te vinden. Hij denkt dat er meer rommel in de polder ge dumpt gaat worden als de mi lieustraat iets gaat kosten. „Vooral met verf- en oliehou dend afval krijg je dan proble men." In Zeeuws-Vlaanderen moet dus al wel bij milieustra ten voor puin- en sloopafval worden betaald. Of daar veel meer afval in het buitengebied wordt gestort, is bij wethouder Van 't Westeinde niet bekend. (Advertentie) Vanaf nu zijn alle uitwedstrijden van het Nederlands Elftal •n de kwalificatieronde naar het Wereldkampioenschap 2006 in Duitsland live op Radio 10 Gold te horen. Wster dus vanavond vanaf 19.00 uur naar Oranje-Uit op Mo 10 Gold met Jos Kuyer, Bert Nederlof en Leo Driessen. Kijk voor alle informatie op www.oranje-uit.nl door Harmen van der Werf LEWEDORP - Met de bouw van een nieuwe wijk in het zuidwes ten van Lewedorp krijgt het jongste dorp van Zeeland zicht op een echt centrum, maar hoe en vooral hoe snel dat centrum vorm zal krijgen, is nog een groot vraagteken. Als alles meezit, meldde de Bor- selse wethouder A. van Opdorp (WD, volkshuisvesting) giste ren op de jaarvergadering van de dorpsraad Lewedorp, kan au gustus volgend jaar met de werk zaamheden in het zuidwesten van Lewedorp worden begon nen. In een driehoek tussen de Postweg, Korenweg, Burgemees ter Lewestraat en Lewedijk zijn tachtig woningen gepland. Een bezwaarprocedure - één be woonster van de Postweg heeft protest aangetekend bij de pro vincie vanwege uitzichtverlies - kan nog voor vertraging zorgen. Tot de Raad van State is beroep mogelijk. „Maar het plan gaat door", zo verzekerde Van Op- dorp, „het kan alleen nog vertra ging oplopen." Er komt een nieuwbouwwijk met zes landhuizen, veel twee-onder-één-kapwoningen en enkele startershuizen waar van de opzet nog wordt bespro ken. Dat is geregeld. Voor Lewe dorp is dat mooi meegenomen. Het dorp dat nu vooral aan de noordkant van de Postweg - de oude rijksweg Goes-Vlissingen - ligt, wordt daardoor meer een eenheid, met de mogelijkheid een echt dorpshart te maken. De Postweg moet dan wel verande ren in aantrekkelijke 30 kilome ter-zone. Hoe dat moet gebeuren, bleef gisteren onduidelijk. Europese subsidie is afgewezen. Borsele zal de kar grotendeels zelf moe ten trekken, eventueel met wat steun van de provincie, maar daar zal het waarschijnlijk bij blijven. En er moet nog 'een vuil tje' worden weggewerkt aan de Postweg, op de plek waar het dorpshart is gedacht: de oude werkplek van benzineverkoper Van den Dries. Een nieuwe pro jectontwikkelaar - naar verluidt Proverko - heeft die locatie in handen en wil er appartementen bouwen. „Maximaal tweeën twintig", zei Van Opdorp. Dat aantal is ook zeker nodig om de dure bodemsanering te kunnen bekostigen." Ook de invulling van de locatie-Van den Dries is dus nog onhelder. Pietzelfde geldt voor de verbete- KAPELLE - De politie heeft drie jongens in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar verhoord die ervan wor den verdacht stenen op de rails te hebben gelegd bij het station in Kapelle. De drie knapen waren afgelopen don derdagavond rond half acht ter hoogte van de spoorweg overgang aan de Biezelingsestraat in Kapelle aan het spe len. Tot twee keer toe legden ze stenen op de rails waar over twee treinen reden. De laatste trein moest stoppen, maar kon na enkele minuten stilstand weer verder rijden. Tegen het drietal, waarvan een uit Krabbendijke en twee uit Kapelle, is proces-verbaal opgemaakt. GOES - Bij een geldautomaat aan de Dam in Goes heb ben twee mannen gistermiddag geld weggenomen van een 59-jarige vrouw uit Goes. De vrouw stond rond kwart voor drie geld te pinnen bij de automaat. Toen ze even een andere kant opkeek, zagen twee mannen hun kans schoon en pakten het geld weg dat net uit de automaat kwam. Naar aanleiding van het signalement konden bei de mannen, een 19-jarige Middelburger en een 30-jarige Goesenaar, even later op de M.A. de Ruijterlaan worden aangehouden. Het duo is overgebracht naar het politiebu- MIDDELBURG - „Goede relaties heb je niet vanzelf maar daar zul je aan moeten werken. Relatiebeheer is een kwestie van voorinvesteren, de kosten gaan voor de baten uit." Zo verdedigen Gedeputeerde Staten de 25.400 euro die zij uitgaven aan de Nationale Oesterpartij. „Investe ren in relaties, is investeren in de toekomst." Het was dus geen feestje, antwoorden GS op vragen van GroenLinks, maar 'een manier om onze relaties te onder houden en met het uiteindelijke doel de belangen van Zee land zo goed mogelijk te behartigen'. De subsidie aan de Oesterpartij is dus wel goed besteed, menen GS. Groen Links zette daar onlangs vraagtekens bij. Zeker omdat de genodigden niet tot de minst bedeelden in de samenleving behoorden. GS hebben, schrijven zij, uit alle geledingen mensen uitge nodigd, zonder onderscheid te maken tussen de meest en minst bedeelden. VLISSINGEN - In een woning aan de Hercules Se- gherslaan in Vlissingen is gisteravond een hennepkweke rij ontmanteld. Alle honderd planten alsmede de benodig de apparatuur werden in beslaggenomen. In het pand was niemand aanwezig. door Inqrid Huibers GOES - Om het verlenen van vergunningen en de handhaving daarvan beter op elkaar af te stemmen wordt in Goes binnen kort een coördinator benoemd. Daarmee denken burgemeester en wethouders van de gemeente de afgifte van vergunningen op het gebied van milieu, bouwen en wonen en brandveiligheid te kunnen stroomlijnen. Het verlenen van een vergun ning en de handhaving daarvan blijft in de nieuwe opzet verant woordelijkheid van de afdelin gen bouwen en wonen en milieu en de brandweer. Een coördina tor van de afdeling bouwen en wonen gaat ervoor zorgen dat vergunningen, die betrekking hebben op meerdere beleidster reinen integraal worden behan deld. Verder regelt hij dat bij in specties van bedrijven zowel op bouw- als op milieuvoorschrif ten wordt gelet. Datzelfde geldt bijvoorbeeld voor de controle op een gebruiksvergunning. Alle afdelingen die met vergun ningsverlening en handhaving te maken hebben dienen hun lo pende zaken in te voeren in een handhavingsoverzicht dat weke lijks wordt bijgewerkt en voor elke betrokken ambtenaar ge makkelijk is in te zien. Dit over zicht is vooral nodig om ervoor te zorgen dat alle betrokken ambtenaren tijdig op de hoogte zijn van vergunningsaanvragen. Dit om te voorkomen dat er la ter onnodig handhavend moet worden opgetreden of dat er al lerlei juridische procedures moe ten worden gevoerd omdat be paalde regelgeving over het hoofd is gezien. Om aanvragers van een vergunning beter van in formatie te voorzien zal op kor te termijn de folder bouw-, mi lieu-, gebruiksvergunning wor den aangepast; ook horeca- en standplaatsvergunning worden opgenomen. De commissie grondgebied praat maandag 22 november over de nieuwe hand- havingsstructuur, vanaf 19.30 uur in het stadhuis aan de Grote Markt. Advertentie ring van het fietspad langs de Korenweg, richting sportvelden van Lewedorp, en een fietspad langs de Nieuwe Kraaijertsedijk waarvoor waterschap Zeeuwse Eilanden de rekening gedeelte lijk bij Borsele wil leggen. Van Opdorp paste daarvoor. Het wa terschap is verantwoordelijk voor die wegen, gaf hij aan. Dat de gemeente Veere wel heeft meebetaald aan een fietspad langs een waterschapsweg, kon de wethouder niet vermurwen. „Veere kan dat uit de toeristen belasting betalen. Wij hebben dat geld niet." Vice-voorzitter A. Raas liet zich er bij de presen tatie van de toekomstvisie van de dorpsx-aad op Lewedorp tot 2015, de Lewe-atlas, niet door ontmoedigen. „In Zeeland wordt veel gesproken over nieu we dorpen", bracht hij in stel ling. „Het is veel beter alle aan dacht te richten op de bestaan de Zeeuwse dorpen, door daar te investeren in behoud van kwa liteit." ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierizee zijn op vrijdag 19 november a.s. gesloten l.v.m. een personeelsuitje zeeuwse almanak Toen dat Vlissingse meisje het hele weekeinde ziek en zwak in bed moest blijven en met haar keeltje slechts nog kraken kon, stond de huisarts maandagmorgen direct op de stoep. „Neem even een lepel tje mee,vroeg hij haar vader terwijl hijzelf de trap opklom naar z'n patiëntje. De diagnose gesteld en het te volgen pad naar betering be sproken daalde de dokter de trap weer af „Oh, en de lepel ligt nog bo ven", voegde hij toe vanaf de deurmat. „Dat je niet denkt da'k 'm meegenomen heb." 't Was maar een eierlepeltje, maar toch. „Laatst nam ik waar bij een praktijk in Fries land en toen liep ik rond met twee zilveren lepels in m'n zak..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31