bister Atlas komt weer tot leven Supertrio op ijs in Berlijn Raadtgever weg bij Middelkamp Zandbergen: mooiste jaren van mijn leven Inbegrip bij Oostburg •ver uitblijven van xcuusbrief KNVB Theo Middelkamp rijdt clubcompetitie en neo-wedstrijden 19 odybuilders en bankdrukkers strijden zondag in Arnemuiden om titels iranang komt aat op gang Hoek in overleg met Lokeren Holyfield mag ring niet meer in Verhoor Montgomery uitgesteld Veteranen betrapt op doping Australië wil brons voor Rogers uitslagen Van de Graaf blijft leider in schaakstrijd woensdag 17 november 2004 swb ofpnpland van Vliet iddelburg - Wie worden „«pen lol Mr- «n Miss A1" de 20e eeuw? Die titels (den zondag vergeven tijdens 2004 in Arnemtiide'1- Remets en toeschouwers. de wedstrijden bodybuilding jankdnikken, kunnen op Ifavorieten stemmen. Joyce ödbergen uit Middelburg uiteen grote kans om de ere- tijde vrouwen te krijgen, jjjbeigen was Miss Atlas in 1984 en 1985. Ze is de enige die de titel twee keer in de wacht sleepte. De andere vrouwen die de titel in die jaren op hun naam schreven, waren Marian ne Rijswijk (1982), Winnie de Vries (1983) en Kasia van Bel- zen (1986). Joyce Zandbergen is nu 54. Ze noemt de tijd waarin de verkie zingen gehouden werden de mooiste jaren uit haar leven. „Ik heb veel gehad aan alle trainin gen en aan die periode heb ik ook nog de meeste vrienden overgehouden. Wat ik me nog herinner, is dat we altijd op de sportschool bezig waren elkaar te stimuleren om nog beter te worden." Zandbergen trainde vaak met mannen. „Die kunnen nu een maal meer dan vrouwen, maar als vrouw wil je dan niet achter blijven. Door die trainingen heb ik meer uit mezelf kunnen ha len. En het was zwaar, echt heel zwaar. We trainden twee keer per dag. We werkten niet alleen met gewichten, maar waren ook bezig met aerobics en met de le nigheid. En we oefenden veel op de poses." De Middelburgse is blij dat er zondag weer een wedstrijd in Zeeland wordt gehouden. „Het is voor mij een reünie en als ik die Miss Atlas 20e eeuw word, is dat natuurlijk een eer." Zelf zit ze niet meer zo in het we reldje, maar ze sport nog wel veel. „Ik heb thuis een fitness ruimte", vertelt Zandbergen. „Ik kan ook niet zonder sporten, het is een way of life. Ik heb nu weliswaar niet meer het wed strijdlichaam van toen, maar mensen schatten mij vaak jon ger dan ik ben. Dat is toch mooi meegenomen." Bij de mannen is de strijd om de titel Mr Atlas 20e eeuw opener, zo verwacht organisator Hedwig Samson. Op de stembil jetten kunnen de namen van Richinel Dorothea, John Mas seurs, Chris Beekmans, Adrie Souisa en Bram Verhagen aange kruist worden. Samson: „Ik denk dat het zal gaan tussen Beekmans en Souisa. Die waren in die tijd al aan elkaar ge waagd. Dat zal nu wel weer zo zijn." wrRnfiland van Vliet IDDELBURG - Aan het begin b de jaren tachtig werden in Iddelburg en Vlissingen de zo oien Mr. en Miss Atlas-ver eringen gehouden. Bodybui 1- (B-mannen en vrouwen - uit iel Nederland kwamen in Wal- Jtrse zaaltjes hun gespierde li jmen tonen aan het Zeeuwse pk. ©Verhagen en Kasia van elzen waren in 1986 de laatste paars van deze wedstrijden, oadag krijgen ze in sporthal tBlikken in Arnemuiden, acht baar na de laatste sessie, ein- riijk opvolgers. Het toernooi codenaam 'Atlas 2004'. ledwig Samson was in 1982 «rtschoolhouder in Vlissingen shield dat jaar de eerste Mr en fes Atlas-verkiezing. „Het was gal amateuristisch van op- f, herinnert hij zich van die jste keer. „We wisten nog nau- elijksiets van de sport af." laar het Zeeuwse publiek and het prachtig. „Het was bij- ader druk in het City-theater Wissingen. De bodybuilders lelden maar één beweging te laken en er kwam al luid ap- k" pierbundels i de jaren daarna groeide het lenement verder uit. De organi se maakte er niet alleen een (dstrijd voor spierbundels la, maar verlekkerde het pu- iiek ook met demonstraties van nationale en internationale toppers. Samson: „Ik weet haast zeker dat door deze wedstrijden de fitness-sport populair gewor den is in de provincie." Toch was het na 1986 ineens geb- beurd met de Mr. en Miss At las-verkiezing. Samson had geen sportschool meer en vroeg de andere sportschoolhouders in Zeeland om de organisatie over te nemen. Die beloofden het wel, maar al na vijf maan den bleek er niets van terecht te komen. „Ze rolden kijvend over straat, want de een gunde de an der het brood in de mond. niet" Uit onvrede over de gang van za ken is Samson, die tijdelijk voor zitter van het district Zuid- west-Nederland van de Neder lands Body Building en Fitness- bond was, uit de bodybuil ding-wereld gestapt. Van een zesde Mr en Miss Atlas-verkie zing kwam het nooit. Maar dit jaar zwichtte Samson voor de aanhoudende verzoeken van de bond om weer een wed strijd op Walcheren op te zet ten Dat heeft ertoe geleid dat zondag in Arnemuiden, in sport hal De Blikken, Atlas 2004 wordt gehouden. Hoofdonder deel is de bodybuildingwed strijd voor mannen en vrouwen. Verder kunnen vrouwen nog uit komen op de nummers fitness en body-figure. Bikini-ronde Samson legt uit: „Bij body-figu- re gaat het niet om het gespier de, maar om het strakke lichaam. Zoals je vaak op het strand kunt zien."Er is een biki ni-ronde en een ronde waarin de deelneemsters vrije keus heb ben wat kleding betreft. Bij het onderdeel fitness zijn de licha men al wat gespierder en gaat het om de presentatie. Dan zie je de flik-flaks, de spagaten en al die andere showelementen. En bij bodybuilding, met de heel gespierde deelnemers, draait het om de mooie poses. Je hebt de verplichte poses, de sym metrische poses en een ronde met vrije poses." Tenslotte is er alleen voor Zeeuwse mannen en vrouwen nog het kampioenschap bank- drukken. Daarbij gaat het erom zo veel mogelijk gewicht te lif ten. „Da's mooi hoor", glundert Samson, „nu al zitten ze elkaar in de sportscholen op te fokken. Dat kan heel leuk worden zon dag. "De wedstrijden in Arne muiden beginnen om 12.00 uur. Omsteeks 18.00 is de aanvang van de finales en Samson ver wacht dat het evenement om 22.00 uur afgelopen zal zijn. DES - Futsal-hoofdklasser ISranang voldeed aan de ver lotingen door in het beker- tmooi het zwakker geachte igica/Vershof Nelisse uit te welen. In Sportpunt Zee- wonnen de Goesenaren •3. loverwinning op de eerste ler kwam pas in de tweede 'ft tot stand. Voor rust was spel niet goed en bleef de rem evenwicht: 1-1. Mpuntenmakers voor Sra- waren Barry van der #ft en Quang Tran (beiden 2 k) en Jasper Huijsman, Ste- Scholten en Alex van Hoven Hjenaal één keer scoorden. Joyce Zandbergen toont haar kunsten tijdens de wedstrijden in 1984. foto Ruben Oreel jgge sportredactie P«G - Theo de Smet 'het niet bevatten. De secre- van voetbalvereniging stburg had de afgelopen da- excuusbrief van de KN- jttwacht, maar tot op heden fel1 Wj geen schrijven ontvan- Met onbegrip is daarom •8 altijd groot bij de Zeeuw- ■Nlaamseclub. sfourg werd afgelopen vrij- l Maangenam verrast door mededeling van de bond dat «Jntcommissie een tucht rad ingesteld vanwege het opkomen voor het duel met tormannen. De spelers van ^dag-vierdeklasser weiger- num een week geleden te wol' omc*al hun clubge- JJwbea de Ridder die och- met zware vergiftigingsver- Jelen in het ziekenhuis jusgewas opgenomen. Op °ment dat besloten werd ■«te te komen, werd «Wleven van Ruben de Rid- ~eesd. 's Middags over mans De Smet stelde de r nog dezelfde dag op de méldde dat Oostburg JOron en' ^1 van de fcfj.j 'P°r^eu'liehouder wed- «envande voetbalbond, Pm TV°^ens Smet a^e ke" ïu rolde er bijna een T* «er een brief in de bus bij Oostburg, waarin stond dat de tuchtcommissie een tucht- zaak had ingesteld. De Smet heeft de reglementen er nog eens op nageslagen en is tot de conclusie gekomen dat het an ders had gekund. „Het districts- bestuur had eigenhandig in kun nen grijpen en de tuchtcommis sie buitenspel kunnen zetten." Districtsmanager Wim Jagt van de KNVB zegt mee te leven met de voetbalvereniging Oostburg. Anderzijds geeft hij aan dat met de clubs regeltjes zijn afgespro ken waar de bond uitvoering aan dient te geven. En dat zaken derhalve zorgvuldig bekeken moeten worden. Dus ook dit ge val. „En dat heeft niets te ma ken met kwade opzet of wat dan ook." Op persoonlijke titel sprekend zegt Jagt: „Het is natuurlijk ver schrikkelijk wat daar is ge beurd. En vraag je mij hoe dit af gaat lopen, dan denk ik dat hier over niet eens vergaderd moet worden. Maar we moeten zorg vuldig handelen. Doen we dat niet, dan worden we daar weer op aangevallen. Zeker nu de zaak zo uitgebreid in de media komt." Wethouder Leen Wille van de ge meente Sluis heeft de W Oost burg inmiddels hulp aangebo den. „Hij wil alles doen wat bin nen zijn mogelijkheden ligt om dit probleem op te lossen", al dus De Smet. door Frits Bakker GOES - Dennis Raadtgever, die dit jaar onder meer winnaar was van de Omloop van de Braakman, gaat voor een andere club rijden. Na één jaar Middel kamp is de 30-jarige wielrenner gezwicht voor een aanbod van Delta uit Spijkenisse. De Goesenaar heeft zijn besluit bekendgemaakt aan ploegleider Heddie Nieuwdorp. Ook Wouter Lugtenburg verlaat Middel kamp en vertrekt naar Delta. Bij de Zuid-Hollandse club zijn Edward Farenhout, Louis de Ko ning en Jorrit Walgien de be kendste renners. Dennis Raadtgever had na zijn sterke seizoen aanbiedingen van vier clubs gekregen. „Ik heb voor Delta gekozen, omdat het een goed georganiseerde vereni ging is, die een mooi buiten lands programma rijdt", ver klaart hij. „Bovendien ken ik er al veel jongens uit de wedstrij den. Ik heb als gastrenner met Delta dit jaar een klimkoers in de Vogezen, de Tour de Rijke en de Ronde van Antwerpen gere den." De Putse Renners Club Delta, zoals de club officieel te boek staat, rijdt volgend jaar alle wedstrijden voor de clubcompe titie, de vrije koersen en wed strijden in België en Frankrijk. Cor Roskam is ploegleider van Dennis Raadtgever rijdt volgend jaar voor Delta. foto Dirk-Jan Gjeltema de eliterenners. Versterking komt er ook nog van Löwik-ren- ner Peter van de Berg Dennis Raadtgever maakte dit jaar vooral een sterke indruk in het voorseizoen. In de Omloop van de Braakman was de Beve- landse coureur als eenling tegen een sterk blok van renners van Willebrord Wil Vooruit de sterk ste in de finale. Dit weekeinde werd de Goese naar tweede op het NK vijftig meter op de baan in Amsterdam na een hard gevecht met Nikki Terpstra. Raadtgever won dit jaar verder het criterium in Woensdrecht en was vijfde in de eindsprint van de ZLM Tour. Voor het vertrek bij zijn huidige club heeft de Goesenaar een sim pele verklaring: „Het aanbod van Delta was zo aantrekkelijk, dat ik het niet kon weigeren. Het is een sterke ploeg, die ook in het buitenland tot veel in staat moet zijn." van onze sportredactie BERLIJN - Na de zeperd van Hamar hopen de mannelijke schaatsers revanche te nemen op de ploegenachtervolging van de wereldbekerwedstrijd in Ber lijn. Daar komen Mark Tuitert, Er- ben Wennemars en Carl Verheij- en aan de start. Dit drietal wordt gezien als de ideale ploeg voor de Olympische Winterspelen van 2006 in Tu rijn. Op basis van de individuele resultaten vorig jaar in elk ge val. Zij moeten het in Berlijn be ter zien te doen dan Wenne mars, Beorn Nijenhuis en Rem- co Olde Heuvel, die zaterdag te leurstellend negende werden in Hamar. „We nemen die achtervolging echt wel serieus," stelt Verhei- jen. „Alleen botst het op dit mo ment met onze individuele be langen. Dit zijn zware weken en dan verdwijnt de ploegenachter volging even naar de achter grond. Maar misschien verschij nen er in Berlijn wel drie Neder landse teams aan de start." Op vrijdagochtend maakt Ab Krook, aangewezen als coach van de achtervolgers, de team samenstellingen officieel be kend. Zondag moet in de Duitse hoofdstad blijken of Wenne mars, Tuitert en Verheijen inder daad het ideale 'treintje' vor men. „Het is de vraag of Erben het wel acht rondjes kan volhou den," stelt Verheijen. „Ach, voorlopig is het vooral testen. Al moeten we ons wel zien te plaatsen voor het WK-afstan- den in Inzeil." GPD HOEK - De voetbalclub Hoek voert besprekingen met de Belgische profclub Lokeren over samenwerking met de jeugd. Voorzitter Kees de Feyter en leden van de techni sche commissie en de sponsors hebben voor het eerst met een delegatie uit Lokeren rond de tafel gezeten. „We heb ben gekeken wat we voor elkaar kunnen betekenen." Concrete afspraken zijn er nog niet gemaakt. „Het over leg zit nog in een oriënterende fase." De Feyter verzekert dat het geen vorm van samenwerking wordt zoals Terneu- zen en Beveren ooit voor ogen hadden. „Ik kan me niet voorstellen dat we spelers van elkaar gaan lenen. We wil len wel wedstrijden tegen elkaar spelen en binnenkort gaan we met onze jeugd naar Lokeren." NEW YORK - De Amerikaanse bokser Evander Holyfield mag de ring voorlopig niet meer in. De atletencommissie van de staat New York besloot daartoe op medische gron den, omdat de 40-jarige zwaargewicht zich zaterdaga vond in het gevecht tegen Larry Donald in Madison Squa re Garden niet serieus kon verdedigen. Viervoudig wereldkampioen Holyfield, die geen schim was van de bokser die ooit Mike Tyson temde, liet in de twaalf ronden slechts 264 stoten noteren, waarvan maar 30 procent (78) raak was. ANP/RTR LAUSANNE - Het internationaal sporttribunaal CAS zal zich pas op 6 juni buigen over de zaak-Tim Montgomery. De wereldrecordhouder op de 100 meter is door het Ame rikaanse antidopingbureau Usada in staat van beschuldi ging gesteld en hangt een levenslange schorsing boven het hoofd. Het CAS zou Montgomery eerst in november horen. Het tribunaal heeft in Lausanne evenwel bekendgemaakt dat het meer tijd nodig heeft om zich in de zaak te verdiepen. Chryste Gaines, lid van de gouden olympische estafette ploeg, zal op 10 juni worden gehoord. ANP DARMSTADT - De Duitse atletiek is opgeschrikt door drie dopinggevallen in de veteranenatletiek. Drie atleten op leeftijd werden in september betrapt tij dens de Duitse clubkampioenschappen voor senioren in Lübeck. Ze werden positief bevonden op anabole steroï- den. De atletiekbond heeft de dopingzondaars geschorst. ANP/DPA SYDNEY - Australië wil dat wielrenner Michael Rogers de bronzen medaille krijgt voor zijn vierde plaats op de olympische tijdrit van Athene. De winnaar van het goud, de Amerikaan Tyler Hamilton, moet volgens het Australi sche olympisch comité alsnog gediskwalificeerd worden omdat hij op doping is betrapt. De Australiërs hebben een beroep ingesteld bij het internationaal sporttribunaal CAS. Eerder deed Rusland al een verzoek om Hamilton uit de uitslag te schrappen en de winnaar van het zilver, Vjatsjeslav Ekimov, tot olympisch kampioen uit te roe pen. ANP Oefa (Rus). WK-tweekampen. Vrou wen, tweede partij, eerste set: Kamyshleeva (Ned) - Tansykkoetsjina (Rus) 2-0. Stand: 3-1. Mannen, tweede partij: Tsjizjov (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1. Stand na twee van de vijftien par tijen: 2-2. Zierikzeese competitie. Blok-Bremer 0-1; Van Dalsen-Heiligers 0-1; Ba- ris-Doeswijk 1-0; Baars-Van Eldik rem; De Nie-Bom 0-1; Meerkerk-Greefhorst 0-1; Brakel-Brouwer 1-0; Meinte- ma-Hoogstrate 1-0; De Vrieze- A de Jon ge 1-0; Stoel-vd Made 0-1; H de Jon- ge-vd Graaf 0-1; Jukkenekke-Krijger rem; Spiegels-Aangeenbrug 0-1 Stand: 1 vd Graaf 334; 2. Aangeen- brug 320; 3. Krijger 276; 4. Spiegels 267; 5. vd Made 249; 6. de Vrieze 235; 7. Juk- kenekke 232; 8. Meintema 216; 9. vd Veken 211 10. H de Jonge 205. Tour Championships. Finale: Sjara- pova (Rus/6) - Serena Williams (VSt/7) 4-6 6-2 6-4 Houston. Masters, mannen. Rode groep: Federer (Zwi) - Gaudi'o (Arg) 6-1 7-6 (4). Ranglijst tennis Vrouwen, einde- jaarsranking. 1. Davenport (VSt) 4760 punten, 2. Mauresmo (Fra) 4546, 3. Mis- kina (Rus) 4012, 4 Sjarapova (Rus) 3536, 5. Koetsnetsova (Rus) 3533, 6. De- mentjeva (Rus) 3448, 7. Serena Willi ams (VSt) 3128, 8. Henin (Bel) 2884, 9. Venus Williams (VSt) 2400, 10. Capriati (VSt) 2359, 22. Clijsters (Bel) 1326, 160. Tamaela 211,5, 237. Gerards 122,5, 265. Van Exei 97. 309. Noorlander 77,5, 323. Van de Ven 71,5,429. Krajicek 40,25. Jerevan. EK-kwalificatie, onder 21. Groep 1Jong Armenië - Jong Roeme nië 0-5 (0-3). Stand: 1. Jong Roemenië 4-9, 2 Jong Tsjechië, Jong Oranje 3-7, 4. Jong Macedonië 3-3, 5. Jong Finland, Jong Armenië 4-3. ZIERIKZEE - Bas van de Graaf blijft koploper in de Zierikzeese schaakcompetitie. Hij versloeg in de negende ronde Henny de Jonge. Hans Aangeenbrug bleef in zijn kielzog na een zwaarbevochten zege op Sjaak Spiegels. Door ro- kades aan tegengestelde kanten ontstond scherp spel met wisse lende kansen. In het verre eindspel wist Aangeenbrug, door een pionnetje meer, te win nen. Jukkenekke, in hevige tijd nood, gaf remise tegen Krijger. Henk Bremer manoeuvreerde zijn zwarte paard in de partij te gen Tannie Blok de vijandelijke stelling binnen. De opponente wist er niet goed raad mee. Ze verloor niet alleen materiaal, maar ook de balans in haar stel ling. Niels Meintema demon streerde zijn goede vorm ander maal door een vakkundige over winning op Johan Hoogstrate. Hij is in vijf weken tijd van de 23e naar de 8e plaats gestegen. door Frits Bakker GOES - De wielerclub Theo Middelkamp is met de eliteren ners volgend jaar op twee fron ten actief. Heddie Nieuwdorp komt met zijn renners zowel in de clubcompetitie als in de nieu we reeks van neo-wedstrijden uit. Voor beide competities is de ploegleiding van Theo Middel kamp een samenwerkingsver band aangegaan met wielerclub De Mol uit Dordrecht. De KNWU (wielrenunie) staat toe dat twee clubs een mixteam af- De clubcompetitie, met onder meer de Omloop van de Braak man en de Wim Hendrikstrofee, telt volgend jaar negen wedstrij den door het hele land. Voor de nieuwe neo-competitie hebben zich tien organisaties, waaron der het OZ Wielerweekend en de ZLM Tour ingeschreven. Heddie Nieuwdorp kan voorlo pig over acht renners in de cate gorie onder 23 jaar beschikken: Wilco Jonker, John van de Vree- de, Martin Totté, Dirk van Dam, Ruud Rentmeester, Piet Faasse, Arnold van Leest en Pascal Ver- helst. De ploeg die de clubcompetitie gaat rijden, zag na dit seizoen vier renners vertrekken. Dennis Raadtgever en Wouter Lugten burg rijden volgend jaar voor PRC Delta, Pieter Israël voor Willebrord Wil Vooruit en Vin cent Villerius vertrekt naar Frankrijk. „We komen niet direct in de pro blemen", verzekert Nieuwdorp, „omdat de ploegen volgend jaar maar uit vier renners bestaan." Behalve in eigen land zal Mid delkamp ook deelnemen aan vrije wedstrijden in België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19